Algerije is voor die gouden Frankrijk eieren kip, Het verwisselde teitement Joke van Alphen won, maar kreeg toch tweede plaats toegewezen Radio fabenqt li Het is vezel Europees tot op laatste van zijn begroeiïng toe yScheikundige bommenwerpers' Anderhalf jaar geëist N.C.G.V.-werkweek gaf velen goede vorming Toch zullen de Fransen het land nooit verlaten Frans karakter Moeilijkheden Hervormingen Veelzijdig probleem Nederl. commissieleden protesteren tevergeefs Oefenstof ligt vaak te hoog OUD ENGELS VERHAAL Belgen doen aanval op estafette-record Maandag 6 augustus 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 (Van onze reisoorrespondent Link van Bruggen) ALGIERS, augustus 1956 3rOEN de Franse maarschalk Bugeaud In 1830 op de kust van Al- sgerije landde, had hij drie dagen nodig om de troepen van de Dey te verslaan en drie maanden om het land volledig te pacificeren. De maarschalk, die een hijna napoleontische carrière had gemaakt ook hij was als korporaal begonnen wordt nu nog als een held door de Algerijnse Fransen geëerd.Straten zijn naar hem genoemd, standbeelden zijn voor hem opgericht en eens in het jaar, op de vijfde juli, wordt zijn succesvolle landing in heel dat land herdacht. Dit jaar hebben de Fransen voor 't eerst geen aandacht aan dit wapenfeit geschonken. Ze waren bevreesd, dat de inheemsen aan stoot aan hun festiviteiten zouden nemen de nationalisten hadden voor die dag een algemene staking uitgeroepen, die voor negentig procent is gelukt hetgeen niet verwonderlijk zou zijn geweest. Het heet namelijk, dat Algerije door de Fransen werd bezet, omdat een van hun consuls van de Dey een slag in 't gelaat had gekregen Hiermee zijn we aan het begin van de Franse geschiedenis in Algerije gekomen. De Dey sloeg een Franse consul in 't gezicht, Frankrijk nam wraak door 't land te bezetten en Franse kolonis- :n vestigden zich voor het eerst op de Noordafrikaanse kust. Deze kolonisten hebben de grondslag van het huidige Algerije gelegd. „Ze hebben met hun gezinnen malaria, typhus en cholera moeten doorstaan" zoals een Fransman uit een oud „colon"-ge- slacht zei „om de bodem in cultuur te kunnen brengenZe hebben miljarden en nog eens miljarden besteed om het land te maken zoals het op 't ogenblik is en ze hebben aan miljoenen in heemsen werk verschaft iff et Algerije van tegenwoordig, in 't bijzonder de langgerekte kust strook, maakt op de vreemdeling dan ook een spectaculaire indruk. Uit het niet de bodem bestond tenslotte bijna geheel uit zand zijn olijfgaar den, wijngaarden, irrigatiewerken en graanvelden verrezen. Steden, die niet onderdoen voor die in Europa, zijn in ijltempo uit de grond gestampt en over het hele land is een dicht vervoers net gespannen. Algerije, vooral het noordelijk deel heeft nog maar wei nig, typisch inheemse karaktertrekken over. Het is Europees, tot op bijna elke vezel van zijn begroeiing toe, en de huizen en boerderijen hadden overal in Zuid-Frankrijk kunnen staan. Het zware stempel, dat de Fransen op Algerije hebben gedrukt, versterkt uiteraard hun wil om in dit land te blijven. „Algérie est frangaise!" is een van de meest gehoorde stellingen en op 't eerste gezicht zal geen vreemde ling dit tegenspreken. Natuurlijk, Al giers heeft zijn Casbah, zijn inheemse wijk. En in het zuiden, op de rand van de Sahara, verheffen zich de tenten kampen der bedouinen. Maar Frankrijk heeft aan dit land een eigen karakter gegeven, hetzij door het werk van zijn landbouwers en architecten, of door dat van zijn bestuursambtenaren en doktoren. Er is nog iets, dat Algerije zo Frans maakt en dat ook voor iedereen duide lijk zichtbaar is. Gaat men bijvoor beeld door de straten van de grote ste den, dan merkt men al gauw, dat niet elke „colon" even rijk is, in een dure wagen rondrijdt, of een luxueus huis bewoont. Men komt er eigenlijk de zelfde typen als in Parijs tegen. Er zijn goed gesoigneerde frangaises bij, nonchalante taxi-chauffeurs en post bodes, gezellige café-eigenaars en slor dig geklede, kleine beambten. In Al gerije zijn Fransen van elk type en elk beroep gevestigd. De blasé kijkende, schatrijke kolonist woont er, maar ook het kleine, vlotte typistetje, dat op een rommelige kamer woont, maar zich elke dag toch in een ander toilet weet te steke-i ALGERIJE is anders beslist geen kip, die voor Frankrijk gouden eieren iegt. Integendeel, men zou eerder van windeieren moeten spreken, want Pa rijs founeert jaarlijks een derde van het Algerijnse budget. Dit heeft de Franse regering wel eens verdroten, maar veel wordt goed gemaakt door het feit, dat een miljoen Fransen in de ze „provincie" werkgelegenheid vindt en dat de handel met het moederland zeer levendig is. Bovendien leeft men altijd nog in de hoop, dat Algerije er eens beter voor zal komen te staan, hetzij door de vermeende rijkdommen onder de zandwoestenij van de Sahara, of door de na de oorlog begonnen in dustrialisatie, die haar vleugels met 't jaar breder uit slaat. Niemand moet ook denken, dat de onderhandelingen tussen Algiers en Parijs altijd even soepel verlopen. De invloedrijke „colons" met hun vaak zeer reactionaire ideeën botsen al te vaak tegen de meer liberaal denkende socialisten in de hoofdstad op en meer dan eens hebben de Fransen in Alge rije gedreigd zich van Frankrijk af te scheiden. Deze dreigementen hebben echter nooit veel werkelijke inhoud gehad. De „colons" hoe machtig en in vloedrijk ook, zouden nooit in staat zijn van Algerije een onafhankelijke repu bliek te maken, omdat ze, wat hun economie en financiën betreft, te veel van Frankrijk afhankelijk zijn. Een ander wrijvingspunt, dat op dit moment even op de achtergrond is ge raakt, is de Sahara. Dit onmetelijke gebied met zijn zeer eigenaardige sta tus in staatsrechtelijke zin is het namelijk een .kolonie" van Algerije en niet van Frankrijk! wenst Parijs aan zich te trekken door van deze hele woestijn, ook dat gedeelte onder Ma- -okko dus, een apart, Frans territoir e maken. Tegen deze idee heeft Algiers zich zonder fel gekeerd. Begrijpelijk ove rigens, want als er in de Sahara de ertsen worden gevonden, die men er onder vermoedt (uranium bijvoor beeld!), dan kan deze woestijn een rij ke bron van inkomsten worden, die het deficit van Algiers ruimschoots kan compenseren. HOE oneconomisch Algerije momen teel nog voor Frankrijk ls, het zal, tenzij de Fransen er uit worden gesla gen, nooit worden opgegeven. Anders dan in Marokko of Tunis hebben de „colons" er een traditie gevestigd en er een onderdeel van hun land van- gemaakt. Hierbij komt nog, dat men niet van een Algerijns volk als zodanig kan spreken. De acht miljoen Algerij nen bestaan uit verschillende samen levingen, zoals Arabieren, Berbers en de vermengingen hiervan, ze hebben geen algemeen erkende wereldlijke of kerkelijke leider zoals Marokko in de persoon van de sultan heeft en hun voormannen, veelal bannelingen, voe ren onder elkaar een felle, politieke strijd. Toch zal Frankrijk op korte ter mijn iets moeten doen om de span ningen in Noord-Afrika te vermin deren, al zou het alleen maar zijn om de druk op de schatkist te ver minderen. De meer dan vierhonderd duizend militairen, die Parijs op 't ogenblik in Algerije heeft staan, kost de Franse fiscus zo'n slordige tien miljoen gulden per dag. Deze buiten alle proporties staande aderlating kan alleen een land met astronomi sche bedragen aan reserves verdra gen, maar Frankrijk heeft deze nu eenmaal niet. Parijs heeft dan ook enkele hervor mingen op zijn program staan die voornamelijk in de agrarische en ad ministratieve sector liggen. Zo wil het, naar het voorbeeld van Italië, tot een aan bepaalde maxima gebonden her verdeling van de geïrrigeerde bouw gronden overgaan, waardoor het groot grondbezit een van de grieven der inheemsen kan worden vernietigd. Verder bestaat het voornemen van Algerije een soort Zwitserse Bonds republiek te maken, hetgeen wil zeg gen, dat er meer departementen zullen worden gecreëerd om de inheemsen, in politiek opzicht, beter aan hun trek ken te laten komen. VOORDAT deze maatregelen echter ten uitvoer kunnen worden ge bracht, zullen de nationalisten eerst tot het staken van het vuren moeten over gaan. Frankrijk weigert categorisch te onderhandelen, als de terreur in het land blijft voortduren, of als de fella- Nieuwe wapens van V.S. WASHINGTON, 2 augustus (Reu ter) De stafchef van de Amerikaan se luchtmacht, generaal Twining, heeft gezegd een voorstander te zijn van vermindering van de Amerikaanse troepensterkte en grotere nadruk op atoomwapens. Hij zei dit voor een se naatscommissie, doch uit veiligheids oogpunt is niet zijn hele verklaring voor publikatie vrijgegeven. Twining betoogde dat het nieuwe leger rond atoomwapens moet worden opgebouwd en hij was ervan overtuigd dat deze wapens in een eventuele oorlog zullen worden gebruikt. Ook sprak Twining over nieuwe wapens waaraan thans wordt gewerkt, o.a. „scheikundige bommenwerpers". Dit laatste wapen is nog hoogst geheim. Men gelooft dat het door een geheel nieuwe brandstof zal worden aangedreven en dat het voortstuwingsapparaat gebaseerd is op de ervaring die men met raketmotoren heeft opgedaan. gha's geregeld leger blijven voort bestaan. De moeilijkheid van deze is, dat hij niet langer tot een geïsoleerde groep mensen kan worden gericht, maar dat bij zijn inwilliging het hele Arabische blok, zomede Rusland betrokken is. Pas als Cairo en Moskou voordeel in onderhandelingen zien momenteel wijst daar nog niets op kan Parijs in dit opzicht tevreden worden gesteld, alhoewel dan nog zal moeten blijken, of het bereid is ver genoeg te gaan. In ieder geval staat thans reeds vast, dat de „colons" zich met hand en tand zullen verzetten te gen hervormingen, die de inheem sen meer rechten zullen geven. Ze zijn bevreesd hun politieke en eco nomische machtspositie te verlie zen en wensen niet de kans te lo pen door de inheemsen te worden geregeerd. Dit laatste is trouwens het grote gevaar, dat aan elke assimilatie- politiek kleeft. Het land, dat grote gebiedsdelen bezit, waarop zich sterk uitbreidende volkeren bevin den, loopt het risico door die ge biedsdelen te worden opgeslokt in plaats dat die gebiedsdelen onder deel van het moederland gaan vor men Autodief op het matje AMSTERDAM, 3 aug. Hoewel hij al zes veroordelingen achter de rug had, vergreep de als autodief bij de justitie bekend staande 28-jarige Bosse automonteur F. S. van B. B. zich op vrijdag 13 april j.l. in de hoofdstad opnieuw aan een auto, waarvoor de rechtbank te Amsterdam hem op 17 augustus a.s. zijn zevende vonnis zal geven. Het was de auto, toebehorende aan de directeur van het Gewestelijk Ar beidsbureau te Amsterdam. De verdachte, sedert 9 mei gedeti neerd, stond vrijdag in Amsterdam terecht. „De man kan zich niet voldoende beheersen en gaat met deze diefstal len door", aldus de officier, die ander half jaar met aftrek eiste. Minister-Resident Lacoste speldt op de Boulevard Laferrière, het centrum van Algiers, een militair een onderscheiding op de borst. Tijdens landenv/edstrijd Engeland—Nederland (Van een speciale ANP-verslaggever) GLASGOW, 3 augustus. Het lid van de sportcommissie van de KNZB, de heer J. Buiskool en mevrouw P. Escabache (eerste secret taresse van de sportcommissie van de KNZB), die de Nederlands» ploeg vergezellen op de reis in Schotland voor de tweedaagse zwem wedstrijd groot BrittanniëNederland, welke in Coatbrigde 2Q km van Glasgow gelegen wordt gehouden, waren in het geheel niet te spreken na de eerste wedstrijdavond, niet over het feit, dat 't Oranjeteam met één punt achterstond op Groot-Brittannië, maar wel over de wijze waarop deze achterstand is ontstaan. Hun veront waardiging heeft alle reden, want het gebeurde op de 100 yards rug slag voor dames is niet alleen bijzonder onelegant maar ook onjuist te noemen. Het was te voorzien, dat in dit num mer felle strijd zou worden geleverd. De Nederlandse zwemsters Jopie van Alphen en Joke de Korte moesten het in het 33 1/3 yards metende bad opne men tegen de Britse cracks Judy Grin- ham en Margaret Edwards. Joke ver loor door een slechte start en keer- punttijd, omdat de wand van het bas sin vrij glad was en daardoor speelde zij in dit kwartet een bijrol. Het ging hoofdzakelijk tussen Jopie van Alphen en Judy Grinham. Met armlengte Het zeventienjarig Britse meisje wist tot een meter of vijf voor de fi nish onze landgenote met een armleng te voor te blijven. Maar toen zette Jo pie een enorme spurt in en passeerde op de laatste meters de Engelse. Het Rotterdamse zwemstertje tikte met bij na een armlengte voorsprong als eer ste aan. Extra rijkssubsidie aangevraagd (Van een speciale medewerker) OVERVEEN, 4 aug. De werk week van het Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond behoort weer tot het verleden. Vrijdag avond daalde op C.I.O.S. te Over- veen de Bondsvlag. Met het zingen van het Bondslied en het strijken van de vlag werd de elfde werk week officieel gesloten. Wat betreft de praktische vorming is er hard gewerkt zowel door de da mes als de heren, die leiding geven, als door de amateurs. Maar ook het Ver- bondswerk had de aandacht en de druk bezochte „Besturendag" is hier van een overtuigend bewijs. In het kort samengevat kunnen we deze dag het beste omschrijven met een aftasten van de mogelijkheden om een goed verband te organiseren tus sen kring, gewest en bondsbestuur. Voorzitter A. F. den Boeft uit Rot terdam drong erop aan in de grote ste den contact te zoeken met andere chr. sportorganisaties. Dit is voor de chris telijke lichamelijke opvoeding van grote betekenis. Het wekelijkse oefenuur moet voor de verenigingen primair zijn, terwijl er verder voor de verenigingen een belangrijke taak ligt bij het organise ren van toogdagen, e.d. Men zal trach ten de Bondswedstrijden niet te doen samenvallen met de Jubo van de NC RV, daar door het deelnemen aan de Jubo de eigen ontmoetingen in het ge drang komen. TE HOOG. De oefenstof ligt voor vele ver enigingen te hoog. Daarom kan de vraag worden gesteld of een keur- ploeg de weg is. De naam van het Verbond moet in alles uitkomen en de doelstelling van het N.C.G.V. is anders dan die van het K.N.G.V., waarvan men geen imitatie mag worden. Anderzijds mogen zeker bij zondere talenten worden ontwik keld. Het Verbond heeft buiten het nor male subsidie om een aanvrage inge diend voor een rijkssubsidie van f 2500 voor de aanschaf van 16 chronometers en 12 startblokken. Het volgend jaar hoopt men een viertal cursussen voor kleuterleidsters te kunnen organiseren. De turnkring Drente was van mening, dat de selectie voor de televisie, het Bondsfeest, etc. wel wat erg ver is doorgevoerd. In de toekomst zal waar schijnlijk rayonselectie worden toege past. Ook sprak men de wenselijkheid uit, dat alle verenigingen in het kring- bestuur vertegenwoordigd zijn. Al met al wil men de taak van het toch reeds overbelaste bondsbe- Voor niemand was dit een vraag punt, noch voor de officials, noch voor de rond duizend toeschouwers, de televisieopnemers en de journa listen. Maar welk een verbazing volgde, toen de jury bekend maak te dat Judy Grinham had gewon nen. Nog verbaasder was men, toen de tijden werden bekend gemaakt. Judy 66.8 sec., Jopie 66.3, Margaret 66.5 sec. en Joke 68.1 sec. Protesten Onmiddellijk werd gereclameerd tegen dit resultaat. De winnares had een tijd, die dus 0.5 sec. hoger lag dan die van Jopie van Alphen. Protesten van Nederlandse zijde konden echter weinig uitrichten. De stopwatches zou den in gebreke zijn gebleven, beweer den de Engelse officialsen voor de jury is niet de tijd doorslaggevend, maar de waarneming van de vier kamprechters en het waren juist deze vier officials die in hun mening lijn recht tegenover alle anderen stonden. Deze vier heren beweerden, dat Judy Grinham als eerste had aangetikt. De heer Buiskool en mevr. Esca bache hebben zich later telefonisch met de heer Planj er te Utrecht (tweede secretaris van de sportcom missie van de K.N.Z.B.) in verbin ding gesteld omtrent deze kwestie, maar men is overeengekomen deze zaak verder te laten rusten. Zo doet het eigenaardige feit zich dus voor, dat in de uitslagenlijst voor de eerst geklasseerde een hogere tijd is geno teerd dan voor nummer twee en nummer drie. stuur enigszins verlichten. Een voor stel van de pers- en propaganda- dienst om over te gaan tot een con tributieverhoging met afschaffing van de verplichte abonnementen op „Het Christelijk Turnblad" werd aangehouden. Volgens de redactie commissie van „Het Christelijk Turnblad" zou dit tot haar compe tentie behoren. Een rijk gevarieerde bonte avond besloot deze geslaagde werkweek van het N.C.G.V., een werkweek die zeker om herhaling vraagt. DINSDAG 7 AUGUSTUS 1956. HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 0.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10,00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Dr. A. H. Hijmans v. d. Berg: „Beeldromans en Criminologie. 11.30 Vi ool en piano. 11.55 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb-meded. 12.33 Piano duo. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Koersen. 14.00 Radio Philh.ork. en solist. 15.00 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.15 Gram. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Dr. A. Saalborn: „Bijbelse figuren in de literatuur weer spiegeld". 19.00 Paris vous parle. 19.05 Promenade ork. 19.45 Surinaamse volks- 19) Geloof niet, dat ik mij ongelukkig gevoel, nu ik dit schrijf. Ik ben geluk kig, gezegend gelukkig. Het doet me zo goed, dat ik tegen mij zelf kan zeg gen: „Hij heeft me lief!" Ik zou met geen vrouw ter wereld nu willen rui len. Het zal aan onze toekomstige vriendschap niet schaden, dat je me eerst tot vrouw hebt begeerd. Indien je later met een ander trouwt, wat ik voor jou haast zou hopen, dan zal ik trachten alles te vergeten, maar tot zolang wil ik het me dag en nacht herinneren en ik wil God bidden, je te zegenen. Hij zal je zegenen. Jij bent een goed man geweest, toen je arm was, en je zult ook een goede rijke zijn. Ik dank God, dat Richard niet op jouw plaats komt, om nog eens een slecht man te worden in dit hoekje van Engeland. Het zal nu goed gaan met Herford en de mensen van Her ford. En ik ben blij, dat ik niet voor goed afscheid van je behoef te nemen. Dat zou mij waarlijk een verdriet zijn. Maar ik zal je even vaak ontmoeten als tot dusver. De weg over de rotsen is niets langer geworden. Je zult blij ven komen als mijn vriend, en je zult mij moed brengen en geduld om mijn plicht te doen. Er zal tussen ons geen scheiding zijn. Jg op Herford en ik op Rillage, met enkel de velden en de rotsen tussen ons. Vriendschap zal ons sterken. Heeft niet de vriendschap van Zijn getrouwen zelfs onze Heiland gesterkt? De Uwe, mijn beste Justin, DIANA." Zij durfde haar brief niet overlezen, toen ze hem geschreven had. O, als ze Justins vrouw kon zijn! Maar dat kon niet. Zij was de enige steun van het eigen geweten. Het viel haar moeilijk, wankelende huis. Wat moest er zon der haar worden van George, die het landgoed zou ei en of althans wat er nog van over was? Hoe moest het gaan met Milly en haar huis vol kin deren, en haar luie man, die geen lust had om te werken, maar zich niet schaamde om te bedelen! En Regi nald, haar broer in het verre Austra lië, die ze voor de honderdood moest bewaren, terwijl ze het bijna niet kon? Ze leunden allen op haar, en wanneer zij haar post verliet, zouden ze wegzinken in armoede en schande. Ze wist wel, hoe hulpeloos ze allen waren, hoe onbekwaam, om zichzelf te helpen in hun moeilijkheden en hoe weinig dankbaarheid ze toonden voor de karige hulp, die ze nog kon zenden in de algemene ondergang. Maar ze kon hen niet aan hun lot overlaten, en allerminst haar vader, welk groot geluk haar ook mocht wor den voorgesteld. Jonker Lynn zei wel eens: „Bederf je kinderen maar, geef ze in alles hun zin en laat ze hun eigen weg maar gaan. Dat heb ik gedaan met mijn jongste, met Di, en kijk eens, wat er van haar geworden is! Een betere als zij is er in 't hele land niet, en dat heeft ze toch nergens geleerd." Maar hij wist niet, bij wie zij het geheim van haar kracht zocht. HOOFDSTUK IX. Op gang. Justin deed zijn uiterste "best om Diana's besluit aan het wankelen te brengen, maar zij was gewoon te luis teren alleen naar de stem van haar een gelukkig leven vóór zich te zien, en toch zich er vanaf te wenden en zich te blijven voegen in de afzonde ring met een drankzuchtige en onbe schaafde vader, wiens manier van le ven het haar onmogelijk maakte, om gang te hebben met haars gelijken. Justin stelde haar het hoogste aardse geluk voor, dat zij zich denken kon, maar ze wilde het niet aannemen op kosten van anderen, al redeneerde hij ook, dat het haar plicht was, haar eigen geluk en het zijne te kiezen. „Waarom breng je mij in verzoe king?" zei ze bijna verontwaardigd. „Zie je dan niet, hoe moeilijk het mij valt, mijn vader en de anderen trouw te blijven? Het is mij waarlijk geen genoegen, geen voordeel of eer. Ik zou niets liever wezen dan jouw vrouw, maar ik ben nu eenmaal zijn dochter en hun zuster. God heeft mij die plaats aangewezen. Je begrijpt toch wel, dat ik lager zou zinken dan zij, indien ik hier mijn plaats verliet. Jij hebt alles wat je kunt wensen; je hebt je moeder en Pansy, je landgoed en je dorp, en je hebt honderd din gen om je mee bezig te houden bui ten mij. Voor jou wordt het leven niet eenzaam. Je hebt alles wat je kunt wensen." „Behalve jou", hield hij vol. „En ik heb niets van alles wat ik wensen kan", ging zij voort, terwijl ze hem met haar donkere ogen aankeek; „niets dan jouw liefde, en die zal ik ter zijde moeten stellen als een ver-' zoeking en een strik, indien je niet ophoudt met aandringen. Ik dacht, dat je ml) gelukkiger zou maken, maar je maakt mij diep ongelukkig." muz. 20.00 Nws. 20.05 Popularig. 21.00 Kla ver Vier, hoorsp. 21.35 Weens progr. 22.05 Radiojourn. 22.15 Koersen en New York Calling. 23.20 Radiojourn. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM H (298 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit.- kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvr. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.80 Promenade ork. v. Limburg. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr.octet. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Klein mannenkoor. 14.00 Musette-ork. 14.20 Gram. 14.35 Lichte muz. 15.10 Omr.ork. en soliste. 16.00 V. d. zieken. 16.30 ZIekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Kerkelijke aanpassing in de emigratielanden, door Th. Cnossen, Direc teur Christelijke Emigratie Centrale. 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Gram. 18.50 Rep. v. d. Ronde v. Nederland. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram. 21.00 Concertgebouw- ork. en solist. 22.00 Gram. 22.20 Idem. 22.45 Avondgebed en lit.kal. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Filmprogr. NTS: 22.3022.45 Ronde v. Nederland. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.16 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.10 Tuinb.kron. 13.15 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgel spel. 16.30 Symf. conc. 17.00 Nws. 17.10 Liederen. 17.45 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Vocaal conc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Omr.ork. 22.50 Gram. 22.55—23.00 Nws. BRUSSEL, 4 aug. De Duitse ploeg die op woensdag 8 augustus te Brus sel uitkomt tegen het Belgische esta fetteteam, dat zal pogen het wereld record 4 x 800 meter te verbeteren is als volgt samengesteld: Gunter Doh- row, Olas Lawrens, Dieter Schreiber en Pol Schmidt. De Belgen zullen waarschijnlijk Moens, Leva, Langenus en Ballieux opstellen. Het officiële wereldrecord 4 x 800 meter estafette is in het bezit van Rusland en staat op 7 min. 26,8 sec. Hierna hebben de Russische ploe gen al tijden gemaakt van 7.26.4 en 7.26.2. Deze prestaties zijn evenwel nog niet erkend.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4