r Nieuws uit de Provincie Kruiningens nieuwe huishoudschool is de modernste van Nederland HONIG'8 Groentesoep Grote vraag, hoge prijzen, doch geringe aanvoer van pruimen Ook in Burgh en Haamstede moeilijkheden met Ambonezen Kantonrechter kreeg serie verkeers delicten te behandelen Prinses Beatrixschool" zal zij heien Officiële opening waarschijnlijk omstreeks eind september H.K.H. Prinses Beatrix kan niet komen Yersekenaar overleed na aanrijding Kies de gemakkelijkste manier om lekkere soep te maken Neem direct... 35 ct per zakje voor 4 borden Bromfietser kwam ie vallen en overleed Huzaren van Boreel geven conceri te Haamstede Brommers-stelende Ambonees „gepakt" Veertig jaar bij de belastingdienst Australische ambassa deur bezoekt Zeeland Flinke deelname voor ringrijderij te Vlissingen Donderdag 9 augustus 1956 ZEEUWSCH WEEKEND pagina 2 KRUININGEN, 8 augustus In Kruiningen zijn zo langzamerhand al heel wat fraaie, moderne gebouwen verrezen. Met trots wijst men U daar op het prachtige dorpshuis, de diverse scholen, het Groene ■Cruiscomplex en talrijke andere pronkstukken, die na de ramp zijn verrezen. Op de voorste rij van al deze bouwstukken prijkt de nieuwe land- bouwhuisboudschool van de ZLM, die reeds enkele maanden in ge bruik is, maar nog wacht op de officiële opening. Dit zal over enige weken plaats hebben, waarschijnlijk eind september. En daarmee hebben Kruiningen en de ZLM dan de modernste landbouwhuis- houdschool van Nederland. De Prinses Beatrixschool. De Kruiningers willen er nog een schepje bovenop doen met de bewe ring: „Het is de mooiste en modernste huishoudschool van Europa", maar dat is toch iets te boud gesproken. Een insider, die lange tijd door de Skandinavische landen heeft gereisd (Zweden geeft wat moderne scho lenbouw betreft wel de toon aan!), was echter wel van mening, dat Kruiningen met z'n Prinses Beatrix school naast de up-to-date onder wijsinrichtingen van Skandinavië 'n goed figuur slaat. Het is dan ook een prachtig inge richte school, waar elke vrouw ter stond „weg" van is en van verrukking Je handen ineen slaat. Er is nu letterlijk met alles rekening gehouden. Nooit zal men tevergeefs naar een kraantje, een stopcontact of zitje behoeven te zoeken, overal is vol op licht en lucht, en zachte, kleurrijke tinten maken de vijf ruime leslokalen tot ware feestzalen. Enorme groei Het Is vanzelsprekend, dat de meis jes hier dolgraag naar school gaan en slechts node na twee jaar het diploma in ontvangst nemen. En het aantal leerlingen groeit enorm. Verlieten in jnni ong. 70 leerlingen de school, voor het nieuwe seizoen staan al weer 90 cursisten ingeschreven. Naast de directrice, mej. S. Jonge- pier, zullen acht leerkrachten aan de nieuwe cursus les geven (o.w. docen ten in tuinbouwonderwijs, Engels en naaien). Maar ook de oudere meisjes en huisvrouwen zullen van de school profiteren, want een vijftal middag en avondcursussen in koken, naaien etc. staan op stapel. Leslokalen De leslokalen zijn zoals gezegd van alle gemakken voorzien. In de bei de naailokalen treft men eerste-klas machines aan, prettige naai- en teken tafels en een alleraardigste paskamer. Het was- en strijklokaal (een lust voor het oog) wordt gecompleteerd met een r.sr handige droogkamer. Be- Van bevoegde zijde vernemen wij echter, dat de officiële opening niet door H. K. H. Prinses Beatrix zal geschieden, zoals men aanvankelijk had gehoopt. Dat neemt niet weg, dat dit feit toch met het nodige ceremonieel zal plaats hebben. Wie nu de officiële handeling zal verrichten en op welke datum is nog niet precies bekend. Begin sep tember zal dit door het Z.L.M.-bestuur worden besproken. Men verwacht ech ter, dat de datum nog in de maand september zal zijn. KLOETINGE, 8 augustus. Op het kruispunt bij de molen te Kloetinge is vanavond de 68-jarige oesterkweker C. Boone uit Yerseke, toen hij onder weg naar zijn woonplaats was, door een achteropkomende vrachtwagen, bestuurd door K. uit Bergen op Zoom, gegrepen en des avonds om halt elf aan de opgelopen verwondingen in het ziekenhuis St Joanna gestorven. B. sloeg met zijn bromfiets links af zonder richting aan te geven. De chauf feur van de vrachtwagen, die vlak ach ter de brommer reed, kon een aanrij ding niet meer voorkomen. B. werd door de auto gegrepen en meegesleurd. Met een zeer zware hoofdwond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Bijzonder tragisch is, dat het klein dochtertje van het slachtoffer, vandaag (donderdag) in het huwelijk zou tre den. Landelijk verwacht men een matige oogst GOES, 8 aug. Zeer hoge prijzen worden er op het ogenblik be taald voor de pruimen welke in geringe mate worden aangevoerd op de veilingen. In andere jaren was er eind juli, begin augustus steeds een redelijk aanbod van pruimen. Nu is het nog maar erg mondjes maat en dit komt omdat de vroegste rassen, de krozen, zoals men deze noemt, bijna geen oogst geven. Tengevolge van ongunstige weersomstandigheden tijdens de bloei was de vruchtzetting hiervan bijzonder gering. Ingezonden Mededeling (Adv.) halve de theorielokalen zijn er dan de grote en de kleine keuken, elk met een eetzaaltje erbij, zodat de resultaten van het kokkerellen der leerlingen meteen kunnen worden getoetst. Harmonisch Het grote gebouw is een bundeling van comfortabele snufjes en gezellig en doelmatig ingerichte vertrekken. Want na de vijf leslokalen verdienen toch zeker onze aandacht: de zonnige woonkamer van de directrice, de smaakvol ingerichte leerkrachtenka mer met lichtblank eiken meubilair, de douches, de door glas omsingelde centrale post van de concierge, de heer J. Kakebeeke, en niet te vergeten: de grote moestuin naast de school. De tekenpen van de architecten Rot huizen en 't Hooft heeft ditmaal wel bijzonder vaardig en artistiek gewerkt en de uitvoering door de aannemer en de verschillende leveranciers mogen we gerust „sterk harmonisch" noemen. Officiële opening Dezer dagen heeft men de koninklij ke goedkenring voor het geven van de naam „Prinses Beatrixschoor' ontvan gen. lp? iiilP' piM* m. Niet alleen in Zeeland is het aanbod van pruimen gering, ook in andere de len van het land is het zo en dit heeft tot gevolg dat er op de Zeeuwse vei lingen steeds vraag naar dit produkt is uit het gehele land. Als gevolg hier van zijn de prijzen thans zeer hoog op gelopen. Zo wordt voor de Early Lax- ton, de pruim welke het meest op de Zeeuwse veilingen wordt aangevoerd, niet minder dan f 1.20 tot f 1.40 per kg. betaald voor de goede kwaliteit. Een groot deel van de aanvoer bestaat uit gescheurde vruchten tengevolge van de regen en hiervoor betaald men ook nog tot fl,per kg. De vakantietijd en het warme meer stimuleren de vraag naar pruimen in betekenende mate en de kwekers zijn er goed mee. Alleen is het jammer dat de late rassen dit jaar zo laat rijp zijn als gevolg van het weer van de laatste weken. Landelijk verwacht men dit jaar een matige pruimenoogst maar in Zeeland is men hierover wel iets optimistischer BRUINISSE, 8 aug. Voor de twee de maal binnen 24 uur is een inwoner van Bruinisse met zijn bromfiets do delijk verongelukt. Woensdagavond omstreeks zeven uur reed de 58-jarige gehuwde mossel- en oesterkweker Joh. van den Berg op de rijksweg tussen Capelle en Nieuwerkerk. Voorbijgaan de fietsers zagen hem met zijn brom fiets verdachte bewegingen maken en een ogenblik later vallen. Een juist passerende personenauto bracht het slachtoffer naar het zieken huis in Zierikzee, waar de geneesheer constateerde, dat de bromfietsberijder tijdens de val door een beroerte was getroffen. Hoewel hij bij aankomst nog in leven was, kon men enkele ogen blikken later slechts de dood consta teren. De opgelopen verwondingen wa rn niet dodelijk. HAAMSTEDE, 8 aug. Naar wij vernemen zal het bekende militaire fanfarecorps van het regiment „De Huzaren van Boreel" uit Amersfoort a.s. zaterdag 11 augustus in Haamstede concerteren. Het muziekgezelschap, dat onder leiding staat van Kapel meester adjudant J. A. Reynhoudt, zal om 4.30 uur van het gemeentehuis ver trekken voor een rondwandeling door laamstede en Burgh. Om 8 uur wordt en populair concert gegeven, terwijl ie avond met een grote taptoe beslo- ■n zal worden. Het programma luidt als volgt: 1. The Middy, mars. 2. In 't Witte Paard, 'antasie. 3. La Housarde, wals. 4. The loker, trcmbnnesolo. 5. 3e Populaire ootpourri. O. Espana Cani, passodoble. I. Trafalger. mars. De show taptoe is uit 8 nummers samengesteld. Dank zij de welwillende medewer king van de eigenaressen van 't Slot, zal het avondconcert gegeven worden op het voorterrein van 't Slot, dat een fraaie historische achtergrond vormt voor het muziekgezelschap. Het ligt in de bedoeling Slot en gracht van een passende verlichting te voorzien. De toegang tot de Slotlaan is ■Tij. Auto's, motoren en rijwielen kun- ■en achter de Noordstraat en de Ring "rij geparkeerd worden. „Sluit ons maar op, anders blijven we roven" BURGHSLU1S, 8 aug. Ook in het Ambonezenwoonoord Burgh- sluis doen zich moeilijkheden voor. Vanmorgen heelt de politie een zevental vrouwen en een twintigtal kinderen aangehouden, toen zij met voorraden aardappelen en erwten, die zij zojuist van het land van boeren in de omgeving van het kamp hadden gestolen, op de terugweg waren naar het woonoord. De politie heeft de produkten in beslag genomen. Arrestaties werden niet verricht. Wel is het kamp onder bewaking gesteld. Een avondklok (van negen uur 's avonds tot 6 uur 's morgens) is vanavond ingevoerd. Het kamp Burghsluis wordt be woond door leden van de P.N.M.S. die begin van dit jaar na ongeregeld heden in het kamp Havendorp te Vlissingen, waar zij verbleven, naar Burghsluis werden overgeplaatst De Ambonezen in dit woonoord hebben de laatste week kleine stroop tochten bij boeren ondernomen, zonder dat de daders veelal kinderen konden worden achterhaald. Tevens trachtten de Ambonezen levensmidde len in winkels te Burgh en Haamstede VLISSINGEN, 8 aug. De politie te Aardenburg beeft op verzoek van de Vlissingse recherche ter plaatse aan gehouden en gearresteerd de Ambo nees G., die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een bromfiets, die hij te Vlissingen had gehuurd en direct daarna van de hand had gedaan. Bij verhoor bleek, dat hij zich ook schuldig had gemaakt aan het zich toe eigenen van kledingstukken (ter waar de van f 300,en dat hij ook in Am sterdam en Weert brommers en fietsen had gestolen. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal zich voor de officier van justitie moeten verant woorden voor zijn snode daden. Nieuwe koelhuis van de veiling in „De Poel" gereed. GOES, 8 aug. Naar wij van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" vernemen is het nieuwe koelhuis in De Poel" gereed om in het komende seizoen in gebruik te worden genomen. Dinsdag 14 augustus a.s. (des mor gens 10 uur) bestaat er gelegenheid het koelhuis te bezichtigen. Te Breda slaagden voor costumiere lej. C. Wisse te Goes en voor lingerie- •>aien mej. A Schipper te Kloetinge 1 mej. T. Westerweele, leerlingen van ri. A Karelse te Goes. MIDDELBURG, 8 aug, Vrijdag 17 augustus a.s. herdenkt de heer B. Vink, hoofdassistent bij de Belasting dienst het feit, dat hij veertig jaar ge leden bij deze dienst begon te werken. In verband met dit jnbilenm zal hij met zijn familie op deze dag door het hoofd van dienst ter inspectie worden ontvangen en in aanwezigheid van vele ambtenaren worden gehuldigd. De heer Vink is werkzaam bij de af deling controle van de inspectie der belastingen te Middelburg, standplaats Vlissingen. 17 augustus 1916 trad hij in dienst bij „belasting" als soldaat-kom mies. Nadat hij de rangen kommies 3e klasse, kommies 2e klasse, assistent en hoofdassistent, in welke rang hjj mo- werd hij op 1 maart 1950 benoemd tot hoofdassistent in welke rang hij mo menteel nog werkzaam is. in te slaan, zonder te betalen, zeggende dat de rekening maar aangeboden moest worden in Den Haag! „SLUIT ME OP" Dezer dagen kwam een woordvoer der van het woonoord Burghsluis bij de burgemeester van Haamstede, Jhr. R. Roëll, met het verzoek om met zijn medekampbewoners ook in het Huis van Bewaring te worden opgesloten, omdat zij als leden van de P.N.M.S. niet bereid zijn te tekenen en om aan eten te komen toch van plan zijn te blijven roven! Het bleek niet mogelijk deze onver- zoenlijken tot andere gedachten te brengen. Een onoplosbare situatie is ontstaan. In het kamp zijn ruim zestig Ambonezen opgenomen. Toen aan de Ambonezen werd ge vraagd door de politie, waarom zij zelf niet om aardappelen enz. gingen, maar hun vrouwen en kinderen er op af stuurden, verklaarden zij: „On ze vrouwen moeten voor levensmid delen en eten zorgen. Als er geen eten is, dan moeten zij het maar ha len". Prinses Marijkeschool te Axel wordt geopend AXEL, 8 augustus. Op vrijdag 31 augustus, des middags om twee uur, vindt de officiële opening plaats van de nieuwe openbare lagere Prinses Marijkeschool te Axel. l'Azote-arbeiders stalen een kist met glas SLUISKIL, 8 aug. De directie van de cokesfabriek de l'Azote is er achter gekomen, dat de fabrieksarbeiders D. en K. uit Axel en W. uit Zaamslag, een kist met glas hebben ontvreemd. Zij zijn op staande voet ontslagen. 's-GRAVENHAGE, 8 aug. De ambassadeur van Australië, de heer H. A. Mc. Clure-Smith, zal op 9 en 10 augustus een officieel bezoek brengen aan Zeeland. De ambassadeur zal ver gezeld worden door zijn echtgenote. Zij zullen de gasten zijn van de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. BORSSELE Benoeming. Tot onderwijzeres aan de o.l. school is benoemd mej. C. Hulsman te Middelburg, zulks in de plaats van mevr. Lous-de Voogd. KAPELLE Opening kapperszaak. De heer M. Sinke heeft woensdag zijn geheel nieu we kapperszaak en parfumeriën- en sigarenwinkel aan de Biezelingsestraat, officieel in gebruik genomen. Hiermede heeft Kapelle er een zaak bij gekregen welke terecht een sieraad voor de ge meente genoemd kan worden. Het ge bouw is modem, praktisch en degelijk van opzet en betekent voor de heer Sinke een grote verbetering. Tot nog toe was zijn zaak gevestigd op de hoek Weststraat—Kerkplein maar in ver band met de komende doortrekking van de Van der Biltlaan moest zijn oude zaak verdwijnen. Deze werd aan de gemeente verkocht. Bij de opening was het reeds zeer druk. Vele kinderen werden verblijd met een ballon welke zij gratis kregen. De symbolische ope ning geschiedde door burgemeester H. G. van Suylekom met het omdraaien van de sleutel. KRABBENDljKE Geslaagd. Te Breda slaagde voor cou peuse mej. Lies Stouten. KRUININGEN Raad vergadert. Maandag 13 augus tus zal de gemeenteraad vergaderen. De agenda vermeldt o.a. de volgende voorstellen: Aanvulling van de alge mene politieverordening, inhoudende een verbod voor handelaren om de na tionale vlag uit te steken om de aan dacht op hun handel te vestigen. Aan- en verkoop van grond van/aan de diaconie van de Ned. Herv. gemeen te en verkoop van een perceel aan de coöp. boerenleenbank te Kruiningen. Verhuur van het onlangs gereed ge komen nieuwe groepsbureau voor de rijkspolitie met twee dienstwoningen annex arbeidsbureau aan het rijk. Benoeming. Mej. J. Markusse, onder wijzeres aan de o.l. school, is in gelijke functie benoemd aan een o.l. school te Hengelo. OOSTKAPELLE V.V.V.-Optocht. Ondanks het slechte weer is de maandag door V.V.V. georganiseer- ingpzonden Mededeling (adv.) Beroep op mensenliefde vond geen weerklank MIDDELBURG, 8 aug. Overwegend verkeers-delicten vermeld de de lange rol, welke de kantonrechter te Middelburg in zijn zitting van vandaag moest behandelen. Voor het hekje verscheen allereerst de 50-jarige landbouwer C. L. uit Vrouwenpolder, die op 19 juli j.l. in Serooskerke een bekeuring kreeg toegemeten daar een deel van zijn kentekenbord ontbrak. „Klopt" was het korte antwoord, dat verdachte gaf, toen de kanton rechter belangstellend informeerde of zulks inderdaad het geval was. Reeds een volle week was dit bord ten dele stuk, hetgeen baldadige jon gens in Middelburg zouden hebben ge daan. Drukte was de oorzaak, dat het nog steeds niet gerepareerd was. „De wachtmeesters denken zeker,, dat je niks anders te doen hebt dan zulke kleine karweitjes". Toen de kanton rechter informeerde of het bord nü gemaakt was, kreeg hjj wederom het korte antwoord: „allang klaar". De boete van zeven en een halve gulden ontlokte de landbouwer nog: „de men sen moesten wat soepeler zijn, want we zijn er om mekaar te helpen" doch dit beroep op mensenliefde vond ach ter de groene tafel géén weerklank. Weshalve hij maar schokte. VOORTGEDUWD Zes gulden boete de eis was vijf tien kreeg de landbouwer C. P. S. uit 's-Heer Arendskerke daar hij op 22 juli in Driewegen, gezeten op een brommer, zijn dochtertje had voortge duwd. Verdachte voerde allerlei ver ontschuldigingen aan. Zijn dochtertje zou iets tegen hem gezegd hebben, wat hij niet verstond, zodat zij hem bij de arm greep en het toen in zijn oor fluisterde. Ook dit betoog maakte wei nig indruk achter de groene tafel. ONOPLETTENDHEID Op 18 mei vond bij Nieuw en St. Joosland een verkeersongeval plaats, waarbij de taxichauffeur C. J. v. d. D. uit Duivendijke en de textielhandelaar A G. uit Arnemuiden betrokken wa ren. G. wilde de uitvalsweg inslaan en zou daartoe ruim tevoren aan het voorsorteren zijn gegaan, terwijl zijn linkerrichtingsaanwijzer in werking was gesteld. Van D. ontkende dit, doch verklaarde wel, dat G. „wat slingerde" over het weggedeelte. Hij kon niet op maken, dat hiermee voorsorteren werd bedoeld en links afslaan het gevolg zou zijn. Bovendien was v. D. ter plaatse onbekend en wist niets af van het bestaan der uitvalsweg. G. werd ten laste gelegd: onvoldoen de aandacht en -onoplettendheid het geen hem een boete opleverde van f40.—. Van D. kreeg zes gulden boete om dat hij op het verkeerde weggedeelte was geraakt en een botsing had ver oorzaakt. HOND-TRANSPORT Vijf en twintig gulden boete vonnis te de kantonrechter bij verstek tegen de zestigjarige schaapherder J. M. R. te Zierikzee, die op ontoelaatbare wij ze een jonge hond trachtte te vervoe ren. Hij wilde het dier 5 maanden oud van Lewedorp naar Zierikzee meenemen, stopte het in een zak en bond deze dicht. Bij 's-H. Arendskerke ontdekte een wachtmeester dit „transport" en greep in. De kanton rechter vonniste conform de eis. VLISSINGEN, 8 augustus. Voor de grote ringrijderij, die zaterdag 18 augus tus zal worden gehouden hebben zich thans rond 140 deelnemers aangemeld. Dit folklorische festijn belooft wel een hoogtepunt te worden in het Vlissingse zomerseizoen. De wedstrijden, die op de Steenenbeer worden gehouden zullen 's morgens om negen uur beginnen, waarbij iedere deelnemer 20 beurten zal rijden. Dit zal duren tot 1 uur. Na twee uur zul len dan naar schatting 30 finalisten ieder in tien beurten om de wisselbeker kam pen, terwijl de andere rijders om de ove rige prijzen zullen strijden. Voorts zullen er ongeveer tien prijzen beschikbaar zijn voor de mooist gekroonde paarden. Deze ringrijderij, waarvan de Zeeuwse Ringrij- derijvereniging het technische gedeelte verzorgt was mede mogelijk dank zij de subsidie van de Kon. Mij de Schelde en dank zij medewerking van gemeente, V.V.V., Middenstandscentrale en het Zo- mershowcomité. de optocht goed geslaagd. Een grote stoet kinderen trok met lampions versierd» fietsen en geconstumeerde groepjes door het dorp, voorafgegaan door de muziek- ver. „Crescendo". Kampvuuravond. Het kampvuur, ont stoken door de Geref. evangelisatiecom missie op het oude voetbalveld is een succes geworden. Enkele honderden had- gasten en andere belangstellenden geno ten van de vrolijke liedjes bij het kamp vuur, gespeeld door de Westkapelse Kre kels, terwijl ook de vertelling over Hon gaarse jongeren erg in de smaak viel. Ds. Brouwer van Rotterdam hield de dagslui ting. OOST- EN WEST-SOUBURG Geslaagd. Voor het examen zwakstroom- hulpmonteur slaagde de heer J. Wella- man. RILLAND-BATH Geslaagd. Voor costumiere slaagde ta Breda mej. Thea Akkerman. SINT ANN ALAND Aanrijding. Op de Thoolse dijk had een aanrijding plaats tussen de vrachtrijder H. Heijboer en een tegenligger, een lux» personenwagen uit Oud-Vossemeer. Daar laatstgenoemde niet ver genoeg naar rechts uitweek, kon een aanrijding niet meer voorkomen worden. Zowel -d» vrachtwagen, als de personenauto liepen materiele schade op. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Weinig schade. Ondanks de hevige re genval van de laatste dagen, ook in en om de gemeente, is het met de schad» aan de gewassen nog meegevallen. Er staan nagenoeg geen percelen onder water, daar het water door de aanwezige sloten geborgen kon worden, mede dank zij de droge periode voor die regentijd. Bü eb wordt het overtollige polderwater door de diverse sluizen naar buiten geloosd. Nieuwe woningen. Na de vacantie van de bouwvakarbeiders ligt het in de be doeling van de Firma Johs-Burgers-den Engelsman nog twee nieuwe woningen ta bouwen in de Cureestraat. Het gedeelte van genoemde straat is dan aan de west zijde geheel volgebouwd. Onbewoonbaar. Nu de twee nieuwe wo ningen aan de oostzijde van de Cureestraat hun voltooiing naderen, zullen de wo ningen van J. C. den Engelsman aan da Ring en van M. Bruijnzeel in de Klippel- straat vrij komen. Eerstgenoemde woning is onbewoonbaar verklaard en zal metter tijd afgebroken worden. Naambordjes. Was het voor een vreem deling niet gemakkelijk om van deze plaats naar de naburige plaatsen Oud-Vossemeer en Stavenisse te reizen, in verband met de vele straten, die dit dorp telt, thans is dit euvel opgeheven. Op verschillende hoeken der straten zijn naambordjes aangebracht met bijbeho rende pijlen, die de richting aangeven naar Oud-Vossemeer en Stavenisse. WESTKAPELLE Strandfeest. Zaterdag 11 augustus wordt door de V.V.V. een strandfeest georgani seerd (aanvang half drie). Op het pro gramma staan diverse spelen, zoals for- tenbouw, touwtrekken, hardlopen, zaklo- pen en schatgraven. Des avonds om acht uur concerteert de chr. mondorgelclub De Krekels". Bij gunstig weer wordt na het concert op het strand een kampvuur ontstoken. Hierbij zal dan gespeeld en gezongen worden door een onderafdeling van „De Krekels". YERSEKE Pannen. Dit seizoen zijn nog niet de helft van de pannen uitgelegd. Tot heden slechts 1.400.000, verleden jaar ruim 3.000.000. Door de lage prijs van de kleine oesters is deze arbeid niet meer lonend. BENOEMING 's-GRAVENHAGE, 8 aug. Bij Koninklijk Besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 1 augustus 1956, tot gezworene van de polder Zonnemaire, J. J. C. de Vlie ger, te Zonnemaire. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. i. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Os. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast. Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Or. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema. Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2