Zierikzeese gewoonte-treiteraar zond schendbrief per steenklomp Weekmarkt Bergen op Zoom (40 jaar) hult zich morgen in feestgewaad Wat lopen er op onze aardbol toch vreemde kostgangers rond Aan Bachtensteene komt geen turnlokaal, beslist de raad Standwerkers (o.w. 7 kampioenen) gaan elkaar in nat. concours bekampen „Onderwijszaken" in Middelburgse raad Vrije oester handel B. en W. komen nu met plan tot bouw achter nieuwe gymnasium Loerders, ruitengooiers, bijters, drinkschutters Souburg heeft nu weer bouwgrond Boks-Ambonees koos vrijwillig de cel Goese politieman beleefde de meest hachelijke ogenblikken Woensdag 8 augustus 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Waar de Tholenaars reeds jarenlang op „kraambezoek gaan Zó was de eerste weekmarkt ..dit was het beeld, dat de eerste week markt, veertig jaar geleden, bood. Zo heel veel is er niet veranderd. BERGEN OP ZOOM, 7 augustus. Sinds precies veertig jaar trekken elke donderdag honderden en nog eens honderden naar de weekmarkt te Bergen op Zoom. Van heinde en ver, uit het gehele eiland Tholen, uit West-Brabant en zelfs met extra bussen uit Ant werpen komen de huisvrouwen op deze markt hun inkopen doen. Morgen, donderdag 9 augustus, wordt het veertigjarige bestaan uan de Bergen op Zoomse vrije weekmarkt herdacht door het houden van een feestmarkt, waaraan een groot concours voor standwerkers verbonden is met talrijke attracties voor het publiek. De markt zal feestelijk worden aangekleed, zodat een bezoek aan de jubilaris zeker de moeite waard zal zijn. Talrijke attracties voor het publiek De inmiddels overleden Eergen-op- Zomenaar H. Stolwerk is de initiatief nemer geweest tot de oprichting van een vrije wekelijkse markt. Hij ,vond steun bij de wethouder H. P. M. Ver linden, die tevens voorzitter van de Kamer van Koophandel in deze stad was. In januari 1916 vond de oprich tingsvergadering plaats, waarin de heer Stolwerk met algemene stemmen tot voorzitter werd gekozen. Ook de heren Bern Proost en M. A. Verbiest kregen zitting in het bestuur. Direct werd besloten zich aan te sluiten bij de Alg. Ned. Fed. tot bevordering van Marktbelangen. Ook klein vee In de volgende bijeenkomst werd o.m. besloten een verzoek tot de ge meenteraad te richten om een vrije weekmarkt te helpen oprichten. Aan gedrongen werd deze markt eens per week en wel op donderdag te houden. De hoveniers en slagers waren er ook voor en wezen op het belang van de handel in klein vee. Op 23 mei werden alle vroegere stedelijke verordeningen betreffen de markten ingetrokken en vervan gen door nieuwe. Op donderdag 10 augustus had de feestelijke opening plaats. Het werd in alle opzichten een groot succes, zo wel voor de oprichters, als voor de marktkooplieden, de boeren en bur gers. Kampioenen! Veertig jaar later, morgen dus, is er opnieuw een feestmarkt. Veertien bekende standwerkers uit heel Ne derland, o.w. zeven kampioenen, zul len elkaar bekampen met veel gesti culaties, brallende keelgeluiden en 'n summum aan humor. Duizenden be langstellenden zullen dit gebeuren zeker niet willen missen. Als tweede attractie is er de ge heel versierde markt met daaraan verbonden een kramenwedstrijd. Na afloop van de weekmarkt zal de trek king geschieden van de grote loterij, welke bij deze gelegenheid door het MIDDELBURG, 7 aug. De ge meenteraad heeft vanmiddag in^snel tempo heel wat „onderwijszaken" af gedaan. Zo besloot hij tot overname van de inventaris van de kleuterschool 't Zand voor de som van 1.250,De dames H. W. Dorleijn, E. P. Woltman en J. A. de Rijk werden benoemd tot hoofdleidster van resp. de kleuterscho len per 1 september a.s. openbare scholen aan de Vlasmarkt, de Schuit- vlotstraat en 't Zand. Medewerking werd verleend tot aan schaf van kachels, verlichting en leer middelen door de Ver. voor Geref. on derwijs ten behoeve van de school aan de Herengracht. De kachels zullen blij kens nader onderzoek, wat duurder worden dan de begrote 2.430,Aan de heer F. J. Wertwijn werd op zijn verzoek per 1 oktober a.s. eervol ont slag verleend als leraar aan de avond school voor nijverheidsonderwijs. De tijdelijke aanstelling van de heer C. G. van der Linden als leraar aan het gym nasium werd met een jaar verlengd. Dr. II. van der Linde ontving een vaste aanstelling als leraar voor het vak „kennis van de Bijbel en cultuur geschiedenis van het christendom" aan het gymnasium. Bij dit voorstel merkte mevr. A. J. P. C. de Vliegerde Vlieger (Arb.) op het prettig te hebben gevon den te horen, dat alle leerlingen met grote belangstelling het onderwijs vol gen. Zij vroeg de mogelijkheid te over wegen ook op andere scholen dit on derwijs t° -inen geven. Burgemeester Bolkestein antwoord de, dat deze kwestie al eens is onder zocht. Voor het lager onderwijs ligt het erg moeilijk. Bij de andere scho- len is de gemeente maar zeer zijde lings betrokken. Hoogstens kan een tip worden gegeven. De raad verleende kredieten van f 7.000,en 9.000,voor vernieu wing van resp. de gas- en de waterlei dingbuizen in de Langevielesingel tus- ,en Griffioen en Koudekerkseweg. Ten behoeve van de inwendige restauratie van de Seismolen werd een krediet van 5.500,toegestaan, voor herstel der -outschade aan de muren van „Tooren- 'iedt" 6.300,De IJsclub Middel- urg zal een renteloos voorschot van 3.000,ontvangen voor aanleg van de ijsbaan. Op het grootindustrieterrein zal de gemeente overslagrechten gaan heffen. Het voorstel tot verkoop van grond aan de Poelendaelesingel aan de NV. P.Z.E.M. en aan de Coop. Melk- -irichting „Walcheren" werd op voor al van b. en w. aangehouden. bestuur van de afdeling Bergen op Zoom van de Centrale vereniging van de Markt-, Straat- en Rivierhandel is opgezet. Tenslotte is er dan ee.n receptie door het afdelingsbestuur, tijdens welke de nog in leven zijnde op richters, de heren Verbiest en Proost, gehuldigd zullen worden. Voldoende om dit veertig jarige jubileum thans te vieren in aan wezigheid van vele duizenden be langstellende kijkers en kopers, voor wie de weekmarkt te Bergen op Zoom nog altijd een reusachti ge trekpleister is en in de toe komst ook zeker zal blijven. Voorstel aan Bedrijfschap YERSEKE, 7 aug. De adviescom missie (van de verschillende vereni gingen voor oesterkwekers en -expor teurs) heeft in de vandaag gehouden vergadering aan de voorzitter-direc teur van het Bedrijfschap voor Visse- rijprodukten, drs. Van Dijk, voorge steld de gehele handel (zowel prijzen als gewichten) vrij te geven. Dit zou een enorme verandering In de oester- handel betekenen. De vraag is echter, welke beslissing het Bedrijfschap zal nemen. Ook zij vermeld, dat de verenigingen „Vebo" en „Zeeuwse Oester" zich heb ben uitgesproken voor een centraal verkoopkantoor. Met een dergelijk bureau wordt reeds jaren met succes in de mosselhandel gewerkt. SINT PHILIPSLAND Bevestiging. Op donderdag 9 augustus a.s. des middags om half drie zal in de Oud Geref. Gemeente als lerend ouderling worden bevestigd de heer L. Gebraad van Capelle aan de Yssel. Bevestiger zal zijn ds M. A. Mieras. Des avonds om zeven uur zal de heer Gebraad zijn intrede doen. „Gen smakeloze tchuur in Middelburg MIDDELBURG, 7 aug. De gemeenteraad heeft vanmiddag da bouw van een turngebouw aan Bachtensteene van de hand gewezen. De beslissing, die volgde op een uitgebreide discussie, werd genomen met twaalf tegen drie stemmen. Slechts mevr. A. J. P. C. de Vlieger de Vlieger (Arb.) en de heren W. P. J. Baars (C.H.) en L. J. van 't Westende (K.V.P.) steunden het voorstel van de meerderheid van b. en w. om de bouw aan Bachtensteene te realiseren. Nu dit plan van de baan is, zullen b. en w. komen met een plan tot bouw van deza gymnastiekruimte bij het nieuwe gymnasium, achter de Baanstraat. De voornaamste bezwaren van de raadsleden waren gericht tegen de esthetische vormgeving van het gebouw, een ontwerp van het Architectenbureau Wesseloo en Van Voorst te Bussum. Men sprak van een „smakeloze schuur", een gebouw zonder enige monumenta liteit, dat juist in dit centrumgedeelte der stad ernstig zou misstaan. De kwestie van het turngebouw was gekoppeld aan enkele voorstellen met betrekking tot de restauratie van het vroegere militaire hospitaal en de bouw van een nieuwe vleugel daar achter voor huisvesting van het gym nasium. B. en w. vroegen machtiging de beide architecten, ir. H. de Lussanet de la Sablonière en ir. F. Klokke, op te dragen een uitgewerkt plan met be stek en gespecificeerde begroting van alle kosten gereed te maken. Daartegen bestonden bij de raad geen bezwaren, ook niet na de me dedeling van burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, dat b. en w. geschrok ken waren van de reeds ontvangen begroting der beide architecten. De meest wonderbaarlijke functionarissen MIDDELBURG, 7 aug. Wat lopen er op de aardbol toch vreemde kostgangers rond, be dachten wij, toen voor een keertje Je taak van onze vakantiehouden de rechtbankverslaggever waar namen. De meest wonderbaarlijke functionarissen passeerden van morgen bij de politierechter de re vue. Een loerder, een ruitengooier, een nierendrinkster en een bijter- drinkschutter. „ZWAKHEID" P. R. heette de loerder, een Zeeuws vlaming, die het maar niet kon laten bij anderen urenlang naar binnen te gluren door gordijnen en kieren, in het bijzonder in een woonkamer, waar zich een meisje pleegde op te houden. „Een zwakheid van me", bekende R. deemoedig. „Daar moet je dan maar eens niet langer aan toegeven", aldus Mr. Abbing, die een voorw. celstraf uitdeelde, „maar de volgende keer gaat U het gesticht in". MOOIE VADER „De held", zo begroette de politie rechter verdachte W. P., monteur te Yerseke, die ruiten had ingegooid van het huis, waarin zijn vroegere vrouw en hun twee kinderen verblijf houden, 's Avonds om half twaalf had hij deze nobele daad gepleegd, samen met de 19-j. loodgietersknecht J. A. B. en de groentehandelaarsknecht J. v. d. B. „Maar P. is de hoofdverdachte", zo zei de Officier, „ik eis tegen hem 2 weken onvoorwaardelijk en f 50.boete. Een mooie vader!!. Verd.: „Da's niet zo min Off.: „Dat ruitengooien was wel min De politierechter verenigde zich met de eis. „En jullie zijn een stel lummels", hoorden de beide andere knapen tegen zich uitvaren. De waardering voor elk werd f 25.boete. TE SCHIETEN - Als een razende had de opperman P. A. E. te Hulst zich bijtend en schop pend tegen de politie verzet, die hem aanhield wegens openbare dronken schap. WEN POEDER Rlngrijdery. Zaterdag is door de V.V.V. een ringrijderij georganiseerd. Vijftien personen namen deel. De uitslagen waren: 1. P. Louwerse, 19 ringen; 2. C. de Bruyn, 16; 3. W. de Bruyn, 16; 4. W. Duvekot, 14; 5. A. P. de Visser, 14; 6. A. Maas, 12; 7. J. Geerse, 11; 8. A. de Visser, 10; 9. J. de Visser, 10; 10. J. Koster, 9; 11. W. Duve kot, 9; 12. J. de Bruyn, 7; 13. A. Maljaars, 6; 14.J. Duvekot, 5; 15. L. Vermeulen, 4. De beker van de V.V.V. werd gewonnen door P. Louwerse, die van Rietveld van Eysden, door W. Duvekot en die van Overbeeke door W. de Bruyn. De pollepel was voor C. de Bruyn. De meeste volg- ringen had P. Louwerse, de 100ste ring was voor A. P. de Visser, en de 150ste voor P. Louwerse Hz. Verd.: „Ik ben anders nooit dron ken Mr. A.: „Waarom nu dan wel?" Verd.: „Ik was wezen te schieten..." Mr. A.: „Dan moet je voortaan maar niet meer schieten". Het werd f20 boete. Voor E., die elke week f 3.zakgeld krijgt, een fikse straf, maar tevens een goede af leer. VERBANNEN De vrouwelijke noot in de straf- ouverture was geen blijde klank. De Belgische dame had met een vriend een uitstapje naar Sluis gemaakt, om zich daar te bedrinken. „Dat was goed voor jouw nierkwaal", had de vriend gezegd. Het was ook goed voor de lin nenkast, want de Belgische ontvreemd de een hoeveelheid linnengoed, tafel lakens en sigaren, toen zij de kwaal met enkele glazen had bestreden. „Zulke toeristen moeten we niet hebben", meende de politierechter, die haar uit Nederland verbande door 6 weken gevangenisstraf te vonnissen, welke haar echter bespaard blijven, wanneer zij de eerste jaren niet meer in ons land verschijnt. SOUBURG, 7 aug. Van uitermate groot belang ls het besluit, dat de Raad van O.- en W.-Souburg dinsdag middag in haar openbare zitting nam, n.l. het aanvaarden van het voorstel van B. en W. om diverse gronden ach ter de Ritthemsestraat aan te kopen. Souburg kwam enige tijd geleden zonder één enkele meter bouwgrond te zitten, waardoor de voortgaande wo ningbouw en uitbreiding van deze nij vere gemeente in het gedrang kwam. Overleg met verschillende eigenaren van landerijen werden gevoerd om de benodigde bouwgronden aan te kopen, hetgeen praktisch geslaagd is. Thans beschikt de gemeente Souburg over ruim 4/5 deel van de benodigde bouw gronden. Slechts één opmerking werd gehoord bij dit belangrijke voorstel en wel van de heer M. Pierens (P.v.d.A.) die be zwaren uitte tegen de lage ligging der gronden en graag deskundig zag uitge maakt of bouwen hier verantwoord is. De burgemeester kon hem echter ge ruststellen omdat deskundigen deze grond wel degelijk voor bouwgrond geschikt achten. Inderdaad ligt het terrein zeer laag, doch vrijwel ieder terrein moet door een gemeente bouwrijp worden gemaakt. Of dit bij het bewuste terrein zal geschieden door ophoging dan wel door het aan brengen van een perfecte riolering en drainage moet nog worden bezien. „Ik strijd voor naastenliefde" MIDDELBURG, 7 augustus. De 49 j. Ambonees A. W. uit Kruiningen, die op 15 juni de postkantoorhouder te Hansweert met een boksbeugel bewerkte, toen deze een postwissel voor hem verzilverde, zal nog een maand moeten „brommen", voor de zaak tegen hem opnieuw door de poli tierechter wordt behandeld. Vanmorgen verscheen de bokslustige, die nog steeds in hechtenis is, voor Mr. Abbing. Toen hij op geen enkele vraag antwoord wenste te geven, besloot de po litierechter de zaak aan te houden tot 4 sept. a.s. en dan als getuigen de PTT' beambte en diens huishoudster te horen. De Ambonees had aanvankelijk gewei gerd van de diensten der toegewezen tolk en advocaat gebruik te maken. Ook voor de balie handhaafde hij zijn standpunt. Dit behoefde echter geen enkele moeilijk heid op te leveren. W. bleek nl. zeer goed Nederlands te spreken ware het niet, dat verdachte op elke vraag van de politierechter antwoordde: „Neemt U mij niet kwalijk, meneer de rechter, ik strijd voor rechtvaardigheid en naastenliefde. Tenslotte zag Mr. Abbing, na veel vijven en zessen, maar van verdere ondervraging af en besloot hij de zaak aan te houden tot 4 sept. Onbewogen grinnikend hoorde W. aan, dat hij nu nog een maand in de cel zal moeten wachten, alvorens de zaak opnieuw in behandeling komt. Al sputte rend over „rechtvaardigheid en naasten liefde" (met boksbeugel?) werd hij weg geleid. Bruinissenaar maakte dode lijke val nabij St. Philipsland ANNA JACOBAPOLDER, 7 aug. - Op het fietspad tussen St. Philipsland en Anna Jacobapolder kwam de 59- jarige -J. Bal uit Bruinisse dinsdag morgen omstreeks negen uur te vallen. De ontboden geneesheer, dokter H. Menger, kon slechts de dood consta teren. Het slachtoffer bloedde aan ge zicht en handen. Omtrent de oorzaak is echter niets bekend. Fikse straffen van politierechter Middelburg MIDDELBURG, 7 augustus. „Dat is dus de steen des aanstoots", sprak de Middelburgse politierechter, Mr. J. Abbing vanmorgen, toen een enorme steenklomp op het groene laken werd geplaatst. Met gro te krijtletters stonden daar drie letters o-e-r op het corpus delicti aangebracht. En dit simpele lettertrio was het juist, wat de 69 j. rustend landbouwer Ten H. uit Zierikzee voor de balie deed be landen. Ten H. had deze kunstige krijtkrabbels geschreven en had daarbij naar een vrouw gewezen, met wier gezin hij op gespannen voet leeft. Hoewel het aangebrachte woord tot de gezonde Neder landse woordenschat wordt gerekend, kreeg verdachte voor zijn kunstuiting een maand voorwaardelijk met 2 j. proeft, en 25. boete. „Iedereen begrijpt drommels goed wat U bedoelde", aldus de rechter, (Ten H. gaf dit toe), „en dit is een ernstige belediging". Hij had zo slim willen zijn. Reeds geruime tijd leefde de rentenierende boer in onmin met een eveneens te Zierikzee wonende familie. Zes maal was hij al wegens belediging en mis handeling veroordeeld, maar nu meende hij een manier gevonden te hebben om straffeloos te kunnen be ledigen. Ten H. begaf zich naar het huis van zijn vijanden met de be schreven steen en wees vervolgens naar de vrouw. Mr. Abbing: „Wist U niet, dat dit evenzeer strafbaar is?" Verdachte: „Nee, Edelachtbare, an ders had ik het niet gedaan...." Mr. A.: „Wat hebt U toch tegen die mensen?" Verd.: „Ze zoeken mij telkens weer". Mr. A.: „Zal ik u eens wat vertellen? U bent een misselijke treiteraar, die er plezier in heeft anderen op de meest ergerlijke wijze te tergen Nadat de Officier had vastgesteld, dat Ten H. zijn slachtoffers zelf op zoekt en er hele wandelingen voor over heeft, hoorde verdachte een voorw. straf van 1 rand (2 j. proef) plus f25 tegen zich eisen, waarbij de politie rechter zich aansluit onder het beding, dat Ten H. geen voet meer op „vijan delijk terrein" zet. „Dit vind ik wel hijzonder schanda lig en onverantwoordelijk", riep de Officier uit, „en ik eis in dit geval de hoogst mogelijke straf: zes maanden onvoorwaardelijk". Kleintjes stond voor hem de 52-j. J. O. F. nit Kwa- dendamme, die op 17 maart te Goes in beschonken toestand met zijn auto van de Vlasmarkt te Goes was weggereden en geen gehoor had gegeven aan de sommatie van de hoofdagent. Laatstgenoemde beleefde zelfs hache lijke ogenblikken, toen F. vlak langs een munr reed en de politieman die zich aan de wagen had vastgeklampt bekneld dreigde te geraken. F. kon zich niet veel meer herinne- -ren, maar politieman De K. en de kellner J. L. (thans te Sas van Gent), die hem bediend had, konden hem daarbij wel helpen. F. was reeds dron ken toen hij het hotel aan de Vlas markt binnenging. Hier nuttigde hij nog een viertal cognacjes. Tegen slui tingstijd kreeg hij het aan de stok met de politieman, die echter zo vriendelijk was hem een kamer te verzekeren in het hotel. De verdachte stelde deze geste blijkbaar niet op prijs en sloop anderhalf uur later naar zijn gepar keerde auto. De Hermandad had dit voorzien en de politieman sprong voor de wa gen, riep „Halt, politie!" en sprong op de treeplank. Hard bonkte hij op de ruit, maar F. joeg onvermoeid voort, zodat De K. zich in veiligheid moest stellen. Hoe F. Kwadendamme zonder brok ken heeft bereikt en schramloos zijn wagen in de garage zette is nog een raadsel, maar de Officier meende de hoogst mogelijke straf te moeten eisen. Na het pleidooi van Mr. Adriaanse, die F. als een driftkop met een blanco strafregister schilderde, wees de rech ter vonnis: 2 mnd gevangenis en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Daarover zullen nog besprekingen worden gehouden. EERSTE PLAN WAS TE DUUR Heel deze zaak spitste zich toe op het turngebouw. Reeds vele jaren was er sprake van de bouw daarvan aan Bachtensteene, in de eerste plaats Jen behoeve van de leerlingen van het gymnasium, maar niet minder voor de leerlingen der vlakbij gelegen r. k. school, in de kelder waarvan zelfs naar een mededeling van de burgemeester rekening is gehouden met aansluiting der verwarming van het toekomstige gymnastieklokaal. Voor de bouw hier van had de raad begin mei 1955 een krediet verleend van 238.192,maar de minister van onderwijs wees uitein delijk het plan van de hand als zijnde te duur. Men mocht niet verder gaan dan f 150.000,—, excl. de inrichting en de centrale verwarming. Bouw van dit lokaal dat ook dienst zou doen voor verschillende verenigingen bij het gymnasium was dwingende eis, maar nu het gymnasium in het militair hos pitaal en in een nieuwe vleugel daarbij wordt ondergebracht, had het minis terie geen bezwaar tegen handhaving van de bouw aan Bachtenstee"^ STOKJE VOOR GE: AEN De raad heeft echter er een stokje voor gestoken. Uit de opmerkingen der commissie van financiën werd al dui delijk, dat het nieuwe plan het twee de, omdat het te dure plan uiteraard moest worden omgewerkt geen ge nade kon vinden. Door gebrek aan monumentaliteit zou het gebouw het stadsbeeld niet verfraaien en daarom verdiende het aanbeveling, aldus de commissie, het op een minder in het oog vallend terrein achter het gymna sium te stichten. Dat kan, omdat de gemeente hier de terreinen van Albert» (het zgn. hof van Tange) in eigendom krijgt. De heer J. S. Hoek (AR) lichtte de bezwaren in eerste instantie toe. „Wat er nu komt zou ik willen kwalificeren als een schuur, als een muur met ra men. Men zou kunnen zeggen, dat aan Bachtensteene niet veel meer te ver knoeien is, maar men mag het niet op zettelijk nog lelijker maken. Het moet mogelijk zijn het wat te versieren", zo verklaarde hij. Bovendien zullen er in de toekomst nog wel meer gymnastiek lokalen in de stad moeten komen. D» heer M. Wattel (AR) was benieuwd te horen, of het plan in de schoonheids commissie is geweest. (Dat bleek inder daad het geval; die vond het niet fraai, maar aanvaardbaar). „MET HAND EN TAND" Ook de heer L. J. Breel (Arb.) was geschrokken van het plan. „Ik vind het een smakeloze schuur en zal mij er met hand en tand tegen verzetten. Waarom moet het laatste restje bouwterrein, dat wij in de binnen stad nog hebben, hiermee worden ontsierd? Laten we wachten op da bouw van een monumentaler en re presentatiever gebouw", zo meenda hij. Voorts vroeg hij wat ertegen zou zijn het turnlokaal aan 't Zand neer te zet ten, waar aan dit soort lokalen grota behoefte bestaat. Zijn partijgenoot L van Loo meende, dat de architect ge dacht heeft: laat ik er nu maar wat van maken, 't heeft toch geen zin meer. OVERDREVEN Burgemeester Bolkestein zei, dat ook b. en w. niet enthousiast waren, maar hij vond de bezwaren van de raad schromelijk overdreven, ,,'t Is niet fraai, maar zo lelijk ook weer niet. Er is van gemaakt van ervan te maken was, maar verder is het redelijk. Op Bachtensteene zal het gebouw zeker niet uit de toon vallen in vergelijking met de andere gebouwen, die er al staan. Het grote voordeel is, dat dit turnlokaal spoedig gerealiseerd kan worden. Het ligt daarbij zodanig in het hartje van de stad, dat het ook voor andere scholen en allerlei verenigingen te gebruiken is. Deze plaats is meer ge schikt dan achter het nieuwe gymnasi um, waarvoor nog niet eens een ver kavelingsplan bestaat. Wie zal zeggen, dat het lokaal daar in de toekomst niet een sta-in-de-weg zal zijn? Bij dit alles moet men wel bedenken, dat de r. k. school op het turnlokaal aan Bachten steene al jaren heeft gerekend", aldus mr. Bolkestein. Hij meende, dat het terrein aan Bachtensteene voor de bouw van een enigszins representatief pand veel te klein is. Er is wel eens over gedacht hier het politiebureau te bouwen, maar juist vanwege de geringe oppervlakte kon dit niet. Als de gemeente op 't Zandt wil bouwen, zal in geen geval toestemming worden gegeven. Nadat verschillende raadsleden nog het hunne hadden gezegd werd stem ming gevraagd door de heer Hoek en door wethouder jhr. Schorer, die ver klaarde, dat het voorstel van b. en w. een meerderheidsvoorstel was, hetgeen de raad vanwege de mededeling juist op dit moment enigszins ver baasde. AAGTEKERKE° Burgerlijke Stand. Geboren: Eliza beth, d.v. S. Maljaars en J. Geschiere. Overleden: D. de Voogd, 64 j„ e.v. J. Schoe.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2