Streeklaboratorium te Goes per 15 juli officieel erkend Geitenstapel wordt op t.b.c. onderzocht! Ruim elfduizend wandelaars in Nijmeegse Vierdaagse Middenstands examens Chr. Landbouwhuishoudschool te Middelburg: 56 geslaagden Woensdag 25 juli 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Samenwerking tussen bacterioloog en specialist wordt sterk gestimuleerd Chefarine „4" Èet wondoren Afscheid C.B.T.B.- secretaris drs. Knibbe Een ontmoeting met de Israëliërs Apeldoorn zag 721 deelnemers starten en weer aankomen Door de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland pagina 2 Opzei niei ie groois, dependances volsireki nodig MIDDELBURG, 24 juli. De minister van sociale zaken en volks gezondheid heeft het laboratorium te Goes met ingang van 15 juli j.l. erkend als Streeklaboratorium voor de Volksgezondheid voor de provincie Zeeland. Dit houdt in, dat die bacteriologische en sero- logische onderzoekingen, welke tot nu toe op kosten van het rijk in het Rijksinstituut te Utrecht werden verricht, vanaf 15 juli in het Streeklaboratorium worden uitgevoerd. Deze mededelingen zijn door de Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid, de heer J. R. van der Borgh, arts, aan ged. staten verstrekt in antwoord op vragen, die zij de Inspecteur voorlegden naar aanleiding van een groot aan tal opmerkingen, welke de statenleden in de afdelingen maakten naar aanleiding van het voorstel inzake garantie geldlening en subsi diëring der Stichting „Streeklaboratorium Zeeland". eenkomstig de minimum eisen van het rijksinstituut, waardoor een volkomen efficiënte werkwijze mogelijk is. Gezien het beperkte aantal inwo ners en de aanwezigheid van slechts twee specialisten op Schouwen-Dui- veland is het economisch niet ver antwoord op dit eiland een depen dance te stichten. Ingezonden Mededeling t Adv.) BCftOlHBC CIHCtSHWCeLlH IN ÉÉN TABLET 1 T«genptjn«njngriep.Gaschiktvoor d«g»»o#llgst« maag, van»dlawordtba»charmddoorhatba»tanddaalChalaro*. Maria Meesters gaat in Engeland van start BERGEN OP ZOOM, 24 juli. Woensdag 1 augustus a.s. gaat Maria Meesters uit Bergen op Zoom met haar trainer Ad Vriens naar Engeland waar zij half augustus mee doet aan de Butlin's Kanaalrace. De Inspecteur wijst erop, dat alle routine-onderzoekingen voortaan dus niet meer in Utrecht kunnen worden verricht, maar moeten worden afge werkt door het Streeklaboratorium. Zeer speciale onderzoekingen worden naar Utrecht gedirigeerd. Door deze maatregel wordt het inkomen van het Streeklaboratorium belangrijk ver groot. AAN DE VEILIGE KANT r.uur de mening van dokter Van der Borgh zal het moeilijk zijn voor het exploitatietekort een limiet te stellen. De begroting, die is opgezet, is aan de zeer veilige kant. De moei lijkheden over de plaats van vesti ging betroffen niet de decentralisa tieplannen, zo wordt opgemerkt. Of het laboratorium in Middelburg of Goes gevestigd zou zijn, deed niets terzake, omdat één of meer dependan ces noodzakelijk geacht worden. Het vestigen van een dependance is dus niet het gevolg van een compromis voor de plaats van vestiging. Uit een oogpunt van volksgezondheid is een dependance in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer zeker noodzakelijk. Het vestigen van een dependance in Middelburg werd noodzakelijk geacht met het oog op ervaringen in andere provincies. Mocht in de toekomst blijken, dat de werkzaamheden in Midelburg zonder bezwaar van medische aard naar Goes unnen worden overgebracht, dan is e Inspecteur overtuigd, dat het be- 'uur niet zal aarzelen dienovereen- mstige maatregelen te overwegen. CONTACT Het moet echter van groot belang worden geacht, dat er een gemakke lijk contact bestaat tussen de artsen en de bacterioloog. Dit wordt bevorderd door de dependance, waar de artsen inzenders regelmatig gelegenheid heb ben zich op de hoogte te stellen, ter wijl de bacterioloog door zijn bezoe ken nadere informaties krijgt over 't klinische verloop van de ziekte. Men heeft dan ook een begin gemaakt met een regelmatig bezoek van de bacte rioloog aan daarvoor in aanmerking komende patiënten, samen met de be handelende specialisten. Het is niet juist, zo zegt de Inspec teur, dat alle onderzoekingen voor heen door het rijk werden betaald en dat deze thans door provincie en ge meenten moeten worden gehonoreerd. Het rijk blijft betalen voor de onder zoekingen, die voorheen op zijn kos ten werden verricht. GEEN ECONOMISCHE KWESTIE Het vestigen van een laboratorium met dependances in Zeeland is dus niet zozeer een economische kwes tie, maar ligt veel meer op weten MIDDELBURG, 24 juli. Op de tweede dag van de Middenstandsexa mens slaagden de volgende dames en heren: J. J. Feij, Vlissingen; Mej. C. J, Fieret, Breskens; A. Filius, Vlissingen; K. Fraanje, Lewedorp; C. P. Franje, Krabbendijke; Mej. J. Gabriëlse, West- kapelle; P. Gabriëlse, Westkapelle; C, Goudswaard, Kamperland; H. Groes- beek, Vlissingen; Mej. P. Harpe, Big- gekerke; Mej. L. A. v. d. Hemel, Groe- de; Mej. C. D. Hennekeij, Schoondijke: M. Hillebrand, St. Laurens; G. J. Hol- lestelle, Goes; Mej. M. M. Hoogstrate, Yerseke; I. Hubregtse, 's-H. Hendriks- kinderen; Mej. J. Huibregtse, Westka pelle; Mej. A. L. Izeboud, Vlissingen C. J. Jansen, Goes; D. Kaljouw, Grijps- kerka; J. Kaljouw, Souburg; Mej. J. W. de Kam, St. Laurens; Mevr. C. P. M. de KamMalgo, Middelburg; J. Kempe, Vlissingen; W. van Klaveren, Goes; Mej. J. v. d. Klooster, Middel burg; C. J. Kluijfhout, St. Laurens; Mej. C. J. Kodde, Aagtekerke; Mej. C. M. Komejan, Kruiningen; Mevr. W. F. KooienBoerop, Middelburg; L. S. Kopmels, Nisse; J. Krol, Vlissingen; C. M. de Kruijter, Breskens; C. J. de Krij ger, Colijnsplaat; Mevr. M. J. P. Lam- perHeijboer, 's-Heer Arendskerke; Mej. J. G. Lamse, Colijnsplaat; A. P. üeenhouts, Breskens; W. J. Leijs, Hoe- dekenskerke; J. van Liere, Borssele. Zes kandidaten werden afgewezen. Uitgave: Stichting Zeeuwscb Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. L Cats man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, this- singen; K. C. v. Spronsen, Goes: Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zul- dema. Goes. schappelijk niveau. Het kan zó ge steld worden, dat voor de vestiging van een laboratorium in Zeeland 't geneeskundig onderzoek in Zeeland noodgedwongen achterbleef, daar het niet mogelijk was alle onder zoekingen in Utrecht wetenschappe lijk verantwoord te doen verrichten Door de vestiging van het laborato rium komt het geneeskundig onder zoek wetenschappelijk op een be langrijk hoger niveau te liggen. De ervaring heeft voorts geleerd, dat het aantal onderzoekingen van 15000 per jaar per 500.000 inwoners bij een langer bestaan van het laboratorium voortdurend omhoog gaat. Van een te grootse opzet van het laboratorium is geen sprake, daar het gebouwd is over- IDte Radia (Pienqt oni DONDERDAG 26 JULI 1956 HILVERSUM I (402 m.) A.V.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. V.P.R.O.: 7.50 Dagopening. A.V.R.O.: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Omr. ork. 12.00 Orgel en zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.35 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram. 13.25 Tiroolse muziek. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Pianorecital. 14.30 Klaver vier, hoorspel. 15.05 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. (Tussen 10.00 en 17.00 Rep. Ronde van Frankrijk). 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Neder land en de Wereld: Internationale techni sche hulp aan tot ontwikkeling te brengen gebieden.18.00 Nieuws. 18.15 Rep. Ronde van Frankrijk. 18.25 Lichte muziek. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Lichte muziek. 19.30 Jazzmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en mondharmonika. 20.50 Oorlogshelden, hoorspel. 22.05 Lichte muziek. 22.35 Act. en sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen in New York en Act. of gram. 23.2524.00 Lichte muziek. HILVERSUM H (298 m.) KH.O.: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. N.C.R.V.: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. K.R.O.: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamer koor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. (12.30 Land- en tuinbouwmededelingen 12.3312.40 Wij van het land). 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Tenor en piano. 13.45 Gram. N.C.R. V.: 14.00 Radio Philh. orkest. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Lichte muziek. 15.45 Gr. 16.00 Bijbellezing. 10.30 Clavecimbel en viool. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17,40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Kamer muziek. 18.30 Fries programma. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio vossenjacht. 21.30 Gram. 21.45 Viool en piano. 22.10 Orgelconcért. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Klassieke muziek. 15.45 Gram. (Plm. 16.00 Rep. van de Ronde van Frankrijk). 16.00 Koersen. 16.02 Kamerorkest. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 Ork. conc. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuziek. 22.5523.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S N.T.S.: 20.00 Journ. en weerberichten. A.V.R.O.. 20.15 Televizier. 20.50 Lessen hT stijl, caus. 21.00 Het Nederlands Ballet. Nieuw schoolgebouw is dringend nodig.... MIDDELBURG, 24 juli. De eindmiddag van de Chr. Land bouwhuishoudschool te Middelburg, welke in „De Schouwburg" werd gehouden en die o.m. werd bijgewoond door de voorzitter van de C.B.T.B., de heer C. de Putter uit Axel, kenmerkte zich door een bijzondere sfeer. Vanzelfsprekend omdat aan 56 leerlingen het di ploma kon worden uitgereikt, maar ook omdat deze leerlingen de ge nodigden en de ouders een bijzonder aantrekkelijk programma voor schotelden. Tijdens deze „eindles" werd afscheid genomen van de C.B.T.B.-secretaris, drs J. J. Knibbe, die tevens secretaris van het schoolbestuur is. Zoals bekend is hij benoemd te Overijssel. Prins Bernhard bezocht enkele parcoursen NIJMEGEN, 24 juli. Dinsdagmorgen om half negen zijn van de 12.463 ingeschreven deelnemers voor de vierdaagse van Nijmegen er 11.600 gestart. Het startsein, dat oorspronkelijk omstreeks zes uur zou worden gegeven, moest wegens zware regenval enkele uren worden uitgesteld. 791 deelnemers hadden maandagavond hun start kaart niet afgehaald. Om twee uur in de middag arriveerde Prins Bernhard te Nijmegen in gezelschap van majoor b/d Breunesse. Hij bezocht het parcours van Lente naar Oosterhout en Valburg. Daarna bezichtigde hij de aanmeldingsplaatsen voor de militairen en onder hield zich gemoedelijk met verschillende soldaten. Op deze eerste dag maakten o.m. de Israëlitische deelnemers (waarmee onze ver slaggevers, zoals U hieronder kunt lezen, in aanraking kwam) een uitstekende indruk. In de tuin van het concertgebouw „De Vereniging", het mekka van de Nijmeegse Vierdaagse, viel ons oog direct op een sfeervol tafereel. Op 'n tafeltje zat een donkere Israëliër, een echt Joods type met een allerchar- mantste ringbaard. En om het ge heel nog meer in de Kanaansfeer te brengen waren daar aan zijn voe ten een tiental Joodse jongelui, even donker van huidskleur als de „leer meester", neergehurkt. „Kijk", zo on geveer vertelde de Israëliër, als we zijn Jiddisch tenminste goed hebben begrepen, „dat is de route, die we morgen moeten lopen. Maar denk er om, niet te snel, want daar win je hier geen prijzen mee. Je hebt zelfs kans, dat je dan niets eens meer mee mag lopen Ja, dat was de Israëlische jeugd groep, vier meisjes en zeven jongens in tropische uniformen, die per vlieg tuig naar Holland waren gekomen om de Vierdaagse mee te lopen. „Dat was hun beloning", zo vertelde leider Avi- vi ons, „uitgeloofd door onze regering". Hij vertelde ons nog, dat de vereni ging op militaire basis is geschoeid. ,,'t Zijn geen echte soldaten", lachte hij, „maar ook geen padvinders. Net daartussen in Vol moed nemen ze aan de 40 km route deel, om daarna nog een uit stapje naar Rome te maken. Da's toch vlak in de buurt. De Londense bobby's zijn ook weer van de partij. Zij hebben ook een paar vrouwelijke collega's meegebracht, die waardig en gereserveerd als echte Britten vandaag hun opwachting bij de persmensen maakten, die toch wel graag eens nader met die stoere dames wilden kennismaken. Eenmaal aan de koffie, bleken de vrouwelijke agenten (gelukkig) toch meer vrouwen dan agent. Een der Engelsen kon nl. haar poederdoos niet langer met rust laten en vrolijk begon zij haar politiële neusje met het donsje te bewerken. Miss Alice Lusher, een 36-jarige vrouwelijke rechercheur, kwam even wel niet uit de plooi. Zij is dan ook de leidster van het groepje van zes. En niet voor een kleintje vervaard. Als training onderneemt deze tante in Engeland geregeld zwerftochten op haar vrije dagen. Met Pinkster trok ze zo alleen een dikke honderd kilometer rond. Vol respect kijken haar onder geschikte dames-agenten dan ook naar haar op. Allemaal goud 't Was allemaal goud, wat er blonk. Want de vereniging van de gouden Kruisdragers (zij die meer dan 10 maal de Vierdaagse hebben overwonnen) een „veteranenlegioen" van 831 heren en 116 dames, kwam vanmiddag bij een. Fier blonken de gouden plakken op hun vooruitgestoken borst. Natuurlijk zitten daar ook fiere Zeeuwen onder. Zoals mej. A. A. Th. Bouwman uit Zierikzee (lOx), de he ren L. Everse, Middelburg (13x), drs. J. C. Rohner, Zierikzee (17x), G. C. Reijers, Middelburg (lOx) e.a. De Zeeuwen Maar er zijn veel meer Zeeuwen in Vierdaagse-elan. Afgezien nog van de tientallen jonge knapen, die als mili tair meetippelen, zoals de soldaten Harthoorn (Oostdijk), Faber (Vlissin gen), Van Hanswijk (Goes) en Hart hoorn (Oudelande), die bij de groep van Van Heutz zijn ingedeeld en rus tig hun dagelijke 40 km onder de voet lopen. Ook de Nat. Reserve Zeeland is pre sent. We hebben deze heren reeds met een bezoek vereerd. Daarvan hopen wij U spoedig meer te vertellen, in woord en beeld. APELDOORN, 24 juli Toen een krachtige wind dinsdagmorgen te gen acht uur het loodgrijze wolken- dek aan flarden scheurde en de re gen op de vlucht joeg, steeg de stemming onder de deelnemers aan de Apeldoornse vierdaagse belang rijk. Verschillende wandelaars hadden toen echter al de onaangename invloed van het natte weer moeten onder vinden en zich moeten onderwerpen aan een behandeling bij de „blaren- pnk centrale" in Vaassen. De oud ste van de 721 deelnemers is de 74 jarige C. de Boer uit Amersfoort, die voor de eerste maal aan de vier daagse deelneemt. Ook het meisje Rosa Hiegentlich uit Israël is dit jaar weer present. In Vaassen en Epe wapperde de natio nale driekleur vrolijk van de hui zen. B. en W. hadden officieel toe stemming gegeven tot het uitsteken van de vlag omdat hier sprake was van een bijzondere „gebeurtenis zodat een herhaling van het vlagin- cident, dat in de gemeente Epe on langs heeft plaats gehad, niet moge lijk was. Het waren overigens alleen de 50 km lopers, die door Epe kwamen. De deelnemers aan de 40 km waren reeds in Ernst aan de terugweg naar Apeldoorn begonnen, terwijl de wandelaars, die 30 km moesten af leggen wat eerder in de richting Apeldoorn waren gegaan. Omstreeks 12 uur kwamen de eerste deelnemers bij de finish terug. In de loop van de middag bereikten de overige wandelaars Apeldoorn. Er waren op deze eerste dag geen uit vallers. Op Zuid-Beveland en in westen-Schouwen GOES, 24 juli. Op Zuid-Be veland en in Westen Schouwen zal een volledig onderzoek op tuber culose bij geiten worden ingesteld. Van het resultaat van dit onder zoek zal afhangen, of bij de gehele Zeeuwse geitenstapel een soortge lijk onderzoek zal dienen te ge schieden. Tbc bij geiten is overi gens zeldzaam, maar nu de run- dertuberculose is uitgeroeid, dient hieromtrent ook zekerheid te wor den verkregen bij de geiten. Het onderzoek zal worden uitgevoerd door de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland. Dit werd vahmiddag medegedeeld in de al gemene vergadering van de Ver eniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland, welke onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer J. M. Cevaal te Ritthem, in de „Prins van Oranje" werd ge houden. De heer Cevaal is de opvolger van wijlen de heer M. J. Rottier te Vlis singen, die vanaf 1946 de vereniging ah voorzitter diende en die daarvóór gedurende 'dertig jaren bestuurslid was. De vereniging is hem veel dank verschuldigd voor het vele, dat hij in de loop der jaren voor haar heeft ver richt, aldus zei de heer Cevaal. Na afhandeling der huishoudelijke zaken (w.o. het financieel verslag, dat werd goedgekeurd) werd verslag uit gebracht van de provinciale tentoon stelling van geiten, gehouden tijdens de ZLM-dagen te Domburg op 22 juni j.l. Deze tentoonstelling is een volle dig succes geworden, aldus het oordeel van de juryleden. Zeeland blijkt naar hun mening te beschikken over een uniforme en melkrijke geitenstapel, dieren, die wat men noemt adel vertonen. Wel is het zo, dat de bouw van de uiers iets te wensen overlaat. Dank zij deze provinciale geiten show was het mogelijk de stand van de geitenfokkerij in de verschillende delen van Zeeland te vergelijken. Niettegenstaande de omvang van de geitenfokkerij is afgenomen, mag worden geconstateerd, dat de be langstelling voor de stamfokkerij zeer toeneemt. Hierna volgde de uitreiking der prij zen, w.o. ruim veertig fraaie medailles geschonken door diverse personen en instellingen. Als derde prijzen werden geldbedragen overhandigd. Hoewel deze provinciale geitenfok- dag dus alleszins als geslaagd mag be schouwd worden, zal het toch niet mo gelijk zijn een dergelijke expositie elk jaar te herhalen. De geografische ge steldheid van de provincie maakt, dat de vervoerskosten zeer hoog komen. Besloten werd daarom in 1957 geen provinciale tentoonstelling te organi seren, maar te bevorderen, dat kring keuringen worden gehouden te Zie rikzee, Goes, Middelburg en Oostburg. Ook werd besloten een stamboekver- slag samen te stellen, teneinde daar door bij te dragen tot de verdere uit bouw van de stambcekfokkerij van geiten. De directrice, mej. A. M. Boudeling, reikte met een kort persoonlijk woord de diploma's en getuigschriften uit. Voordien had de directrice afscheid genomen van drs. Knibbe en hem een bureau-lamp als herinnering aangebo den. De scheidende lerareessen, mevr. E. v. d. Peyl-Otte, mej. L. C. Ie Feber en mej. M. G. Kloet kregen ieder een boekwerk als aandenken. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Wattel, wenste de geslaag den geluk. STEEDS MET PLEZIER De secretaris, drs Knibbe verklaar de in zijn dankwoord, dat hij steeda met plezier aan het schoolbestuurders- werk heeft deelgenomen. Grote moei lijkheden moesten in de eerste jaren worden overwonnen, doch nu na 7 jaar mag geconstateerd worden, dat deze chr. landbouwhuishoudschool in een grote behoefte voorziet. Zij maakt eeir gezonde groei door en een uitbreiding van het leerprogramma o.a. met de as- sisten-opleiding stemt tot grote vreug de. NOG VELE PROBLEMEN Voor zijn opvolger zullen er echter nog vele problemen op te lossen zijn, o.a. de bouw van een nieuw school gebouw, waarvoor het nodig tijd wordt. Den Haag kent de plannen van het bestuur reeds en de schei dende secretaris sprak de hoop uit, dat het schoolbestuur spoedig deze plannen tot nieuwbouw verwezen lijkt zal zien. Het programma dat door de leerlin gen werd opgevoerd omvatte zang, voordracht, en spel. Bijzonder aantrek kelijk was het „Kampvuur" waarin verschillende leerlingen hun talenten toonden. Dit gedeelte stond onder lei ding van de leraar de heer P. A. Bou- wens. DE GESLAAGDEN Getuigschrift primaire opleiding. Willie Fey, Lies Verton, Mille Oele, Addie Goed- bloed, Lenle de Visser, Mieke Tange, Nel de Hollander, Maatje Visser, Tiny Kasse, Suus Hubregtse, Lenie de Witte, Sientje Geschiere, Dineke Koole, Jopie Blanken- burgh, Addie v. d. Luide, Betsie v. Boven, Lies Midavaine, Koos Coppoolse, Ria de Nood, Anna Geschiere, Rina de Nood, Jaapje Hoogerbrugge, Henny Roest, Jan- ny Janse, Laura Versluys, Mattie de Kok, Suus Besuyen, Marie Looise, Neeltje Boone, Joke Moerdijk, Sien v. d. Driest, Corrie Murré, Tiny Gideonse, Leuntje Ton, Mina Harpe, Jannie Pleite, Jo Jas- perse, Betsie Filius, Nellie Louwerse, Ina Arendse, Janny Louwerse, Jo Geertse, Corrie Maas, Suus de Kroo, Ans Maas, Koos de Kroo, Attie Meyers, Lien Stroo, Nellie Melis, Nel Swennen. Afgewezen 5 leerlingen. Bevorderingen van 1 naar 2 primaire opleiding. Willy v. d. Berge, Griet Mod- derkreeke, Mineke Boogaard, Corrie Moens, Paula Boogaard, Jo Moerland, Maaike Brasser, Riba Murré, Debora de Bruyn, Cathr. Wondergem, Diny Castel, Koos Schrijver, Leny Goedhart, Marie Verburg, Rietje de Hamer, Laura Ver sluys, Nellie Joziasse, Cathr. Nieuwenhui- ze, Ina de Kam, Corrie Riemens, Nely Kodde, Lien Aarnoutse, Jopie Koole, Saartje Boone, Corrie Koole, Betsie Cop poolse, Suus Mondeel, Willy Coppoolse, Corrie Poelman, Magda Geertse, Mineke Provoost, Fina Geschiere Auk v. Sluys, Riet Janse, Annie Stouthamer, Riet Job- se, Betsie Tange, Sina Jobse, Koos de Visser, Nel Jongepier, Nel de Wijze, Jaan Kluyfhout, Truus Weggemans, Jo v. d. Leek, Rina Boone, Riet Louwerse, Fran- sien Geertse, Laura Louws, Janny Jozias se, Mattie Osté, Chrisje de Kam, Ina Roe link, Lany Koster, Anneke v. Sparrentak, Bep Marinissen, Rika Steutel, Bep Poort vliet, Mattie Wattel, Ini Priemis, Mien Zaal, Kobi Polderman, Leny Spruit, Tine ke Schoe, Tiny Tilroe, Koos de Visser, Nellie de Visser, Bettie Wattel, Rineke Wisse, Marina v. Antwerpen, Janny van Belzen, Stien Braamse, Bep Flipse, Cor rie Geelhoed, Koos de Jager, Riet de Lan ge, Ineke Maas, afgewezen 4 leerlingen. Assistenten in de huishouding. Paulien Francke, Rie Kasse, Mattie Walraven. Getuigschrift Kraamverzorgsters. M. Bazen, N. Bom, L. Saman, M. Schippers, J. v. d. Wekken. Fijn koken getuigschrift. E. Bliek, E. Poppe, N. Dingemanse, B. v. Belzen, me vr. G. de Vos, mevr. C. v. Hemert, A. Lorier, W. v. Damme, M. Maljaars, C. de Visser, P. Joosse, J. Leynse, J. v. Over- beeke, V. Goedhart, J. de Rijke, A. Jo ziasse, mevr. E. Meyer-de Waal, C. Tange, mevr. A. J. v. Graaf-v. d. Giessen, J. Gel- jon, mevr. J. Kambier-Louwerse. Voor de lopende naaicursussen worden alsnog getuigschriften uitgereikt. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Jorwerd, J. Bo- neschansker, kand. te Assen, die be dankte voor Terwispel-Tijnje. Geref. Kerken Beroepen te Nieuwdorp, Th. Rienks te Schoondijke. Bedankt voor Heerjansdam, R. van Reenen te Capelle aan de IJssel. Geref. Kerken (art. 31) Beroepen te Opperdoes en te Ulrum, F. Bakker, kand. te Goes. Beroepen te Amsterdam, C. Mole naar, kand. te Dordrecht, te Nieuwer- kerk-Oosterland, J. B. Bel te Krabben dijke; te Rotterdam-c., W. C. Lamain te Grand Rapids, die bedankte voor Rotterdam-z.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2