Nederlander Schmidt hoorde vijftien jaar tegen zich eisen Waterschappen in Overijssel dienen gevormd te worden Pleegmoeder van Anneke Beekman gearresteerd Indonesië (tegen plan-Dulles) wil zich niet binden 'Brood en vrijheid voor Polen' Kleine commissie voor overleg ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Requisitoir in Djakarta Beschuldiging van opstandige ictiviteiten bewezen geacht Pian nieuwe oliebuisleiding in Midden-Oosten Indrukwekkende manifestatie in Royal Albert Hal! Vragen over hulp verlening Koningin ontvangt mevrouw Roosevelt Buurman met messteken gedood Schijndode trilde met ooglid Naar Luik overgebracht voor verhoor Maarschalk Rodion Malinofski Kardinaal Griffin overleden KONING VOETBAL ROLT WEER Varkensmeslers gaan zich organiseren Nixon voorspeli democratische nederlaag Beatrix en Irene op Korfoe aangekomen Gelezen in ANDERE BLADEN Nederland zal VS krachtig steunen Te veel activiteit Dingdag 21 augustus 1956 DJAKARTA, 20 augustus. ANP. De openbare aanklager bij het Landgerecht te Djakarta, Jusuf Suwondo, heeft vandaag een gevan genisstraf van vijftien jaar met aftrek van voorarrest geëist tegen de Nederlander H. C. J. G. Schmidt, die op 18 december 1953 werd ge arresteerd door de Bandungse politie, toen hij op zijn bromfiets op weg was van huis naar kantoor, een makelaarsfirma. De openbare aanklager zei te geloven, dat het eerste punt de tenlastelegging (steunverlening aan de vijand in oorlogstijd) niet was bewezen, maar dat hij het tweede punt (opstand en lid zijn van een opstandige be weging) wel bewezen achtte. De heer Schmidt hoorde de eis kalm aan. Het reguisitoir nam twee uur in beslag. Het was de 55e zitting in deze zaak. De publieke belangstelling was bijzonder gering. De verdedigster, mevrouw Bouman, zal op 10 september a.s. haar plei dooi houden. Suwondo meende, dat uit getuigen verklaringen voldoende was bewezen, dat een subversieve organisatie onder de naam „Nederlands-Indische gueril la organisatie" (Nigo) in west-Java bestond en dat deze organisatie de opstandige activiteiten van de bewe ging van kapitein Westerling, die in januari 1950 een aanval op Bandung ondernam, voortzette. Hij achtte be wezen, dat Schmidt operatief leider was van de Nigo, „die door wijlen Jungschlaeger werd geleid". In zijn requisitoir zei de open bare aanklager ook, dat de verkla ring van de getuigen a charge mis schien ongeloofwaardig schenen, doch hij voegde hieraan toe, dat ille gale organisaties aldus werkten. Hij verwees naar een vraaggesprek van de Nederlandse kapitein A. L. Fran ken in „Het Vaderland" als bewijs, dat Nederlandse militairen in Indo nesië inderdaad de „Darul Islarn hadden gesteund. „FANTAST". Suwondo herinnerde eraan, dat enige getuigen a charge in de recht zaal hadden verklaard, dat zij gelogen hadden, toen zij hun verklaringen voor de politie aflegden. Zij hadden misschien gedacht, dat het beter zou NEW YORK, 20 aug. (Reuter). - Een consortorium van grote oliemaat schappijen is van plan in het Midden oosten een nieuwe oliebuisleiding aan te leggen, die wellicht het antwoord van de oliemaatschappijen op de naas ting van het Suezkanaal zal zijn, zo wordt medegedeeld in „Petroleum Week", een periodiek van de Ameri kaanse olie-industrie. Het beginstadium van het plan, dat voorziet in de aanleg van een buislei ding van 1300 km van het Burghan- olieveid in Koeweit aan de Perzische Golf 11» ar de Turkse haven Iskende- run, is Teeds voltooid. Alle grote lan den zijn gepolst over het plan en de uitvoering ervan zal beginnen, zodra de nodige internationale overeenkom steen tussen de betrokken landen zijn gesloten. T>e oliemaatschappijen Standara Oil of New Jersey, Socony, British Pe troleum, Koninklijke Shell, Guf Oil en de Compagnie Frangaise des Petroles hadden de bulsleiding oorsprongelijk tegen 1968 gereed willen hebben, daar dan de concessie van de Suezkanaal- maatschappij vervalt. Wegens de hui dige Suezkanaalsituatie zal het werk aan de bouw van de buislelding even wel worden bespoedigd. zijn veroordeeld te worden op be schuldiging van meineed dan op be schuldigingen van verraad, waarvoor de hoogste straf geëist zou kunnen worden, zo zei hij. Voorts verklaarde hij, dat de verklaringen van de ge tuigen a decharge dikwijls minder be trouwbaar waren geweest. Hij noem de getuige Prins een „fantast". MISHANDELINGEN. Wat betreft de beschuldigingen van getuigen, dat zij door de politie mis handeld waren, zei Suwondo, dat deze getuigen mogelijk „van een mug een olifant hadden gemaakt". Hij ver klaarde de beschuldigingen, dat de politie getuigen had mishandeld, niet te kunnen geloven. Bij het vaststellen van zijn eis had hij in overweging genomen, dat Schmidt een officier van het Neder landse leger was geweest, dat h}j de opdrachten van Jungschlager had uit gevoerd en dat hij behoorde tot de groep Nederlanders, die niet konden instemmen met de overdracht van de soevereiniteit. Poolse oudsirijders waren in Londen LONDEN, 2 Oaugustus. The Polish Combatants Association, of zoals de Poolse naam luidt: „Stowarzyszenie Polskich Kombatantow", hield dezer dagen in Londen haar wereldcongres en herdacht tegelij kertijd haar tienjarig bestaan. De "Vereniging van Poolse Oudstrijders is de grootste Poolse onafhankelijkheidsorganisatie in het buitenland. Haar voornaamste doel is de strijd voor de vrijheid van Polen. De Polish Combatants Association bestaat in bijna alle landen van de vrije wereld. Zelfstandige afdelingen met een landelijk bestuur zijn er in Groot- Brittannië, Frankrijk, West-Duitsland, Zweden, Zwitserland, België, Neder land, Italië, Australië, Argentinië, Verenigde Staten, Canada, Zuid-Afri- ka en Nieuw-Zeeland. In tal van an dere landen, o.a. in Spanje, Dene marken, Noorwegen en Brazilië, be staan er zelfstandige kringen. Gede legeerden uit al deze landen kwamen bijeen om verslagen uit te brengen, een nieuw bestuur te kiezen, maar vooral ook om zich te beraden op de vraag op welke wijze de Poolse zaak het meest doeltreffend kan worden gediend. Uit Nederland waren er de heren B. Strenk uit Vlissingen en S. Werner uit Venlo. MANIFESTATIE. Het congres werd voorafgegaan door een indrukwekkende manifestatie in de Royal Albert Hall ter gelegenheid van de dag van de Poolse soldaat op 15 augustus, die naar aanleiding van de opstand te Poznan werd gehouden onder het motto: „Brood en vrijheid voor Polen". De geweldige zaal van Londens grootste operagebouw was gevuld met vele duizenden Polen, hun Brit se vrienden en vertegenwoordigers uit alle landen van achter het ijze ren gordijn. De bijeenkomst werd geopend met het spelen van het Poolse en Engelse volkslied, waar na militaire vaandels, die de Polen tijdens oorlog ten strijd voerden, Maatregelen van de landbouwmij ZWOLLE, 20 aug. Het hoofd bestuur van de Overijsselse Land- bouwmaatschappij heeft uitvoerig de schade besproken, die de wateroverlast aan de landbouw in Overijssel heeft berok'-»nd. De tregeien die naar de mening van hoofdbestuur dienen te wor den genomen, zijn samengevat in en kele punten: 1. Alle gronden in Overijssel die nen in waterschapsverband te wor den opgenomen. 2. Het provinciaal bestuur van Overijssel dient in ver sneld tempo de samenvoeging van kleine waterschappen tot stand te brengen. 3. Een aantal noodvoorzie ningen dient op korte termijn te worden getroffen teneinde de ergste calamiteiten in de naaste toekomst te voorkomen. DE HULPVERLENING. In de sfeer van directe hulp aan de getroffen boeren wordt het vol gende gevraagd: 's-GRAVENHAGE, 20 aug. Konin gin Juliana heeft hedenmorgen op het palels Soestdijk mevrouw Eleanor Roo sevelt en de kleinzoons van mevrouw Roosevelt, Haven Roosevelt en mr. John R. Boettinger, ontvangen. De Amerikaanse gasten vertrokken na de ze ontvangst naar Loenen a. d. Vecnt, waar zjj de lunch gebruikten bij dr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello, die onder meer honorair „general-treasu rer" is van de „World Federation of United Nations Associations". Morgen zal mevrouw Roosevelt haar reis voort zetten naar Denemarken. 1. bedragen a fonds perdu voor diegenen die in 1954 en/of 1956 uitermate zwaar zijn getroffen. 2. Openstelling van een credietrege- ling als in 1954 voor andere getrof fenen, opschorting van de aflossing van het erediet 1954 voor opnieuw gedupeerden. 3. Een onderzoek door het Landbouwschap omtrent de ver wezenlijking van een rampenfonds op verzekeringsbasis. 0— ZWOLLE, 20 augustus. In Zwolle is tijdens een vechtpartij met zijn buur man in de nacht van zaterdag op zon dag de 34-jarige F. M. na een aantal messteken te hebben gekregen over leden. Het drama speelde zich af aan het „Kleine Grachtje" te Zwolle, waar beide mannen een woonschuit hebben liggen. De buurman, H. H. is door de politie gearresteerd. H. had de politie verzocht naar het Kleine Grachtje te komen, ten einde een klacht van hem over het lawaai aan boord van de woonschuit, die naast de zijne ligt te onderzoeken. Toen twee agenten daar aankwamen, waren beide mannen aan het vechten. De agenten slaagden erin hen te scheiden, maar het was voor M. Teeds te laat. Hij viel zwaar gewond neer en bezweek enige tijd later aan zijn verwondingen. M. laat een vrouw en twee kinderen achter. De delta-vleugel „Avro-Vulcan", de tweede RAF-straalbommenwerper met vier motoren, die atoombommen kan af werpen, is thans door de RAF in gebruik genomen. Het toestel zou sneller zijn dan de „Vickers-Valiant", de eerste van dit type. de zaal werden binnen gedragen, Generaal Anders hield een indruk wekkende rede, waarin hij hulde bracht aan de gevallenen te Poznan en de aanwezigen verzekerde, dat Polen weer vrij zal worden en de hen toekomende plaats in de rijen der volkeren opnieuw zal innemen. Hierna werd een groots schouwspel opgevoerd, die de lotgevallen van Polen in de loop der geschiedenis uit beeldde, eindigend met de opstand van Poznan, met als finale een mas sale eed van trouw aan Polen. Een Inwoonster van Melbourne heeft aan het scherpe oog van een politieman haar leven te danken. Deze had namelijk haar ooglid zien trillen toen zij, doodgewaand, in het gemeentelijke lijkenhuis lag opge baard en juist naar de vrieskamer zou worden overgebracht. De politie man liet haar snel naar het zieken huis terugbrengen, waar men consta teerde dat zij allerminst dood was, maar enige tijd later zélfs ongedeerd op eigen kracht naar huis kon gaan. Men had bijna een catastrofale ver gissing gemaakt door haar dood te verklaren na haar val op straat, waarbij ze schijndood was geraakt. Te Nonceveur in België AMSTERDAM, 20 augustus. De 53-jarige ex-pleegmoeder van het Joodse oorlogspleegkind Anneke Beekman, mevrouw G. M. L. van M., is zondagavond door de Belgische politie in Nonceveur nabij Remouchamps gearresteerd. Een Nederlandse rijksrechercheur was bij deze arrestatie aanwezig. Zondagavond tegen middernacht heeft hij de procureur-generaal te Amsterdam hiervan telefonisch op de hoogte gesteld. Nieuwe opperbevelhebber Sowjet-landstrijdkrachten PARIJS, 20 aug. (AFP). Blijkens een bericht in „Rode Ster", het orgaan van het Rode leger, staan de Sowjet- landstrijdkrachten thans onder bevel van maarschalk Rodion Malinofski Zijn voorganger was maarschalk Iwan Konief, die op 14 mei 1955 benoemd to opperbevelhebber van de strijdkrachten van de landen, die het verdrag van Warschau hebben onder tekend. De 57-jarige Malinofski heeft een belangrijke rol in de tweede wereld oorlog gespeeld. Hij bracht in 1942 voor Stalingrad een zware nederlaag toe aan de troepen van Von Mansfein. In het grote Russische tegenoffensief verdreef hij de Duitse troepen uit Roe menië en Tsjecho-Slowakije. Sinds 1945 stond hij aan het hoofd van de Sowjet-troepen in het Verre Oosten. Naar verluidt speelde hij hier een belangrijke rol bij de uitbreiding van het militaire potentieel van de Noordkoreanen en Chinezen. Malinofski is sinds 1926 lid van de communistische partij. Na op het ne gentiende partijcongres, in 1952, geko zen te zijn tot kandidaatlid van het centrale partijcomité, werd hij in fe bruari van dit jaar op het twintigste partijcongres volwaardig lid van dit college. Mevr. L.-Van M. is naar Luik over- gehracht en daar voor de procureur des konings geleid. De procureur- generaal te Amsterdam, mr. A A. L. van Dullemen, heeft telegrafisch de procureur des konings om de aanhou ding van mevr. L.-Van M. verzocht in verband met het tegen haar van kracht zijnde verzoek tot uitlevering. Mevr. L.-Van M. was sedert de uit spraak van de rechtbank te Amster dam, die haar op 24 oktober 1955 tot acht maanden gevangenisstraf veroor deelde, voortvluchtig. Het gerechtshof legde haar op 22 maart j.l. een gevangenisstraf op van drie maanden met gelijk de recht bank in haar uitspraak bepaalde LONDEN, 20 aug. (Reuter). Kar dinaal Bernard Griffin, de R.K. aarts bisschop van Westminster, is vanmor gen vroeg in de ouderdam van 57 jaar aan een hartaanval overleden. Volgens een officiële verklaring kreeg de kardinaal, die met vakantie in New- Polzaath (Cornwall) vertoefde, even voor middernacht 'n hartaanval, waar aan hij ongeveer een uur later overleed. In Engeland rolt koning voetbal weer. Niet alleen In vriendschap pelijke zomerpartijen, doch ook in de kei-harde „league"strijd. Hier zien we een beeld nit de zaterdag in Londen gespeelde wedstrijd ArsenalCardiff City. Tiddy van Arsenal (rechts) heeft een aanval opgezet, die echter op niets uitloopt hetgeen hem zo te zien nogal verdriet terwijl doelman Vearncombe van Car diff deemoedig ter aarde zonk bij het geweld van de aanval. UTRECHT, 20 aug. Binnenkort zal worden opgericht een vereniging ter behartiging van de belangen van varkensmesters. Van de ongeveer vier miljoen varkens, die jaarlijks in Ne derland aan de markt komen, is een deel afkomstig van gelegenheidsmes- ters en een deel van beroepsmesters. Deze beroepsmesters willen thans komen tot een eigen organisatie, die mee kan spreken in de organisaties en besturen, die het varkensbeleid in Nederland bepalen. Zij menen even grote belangen bij dit varkensbeleid te hebben als de ba- conhandel, de vleeswarenindustrie, de groothandel in vlees, de slagers en de handelaren, die allen hun eigen orga nisaties hebben. De beroepsvarkensmesters achten 't onjuist, dat de land- en tuinbouworga nisaties algemeen gezien worden als de vertegenwoordigsters van de var kensmesters. Deze organisaties, zo me nen zij, tellen onder hun leden slechts de gelegenheidsmesters. KLACHTEN. Naar hun oordeel hebben deze or ganisaties zich nimmer, althans onvol doende, verzet tegen de opvatting, dat de varkensmesterij een bijverdienste zou zijn en aan de produktie een dien overeenkomstige positie moet worden toegekend. Deze situatie is voor de be roepsmesters aanleiding geweest tot klachten. Men wil een nieuwe organi satie, die hun belangen zou kunnen behartigen. De Sjah van Perzië, Mohammed Rlza Pawlevi, heeft president Soekamo van Indonesië uitgenodigd een staatsiebe- zoek aan Perzlë te brengen in Mei 1957. LOS ANGELES, 20 aug. (Reuter). De d.emocraten hebben een sterke kandidatenlijst voor de verkiezingen van november opgesteld, maar zij zul len niet winnen, aldus vice-president Nixon tn een commentaar op de ver kiezing van Stevenson en Kefauver tot democratische kandidaten voor resp. het presidentschap en het vice-presi- dentschap. „Wij kennen Stevensons bekwaam heid om een verkiezingscampagne te houden uit 1952 en natuurlijk is Ke fauver onvermoeibaar. De verkiezing van 1956 zal hetzelfde resultaat hebben ais die in 1952: president Elsenhower is thans sterker dan in 1952In 1952 vormde hij een onzekere factor, in die zin, dat hij geen regeringservaring had. Nu, na vier jaar, weten de men sen wat hij kan", aldus Nixon. bevel tot onmiddellijke gevangen neming. De Hoge Raad verwierp op 19 juni j.l. het door haar tegen dit arrest ingestelde hoger beroep, waar door het arrest van het hof definitief werd. SPOORLOOS. Enkele minuten na de uitspraak van de rechtbank liet de officier van ju stitie te Amsterdam (die ter zitting haar gevangenneming had gevorderd, hetgeen toen werd afgewezen) via het politietelexnet een bericht uitgaan, waarin om de aanhouding en voor geleiding werd verzocht van de toen reeds enige tijd in Maastricht verblij vende ex-pleegmoeler, die wel op de zitting van 10 oktober was versche nen. Op 24 oktober was zij al niet meer op het aan de politie bekende adres in Maastricht De thans 15-jarige Anneke Beek man en haar verzorgster, tante Bets, de 57-jarige zuster E. M. van M. van de ex-pleegmoeder, zijn sedert hun mislukte aanhouding op vrijdagavond 12 maart 1954 in het klooster „Home de la vierge des Pauvres" te Banneux, spoorloos. ATHENE, 20 aug. Het Griekse jacht „Achilles", waarop ongeveer 1B0 leden van Europese vorstenhuizen, on der wie de prinsessen Beatrix en Irene, als gasten van koning Paul en konin gin Frederika van Griekenland, een tocht door de Middellandse Zee maken, is uit Venetië brj Korfoe aangekomen. Koning Paul en koningin Frederika, die op dit eiland hun vakantie door brengen, begaven zich aan boord van het jacht en brachten de avond door temidden van hun gasten. De „Achilles" blijft tot volgende week Zaterdag bij Korfoe. Directeurswisseling luchtmachtstafschool 's-GRAVENHAGE, 20 aug. Lui tenant-kolonel-waarnemer M. W. J. M. Broekmeijer uit Voorburg, sedert november 1953 directeur van de toen wederopgerichte luchtmachtstafschool te 's-Gravenhage, is met ingang van 15 september a.s. benoemd tot hoofd van de afdeling organisatie en perso neel van het hoofdkwartier van de ge allieerde luchtmachten voor centraal Europa in Fontainebleau. Met ingang van 15 september a.s. is tot directeur van de luchtmachtstaf school benoemd kolonel-vlieger H. C. Gautier, tot die datum hoofd van de afdeling organisatie en personeel van het hoofdkwartier van de geallieerde luchtmachten voor centraal Europa in Fontainebleau. Kolonel-vlieger Gau tier is sedert 15 september 1954 in Fontainebleau werkzaam geweest. ZOUTELANDE Laatste Zomeravondstilte. Woensdag 22 augustus zal voor de laatste maal in dit seizoen een zomeravondstilte worden ge houden. Medewerking verlenen: B. Bont huis, viool; Th C. Ferwerda, orgel. Medi tatie van Da. Wagener. Abdulgani op de Suez-confereniie (Van onze speciale ANP-correspondent) LONDEN, 20 aug. „De bedoeling van de conferentie mag niet zijn, dat zij het karakter krijgt van een rechtbank die een vonnis uitspreekt over een afwezige". Dit zei vanmiddag de Indonesische minister Roeslan Abdulgani kort voordat hij met de Indonesische delegatie naar het Lancaster-House vertrok, waar om half vier de conferentie over het Suez-kanaal werd voortgezet. De voorzitter van de Indonesi sche delegatie zei voorts, dat In donesië alleen die voorstellen zal kunnen steunen, die niet meer in houden dan algemene aanwijzin gen voor het bereiken van een op lossing. „Wij moeten ons niet bin den", zei hij, „maar er dient een sfeer te worden geschapen, waar in met Egypte deze beginselen verder zullen kunnen worden uit gewerkt." Minister Abdulgani merkte op, dat het voorstel van minister Dulles te veel in details treedt en voor Egypte onaanvaardbaar zal zijn. „Uiteindelijk is er niet veel verschil tussen hetgeen men wil bereiken", zeide hij, „maar 't gaat om de wijze, waarop men de mid delen aangeeft en de weg, die wordt bewandeld om tot een oplossing te ko men, zeker in het begin". Hij deelde mede, dat het voorstel van de Indiase delegatieleider Menon ook het Indonesische standpunt ver tolkt. Abdulgani is voorstander van 't benoemen van een kleine commissie uit de deelnemers aan de conferentie, die op basis van algemene richtlijnen verdere besprekingen met Egypte zal kunnen voeren. In antwoord op de vraag, of hij op timistisch was ten aanzien van de mo gelijkheid, dat een compromis zal wor den bereikt tussen het standpunt van de Westelijke Grote Drie en de Azia- tisch-Afrikaanse landen, herhaalde mi nister Roeslan Abdulgani, dat in mate rieel opzicht er niet veel verschil is tussen het voorstel van minister Dulles en de formulering van de A.A-landen. „Wij streven naar een synthese", Aan de .Nieuwe Prov. Groninger Courant" ontlenen wij; „Het kookt en het rommelt in het Oos ten. De volkeren komen tot ontwaken en daarbij openbaart zich een dusdanig onge motiveerde haat jegens het Westen, dat men met de grootste zorg vervuld moed zijn, dat het leidt tot een algehele grote oorlog tussen Oost en West of dat het Westen lijdzaam genoegen zal moeten ne men met een overstroming door het Oos ten. De vraag is of het oude Westen zijn rol ziet uitgespeeld of dat het opnieuw aanzien en invloed ten opzichte van het Oosten zal kunnen behouden. We staan op één van de keerpunten van het wereld gebeuren, waarbij men moet vrezen, dat de gebeurtenissen tot de grootste aller wereld-crises zal leiden. De tegenstelling is dan wel erg groot. In Nederland dubben de politici om de macht. Men wil samenwerking zegt men, maar men worstelt daarbij zo minitieus om kleine zaken, dat van samenwerking bijna geen sprake meer zal kunnen zijn, ook al zal men uiteindelijk elkander kun nen vinden. Het is ergerlijk, tenminste als men de kruimelarijen projecteert tegen de achtergrond van het werkelijk huive ringwekkende dat zich in de grote wereld afspeeld en waarvan de conferentie te Londen een fragment is. Wij kunnen niet nalaten aan deze erger nis lucht te geven." Het Vrije Volk schrijft: „In de eerste helft van dit jaar is al veel meer werk op de bouwmarkt vrij gegeven dan bij een reeglmatige sprei ding, zoals in het bouwplan 1956 was voorzien, had mogen gebeuren. Vooral de bouwbedrijvigheid in de industriële sector is bijzonder ver uit gelopen. Reeds is 210 miljoen van het voor het gehele jaar geraamde bouw volume van 240 miljoen gulden toege wezen. Woningbouw en scholenbouw drei gen in de verdrukking te komen en de bouwkosten dreigen verder te zullen stijgen als gevolg van deze overvoe ring van de bouwmarkt. Het is daarbij de vraag, of alles wat het bedrijfsleven wil bouwen wel zo dringend nodig is, dat het geen enkel uitstel leiden kan. Strengere controle lijkt wel zeer op zijn plaats. Intussen blijkt ook, dat de investe ringsactiviteit van het bedrijfsleven (waar deze bouwcijfers een maatstaf voor zijn) nog groter is dan was ver wacht. En dat terwijl in de oorspron kelijke raming al op een behoorlijke stijging was gerekend. Ook dit is een symptoon, dat te den ken geeft." voegde hij hier aan toe, „en zolang wij nog aan de conferentietafel zit ten, voorkomen wij dat het tot ge wapend geweld komt". En Nederland? In Nederlandse delegatiekringen vernemen wij, dat Nederland krachti ge steun zal geven aan het Ameri kaanse voorstel, dat minister Dulles zaterdagavond aan alle delegaties ter conferentie heeft doen toekomen. Men zei het van groot belang te achten, dat de solidariteit van het Westen in deze kwestie zo krachtig mogelijk tot uitdrukking zal worden gebracht en dat is er ook de oor zaak v->n, dat Nederland zich zal onthouuen van het indienen van amendementen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3