Rampgeiden Zeeland (f 1.240.125) verdeeld Dorpshuizen, verenigingsgebouwen de hele provincie verrijzen in Moeizame en langdurige arbeid met resultaten bekroond Zeeuws fruitcorso belooft weer iets goeds te worden Inwendig herstel Middelburgse Seismolen vraagt f 5500.- Gemeenten behoeven voor te schieten niet Koudekerke willigt vriendelijk verzoek van Vlissingen in Dinsdag 31 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Voor sociaal-culturele projecten Er is nog een reserve uit regeringsgelden Ie z.g. Reeds heel wat is besteed Het paardenfestijn te Heinkenszand Krediet verzocht voor herstel zoutschade muren Toorenvliedt Onthulling gedenksteen te Vrouwenpolder Directeur-generaal landbouw in jury Uitbreidingsplan voor Paauwenburg VijHonvanHw.-Zeelasid voor Hrd.-Beveland pagina 2 MIDDELBURG, 30 juli. Van de drie miljoen gulden uit het Nationaal Rampenfonds, speciaal bestemd voor sociaal-culturele projecten in de drie voormalige rampprovincies, heeft Zeeland een bedrag van 1.240.125,toegewezen gekre gen. Na moeizame en langdurige besprekingen in de vele voor deze gelden in aanmerking komende Zeeuwse gemeenten is dan nu een concreet sche ma opgesteld. In sommige gevallen is het geld al uitbetaald, maar in de meeste gemeenten is men nog volop met de verwezenlijking van de projec ten bezig, terwijl in andere gevallen de plannen nog niet gereed zijn. Elk project is op de moge lijkheid van een rendabele exploitatie getoetst. Waar deze mogelijkheid niet bestond, moest tot het afwijzen van de aanvragen worden besloten. Het enorm ingewikkelde werk, waarbij met een ontelbaar aantal factoren en omstandigheden moest worden rekening gehouden, is in de meeste Tijdens een persconferentie hebben de Commissaris, de heer Schout en mr. J. F. Hornstra van de Stichting Zeeland opening van zaken gegeven en aan de spanning, die ten aanzien van de verdeling dezer z.g. rampgelden bestond, een einde gemaakt. Uit hun toelichting op elk der gevallen bleek wel, wat een lastig karwei het is geweest om tot een goed einde te komein. Het bedrag van de f 1.240.125.dat voor Zeeland uit de bus kwam, is niet slecht, maar aan de „matige" kant. Als wij dit zo stellen, moet echter direct worden ge zegd, dat tenslotte deze giften uit het Rampenfonds „maar" een deel zijn van de gelden, die onze provincie zijn binnengevloeid. Uit de lijst van gemeenten, die voor gelden voor de sociaal-culturele sector in aanmerking komen, zal dan ook blijken, dat sommige toch zwaargetroffen plaatsen ontbreken. Dat komt alleen maar vanwege de omstandigheid, dat deze gemeenten uit anderen hoofde reeds „aan hun trékken" zijn gekomen. gevallen thans met resultaten bekroond, dank zij de vasthoudendheid van de leden der commissies van het Zeeuws Watersnoodcomité, de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk onder aanvoering van gedeputeerde A. Schout. Bovenaan moet echter wel de naam prijken van Zeelands Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die zich persoonlijk en vol ledig heeft ingezet om tot een zoveel mogelijk al len bevredigende oplossing te komen. Die in het samenspel met zijn collega's van de beide andere rampprovincies Noord-Brabant en Zuid-Hol land moest zorgen, dat Zeeland aan zijn trek ken kwam en die intern in de provincie verschil lende malen heeft moeten bemiddelen, wanneer er een kink in de kabel dreigde te komen, doordat de autoriteiten in de dorpen elkaar niet konden vinden. Op de vraag, of nu alle bestaande wensen kunnen worden ingewilligd, kan worden geantwoord, dat dit zeer zeker niet het geval is, maar dat er aan dj andere kant toch projecten tot stand kunnen komen, waarvan men waarschijnlijk nimmer voor de ramp had kunnen dromen. Projecten, waarvoor het uitge trokken bedrag te gering is, zullen in sommige gevallen toch kunnen worden gerealiseerd, omdat er nog een achterdeurtje aanwezig is in de vorm van een reserve uit de z.g. regeringsgelden, dat zijn fondsen, die door regeringen ter beschikking zijn gesteld en waarvan de bestem ming nog moet worden aangewezen, met uitzondering dan van een be drag van f 500.000.uit de Nieuw- Zeelandse gift, die aan Noord-Beve land is toegewezen. Zou men alle wensen integraal willen inwilligen, dan zou er nog zo'n 4% tot 5 ton nodig zijn! Veel voeten in de aarde Zoals gezegd heeft het heel wat voeten in de aarde gehad, voordat de cijfers en resultaten bekend konden worden gemaakt. In september 1955 zijn de drie Commissarissen der Ko ningin, toen anderen niet meer uit de moeilijkheden bleken te kunnen ko men, begonnen deze ingewikkelde ma terie te bespreken en tot een oplossing te geraken. De samenwerking en het begrip tussen de drie heren was uit stekend Aan de hand van reeds daar voor opgestelde berekeningen kon Zeeland recht doen gelden op het be drag van f 1.240.125. Toen de Commissarissen de „boedel" overnamen, was er voor een bedrag van f 186.125,besteed en toegezegd en voor ongeveer 4'/z ton geblokkeerd. Er was een toezegging van f 90.000,— voor het dorpshuis te Krui- ningen, f 14.000,— voor het dorpshuis in Kerkwerve, ongeveer f 14.000, voor een barak (gebruikt als kerk, kleuterschool e.d.) aan het Beijersdijk- je bij Nieuwerkerk, terwijl ook al de nodige gelden waren gereserveerd voor de volgende doeleinden: f 34.000,— voor kadervorming jeugd werk, vooral op Schouwen-Duiveland (welk bedrag niet geheel nodig is ge bleken en inmiddels werd besteed), f 178.000,voor opbouw der lectuur voorziening in de drie rampprovincies (niet alles zal nodig zijn), f 13.500, voor opleiding van gezinsverzorgsters (weer in de drie provincies), f 64.535, voor de zgn. culturele winteravon den op Schouwen-Duiveland en Flak- kee (de definitieve afrekening zal waarschijnlijk 20 mille lager liggen), f 2.000,voor weekend op „Hedenes- se" voor de huisvrouwen uit het ramp gebied en tenslotte f 2000,voor aankoop en inrichting van trailers, die dienden als tijdelijk centrum in de drooggevallen dorpen. GEEN KLEUTERSCHOLEN. Toen de vraag moest worden beant woord welke projecten met gelden uit het Rampenfonds eventueel gereali seerd konden worden, werd besloten de kleuterscholen eruit te nemen, om dat voor deze scholen de nieuwe wet op het kleuteronderwijs zou gelden. Alleen voor de kleuterschool in Elle- WuUtsdijk werd een uitzondering ge- iraakt, omdat deze vanwege haar ge- .ii.ge omvang niet onder de wettelijke bepalingen viel. Zoals gezegd viel ook -lineet Noord-Beveland buiten deze sector. Uiit genoemde vijf ton moeten weer wel de wijkgebouwen van het Groene Kruis worden gerealisieerd, t.w. Kortgene f 35.000, Wissekerke f 25.000,— en Colijnsplaat f 20.000, met welke bijdragen bouw en inrich ting mogelijk zullen zijn uit de grote Zwitserse gift, de geluksketen. j Bfj de beoordeling van de grootte van het toe te wijzen bedrag en het project, waarvoor het zou moeten worden bestemd, is o.m. ook reke ning gehouden met de adoptiegel- den uit andere gemeenten (denk ook aan de Amsterdamse hulp voor Schouwen-Duiveland) en de vaak grote giften van particuliere instel lingen als Rotary, Lions Club, de kerken niet te vergeten e.d. Ook de aard van de getroffenheid speelde een grote rol. Soms werden gemeenten, welke niet rechtstreeks door het water werden getroffen, voor een gift in aanmerking gebracht, om dat men van het (juiste) standpunt uitging, dat het noodzakelijk was het gehele sociaial-culturele aspect van de streek in ogenschouw te nemen. RESERVERINGEN. Van het nog te besteden bedrag is f 50.000,gereserveerd voor vergoe ding van verloren gegane muziekin strumenten, partituren e.d. van mu ziek- en zangvereniginigen. De gedu peerden krijgen de schade gedeeltelijk vergoed van het Rampschadebureau, het overblijvende wordt nu uit deze f 50.000,gedekt, zodat van een inte grale schadevergoeding kan worden gesproken. Fruiiweek begini mei kindercorso GOES, 30 juli. „We hebben weer alle kans van slagenDeze woorden tekenden we venmorgen op uit de mond van de heer I. A. Luteij n van de Goese Evenementen commissie, toen we hem vroegen hoe het stond met het op 15 september a.s. te orga niseren fruitcorso. Een zestal weken geleden lagen de papieren voor dit evenement, waar mee Zeeland vorig jaar een landelijke primeur behaalde, minder gun stig. Maar de donkere wolken, die zich rond het corso samenpakten, hebben thans plaats gemaakt voor een hel der blauwe hemel, die alle perspectieven in zich heeft. En dat on danks het feit, dat de gehele Zeeuwse fruit- wereld zich nog niet achter dit belangrijke evenement heeft ge schaard. „De fruittelers zijn nog te veel de ge dachte toegedaan, dat dit een „middenstands zaak" is, aldus de heer Luteijn. „Niets is ech ter minder auaar", zo verklaarde hij. Fruitfee naar Rotterdam, Den Haag en België Deze laatste opmerking staafde de heer Luteijn met de mede deling, dat de directeur-generaal van de landbouw, ir. A. W. van de Plassche Zeeuw van geboorte zich bereid heeft verklaard om zitting te nemen in de jury, die het fruitcorso gaat beoordelen. Ge lukkig zijn niet alle afkerig van het corso, maar de eerste stap schijnt een bijzonder moeilijke te zijn. Het N.F.O. heeft daarentegen alle medewerking toegezegd. Daarvan wordt weer per vereniging f 500,afgetrokken, omdat dit bedrag dóór de Rotarians werd geschonken. Voor de muziekvereniging te Kruinin- gen is deze aftrek f 2000,zijnde een gift van de Marinierskapel. Uiteraard geschiedt de berekening aan de hand van de uitkeringen van het Rampscha debureau. Er is ook een bedrag van f 50.000, gereserveerd vor het jeugdwerk in de Zeeuwse rampgebieden. Voorts wor den om nog enkele details te noe men aanvragen voor de bejaarden tehuizen in Haamstede en Tholen na der bekeken. De bouwkosten van deze tehuizen zijn n.l. tengevolge van de ramp hoger geworden. Zeeuwse contactcommissie ziektebestrijding boom kwekerij GOES, 30 juli Het bestuur van 't Landbouwschap heeft, zoals bekend, besloten zgn. „contactcommissies ziek tebestrijding boomkwekerij" in te stel len. Deze contactcommissies hebben tot doel een nauw contact te onder houden met de Plantenziektenkundige Dienst over de uitvoering van ziekte bestrijdingsmaatregelen in de boom kwekerij. De Zeeuwse commissie be staat uit de heren K. T. Bakker, Goes, voorzitter en S. Eversdijk, Kapelle, J. van Harn, Goes en J. C. van 't West einde, 's-H. Arendskerke, leden. (3 on dernemers en 1 werknemer). MIDDELBURG, 30 juli. Vrijdag 17 augustus a.s. zal voor de arron dissementsrechtbank te Middelburg terechtstaan de Vlissinger F. K„ ver dacht van moord op een vrouw te Sluiskil. Hoogstwaarschijnlijk zal de behan deling geheel met gesloten deuren ge schieden. Gaat door op 4 augustus GOES, 30 juli De Provinciale kampioenschappen van de landelijke ruiters, die wegens buitengewone om standigheden moesten worden afge last, zullen doorgang vinden op zater dag 4 augustus a.s. In de morgenuren zullen de voor- keuringen plaats hebben van de dres- suurproeven voor achttallen, viertal len en individuele dressuur. Het offi ciële programma, dat zal aanvangen om half twee, begint met een ponny- nummer, gereden door kinderen. Di rect daarna zal de parade worden ge houden. Na de inspectie wordt het vijftien punten tellende programma vervolgd met aangespannen tuigpaar- den (enkel- en dubbelspan), pyramids rijden, attraetienummers en tot slot het equipespringen. Clubhuis voor de padvinders MIDDELBURG, 30 juli Met de Berdenis van Berlekomgroep van de N.P.V. is door b. en w. overeenstemming bereikt omtrent het huren van de benedenverdieping en twee zolders van de Seismolen voor een bedrag van 500,per jaar. De groep moet het clubge bouw in de hulpkazerne aan de Zuidsingel ontruimen, omdat b. en w. ook de tweede verdieping aan de Ned. Heidemij. hebben verhuurd, aangezien deze meer kantoorruimte nodig bleek te hebben. Wil de verhuring van de molen tot stand komen, dan moeten de zolders in goede staat worden gebracht, een leiding voor elektrisch licht en gas worden aangelegd en roosters voor de te plaatsen gasojaars wor den gemaakt. Voor dit werk wordt aan de raad een krediet van 5.500,gevraagd. Na een gehouden samensprekingvorm van een renteloos voorschot te met de besturen van de N.V. P.Z.E.M. en de Coöp. Melkfabriek „Walcheren' is overeengekomen, zo delen b. en w. de raad mede, aat de P.Z.E.M. het ge hele terrein aan de Poelendaelesingel achter de melkfabriek zal kopen, met dien verstande, dat zij een strook van 15 meter breedte buiten deze koop zal houden en dat de aanwezige weg even eens door de P.Z.E.M. zal worden ge kocht, daarbij de erfpacht van de coöperatie overnemend. De melk fabriek zal de strook van 15 meter kopen en tegelijk het gehele bij haar in erfpacht zijnde terrein, waarop de fabriek staat. B. en w. willen de koop prijs voor de P.Z.E.M. op f 6.50 per vierk. meter betalen, hetgeen voor resp. 5667 en 660 vierk. meter neer komt op f 36.835,50 en f 4290.De prijs voor de coöperatie is gesteld op f6.26 per vierk. meter voor 4916 vierk. meter is in totaal f 30.725.en f 6.50 per vierk. meter voor 1012 vierk. m. of in totaal f 6578. De commissie van bijstand voor gemeentewerken kan zich met dit voorstel niet verenigen, nu de in erfpacht zijnde weg mede wordt verkocht en niet aan de coöperatie is aangeboden. B. en w. menen ech ter hierop niet te kunnen terug komen, nu met alle partijen over eenstemming is bereikt. IJSBAAN. De Middelburgse IJsclub heeft de gemeente gevraagd om een eenmalig extra subsidie van f 3000.(boven de reeds verleende bijdrage van f 1000.-) voor de verwerkelijking van haar plan tot aanleg van de ijsbaan achter Zand- dorp, die na herziening f 19000.- zal kosten. De ijsclub kan zelf f 16.000.opbrengen. B. en w. ach ten dit niet verantwoord, maar wil len wel voorstellen de f3000.in de verstrekken, terug te betalen in 15 jaar. Het bestuur van de C.B.T.B. heeft verzocht de zoutschade aan de muren van Toorenvliedt te herstellen. Voor herstel van dit soort schade bestaat nog geen vergoedingsregeling. De ge raamde kosten ten bedrage van f 6300 komen dus geheel voor rekening der gemeente. Tot dit bedrag wordt een krediet gevraagd. Het herstel zal ge schieden In overleg met de provinciale directie voor de wederopbouw en volkshuisvesting, voor het geval er alsnog een vergoedingsregeling tot stand mocht komen. KLEUTERSCHOLEN. Aan de raad is voorgesteld per 1 september a.s. de inventaris over te nemen van de kleuterschool aan 't Zand, waarin de openbare kleuter school zal worden gevestigd. De taxa tieprijs is f 1250.B. en w. stellen verder voorhoofdleidsters te benoe men aan de openbare kleuterscholen, n.l. de huidige hoofdleidsters der Nuts- scholen. Het zijn de dames H. W. Dorleijn (school Vlasmarkt) en E. P. Woltman (school Schuitvlotstraat). Aan de kleuterschool 't Zand ontstaat wegens huwelijk per 1 september een vakature. In volgorde van voorkeur ter benoeming luidt de voordracht: mej. J. A. de Rijk en mej. W. van Meerendonck. De Ver. voor Geref. Onderwijs vroeg medewerking tot aanschaf van drie oliestookkachels ter vervanging van de versleten kachels, tot verandering der verlichting (TL- balken e.d.) en tot aanschaf van lees boekjes ter vervanging van boekjes in de oude spelling, alles voor de school Herengracht. De kosten zijn resp. f 2430.f 1150.en f 1685.40, totaal f 5265.40. B, en w. stellen voor het verzoek in te willigen. Het wordt billijk geacht, dat enig recht wordt geheven voor het over slaan van goederen op het groot industrieterrein, waar de beschoei ing nu gereed is. B. en w. willen dit recht bepalen op 10 cent per kub. meter of 1000 kg overgeladen goederen. Zaterdag 4 augustus VROUWENPOLDER, 30 juli Za terdag 4 augustus a.s. zal in de voor gevel van het huis, waarin de laatst» Duitse strijdkrachten op Walcheren, zich overgaven aan Nr. 4 Commando op 8 november 1944, een gedenksteen worden onthuld. Deze plechtigheid zal worden ver richt door de vroegere commandant, luitenant kolonel R. W. P. Dawson en wel om twaalf uur. Wat de deelname betreft: men heeft nu reeds voor twaalf wagens toezeg gingen binnen, terwijl nog heel wat aanvragen in behandeling zijn. Men heeft dan ook het volste vertrouwen, dat het aantal deelnemers van vorig jaar ruimschoots zal worden overtrof fen. De deelnemende wagens zullen in drie categorieën worden ingedeeld n.L een klasse voor fruitwagens, voor re clame en handel en voor luxe wagens. De veilingvereniging „Zuid-Beveland" heeft toegezegd alles in het werk te zullen stellen om de vorig jaar ver worven beker te verdedigen. Zoals bekend zal het fruitcorse gehouden worden op het eind van de fruitweek. Deze begint op 8 sept. a.s. Het ligt in de bedoeling dat B. en W. van Goes op deze dag de fruitfee en haar gevolg op het ge meentehuis zullen ontva igen. Op deze dag hoopt men dan tevens een kinderfruitcorso te organiseren. De week daarvoor (van 1 tot 8 sept.) zal de fruitfee met haar hofdames een bezoek brengen aan Rotterdam en Den Haag, waar zij waarschijnlijk eveneens door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. Ook zullen gedu rende deze week enkele grote Belgi sche plaatsen met een bezoek van de „fee", die haar hofdames met gulle hand de Zeeuwse appelen zal laten ronddelen worden vereerd. Gedurende de fruitweek zal de Zeeuwse fruitambassadrice wederom een bezoek brengen aan de veilingen en ziekenhuizen. Voor maandag 10 september staat een rolschaatsenwed- strijd, die op de Markt zal -./orden ge houden, op het programma. Tevens zullen dan optreden de bekende rol schaatsers „The Dutch Rolling Stars". Het programma voor deze week ver meldt voorts kinderwedstrijden, het optreden van Annie de Reuver met haar Reuvertjes, een turndemonstratie m.m.v. Kcu.tu-ners en een filmavond. Zaterdags volgt dan de klap op de vuu pijl: net Zeeuwse fruitcorso. Een opsomming van de bedragen MIDDELBURG, 30 juli Algemene beschouwingen over de wij ze, waarop de gelden uit het Rampenfonds voor sociaal-culturele projecten zijn verdeeld, zullen velen erg interessant vinden, maar voor degenen, die in de dorpen wonen, waar de projecten worden verwezenlijkt, zijn de bedragen en de aard van het gebouw, dat tot stand komt, belangrijker: Welnu: hieronder geven wij een opsom ming van wat thans is toegezegd en waarop de gemeentebesturen, de leiders van verenigingen enz. kunnen rekenen. In bepaalde ge vallen zijn de bedragen reeds uitbetaald. De betrokken gemeenten behoeven niets voor te schieten: als een termijn van betaling is ver streken, kunnen zij de rekeningen indienen. De uitvoerige lijst is als volgt: Anna Jacobapolder: f45000.— toe- wordt een bedrag gereserveerd. Een gezegd voor een dorpshuis. Er moe- bijdrage van f25.000.voor 'n dorps ten nog besprekingen volgen, omdat dit bedrag niet voldoende zal zijn. Het wordt met kleuterschool, badhuis en wïjkgebouw een complex. Brou wershaven: f 15000.— voor een zwem bad. De totale kosten zijn rond f 45.000.Verenigingsgebouw was niet nodig, omdat de Oecumenische Raad van Kerken er een schonk. Om trent de stichting van een jeugd- gebouw te Bruinisse (voorstellen zijn er) volgt nader onderzoek en bespre king. Zoals bekend is het jeugd- gebouw „Koebel" naar Burgh ver plaatst. Dit is tevens vakantieoord en conferentiecentrum. De Oec. Raad be taalde de kosten, maar voor ev. wen sen ten aanzien van inrichting e.d. suis in Dreischor wordt voldoende ge acht. Hier komt een nieuwe o.l. school, de oude wordt tot dorpshuis verbouwd. Duivendijke, Eikerzee en Scharen- dijke krijgen f 2000.als aanvulling in de kosten van een kleedlokaal e.d. op het sportveld. Voor de verbouw' van de noodschool in Ellemeet tot verenigingsgebouw en de bouw van een kleedlokaal is een aanvullende bijdrage van f6587.bestemd. OVERIG SCHOUWEN- DUIVELAND. Wat Haamstede betreft wordt f 5000 verstrekt in de verplaatsing enz. van een uit Diepenheim gekregen barak voor het N.P.G. Een aanvraag uit Nieuw meubilair in raadzaal KOUDEKERKE, 30 juli De raad heeft vanmiddag enkele be langrijke besluiten genomen in een van nieuw meubilair voorziene vergaderzaal. Het oude, weinig stijlvolle meubilair heeft plaats ge maakt voor nieuwe, waardige zetels en tafels: kloek, blank hout, met een bekleding van rood leder. De raad besloot het vriendelijke ver zoek van het gemeentebestuur van Vlissingen voor Paauwenburg een plan van uitbreiding vast te stellen, in te willigen. Over de achter gronden daarvan schreven wij vorige week reeds uitvoerig. Voor de goedkeuring van het voor stel zei de heer K. van Sparrentak (A. R.), dat hij graag de plannen zou in zien; de agrarische belangen leggen een belangrijk gewicht in de schaal. „Eerst zien, dan handelen", vond do heer Van Sparrentak. De burgemees ter deelde mee, dat de plannen voor ieder ter inzage liggen. De heer P. Flipse (G.B.) informeep- de naar de mogelijkheid tot samenwer king van de stedebouwkundigen van Vlissingen en Koudekerke, opdat men één geheel zal blijven houden. Hij zou het verschrikkelijk vinden, als zou blij ken, dat de plannen niet met elkaar strookten. Wethouder J. de Kroo deelde hierop mee, dat zulks voldoende is gewaar borgd door de voorwaarden in het streekplan. Kerkwerve voor inrichting van een Sportveld wordt nader bezien. Er is al een bedrag geschonken van f 14000 voor het dorpshuis als aanvulling op de giften van Amsterdam en Sint Laurens. Voor het dorpshuis in Nieu werkerk is f 12890.geschonken. (Zie vervolg pag. 5) MIDDELBURG, 30 juli Omtrent de verdeling van de vijf ton uit de gift van Nieuw Zeeland bestaat tussen de beide gemeentebesturen op Noord- Beveland Kortgene en Wissekerke volledige overeenstemming. Een be drag van 15.000,is uitgetrokken voor de uitbreiding der consistorie in Kats voor verenigingsgebouw. Kam perland kreeg de toezegging voor bij dragen in de kost envan een vereni gingsgebouw. In Kamperland staat het zo, dat men de noodzakelijke verande ringen aan het bestaande gebouw niet kan verwerkelijken, omdat men wat de exploitatie betreft reeds aan het plafond zit. Plannen tot stichting van een dorpshuis in Colijnsplaat worden overwogen. Een aanvraag voor een Hervormd verenigingsgebouw in Kortgene moest worden behandeld. Plannen ten aanzien van verenigings gebouwen in Wissekerke en Geersdijk zullen besproken worden. Tenslotte zijn er de reserveringen voor wijkge bouwen in Kortgene (f35.000.Wis sekerke 25.000,voor nieuwe vleu gel) en 20.000,voor Colijnsplaat. Met de herziening van Koudekerke'* eigen uitbreidingsplannen vlot het niet erg. De ontwerper, ir A. Rothuizen te Middelburg, kan zich momenteel niet voldoende vrijmaken om tot een ver dere détaillering van de gemaakte schetsplannen te komen. In Koudeker ke betreurt men een dergelijke gang van zaken. Temeer, nu er op het ge bied van de woningbouw een verheu gende activiteit in de gemeente valt waar te nemen. Al het mogelijke zal worden gedaan om te bevorderen, dat de beide uit breidingsplannen zo spoedig mogelijk tot stand komen. Intussen diende wederom in ver band met de woningwet eert besluit te worden genomen. Het gevolg van een dergelijk besluit is, dat beslissingen omtrent bouwaanvragen ten aanzien van percelen, welke in de herziening betrokken zijn, moeten worden aange houden, tenzij geen strijd met het nieuwe uitbreidingsplan bestaat. Hier door kan het mogelijk worden ge maakt, dat bouwvergunningen worden verleend in gevallen waarin dit krach tens het geldende uitbreidingsplan niet mogelijk is. De heer Flipse voorzag, indien de plannen niet spoedig ter tafel komen, een ramp. Hij informeerde, of niet iemand anders dan iif Rothuizen de plannen kan maken.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2