ZEVENDE BENELUXRONDE'n prachtige tocht, maar zwaarder dan voorheen r v NI. U. BOASSON ZONEN NI Nieuwtjes van alle eilanden DDD Wemeldingse muzikanten traden in nieuwe uniformen aan Militair medisch centrum te Middelburg officieel geopend Wika Best werd ten afscheid tof Ganzestadridder geslagen Mulo-examens Toelatingen en bevorderingen MT.S. Vlissingen Liever cp de motor dan in een „ruststoel op wielen...." Ongelukken tijdens de Beneluxronde Ernstig ongeval bij café „Halfweg" Benoemingen bij Waterschappen Huur Griffioenwonin gen niet omhoog Geslaagd zomerfeest te Vrouwenpolder Middelburg Districtsoefening Rode Kruis te Goes Maandag 23 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Slechie weggedeeltenniet perfecte afpijling MIDDELBURG, 21 juli. Tien over acht vanavond zette de eer ste groep motorrijders de machines stil op de kleine steentjes voor het stadhuis: de (zevende) Beneluxronde was volbracht. Een 1100 kilometer lange tocht, die door delen van Nederland, België en Lu xemburg voerde en die naar het oordeel van de rijders, die al eens meer hadden meegereden zwaarder was dan één van de vo rige rondes, was ten einde. Negenentachtig voertuigen auto's, mo toren en scooters waren vrijdagmiddag half een in Bergen op Zoom met in totaal 152 bestuurders en de passagiers gestart, maar niet allen bereikten vanavond de finish op de Middelburgse Markt om in de stadhuishal hun kaart te laten afstempelen. Zij strandden onderweg, doordat zij pech kregen of de dupe werden van een on geluk. Maar degenen, die, vermoeid na zo'n zestendertig uur zonder slaap in touw te zijn geweest, de eindstreep haalden, waren het er-* over eens,'dat het een prachtige rit was geweest, met veel natuur schoon en, afgezien van zo nu en dan een hinderlijke hagel- of regen bui, goed weer. „Volgend jaar komen we vast en zeken terug", zo zeiden velen. In tegenstelling tot vorige jaren was werkelijk niet cadeau kregen, maar V *f rn aol /Ivir, 1 «U JL 4-« 1 1 1 ditmaal op drie plaatsen een verplich te neutralisatie van steeds twee uur ingelast, opdat vooral de motorrijders en de scooteristen wat op hun verhaal konden komen. Na de neutralisatie in Maarheze vrijdagavond laat vertrok de stoet het zuiden in. De grenspost Budel was officieel niet open vanwege de Belgische nationale feestdag, maar na het stellen van een cautie was de douane bereid gedurende twee en een half uur de post open te stellen. Al voor Maarheze hadden sommige mo torrijders het niet gemakkelijk door de striemende hagelbuien, die juist de laatste groep parten speelden. Daarin bevonden zich o.m. de heren M. Schrier en J. F. de Muijnck van de Middelburgse verkeerspolitie, die in een zijspancombinatie aan de Bene luxronde deelnamen Dc wegen „Zwaarder dan vorige jaren", zo luidde 't commentaar der rijders. Dat kwam niet zozeer door de regen, want het bleek, dat de één drijfnat was ge worden, maar dat de ander geen spat je had gehad, als wel door de veie slechte wegen, die in de route waren opgenomen (vooral in België) en voor een deel ook door de niet perfecte af pijling, waaraan met name in Luxem burg nogal wat ontbrak. Het gevolg was, dat nogal eens moest worden gezocht. Wat de wegen betreft waren er op sommige punten omlei dingen over weggedeelten met een slecht rijdek en moest worden gereden over juist bestrate wegen, waar nog veel zand <m stenen lagen. Maar afge zien van dit alles klopte de organisa tie van „Scheldegouwen", dat ook nu weer heel wat moeilijkheden in alle drie de landen moest overwinnen om deze ronde waarvoor de V.V.V.-di- recteur G. W. Oskamp enthousiaste propaganda had gemaakt kans van slagen te geven. Het was een grote teleurstelling, dat de Duitsers (zij zou den oorspronkelijk met honderd man komen!) zonder opgave van redenen verstek lieten gaan. Van motor op auto Het was wel opmerkelijk, dat heel wat deelnemers aan de Beneluxron de, die in vorige jaren op de motor meededen, dit jaar overgeschakeld waren op de auto. Maar daartegen over stonden anderen, die voor geen geld v n de wereld in een „ruststoel op wielen" zouden willen meedoen, doch de motor trouw bleven. ,,'t Is veel sportiever en er zit veel meer avontuur in", zo merkte een ver woed motorrijder op. Een kwestie van smaak. Inderdaad moet ieder voor de ze motorrijders de hoed afnemen en nog meer voor de scooteristen, die het die toch gelukkig geen enkele maal, zoals één hunner verklaarde, snelheid tekort kwamen. Prestatie Diep respect hadden alle rijders voor de 29-jarige heer J. S. Jonker uit Ter Aar, die voor de zevende maal mee reed op zijn bijna 20 jaar oude lichte DKW (98 cc), welke al 135.000 kilome ter heeft gelopen. Hij vertelde bij aan komst het jammer te hebben gevon den, dat mist en regen grotendeels ontbraken. Want dat „kleine beetje" grondmist des nachts in de Ardennen was het noemen niet waard, vond hij. Eén keer had hij een mankement aan zijn motor, maar dat was vlug ver holpen. „Alleen moest ik tegen de heuvels lopen, omdat mijn motor niet krachtig genoeg was", zo voegde hij er lachend aan toe. „Wat u hebt ge daan is een prestatie. Voor ons is het dat helemaal niet", was het commen taar van een B.M.W.-rijder. In groepen arriveerden de deelne mers op de Markt, waar zij werden ontvangen met bazuingeschal van „Achilles" en later op de avond een concert in de tent door „Excelsior". De heer H: Moor interviewde vele rij ders voor de microfoon. MIDDELBURG, 21 juli Ver schillende ongevallen hebben zich he laas tijdens deze zevende Beneluxron de voorgedaan. Het ernstigste ongeluk was wel, waarbij de heer J. Brouwer, redacteur van „Het Vrije Volk" was betrokken en dat tot gevolg had, dat de heer C. H. Dorrestein uit Gemert met een schedelbasisfractuur en een voetbreuk in het ziekenhuis van Ton geren moest worden opgenomen. Dit ongeluk gebeurde omstreeks kwart over één in de zaterdagnacht op ongeveer honderd meter afstand van het Tongerse ziekenhuis vlakbij een y-bocht, waar de heer Dorrestein op een BMW-zijspancombinatie reed met achter hem twee motoren, de tweede bereden door de heer Brou wer. Op het allerlaatste moment wil de de heer Dorrestein een vergissing (rechtdoor rijden) voorkomen en slóeg onverwacht linksaf. De achterrydende motor kon nog uitwijken, maar de heer Brouwer botste met zijn Jawa op het zijspan. Hij werd van de motor geslingerd en liep een wonde boven 't rechteroog op. De heer Dorrestein kwam met het hoofd tegen een stenen paal terecht. Zijn passagier schoot ra kelings langs een boom, maar bleef ongedeerd. De gewonden werden spoe dig in het ziekenhuis behandeld. De politie was vlug ter plaatse: zij was enkele honderden meters nog bezig met het plaatsen van wegwijzers. De voertuigen werden zwaar beschadigd. Bij Wilz in Luxemburg kreeg de heer D. v.d. Bijl uit Schiedam met zijn Ingezonden Mededeling Adv - Krabben en peuteren maakt HHlfl- de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. UltSlad dringt diep ln de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest. GENE6SMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Volksdansen en gymnastiek Een zeer talrijk publiek heeft zater dagmiddag op de Goese Markt genoten van een gevarieerd volksdans- en gym- nastiekprogramma, dat werd gegeven door groepen uit Goes (Kasporgo), Salzburg, Würzburg en Nürnberg. In de „Prins van Oranje" vond za terdagavond een volksdans- en gym- nastiekfeest plaats. NIEUWLAND, 21 juli De heer L. uit Domburg is vanavond omstreeks 6 uur ter hoogte van café „Halfweg", waar hij zonder op het verkeer te let ten met de fiets aan de hand de rijks weg overstak, door een uit de richting Goes komende motor (bestuurder P. J. uit Apeldoorn) gegrepen en meege sleurd. Hij liep een zware hersen schudding en twee verwondingen aan het gezicht op. De motorrijder, die in de wegberm terechtkwam, kreeg een onderbeenbreuk. Beiden zijn, na te zijn verbonden door de doktoren Brons en Van der Moer, naar het Middel burgse Gasthuis overgebracht. De fiets werd vernield, de schade aan de mo tor viel mee. De duopassagier op de motor kwam met de schrik vrij. auto een aanrijding met een Franse auto. Per taxi keerde hij naar Middel burg terug; zijn wagen werd ernstig beschadigd. Bij Putte, aan de grens, geraakte de wagen van de heer H. Fau- ré uit Leidschendam in het ongerede. De vier inzittenden werden door an deren overgenomen. De heer J. Moens uit Middelburg slipte met zijn auto, die moest worden weggesleept. Ingezonden Mededeling (Adv.) MIDDELBURG - NOORDSTRAAT 19-21 Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.30—12.30 en van 2.—5.30, 's zaterdags 8.3012 (levering uitsluitend via de detailhandel) Tijdens groots opgezet muziekfestival WEMELDINGE, 21 juli. Het was vandaag een bijzondere dag voor de burgerij van Wemeldinge en bovenal voor de leden van de muziekvereniging „O.K.K.", die al zeventig jaar een belangrijke plaats in de gemeenschap inneemt. Vandaag vertoonden de muzikan ten zich vol trots in hun nieuwe uniformen, die door de burgerij zijn geschonken. Zij deden dit tijdens een muziekfestival, waaraan niet minder dan twaalf zusterverenigingen deelnamen. DEN HAAG, 21 juli Bij Konink lijk Besluit zijn benoemd: Met ingang van 20 september 1956, tot dijkgraaf van de Westkerkepolder, J. Rent meester te Wolphaartsdijk. Met ingang van 1 augustus 1956, tot gezworene van het waterschap Poort vliet, C. K. van der Slikke te Strijen- ham (gemeente Poortvliet), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Voorts zijn benoemd: tot dijkgraaf van de Bijleveldpoïder, W. A. Kloet, te Nieuw- en Sint Joosland, tot plaats vervanger van de dijkgraaf van de Bijleveldpoïder, M. N. Kloet te Nw.- en Sint Joosland. Met ingang van 1 augustus 1956 tot gezworene van de Zuid-Kraaijertpol- der, M. B. Slabbekoorn te Nieuwdorp (gemeente s-Heer Arendskerke), tot gezworene van de Thoornpolder, C. van der Weele te Wissenkerke, tot ge zworene van de Kruispolder, J. A. M. staal te Hontenisse, tot gezworene van de Deurloopolder, J. C. Stoutjesdijk te Tholen, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, tot gezworene van de polder Dreischor, J. R. P. Berman te Drei schor. Dat Dijkwcl toch.... KAPELLE, 21 juli. Dat het Dijk- wel niet meer berekend is op het te genwoordige verkeer, bleek zaterdag middag weer eens. Tegenover het voormalige sportterrein, niet ver van de plaats waar enige dagen geleden Ben bus de sloot inschoof, ging nu de tuto van de expediteur J. v. d. V. uit Biezelinge de sloot in. De auto was ge laden met 7% ton uien en moest wor den gelost. Een takelauto moest er -an te pas komen om de auto weer op de kant te zetten. Het was de burgemeester, die de nieuwe uniformen aan het gezel schap overdroeg. Hij wees daarbij o.m. op de gulle wijze, waarop de burgerij had bijgedragen om „hun" muzikanten in een nieuw pakje te steken en zei ook veel waardering te hebben voor de wijze, waarop het desbetreffende comité zich van zijn taak had gekweten. Er bestond voor dit muziekfestijn bijzonder veel belangstelling en de burgemeester stelde het daarom zeer op prijs, dat zovele verenigingen aan de uitnodigingen om deel te nemen ge hoor hadden gegeven. Na de toespraak van de burgemees- teer werden door de afgevaardigden van de deelnemende verenigingen ge lukwensen uitgesproken. De voorzitter, de heer Jac. Burger, sprak een dank woord. Met een „taptoe", die werd verzorgd door O.K.K. en het Goese „Euphonia" werd deze in alle opzichten goed ge slaagde dag besloten. Yersekse oesterkwekers willen vrije handel YERSEKE, 21 juli. In een gecom bineerde vergadering van de oesterver enigingen „Vebo" en „Zeeuwse Oester" werd met een kleine meerderheid van stemmen besloten het Bedrijfschap voor Visserijprodukten te verzoeken de gejiele handel in oesters vrij te la ten. Voorts werd een voorstel aangeno men om te komen tot centrale in- en verkoop van oesters. Uitspraak kantonrechter MIDDELBURG, 21 juli. De kan tonrechter, Mr. J. Moolenburgh, heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de kwestie der huurverhoging van de wo ningen der Stichting „Goed Wonen" aan de Griffioen. Zoals bekend liet het bestuur na overleg met b. en w. vlak voor Kerstmis weten, da de hu ren met 1 zouden worden verhoogd voor onderhoud van het plantsoen. De huurders namen dit niet en schakelden een advokaat in. De kantonrechter be paalde thans, dat de huur blijft op het peil van 31 januari 1956, te weten 51,95 per maand. Daarmee is dus te vens uitgesproken, dat het stichtings bestuur de gewenste verhoging niet mag opleggen. Enige tijd geleden pleit te voor de huurders Mr. F. W. Adri- aanse en voor de Stichting Mr. A. J. van der Weel. BERGEN OP ZOOM, 21 juli. Voor het Mulo-examen, diploma A, slaagden vandaag L. -M. Smolders, Middelburg; K. K. van Leeuwen, Kloetinge; J. W. Capelle, Goes; P. D. E. v. Eijkeren, 's- Heerenhoek; M. E. Crooij, Axel; L. A. L. Wijne, Terneuzen; I. S. R. E. Mie- chielsen, Zaamslag. Te Goes slaagden zaterdag: J. Willeboer,-Goes; F. M. de Waal, Hoedekenskerke; E. v. d. Velde, Goes; A. Kopmels, Wolphaartsdijk; S. A. Douw, Veere; R. Boogaard, Westka- pelle; J. A. Kerkhove, 's-Heer Arends kerke; J. M. Kerkhove, 's-Heer Arends kerke; W. N. Jeremiasse, Ellewouts- dijk; J. M. de Kager, Kapelle; J. E. v. Liere, Terneuzen (x); I. C. Scheele, Terneuzen (x); J. M. Hamelink, Ter neuzen (x); W. Buijs, O. en W.-Sou- burg; K. M. Coppoolse, St. Laurens (x) J. Dees, Zaamslag (x); M. M. van Drongelen, Terneuzen (x); J. R. v. Es, Axel (x). (x) is middenstandsdiploma. „Veilig Verkeer" reikte diploma's uit MIDDELBURG, 21 juli Dezer dagen was het voor vele kinderen van de hoogste klassen van de lagere scho len op de dorpen van Walcheren een prettige dag. De heren E. Visscher en E. A. Rasendaal resp. voorzitter en bestuurslid van de „Vereniging voor Veilig Verkeer" te Middelburg, heb ben op verschillende scholen van zuid tot noord een diploma uitgereikt aan die kinderen, die het verkeersexamen met gunstig gevolg hadden afgelegd. De heer Visscher liet deze uitreiking vergezeld gaan van een opwekking aan de kinderen om „de zwarte vlek" zo klein mogelijk te maken, door zich stipt te houden aan de regels van hét verkeer. WOLFAARTSDlfK De raad vergadert. De raad der gem. Wolphaartsdijk komt woensdag 25 juli bijeen. Generaal Buurman van Vreden komt 't bekijken MIDDELBURG, 21 juli. Vandaag is het nieuwe Medische Cen trum van het garnizoen Middelburg officieel geopend en overgedra gen aan de chef Mil. Geneeskundige Dienst. Tot voor kort vonden de zieken van dit garnizoen een onderkomen in het totaal verouderde en volkomen ongeschikte Militaire Hospi taal, dat mettertijd bestemd zal worden voor gymnasium. Het nieuw gebouwde Medisch Centrum aan de Zuidsingel voorziet dus in een zeer dringende behoefte. Tijdens deze officiële overdracht en ingebruikneming waren reed» 4 patiënten opgenomen, die zich terecht konden verheugen en be roemen op zéér hoog „ziekenbezoek". De eigenlijke plechtigheid vond plaats in «de Officiers Mess waar de garnizoens cdt„ overste Cornet wees op de noodzakelijkheid van de tot standkoming van dit gebouw waarvoor in de bestaande kazerne en de gepro jecteerde uitbreiding evenmin ruimte beschikbaar kon worden gemaakt. Ma joor Hoofdman, Eerst Aanwezend In- genier der Genie droeg, na een korte uiteenzetting het Militaire Medisch VROUWENPOLDER, 21 juli Op het met vele vlaggetjes versierde zo merwoningenterrein is een (geslaagd) zomerfeest gegeven door de Middel burgse C.J.M.V. in samenwerking met de Vrouwenpolderse V.V.V. Begonnen werd met kinderspelen. In naar leef tijd verdeelde en dierennamen dra gende groepen werd gespeeld. Door marmotjes werd gekegeld, door kaaimannen werd gedaan aan stelt- gelopen, door papegaaien werd ezeltje geprikt, terwijl veldmuizen, water hoentjes en egels aan hét ringsteken op de autoped meededen, korfbalden, blokliepen enz. Des avonds werden de prijzen uitgereikt. De vier eerste prijs winnaars in elke leeftijdsgroep waren: Tini Labruijere, Dien Schieven, Bram Schout en Wim de Ruyter. Het avondprogramma begon met de muzikale aankomst van „Juliana" uit Middelburg. Terwijl dit corps concer teerde, werd een speurderspel gehou den, waarbij dorpelingen en badgas ten ware Sherlock Holmes-neigingen vertoonden. Op het goede voorbeeld van de volksdan „Insiders" werd door de toeschouwers enthousiast meege- danst. Het mastklimmen leerde, dat velen een lange paal te glad af waren en meteen een prijsje uit de mast wis ten te bemachtigen. Een bijzonder woord van lof is zeker op zijn plaats voor het wagenspel „Tijl sticht Uto pia" en voor de Boerenkapel, die voor de muzikale omlijsting zorgde. Na een dankwoord van de leider, de heer C. Hamelink, aan allen, die hielpen dit zomerfeest te doen slagen, werd de avond besloten met een klankvolle taptoe van „Juliana". De winnaar van de eerste prijs in het speurderspel was de heer W. Duvekot te Vrouwenpol der (taart van V.V.V.)de tweede prijs was voor Addie de Visser uit Se- rooskerke (fruitmand van CJMV). KORTGENE Raad vergadert. De raad van Kortgene zal dinsdagavond 24 juli in openbare ver gadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.m. de volgende voorstellen: ver beteren sportterreinen te Colijnsplaat, verlenen van subsidie van 50 gulden 'per jaar aan de afd. Kortgene van de E.H. B.O. Per 1 september heeft A. Burgel, schoonmaker der O.L.S. te Kortgene eer vol ontslag gevraagd. VLISSINGEN, 21 juli. Voor het toe latingsexamen voor de Schakelklas slaag den de volgende kandidaten: R. W. de Bliek, Breskens; A. Boon, Middelburg; J. W. Epker, Middelburg; D. A. Joziasse, 'Middelburg; A. Pelupessy, Breskens; A. P. Poortvliet, Hansweert; H. J. Rejack, Goes; P. van Rooijen, Westkapelle; P. Sloover, Goes; N. van de Sluis, Lewedorp; A. J. Smallegange, Wolfaartsdijk; P. A. Sommeijer, Vlissingen; J. C. Staal, Yerse- ke; I. van de Wege, Groede; B. van der Wildt, Oudelande. Van de Schakelklas werden bevorderd naar de le klasse M.T.S.: A. J. Andrade, Tijdens kampvuuravond in de Schans GOES, 21 juli. Tijdens een door de instuif van de Herv. Jeugdraad op het terrein van de padvinderij aan de Schans georga niseerde kampvuuravond werd af scheid genomen van wika Best, die wegens studieredenen de gemeen te gaat verlaten. Voordat het kampvuur werd ont stoken werd een ridderspel „ge speeld". De avond stond trouwens voor een niet onbelangrijk deel in het teken van de „ridderlijkheid". Bepaald niet alleen vanwege dit spel, maar ook omdat de scheiden de wika een ridderverhaal voorlas en bovenal omdat zij ten af scheid door Maaike Boogaard, die in dichtvorm de dank van de jeugd vertolkte, tot „ridder van de Ganzestad" werd geslagen. De scheidende wika mocht trouwens nog veel meer complimentjes en atten ties in ontvangst nemen. Zo bood Henk Steijn een herinnering aan de week ends in Hedenesse aan en kwam Ds. Strating met een bijbelse encyclopedie aandragen. Wika Best dankte de jongeren voor hun vriendschap en medewerking: „het was heel fijn dit jaar onder en met jullie te werken" aldus wika Best, die wika Hiensch en het gehele modera- men dank bracht voor de ondervonden steun. Wika Hiensch besloot de avond met het lezen van de „geestelijke wa penrusting" uit de Efeze-brief. Uitslag verkoping Ten overstaan van notaris mr. P. Loeff werd geveild: Het huis met schuurtje en erf aan het Domburgs Schuitvlot 27-29. Koper werd de heer P. de Plaa te Middelburg voor f5500. Een pakhuis met erf aan de Lange Geere, hoek Papestraat werd gekocht door de heer A. de Kam te Middel burg voor f 1050. Vlissingen; W. A. J. Blankenburg, Vlissin gen; P. de Buck, Biggekerke; A. de Keij- zer, Middelburg; H. J. Seijbel, Middel burg; A. W. Waardenburg, Middelburg; G. W. B. de Groote, Kloetinge; J. Gide- onse, Oost Soubürg. Van de le klasse werden bevorderd naar de 2e klasse M.T.S.: Afd. Werktuig bouwkunde: A. J. Dobbelaar, Wissekerke; A. W. Dusebout, Breskens; J. A. de Groot, IJzendijke; L. Maas, Vlissingen; D. H. Rubé, Vlissingen; W. Scheele, Axel; W. J. Schreur, Vlissingen; J. J. Smit, Kloetin ge; G. H. M. Vierhout, Vlissingen. Afd. Weg- en Waterbouwkunde: J. J. M. Antheunisse, Middelburg; D. J. Bliek, Nw. en St. Joosland; J. P. Brouwer, Ams telveen; S. P. Goudberg, VLissingen; A. L. M. van Hoepen, Kruiningen; D. L. Huissoon, 's Gravenpolder; J. W. Mijns- bergen, Vlissingen; A. -Remijn, 's Heer Arendskerke; J. F. Schets, Koudekerke; A. Verbokkem, Vlissingen; T. M. J. de Vrieze, Souburg. Van de 2e klasse werden bevorderd naar de 3e klasse M.T.S.: Afd. Werktuig bouwkunde: R. R. Augustijn, Middel burg; H. E. de Bert, Vlissingen; H. I. de Bliek, Breskens; J. C. P. Boender, Mid delburg; J. A. den Boer, Middelburg; O. L. Cannegieter, Vlissingen; P. van der Graaf, Vlissingen; A. J. Hooijmans, Vlis singen; A. Horstink, 's Heer Arendskerke; A. M. de Jonge, Schoondfjke; F. J. Kaan, Terneuzen; D. P. Luteijn, Oostburg; A. H. C. van Maldegem, Vlissingen; C. J. Mijnsbergen, Vlissingen; P. A. Remery, Terneuzen; A. de Rooij, Ierseke; M. J. Schaleven, Renesse; C. S. Taal, Middel burg; J. W. Tillema, Middelburg; A. C. Wieland, St. Laurens; B. J. de Winter, Yerseke; H. B. Woltering, Vlissingen; W. Wouters, Westkapelle. Afd. Weg- en Waterbouwkunde: H. C. Bleuzé, Goes; L. P. Bot, Oostburg; J. J. Flipse, Middelburg; T. Kamermans, Mid delburg; J. Koole, Souburg; D. Labruyère, Middelburg; J. A. Luitwieler, Vlissingen; J. A. Pauwe, Souburg; D. W. Zandee, Vlissingen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Burgerl. Stand. Gehuwd: J. den Engels man, 22 j. en A. J. de Kraker, 22 j. Overleden: K. Houterman, 84 j. wed. v. C. Rooze. Centrum over aan de Chef M.G.D., de res. le luit. arts Verheye en bracht dank aan het gemeentebestuur voor de zeer gorte medewerking. Kolonel van Kothen, hoofd der sectie geneeskun dige dienst N.T.B. bracht gelukwensen over namens de Ned. Territoriaal Be velhebber, generaal Buurman van Vre den, die binnen enkele dagen een in spectiebezoek aan het Garnizoen te Middelburg zal brengen en dan ook het Medisch Centrum zal bezichtigen. Kolonel Arts Krijnen, vertegenwoordi ger der inspecteur geneesk. dienst Kon, Landmacht wees op de belangrijkheid der verzorging van zieke militairen en bracht eveneens gelukwensen over. Burgemeester Bolkestein wees op het grote probleem dat Middelburg kent, n.l. dat van de uitbreiding der kazerne, militaire administratie en totstandko ming van een gebouw voor het gymna sium, waarvoor nu de eerste stap werd gezet. BORSSELE Botsing. Op het kruispunt bij het sta tion kwam een auto, bestuurd door 3. uit Borssele in botsing met de motorrij der W. uit Sluiskil. W. liep verwondin gen op aan een knieschijf en is per auto naar zijn woonplaats vervoerd. S. kreeg 'geen letsel. Burgerl. Stand. Geboren: Maria C. A„ d.v. W. P. Westerweele en A. Zuidhof. Overleden: C. Franse, wed. van M. d« Jonge, 84 j. Ondertrouwd: P. de Bue, 25 J. on J. Ruster, 22 j. Gehuwd: A. J. de Muijnck, 28 J. en M. van Eijzeren, 29 j. KRABB.lNOUKE Damcompetitie. Voor de onderlinge competitie van de Damclubcombinatie „OOSTDIJK" werden de volgende par tijen gespeeld: Jac. van Iwaarden, Q. Hollestelle 20; M. Sinke, L. Boone 20; J. van Burg, Jan v. Iwaarden 02; L. Nieuwenhuize, J. Joossen 2—0; A. van Weele, Joz. Boone 02; Jac. van Iwaar den, Jac. Meeuwsen 11; M. de Bat, Jao. Meeuwsen 11; M. Sinke, L. Boone 20; L. Nieuwenhuize, J. Joossen 20; A. van Weele, Joz. Boone 02; Jan van Iwaarden, J. van Burg 20. RILLANU-BATH Burgerl. Stand. Geboren: Marianna, d. v. W. M. Steketee en I. C. van Zwedenj Loecky M., d.v. I. M. Oostdijk en M. L. de Bel; Adriana E., d.v. J. Hoogesteger en N.-A. Hoogstrate. Ondertrouwd: M. M. Raaijmakers, 21 j. te Woensdrecht en J. J. Hoogesteger, 23 1. Gehuwd: W. F. Seghers, 22 j. en A. C. in de Ween, 17 j. Overleden: M. Baaij, 91 j., weduwnaar van E. S. S. Kompenhans; H. van Dries- sen, 73 j. echtgen. van K. J. Walraven. WESTKAPELLE Verkoping. Ten overstaan van notaris Mr P. Loeff werd geveild het huis met schuur en bouwland aan de Molenweg te Westkapelle. Koper werd de heer Adr. Huibregtse aldaar, voor een prijs van f 11.111.—. GOES, 21 juli. Zaterdagmiddag is in Goes een districtsoefening gehouden van de Rode Kruis-kolonnes in Zuid- Beveland (west). Verondersteld werd bij deze oefening dat zich in de omge ving van Goes onregelmatigheden had den voorgedaan en dat met name in de Wilhelminapolder, nabij het Katse Veer enkele bommen waren gevallen van elkaar beschietende vliegtuigen. Verscheidene mensen zouden zijn ge troffen. Nog meer „rampterreinen" werden in de loop van de middag be kend en zelf werd een dijkbreuk ge meld, waarvoor het nodig werd enke le „patiënten" per boot te vervoeren. Behalve de afdeling Goes en het deta chement Borssele kwamen zaterdag middag de kolonnes van Tholen, Ril land, Kruiningen, Kapelle, Wemeldin ge en Zierikzee in actie. De centrale post was gevestigd in het Medisch Centrum te Goes. In het veilinggebouw aan de Terwei- straat werd een noodhospitaal inge richt. De oefening, die een vlot verloop had, werd na afloop gekenmerkt als levendig en zeer leerzaam. De maand juli is voor Groot-Brit- tannië de natste geweest sedert 1875. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgcler, Kruiningen; A. L Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Kareise, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J Kwast, Vlissingen; Ds. C. .1. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg: R Zui- dema. Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2