Zaalhuurders mogen drank inkopen voor geen sterke de huurders Nieuws uit de Provincie Middelburgse bakkersgezellen krijgen geen 3 pCl over 1955 Goese zomeravondvoetballers worstelen met veldprobleem Rik van Steenbergen won vAcht van Chaam'; Sehulte 2e Donderdag 2 augustus 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD In óverleg met de bruidegom werd de bruiloft verstoord Burgem. Kolff stefcFe verkeerscommi ssie in chocolade in z'n lijnste vorm Wedvluchten concours combinatie 't Centrum Voorlopig plan werd ter tafel gebracht Twee plechtigheden te Vrouwenpolder De heer J. de Nood 25 jaar „meester" te Yerseke Aardbeienoogst viel mee pagina 2 Zalen zijn ,,niet voor publiek toegankelijk" MIDDELBURG, 1 augustus. Een bruiloft, die niet alleen de viering van een echtvereniging betekent, maar ook een belangrijk ju ridisch gebeuren is..Daarover kon men horen tijdens de woens dagmorgenzitting van de kantonrechter, Mr. J. Moolenburgh, toen de zaalbeheerder van het Maarten Lutherhuis uit Vlissingen, de 49- jarige P. G., voor het hekje kwam. Want hoe zit dat met die zalen? Men heeft in de regel een vergunning voor het schenken van alcohol vrije dranken, maarals een zaal wordt verhuurd om er bruiloft in te vieren, dan wordt er wel eens uit een ander vaatje getapt! f 5.subs. 2 d., omdat hij op 30 maart jl. te Vlissingen met zijn auto in de Kasteelstraat „de veiligheid op de weg in gevaar had gebracht". Toen hij wegreed, viel een kinderfietsje klette rend op de plavuizen. L. had het eigenaartje toen aangeboden f 5.tot een f 10.— te vergoeden. Doch men liet het fietsje „vernieuwen", zoals verdachte zei, omdat men dacht „die vent kan dat toch wel betalen", ,,'t Was een heel oud karretje" zei L. ver der. De ambtenaar, die f 30.subs. 6 d. had geëist, gaf L. de raad toch maar eens naar de ouders van het eigenaar tje toe te gaan om over de vergoeding te babbelen. Kantonrechter Middelburg De drankwetinspectie wilde hier wel eens haring of kuit van hebben. Zo werd met de zaalhouder en een a.s. echtpaar een afspraak gemaakt. Een afspraak om te komen bekeuren! Op 11 jan. jl. was het zover. Het feest was in volle gang, de klok wees half negen en ziet, daar stapten de verbalisanten de voorzaal van het Maarten Luther huis binnen. De overtreding was spoe dig geënsceneerd. Een dame, mej. P., die bediende schonk de bruidegom nog eens in. Deze hief zijn glas, dat ge vuld was met klare jenever en klonk met zijn bruid, die een glas wijn had genomen. Er ontbrak niets meer aan. De glaas jes werden in beslaggenomen. De drankwetinspectie kon de verlangde uitspraak van de rechter tegemoet gaan zien. Zo werd G. tenlastegelegd, dat hij op 11 jan. had toegelaten, dat in een voorlokaliteit zonder de vereiste vergunning „jenever werd toegediend, althans verstrekt" aan een zekere F., zijnde de bruidegom. De zaalhouder bracht naar voren, dat hij de zaal had verhuurd met ge bruik van de keuken, waaronder het glaswerk valt. De drankinkoop moes ten de huurders zelf verzorgen. Hij verstrekte slechts adviezen voor de hoeveelheden, die men diende in te slaan LIMONADE NOOIT ALLEEN „Enkel limonade heb ik nog nooit op een bruiloft meegemaakt' zo zei de Vlissinger, die tenslotte onderstreepte, dat de zalen nimmer voor het publiek zijn opengesteld, maar altijd aan een speciale groep of vereniging worden verhuurd. Dat was het juist, waar het om draaide. Was de zaal een voor" het pu bliek toegankelijke lokaliteit of niet? De ambtenaar van het O.M., mr. T. Le- bret, oordeelde, dat dit het niet was, Men kan er niet zomaar binnenlopen; men dient in zulk een geval tot de ge nodigden of tot een bepaalde vereni ging of groep te behoren. Het schenken tijdens de bruiloftviering vond dus in besloten kring plaats. De ambtenaar Veel werk aan winkel VLISSINGEN, 1 aug. De des tijds door de gemeenteraad van Vlissingen ingestelde „verkeers- commissie" werd gisteren door burgemeester mr. B. Kolff plech- tig geïnstalleerd. In zijn installa tierede wees de burgemeester er 0.m. op, dat de steeds toenemende verkeersonveiligheid en het steeds drukker wordende verkeer, nood zaken steeds krachtiger en doel treffender de strijd tegen deze „vijand" aan te binden en ook te blijven voeren. Het is daarom dringend noodzakelijk dat ervaren weggebruikers samen met hen, die uit hoofde van hun functie bemoeienis hebben met verkeers-aan- gelegenheden, in een commissie zijn verenigd om zodoende een vlot en vei lig verkeer te kunnen beramen. Bo vendien kan deze commissie desge vraagd of op eigen initiatief het gh- meentebestuur voorlichten. Tenslotte wees burgemeester Kolff op een viertal belangrijke objecten, welke op advies der verkeerscommis- sie liggen te wachten: 1. Plan tot wijziging van de verbou wing rond het Betje Wolffplein, waardoor verandering van de be bouwing aldaar noodzakelijk is. 2. Plannen tot aansluiting van de ont worpen nieuwe invalsweg op het bestaande stadswegennet. 3. Plan tot wijziging van het Stations plein en modernisering van de Prins Hendrikweg. 4. Overwegingen omtrent de noodzaak van het aanbrengen van verschil lende verkeerslichten op diverse kruispunten. Na de installatie koos de commissie hst raadslid ir. J. H. Krietemeijer tot voorzitter. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Kareise, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam. Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. zag echter wel een latent gevaar in het achterhlijvenvan half-geleegde flessen, temeer daar het verenigingsle ven de zaaltjes, die een sociale functie vervullen, niet kan ontberen. Mr. Le- bret vorderde vrijspraak. Mr. P. C. Adriaanse, de verdediger in deze zaak, kon zich hiermee uiter aard wel verenigenHij onder streepte, dat een zaalhouder geen verboden" dranken mag inkopen. De vraag is maar: hoever mogen de ex ploitanten gaan in hun gedienstigheid voor de huurders? Mr. Adriaanse had de indruk, dat zij niets mogen dóen, dan louter de zaal verhuren. De kantonrechter achtte het ten- lastegelegde niet bewezen, in dub bele zin. De lokaliteit was niet voor publiek toegankelijk. Zulks geldt in algemene zin voor de zaal. Doch in het bijzonder was de lokaliteit niet voor het publiek toegankelijk, omdat zij aan een groep of vereniging was verhuurd. G. werd vrijgesproken. VEILIGHEID IN GEVAAR De Middelburgse koopman L. L. werd veroordeeld tot een boete van Ingezonden Mededeling (adv.) Met poes en fles MIDDELBURG, 1 aug. Het is een bekend chapiter, waarover wij U willen verhalen, maar des ondanks toch altijd nog een on derwerp, dat veler belangstelling opwekt: Enige weken geleden zagen in de Middelburgse Noord straat elf lieve met verschillende kleuren uitgedoste konijntjes het levenslicht. Vrij spoedig na de geboorte werd het kinderlijke geluk echter wreed verstoord: het moederkonijn ging dood. De moeilijkheden, waarvoor de eigenaar, de heer B. Midavaine, toen kwam te staan, waren vele. Hoe moesten de arme diertjes in leven worden gehouden? De op lossing kwam eerder dan -ver wachtde poes van de buurman ontfermde zich over zes konijn tjes. De overige vijf laten zich dagelijks de fles goed smaken. GOES, 1 aug. Door de verenigin gen, aangesloten bij de Concourscom binatie ,,'t Centrum", werd deelgeno men aan wedvluchten vanuit Bordeaux en Soignies. De vlucht vanuit Bor deaux gaf de volgende resultaten te zien: CCC-uitslag: 1, 7 en 9 W. Louisse, Goes; 2. M. Schouten, Wemeldinge; 3. P. Deurloo, Wolfaartsdijk; 4. J. G. de Jager, Wolfaartsdijk; 5. D. Klooster man, Goes; 6. A. Walhout, Wolfaarts dijk; 8. J. Bakker, Goes. Verenigingsuitslagen: Goes: (13 duiven) 1 en 3. W. Louis se; 2. D. Kloosternfbn; 4. J. Bakker. Wolfaartsdijk: 1 en 5. P. Deurloo; 2. J. G. de Jager; 3. A. Walhout; 4. Jac. Eggebeen. Wemeldinge: 1. M. Schouten; 2. P. Tol- hoek. Uitslagen Soignies (jonge duiven): Goes: 1, 2, 13, 14. J. Bakker, 3, 7, 10, 11, 12 en 15. W. Louisse; 4. en 5. D. Kloosterman; 0. C. Jansen; 8 en 9. G. de Hond; Oude duiven: 1, 3 en 10. G. de Hond; 4. A. Priester; 2. M. Tilroe; 5. I. Schuiling; 6. A. Heijnsdijk; 7 en 8. J. Bakker; 9. J. van Dalen. Wolfaartsdijk (jonge duiven)1, 7 en 8. J. v. d. Velde; 2. Jac. Eggebeen; 8. P. A. van Loo; 4 en 9. P. Dieleman; 5 en 6. A. Walhout; 10. Joh. Eggebeen. Oude duiven: 1. I. Boer; 2. en 8. H. Westveer. Wemeldinge; 1, 3, 6 en 9. M. Schou ten; 2. en 4. J. Vleugel; 5. en 7. M. Jeremiasse; 8. P. Oudeman. Oude dui ven: 1. J. Weststrate; 2. J. Vleugel; 3. M. Jeremiasse. Borssele (jonge duiven): 1. en 3. E. Verrijzer; 2 en 5. J. Duijnkerke; 4, 9 en 10. W. Wiskerke; 6. F. Dekker; 7. N. Meulenberg; 8. A. Geschiere. Oude duiven: 1. M. Welleman; 2. P. Deurloo; 3. Verr. Krijger; 4 en 5. Gebr. Pries ter. C.C.C.-uitslagen van beide laatste vluchten volgen nog. Teleurgesteld en zeer ontstemd MIDDELBURG, 1 aug. In de een uitzonderingspositie geplaatst", zo Zeeuwse hoofdstad heerst bij de was men van menin§- werknemers van de bakkerspa troons grote ontstemming over het feit, dat deze werkgevers niet be reid zijn drie procent uit te keren over 1955. Zowel in de vergade ring van de Ned. Centrale Bond van Chr. Arbeiders(sters) in de be drijven van Voedings- en Genot middelen, als in die van bakkers gezellen, georganiseerd in de Alg. Bedrijfsbond Voedings- en Genot middelen, hebben de aanwezigen hun grote teleurstelling uitgespro ken over deze gang van zaken. De bijeenkomst van eerstgenoemde vereniging, die werd gehouden in de Bogardzaal, stond onder leiding van de heer A. Jeras. In deze vergadering werd het ten zeerste betreurd, dat de desbetreffende werkgevers niet bereid zijn gevonden tot overeenstemming te komen. „De Middelburgse bakkersge zellen zijn daardoor, in tegenstelling met hun collega's elders in het land, in Uit Ze.e£atidi iftiden Middelburg Afscheidsdèfilè De militairen, die hun opleiding aan de C.O.A.K. achter de rug hebben, hebben woensdag in Klein Vlaanderen gedéfileerd voor de wnd. commandant de kapitein J. Zwijnenberg. Tevoren had de kapitein de troepen op de bin nenplaats van het kampement „Mod- deroord" aan de Nadorstweg geïnspec teerd. Voorafgegaan door de drum band van de C.O.A.K. werd nog een mars door de stad gemaakt. Dit is het tweede afscheidsdèfilè van afgestu deerde administrateurs. Het ligt in de bedoeling, dat dit voortaan regelma tig (tweemaandelijks) zal geschieden. „Miljonnair..... zonder geld" De film „Miljonnairzonder geld" dinsdag- en woensdagavond door de CF A in de Schouwburg vertoond wordt uitgebracht onder het etiket „hu moristisch". De film beantwoordt hier aan ten volle. Doch de mens, die deze film gaat zien, wordt en dit wel op zeer aan trekkelijke wijze een spiegel voor gehouden. Terwille van een wat grillige wed denschap krijgt een straatarme, jonge Amerikaan in Londen een cheque ter waarde van f 1.000.000.in handen ge stopt. Een beschaafde, doch btjna in lom pen gehulde figuur begint zijn status van miljonnair voor de tijd van één maand. De mens trapt naar de man in lompen de mens likt naar de man met de cheque, die niets anders kan zijn dan een excentrieke miljonnair. Met het wegvallen van de onbekend heid verdwijnt uiteraard de onbemind heid en ziet: de buiging voor het geld is diep en algemeen Doch de cheque raakt zoek, waarvan een verslaggever in zijn blad melding maakt. Men trapt weer De situatie, waarin de miljonnair dan verkeert, wordt zeer précair. Als de nood het hoogst is, wordt de cheque evonden en louter door het tonen ervan, likt en buigt men weer Het vodje is een symbool van rijk dom en onaantastbaarheid, een docu ment, dat van veel groter waarde is dan de zes nullen, die er opstaan De film is, doorkneed met fijne En gelse humor, 't aanzien ten volle waard. Deze vergadering werd voorafge gaan door een gecombineerde be stuursvergadering, welke namens het hoofdbestuur werd bijgewoond door de heer P. de Nooijer te Rotterdam. ZEER ONTSTEMD. Tijdens de druk bezochte bijeen komst van de bakkersgezellen, geor ganiseerd in de algemene bond, heeft de districtsbestuurder, de heer H. van Ruiven, verslag uitgebracht van de onderhandelingen, die in samenwer king met de christelijke bond gevoerd waren met vertegenwoordigers der patroonsorganisaties van Middelburg. De aanwezigen toonden zich zeer ontstemd over het resultaat, te meer, daar men wel de broodprijs had verhoogd. Uit de reacties bleek o.m., dat de verhoudingen tussen de werkgever en werknemer door deze maatregel er niet beter op zullen worden. De heer J. Traas te Ellewoutsdijk slaagde te Utrecht voor het diploma vakbekwaamheid slagersbedrijf. WESTKAPELLE Wedvlucht. De P.V. „De Zwaluw" nam met 81 jonge en 14 oude duiven deel aan wedvluchten vanuit Vilvoorde. Uitslag jonge duiven: 1. H. van Sighem, 2. P. van Rooyen, 3„ 4. en 6. W. Minderhoud, 5. A. Huibregtse, 7. K. de Vos, 8. Th. van Al phen, 9. W. K. van Breda, 10. J. Baltha zar. Uitslag oude duiven: 1. en 4. H. van Sighem, 2. A. Huibregtse, 3. L. A. Lievense. Minder vriendelijke woorden aan adres van gemeente GOES, 1 augustus Naar het zich laat aanzien zullen de Goese verenigingen, welke deelnemen aan de Zomeravondcompetitie, zeer binnenkort zonder een veld komen te zitten. Zoals bekend wordt al enkele jaren gespeeld op het terrein aan de M. A. de Ruyterlaan. Dit is echter na 1 september niet meer beschikbaar. Tijdens een van avond in de Stationsrestauratie gehouden vergadering van genoemde verenigingen werd dit probleem uitvoerig besproken en werden en kele suggesties gedaan om uit de „impasse" te geraken. Bij de aanvang van deze bijeen komst, die o.m. ook werd bijgewoond door de chef van „Sport en Ontspan ning bij de N.S.", de heer G. J. C. Velthuis, en de secretaris van de Stichting „Goese Sportbelangen", de heer J. M. Meijler, heeft de voorzitter, de heer J. C. Koster, er zijn veront waardiging over uitgesproken, dat het Goese gemeentebestuur geen verte genwoordiger had gestuurd en op een desbetreffend schrijven zelfs geen antwoord had willen geven. Voorts wees hij op de laksheid, waarmee het veldenprobleem in Goes wordt aangepakt. „Goes is wat dat betreft, uiterst conserva tief. Het is met de sportvelden treurig gesteld", zo riep de heer Koster uit, er aan toevoegend, dat voor andere zaken wel kapitalen worden weggesmeten MEER PROBLEMEN. Ook zei de heer Koster het te be treuren, dat diverse verenigingen niet volledig aan de competitie kunnen deelnemen. Een ander punt, dat hij aansneed, betrof de wijze, waarop in de zomeravondcompetitie voetbal wordt gespeeld. Hij kon niet zeggen, dat van onsportief spel sprake is, maar kantte zich toch tegen het vrij harde spel, dat deze wedstrijden ty peert. En dat kan toch moeilijk de opzet van deze competitie zijn. In dit verband vroeg hij zich af of het be schikbaar stellen van bekers en me- daljes een en ander niet in de hand werkte. HET SPEELVELD. Zoals gezegd: het gebruik van het sportveld aan de De Ruyterlaan loopt En rijtoer naar Westkapelle VROUWENPOLDER, 1 aug. Zoals wij reeds eerder meldden, zal zaterdag a.s. om 12 uur in Vrouwepolder een ge denksteen, aangeboden door de Stichting Nieuw Walcheren, ter herinnering aan de overgave van de laatste Duitse strijd krachten op het eiland Walcheren op 8 november 1944, worden onthuld door lui tenant-kolonel R. W. P. Dawson, de com mandant van nr 4 Commando. Een half uur later zal in het vereni gingsgebouw een relief worden onthuld, bedoeld om de bij de stichting van dit gebouw geboden hulp door Lions Inter national te memoreren. Deze plechtigheid zal worden verricht door de ditricts- governor, de heer J. E. Lloni te Rotter dam. Hierna zal door de stichting Nieuw Walcheren in café-restaurant „Duinoord"- een aperitief worden aangeboden. Na een koffiemaaltijd aangeboden door het gemeentebestuur van. Vrouwenpolder zal een rijtoer worden gemaakt via Oran jezon, Oostkapelle en Domburg, naar Westkapelle, waar de landingsplaats zal worden bezocht. Hier zal het gezelschap tevens door het gemeentebestuur worden ontvangen. YERSEKE, 1 aug. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat de heer J. de Nood voor de eerste keer achter de lessenaar trad als onderwijzer aan de school van de Geref. Gemeente. De heer De Nood, die afkomstig is uit Serooskerke op Walcheren, heeft de school zien groeien van 120 tot ver over de 160 leerlingen. Velen kwamen hem gelukwensen met dit jubileum. Vergadering van B. en S. op de Bevelanden GOES, 1 aug. In de gisteren ge houden vergadering van Burgemees ters en Secretarissen op de Bevelan den, wérd o.m. een bespreking gewijd aan de gemeentelijke bijdragen voor de Zeeuwse Muziekschool. Verder werd gesproken over een voorlopig rapport van de destijds ingestelde commissie voor gezinsverzorging. per 1 september a.s. af. Vermoedelijk zal men na die datum niet meer over het terrein kunnen beschikken. De kans het gemeentebestuur kan hier misschien nog een verlossend woord spreken is echter zo gering, dat men zelf heeft uitgezien naar een oplossing. De heer Velthuis van „S. en O." lichtte deze mogelijkheid toe. De ge dachten gaan namelijk uit naar een gemeenschappelijk sportveld op N.S.- grond (bij het voormalig loc-depöt). Successievelijk zou hier een veld kun nen worden aangelegd, dat aan de eisen voldoet. De financiën zullen hierbij echter een grote rol spelen. Als „aanloop" heeft men minstens f 10.000.nodig. En het is de vraag of de negen deelnemende verenigin gen zoveel geld bij elkaar kunnen brengen. Er werd dan ook vrij lang over dit punt gediscussieerd. Een be slissing kon vanzelfsprekend nog niet worden genomen. Ondanks slechte weer 50.000 toeschouwers Dit is de heer S. Baar uit Groningen, die per 1 september a.s. is benoemd tot secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. als opvolger van drs. J. J. Knibbe. Akis/EMUIOEN Benoemingen. Daar zich nog geen sol licitanten hebben aangemeld voor hoofd der openbare school in de kom, zal als zodanig met Ingang van heden worden aangesteld de heer P. C. van Maelsaeke. Op zijn verzoek is m.i.v. gisteren eer vol ontslag verleend aan de heer T. Veen- ker als klerk ter secretarie. In zijn plaats is benoemd (m.i.v. 20 augustus a.s.) de heer A. van den Dool, thans leerling- ambtenaar ter secretarie van St. Laurens. Raadsvergadering. De raad zal vrijdag middag in openbare vergadering bijeen komen. Voor de bediening en het onder houd van de zuiveringsinstallatie hebben zich 21 sollicitanten gemeld. B. en W. zijn na grondig onderzoek tot de volgen de alphabetische aanbeveling gekomen: 1. C. Marijs, Arnemuiden, 2. J. de Ridder, Middelburg. Een ander punt van de agen da betreft verzoeken van 48 personen voor ontheffing (c.q. gedeeltelijke ont heffing) van betaling van reinigings rechten 1956. KRABBENDI]KE Afscheid. De heer M. Feiten, onder wijzer aan de school van de Geref. Gemeente, heeft wegens vertrek naar Elspeet, waar hij hoofd van een school wordt, afscheid genomen van leerlin gen en personeel. Hij werd toegespro ken door de heer Bus, die hem na mens bestuur, leerlingen en personeel een cadeau aanbood. De heer Feiten heeft in Krabben- dijke veel van zijn vrije tijd gegeven voor de jeugdvorming buiten school verband. SINT ANN ALAND Aanrijding. De echtgenote van de land bouwer Corns. Scherpenisse reed vanuit de Tuinstraat de Nieuwstraat in, juist op het moment dat de wielrijder Van de Mer- bel passeerde. Daar eerstgenoemde links aanhield, kwam zij tengevolge van een botsing zodanig te vallen, dat zij een lichte hersenschudding opliep. Tot dakhoogte. Met de bouw van de blok van acht nieuwe woningen in de Tuinstraat te Sint-Annaland gaat het wel vlug. Het ligt in de- bedoeling van de Firma Fr. Burgers Zoon om vrijdag a.s. tot dakhoogte te komen. Weeshuis bewoond. Het Weeshuis in de Bierensstraat zal binnen een week geheel bewoond zijn. In de bovenwoning, die zo juist door burgemeester Van den Bos ont ruimd is, komt de onderwijzeres van de O.L. School met haar gezin, terwijl in de voormalige zusterswoning de heer Aar- noutse, onderwijzer aan de School met den Bijbel komt te wonen, zodat dan het gehele Weeshuis weer bewoond zal zijn. STAVENISSE „Macht van het Kleine", Door de col lectanten van „De Macht van het Kleine" werd f 88,85 ingezameld voor het kinder paviljoen van de inrichting voor lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heem stede. 1U W EN POLDER Kleurenfilm. Voor een volle zaal werd dinsdagavond de prachtige kleurenfilm „Der Zeeuwen trots op Brabantse bodem" vertoond. Deze film geeft, zoals bekend, een interessant beeld van het werk op de Psychiatrische inrichting „Vrederust". De produktie van ongebakken stenen is tengevolge van het slechte weer in juni lager gebleven dan ver wacht werd. CHAAM, 1 augustus De „Acht- van Chaam" is dit jaar weer bijzonder spannend geweest. Het werd ook een zeer snelle koers, waarin het moeilijk was tot een geslaagde ontvluchting te ko men. De rivaliteit tussen de tour rijders en de overige renners was daar trouwens niet vreemd aan. De Belg Rik van Steenbergen en Gerrit Sehulte waren de grote heersers in deze wedstrijd over 20 ronden van 8 km, die in de tweede helft bij stromende regen werd gereden. Sehulte, die achterstand kreeg door een lekke band, heeft zich op verbluf- KAPELLE, 1 augustus Nu het aardbeienseizoen is afgelopen en de aanvoercijfers bekend zijn geworden blijkt dat het aardbeien seizoen voor Zeeland niet is tegen gevallen, ondanks de enigszins sombere verwachtingen bij het begin van het seizoen. Terwijl de landelijke oogst niet hoger wordt geschat dan 5060 pCt van de oogst van het vorig jaar, bedroeg de aanvoer in Kapelle-Biezelinge, de voornaamste aardbeienveiling van Zeeland, dit jaar ruim 90 pCt van de aanvoer van het vorig jaar. Er werden namelijk aangevoerd in totaal 761.811 kg aardbeien tegen 824.028 kg in 1955. Voor een deel wordt dit veroorzaakt door uitbrei ding van het areaal, maar toch is de oogst meegevallen. Omdat ook de prijs zeer hoog lag, was het voor de kwekers een best seizoen. Het vorig jaar bedroeg de middenprijs van alle aangevoerde aardbeien in Kapelle f96,41 per 100 kg en dit jaar was dit niet minder dan f 155. per 100 kg. Van het totale aanbod werd 83 ton fende wijze hersteld en daarna zijn do minerende rit hervat. Van Steenber gen toonde eveneens een uitzonderlijk goede vorm. Hij won, behalve een aan tal klassementspremies, de eindsprint van het peloton, waaruit Wout Wagt- mans in de voorlaatste ronde tever geefs had getracht, weg te komen. Wim van Est heeft, nadat hij een lekke band had opgelopen, geen rol van betekenis meer gespeeld. Van da 80 gestarte renners kwamen er ruim twintig niet over de eindstreep. Jan Nolten staakte de strijd, evenals b.v. de Zwitser Hugo Koblet; de laatsta nadat hij een lekke band had gekre gen. Ondanks het slechte weer om zoomden ongeveer 50.000 toeschouwer» het parcours. De uitslag luidde: Beroepsrenners: 1. Rik van Steen bergen (België), 3 uur 52 min. 15 sec. over 160 km; 2. Gerrit Sehulte; 3. Ger rit Voorting; 4. Germain Derijcke (B.)[ 5. Jos Hinsen; 6. J. Konings; 7. Peter Post; 8. Krijn Post; 9. Wim Rusman; 10. Michel Stolker; 11. Piet Maas; 12. Piet van de Brekel. Wout Wagtmans werd 24ste. De wedstrijd voor amateurs gold als selectie voor de wereldkampioenschap pen in Kopenhagen. De uitslag werd: 1. J. Kersten, 4 uur 08 min. 16 sec. over 168 km; 2. P. Damen; 3. P. van Est; 4. J. v. d. Putte; 5. P. de Bruyn. De Yersekenaar Rentmeester moest wegens pech de strijd staken. ROTTERDAM, 1 aug. Vandaag is men tot de ontdekking gekomen, dat uit een loods van de firma B. te Rotterdam 44 vellen nertsbont, ter waarde van circa f 3000.zijn gesto len. Vermoed wordt, dat de diefstal maandag of dinsdag is gepleegd. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe ieder spoor. aangevoerd in doosjes van 2 ons en verkocht voor verse consumptie. De aanvoer van deze voor verse con sumptie bestemde aardbeien in doos jes neemt dus nog steeds toe. Enkele jaren geleden was dit nog van geen betekenis in Kapelle. De hoogste dag- aanvoer in doosjes was ruim 33.000 doosjes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2