Nog geen Provinciale steun voor het streeklaboratorium Zeeland BAAYENS Feestelijke opening van oester- en mosselseizoen te Yerseke ïechn.- en machinistenschool Middelburg heeft een probleem Vlissingen weer opgenomen in het internationaal passagiersvervoer Middenstands examens Middelburgers zeer prettig in Folkestone ontvangen Directeur Rampenfonds bekeek het herstel op Schouwen Zaterdag 28 juli 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Bezwaren tegen organisatorische voorbereiding en grootse opzet Vandaag begroeting in Leas Cliff Hall Commissaris spreekt reservisten toe Goes 5rovincie geeft f250.— voor Rembrandtmonument Engels motorjacht strandde bij Westerschouwen Gebouw voldoet niet meer aan de eisen Swilt in derde klasse K. N„ K. B. Geladen discussie in statenvergadering MIDDELBURG, 27 juli. De Stichting „Streeklaboratorium Zee land" krijgt nog geen provinciale steun in de vorm van een garantie der geldlening van 135.000,en een subsidie ter grootte van de helft van het nadelig exploitatiesaldo. Na een geladen discussie be sloten de prov. staten vanmiddag het desbetreffende voorstel van ged. staten aan te houden. De voornaamste bezwaren richtten zich tegen het organisatorisch optreden tijdens de voorbereiding en tegen de te grootse opzet, waardoor de exploitatie naar het oordeel van sommige statenleden onnodig duur wordt. Het voorstel tot aan houding was afkomstig van de heren mr. W. F. E. Baron van der Feltz (CH) en L. P. van Oorschot (Arb.). De heer Van der Feltz verklaarde vergelijking met andere provincies ge- o.m. dat de gesuggereerde verkeers moeilijkheden nooit een reden kunnen zijn van de stichting van een hoofdla boratorium in Goes en een dependan ce in Midelburg. De eigenlijke reden voor deze vorm is z.i. de onenigheid over de plaats van vestiging van het laboratorium. Er is geen enkele reden de prov. staten te haasten bij het ne men van een beslissing, nu het rijk nog altijd niet officieel heeft medege deeld dat het de andere helft der ex ploitatietekorten zal dragen. Daarom was zijn voorstel: aanhou den en in een volgende zitting met een nieuw voorstel komen, waarin minder kwistig met nevenlaboratoria wordt gezaaid. Baron Van der feltz wenste slechts een dependance in Sluiskil en voor overig Zeeland één laboratorium. VREEMD OPTIMISME De heer A. J. Berenpas (Arb.) vond het niet eig prettig garantie te verle nen en tekorten te dekken voor een zaak, die al in kannen en kruiken is. Hij meende, dat een zo sterk doorge voerde decentralisatie onnodig is, maar eerder een liefhebberij, die hij niet wenste te stimuleren. Zeer vreemd vond hij het opti misme van het bestuur der stich ting, dat 35.000 onderzoekingen ver wacht op een bevolkingstal van 275. 000 inwoners, terwijl de cijfers van het rijksinstituut voor de volksge- volksgezondheid uitwijzen, dat op een half miljoen zielen 15 tot 30 duizend onderzoekingen plaatsvin den. In 1952 werd het maximum aantal onderzoekingen voor heel Zeeland ge schat op 12.000 per jaar. Er zouden vijf personeelsleden nodig zijn, terwijl er nu zeventien nodig zijn. Heel de opzet steunt niet op de feiten, aldus de heer Berenpas, die meende, dat te genover wetenschappelijke deskundig heid heel nuchter de feiten dienen te spreken. MOEILIJK PARKET Gedeputeerde A. Schout stelde vast. dat „we in een wonderlijke provincie leven". Hij had enthousiasme verwacht en trok een vergelijking met de uts, Als het voorstel wordt teruggenomen, bestaat haast de zekerheid, dat het rijk zijn toezegging (nog niet zwart op wit) zal intrekken. De onderhandelingen zullen dan bijzonder moeilijk worden Ged. Staten hebben bovendien de meest deskundige adviseur i.e. de geneeskundig inspecteur der volksge zondheid geraadpleegd. De heer Van der Feltz repliceerde: „U vraagt van het rijk een bijdrage, die nodig is, maar niet meer. Het gaat niet aan maar proberen te trekken!" Nadat de heer Berenpas had betoogd, dat een zien het inwonertal niet opgaat en dat in het Zeeuwse geval de afstanden geen rol spelen, 'kwam de heer Van Oorschot aan het woord. RIVALITEIT Hij laakte de zeer onorganisatori sche gang van zaken bU de totstand koming der stichting. Als grondoorzaak van de onjuiste situatie noemde hij de rivaliteit tus sen gemeenten en tussen medici. Nu deze zaak eenmaal draait, komt men maar rustig bij de overheid voor de betaling. Eigenlijk zou de heer Van Oorschot wensen, dat het antwoord van het rijk dit jaar maar niet kwam. Dan kan ook de provincie niets doen en zou het stichtingsbestuur gelegen heid hebben zijn houding te herzien, De inlichtingen en antwoorden van de geneeskundig inspecteur noemde de spreker algemeenheden. Verzuimd werd de noodzaak van dependances aan te tonen. Men wil aannemelijk maken wat niet aannemelijk te ma ken is, zo meende hij. VERDEDIGING Gedeputeerde Schout ging nog kort op het gesprokene in. Hij stelde, dat Zeeland nooit een streeklaboratorium gekregen zou hebben, als het bevol kingstal als norm had gegolden. Voorts gebeurt het altijd, dat steun wordt ge vraagd, als iets tot stand is gekomen (een school b.v.). De staten zouden zeer terecht k'-itiek hebben uitge oefend, als het college niet de meest deskundige om advies had verzocht. De dependances zijn gesticht in over leg met het rijksinstituut. Indien blijkt dat er voor Walcheren geen depen dance nodig is, zullen maatregelen worden overwogen. Na schorsing en heropening der vergadering werd be sloten het voorstel aan te houden. ANDERE ZAKEN Enige discussie ontstond voorts over het voorstel van ged. staten het subsidieverzoek der Federatie van verpleeginrichtingen voor lang durige zieken af te wijzen. Met na me de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) pleitte voor subsidie. Uitein delijk werd het voorstel van ged, staten aanvaard met 24 tegen 15 stemmen. De staten gingen akkoord met op richting van het Zeeuwse Studiefonds, nadat de heren Van Oorschot en J. L. Verhagen (VVD) hadden gepleit voor schrapping van de woorden „bij uit zondering" in de bepaling dat het be stuur de bevoegdheid bezit de terug betaling van renteloze voorschotten kwijt te schelden. Ingezonden Mededeling (adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL Voorspoedige heenreis FOLKESTONE, 28 juli. Onder grote belangstelling is vrijdag morgen het gezelschap Zeeuwen, dat vanaf vandaag, zaterdag, deel zal nemen aan de traditionele stedeuitwisseling met de Britse bad plaats Folkestone, uit Middelburg vertrokken. Vanaf de Groenmarkt reden de bussen reeds om 9.30 uur weg, een vroeg tijdstip, zo ge projecteerd om tijdig bij.de boot naar Breskens te arriveren om er zeker van te zijn, dat alle vier de wagens tegelijk zouden overgaan. MIDDELBURG, 28 juli. Op de Vanaf Breskens ging het naar de grens, die vlot werd gepasseerd. laatste dag slaagden de volgende kan didaten voor het Middenstandsexamen I !n D°stende aangekomen was er A/rJr r visser MMdelw*-Mei ruimschoots tijd om het lunchpakket Mei T G de Visser Middelburg- Mei ruimscnoois uja 0111 net muciujaeeci KSSsï «SrKF'jTr I te nuttigen. Groepsgewijs werd reeds de Voogd, Middelburg; J. en W. Vos, Zoutelande; J. en mej. P. Westerbeke, vroeg de rivierpolitie en de douane „genomen" om zeker te zijn van een Westkarielle- W H C Wiegel Vrou-1 zitplaats aan boord, voordat de trein !3'mI/.Tdemet andere passagiers binnenliep.. Aan rn«A,S druk kennisje- Wouters, Jtitthem; M. R. van DOOr.a, weri 0, Vlissingen; Mej. J. Zandee, m™l- reeds voor de afvaart steeg de; A. Kl. Vinvis Tn w" f' I de stemming aanmerkelijk en werd er Kortgene, J. C. Ovaa, Souburg W F. gemusiceerJ en gez0ngen. Na een Maas, Vlissingen. Zeven kandidaten fraaie reis langs de Belgische en Fran- werden afgewezen. In totaal werden se kust stak het schip ter hoogte van dit jaar 182 kandidaten geëxamineerd. Kaap Gris Nez .over, waarna weldra Van hen werden er 33 afgewezen, dat ^aff® Cliffs °f D°Ver" ln acht is 18.1 procent. Excursie van hei Landbouwschap Zeeland ZIERIKZEE, 27 juli. Een eiland, waar druk wordt gewerkt aan de wederopbouw. Dat is de indruk, die men krijgt, als men op Schouwen en Duiveland de grote weg verlaat om in de polders Oosterland en Vierbannen van Duiveland een kijkje te gaan nemen. Men vindt er prachtige boerderijen, pasgelegde funderingen en er wordt hard gewerkt aan de herverkaveling. Deze indruk zullen on getwijfeld ook de deelnemers aan de excursie, welke vandaag door de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap Zeeland in samen werking met de herstelcommisisie van het Landbouwschap, werd ge organiseerd. Aan deze excursie namen o.m. deel: generaal b.d. P. Alons, directeur van het Rampenfonds en diens penning meester, mr. D. P. C. de Hoop Schef- fer, ir. C. Franx, ir. D. de Herder en de heer G. Termaaten, directeuren van gemeentewerken te Rotterdam en ver tegenwoordigers van het dagelijks be stuur van deze gemeente, de heer G. van Waes, t gemeester van Zuiddor- pe en voorznter van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, de heer W. Goeman, de secretaris van het Landbouwschap, de heer J. H. van Nieuwenhuizen, voorzitter van de lan delijke herstelcommissie, ir. J. D. Dorst, de voedselcommissaris, diverse Z.L.M.-autoriteiten en de irs. Eelkema en Appelman van de herverkaveling. DANKWOORDEN Nadat door de polders Oosterland en Vierbannen was gereden, verenigde men zich in hotel „Concordia" te Zie- na biedt het comité van Folkestone rikzee, waar de kringvoorzitter van I de leden met hun dames van het Mid- de Z.L.M., tevens leider van deze ex- delburgse comité de lunch aan. 's Mid cursie, o.m. uiteenzette, hoe men op I dags zijn er motorwedstrijden en 's het plan w^s gekomen om klei van de avonds wordt de „swimming gala"' Weiplaat bij Rotterdam, het gebied wedstrijd gehouden. Jhr. De Casembroot zal eersie oesier proeven Vanmiddag 4 uur op de Dam MIDDELBURG, 28 julii. Vanmid dag vier uur zal de Commissaris der Koningin de leden der diverse reser vediensten, die zich van tevoren al daar hebben opgesteld (volgorde: ma rechaussee, infanterie, luchtwacht, po litie) op de Dam noordzijde toespre ken. Met begeleiding van het Trom petterkorps van de Huzaren van Bo- reel gaan de reservisten daarna via L. Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Groenmarkt, Noordstraat, L. Delft, Se- geerstraat en Stationsbrug naar de Oude vu-^jngseweg voor de mars naar Vhv "en. Kwart over zeven des avonds v< «t de afmars naar het ter rein Nieuwe Markt, waar het door ons reeds vermelde programma zal wor den afgewerkt. Voor de rhbs in de St. Pieterstraat zullen de Commissaris, de betrokken militaire- en politie-commandanten de mars gadeslaan. BU goedkeuring van het departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd tot leraar in vaste dienst aan de Landbouwwinterschool te Texel de heer H. Lous te Middelburg, afkomstig uit Oostkapelle. Uitgave: Stichting Zeeuwscb Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes: Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema. Goes. YERSEKE, 27 juli. „Zeeland Presenteert". Onder dit motto zal op donderdag 6 september a.s. te Yerseke officieel de opening van het oester- -en mosselseizoen 1956 worden gehouden. Het ligt in de bedoeling dit feest voor volgende jaren te continueren. Het officiële tintje dat nu aan de opening van dit oester- en mos selseizoen wordt gegeven draagt het karakter van een „oogstfeest" omdat men de grote verheugenis wil uitdrukken dat oesters en mos selen nu weer van de banken kun nen worden „geplukt" terwijl er voorts grote verheugenis is over hetgeen de rijke Zeeuwse stromen kunnen en willen bieden. Het werkcomité heeft vrijdagmiddag tijdens een persconferentie het pro gramma voor deze openingsdag bekend gemaakt. Des morgens om 9 uur worden op de fraai geschilderde schepen de vlaggen gehesen. Jong Yerseke trekt om 10 uur in optocht door Yerseke naar het Ha venplateau, waar een duizendtal ba- lonnen wordt opgelaten. Voor de vin ders der balonnen die het verste ko men ligt reeds een vaatje oesters als prijs te wachten Des morgens vindt een persontmoe ting ten stadhuize plaats waarna de heren Dr. P. Korringa en Drs. D. J. v. Dijk toespraken houden over resp. „Het bedrijf" en „De economische be tekenis van het bedrijf". GROOTSE VLOOTSCHOUW Om 2 uur des middags, zal een grootse vlootschouw worden gegeven Voor de haven zullen over een lengte van 600 meter 18 schepen liggen ieder van een letter voorzien, tesamen vormend: Zeeland Presenteert. Genodigden zul len aan boord der schepen deze vloot schouw meemaken. Het hoogtepunt zal om 4 uur plaats vinden, wanneer Pieter Corneliszn kastelin der herberg „De Drie harin gen", een destijds vermaard oester- en mosselkenner zijn intocht zal doen. Pieter Corneliszoon leefde om streeks 1574 en zal gestoken zijn in de kledij uit die tijd. Vergezeld wordt hij door zijn „wijf' en enige stamgasten. Wegens zijn hoge ouder dom doet hij zijn intocht op een oud model oesterkar! PIETER SPREEKT Op het -havenpletau zal Pieter een toespraak afsteken waarna hij het bin nenvallen van de schepen uit Yerseke, Arnemuiden, Zierikzee, Bruinisse e.d. zal gadeslaan. Produkten van eigen haven zulen de genodigden worden aangeboden, waarna een bezoek wordt gebracht aan de oesterputten, waar men oesters direct uit de put zal kun nen consumeren. 's Avonds zal er in Yerseke groot feest zijn. Onderhandelingen worden gevoerd om het Mechelse Politie Mu ziekkorps te doen overkomen, dat dan tijdens de vlootschouw zal meevaren en ook 's avonds een concert zal ver zorgen. Aan Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, is verzocht het ere voorzitterschap te aanvaarden en te vens aanwezig te zijn bij de aankomst van' de vissersboten uit de verschillen de plaatsen van Zeeland. Indien mo gelijk, zal de eerste oester door de Commissaris geopend en geproefd wor den. Ds Metselaar had ongeluk Deze week is ds. C. Metselaar, ned. herv. predikant tijdens zijn vakantie in de omgeving van Worms (Duitsl.) zo ongelukkig met zijn scooter, met als duo-passagiere zijn echtgenote, ge vallen, dat hij een bovenarm heeft ge broken. Bij de kade in Dover stond de markante figuur van mr. A. J. S. Clark nog niets vermagerd! gereed, om als voorzitter van het co mité in Folkestone de Middelburgers te verwelkomen en hen op de meest soepele manier door de douane eh de immigration-officer heen te hel pen. Buiten het lange perron stond de rest van het comité van ontvangst ge reed en spoedig vond ieder zijn plaats in de Engelse bussen. Geëscorteerd door motorpolitie en leden van de zeer actieve motorclub uit Folkestone reed de stoet over de typisch heuvelachtige weg naar Folkestone, dat na een half uur reeds in zicht kwam. AUTO'S GEREED In de plaats van aankomst werd op de Boweryroad halt gehouden. Daar stonden auto's klaar om de wat ver deraf gehuisveste Middelburgers thuis te brengen. De avond werd verder be nut om kennismaking aan te knopen met gastheren en gastvrouwen of deze kennismaking voort te zetten. Vandaag zal er in de bekende Leas Cliff Hall een officiële ontvangst zijn, aangeboden door de burgemeester van Folkestone en diens echtgenote. Daar- waarin havens moesten worden ge graven, voor Schouwen-Duiveland te gebruiken. Hij bracht dank aan de ge- meepte Rotterdam voor het beschik baar stellen van deze grond en aan j dinsdag" het Rampenfonds, dat het vervoer fi- 1 nancierde. Het verdere programma ziet er als volgt uit: zondag: kerkdienst; maan dag: trip door Kent, bezoek Canter bury, atletiekwedstrijden 's avonds Anglo-Dutch Night" Leas MIDDELBURG, 27 juli. Naar aanleiding van het voorstel van ged. staten f 250 te verlenen aan de Stich ting Rembrandtherdenking 1956 voor het oprichten van een monument vroeg de heer J. L. Verhagen (VVD) in de statenvergadering, waarom niet met het verzoek om een kwart cent per inwoner te geven rekening is ge houden. Gedeputeerde mr. dr. A. J. J. Mes antwoordde, dat de Stichting wel. met een mooie begroting kan ko men, maar dat ged. staten een eigen standpunt hebben te bepalen. H.i. is f250.voldoende. Het voorstel werd z.h.s. aanvaard. De Commissaris deelde mede, dat de toestand van de dezer dagen een auto-ongeval overkomen heer A. I. Catsman te Aardenburg ernstig is, maar dat er nog hoop bestaat. Men besloot hem een telegram met har telijke wensen voor beterschap te zenden. HAAMSTEDE, 27 juli. Het Engelse motorjacht „Friend of all Nations" is ge strand op het strand ten zuidwesten van de vuurtoren Westerschouwen. Het jacht was afkomstig uit Dortmund en op weg naar Londen. De bemanning bestond uit de heer W. Faulich, zijn 27-jarige Engelse vrouw en hun twee kinderen, een jonge tje van vijf en een van twee jaar. De douaneboot „Alk" lag ter assistentie in de nabijheid. Omstreeks vijf uur in de ochtend Is het jacht vlot gekomen, waarna het naar Burghsluis werd gesleept. Cliff Hall; woensdaghockey, tafel tennis, volleyball, basketball; donder- Ir. Eelkema gaf daarna aan de hand I dag: „Farewell Night" met prijsuitrei- van een série lantaarnplaatjes een toe- king; vrijdag: trip naar Londen; za- lichting. over hetgeen na de ramp op terdag: terugreis, het eiland was gebeurd. Hierbij bleek I o.m., dat van ruim 600 ha grond de teeltaarde werd weggeslagen, dat bijna I 300 draglines op het eiland werken, I dat er 260 boerderijen werden ver-1 woest of zwaar beschadigd en dat landbouwers naar elders vertrokken, I waardoor grond vrijkwam voor sane-1 ring. Grond, die niet meer voor land bouwdoeleinden is te gebruiken, zal worden benut voor bebossing en re- creatie. EEN FLEIDOOll Na het diner werd allereerst het| woord gevoerd door de penningmees ter van het Rampenfonds, mr. De Hoop MIDDELBURG, 27 juli. De Scheffer, die in een geestige speech j)ijeenkomst, ieder jaar in de con- de kwaliteiten van de heer Van Nieu- J wenhuizen als pleiter voor de belan- eert- en gehoorzaal, waarin de di- gen van het eiland schetste. De heer plomeringen en bevorderingen van Van Waes betuigde zijn dank voor de de Technische- en Machinisten- medewerking en knoopte aan dit dank- h (van de ver De Ambachts- woord een pleidooi vast voor 't proef-■»- nl. bedrijf Scheldemonden. De heer Van school worden bekend gemaakt, Nieuwenhuizen sprak eveneens woor-1 is telkens weer een gebeurtenis, den van dank, evenals ir. Appelman. Zo ook vrijdagmiddag. De voorzit- Hierna werd de tocht door Schou wen voortgezet. Langs de noordkant van het eiland werd de terugtocht aanvaard. STAVEN1SSE Bezoek. Op 3 augustus a.s. zal het dagelijks bestuur van Noord-Brabant van de Vereniging het „Groene Kruis" om 3 uur een bezoek brengen aan de gemeente Stavenisse ter bezichti ging van het Groene Kruisgebouw. Geslaagd. Mej. Jos Meijaard be haalde haar diploma aan de Nijver- heidsschoo) te Bergen op Zoom. Eindles in Concert- en Gehoorzaal Receptie op het vlaggeschip „Venezuela' VLISSINGEN, 27 juli. Ter gelegenheid van de opening der nieuwe passagiersdienst Vlissingen-Centraal Amerika door de Ita liaanse scheepvaartmij. Fratelli Grimaldi, waardoor Vlissingen en daardoor Zeeland weer werd opgenomen in het internationale pas sagiersvervoer, werd vrijdagmiddag aan boord van het vlaggeschip „Venezuela" een receptie gehouden. Het t.s. Venuzuela is het vlaggeschip van de Sicula Oceanica S.A. te Napels welke rederij in samenwerking met „Fratelli Grimaldi" te Genua de maandelijkse passagiersdienst van Genua en Napels en thans ook Vlissingen onderhoudt via Lissabon en Madeira naar Ve nezuela, Curasao, Jamaica, Bermuda, Vera Cruz, Havanna en Miami. De Venezuela meet 20.000 ton, heeft de „Venezuela" werd gehouden uitte een lengte van 180 meter en 'n breed te van 21 meter. Zij werd eind 1955 te Genua verbouwd en vernieuwd. Zij kan 1500 passagiers vervoeren en maakt thans haar eerste reis. Tal van autoriteiten gaven blijk van belangstelling o.a. mr. J. de Vries na mens de commissaris der Koningin, B. en W. van Vlissingen, commandan ten van het Nederlands- en Belgisch loodswezen etc. De directeur van W. M. Muller Co, welke de passage verzorgt, jhr. mr. A. A. D. 3erg, wees in zijn wel komstwoord op de grote voordelen van Vlissingen, zodat de reder, blij was, deze*Nederlandse haven als afvaartha- ven te kunnen gebruiken. Vlissingen heeft het grote voordeel van grote be schikbare kaderuimte en gemaakelijk te bereiken voor de passagiers. Tijdens het diner dat aan boord van ter van het schoolbestuur, de heer C. Barantsen liet ditmaal zeer op wekkende geluiden horen. Zo ver haalde hij van de stand van het aantal leerlingen, die zeer bevre digend is. De toeloop van nieuwe leerlingen is groot. Het machine park van de school werd, waar no dig, vernieuwd; aan het gebouw werden talrijke verbeteringen uit gevoerd. Toch heeft het schoolbe stuur één grote zorg: het huidige gebouw voldoet niet meer aan de moderne eisen van het onderwijs. „Wij hebben nodig een nieuwe school" zo zei de heer Barentsen, „mede om te voldoen aan de grote toeloop van leerlingen". De voorzitter deelde mee, dat het bestuur reeds stappen in de nieuwe- schoolrichting heeft ondernomen. Aan |het gemeentebestuur van Middelburg is optie gevraagd op een 2 ha groot terrein, gelegen in het nieuwe gedeel te van 't Zand, tussen de geprojecteer de nieuwe „Stromen"-wijk en de nieu we Chr. KweekschoolDeze opper- oj vlakte lijkt groot, zo expliceerde de KÖÏS, zijn grote dank aan°de' Fra- heer Barentsen; de moderne normen telli Grimaldi voor het uitkiezen van eisen echter een sportterrein en een Vlissingen als afvaarthaven, waarna I gymnastieklokaal, hij een kort historisch overzicht van PRIJZEN Vlissingen als havenstad gaf. Als aan- Vervolgens maakte de voorzitter de denken overhandigde hij aan de echt- namen van de gediplomeerden bekend genote van directeur dr. Aldo Grimal- en reikte hij de prijzen uit aan de bes- di, mrs. Eugenie Grimaldi, een fraai te leerlingen. De voorzitter wees de ge» Delfts blauw wandbord. De kapitein, mr. Betro, sprak na mens de gehele crew een kort dank woord, waarna mr. J. de Vries namens de burgemeester van Vlissingen, mr. diplomeerden op de woorden van Ko ning Salomo „Geef mij een hart vol begrip geef mij wijsheid en kennis". De heer Barentsen onderschreef, dat gedeputeerde staten van Zeeland de I v?°r, de w^en n0g- ve„? verheugenis uitte van dit college dat n;?ls vergaren is. Hij wees m dit doeltreffend de grof. eepLfei. '«g- ™,T bti biedt. Hierna was het woord aan de heer J. Huisman, de directeur. Deze maakte de bevorderingen bekend, reikte even eens verschillende prijzen uit en sprak een bemoedigend woord tot hen, dié der haven van Vlissingen wordt be nut. Adenauer heeft het westen aan geraden niet sneller te ontwapenen dan de Sowj et-Unie. thans de school verlaten en het „volle leven" ingaan. DIVERSE SPREKERS Na dit gedeelte, dat uiteraard voor de leerlingen het aantrekkelijkste is zij brachten hun medescholieren, die de prijzen op het podium in ont vangst mochten nemen, een spontane applaus-hulde voerden nog ver schillende sprekers het woord. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder, de heer L. J. van V Westende. Hij zeide, dat het gemeente bestuur van de slechte behuizing der technische school op de hoogte is. Het schoolbestuur kan er op rekenen, dat de gemeente alle mogelijke moeite zal doen, bij de stichting van een nieuw gebouw steun te verlenen. Vervolgens spraken nog de voorzit ter van de afdeling Middelburg en Om streken N.A.P.B., de heer K. J. van Loo, de heer S. Hillebrand namens de Bond van Smedenpatroons het was deze dag juist vijftig jaar geleden, dat de heer Hillebrand zelf het diploma van de school in ontvangst nam en dè heer J. Sukkel namens de BO- VAG. Tenslotte spraken nog de heren Huisman en Barentsen. Voor de namen van de geslaagde en bevorderde leer lingen verwijzen wij U naar pagina 4. MIDDELBURG, 27 juli. Het be stuur van de districtscommissie Zuid- Holland van de Koninklijke Neder landse Korfbal Bond heeft het con cept competitie indeling 1956—1957, dat begin september moet aanvangen, opgesteld en aan de betreffende ver enigingen toegezonden. Hieruit blijkt, dat het Middelburgse Swift bij wijze van proef is ingedeeld in de derde klasse A. «Deze afdeling zal er dan, na goedkeuring van de Districtsvergadeiing, als volgt uitzien: Charlois, Rotterdam; Merwede, Dor drecht; O.D.O., Dordrecht; Overkan- ters, Rotterdam; Swift, Middelburg; T.O.V., Dordrecht; Unicum, Rotter dam; Wion, Rotterdam. Het is een afdeling, waarin diverse goede ploegen zitten; Swift zal het ze ker niet gemakkelijk krijgen. Het heeft Swift grote moeite gekost, de betreffende clubs te bewegen, op zaterdagmiddag naar Zeeland te ko men. In dit opzicht speelt Swift bij wijze van proef mee in deze K N K.B.- aMeling.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2