Vrouwenpolder en Walcheren huldigden bevrijders en herstellers Nieuws uit de Provincie Twee huldigingen, een koffiemaaltijd en een rijtoer - „de weg terug Middelburgers (met Kasporgo) weer op vaderlandse bodem Landelijke ruiters streden om de titels te Heinkenszand Burgerlijke stand Dank aan commando's, reünisten en Lions International SYMBOLEN VAN 'N BETER BEGRIP Daan de Groot de snelste te Assen Ook Murchison deed 10.1 over de 100 m De heer A. de Lange secretaris van „Vrederust" Raad Ovezande deelde subsidies uit L, v. d. Slikke (op Etcetera) werd weer kampioen dressuur/springen Voor Kanaalrace ruim twintig deelnemers Verbeteringen op Zeeuwse weg Maandag 6 augustus 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 VROUWENPOLDER, 4 augustus. Verschillende van de commando s, die in 1944 hun leven inzetten voor de bevrijding van Walcheren en in Vrouwenpolder de laatste D iitsers tot de overgave dwongen brachten zaterdag een bezoek aan het eiland, in ver band met de plechtigheden in Vrouwenpolder, waarin o.m. het onthullen van een gedenk steen in de gevel van het pand A 81 aan de Fort de Haak Weg was opgenomen. Deze steen onthuld door de luit.-kolonel Dawson, de Engelse officier, aan wie zich in dit pand een Duitse kolonel, 34 officieren en daarmee rond duizend onder-officieren en manschappen op 8 november overgaven zal eerlang de dappere verrichtingen van de geallieerde com mando's, Engelsen, Fransen, Noren, Belgen en Nederlanders, in herinnering houden. Deze steeii, die voor de onthulling door de heer J. L. Verhagen, de voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren,, werd overgedragen aan de gemeente Vrouwenpolder, vertegenwoordigd door zijn burgemeester, de heer A. de Kam, is een gedenkteken, dat in zijn pure eenvoud een waardig monument is, een blijvende hulde aan het in vergelijk met de Duitse troepen handjevol mannen, dat de bebunkerde kust van Walcheren bestormde. Voordat kolonel Dawson het dundoek verwijderde, uitte hij zijn dank voor de uitnodiging en de warmte, waarmee hij en de andere commando's werden ontvangen. Schitterend noemde hij het herstel van Walcheren. „Wind, water and sands, that's Holland" zo besloot de kolonel, „and I love it". Direct na de onthulling speelde de mondharmonicaver. „Ons Ge noegen" arh.tr-'ronvolqens het Engelse en het Nederlandse volkslied. Hij liep te voet „DE COMMANDO'S zijn harde kerels. Een majoor hij zal ver der naamloos blijven die de strijd om Walcheren zonder ge wond te raken meemaakte, doch bjj andere gevechtshandelingen een van zijn benen moest missen, legde de weg naar „Duinoord" te voet af. Vele autobestuurders bo den hem een plaats aan, maar hij weerde alles af en liep. De Commissaris der Koningin stapte persoonlijk uit zijn wagen om een plaats voor de majoor vrij te maken. Doch de majoor liep en kwam lachend hij „Duinoord" aan Hierna begaf kolonel Dawson zich zich naar de kamer in het pand A 81, waar de overgave een feit werd. Am per tien jaar geleden trof hij hier een Duitse kolonel, overspannen en hui lend over zijn verlies. Als men de waarheid van dit détail vraagt, is het de gentleman Dawson, die antwoordt. „Yes, he did", doch hij verontschuldigt onmiddellijk de Duit ser, die reeds vanaf de landing van de geallieerden in Normandië werd ach tervolgd. Steeds moest de vijandelijke kolonel teruugtrekken, steeds opnieuw sloegen de tommies weer toe. Deze overgave betekende voor hem het ein de. Voor de mens Dawson was het huilen van de Duitser volkomen men selijk. Dankwoorden Voor de onthulling waren de geno digden waaronder vele autoriteiten uit binnen- en buitenland in het verenigingsgebouw door het gemeente bestuur ontvangen. Hier richtte zich de burgemeester, de heer De Kam in het Engels, het Frans, en 't Nederlands tot de aanwezigen. Hij huldigde niet alleen de commando's, die „friends for ever" van de Nederlanders zijn, maar ook de vertegenwoordigers van de Lions International, de organisatie, die een ~"oot (financieel) aandeel had in de verwerkelijking van het Vrouwen- poldeïse verenigingsgebouw. De heer De Kam sprak ook over het doel van da gedenktekens. Hij wees er op, dat zjj blijvend memoreren, blijvende symbolen zijn van een beter begrip in een betere wereld, van de liefde tot de naaste. Hij verzocht de aanwezigen met een minuut stilte de gevallenen te herdenken. Nog een onthulling Na de onthulling van de gevelsteen en het bezoek aan de kamer van de overgave, begaf het gezelschap zich wederom naar het verenigingsgebouw. Hier onthulde de landelijke president van de Lions International, de heer J. E. Lioni uit Rotterdam, een bron zen reliëf, dat is aangebracht boven de ingang van het gebouw en eerlang de vertolker van de dank van Vrou wenpolder aan de Lions zal zijn. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar het café-restaurant „Duinoord", waar de Stichting Nieuw Walcheren apéritifs aanbood. Verreweg het groot ste deel van de genodigden maakte gebruik van de auto om de vrij aan zienlijke afstand af te leggen. Nederlandse zwemmers (sters) kloppen de Engelse ploeg GLASGOW, 4 aug. Dank zij uit stekend werk van de Nederlandse zwemstertjes heeft de Oranje-zwem ploeg de landenwedstrijd tegen Groot- Brutannië, die te Glasgow werd gehou den, gewonnen met 80 tegen 72 punten. De dames namen hiervan 46 punten voor hun rekening en de heren 34. Bij de Engelsen waren deze cijfers: 30 en 42. ASSEN, 4 aug. Een wielerwed strijd voor profs en onafhankelijken op het (verkorte) T. T.-circuh, is geëin digd in een zege voor de Amsterdam mer Daan de Groot. Aan deze wed strijd, die ruim 10.000 toeschouwers trok, nam o.m. de gehele Tour-ploeg deel, alsmede Wim van Est, Gerrit Schulte, Thijs Roks, Jos Suykerbuyk en de Zwitser Hugo Koblet. De koers, 66 ronden over een totale afstand van 107,5 km, werd verreden in '.2 klassementen, evenveel dus als in Ie Tour etappen. Uitslag: 1 De Groot 67 p.; 2 Wim lusman 59 p.; 3 Piet Maas 32 p.; 4 Pe er Post 28 p.; 5 Piet van As 25 p. Behalve Wies van Dongen reden alle '■"lerlandse Tourrenners de wedstrijd it.... In het verenigingsgebouw zette het gezelschap zich aan de koffiemaaltijd. Hier was 't de Franse kapitein Kifeir, die in een enthousiast speech je zijn ontroering over het weerzien met Wal cheren en de oude geallieerde krijgs makkers uitsprak. De Noorse zaakgelastigde Midttun voerde zowel in het Engels als in het Nederlands het woord. Hij zei zeer verheugd te zijn, deze herdenking te hebben meegemaakt. Ook jhr De Casembroot voerde het woord. Hij memoreerde niet alleen het vechten voor de vrijheid, het strijden voor een betere wereld, dat de geal lieerden deden, hij herinnerde ook aan de buitenlandse hulp bij de ramp in '53. Tenslotte dankte burgemeester De Kam alle belangstellenden voor hun aanwezigheid. Rijtoer Burgemeester De Kam reed voorop in de rijtoer, die volgde en waaraan met vele wagens werd deelgenomen. Via Oranjezon ging het grotendeels door de bossen naar Oostkapelle, om via Domburg in Westkapelle te ko- Williams werd winnaar BERLIJN, 4 aug. Nadat het 20 jaar oude rekord van Jesse Owens van 10.2 sec. over de 100 meter tenslotte door de Amerikaan Willie Williams werd gebroken, was er binnen 24 uur een andere atleet, die eveneens bene den de rekordtijd van Owens bleef. Ira Murchison een oud-leerling van Jesse Owens die vrijdag tijdens de militaire atletiekkampioenschappen te Berlijn zijn serie gewonnen had met 10.3 sec., liep in zijn tweede serie de 100 meter in de nieuwe wereldrekord- tijd van 10,1 sec. Reeds eerder in dit land had Murchison het wereldrekord van Owens (10,2) geëgaliseerd. Als tweede bij de Amerikaanse kampioen schappen veroverde Murchison, die na zijn diensttijd zijn studie aan de Michi- gan-pniversiteit gaat voortzetten, wel een plaats in het Amerikaanse Olym pische team. De beide nieuwe wereldrekordhou- ders moesten in de finale dus tegen el kaar uitkomen. Williams werd winnaar in10,1 sec. Murchison noteerde een tijd van 10,2 sec. men. Bewust was zij het in omge keerde volgorde de weg gekozen, die de commando's zich eens vechtend moesten banen In Westkapelle in het oorlogs museum werd de thee aangeboden door het gemeentebestuur van deze plaats. Velen toefden ook bij de lan dingsplaatsen. GOES, 4 aug. Tot secretaris van de vereniging tot christelijke verzor ging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland is in de plaats van drs. J. J. Knibbe benoemd de heer A. de Lange te Goes. In diens plaats is tot tweede secretaris benoemd tnr. T. Thielen te Kloetinge. Verdere mutaties hebben er niet plaats gehad. OVEZANDE, 4 aug. In de raadsver gadering werd voor het jaar 1957 een aan tal subsidie toegekend. Het Wit Gele Kruis te Ovezande en te 's Heerenhoek en het Groene Kruis te Ovezande-Driewegen krijgen een subsidie van f 2.50 per lid uit de gemeente. Het Wit Gele Kruis te Ovezande tevens een subsidie van f 200— in de exploitatie kosten van het wijkgebouw. Het Kon. Wilhelminafonds werd wederom f 0.01 per inwoner toegekend. De Parochiale Bibli otheek zag zich een subsidie toebedeeld van f 70.en de Bibliotheek der Ned. Herv. Kerk een subsidie van f 40.Het muziekkorps kreeg f 150.de voetbal vereniging f 100.De Centr. van Kath. Mil. Tehuizen en de Prot. Chr. Mil. Te huizen krijgen elk f 25.en de Stichting 1940—1945 f 15.Aan de diensten voor de geestelijke volksgezondheid werd f 0.03 per inwoner toegekend. Vastgesteld werden enkele wijzigingen van de gemeentebegroting 1956. In deze wijzigingen is opgenomen een -uitbrei ding van het aantal douchecellen bij het Wit Gele Kruisgebouw alsmede verbete ring van de 2 bestaande douches. Bij K.B. is verleend de ere-medalje verbonden aan de orde O.N., in zilver, aan de heer C. Louwerse, oud-organist koster van de Ned. Herv. Kerk te Mid delburg. KEL Succesvol optreden. Het optreden van het Engelse meisjeskoor „The Maiden Girl Singers" in Axel is een groot succes geworden. Niet alleen was de Concertzaal van „Het Centrum" zo goed als uitver kocht maar ook het gebodene was zeer goed. Dit koor dat winnaar is van het nationale festival van Wales werd voor de aanvang door burgemeester van Oeveren in het Engels toegesproken. Het programma werd vlot afgewerkt. Aan het eind van de avond dankte de musical-director W. J. Owen voor de gastvrijheid welke hen in Axel was ge boden en tenslotte zong het koor „God save the Queen". De volle zaal, welke dit staande had aangehoord beantwoordde dit volkslied met een uit volle borst ge zongen Wilhelmus. HOEDEKENSKERKE Coöp. Boerenleenbank. Tot 1 aug. 1956 werd bij de spaarbank ingelegd f 718.968,50. Terugbetaald werd f 637.316,01. Het saldo van de spaarbank bedroeg op 1 aug. '56 f 2.975.402,09. Er kwamen in deze 7 maanden 82 nieuwe spaarders bij. Het balanstotaal steeg tot f 3.267.766,70. KRABBEN D1]KE Coöp. Boerenleenbank. Bij de Spaar bank der Coöp. Boerenleenbank werd in de maand juli ingelegd f 129.756,83. Te vens werden er 13 nieuwe rekeningen ge opend. De terugbetalingen bedroegen f 157.262,64. ISKERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Marian ne, d.v. L. Jakobsen en E. Verhage (te Serooskerke). Overleden: J. Koets, 75 j. wed. v. A. Flipse (te Vlissingen). OOSTKAPELLE Kampvuur. Dinsdagavond half negen zal, uitgaande van de Geref. Evangeli satiecommissie, op het oude voetbal veld een kampvuur worden ontstoken. „De Krekels" uit Westkapelle zullen zorgen voor zang en muziek. Een ver- Geslaagde sportuitwisseling MIDDELBURG, 4 augustus. Zaterdagavond omstreeks zeven uur is het gezelschap Middelburg se sportlieden, dat een bezoek bracht aan Folkestone, terugge keerd. De sportuitwisseling kan als zeer geslaagd worden be schouwd. Vermoeid, doch bovenal voldaan en opgetogen verlieten de deelnemers de autobussen, die op de Groenmarkt arriveerden. De leden van „Kasporgo" uit Goes die veel tot het slagen van de uit- wisselings-week hebben bijgedragen, moesten uiteraard nog verderop. Voor het afscheid van de Middel burgers bood de" voorzitter van de sportadviescommissie, de heer D. A. Huijsse, de leider van de „Kaspor- go"-groep, de heer C. Verwest, een zilveren médalje aan. Een dergelijke médalje is tevens aangeboden aan iedere deelnemende Engelse sport club. Voor „Kasporgo" was er ook nog een foto. Vrijdags heeft het gezelschap met vijf autobussen een bezoek aan Londen gebracht. Onder leiding van hun gast vrouwen en -heren bezichtigde men groepsgewijze de stad. Sommigen wa ren daarbij zo gelukkig de Engelse Ko ningin Moeder Elisabeth met Prinses Magaret vanaf Buckingham Palace te zien wegrijden. Hyde Park werd be zocht, er werd gewinkeld, velen maak ten een rondrit door de metropool met de bekende Londense autobussen. Omstreeks half twaalf arriveerde men weer in Folkestone. De volgende morgen, zaterdag, was er het afscheid. Om negen uur werd uit Folkestone weggereden. Met auto bussen ging het naar Dover. Hier werd nogmaals afscheid genomen van de vele vrienden, die hem tot deze plaats vergezelden. In Dover werd het gezel schap Middelburgers tevens uitgeleide gedaan door een Commissie van de uitwisselings-organisatie in Folkestone. haal zal worden verteld. Ds. Brouwer uit Rotterdam zal de dagsluiting ver zorgen. Wielerwedstrijd. Zaterdagmiddag or ganiseerde V.V.V. een wedstrijd voor gewone fietsen, welke een spannend verloop had. Het circuit was 3,5 km en het moest 4 maal gereden worden. Uitslag: 1 Ko Kooman (in 25 minuten) 2 Kees Lampers. 3 Frans Boone. Voor fietsen met versnelling: 1 Bas van Weelden. 2 Karei van Leeuwen. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor de hoofdakte de heer J. Zwart, onder wijzer aan de chr. school alhier. OVEZANDE Geslaagden. De heer J. Uitterhoeve be haalde te Utrecht het diploma schilders gezel. P. Uitterhoeve slaagde te Tilburg voor het diploma schildersvakbekwaam heid. STAVENISSE Evacuatie-vriendschap. Dat de evacu atie vriendschapsbanden heeft gelegd, be wees deze week de autobus met 45 perso nen uit Barneveld, die weer eens een bezoek kwamen brengen aan Stavenisse om oude evacuées nog eens op te zoeken. Tussen de ketting. Het dochtertje van de heer M. Hout maakte met haar vrien dinnetje een tochtje met de bromfiets. In de Prins Bernhardstraat had laatstge noemde, die achterop de brommer zat het ongeluk (vermoedelijk door de harde wind) met haar kleding tussen de ketting en het kamrad te geraken, waardoor ze van de bromfiets werd afgeslingerd. Met aan flarden gerukte kleding en enkele schrammen aan armen en benen liep het nog tamelijk goed af. Botsing. Op de hoek Kon. Haakon- straat-Kerkstraat kwam de motorrijder de heer L. Potappel in botsing met een perso nenauto. De heer Potappel en zijn duo passagier de heer J. Potappel bekwamen lichte verwondingen. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Nog niet vergeten. Dat de Noren Sta venisse nog een goed hart toedragen blijkt wel uit de talrijke bezoeken, die per bus aan deze plaats worden gebracht en spe ciaal aan de naar hun Koning genoemde „Koning Haakonstraat". Deze straat met zijn houten Noorse woningen werd 13.8.54 door Koning Haa kon geopend. Vooral de jeugd stelt deze bezoeken zeer op prijs, gezien de versnaperingen, die meestal worden rondgedeeld. De jeugd van haar kant laat zich ook niet onbetuigd en zingt spontaan het Noorse volkslied, dat praktisch elk kind van Stavenisse uit het hoofd kent. Ook biedt de jeugd wel bloemen aan, !die met grote dank worden aangenomen. SINT LAURENS Geslaagd. Mej. T. van Doorn is te Rot terdam geslaagd voor akte K (nuttige handwerken). Nieuwe ingenieur „Het Vrije van Sluis" OOSTBURG, 4 aug. Op dinsdag 14 augustus 's morgens om tien uur komt de algemene vergadering van 't waterschap „Het Vrije van Sluis" in hotel „De Eenhoorn" bijeen ter be noeming van een ingenieur in de va- kature, die is ontstaan door het over lijden van ir. J. van Sandick. Het be stuur heeft een niet-alfabetische voor dracht gemaakt, die luidt als volgt: 1. Ir. I. A. van Cruijningen te Oostburg; 2. Ir. H. Machielsen te Vianen; 3. Ir. G. C. Streefkerk te De Steeg. Goede belangstelling en prachtig weer HEINKENSZAND, 4 aug. Met groot enthousiasme en onder een zacht schijnend zonnetje hebben de leden van de Gewestelijke Bond voor Zeeland van Landelijke Rijverenigingen zaterdag deelgenomen aan de provinciale kampioenschappen, die in samenwerking met de plaatselijke Oranjevereniging te Heinkenszand werden „verreden". Veel verrassingen hebben deze jaarlijkse wedstrijden, waarvoor een goede belangstelling bestond niet opgeleverd: bijna alle favorieten kwamen als overwinnaar uit de bus. Zo wist L. B. H. v. d. Slikke op „Etcetera" van de rijvereniging „Walcheren" zich weer als eerste te klasseren in het gecombineerde nummer dressuur/springen; eisten de „Oranjeruiters" uit Willemstad-Fijnaart de titel van de dressuur- proef voor achttallen in de middenklasse voor zich op, terwijl „Wal cheren" het kampioenschap in de klasse licht van deze proef op zijn naam bracht. Beide rijverenigingen alsmede de heer Van der Slikke zullen de Zeeuwse kleuren (met hun reserves) dus weer verdedigen op de landelijke kampioenschappen te Utrecht. Nadat de ruiters des morgens de dressuurproeven hadden afgelegd, volgde des middags de officiële opening door burgemeester H. J. J. Derckx van Heinkenszand. Direct daarna kwam het ponny- nummer, gereden door kinderen. De altijd weer fascinerende parade van al le deelnemende ruiters (ongeveer 50) luidde, nadat de heer P. K. Kisten maker, voorzitter van de Kon. Fede ratie van Landelijke rijverenigingen, ir. J. D. Dorst, voorzitter van de Ge westelijke Bond en burgemeester Derckx van Heinkenszand, de inspectie hadden verricht, eigenlijk de wed strijden. De paradecommandant was de heer L. M. Moermond uit Dreischor. In vlot tempo werd vervolgens het programma afgewerkt. Er volgde een concours van eenspannen tuigpaarden (aangespannen), een springconcours klasse B, een stoelendans door de jeugdleden, een concours van twee spannen tuigpaarden (aangespannen) en het met belangstelling tegemoet ge ziene springconcours klasse L. (onder deel van het kampioenschap dressuur- springen). De Noordbevelandse ruiters voerden vervolgens een „pyramide- nummer" uit, terwijl het geheel werd besloten met het eilandenspringcon cours, dat een bijzonder spannend ver loop had en uiteindelijk een kleine ze ge (met 0,8 sec.) voor de „Oranjerui ters" opleverde. DE UITSLAGEN Dressuurproef voor achttallen om het Prov. kampioenschap: (Klasse midden): 1 „Oranjeruiters" (wisselbeker), 2 „Schouwse Ruiters" (beker). („De Oranjeruiters" behaal den vorig jaar zoals bekend het kampioenschap van Nederland). Dressuurproef achttallen (klasse licht): 1 „Walcheren" (wisselbeker), 2 „Julianaruiters", Zaamslag (beker), 3 „Oranjezon", Oostkapelle (medalje). Zowel de „Oranjeruiters" als de rij vereniging „Walcheren" gaan dus dit jaar naar Utrecht (met de nummers 2 als reserve) om mee te dingen naar het landelijk kampioenschap. Dressuurproef voor viertallen (klas se licht): 1 Rijvereniging „Noord-Be veland" (beker), 2 „Walcheren" (me dalje). Individuele dressuurproef klasse B 1 A. Crucq op Orma „Walcheren" 106 p.; 2 W. Rijksen op Eduard „Walche ren" 105; 3 A. Prilester op Marco „Nd. Beveland" 103%; 4 J. Dane op Lolly „Oranjeruiters" 100%; 5 D. A. van Nieuwenhuijzen op Henk „Walcheren' 100. Dressuurproef klasse L: 1 L. van de Slikke op Etcetera „Walcheren" 130 p.; 2 J. J. M. van Oeveren op Tarzan Nd. Beveland 124%; 3 L. M. Moermond op Bonzo „Schouwse Ruiters" 120%; 4 H. Kruisbeek op Katja „Oranjeruiters" 112%; 5 C. Steendijk op Winston „Wal cheren" 112. Springconcours klasse L: 1 J. J. M. van Oeveren op Tarzan „Noord-Beve land"; 2 L. v. d. Slikke op Etcetera „Walcheren"; 3 H. Kruisbeek op Katja „Oranjeruiters"; 4 C. Steendijk op Winston „Walcheren". Kampioenschap dressuurspringen (klasse L): 1 L. v. d. Slikke 91% pnt.; 2 J. J. M. van Oeveren 87,1; 3 H. Kruis beek 76,1; 4 C. Steendijk 70. De heren Van de Slikke en Van Oeveren zijn dus resp. kampioen en reserve-kampi- Nagekomen Advertentiën Heden overleed tot onze grote droefheid, geheel onverwachts, onze geliefde vrouw en zorgzame moei tr, behuwd- en grootmoeder TANNETJE DE LEEUW geboren Koeman, echtgenote van Joh. de Leeuw in de ouderdom van ruim 67 jaar. Haar diepbedroefde man, kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Waarde: JOH. DE LEEUW. Rilland-Bath: K. B. QUIST—DE LEEUW. A. QUIST. Waarde: M. DE LEEUW. J. P. DE LEEUW- WATERMAN. Arnhem: A. DE LEEUW. J. DE LEEUW—VELDINK. Waarde: JOH. DE LEEUW. B. DE LEEUW—KOLE en kleinkinderen. Waarde, 4 augustus 1956. De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 7 augustus te 12 uur. G. H. VAN BERGEN Tandarts Middelburg PRAKTIJK HERVAT oen van Zeeland en gaan als zodanig naar Utrecht. Jeugdnummer dressuurproef klasse N: 1 W. van Nieuwenhuijzen op Max „Walcheren"; 2 A. van Nieuwenhuijzen op Henk „Walcheren"; 3 A. Woutersen op Stella „Walcheren". Springconcours klasse B: 1 W. Rijk sen op Eduard „Walcheren"; 2 Mej. E. Kruisbeek op Cobi „Oranjeruiters"; 3 A. Priester op Marco „Noord-Beve land". Eilanden springconcours: 1 „Oranje ruiters" 22 hindernissen in 4 min. 9,2 sec.; 2 „Walcheren" 22 hindernissen in 4 min. 10 sec.; 3 „Noord-Beveland" 12 hindernissen. Voor elke drie eerst geklasseerden waren er prijzen (wisselbekers, bekers, medaljes en lauwerkransen). o- CALAIS, 4 aug. Voor de Kanaal race van Kaap Gris Nez (Frankrijk) naar Folkestone (Engeland), waar voor, indien de weersomstandigheden gunstig zijn, het startsein zal worden gegeven in de nacht van 11 op 12 au gustus a.s., hebben zich 23 deelnemers gemeld, onder wie onze landgenote Maria Meesters uit Bergen op Zoom. Voor de race zullen onder meer starten de dames Margaret Swerney (Nieuw- Zeeland), Diana Clevely (idem), Eli sabeth Witch (Gr.-B.), Florence Bur- dott (V. St.), en de heren Jacques Cloutier (Canada), Jan Tireel (Enge land), Ronald Tarr (Engeland), Fred Oldmann (Engeland), Mac. Clelland (Ierland), Eric Martin (Zweden), Wil liam Conza (Nieuw-Zeeland) en Dogan Sahin (Turkije). O DEN HAAG, 4 aug. Op rijksweg 58 (Bergen op Zoom—Middelburg) monden verschillende wegen uit, die van en naar de aan- en omliggende gemeenten leidden. Op de vaak ge vaarlijke verkeersituaties op de krui singen dier wegen met de rijksweg heeft de K.N.A.C. meermalen gewe zen, o.m. op die in de gemeente Krui- ningen. Met voldoening wordt gecon stateerd, dat daar thans z.g. Stap horst-oplossingen worden aangelegd. Deze oplossingen hebben dit voordeel, dat het kruisend verkeer de hoofd weg (rijksweg) in twee fasen kan oversteken (het kan zich zonodig in het midden van de hoofdweg opstel len), terwijl het rechtdoorgaand ver keer op de hoofdweg op die punten niet gehinderd wordt dooi linksaf- slaand verkeer. Op dezelfde rijksweg 58 worden ter hoogte van het dorp Rilland ter weers zijden van de weg betonstroken ge stort, waartussen een nieuwe asfalt- deklaag wordt aangebracht. ARNEMUIDEN Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik M., z.v. M. de Troije en C. J. Joosse; Cor nells, z.v. M. Snoek en A. de Nooijerj Johanna, d.v. M. de Ridder en N. de Nooijer; Geertje C., d.v. J. van Belzen en C. Schuit. Gehuwd: A. van Belzen, 26 j. en W. G. Francke, 19 j.; A. de Ridder, 23 j. en A. A. M. Faasse, 18 j.; J. van Belzen, 23 j. en P. de Veij, 21 j. Overleden: N. Schroevers, 64 j. e.v. W. Meulmeester; J. de Nooijer, 64 j. e.v. A. Wisse. BRUIN ISSE Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhel- mina E., d.v. L. van den Bos en E. Kik; Adriana C., d.v. D. P. Hoek en C. Dinge- manse; Maria P. F., d.v. M. Houtkamp en P. J. Hoek; Carla, d.v. H. J. Smit en M. J. de Bree. Gehuwd: L. de Waal, 32 j. en A. Kik, 29 j.; J. S. Wiebrens, 24 j. en C. Verspoor, 21 j. Overleden: H. v. d. Berge, 69 j. e.v. A. K. Nieuwkerk (overleden te Noordgou- we); A. de Waal, 77 j. e.v. K. Geluk. E WEGEN Burgerlijke Stand. Geboren: Jacomi- na G., d.v. Hannewijk, W. en Nieuwen- huijse, N.;Marinus M., z.v. van Oosten, C. en Nieuwenhuize, J. J. KRABBEN DUKE Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus L., z.v. P. M. Baas en M. C. Lobbezoo; Krina J., d.v. A. Dees en M. Grootjans; Jacobus P., z.v. J. Vogelaar en C. J. van Maldegem; Cornelia, d.v. J. Kriekaard en D. Kop; Anthonie A., z.v. J. Molendijk en D. F. Holiestelle; Jacoba M. N., d.v. J. M. Visscher en N. M. J. Slabbekoorn; Pieter- nella C., d.v. J. Molendijk en A. Muller; Hendrik A., z.v. J. M. Harthoorn en M. Kempen; Janna P., 'd.v. J. P. Allewijn en Jansens; Johannes, z.v. M. Weststrate en M. Overbeeke; Catharina J., d.v. M. Zandee en J. K. Schouwenaar. Overleden: G. J. Krijger, 79 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2