Volwaardig aandeel in nationale leven voor gebieden buiten randstad Het sprookje van fiets en het Piet Kooy, zijn rondvaartbedrijf oude Wereldbank wil helpen bij modernisering Suezkanaal „Schimprede" van Soekarno pagina i Rapport Rijksdienst Nationale Plan zegt: Ontwikkeling tot „chaotisch conglo meraat'' moet worden vermeden /Lite, tio-cppb ió me^mlo^eti neemt het voor W.-Duitse communisten in hechtenis' Aaar niet zolang crisis voortduurt Hatta op Twee doden in Utrecht Buitenlanders willen de Amsterdamse grachten zien Nederland toeristenland Dinsdag 21 augustus 1956 ZFïïl 1WSCH DAGBT AD DEN HAAG, 20 augustus. De ongelijkmatige verdeling van de bestaansbronnen en mede daardoor van de bevolking over het land is een centraal probleem voor de ruimtelijke ontwikkeling van Nederland. Het Westen bergt op een klein gebied reeds bijna de helft van de totale bevolking, n.l. 5,2 miljoen, waarvan rond 4 mil joen in de randstad Holland. Voor de periode tot 1980 is nog een verdere concentratie in het Westen te voorzien (per saldo een toe stroming uit overig Nederland in de orde van 0,5 miljoen bij een totale groei van het Westen in de orde van 1,5 miljoen). Voor de randstad Holland is in die periode een groei tot 5 a 5,5 miljoen te verwachten, waarna wellicht tot 6 miljoen. De bezwaren hiervan doen zich zowel in als buiten het Westen gevoelen, aldus staat te lezen in het rapport „Het Westen en overig Nederland" van de Rijks dienst voor het Nationale Plan, waarvan wij de conclusies reeds eer der publiceerden. vaar voor verstarring. In economische zin Is er bovendien het bezwaar, dat er relatief zwaardere lasten worden gelegd op een kleinere groep vol-prodnktieven. De conclusie in het rapport ls, dat voorkomen moet worden, dat er geen armslag meer overblijft voor een latere economische expansie, die speciaal op het westen is aangewezen. Eveneens, dat de randstad Holland zich ontwik kelt tot een chaotisch conglomeraat, waar de bevolking geen goed woon- en werkmilieu meer zou vinden en waar van de bediening en het bestuur moei lijk en onevenredig kostbaar zouden zjjn. Niet minder moet ertegen worden gewaakt, dat de landsdelen buiten het Westen geen volwaardig aandeel kunnen nemen in het leven en stre ven van ons volk. In economisch opzicht heeft de bevol kingsgroei in on3 land zowel voordelen als nadelen. Als belangrijkste voordeel mag worden genoemd de stijging der produkttviteit, die met een expande rende produktie gepaard pleegt te gaan. Het nadeel is echter, dat de smal le grondstofbasis van Nederland het nodig maakt nagenoeg alle grondstof fen voor de stijgende produktie uit het buitenland te betrekken. Een voort gaande, krachtige emigratie van bijv. 30.000 personen per jaar in de periode tot 1970 zal wenselijk zijn. Uit plano logisch opzicht leidt de voortgaande sterke bevolkingsgroei tot een toene mend ruimtegebrek. Dit wordt steeds meer een algemeen probleem voor het gehele land, dat met zijn ruim 325 in woners per vierkante kilometer tot de dichtstbevolkte landen behoort. Uit de cijfers, die het rapport geeft, blijkt o.m., dat het bevolkingsaandeel in het noorden (drie noordelijke pro- princies) en in Zeeland constant blijft dalen. In Groningen, Friesland en Zeeland liggen de geboortecijfers be- n den het 1 andsgemiddelde, terwijl bovendien een krachtige emigratie zowel naar het buitenland als naar de overige provincies optreedt. Van daar, dat de bevolking dezer provin cies de laatste decennia nauwelijks meer is toegenomen. Oorzaken der concentratie Het rapport gaat vervolgens in op de oorzaken van de concentratie ln het westen: de geografische gesteldheid, de daarop gebouwde welvaart en de zuig kracht van het hele milieu met zijn dui delijk hoger peil dan elders in het land. Afleiding van deze concentrerende ten denties zal een opzettelijke en met kracht volgehouden Inspanning kosten, zo wordt opgemerkt. Reeds thans, al dus het rapport, zijn in het westen de voor industrie geschikte terreinen aan diep vaarwater schaars, vooral die op draagkrachtige grond. Ook de uitbrei dingsmogelijkheden van de grote ha vensteden hebben hun grenzen. De be perkte ruimte mag dan ook niet onno dig worden verbruikt voor activiteiten, die even goed elders een plaats kunnen vinden. In verschillende delen van de rand stad dreigt bovendien het gevaar, dat grote agglomeraties aaneengroeien. De uitlopers van de grote steden dreigen daarbij in het agrarische middengebied van de randstad door te dringen en daar samen te smelten met de uitgroeiende kleinere steden. Satellietsteden in het westen zouden het probleem niet vol doende kunnen oplossen. Zou men de groei boven 5 miljoen met satellieten willen opvangen, dan zouden er reeds bij een randstad van 5.5 miljoen 20 satellieten ter grootte van Wageningen (20.000 Inwoners) of 8 ter grootte van Deventer (50.000 in woners) nodig zijn. Tekort aan recreatieruimte Er is ook een ernstig tekort aan re creatieruimte. Op vrije dagen met mooi weer trekt een kwart tot een derde van de grotestadsbevolking naar buiten. Deze drang zal in de toekomst nog groter worden. Op de duur moet men rekenen met een recreatiestroom van 1.5 tot 2 miljoen stedelingen, maar ver- Niet op illegale wijze verrijkt plaatsing op enigszins grote afstand is bij de dagelijkse ontspanning niet wel mogelijk. Indien t.z.t. de vijfdaagse werkweek geheel of gedeeltelijk zou worden ingevoerd, zal de behoefte een recreatie nog veel groter worden. Bij dit alles voegt zich nog hei. proo...„i van de hoge bebouwingsdichtheid ln de steden. Grote moeilijkheden bij de wa terhuishouding en de drinkwatervoor ziening zijn eveneens te verwachten. De wegen zullen het verkeer niet meer kunnen verwerken. Samentrekking van bijna de helft der bevolking op een ge bied van 75 km diameter levert grote kwetsbaarheid op onder bijzondere om standigheden. De bestuursvorm der gro te steden roept zeer grote vraagstuk ken op. Al deze aspecten culmineren in de vraag hoe het grotestadsmllieu in werkt op de menselijke samenleving en op de enkele mens. Hoe groter de stad en hoe sneller de overgang naar het stadsmilieu, des te sterker zijn ook de schaduwzijden. In overig Nederland Daartegenover staat overig Neder land, waar vaak de ontwikkelingskan sen minder gunstig zijn en waar de zuigkracht van het westen zijn terug slag heeft op de bestaansmogelijkheden. Daarom vloeit daar ook de bevolking af. In een eeuw daalde het aandeel der gebieden bulten het westen in de landsbevolking van 61 tot 52 pet. Het effect van deze wegstroming komt ln de huidige bevolking neer op bijna een miljoen mensen. De oorzaak ligt met name bjj de industrie en wat daarmee samenhangt. Het westen biedt aan 52 pet. van de beroepsbevolking werkgele genheid in de industrie, overig Neder land gemiddeld slechts aan 39 pet. Voor Zeeland is dit percentage slechts 30, voor het noorden 29. De volkshuisves ting (het aantal één- en tweekamer woningen) is ongunstiger, evenals het peil der openbare voorzieningen. Voor manifestaties van hoger cultureel ge halte zjjn er duidelijke verschillen in de uitgaven per hoofd van de bevolking ten ongunste van de gebieden buiten het Westen. De bevolking hier is niet talrijk genoeg en haar welvaart niet hoog genoeg om culturele activiteiten te dragen. Sterkere veroudering Het afvloeien van de bevolking stelt de achterblijvende groep bloot aan ster kere veroudering, vooral in uitgespro ken expulsiegebieden als Zeeland, Fries land en het zeekleigebied van Gronin gen. Een samenleving, waarin de oude ren sterk de toon aangeven, loopt ge- BONN, 20 augustus. De politie in Hannover heeft zaterdag 25 vooraan staande communisten uit Neder-Saksen aangehouden. In Hamburg werden vrij dag 20 communisten voor enige tijd vast gehouden. Te Dusseldorp, waar zich de hoofdzetel van de Westduitse communistische partij bevindt, zijn 10 ton drukwerk en vlug schriften in beslag genomen, twaalf auto's en een bedrag van 3500 mark, alsmede kantooruitrusting. De Westduitse bladen waren zaterdag niet al te enthousiast in hun commentaren op de vrijdag door het constitutionele hof gedane uitspraak waarbij de communis tische partij in West-Duitsland buiten de wet is gesteld. Schirdewan, lid van het politieke bu reau van de oostduitse communistische partij, heeft zaterdag tijdens een pro testdemonstratie in oost-Berlijn van het „nationale front" verklaard, dat het verbieden van de Westduitse commu nistische partij „internationale gevol gen" zal hebben. Bij de mijn ln Marcinelie is h stil. De tenten en de banken, d daar voor de wachtenden war. neergezet, zijn verlaten. Op di matische wijze wordt door c beeld bevestigd, dat de hoop, n overlevenden aan te treffen, ve vlogen ls.... HAMBURG, 20 aug. (Reuter) D politie heeft meegedeeld, dat zij d( afgelopen drie dagen 120 vooraan staande communisten heeft onder vraagd en hun woningen doorzocht. Het merendeel zal zich voor het ge recht moeten verantwoorden. Zoals bekend heeft het hof voor grondwets zaken de communistische party in de Bondsrepubliek buiten de wet gesteld. Hamburg is altijd één van de bol werken van deze partij geweest. Op zekere voorwaarden WASHINGTON, 20 aug. Reuter. De Wereldbank is bereid het verlenen van hulp voor het moder niseren van het Suezkanaal in overweging te nemen, mits bepaal de technische problemen kunnen u JAKARTA, 20 aug. (A.N.P.) Familieleden en goede vrienden van vice-president Hatta hebben een ver klaring uitgegeven, waarin categorisch de „laster" van het communistische blad „Harian Rakjat", dat Hatta zich op illegale wijze had verrijkt, wordt tegengesproken. In de verklaring wordt gezegd, dat „Harian Rakjet" na de mededelingen over de poging van het leger tot aan houding van de minister van buiten landse zaken, Abdulgani, Hatta belas terd had door de volgende vraag te stellen: „Waar haalt Hatta het geld vandaan om een nieuw huis aan de Djalan Diponegoro te bouwen en hoe kwam hij aan het geld om het be zoek van zijn vrouw aan Singapore te betalen?" Voorts zegt de verklaring o.m., dat Hatta een voorstel van zijn vrienden oi.i een huis voor hem te bouwen uit „waardering voor de edelmoedige diensten, die hij zyn land en volk bewezen heeft" had afgewezen. Hatta wilde dat het huis, waarin hy en zijn gezin zouden leven, „het resul- aat zou zyn van zyn eigen inspan ningen". Met verontwaardiging wordt de in- muatie van de hand gewezen, dat de bibliotheek van Hatta een geschenk was van Lie Hok Tie (functionaris van de staatsdrukkerij, die gearre- ste vd is op beschuldiging van cor- rup.ic). Dc „New York Times" NEW YORK, 20 augustus. In ver band met de conferentie in Londen heeft de „New York Times" in zyn num mer van zondag stelling genomen tegen president Soekarno's „schimprede" over de Suezkanaalkwestie. De president van Indonesië heeft voor gesteld, dat de Arabische volkeren een conferentie beleggen en zich scharen ach ter de leuze „handen af van Egypte", al dus het blad. Maar, zo vervolgt het, nie mand heeft de hand gelegd op Egypte, De Londense conferentie is bijeengeko men juist met het doel een dergelijke handeling te vermyden". Integendeel, „de Egyptische dictator, president Nasser heeft zich van de Suezkanaal-maatschap- pij meester gemaakt en dit is in strijd met de internationale overeenkomsten". V erkeersongelukken UTRECHT, 20 augustus. Zowel zater dag als zondag is in Utrecht 'n dodelijk verkeersongeval gebeurd. Zaterdagavond is een zevenjarige jongen door een groen tewagen met paard overreden en gedood. De jongen stond op het lamoen van de wagen, toen de bestuurder, die er naast liep, het voertuig keerde. De jongen viel er af, tussen het paard en de wagen, en kreeg een der wielen over het lichaam. Aan inwendige bloedingen is hij ter plaat se overleden. Zondagavond is een motorrijder, een 28-jarige rijinstructeur op de Amsterdam se Straatweg in volle vaart tegen een taxi gereden en enkele uren later in het stads- en academisch ziekenhuis overle den. Zijn echtgenote, die achterop zat brak een arm en een been en is evenals de motorryder naar het stads- en acade misch ziekenhuis vervoerd. De staking van circa 15.000 Noorse bouwvakarbeiders, die 7 juli begon, is ge ëindigd. De arbeiders zullen maandag het werk hervatten, de stakers hebben com promisvoorstellen voor loonsverhoging, die opgesteld waren door een regerings bemiddelaar, aanvaard. AMSTERDAM, aug. „I like Amsterdam", zegt ingenieur Hassan Abdel Hafiz Amr uit Cairo. De kleine donkere Egypte naar is bezig aan een reis door Europa, dat hij in twee maanden „doet". Na Griekenland, Italië, Oostenrijk en Duitsland bekeken te hebben is hij in Nederland gearri veerd. Helaas ziet hij niet veel meer van ons mooie landje dan de hoofdstad, maar die heeft dan ook zijn hart gestolen. Het zijn niet de blonde leden De rondvaartbedrijven ln onze hoofdstad hebben deze zomer beslist niet over ge brek aan belangstelling te klagen. In lange rijen staan internationale gezelschappen voor de loketten om een kaartje te veroveren. De wit te boten geven een vrolijke noot aan de statige grachten en de passagiers rekken hun halzen uit om maar niets van het hoofdstedelijke schoon te missen. De grachten, de ha vens, iets meer Hollands kun je moeilijk bedenken. Op het Rokln, niet ver van de Munttoren, trekt Reederij Kooij drommen bezoekers. Het bedryf bestaat al dertig jaar en in die tyd ls het zo wel in binnen- als buitenland beroemd geworden. Het ver haal over het ontstaan van dit bedryf heel veel weg van een modern sprookje, luistert U maar: Er was eens, der tig jaar geleden, een jonge, onderne mende Amsterdam mer, die Piet Kooij heette. Op een dag vond deze jongeman op een vuilnishoop een oude, verroeste fiets. Ieder zou daar zonder meer aan voorbij gelopen zijn, maar Piet Kooij nam de flets mee naar huis en prutste er net zo lang aan tot hij weer berijdbaar was. Toen ontmoette Piet een vriend, die een oude motorfiets be zat. De vriend was daar echter niet zo gelukkig mee en verzuchtte: „Ik zou het ding zo wel willen rullen voor een fatsoenlijke fiets!" „Wat let je", zei Piet en ■ycm het zwakke geslacht of de schilderijen van Rembrandt die de meeste indruk op Hassan Abdel Hafiz Amr hebben ge maakt. Nee, zijn zwarte ogen schitteren van en thousiasme als hij uit weidt over zijn tocht door de verlichte grach ten van de stad die op palen is gebouwd. En evenals zijn Amerikaan se mede-toeristen uit hij zijn hoogste lof in de twee simpele woordjes „Very nice. sterdam aan duizenden toe risten laat zien. Momenteel ls er plaats voor 1500 passa giers op de vijftien boten en de zestiende ls ln aanbouw. Is het wonder, dat me vrouw Kooij, de pientere, maar toch gemoedelijke en gezellige echtgenote van Piet trots is op haar man? Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zit zij in het kantoortje op het Rokln om de zakelijke belangen van de rederij te behartigen. „De rederij is nou eenmaal mijn hobby", zegt mevrouw Kooij, „en daarom laat ik iedereen die me vraagt waarom lk dat tot nu nog steeds alle maal zelf doe maar stil pra ten". Vlaggen Onophoudelijk rinkelt de telefoon, die zij met een rou- tinegebaar beantwoordt. even later was hij eigenaar van de motor en zijn vriend peddelde weg op de fiets. Een sprookje Ook de motorfiets werd grondig gerepateerd en op geknapt en een poosje later geruild voor een oude motor boot. Na een grondige revi siebeurt werd de boot voor 500 gulden verkocht. Met dit geld kocht Piet een ver roeste rondvaartboot, die in de haven was gezonken. Hij was een geluksvogel, want het bleek, dat er nog een verzekering voor liep. De maatschappij moest de boot dus laten maken. Bij het scheepje hoorde ook nog een geldige rondvaartvergunnlng. En zo werd de Reederij Kooij geboren, de rederij, die leder half uur een volle boot door de havens en grachten laat varen en die per dag Am- stad van grachten, en typische uithang- Amsterdam: oude gevels borden. Foto: uithangbord van een eeuws „chocoladehulsje". 17e „Vijftig personen mijnheer? Goed, komt U dan maar om twee uur, ik zal zorgen dat er een boot voor U klaar ligt. Italianen zegt U? Komt in orde, we zullen de Itali aanse vlag hijsen". Reederij Koojj is gespecialiseerd ln vlaggen. Iedere groep buiten landers vaart onder eigen kleuren, of zij nu uit het een of andere Arabische land of ergens uit Afrika komen. Er is praktisch geen land ter wereld, waarvan mevrouw Kooij de nationale vlag niet bezit. Er zijn niet veel beroemde buitenlanders, die nog nooit een tochtje hebben gemaakt met een van de boten van Reederij Kooij. Deze maand nog voeren Lalla Aicha, Ma- lika en N'Zha, dochters van de Marokkaanse sultan, op een Koojj-boot door de Am sterdamse grachten. Het gastenboek, dat mevrouw Kooy zuinig bewaart, bevat o.a. de handtekeningen van alle Roosevelts, Montgomery, Margaret Truman, Churchill, de koning van Transjordanië, generaal Gruenther, madame Coty, de president van Zuid- Afrika en de grote Ford. Bij het vijfjarig regeringsjubi leum van H. M. Koningin Juliana maakten alle rege rende vorsten van Europa op een der boten van Reede- ry Kooij een rondvaart en ook hun handtekeningen staan in het grote boek. Vele Nederlandse burgemeesters hebben er eveneens hun naam ln geschreven, evenals be roemde zangers en filmster ren als Maurcle Chevalier en Ann Baxter. Ook een zeer bekende Spanjaard, Sinter klaas genaamd, ls al jaren lang een gewaardeerd gast geweest Voor de belangrijkste pas sagiers worden de boten spe ciaal Ingericht met bloemen en de mooiste fauteuils uit de huiskamer van mevrouw Kooij. De boten varen de he le dag door, 's zomers tot elf uur 's avonds. Tot en met 2 september zijn de Amster- damste grachten iedere avond verlicht en alle toe risten zijn enthousiast over een sprookjestocht bij avond door de sprookjesstad Am sterdam. Huwelijksbootjes Mevrouw Kooij neemt al leen werkstudenten als gid sen aan (ze heeft er op het ogenblik zestien in dienst waar ze erg tevreden over is), meisjes zowel als jon gens. Dit jaar zijn twee van deze studenten getrouwd en over een maand stapt het volgende paartje in de „hu welijksboot". Over huwelijksboot ge sproken: de rederij verzorgt ook trouwpartijen. De bruids paren worden dan met hun gasten van huls gehaald en door de grachten naar het stadhuis en de kerk gebracht. De gewone rondvaarten du ren vijf kwartier, maar er worden ook wel boten voor de hele dag verhuurd. In het hoogseizoen heeft de rederij enkele duizenden passagiers per dag. Mevrouw Kooy vertelt, ter wijl we het beroemde foto album doorbladeren, dat er dit jaar meer Italianen, Zwe den en Fransen een kaartje kopen dan het jaar daarvoor. Maar de Duitsers en Ameri kanen zijn nog steeds het sterkst in aantal. „De Duit sers doen het grondig", zegt ze, „die komen zelfs als het pijpestelen giet". Met het foto-album van mevrouw Kooij kun je urenlang zoet zijn. De Ko ningin, de Prins, Prinses Wilhelmina en de andere prinsessen komen op heel veel van deze foto's voor. „Monthy" ontbreekt ook niet op het appèl. Op een andere foto ls nog net hoofd van Churchill te zien, dat met een dikke sigaar en een hoge zwarte hoek getooid boven de ka juit uitsteekt. Maar de meeste trots klinkt door In de stem van „moeder" Kooy als ze op een kiekje wyst en zegt: „En dét ls nou meneer Kooy worden opgelost, zo is van gezag» hebbende zijde te Washington ver klaard. Men legde er echter de na druk op, dat de verstrekking van een eventuele lening zal moeten wachten, totdat de huidige Suez- kanaalcrisis overwonnen zal zijn. Alvorens de wereldbank een lening kan overwegen, moet er een redelijke kans bestaan, dat haar investering baten afwerpt. Verder moet een le ning gegarandeerd worden door de betrokken regering of regeringen. Ook zullen andere instellingen aan *n lening moeten deelnemen, daar het niet waarschynlijk is dat de bank de gehele financiering voor haar reke ning zal nemen. Volgens dezelfde bron heeft de Egyptische minister van financiën Abdel Moneim Kaissuni, tydens onder handelingen met functionarissen van de bank in het najaar van 1955 te Washington en in het begin van dit jaar te Cairo het onderwerp van een ev. Egyptisch verzoek voor een lening voor de ontwikkeling van het Suez kanaal ter sprake gebracht. In belde gevallen werd over dit onderwerp gesproken, terwyl het aanbod van het WeBten voor hulpverlening voor de stuwdamplannen nog in overweging was. De president van de bank, Black, heeft de Egyptische minister geant woord, dat het beter was de onder werpen één voor één te bespreken. De bewering van president Na«- ser, dat de Wereldbank hem een lening van 1 miljard dollar zou hebben aangeboden, is vermoedelijk gebaseerd op deze Egyptische sug gestie, zo verneemt men van gezag hebbende zUde te Washington. DE RADIO BRENGT U - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1856. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Het Boek van de reis, caus. 10.05 Morgenwyding. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Promenade ork. 11.40 V. d. jeugd. 12.00 Orgelspel en zang. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Promenade ork. 13.45 De wereld ontdekt, caus. 14.00 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 16.15 V. d. zieken. 16.48 Gram. 17.00 Orgelspel. 17.15 Accord.ork en solist. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: A. A. Heyer: De economische ontwikkeling van de Nederlandse Antil len. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.15 De soci ale positie v. d. beeldende kunstenaars, caus. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Verz. progr. v. d. mil. 20.45 Het blauwe oog, hoorsp. 21.50 Radio Philh. ork. en solist. 22.45 Medische kron. 22.55 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Socialistisch nws. In Esperanto. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Nederlanders, vrachtvaarders van Europa, klankb. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Zigeu nerkwintet. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Metropole-ork. en klein koor. 13.50 Hollandse liedjes. 14.10 Viool, altviool en gitaar. 14.40 Radio Philharm. ork. en so liste. 15.40 Interscholair jeugdtournooi. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Orgelspel. 18.15 Gram. 18.25 Schoolork. 18.45 Spectrum v. h. Chr. orga nisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Barokviool en clave- cimbel. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. en so list. 21.05 Amus.muz. 21.35 Muz. iuister- wedstr. 21.55 Gram. 22.00 Wonderlijke we tenswaardigheden. 22.15 Vocaal ens. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenkine. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Mozart en zyn tijd. 14.00 Gram. 14.S0 Symf. ork., koor en solist. (15.10—15.25 Gram.). 16.00 Koersen. 16.02 Omr.ork. 17.00 Nws. 17.10 Fluit en piano. 17.40 Jachthoorns. 17.50 De boekenmarkt. 18.00 Cans. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram 20.00 Symf.ork. 21.00 Gram. 22.00 Idem. 2? 53 23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4