CRÉGHEL Bruidsboeketten Grote Zomer Opruiming V A Hopmans Kledingmagazijn Louisse Goes N.V. „Zeeuwsch Dagblad" ZEEUWSCH DAGBLAD w PROFESSOR Aanbieding gebruikte wagens jong meisje Ervaren chauffeur Uit de uWveld man 'i BxyeJL Dinsdag 17 juli 1956. pagina 6 Na een langdurig en smartelijk lijden ging op 15 juli 1956 te Rot terdam van ons heen, onze lieve Man en Vader JOHANNES CORNELIS PEECK, vroeger arts te Middelburg, 55 jaar oud. A. M. PEECK- BOEKE. Amsterdam: A. J. PEECK. Warnsveld: H. HARGER PEECK. Oostkapelle: LOTTEKE PEECK. Oostkapelle, 16 juli 1956. „Rodenhorst". Geen bezoek. De begrafenis zal in stilte plaats hebben. Heden overleed op het alleronverwachts, onze geliefde Schoondoch ter, Schoonzuster en Tante MARIA VERHAGE, op de leeftijd van ruim 38 jaar. Fam. A. MALJAARS. Aagtekerke, 14 juli 1956. Heden overleed onver wachts, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA VERHAGE, op de leeftijd van 38 jaar. Fam. VERHAGE. Westkapelle, 14 juli 1956. jE£o «rouw als Uw beste vriend Hij laat U nooit in de steek. Zelfs niet in moeilijke omstandigheden. Hij heeft U veel te geven en vraagt toch zo weinig terug. Wie hij is? Uw dagblad I U zou beslist niet buiten hem kunnen. Zijn trouwe komst betekent elke dag opnieuw: berichten uit alle hoeken der aarde, over allerlei onderwerpen, van politiek tot radio en broodbeleg toe. De laatste zaken vooral in de advertenties, die U op de hoogte houden van alles, wat er te koop is. Nieuws, nieuws! In de redaktie-kolommen, op de advertentie-pagina's dat geeft Uw dagblad. Geen wonder, dat men zegt I HIT CftUCO 22. Ook Créghel moet offeren Onze Professor stapte met het Plat- voet-opperhoofd Zwarte Schaap uit de blokhut, even later gevolgd door de beide raadslieden. Nee, toch niet, want een van hen, de grote dikke, bleef ach ter het gordijn staan en knikte beves tigend op iets, wat de kleine hem toe voegde. Voor de goede gang van zaken vertel ik U dat de kleine Indiaan de schone naam droeg van Bibbe rende Bever, terwijl de dikkerd in de wandel de Grote Beer genoemd werd. Nog maar kort was het gezelschap on derweg of het Zwarte Schaap zei te gen Créghel: „Kijk, daar is onze to tem". En ja, nu zag onze geleerde vriend een hoge paal waarin drie af schrikwekkende gezichten gesneden waren. Créghel vond, dat de gezichten sprekend leken op drie van de meest beroemde Indianen-opperhoofden, na melijk: Haakneus, Jan met de Hand jes en Puntneus, maar de gelijkenis kon natuurlijk ook toevallig zijn. Bij de totem aangekomen sprak de Bibbe rende Bever: „Zo Créghel, leg je ge weer maar op het offerblok, dan zal je zien wat een wonderbaarlijke macht dat totempaaltje heeft." Maak dat U er bij komt, haal weg de koopjes. Elke gulden nu besteedt, is meer waard dan twee gulden in de normale verkoop. HERENKOSTUUMS en SPORT- COMBINATIES, REGENJASSEN, HERENMODES en nog veel meer. Alles aan verlaagde prijzen en korting in onze Zomer-Opruiming. Ook in de Maatafdeling nog bijzonder voordelige aanbiedingen. FORD CUSTOMLINE '54 Fordomatic 7500— 21.000 km gelopen OPEL REKORD 1955 4750— met verwarming OPEL REKORD 1954 3850— met verwarming OPEL TRUCK 1953 3900— 1% ton, in prima staat OPEL REKORD 1953 3350— FIAT STATIONCAR 1952 1350— FORD ANGLIA 1949 950— in prima staat FORDSON Bestelwagen 1951 650— AUSTIN Vrachtwagen 650— WESTWAL 25 - GOES - Tel. 3141 Ik houd van de ontspanning die DE KRANT mij geeft Daarom ben ik abonné op BIGGEKERKE De ouden van dagen van Biggekerke zeggen hartelijk dank aan allen, die hebben meegewerkt tot het welsla gen van de rijtoer door Zuid-Beveland. Gevraagd net dagelijks van 93 uur. Aanmelden 's avonds na 7 uur bij Mevrouw VAN DEN BRIEL, Herengracht 114 - Middelburg. TE KOOP GEVRAAGD voor levering uiterlijk no vember 1956: prima gave, liefst blank eiken Botter, Schokker, Hoog- aarts, Blazer, Kwak of Lemster Aak. Brieven met bijzonderheden en prijs onder nummer 4352, bureau Z. Dagblad te Middelburg. Ondergetekende biedt zich aan voor het plukken van vlas met de machine DE POORTERE. Beleefd aanbevelend, P. MAAS, Zuidwateringstraat 157, tel. 330, Ritthem. GEVRAAGD. KALLEWAARD'S Trans portbedrijf, Colijnsplaat. BRUEL'S Bloemenhuis, St. Jacobstraat 44 Goes Tel. 2688 TE KOOP: Costuums, sportcombinaties, mantelcostuums, yerseypakjes regenkleding enz. 7.50 maan delijks. Gratis op zicht bij U thuis. Kleur en maat vermel den. Br. no. A 4693 bur. v. d. blad te Goes _Remington Super 60 droog- scheerapparaat gratis 10 dgn op proef. Oud apparaat wordt ingenomen ad. 20.—. 1.— p. w. of ƒ5.p. md. Br. no A 4694 bur. v. d. blad te Goes Contant kopen, via een le ning. Stofzuigers gratis 10 da gen op proef. U behoeft niet te lopen, een klein briefje en hij wordt toegezonden, 1.50 of ƒ2.— per week. Br. no. A 4695 bur. v. d. blad te Goes Kofferschrijfmachiues, Tel- machines met fabrieksgarantie tegen zeer lage contantprijs. 10 dagen gratis op proef via een lening ca. 3.— per week. Geen huurkoop of afbetaling. Geheimhouding. Br. no. A 4696 bur. blad te Goes mm 2 drachtige zeugen. P. KOO- LE, Abeelseweg 46, Souburg. Tel. 208. mm Jonge kool- en prgiplanten. B. KOOLE, Souburg. a. Jonge koolplanten (Walch. punt), Boeren-, spruit- en bloemkoolplanten (flora blan- ca en lecerf.) Andijvie en prei- planten. P. KOOLE, Abeelse weg 46, Souburg, tel. 208. Dubbel gebogen massief eiken kabinet. Raadhuisstraat 35, 's-Gravenpolder. mm Zeer vertrouwd venters- paard en 2 beste wagens met pat. assen, zeer gesch. voor venten melk of groenten. P. KOOLE, Koudekerkseweg 86, Middelburg. PERSONEEL: Gevraagd: Een tuindersjon gen. B. KOOLE, Souburg. DIVERSEN: a. Te huur: Gemeub. vakantie huisje van 21 juli tot 28 juli. Duinweg 19, Oostkapelle. mm Gezinsverzorgster zoekt on gemeubileerde kamer op Sou burg. Brieven aan mej. M. J. Maljaars, Oranjehof A110 te Vrouwenpolder. mm Nu kunt U de pluche doek gemakkelijk missen om zwart of grijs te laten verven. Ook zwarte verschoten schorten verven wij diepzwart. Voor onzichtbaar stoppen het beste adres PIET SOMER, Lange- viele ingang Beddewijkstr. 7, Middelburg, telefoon 2059. mm Moet U naar Goes? dan na tuurlijk ook naar de balans opruiming bij De Goedkope Simon, Goes. De bekende Triumphator lakens nu voor guldens min der bij DE GOEDKOPE SI MON, Goes. Alle zomerpyjama's gooien wij er uit voor guldens min der bij DE GOEDKOPE SI MON, Goes. Dames spijkerbroeken nu ƒ4,95. Kampeerbroekjes spot goedkoop bij DE GOEDKOPE SIMON, Goes. De nieuwste Trekkerliedjes en songs. De laatste schlagers, Piano- en Accordeonmuziek. - G. A. Goldschmeding, L. Kerk straat 41, Goes. Wasmachinefabriek heeft wasmachines m. lichte émaille beschadiging. Gloednieuw. Met garantie 145.Desge wenst afbetaling. Centrifuges 150,Depót Nieuwstraat 28, Telef. 2410, Terneuzen. „Zo slaagt U zeKer". Uitgave Koe- lofs van Goor, Meppel. Prijs f 1.75. Ben uitnemend boekje voor allen, die proberen het rijvaardigheidsbewijs voor auto's en motoren te verkrijgen. Op zeer bevattelijke wijze wordt voor lichting gegeven over 't verkeer op de weg en in de stad. Wie dit boekje on der de „knie" heeft, kan met een ge rust hart aan het verkeer deelnemen. Ook voor hen, die het rijvaardigheids bewijs reeds bezitten, kan dit boekje erg nuttig zijn. En het ware te wen sen, dat alle bromfietsers, die nu een maal geen rijvaardigheidsbewijs moe ten hebben, dit boekje met grote aan dacht lezen. In hun eigen belang en in "het belang van alle weggebruikers. Régine Pernoud. De glans der Middeleeuwen. Uitgeverij: Spec- irum, Utrecht. Onder deze titel verscheen in da prismareeks een vertaling van het boek: „Lumière du moyen-age" van de Franse schrijfster Régine Pernoud. Het boekje bedoelt „een beeld van de Mid deleeuwen te geven, dat berust op de nieuwste onderzoekingen en feiten van de historische wetenschap", zoals de inleiding vermeldt. Naar mijn mening is ze daar volkomen in geslaagd. Nog veel te weinig is de geschiedenis der Middeleeuwen bekend. Dit boekje is een uitstekend middel om die kennis te bevorderen. D. „De Wereldgeschiedenis in een no- tedop", door V. M. Hillyer. Voor Nederland bewerkt onder toezicht van Dr. J. A. Vor der Hake, in leven Rector van het Baarns Ly ceum. Zevende tot op heden bij gewerkte druk door Dr. M. Schnei- derè Uitgave van de Uitgeverij en drukkerij Hollandia N.V., Baarn. We zouden van dit prachtig uit gevoerde boek, dat op zo klare en voor jeugdige leerlingen op zo overzichte lijke wijze hen een beeld van de we reldgeschiedenis tracht bij te brengen, enkel maar goeds kunnen zeggen. Wat 't uiterlijk betreft dit slaat dus ook op de manier van vertellen, zouden we dit van harte kunnen doen, doch dit is het voornaamste niet van een boek. Tegen de inhoud hebben we heel wat bezwaren. Als dit een boek was, dat kloek en klaar als vrijzinnig zich aandiende, zouden we het als zodanig beoordelen en wist ieder wat men er aan had. Maar telkens vinden we zinnen: „De Egyptenaren vereerden niet één God zoals wij", (pag. 45) en „Je herinnert je waarschijnlijk wel de geschiedenis van uit de Bijbel van Jacobs meest geliefde zoon Jozef met zijn veelkleu rige rok?" (pag. 55) en op pag. 70 en 71 staan enkele spreuken van Salomo vermeld. Dat wijst toch, zou men denken, dat dit boek van uit een bepaalde gezichts hoek is geschreven, die in overeen stemming is met Bijbelse gedachten, maar reeds het eerste hoofdstuk is in flagrante strijd met hetgeen de Bijbel ons vertelt over de Schepping. Men gaat in dit boek uit van de evolutie en deze is niet te rijmen met het Scheppingsverhaal uit Genesis. Op pag. 51 wordt over de toren van Babel geschreven, maar ook hier is geen overeenstemming met de Bijbel. De Bijbel leert ons dat het God is, Die Abraham wegroept uit zijn land en maagschap, maar het boek zegt, dat Abraham niet van zijn buren hield en er daarom maar vandoor ging naar Kanaan (pag. 55). Op pag. 58 staat, dat Mozes het no dig vindt, dat Israël uit Egypte moet trekken en „ten slotte leidde hij z ij n (spatiëring van ons) volk uit Egypte weg. We weten uit de Bijbel wel, dat Mozes er helemaal niet op gebrand was, de leider van het volk te zijn, want dat spreekt hij duidelijk genoeg tegen God uit. Over Davids koning schap wordt gezegd, dat hij dit te dan ken had aan zijn huwelijk met 's ko- nings dochter". Maar genoeg, we hebben laten zien, dat de meest duidelijke uitspraken van de Bijbel geweld wordt aangedaan, daarom kunnen we deze Wereldge schiedenis niet aan onze kinderen in handen geven. Het wordt alles zo boei end en levendig beschreven, dat het op een kind wel vat moet krijgen en zo zou het Bijbelgezag ondermijnd worden. We vinden het jammer, dat ons oordeel zo moet luiden, want qua methode en manier van vertellen is het boek zeldzaam goed. Dat er eens net zo'n boek kwam, maar dan in overeenstemming met de Bijbel, dan zouden we het van harte toejuichen. Nu niet, enkel maar er tegen waar schuwen. Kohlbrugge en Kuyper in hun we derzijds contact, door Dr K. Groot. Uitgave van Bosch Keuning N.V. te Baarn. Dr. Groot beschrijft in dit werk een boeiend en fascinerend tijdvak van de vorige eeuw. Kohlbrugge is een der bekendste theologen uit de negentiende eeuw. Geboren in 1803 leefde hij tot 1875 en nam zijn plaats in bij de worsteling te gen het liberalistisch-rationalisme, dat deze eeuw grotendeels heeft geken merkt. Ofschoon gedoopt in de Ned. Herv. kerk (zijn moeder was lid van deze kerk), volgde hij het voetspoor van zijn vader, die behoorde tot de Lutheranen en bij de Hersteld Luther se gemeente ter kerk ging. Hermann Friedrich wilde in deze kerkgemeen schap dan ook predikant worden en als hulpprediker bij deze kerk klaagde hij een predikant aan wegens onrecht zinnigheid. Zijn klacht werd niet on derzocht, maar hij werd afgezet. Ver huisd naar Utrecht zette hij daar zijn theol. studie voort en door de Réveil nauwer in aanraking gekomen met de Gereformeerde belijdenis, poogde hij toegang te krijgen tot de Herv. kerk. Maar ook daar werd hij niet begeerd en er bleef geen andere uitweg voor hem open dan vertrek naar het bui tenland. Tot zijn dood toe was hij pre dikant in deze gemeente en werd hij bekend, niet slechts in Duitsland en Nederland, maar tot in de Balkansta- ten toe als de „pastor der niederlan- disch-reformierten Gemeinde" te El- berfeld. Kuyper's leven en arbeid is in onze kring bekend genoeg. Het boeiend spel dat ontstaat wanneer deze twee figu ren met elkander in contact komen, is door de auteur op uitstekende wijze beschreven. Kohlbrugge met zijn toch meer naar het lutherianisme overhel lende ideeën en passieve natuur en Kuyper, die zoon van Calvijn werd, en die met diens élan en actieve geest zijn stempel ging zetten, niet slechts op het kerkelijke leven, maar evenzeer op het staatkundige en sociale leven zijner dagen. Bij alle aantrekking tot elkaar moest het toch botsen en kon het niet anders of de stichter van de Vrije Universi teit, de ziel van de Doleantie, moest in conflict komen met de „Kohlbruggia- nen", de geesteskinderen van de man, die het verval in de kerk wel zag, maar liever een lijdelijkheidsstandpunt innam, dan de strijd aan te binden tot kerkherstel en kerkreformatie. De ver dienste van dit boek ligt o.i. wel voor namelijk hierin, dat de auteur deze strijd tussen Kuyper en de Kohlbrug- gianen (na de dood van Kohlbrugge) breedvoerig en diepgaand heeft ge schetst. Immers in die strijd liggen de lijnen tot het heden duidelijk verwe ven. Wie deze strijd als achtergrond gezien heeft kan veel van wat ons kerkelijk leven vandaag beroert, be grijpen en doorzien. Wanneer we ook op de zwakke zijde van dit overigens goed geschreven werk mogen letten, dan zouden we willen wijzeh op de wel wat eenzijdige verheerlijking van'de figuur van Kohl brugge ten koste van Kuyper. Wie dit werk gelezen heeft behoefte niet meer te vragen naar welke zijde de sympa thie van de schrijver uitgaat. Ook al willen wij zeker niet zo ver gaan als een recensent ergens schreef, dat hier met het wit-zwart schema gewerkt wordt, dat Kuyper niet steeds objec tief wordt getekend is wel zeker. Maar dat nemen we in dit werk dan maar op de koop toe. „Zo en niet anders", en „Waarom?" Daarom". Beide werkjes door Karl Hartl. Uitgave G. J. A. Ruys, Uit- geversmü N.V. te Amsterdam. Deze boeken zijn bestemd voor jongens en meisjes van circa 1115 jaar. De be doeling van deze uitgave is de jeugd eens bij de hand te nemen en te zeggen: „Kijk nou hier eens en kijk nou daar eens en luister ook eens wat er toen en daar ge beurde. Ze leren zien en luisteren. We hebben, behoudens een enkele uitzonde ring veel waardering voor de keuze van onderwerpen. Het lijkt ons niet zo nood zakelijk, dat de jeugd van deze leeftijd reeds een „kijkje achter de coulissen van de schouwburg" neemt. Men is er wel in geslaagd de leesstof zeer boeiend op te dienen. De belangstelling voor het volle leven wordt door dergelijke lectuur wel aangewakkerd. Daarom aanbevolen. „Spellingsinstruetie", samengesteld door Jr van der Meulen. Uitgave J. B. Wolters, Groningen-Batavia. Het boek bedoelt te zijn een instructief boek voor spelling, buiging, interpunctie en woordbegrip voor het Voortgezet On derwijs en zelfstudie. Hoewel dit boek dus in eerste instantie bedoeld is als schoolboek, lijkt het ons juist voor hen, die op eigen gelegenheid wat verder willen studeren een uitne mend boek. Dezelfde leerstof is voor de studenten bij het voortgezet onderwijs wellicht bij gedeelten ook in andere boe ken verwerkt, maar voor hen, die niet een systematische schoolbibliotheek kun nen vormen, is dit een zeer geschikt, be knopt werkje, dat hen van veel nut kan zijn, dus zeker waard om eens kennis van te nemen. Ina BoudierBakker: Armoede. Uitg.: Het Spectrum, Antwerpen. Zoals vele bekende werken, heeft ook het vermaarde „Armoede" van Ina Bou dierBakker zijn weg gevonden naar de pocketserie en wel in de Prisma-reeks. We kunnen de koper slechts gelukwensen met de keuze van dit de geslachten over levende en reeds z'n 14e druk belevende meesterwerk van de milieu-schilderes bij uitnemendheid. A. Langs havens en strand, de kust van België en Nederland, door P. Verhoog. Uitgave van Uitgevers maatschappij Holland te Baarn. Een echt, typisch Nederlands boek vraagt hier onze aandacht. De bedoeling van de auteur is in kort bestek het ant woord te geven op de vele vragen die wel in elk hart van een Hollandse jongen (en ook wel van ouderen) soms oprijzen als hij langs de kust of de havens wandelt. Wat is een trawler? Wat is een tankboot? Wat een Victory-schip? Wat een licht schip? Wat een graan-elevator? Wat een zeesleepboot? Een loodsboot? Hoe zit dat in elkaar met het seinen met vlaggen en morse-tekens? Wat is de „zon-schieten"? Wat is een gyro-kompas? Hoe zit dat met de walvisvaart, met dolfijnen, bruin vissen, potvissen, vinvissen? Hoe staat het met de zeekaarten? Met de zeediep ten? Kortom dit boek lijkt wel een en cyclopedie op dit gebied. En het wordt alles genoeglijk, boeiend verteld, terwijl de tekst verlucht wordt met vele teke ningen en met foto's op kunstdruk. Een mooi, echt Hollands boek, zeiden we „Wijd is de wereld", door M. Jan sen. Deel III. Uitgave: J. B. Wol ters, GroningenBatavia. Dit boekje bevat leesstof voor de ho gere leerjaren van de Lagere School. Men vindt hierin' niet de gewone verhalen, maar er wordt verteld uit het leven van belangrijke personen, zoals Bach, Mozart, Rembrandt e.a. Uit de natuur worden interessante momentopnamen gegeven, terwijl goede gedichtjes, o.a. van Revius, René de Clercq voor een gewenste af wisseling zorgen. Aardig zijn ook de weerrijmpjes over de maanden van het jaar. Deze bundel is zeker aanbevolen. MASTKLIMMEN, door Johan Bo degraven, met medewerking van Mr. A. L. C. Knook, J. v. d. Kraan de Gooyer, D. v. d. Stoep en Mr. E. Straat. Uitgave van Bosch Keuning N.V., Baarn. Wie het woord „mastklimmen" bezigt wordt in Nederland direct door iedereen begrepen. Hoevele Nederlanders (en Bel gen?) zitten niet elke donderdagavond aan de radio, met gespannen aandacht te luisteren omdat men toch vooral de „ham vraag" niet wil missen noch het antwoord dat er wèl dan niet op gegeven wordt? Het was een aardig idee een serie van die „mastklimvragen" in een leuk boekje vast te leggen. Nu kan ieder zich zelf ook nog eens testen op zijn algemene ont wikkeling en parate kennis. Johan Bodegraven gaf het „woord vooraf", waarin we direct zijn stijl her kennen met zijn „laat ons maar eerlijk zijn". Het boekje is aardig uitgevoerd met enkele portretten van de medewerkers verlucht en zal zijn weg onder ons volk wel vinden. Walter Gerteis: Op het spoor der detectives. Uitg.: Ad. Donker, Rot terdam. Geen „detective", zoals de titel doet bevroeden. Toch zal de liefhebber van alles wat naar Sherlock Holmes en Scot land Yard riekt, dit boekwerkje, dat op verdienstelijke wijze uit het Duits werd vertaald, willen bezitten. Het verhaalt in onderhoudende trant van de geschiedenis der echte en die der romandetectives. A. G. A. Meesters: Schrijf, spreek zui ver Nederlands. Uitg.: Het Spec trum, Antwerpen. Nieuwe gezichtspunten worden in deze pocket niet geopenbaard. Hoe zou het ook. Maar wel confronteert het de lezer weer eens met de honderden manieren waarop dagelijks tegen onze moedertaal wordt „gezondigd". Daarom: een nuttige uitga ve, die door zijn overzichtelijke en logi sche indeling als een goed naslagboekje kan dienen. A. Vorst van de ballingschap, door M. Wertheim. Uitgave van Elsevier, Amsterdam. Met deze vorst wordt bedoeld een Jood, met de „ballingschap" de Jodengemeen- schap te Rotterdam in de tweede helft der negentiende eeuw. De auteur kondigt zijn boek aan met de mededeling, dat, ofschoon we hier met een historische ro man te maken hebben, de personen die worden opgevoerd en genoemd geheel ontsproten zijn aan de fantasie van de schrijver, evenals hun lotgevallen. Een boek, dat ons inleidt in de gemeen schap van het volk Israël in ballingschap, zoals het zich in ons vaderland heeft ont wikkeld, er positie kreeg en zich mede verbond, en toch er zijn volledige zelf standigheid in bewaarde en handhaafde. Overigens tevens een echt stukje Rotter dam in de tweede helft van de vorige eeuw. Mens- en zielkundig fijn en met grote liefde tot de objecten geschreven. Deze auteur verstaat het vak, compositie, stijl, ontwikkeling, psychologie, alles is ver antwoord. Wie iets in zich wil opnemen van het wonder-boeiende leven, sociaal, econo misch, menskundig, maar ook godsdien stig van het volk in ballingschap, zal in het lezen van dit boek bevrediging vin den, ook al dient het boek door zijn zui ver humanistische inslag met reserve ge lezen te worden. Poëzie en Proza I en II, door Van Leeuwen en Stemvers. Uitgave van J. B. Wolters te Groningen. (Met hulpboekje bij deel H). Deze bloemlezing ten dienste van het litteratuuronderwijs geeft in het eerste deel de geschiedenis van onze letterkunde van Jan van Boendale tot Multatuli, sa mengevat in 432 pagina's druk. Het twee de deel begint met de beweging der Tach tigers en loopt tot de schrijvers sinds de tweede wereldoorlog. In 465 pagina's. Een bewijs, dat aan de latere letterkunde het leeuwenaandeel is toegemeten. Een uitstekende bron bij het litteratuur onderwijs, breedvoerig, vakkundig selec terend, rechts en links aandachtgevend. Ela, de berendoder, door A. Romijn. Uitgave van Bosch Keuning N.V. te Baarn. Een best boek, dat we met veel genoe gen lazen. Het verhaal voert ons terug naar de oertijd, toen de mensen nog in berenhuiden Hepen en hoogstens met pijl en boog vochten. Romijn verstaat de kunst de sfeer, de mentaliteit, de situatie van de tijd te doen herleven en ons be grip bij te brengen van de oerstaat der mensheid. Niet alleen de jonge mensen zullen vaa dit boek genieten. Gaarne aanbevolen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 6