ouöe kunst- en antiekBeuRS te öeLft rotstekeningen Beroemdste diamanten Ontwikkeling Ontspanning Gezelligheid Nederlandse handelaren openen hun schatkamers voor kopers en kijkers 't Zeeuwsch Weekend Overpeinzingen op de ("Van onze -redacteur). Mijn vrouw heeft een nieuwe emmer gekocht. Hij is natuurlijk van plastic zoals bijna alles tegenwoordig. Hij is glad, licht handig en zuiver functioneel en je ziet onmiddellijk, dat er tienduizenden precies eendere emmers voor en na hem uit dezelfde vorm gekomen zijn. Er is een tijd geweest, dat de industriële massa- produktie ons gebruiksvoorwerpen leverde van een waarlijk ontstel lende lelijkheid. Die tijd is voorbij. Over het algemeen wordt thans aan de vormgeving de nodige zorg besteed. Thans zijn de produkten, die ons allerwege worden aangeprezen, glad en vlak maar van een kleurloze uniformiteit. Deze ontwikkeling heeft reactie ge-, wekt bij velen, die oog hebben voor schoonheid en individualiteit, ook In de voorwerpen, die hen omringen. Het le lijke en het uniforme heeft de liefde volle aandacht van tallozen weer ge vestigd op de vaak mooie gebruiksvoor werpen van vóór 1800. Voorwerpen, die door hun makers stuk voor stuk met zorg en aandacht werden vervaardigd en die daarom allen een eigen karakter vertonen. Vandaar de zeer grote vraag naar wat we nu maar met de zeer al gemene naam van „antiek" zullen be titelen In onze moderne tijd. Deze vraag heeft een grote invloed uitgeoefend op de handel ln oude kunst, die al eeuwenlang bestaat. Het Is nog niet zo lang geleden, dat deze Landgenoten en musea schaften reeds heel wat aan handelaars zich alleen bezig hielden met de verkoop van oude schilder stukken, fraaie zilveren voorwerpen en van alles wat kostbaar en koste lijk was. Thans ls veelal met de han del in oude kunstvoorwerpen ook die in voorwerpen van de oude kunstnij verheid verbonden. De handelaar in oude kunst en antiek heeft in zijn zaak niet meer alleen schilderijen, kostelijk porcelein, zilver en glaswerk uitgestald. Tot zijn voor raad behoren thans ook koperen ketels, de tinnen kannen, de Chlppendale-stoel en het boerenkabinet: zaken, die ln hun algen tijd als gewone gebrulksvoorwer- O'iu werden vervaardigd. Grote vraag klein aanbot Veel van deze oude gebruiksvoor werpen zijn uiteraard verloren gegaan, De vraag is groot en het aanbod klein, Het logisch gevolg is, dat de prijzen over het algemeen hoog zijn. Hierbij komt nog, dat Amerika over vrijwel geen eigen oude kunst en over zeer weinig antiek, doch over enorm veel geld beschikt. Zo is in de afgelopen halve eeuw voor miljoenen dollars aan kunst en antiek uit West-Europa naar de Verenigde Staten verdwenen. We schreven vroeger al eens over de activiteiten op dit gebied van Jaseph Duveen, de kleinzoon van de Meppelse ijzergieter en de grootste kunsthande laar van alle tijden. Deze ontwikkeling zet zich nog steeds door. Vandaar de vrees van sommige liefhebbers, dat binnen afzienbare tijd al het werkelijk waardevolle, dat hier niet in musea is ondergebracht, naar de overzijde van de Atlantische Oceaan zal verdwijnen, Nu, zo ver is het nog lang niet. Maar het is wel waar, dat de koop krachtige vraag uit Amerika de prjjzen van het werkelijk goede en zelfs van het middelmatige op dit gebied zó heeft opgedreven, dat het voor mensen met een smalle beurs volkomen onbereik baar ls geworden. Beurs te Delft Dat er voor hem, die betalen kan, in ons land momenteel nog genoeg oude kunst en antiek te koop ls, wordt deze weken wel bewezen ln het Prinsenhof te Delft. Daar wordt tot. begin septem ber thans voor de achtste maal de Oude Kunst- en Antiekbeurs gehouden, georganiseerd door de Vereniging van landelaren in Oude Kunst in Neder- -ind. Alle museumstukken van het Prin senhof zijn gedurende die tijd opge borgen en in de zalen en kamers heb ben leden uan deze vereniging het mooiste en beste bijeengebracht van wat de kandel op dit moment heeft aan te bieden. De buitenlandse han del toont een enorme belangstelling voor deze beurs, maar ook het Neder landse publiek zal zeker in groten ge tale komen kijken. Vorig jaar trok de verzameling, die toen een waarde had van ƒ7.000.000, ruim 30.000 kijkers en kopers. Het ls een bijzondere sensatie om te weten, dat deze stukken ook alle te koop zjjn, zelfs al zijn uw eigen midde len bj) lange na niet toereikend om te kunnen zeggen; „Laat u het Schooltje van Adrlaan van Ostade maar voor mij Inpakken". Een spiegeltje De firma Beeling uit Leeuwarden heeft één van de grootste en fraaiste exposities ingericht. De romantici on der de bezoekers zullen echter onge twijfeld de grootste belangstelling aan de dag leggen voor een eenvoudig spie geltje ln een ebbenhouten lijst, dat er gens ln een verborgen hoekje hangt, Dit ls n.l. de spiegel van Rembrandt's vrouw Saskla en welke vrouw wil haar beeltenis niet omlijst zien door hetzelf de raam, dat eens het aanvallige kopje van de Jonge en gelukkige Saskia om vatte? We zouden graag nog een enthou siast verhaal beginnen over het prach tige Chinese porcelein, over het fa milie verte en familie rose, dat hier zo rijk vertegenwoordigd is. Óver het be schrijven van mooie dingen in ontoe reikende woorden is een ondankbaar werk. Zij moeten, gezien- morden. En deze weken kunnen ze ook bezichtigd worden. Een kijkje in een der afdelingen van de Kunst- en Antiekbeurs Veel gekocht Ongetwijfeld zal er veel van al dit schoons door buitenlandse en met name door Amerikaanse handelaren worden aangekocht om voor goed uit ons land te verdwijnen. Maar de Nederlandse handelaar ls zeer internationaal geori ënteerd. Hij verkoopt niet alleen aan het buitenland, maar koopt daar ook weer ln. Zo komen vele schone zaken ook weer terug naar ons land. En de heer L. Morpurgo, de voorzitter van de stichting Oude Kunst- en Antiekbeurs, verzekerde ons uitdrukkelijk, dat ln de laatste jaren door landgenoten en mu sea hier te lande zo veel wordt gekocht, dat zeker niet meer gesproken kan wor den van een verarming van ons kunst en antiekbezit. Dat is een kleine troost, want anders zou men als Nederlander en als niet-handelaar slechts met enige schrik kunnen toezien, hoe in het Prinsenhof de buitenlandse handelaren zich voor onze kunst schatten verdringen. Congres van neger schrijvers en -kunstenaars Onder auspiciën van „Presence Afri- caine" zal van 1922 september a.s. te Parijs een congres worden ge houden van negerschrijvers en -kun stenaars. Voor het eerst zal een der gelijk congres worden gehouden. Het is ook bestemd voor historici, theolo gen, filosofen en beoefenaars van an dere takken van wetenschap. Sprekers zijn, onder andere: Sedar Senghor, A. Busia, Aime Cesaire, Peter Blackman, Josephine Baker, Alioune Diop, Ri chard Wright. Ook Nederlandse onderdanen van Afrikaanse afkomst zijn welkom. Nel Oosthout naar festival van Edinburgh r\ e declamatrice en solotoneelspeel- ster Nel Oosthout heeft de vereren de uitnodiging ontvangen om op het Festival van Edinburg te komen op treden. Zij za! daar in het „Gateway" theater tien voorstellingen geven, waarbij zij „St. Joan" en „De onster felijke dwazen" ten tonele zal bren gen. Nel Oosthout vertrok donderdag van Schiphol. Haar eerste voorstel ling in Edinburgh 1b op 20 augustus. Het ligt in de bedoeling, dat de ac trice ook nog een voorstelling in Lon den zal geven. Nederlands-Duitse cultuurweken in Frankfort Met Christus ben ik gekruisigd, en toch lee, niet meer mijn ik, maar Christus leeft ln mi ik, (dat is), Gal. 2 20a. In Frankfort aan de Main begonnen gisteren de Nederlands-Duitse cul tuurweken, die tot midden septem ber zullen duren. In de „Roemer", het voormalige stadhuis, zijn 47 werken van Nederlandse expressionisten van de Haagse school te zien. Voorts staan op het programma een grote bloemen tentoonstelling in de „Palmengarten' een expositie over „Nederland land en mensen" in de Paulskerk, een ten toonstelling van Nederlandse boeken op wetenschappelijk gebied en een .Nederlands-Duitse avond" onder het motto „Vrouwen en bloemen". Op muzikaal gebied zal Nederland vertegenwoordigd zijn door de orga nist Albert de Klerk en de pianist Theo Bruins. Mozaik voor de Sint Bavo De Haarlemse kunstenaar Anton Molkenboer is gereed gekomen met het maken van een mozaiek van 1.00 bij 1.10 meter, bestemd voor de kathe drale basiliek Sint Bavo aan de Leid- sevaart te Haarlem. Het is een wapen- mozaiek met de tekst „Sicut Sponsa Ornata" (zoals de bruid getooid is). Binnenkort zal het mozaiek boven de ingang van de basiliek ingemetseld worden. Er is een tijd geweest, dat de Christenen vervolgd teerden. Dat was in de dagen dat het een heiden als de geleerde Romeinse ambte naar Plinnis opviel: „Ze zijn anders dan wij". Ze droegen geen aparte kleren, hadden geen gelegenheidsgezicht en toch anders. En wan neer men hun vroeg hoe dat zo kwam, dan noemden ze één naam: Christus. Voor die éne naam heeft het Romeinse wereldrijk gebeefd. En terecht. Want enkele eeuwen later blijkt de Gekruisigde onder Pontius Pilatus machtiger, dan Rome's organisatie, dan Rome's le gioenen. Tegenwoordig worden, althans in „beschaafde" landen, de Christe nen niet meer vervolgd. O, ze zijn er nog wel, al is het een steeds kleiner wordende groep; maar het is blijkbaar de moeite niet meer waard hen te vervolgen. Ze zijn ook niet „anders" meer, dan anderen. Wie zou zich nog over hen opwinden? Er zijn immers nieuwe „reli- gie's", die door miljoenen vurig beleden worden: het communisme, het nationalisme van vroegere koloniale gebieden.Deze worden ernstig genomen, maar de Christenen niet. Och neen waarom zou men ook? Het vuur is er wel uitgeraakt. En een Christendom dat alleen nog maar in theorie belijdt dat de Heer uit de hemel machtiger is dan welke aardse Heer ook, js een ongevaarlijke dwaasheid ge worden. Dat zegt de duivel ook. Zolang die Christenen het nog beter willen hebben dan hun Here en Hem daardoor van uur tot uur be schamen, loopt zijn rijk nog geen gevaar. Waarom zouden ongevaar lijke Christenen hun spelletje n;et mogen blijven spelen? Maar men blijft op zijn hoede, want telkens, nu hier, dan daar, blijkt het Evangelie van een onverwachte explosiviteit te zijn. En dan breekt er vervolging los. Het Christendom dat zijn gang kan gaan onder de schouderklopjes van de wereld, is blijkbaar niet het rechte, noch voor die wereld noch voor haar Heiland. Lezer, wat ontbreekt ons dan? Wij hebben toch de goede belijdenis, wij geloven de Schrift als het enige en algenoegzame Woord van God? O ja? zegt de Here. U ontbreekt wat Paulus had: Ik ben met Christus gekruist. Is dat mystiek? Ik geloof het wel in zoverre dat de apostel ons hier diep in zijn hart laat zien, zijn innerlijk leven toont. In zover als hij ons wijst op de inwoning van Christus in zijn hart. En deze is van zulk een volslagen overmacht over Paulus, dat hij als tot één plant met zijn Here vergroeid is in Diens kruis en opstanding. Ja, zelfs zo, dat niet meer zijn ik leeft, maar Christus in hem, zodat hij in wezen alleen maar door Christus bestaat. Het eigen ik van Paulus opgebrand op het altaar van de Here Jezus en wat overbleef was nog wel een zon daar, maar een verloste, een vrijgekochte, een kind van God een Christen. Verteerd door zijn ijver voor zijn Koning uierd hij een eerste onder veel broeders, die in Gods kracht het gelaat van de aarde in korte tijd na de Hemelvaart hebben veranderd. Machtig Christendom, dat voor velen een middel in Gods hand werd tot redding en behoud. En daarom neen hiermee is de kracht aan de genade geenszins ontnomen. Maar wij hebben een God, Die het de Zijnen in de slaap geeft en tegelijk zegt: bewerkt (Jw zelfs zaligheid met vreze en be ving. Gods genade openbaarde de Zoon in ons, maar wij moeten wor den wat wij zijn: het eigendom van Christus. Dat gebeurt alleen ln de weg van de worsteling in het gebed. Pas door Pniël heen wordt Jacob Israël. Pas dan, wanneer wij tot één plant met de Here Jezus werden, kunnen we zeggen en dan weten we wat we zeggen Ik ben met Christus gekruisigd. Vanaf dat ogenblik zal men ons weer met andere ogen beschou wen. Dan huivert de duivel: Jezus Christus is toch overwinnaar; al lereerst in de Zijnen en eens zichtbaar over hemel en aarde. Dan zullen we opnieuw „anders" zijn, onze Heiland zij het in zwakheid niet meer beschamen en blijken te behoren tot de vrij- gekochten des Lams, die als koningen met Christus zullen heersen in Zijn troon. Bij de schouderklop van de wereld zullen wij niet leven. Dat zullen we alleen, als we met Christus gekruist en evenals Hij de wereld 'n aanstoot durven zijn. Van het machteloze Christendom lees ik: Ik zal hen uit Mijn mond spuwen (Openb. 3 6). Van het door genade machtige staat ge schreven: Zij zullen met Hem meer dan overwinnaars zijn (Rom. 8:37). Markwaardige Ethnoloog deed bijzondere ontdekking in Nederlands Nieuw-Guinea De wetenschappelijke hoofd ambtenaar van het kantoor voor bevolkingszaken te Hol- landia (Ned. Nieuw Guinea), dr. K. W. Galis, is dezer dagen terug gekeerd van een etnologische on derzoekingstocht ten behoeve van het bestuur, in het Jafi-gebied, ge legen ten zuiden van Hollandia bij de Australische grens. Daarbij heeft hij op twee plaatsen in de omgeving van Jafi spelonken met rotstekeningen aangetroffen. Er zijn reeds op verschillende plek ken in Ned. Nieuw Guinea rots tekeningen gevonden. Deze vind plaatsen lagen echter steeds in het Een genot Het is ook nu weer een genot om te dwalen door de zalen van de oude, prinselijke residentie, die zo'n prach tige omlijsting vormen voor hetgeen hier is uitgestald. We denken b.v. aan de twee Duitse primitieven van een onbekende meester, taferelen uit het lijdensverhaal voorstellend en da terend van omstreeks 1475. Hoe goed passen zij in de kapelach tige zaal links van de achteringang. Wie meent, dat schilderstukken van onze meesters thans niet meer in de handel verkrijgbaar zijn, ziet hier wel anders. Het bekende en fraaie dames portret van Gerard Terborg hangt hier naast twee schilderstukken van Jan Steen: een landschap en Anthonius en Cleopatra. Dezelfde handelaar bezit mo menteel ook nog twee Van Goijens, een vroege en een latere. Van dezelfde schilder hangt elders nog een rivierge zicht. Ook van Adrlaan van Ostade, Lu cas van Leyden, Rembrandt en Van der Haagen is werk aanwezig. Daar liggen ze dan voor ons veertien van 's werelds be roemdste diamanten, die stuk voor stuk een bewogen geschiede nis achter zich hebben. Ze brach ten vreugde en diepe ontsteltenis; aan hun schittering is een ver leden van strenge bewaking en vorstelijk ceremonieel, alsmede van moord en diefstal verbonden. Staan we dan hier op de perma nente expositie van de N.V. A. van Moppes Zn. de grootste dia mantindustrie van Amsterdam, waar 1000 man personeel werkt voor een niet te schatten vermo gen? Neen dit is allerminst het geval, want we hebben te doen met kundig uit bergkristal ge slepen copieën, al ontbreekt op een ander terrein het echte allerminst: men kan ook een aantal typisch Amsterdamse slijpsels bewonde ren, die gezamenlijk een waarde van ongeveer één miljoen gulden vertegenwoordigen. Hieronder bevindt zich een uniek in eigen bedrijf vervaardigd werk stuk: het wapen van Amsterdam, op- Wapen hoofdstad in 1816 briljanten (f 100.000.-) gebouwd uit 1816 briljanten (tezamen 202 karaat oftewel ln geld begroot f 100.000.—). Maar het is wel eens Interessant om stil te staan bij de lotgevallen der kost bare „duiveneieren", die al naar gelang hun oorspronkelijke vorm geslepen wer den tot een kegel, afgeplatte bol of an der fantasie-ontwerp, teneinde zo min mogelijk verlies te hebben. Het beroemdst is wellicht de Cul- liman-stone of Great Premier: de grootste steen, die ooit gevonden werd. Op de gedenkwaardige dag van 26 januari 1905 deed de opzichter Fred Wells zijn gebruikelijke ronde door de Premiermijn in Zuid-Afrika en zag een enorme diamant (grootte thans als de grote blikvanger in de etalage van Mr. Harry Winston, een der prominentste juweliers van New- York. We zullen ons maar niet aan 'n schatting wagen hoe groot het bedrag is, dat men ervoor zou moeten neer tellen. Enkele beroemde diamanten zijn ove rigens spoorloos verdwenen alle ja renlange internationale politiële onder- 's Werelds 10 bij 0 bij 8 cm!) ineens voor zijn voeten liggen De steen bleek met uitzondering van enkele glessen en greinen zuiver te z(jn; het karaatgewicht bereikte het re cord van 3024%! Nadat men besloten had de vondst naar mr. T. M. Culllnan te dopen, be stuurder van de Premiermijn, nam de wetgevende vergadering van Pretoria het voorstel van minister Louis Botha aan om de Cullinan te kopen en deze ten geschenke te geven aan Koning Edward van Engeland, ter herinnering aan het zelfbestuur van de kolonie. Gekloofd Vermelding verdient nog, dat de steen later gekloofd werd: men ver kreeg toen de befaamde Ko-hi-naar, die in de scepter van Koningin Elisabeth van Engeland geplaatst werd. Uniek is ook de zgn. Hope-diamant, die een zuiver blauuie saffierkleur heeft en 44 karaat weegt. Merkwaar dig is, dat deze steen,, die afkomstig uit het begin der 19e eeuw, steeds in privé handen was en zijn bezitters almaar verderf en ongeluk bracht, zo dat hij de naam kreeg van „noodlots diamant?'. Ondanks deze uieinig op wekkende mythe prijkt het origineel IN AMSTERDAM zoekingen ten spijt. Het Is ook de vraag of ze ooit weer voor de dag zullen ko men, want het is zeer goed mogelijk, dat zti Inmiddels weer gekloofd en als nieuwe creatie verder verhandeld wer den. Zo trok de Jubilee of Reitz, een bekende steen uit Jagersfontein, op de wereldexpositie van 1900 te Paras nog zeer de aandacht. (Het gewicht be droeg oorspronkeiak 633)4 karaat en na slaping hield men 239 karaat over, als mede een pendeloque van 13 karaat). Maar Inmiddels weet geen mens meer te vertellen waar de Jubilee zich be vindt Zo ls het ook gegaan met de befaam de Orloff (193 karaat), afkomstig uit de kroonzetel van Nadit Shah, die In 1747 vermoord werd. De diamant werd in 1772 gekocht door de Russische vorst Orloff, die hem aan Kezierin Katharina H ten geschenke gaf. Het laatst be vond zich de steen aan de scepter van een der oude Tsarenen sedertdien kwam de Orloff op de lange lflst van 's werelds kostbaarheden onder het motto: „Verblijfplaats onbekend". Met de zgn. Regent van 136% karaat ook wel Fitt-diamant genaamd ging het echter beter: deze kwam ln de 17de eeuw uit Indlë en belandde vla Thomas Pltt, gouverneur van het fort St. Madras in het bezit van Philippe, Hertog van Orleans, Regent van Frank rijk. Gedurende de Franse revolutie was de steen verpand bij de koopman Treskow in Berlijn. Daarna sierde de Regent de degenknop van Napoleon Bonaparte en thans kan men de steen nog steeds ln het Tower te Lon den bewonderen. Kleinste geslepen steen Maarde firma Moppes heeft de serie van 's werelds beroemdste diaman ten met één vergroot en wel de klein ste geslepen steen. Dit meesterwerkje van vakman schap weegt slechts één kwart milli gram en werd op 58 vakjes geslepen De oud-gediende Anton George Ot- minghuis, die meer dan 42 jaren het diamantslijpersvak beoefent, heeft dit unieke werkstuk op zijn naam staan. Hij heeft ln de loop der jaren veel „klein werk" gehad, maar deze op dracht betekende voor hem dé vuur proef. De grote angst tijdens het ver vaardigen gold overigens niet het ver slijpen, maar wel het zoek raken van het minitieuze steentje en dit ls dan ook op een gegeven ogenblik gebeurd Twee dagen heeft OtmingHuis vuil moeten verbranden, voordat hij het dia mantje weer ln de dop kon plaatsen. Minder dan 50 cent Nu ls dit steentje, dat zoals gezegd op de gebruikelijke 58 vlakjes geslepen werd (zodat we ln dit geval van een brlllant mogen spreken) ln geld uitge drukt maar weinig waard. Want 1 ka raat diamant (waarvoor gemiddeld 250 ton ruwe steen moet worden gedolven en gezuiverd) heeft een waarde van plm. f 400.en indien men bedenkt, dat er 853 van deze „miniatuursteen tjes" ln één karaat gaan, komt de zui vere waarde nog onder de 50 cent te liggen! Zeker ls echter, dat dit staaltje van verbluffend vakmanschap voor geen enkele prijs de deur uitgaat. In elk geval is het toe te juichen dat men deze unieke expositie, kustgebied. De nieuwe vondst van dr. Galis is dus daarom van zo groot belang, daar dit de eerste maal is, dat in het binnenland der gelijke tekeningen zijn ontdekt. Op aanwijzingen van de bevolking maakte dr. Galis een tocht naar de grotten ln een kalkrots op ruim twee uur lopen ten zuiden van Jafi gelegen. Vla een sterk hellende gleuf kwam hij in een grote ronde zaal met een mid dellijn van 30 meter en een hoogte van dezelfde afmeting. Het maakte een fan tastische indruk, addus dr. Galis, deze grote ronde koepel, die zijn licht door een opening ln de top kreeg. Op één van de wanden vond dr. Galis de rots tekeningen. In totaal waren er ongeveer hon derd, waarbij veel voorstellingen wa ren van de bekende hagedisfiguur. Merkwaardig Is, dat het overgrote deel van deze tekeningen in zwart was uitgevoerd en slechts een stuk of drie, vier in rood. Dit in tegenstel ling tot eerder gevonden tekeningen langs de kust, waar dikwijls het rood overheerst. Geconstateerd kan worden, dat over al waar men rotstekeningen vindt, deze gecombineerd voorkomen met water (zee, rivier) en begraafplaats. Ook ln vorengenoemde grot, de Goewatmitgrot, trof dr. Galis deze combinatie aan. Dit stemt ook overeen met de mythe, die er over deze grot bestaat, nl„ dat er ln vroeger dagen een reus huisde, die mensen roofde en voor leder gedood mens een teken op de wand zette. Door de kalkrots, waar de Goewaimt- Uitvoering grotendeels in zwart grot zch bevindt, stroomt een riviertje en ook vond dr. Galis verschillende schedels en beenderen van mensen. In nog een andere grot, de Plnfeloe- grot, ln de omgeving van de kampong Soengwar, vond dr. Galis eveneens rots tekeningen. Hier waren 62 tekeningen op de wanden zichtbaar, waaronder en kele zeer merkwaardige. Ook hier wa ren alle tekeningen op één na ln zwart uitgevoerd. Dr. Galis heeft bij het licht van fakkels zorgvuldig alle tekeningen op papier gezet. Verdere onderzoekingen kunnen wellicht nog nadere bijzon derheden over deze vondst aan het licht brengen. waar nog veel ten aanzien van het „hoe en wat" van het diamantvak te zien is, heeft ingericht, zodat men niet slechts vele buitenlandse bezoekers aantrekt, doch tevens een uitstekende propaganda voert voor een edel ambacht, waarvoor bij velen de belangstelling ver geleken bij vroeger achteruit dreigde te gaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 7