Nederland dringt aan op de totstand koming van „Sunfed" Csso Nederlandse reders hebben vertrouwen in de toekomst Jeugd Rode Kruis houdt internationale conferentie Zwarte zomer voor vele boeren in Oostelijk Nederland Staking op beperking van met kernwapens proeven Ontsnapping uit duikboten ESSO EXTRA MOTOR OIL Hulp aan onderontwikkelde gebieden via V.N. Behartigenswaardige opmerkingen te Geneve van Mr. Stikker Russen wijzen Japanse eisen af met de nieuwe Nog veel tonnage in aanbouw of in bestelling 0p heterdaad betrapt, maar ontvlucht Wagen met fosfor ontspoord Stichting van rampenfonds voor de landbouw niet zo eenvoudig Kerken moeten volkeren steunen op weg naar onafhankelijkheid Sleutelmysterie in de hoofdstad Zaterdag 4 augustus 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 GENEVE, 3 aug. ANP. „De Nederlandse regering beschouwt he' als een tragische vergissing, dat „Sunfed", het fonds voor de finan ciering van hulp aan onderontwikkelde gebieden, nog altijd niet door de Ver. Naties tot stand is gebracht". Dit verklaarde de leider van de Nederlandse delegatie, Mr. D. U. Stikker, in een plenaire vergade ring van de economische en sociale raad der V. N. „Deze opinie van de Nederlandse regering ontsproot uit een diep gevoel van verantwoordelijkheid, hetwelk eist, dat wij niet nalaten te doen wat er met recht van ons verwacht wort", zo vervolgde hij. „In mijn land word de kwestie van sociale en economische ontwikke ling beschouwd als een van dé grote wereldproblemen van onze tijd". „Vrede en vrijheid kunnen niet groei en naast honger, armoede en onwetend heid. Daarom Is de economische ont wikkeling van onderontwikkelde landen een van de meest positieve vormen, waarin wij kunnen bijdragen tot een werkelijke en duurzame vrede", zo zei mr. Stikker, die het door sommige lan den gebruikte argument, dat de tot standkoming van „Sunfed" moest Wachten tot er een internationale over eenkomst over ontwapening zou zijn gesloten, verwierp. Het standpunt, dat bewapening in vredestijd een absolute prioriteit over economische ontwikke ling zou moeten hebben, was onaan- voordbaar voor de Nederlandse delega tie. „Een regering van een democratisch land, dat zulk een theorie in praktijk zou trachten te brengen op nationaal niveau, zou zich niet lang kunnen handhaven en wat op nationaal niveau onaanvaardbaar is, Is even afkeurens waardig op internationaal terrein. In mijn land wordt het tragische feit, dat wij de lasten van de bewapening nog plet hebben kunnen verminderen, pijn lijk gevoeld. Maar het is even tragisch, dat wfl met al onze technische kennis en onze materiële hulpbronnen niet m staat schijnen te zijn miljoenen mede mensen, die in ellende leven, een be staan te helpen vinden, dat menswaar dig kan worden genoemd. Mijn delega tie is ervan overtuigd, dat de bedragen, die in sociale en economische ontwik keling worden gestoken, later zullen blijken de ware „atomen voor de vrede" te zijn geweest", alsdus mr. Stikker. FINANCIERING. Met betrekking tot de füianclerings- kwestie zelf merkte de Nederlandse ge delegeerde op, dat men b(] de verwe zenlijking van het „Sunfed"-plan par tlculiere en openbare investeringen diende te combineren. Daarom verwierp h(j zowel de opvatting van de landen van het Sowjetblok, die de rol van het particuliere kapitaal in de economische ontwikkeling niet willen erkennen, als het standpunt van anderen, die het ter- Nieuw systeem LONDEN, 2 aug. Een nieuw systeem voor ontsnapping wordt thans in alle Engelse duikboten aangebracht. De bemanning van een gezonken duikboot zal voortaan gebruik kun nen maken van drijvende duiker pakken, waarmee de mannen zich be geven in canvas zakken, die zich be vinden bij de ontsnappingsluiken van de duikboot en waarmee zij op snelle wijze naar de oppervlakte komen. In elke duikboot zal een installatie wor den aangebracht, die de bemanning van verse lucht verzekert gedurende de tijd, dat zij zich in deze drijvende duikerpakken bevinden. Proeven heb ben aangetoond, dat deze methode de beste kans op redding biedt voor ontsnapping van een diepte van 320 m. n van het fonds uitsluitend voor particuliere Investeringen gereserveerd willen zien. Particulier kapitaal zou namelijk niet voldoende kunnen voorzien ln de pri maire behoeften van de onderontwik kelde landen, die gericht zijn op de zo genaamde „economische en sociale in frastructuur", waaronder projecten als wegenbouw, elektrische centrales, scho len, ziekenhuizen, en technisch onder wijs worden begrepen. Evenmin aanvaardde mr. Stikker het argument, dat het fonds een „ondrage lijke last" zou leggen op de schouders van de leden der Ver. Naties. Een kwart procent van het nationale inko men van die landen zou volgens hem vele malen de som van 250 miljoen dol lar opleveren, die nodig is om het fonds te laten opereren. Mr. Stikker noemde het verontrus tend, dat de Sowjet-Unie het laatste jaar begonnen is de hulp aan onderont wikkelde landen te gebruiken als een vorm van ideologische en economtscne oorlogvoering. „Als wij er niet in slagen te voor komen, dat de kwestie van de hulp verlening een hoofdaspeet van de koude oorlog wordt, kunnen wij het denkbeeld van een fonds van de Ver. Naties wel in het boek der verloren illusies optekenen", zei hij. Zelfs de royaalste vorm van steun had bepaalde nadelen, vooral in psycho logisch opzicht. Daarom bepleitte hij de grootst mogelijke mate van multilate ralisme bij de vorming van het fonas, dat juist om deze reden onmisbaar was naast bestaande overeenkomsten ais het Colomboplan en de bilaterale over eenkomsten voor steun van de V.N. Dc vredesverdrag besprekingen MOSKOU, 3 aug. (AFP/Reuter). De Russische minister van buitenland se zaken Sjepilof heeft alle Japanse territoriale aanspraken op vroeger Ja pans gebied, dat thans door de Sow jet-Unie wordt bezet, afgewezen, al dus een mededeling van zijn Japanse ambtgenoot Sjigemitsoe. Hij deed dit gedurende de besprekingen over het sluiten van een vredesverdrag, die thans te Moskou door Japanse en Rus sische delegaties worden gevoerd. Ja pan had verzocht om teruggave van de twee grootste eilanden van de groep Koerillen, die na de tweede we reldoorlog door de Sowjet-Unie werd bezet. Ingezonden Mededeling (Adv.) verdubbelt U de levensduur van Uw motor Met Esso bent U beter uit Directeur-generaal van de scheepvaart SCHIEDAM, 3 aug. „De tonnage, die voor Nederlandse rekening in aanbouw of in bestelling is, is illustratief voor de mate van toe- komstvertrouwen van de Nederlandse reders. Deze cijfers geven in de periode 1 januari 1952 tot 1 januari 1956 een voortdurende stijging te zien. Neemt men daarbij in acht, dat vooral in de laatste paar jaar de leveringstermijnen steeds langer zijn geworden, dan is de stijging van de in bestelling gegeven tonnage een duidelijk bewijs van het toenemend vertrouwen van de Nederlandse reders in de toekomst". Dit verklaarde de heer W. L. de Vries directeur-generaal van de scheepvaart, bij de opening van de tentoonstelling „Schip en werf" in het gemeentemuseum. Aan dit vertrouwen zijn ook zekere grenzen verbonden, zo meende de heer De Vries. In het cijfer per 1 januari 1956 (1.272.000 brt.) is slechts een zeer gering percentage begrepen voor op levering na 1960. Dit is des te opmer kelijker, wanneer men weet, dat werd vastgesteld, dat ln de periode van 1960 tot 1963 ongeveer 832.000 deadweight- tonnage voor vervanging in aanmer king zou moeten komen. Berekeningen leren, dat afgaande op de tonnage, die thans ln aanbouw of bestelling Is, de tot 1960 afgeleverde nieuwbouwton- nage het vervangingsprogramma tot datzelfde jaar met ongeveer 550.00 dwt vooruit zal zijn. Wij kunnen dus thans nog niet met zekerheid zeggen, of de werkelijke omvangrijke nieuwbouw, die thans voor Nederlandse rekening ln aanbouw is, tenslotte zal blijken te lel den tot uitbreiding van de tonnage on der Nederlandse vlag, en dientengevol ge tot uitbreiding van onze Nederland se koopvaardij in de wereldscheepvaart. (Van onze Utrechtse redacteur). ZEIST, 2 aug. Hoewel in de druipende bossen van Zeist in deze zomermaand al een echte herfst- stemming hangt, heerst in en rondom het Henri Dunanthuis een vrolijk en opgewekt leven. Een grote groep jongeren, afkomstig uit tien landen, woont daar een Internationaal Studiecentrum van het Jeugd Rode Kruis bij. Het cen trum wordt dit jaar in Nederland gehouden, omdat het Nederlandse Jeugd Rode Kruis thans zijn tien jarig bestaan viert. Daarom scha ren jongens en meisjes van 16 tot 19 jaar uit Canada en Frankrijk, uit Polen en Oost-Duitsland zich hier rond de witte vlag met het rode kruis. Al deze jonge mensen hebben blijk gegeven van ee daadwerkelijke be langstelling in het werk van het Rode Kruis. In hun eigen land werken zij hard voor het Jeugd Rode Kruis, dat zich ten doel stelt om jonge mensen bekend te maken met de doelstellin gen van deze wereldwijde instelling voor hulpbetoon en gezondheidzorg. Daarom werden zij uitgenodigd om dit Studiecentrum bij te wonen, dat hun een veertiendaagse cursus over het Rode Kruiswerk biedt. Zij luisteren hier naar lezingen over de geschiedenis van het Rode Kruis, over de conventies van Genève en an dere onderwerpen. Ze maken excur sies naar het hoofdkwartier van het Ned. Rode Kruis, naar de Zuiderzee werken en andere interessante objec ten. Maar ze brengen het geleerde ook in praktijk, want ze hebben ook een goed geslaagde ontspanningsbijeen komst op touw gezet voor honderd li chamelijk gebrekkingen uit verpleeg inrichtingen in de omgeving. Bij al dit werk kijkt de stichter van het Rode Kruis, de Zwitser Henri Dunant, wel willend op hen neer vanaf zijn hoge voetstuk. Het thans jubilerende Ned. Jeugd Rode Kruis kent geen individuele le den, zoals vele buitenlandse zusteror ganisaties. Het heeft echter wel lei ders in verschillende plaatsen, die voor de acties van dit Jeugd Rode Kruis een beroep doet op scholen, jeugdor- mendewm-kingdnoo?tn teferjeefef zoTlll™1waarom 0n2e bevolkln» een der" diverse geslaagde pakketten en andere SellJk quotum niet meer zou kunnen acties wel bewezen hebben. 1 opbrengen. Aan de hand van cijfermateriaal zette de spreker uiteen, dat de we reldhandel van 1938 tot 1955 zich uit gebreid heeft met 62 procent en de Nederlandse koopvaardijvloot in de zelfde jaren met 34 procent. NIET GELIJK OP. Men kan dus vaststellen dat de groei van de zeegaande wereldhandel bij lan ge na zijn complement niet vindt in de groei van de Nederlandse koopvaardij- tonnage, Wanneer men in acht neemt, dat de expansie van de wereldhandel bijna uitsluitend op het konto van het vervoer van olle-produkten Is te schrij ven, dan hebben wij het belangrijkste verklarende element reeds te pakken. Sprekende over het aandeel van de droge lading' in de wereldhandel con stateerde de heer De Vries, dat sinds 1939 de „dry cargo tonnage" onder Ne- derlandse_ vlag met 15 procent ls toe genomen,hetgeen een aanzienlijke stij ging is, wanneer men in aanmerking neemt, dat de wereldtonnage van „dry cargo" schepen slechts met vijf pro cent toegenomen is. Bij een dergelijke uitbreiding van onze koopvaardij zal meer dan tot dusverre aandacht ge schonken moeten worden aan het ver voer van aardolieprodukten. PERSONEEL. De Nederlandse koopvaardij onder vindt moeilijkheden bij het bemannen van haar schepen. Aan dit probleem moet met kracht worden gewerkt en ons past geen afwachtende houding. De aanspraken, die de Nederlandse koopvaardij maakt op de totale Neder landse arbeidsmarkt, Is uiteraard ge ring. In 1955 b.v. was slechts 0.63 pet van de totale beroepsbevolking werk zaam op onze koopvaardijvloot. Zelfs een verdubbeling van onze huidige tonnage zou, over een periode van tien jaar gerekend, nog slechts 1.2 pet. van de totale beroepsbevolking voor de zee vaart opeisen. De heer De Vries zag AMSTERDAM, 3 aug. Een nacht waker in Amsterdam-Noord heeft in de afgelopen nacht een benauwd mo ment beleefd, toen hij in een werkhal met annex kantoorruimten aan de Spijkerkade een inbreker op heterdaad betrapte. „Blijf achter de deur, anders schiet ik jullie kapot", riep de dader de nachtwaker en een werkman van een belendende fabriek toe, terwijl hij de mannen met een pistool of althans iets wat daarop leek bedreigde. Daar na sloeg hij op de vlucht. Hij is nog spoorloos. De nachtwaker trof de buitendeur van het perceel, waarin een steen- en marmerhandel is gevestigd, open aan. Hij ging naar binnen en zag, dat een ruit van een loketdeur verbrijzeld was. Terstond liep hij naar een fa briek, die naast de marmerhandel staat en waarschuwde telefonisch de recherche. Daarna keerde hij terug naar de marmerhal, terwijl een werk man hem begeleidde. Nauwelijks het voorportaal binnen, werd de werkman onverwacht op zijn nek gesprongen door de onbekende dader, die bemerkt had, dat hij ont dekt was. Geschrokken sprongen de beide mannen achteruit, waarop de inbreker zijn bedreiging uitte. De korte tijd later aangekomen re chercheurs troffen in de kantoorloka len een ijzeren administratiekast open gebroken aan en zagen tevens, dat de inbreker laden van een schrijfbureau had opengetrokken en doorzocht. Zon der succes overigens. UTRECHT, 3 aug. Vanmorgen omstreeks zes uur is op de spoorlijn tussen Venlo en Helmond, nabij Horst- Sevenum, een wagon van een goederen trein, geladen met fosfor, ontspoord. De fosfor raakte in brand, waardoor een zo hevige hitte ontstond, dat de bovenleiding van het baanvak ls ge smolten. Alle treinverkeer tussen Helmond en Venlo is nu voor een vermoedelijk lang durig tijdsbestek gestremd. Het ver keer wordt met bussen onderhouden. De reizigers wordt echter aangeraden over Roermond te reizen. Ook de D- treinen worden reeds over Roermond geleid. Donderdag is officieel bekend ge maakt, dat Johannes Viljoen benoemd is tot minister van gezondheid van Zuid-Afrika. De rector van een universiteit te Cairo heeft via radio Cairo de Mohammedanen en Kopten in Egyp te opgeroepen tot „de heilige oorlog". Eén der oorzaken een onvoldoende waterbeheersing? DE zomer van het jaar 1956 zal zelfs wanneer het op dit moment ophoudt met regenen voor vele landbou wers in onze oostelijke provincies Drente, Overijssel en wat minder Gelderland de geschiedenis ingaan als een rampzomer. Hun tevelde staande gewassen zijn aan het ver rotten, hun vee moest naar de stallen worden gehaald, omdat de weiden door het water zijn overstroomd. De eigen produk- tie van voer voor de beesten is onmogelijk geworden en dus komen zij voor hoge uitgaven te staan, omdat zij voer zullen moeten kopen. Het is een zwarte zomer, waarvan de gevol gen voor vele boeren en dan zeker in de eerste plaats de kleine boeren op dit moment nog niet te overzien zijn. Deze situatie doet ons in Zee land terugdenken aan de tijd, toen grote gedeelten der provin cie onder water stonden. Ook dat was een direct gevolg van een natuurgebeuren. Maar toen was de ramp veel groter en de gevolgen waren veel verschrik kelijker. Mensenlevens gingen verloren. Bovendien is er wat de grond zelf betreft dit gro te verschil: zuidwest Nederland werd overstroomd door het zou te zeewater. Hier, in het oosten des lands, worden akkers en lan derijen overspoeld door zoet wa ter en zal de grond zich ook veel vlugger herstellen. Maar voor dit jaar is de oogst verloren en zullen de landbouwers zonder inkomsten komen te zitten. Het gesprek van de dag Oorzaken Het is vanuit Zeeland wel erg moeilijk iets te zeggen over de oorzaken van deze ramp, die de agrariërs in genoemde drie pro vincies heeft getroffen. Maar toch lijkt het, bij het le zen van sommige berichten en artikelen over de gebeurtenis sen daar, dat er op diverse plaat sen aan de afwatering, aan de waterbeheersing nogal wat ont breekt. Inderdaad: wij vergeten veel te vaak, dat al onze technische hulpmiddelen niet baten, als God de sluizen van de hemel openzet. Wij moeten daardoor weer eens worden herinnerd aan onze afhankelijkheid, aan het harde feit, dat wij mensen niet alles in onze hand hebben en dat wij juist over het allervoor naamste voor de landbouw, het weer, helemaal niets te vertellen hebben. Maar dit neemt niet weg, dat wij de plicht hebben de meest doeltreffende maatre gelen te nemen om rampen te voorkomen. De vraag is nu, of dit altijd gebeurt. Gisteren brachten wij een bericht over de situatie in enkele buurtschappen van noord oost Overijssel (Lenthe en Hoonhorst), waar de landerijen blank staan tengevolge van het feit, dat een primitief afwate ringstelsel het regenwater niet kon verwerken. Het blijkt, dat hier nog regelingen bestaan, die in de Middeleeuwen tot stand kwamen. Er wordt dan maar wat geïmproviseerd. Er is zelfs geen lichaam, geen waterschap, die zich belast met de waterbeheersing! De boeren ter plaatse en een gemeentebe stuur moeten ervoor zorgen, maar dat gebeurt op grond van volkomen verouderde en bijzon der ingewikkelde regelingen. Honderd jaar gaat het in zo'n gebied misschien goed, maar als er een extra natte zomer is, dan zit het fout. Een parallel Een parallel zien wij in Zee land. Voordat op Walcheren in het raam van de herverkaveling met het cultuurtechnische werk werd begonnen, waren er gebie den, die bij langdurige zware regenval en vanzelfsprekend ook des winters ontoegankelijk wa ren. Men denke slechts aan de weihoek van St. Laurens en Hoogelande. Aan deze situatie is nu radicaal een einde gemaakt: er kwam een uitstekend afwate ringsstelsel tot stand en men kan er nu zelfs in de natste jaarge tijden gemakkelijk doorheen! Laten wij hopen, dat de autori teiten en de boeren in de ooste lijke provincies door wat er nu is gebeurd leergeld hebben be taald. Wij weten wel, dat al het cultuurtechnische werk niet in eens kan gebeuren, maar in een gebied als wat wij noemden is het wel bijzonder urgent. Rampenfonds? Na een bezoek aan de getrof fen streken heeft de voorzitter van het Landbouwschap, de heer H. D. Louwes, de gedachte ge opperd aan de stichting van een nationaal rampenfonds voor de landbouw. Een gedachte, waarin wel iets zit, maar die o.i. niet zo heel gemakkelijk te realiseren zal zijn. In de eerste plaats van wege het risico, dat als de agrarische wereld zelf geheel of gedeeltelijk voor de fondsen moet zorgen de kostprijzen der landbouwprodukten weer iets omhoog zullen gaan. Ver volgens lijkt het ons niet zo erg eenvoudig de vraag te beant woorden, wanneer van een ramp gesproken moet worden. Geldt het b.v. ook de individuele land bouwer, wiens bedrijf door een windhoos wordt getroffen? Of in de derde plaats de over heid ervoor te porteren zal zijn, is een volgende vraag. Vanwege de consequenties. Kan een groep zakenmensen, die het van het zomerse weer moet hebben in de badplaatsen en op de stranden, niet eveneens om hulp komen aankloppen, als in inkomsten tengevolge van het regenweer stop staan? Zeker, deze kwestie ligt niet hetzelfde als die van de landbouw, maar het principe verschilt toch niet zoveel. 0** Centrale commissie Wereldraad van Kerken GALYATETOE, 3 aug. Reuter. De negentig leden van de cen trale commissie van de Wereldraad van Kerken hebben met alge mene stemmen een verklaring goedgekeurd, waarin wordt aange drongen op het tot stand brengen van een akkoord betreffende sta king of beperking van en controle op proeven met kernwapens. In de verklaring wordt gezegd, dat de mensen moeten streven naar een maatschappij, waarin allen met inachtneming van de behoeften en rechten van anderen in vrijheid kunnen handelen. „Een brede kloof scheidt op inter- macht er naar streven deze kloof te nationale schaal de rijken van de ar- overbruggen. Daarvoor is begrip voor men. Hierin kunnen de kerken niet berusten, doch zij moeten met al haar AMSTERDAM, 3 aug. De nu juist één van de onderdelen recherche van het bureau Over toom zoekt naarstig naar de sleu tel van een sleutelmysterie, dat haar voor zoveel tegenstrijdighe den plaatst, dat het slot, waarach ter de oplossing zich schuil houdt, voorlopig nog wel niet geopend zal worden. Geheel anders is het met de sleutels zelf. Die zijn n.l. terugge vonden in het portaal van de wo ning aan de Amstelveenseweg, waar ze thuis hoorden. En dat is van het mysterie. Aan het bureau Overtoom deed gis teren de eigenaar van de sleutels, een accountant, wonende aan de Amstel veenseweg, aangifte van diefstal door insluiping. „Er is bij mij een bedrag van f 1000 gestolen", zei hij en ver telde er bij, dat hij op 21 juli zijn sleutelbos kwijt was geraakt. „Ver moedelijk heeft de dader de sleutels gevonden en die gebruikt om bij mij binnen te komen", voegde hij er aan toe. Merkwaardig is echter, dat hij de sleutels gisteren in het portaal van zijn huis terugvond.... De accountant betwist de veron derstelling, dat iemand hem zijn sleutels heeft ontstolen. Blijft dus de vraag hoe de vinder van de sleu tels te weten is gekomen bij welke woning ze thuis hoorden. Of zou hij de sleutelbos misschien voor de deur van het perceel verloren zijn? Er is nog iets merkwaardigs. In mei j.l. heeft de accountant ook reeds aan gifte gedaan van bü hem gepleegde diefstal. Toen waren uit zijn linnen kast, die lichte sporen van verbreking vertoonden, lakens verdwenen, zo zei hij, en uit de keuken was een bedrag van f 325 gestolen. Ondanks deze waar schuwing had de accountant nadien toch geld in de linnenkast bewaard. En zo is dan nu f 650 uit de kast en f 350 uit de keuken verdwenen, ter wijl de portaaldeur op slot was. en hulp bij het proces van economi sche groei nodig teneinde snelle so ciale veranderingen zo te leiden, dat de belangen der volkeren worden ge diend. Zowel tussen de volkeren on derling als op nationaal niveau moet sociale rechtvaardigheid worden nage streefd. De kerken in landen met gun stiger economische en sociale toestan den hebben een bijzondere verant woordelijkheid om door middel van daden hun verbondenheid met alle arme, onderdrukte en lijdende volke- Laatste bijzonderheid is, dat de ac countant niet kan zeggen wanneer de laatste inbraak moet zijn gepleegd. Hij weet slechts, dat hij op 31 juli nog f 1000 aan contanten in de kast en de keuken had en dat dit geld op 2 aug. toen hij de sleutels op het portaal te rugvond, spoorloos was. In de tussen liggende twee dagen heeft hij geen controle op zijn contanten uitgeoefend. ren tot uitdrukking te brengen en er bij hun regeriftgen op aan te dringen hun politiek te baseren op de erken ning van de rechtvaardigheid van dit beginsel", aldus de verklaring. „Wanneer het ene volk het andere politiek of economisch overheerst, krijgt het afhankelijke en onderwor pen volk niet de mogelijkheid om een volledig verantwoordelijke maatschap pij te ontwikkelen. Vele afhankelijke volkeren vragen zelfbestuur en onaf hankelijkheid. De kerken binnen en buiten deze landen moeten voor dit dringende verzoek begrip hebben en de bevol king steunen, omdat dit doel op orde lijke wijze wordt bereikt. In gemeen schappen, waarin meer dan een ras is vertegenwoordigd, moeten de kerken de aanspraken op rechtvaardigheid er kennen en op krachtige wijze een ver zoenende en constructieve invloed uit oefenen", zo wordt gezegd. Over de proeven met kernwapens luidt het: „De mensheid vreest voor het feitelijke of potentiële gevaar van proefnemingen met kernwa pens. Wij dringen er bij de kerken op aan op hun regeringen en de V.N. een beroep te doen om over een dergelijke overeenkomst betref fende de staking of beperking van en controle op deze proeven te on derhandelen teneinde aan zulk een gevaar een einde te maken. Er moet een voorziening worden getroffen, waardoor zowel de gezondheid van de mensheid als de veiligheid van de volkeren wordt verzekerd". n één week 9200 ton mosselen naar België YERSEKE, 3 aug. De Yersekse mosselhandelaren hebben deze week niet minder dan 9200 ton mosselen naar België vervoerd. De kwaliteit van de produkten is tamelijk goed te noemen. De aanvoer is echter nog niet groot genoeg om iedere handelaar te vreden te stellen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3