Bedrijfschap voor schildersbedrijf kan geen heffing opleggen Bevorderingen Christelijk Lyceum voor Zeeland Bevorderd aan Vlissingse Middel bare Handelsschool Jo de Haan (Klaaswaal) won wielercriterium Terneuzen De HacMwackt kwam we*% tat leven Nieuwe controverse over aftrek contributie vrije bonden „Handhaving van de Christelijke vrijheid Hongaars vliegtuig gaat terug Weinig belangstelling voor K.N.M.V.- kampioenschap Doodvonnis op Cyprus Schouv/en-Duiveiand verloor van Dordrecht Amerikaans warenhuis in vlammen jSwilt A op weg naar kampioenschap Chr. Volkspartij over de verkiezingen Bruggekamp (IJmuiden) op tweede plaats Dinsdag 17 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 4 (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 16 juli. Toen enige jaren geleden ook bij de georga niseerde middenstanders belangstelling moest worden gewekt voor de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, stuitten de besturen van de bonden vaak op enige weerstand, omdat de p.b.o.-organen natuur lijk ook geld zouden vragen van de ondernemers. Dit nadeel hadden zij gemeen met de Woltersomse organen, die terecht door vele mid denstanders zo verfoeid werden. De bestuurders der middenstands bonden hebben hun leden toen telkens weer getroost door te wijzen op de bepaling in art. 126 lid 1 van de Wet op de Bedrijfsorganisatie. Dit artikel bepaalt, dat aan de leden van erkende ondernemersor ganisaties een aftrek kan worden toegestaan op de door bedrijfs organen op te leggen heffingen tot een bedrag van maximaal 50 °/o van de heffing. Dit vanwege het feit, dat zij ook contributie aan hun orga^'satie betalen moeten. Zoals bekend heeft de Soc. Econo mische Raad destijds al getracht om deze aftrekregeling ongedaan te ma ken. Vanzelfsprekend rees hiertegen vooral groot verzet in middenstands kringen. De bestuurders van de mid denstandsbonden zouden dan ook te genover hun leden een miserabel fi guur geslagen hebben, als de voorge spiegelde korting nu niet doorging. Mi nister De Bruyn heeft toen dit S.E.R.- voorstel niet overgenomen, doch het betreffende wetsartikel gehandhaafd. Thans blijkt echter, dat daarmee aan deze affaire nog geen eind is ge komen. Het Bedrijfschap voor het schildersbedrijf wilde in zijn heffings verordening vastleggen, dat aan leden van erkende schildersbonden een kor ting op hun heffing voor het bedrijf schap verleend zou worden tot een be drag van 50 pet. van de door hen aan hun vrije organisatie betaalde contri butie. Natuurlijk met dien verstande, dat de korting niet meer zou bedra gen dan 50 pet. van de heffing, zoals door de wet wordt vereist. De Commissie Financiën Bedrijfs- lichamen van de S.E.R. heeft dit voor stel echter afgekeurd. Zij wil, dat de aftrek 50 pet. zal bedragen van de contributie van die bond, die de laag ste contributie heft. In dit geval van de schilders is dat de neutrale bond. De chr. en de r.k. organisaties heffen ongeveer dezelfde contributie. Dit zou dus betekenen, dat alleen de leden van de neutrale bond een aftrek krij- gen, die gelijk is aan -de helft van hun contributie. De leden van de confes sionele bonden echter zouden een af trek krijgen, die veel lager is dan 50 pet. van hun contributie. Hiertegen nu is bij de vertegenwoordigers van de drie schildersbonden in het bedrijf schap groot verzet gerezen. Afgewezen Dit is de voorgeschiedenis van de vergadering van het Schildersbedrijf schap van enkele dagen geleden, waar op een heffingsverordening in stem ming kwam, die in overeenstemming was met de wensen van de Commissie Financiën Bedrijfslichamen. Ondanks een pleidooi van de voorzitter voor dit ontwerp, hebben alle werkgeversver tegenwoordigers tegen gestemd. Met zes stemmen tegen en zeven vóór werd de verordening verworpen, daar de vereiste meerderheid van twee derde niet verkregen was. Het door de heer Hengeveld in zijn artikel uitgesproken vertrouwen, dat ook de werknemers vertegenwoordigers tegen zouden stemmen, ging dus niet in vervulling. Dat tegenstemmen heeft dan ook belangrijke consequenties, want nu kan het schap aan de bedrijfsgenoten geen heffing opleggen en beschikt het ook niet over het geld om zijn arbeid voort te zetten. De middenstandsver tegenwoordigers achten het echter van groter belang, dat deze zaak nu maar eens uitgevochten wordt. In andere „schappen" zal de contributie-aftrek ongetwijfeld ook gaan spelen. Het spit afbijten De schilders willen nu het spit af bijten en pogen een eind te maken aan wat zij zien als onwettige bevoogding van de S.E.R. en een onbillijke aftrek regeling. In de organen van andere middenstandsbonden wordt aan deze zaak grote aandacht besteed. Verschei dene scribenten stellen het daar in derdaad zo, dat de schilders thans voor de andere middenstansbonden de kas tanjes uit het vuur halen. Het vervolg van deze kwestie wordt door hen dan ook met grote interesse afgewacht. Britse communisten voor nieuwe koers LONDEN, 16 juli Het bestuur van de Britse communistische partij heeft een verklaring uitgegeven waar in de resolutie van de Sowjet-com- munistische partij, die het optreden van de huidige leiders onder het be wind van Stalin verdedigt, „met in stemming wordt begroet". GOES, 16 juli Aan het Christelijk Goes; Arie van der Kerk, 's-H. Abtsker- Lyceum voor Zeeland zijn de volgende ke; Lenie Zandee, 's-H. Arendskerke; Ag- leerlingen bevorderd: Tot de 2e klasse, 53 leerlingen t.w.: nes v. d. Leek, Giel Ribbens, Kapelle; Chris Roose, Kloetinge, Evert Bakker te I» INGOLSTAD, 16 juli (AFP). De Amerikaanse autoriteiten in West' Duitsland hebben besloten het Hon gaarse vliegtuig, dat vrijdagavond op Westduits gebied landde, aan Hon garije terug te geven. Vier beman ningsleden en vier passagiers hebben besloten naar hun land terug te keren. Het toestel wordt voor de terugreis gereed gemaakt. Nog twee der passagiers willen naar Hongarije terug, doch zij verblijven nog in een ziekenhuis. GOES, 16 juli Ook voor de twee de rit om het KNMV-cIubrittenkam- pioenschap van Zeeland, welke zater dag werd gehouden, was de belang stelling niet overweldigend. Voor de ze kaartleesrit, waarvan de start en finish by hotel Tivoli in Goes waren en welke door Zuid-Beveland voerde, verschenen in totaal 14 deelnemers, waarvan er nog twee moesten worden gedisqualificeerd. De voorlopige uit slag was: Soloklasse: 1. A. Eversdijk, Goes 11 strafp.; 2. J. Dees, Terneuzen, 28; 3. J. Crucq, Arnemuiden, 101; duoklasse: 1. S. Jongepier, Serooskerke, 28; 2. M. Ganzeman, Kapelle, 71; 3. P. Lous, Serooskerke, 124; 4. D. Kayser, Zaam- slag, 131 ;5. P. Buyze, Sluiskil, 150. (Een deelnemer gedisqualificeerd). Autoklasse: 1. A. van Dijke, 's-Heer Arendskerke, 63; 2. J. v. d. Kreeke, Middelburg, 80; 3. D. Gebraad, Kat- tendijke, 84; 4. E. Lenstra, Goes, 164. Eén deelnemer werd gedisqualifi ceerd). Bevoogding De heer Hengeveld, secretaris van de Ned. Bond van Chr. Schilderspa troons, heeft dit verzet onder woorden gebracht. Hij wijst er in zijn bonds orgaan op, dat de S.E.R. toezicht moet houden, of de schappen niet handelen in strijd met de wet of het algemeen belang. Het ftrekvoorstel was echter niet in strijd met de wet en wat de Commissie Financiën Bedrijfslichamen nu deed, is bevoogding van de schap pen. Tevens wijst hij er. op, dat de con tributie van de neutrale bond onder meer daarom veel lager is, omdat deze bond een veel geringer bedrag betaalt aan de Kon. Ned. Midden standsbond dan de beide confessio nele organisaties aan hun centrale betalen. De chr. organisatie draagt f 6 per lid per jaar af aan de Chr. Middenstandsbond en de neutrale or ganisatie betaalt slechts f 0.75 per lid en per jaar aan zijn centrale. De leden van de chr. bond worden nu gestraft, omdat zij geleerd hebben te offeren voor een sterke centrale organisatie. 's-GRAVENHAGE, 16 juli. Een aantal Christelijk Historischen en An tirevolutionairen, alsmede enige mo menteel politiek daklozen, .ten zeerste verontrust ten opzichte van a. Een duidelijke en krachtige be- ginselpolitiek, zowel bij de A.A. partij als bij de C.H. Unie; b. de ernstige teruggang van het christelijk karakter van ons volk; c. de steeds verder om zich grijpen de teruggang van het protestants chr. onderwijs, zowel wat verschraling van het wezen van dit onderwijs als wat het aantal leerlingen betreft; d. de systematisch doorgevoerde stille socialisatie en een daarmede in overeenstemming zijnde toeneming van de macht van de staat; e. het verlies van het vertrouwen in deze partijen door grote gedeelten van ons volk, hebben zich verenigd om te trachten deze protestants-rechtse pa- tijen weer tot zuiverder belijden en beleven en zo mogelijk tot eenheid te brengen. Teneinde beter inzicht te ge ven van wat hen bezielt zijn hun ge dachten, nader uitgewerkt, in 26 stel lingen geformuleerd. De ondertekenaars zijn de heren mr. W. Beernink te Dordrecht, ds. M. de Goede te Amsterdam, dr. N. J. Hom fes te Rotterdam, mr. J. W. de Jong Schouwenburg te Amsterdam, dr. P. G. Knibbe te Leiden, P. van der Nagel te Sassenheim, prof. dr. J. Prins te Lei den, dr. J. J. R. Schmal te Voorburg, mr. W. J. Spanjaard te Amsterdam, mr. M. .A. van Wijngaarden te Amsterdam. NICOSIA, 16 juli (Reuter). Een 18-jarige Griekse Cyprioot Is maandag in Nicosia ter dood veroordeeld we gens het gooien van een granaat naar een verblijf van de Britse militaire po litie. Ineke Vrijlandt, Borssele; Clasien Stout- I Krabbendijke; Inge Llgthart Schenk te hamer, Ellewoutsdijk; Daan Bakker, Ank Kruiningen; Ina Brakman, Nw. en St. Bonder, Henk de Bruin, Hans Carpentier, l Joosland; Rinus Moerman, Nisse; Chiel Ermien Elzerman, Ineke Ermerins, Erna in 't Anker te Schore. Niet bevorderd 6 Flinterman, Ditje van Fraassen, Hans I leerlingen. Een herexamen werd opge- Goovers, Kitty de Graaf, Jos van Heinin- dragen aan 1 leerling, gen, Marijke Hordijk, Onno de Jong, Jan Tot de 3e klas9e afd m.S.v.M., 7 leer- Koene, Annemarie Meindersma, Idelet lingen: Zoetje de Regt, Borssele; Suus, Metselaar, Nelly Paauwe, Netty Paauwe, de Bruyne, Frieda Denkelaar, Agnes op Ton v. d. Rest, Johan van Strien, Henk I Metsy Tamminga, Mieke Smit te van 't Veer, Marijke v. d. Vegt, Janny Goes; Janneke Sinke te Kloetinge. Vereouteren Ronny v. d. Vliet Jan van de 4e klasse afd Gymnasium: Willegen te Goes; Mteneke Cabaret Bep leerllngen. Maps Adriaanse, GIen de poMer;"Marijke Nieuwenhuyse, Marietje I muivei-e's-Grav^npotto- kerke;1 Peter ^Luikenaar te Oud Sabbinge. Niet bel ren; Nelüe Engelse, Attie Meulendijk te I V01 derd 2 leerlingen. Heinkenszand; Arjaan Minderhoud, Jan I Tot de 4e klasse afd. 16 leerlm- Mol, Hoedekenskerke; Chris de Jager, Ko gen; Pim Luyk, Rinus Sinke, Colijns- Slabbekoorn, Truus Veerhoek, Kapalle; plaat; Henk Elzerman, Cokky Fraanje, Frans Duynhouwer, Willy Kloosterman, Bas van Fraassen, Hans Geluk, Jan Kerk- Kloetinge, Giel Smallegange, Krabbendij- hof, Henk v. d. Peyl, Addie Sinke, Kees ke; Rien de Jager, Nieuwdorp; Jopie v. Verhage, Goes; Floor Meulbroek, 's-Heer d. Velde, Ovezande; Marijke Scheele te Arendskerke; Mattie Waverijn, Kapelle; Wissenkerke; David Reinhoudt te Wol- j Jan Vader, Krabbendijke; Evert van Dal- phaartsdijk- Aartjan Mareyn, Laure Si- sen, Kruiningen; Izak Kole, Waarde; Wim monse, LeoSinke, Wim Koeman, Els Vee- de Winter, Yersebe Niet bevorderd vijf nemans te Yerseke. Niet bevorderd 17 leerlingen. leerlingen. I Tot de 4e klasse afd. M.S.V.M., 13 leer- Tot de 3e klasse afd. Gymnasium, 9 leer- I lingen: Hanna v. d. Velde, Biezelinge; Sa- leerlingen: Jaap Boor te Axel; Stof Gunst ri Duvekot, Ria v. d. Hell, Lien Karelse, Rinus Hillebrand, Emmy Stam, Goes; I Rietje Phaff, Silvia Spangenberg, Made- Henk Slabbekoorn, Kapelle; Jaap Kool- leine Vermeer, Nellie Verschuure, Elly stra, Kruiningen; Jip Stevens, Middel- Slabbekoorn, Goes; Lenie Goeman, 's-H. burg; Gerard Smallegange, Wolphaarts- Abtskerke; Lenie Traas, Hoedekensker- dijk; Kees Vette, Yerseke. Niet bevor- ke; Lineke Aarnoutse, Kloetinge en Addy derd 2 leerlingen. Een herexamen werd I Dieleman te Zaamslag. Niet bevorderd 1 opgedragen aan 2 leerlingen. leerling. Tot de Se klasse afd. H.B.S., 21 leerlin- Tot de 5e klasse afd. Gymnasium, 10 De vier korporaalschappen van de „Nachtwachf, die zaterdagavond ge durende een paar uur tot leven kwa men en de toeschouwers ruim driehon derd jaar terugvoerden, opgesteld voor het Rijksmuseum. Luttele minuten na dat deze foto genomen was keerden de schutters weer terug in de lijst van het oude schilderij van de meester, ter ere van wie het kleurrijke schouiospel was opgezet. In Leidsendam hebben zich twee gevallen van kinderverlamming voor gedaan. VLISSINGEN, 10 juli Aan de Mid delbare Handelsschool zijn de volgende leerlingen bevorderd. Van de le naar de 2e klasse: I. S. v. d. Hof, S. J. Hol, P. Latuheru, L. J. Meerman, C. H. Meijer, I. K. Oehler, P. C. B. Post, S. L. de Ridder, A. Rosier, W. Schaeffer, L. J. Sehroevers, A. J. Smit, W. R. Swennen, M. v. d. Woesteyne, P. v. Zalen, N. J. Bastiaanse, R. Buys, J. C. v. Eykeren, N. Geelhoed, A. de Graaf, T. W. V. d. Grijp, A. Koster, W. Lagendijk, 1. Latuheru, A. Vos, J. A. M. de Vries, I. Fanoy. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: A. J. Abee, G. S. Audenaerdt, H. C. E. Bode, M. E. J. Brussen, J. A. Cysouw, P. C. Eckhardt, G. B. Hament, H. H. Har- ting, R. A. Izeboud, I. J. Izeboud, M. T. Joosse, C. van Keulen, A. Koole, P. v. d. Male, A. Meyers, C. van Soelen, I, Suur- mond, G. Tournoy, R. Tournoy, L. A. Van- neuvtlle, P. J. Verplanken, P. M. Vreeke, J. Wisse. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: M. I. J. Arens, N. A. Baart, M. B. M. Bode, M. G. Breyer, W. B. Bronke, A. A. Faber, L. P. S. Hangoor, M. E. Jobse, M. A. van Klinken, M. C. J. v. d. Kreeke, W. C. S. Maas, C. A. van Marion, J. Ma- rijs, H. E. Pleyte, M. L. Schouwenaar, C. Strack van Schijndel, C. Vogel, P. J. de Voogd, C. P. de Waal, S. G. S. Walraven, W. S. Zoete. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 4e naar de Be klasse: L. M. L. M. Aspeslagh, H. L. van den Berg, C. P. v. d. Berge, T. C. Bertijn, J. N. de Bue, J. D. Christiaans, J. M. Dattin, A. de Haan, M. M. Harlnck, D. E. J. Hon- telê, C. J. Janknegt, E. Janssens, C. Ka- land, A Krijger, M. C. Meljers, M. J. Paauwe, M. T. Post, A. W. Post, A. Pot- appel, H. E. Schinkel, M. van Schijndel. Niet bevorderd I leerllngen. Geslaagd voor het examen «tenografie 130 lettergrepen per minuut: H. M, Ver- •loeff en J. de Nooyer. Uitgereikte diploma's voor macbine- schrijven, Nederlands, 120 aanslagen: A. de Beij, M. Brussen, A. de Beer, A. M, van Bergen, J. J. den Boer, J. B. G. v. d. Berg, P. v. d. Broeke, J. Baljé, C. P. Cornelisse, J. A. Dek, A. A. E. Dronkers, J. den Exter, M. A. de Feijter, F. Ch. Fre- geres, M. J. Groendijk, C. N. Houtzager, W. Hellinga, A. H. P. de Klerk, J. J. J. de Klerk, M. Kievit, J. M. Koole, M. v. d. Kreke, J. van Luijk, M. L. Lukasse, W. Millenaar, H. C. de Munck, J. M. Meul- dijk, J. Marijs, A. W. Post, M. P. Post, M. van Schijndel, C. M. Tournoy, H. Vande- pitte, P. J. de Voogd, P. M. Vreeke, J. Wolse, A. Willems, W. Zoete. 175 aanslagen: Th. C. Bertijn, J. J. den Boer, W. M. Kruit, J. M. Meuldijk, J. Ma rijs, A. W. Post, M. P. Post, H. E. Schin kel, C. M. Tournoy, A. Vandepitte, L. Vanneuville, C. Vogel, P. M. Vreeke, M. v. d. Woestijne, S. J. S. Walraven, E. L. Janssens. Engels, 120 aanslagen: C. P. v. d. Ber ge, M. de Baar, J. N. de Bue, P. S. Hang oor, E. L. Janssens, 1.1. A. van Klinken, J. J. J. de Klerk, A. H. P. de Klerk, W. Millenaar, W. A. Post, A. W. Post, H. E. Schinkel, C. M. Tournoy, W. L. N. Van depitte, L. Vanneuville, H. Vandepitte, A. Vandepitte, S. J. S. Walraven, A. M. M. v. d. Wege. 175 aanslagen: M. de Baar, W. A. Post, A. W. Post, W. L. N. Vandepitte, L. Van neuville. Frans, 120 aanslagen: M. de Baar, A. W. Post, W. A. Post, H. E. Schinkel, A. Van depitte, W. L. N. Vandepitte. 175 aanslagen: M. de Baar, A. W. Post, W. L. N. Vandepitte. Duits, 120 aanslagen: M. de Baar, Th. C. Bertijn, J. N. de Bue, W. Millenaar, W. A. Post, A. W. Post, H. Schinkel, W. L. N. Vandepitte, A. Vandepitte, S. J. S. Walraven. 178 aanslagen: M. de Baar, J. N. de Bue, A. W. Post, W. L. N. Vandepitte. ZIERIKZEE, 16 juli Onder vrij ongunstige weersomstandigheden speelde 't vertegenwoordigende korf baltwaalftal van Schouwen-Duiveland te Renesse een korfbalwedstrijd tegen het vertegenwoordigende twaalftal van Doi'drecht. Hoewel de gasten technisch minstens een klasse beter waren, heeft het vrij talrijke publiek toch van een aantrekkelijke wedstrijd kunnen genieten, omdat het enthou siasme van de Schouwse ploeg veel vergoodde. Vlasboom van Deetos gaf Dordrecht na zes minuten spelen de leiding, maar vijf minuten later zorgde mej. C. Bolijn van SVOWK met een mooi schot voor de gelijkmaker (1—1). Door twee treffers van F. de Waal (Deetos) werd het 13, waarna Ruim (Deetos) en Franken (Regenboog) nog voor rust de score tot 15 op voerden. Kort na de hervatting wist Geluk van Velocitas de achterstand tot 2—5 terug te brengen, maar Vlasboom en Scheepsbouwer van Regenboog (twee maal) lieten Dordrecht uitlopen tot 28. Tenslotte bracht M. Schrler van Burgh de eindstand op 38. NEW YORK, 16 juli (AFP-Rtr.) Meer dan 170 van de 400 brandweer lieden zijn gewond of door de rook bedwelmd geraakt bij een grote brand („de grootste in 34 jaar", aldus de brandweercommandant) die het vijf verdiepingen hoge warenhuis van Wa- namaker in New York heeft verwoest. De brand woedde langer dan een dag en ware rivieren bluswater stroomden in twee nabije tunnels van de onder grondse, die ernstige waterschade op liepen. Men vermoedt dat de ruïne van het warenhuis geheel omverge haald zal moeten worden. In 1958 zal Steenbergen 650 jaar als stad hebben bestaan. Het feit zal fees telijk worden gevierd. genomen moest worden, leende zich aanvankelijk wel voor het nemen van een winstronde en hoewel diverse renners daartoe een poging onderna men, strandden zij reeds vroegtijdig. Het eerste vuurwerk van de zijde van Piet Rentmeester en Kees v. d. Borst werd door Van der Zande ln de kiem gesmoord, die het peleton op sleep touw had genomen. Rentmeester bleef echter actief en liet even later wederom zijn achter wiel aan het peleton zien. Nu was het Paymans, die het eerst reageerde, ter wijl ook de groep geen uitlooppoging toestond. De schermutselingen bleven voort duren. Van 't Hof en Van der Zande vormden een duo, dat een voorsprong wist te nemen, maar zij slaagden evenmin als de tandem Rentmeester- v. d. Borst, die het even later pro beerde. Nadat het peleton vele ronden lang in gesloten formatie de jury-wagen passeerde en Rentmeester Inmiddels door pech de strijd had gestaakt, kwam er nieuw leven in de brouwe rij, toen in de 53e ronde De Ruiter zich losmaakte uit de groep. Hij kreeg spoedig gezelschap van Van de Broek en nu brak de beslissende fase aan. Het tempo werd verhoogd en bij het ingaan van de 80e ronde formeerde zich «en kopgroep van zeven man gen: Elly Gijzel, Biezelinge; Adri Boo-1 leerlingen: Ko Traas, Biezelinge; Ary gert, Borssele; Rinus Bliek, Anke Duve- Vrijlandt, Borssele; Anthe Barends, Hans kot, Wim Faasse, Tineke Hage, Leo Hart- I oranje, Wim Rombout, Heieen v. d. Vegt, man, Theo Karelse, Libbe Rozendal, Jo- Adri Verburg, Klaas Zachariasse, Goes; han Verplanke, Ineke van Zweeden te Marien straub, Kloetinge; Gerrit van Burgeier, Kruiningen. Niet bevorderd 1 leerling. Tot de 5e klasse afd. H.B.S.-A:, 2 leer lingen: Martin Dekker, Goes; Peter Louisse, Middelburg. Tot de 5e klasse afd. H.B.S.-B: 13 leer- lingen: Hans Dekker, Janny Koppejan, Bouke Meindersma, Kees van Sabben, Rini v. d. Wel, Bram van Zweeden, Goesj Gerard Braam, 's-H. Abtskerke; Mar Wis se, Kapelle; Greetje Bets, Middelburg; Hans Goedbloed, St. Laurens; Henk de I Nood, Veere; Wim de Rijke, Vlissingen; Ko Sonke, Wemeldinee. Niet bevorderd I 4 leerlingen. Tot de 5e klasse M.S.v.M.: 6 leerlingen: I Els Geschiere, Willy Rombout, Greetje Velthuizen, Goes; Jeantje Schimmelpen- I ninck v. d. Oye, Kloetinge; Jopie Brak man, Nw. en St. Joosland; Gonnie Bikker, Vlissingen. Niet bevorderd 2 leerlingen. Tot de Ge klasse afd. Gymnasium-A: 5 leerlingen; Taco Bosnia, Tineke van Dokkum, Goes; Leen Oele, Hoedekens kerke; Frankie Schimmelpenninek v. d. Oye, Kloetinge; Hans Blok, Kruiningen. I Niet bevorderd 1 leerling. Tot de 6e klasse afd. Gymnasium-B: 5 leerlingen: Arthur Hoogendoorn, Crijno j Hoogendoorn, Corrie Teerds, Goes; So- j phie Rothuizen, Middelburg, Jaap Stomp te Wemeldinge. GOES, 16 juli Bij de A-adspiran- ten speelde Swift A twee wedstrijden, waarin het niet minder dan 30 doel punten scoorde. Eerst moest Animo A er in Souburg met 220 aan geloven en daarna werd Vopo met een 100 nederlaag naar huis gestuurd. De Middelburgers bezetten ongeslagen en zonder verliespunten de eerste plaats en stevenen rechtstreeks op het kam pioenschap af. De stand is hier: Swift A 918; Tjoba 6—9; Olympia 5—7: Vopo 86; Animö A 85; Swift B 84; Vios A 61. Bij de B-adspiranten verloor Swift Kwiek met 12 van Swift Vlug, waardoor de stand als volgt werd: Swift Snel 8—16; Swift Vlug 9-14: Zuidwesters 78; Ondo 78; Swift Kwiek 9—8; KVL 8—2; Animo B 8—0. Bij de C-adspiranten behaalde Swift Lenig een daverende 019 overwin ning op Atlas en bleef dus ook al on- - geslagen en zonder verliespunten de leiding behouden. De stand is: Swift Lenig 7—14; Swift Rap 6—8.. Vedo 6 7; Swift Vlot 74; Animo C 73; Atlas 80. 's-GRAVENHAGE, 16 juli. De Christelijke Volkspartij heeft te Utrecht in een landelijke vergadering de uitslag van de verkiezingen bespro ken. Uit de discussie bleek, dat de Chr. Volkspartij het zeer betreurde, dat bijna 120 duizend protestants christe lijke kiezers bij de verkiezingen ge meend hebben voor het eerst hun stem ie moeten uitbrengen op een niet christelijke partij. Zij gaf daar voor de volgende verklaring: 1. het gros van de christenen, dat nu voor het eerst de P. v. d. A. steunde, heeft dit niet gedaan omdat men de door braakgedachte onderschreef, maar om dat men het vertrouwen in de christe lijke partijen heeft opgezegd. 2. De practische politiek van christelijke partijen en met name het niet vol doende bevorderen van de sociale ge rechtigheid is de hoofdoorzaak van 't gaan naar de P. v. d. A. 3. Diezelfde practische politiek heeft de ontkerste ning in de hand gewerkt, waardoor bindingen met een christelijke poli tieke partij zijn verbroken. De vergadering was voorts van oor deel van de A.R.P. en C.H.U. niet in staat zijn de naar de P. v. d. A. ge- ane stemmen terug te winnen, en dat -lit alleen kan geschieden door een progressieve christelijke partij, die tevens de eenheid van de progressieve christenen in haar vaandel heeft ge schreven. Spannende slotfase TERNEUZEN, 16 juli. In Terneuzen werd zaterdag voor de tweede maal een wielercriterium voor amateurs en onafhankelijken verreden, waarin Jo de Haan uit Klaaswaal zich de sterkste toonde. Samen met de sterke Jaap Bruggekamp toonde De Haan zich in de slotfase van de strijd de meerdere van zijn rivalen. Deze rivalen waren beslist geen „kleine jongens" en hoewel er dan slechts 28 renners van start gingen mocht het veld toch gerenommeerd ge noemd worden. Het kleine parcours, dat 85 maal te weten De Ruiter, Van de Broek, De Haan, Van Overveld, Bruggekamp, Van Wijchen en Konings. Deze groep won geleidelijk terrein op de rest. Vijftien ronden voor het einde de marreerden Bruggekamp en De Haan op verrassende wijze en wisten een flinke bres te slaan. De eindsprint tussen De Haan en Bruggekamp werd ten gunst* van eerstgenoemde beslist. Een klassementspremie werd ge wonnen door Van Wijchen met 24 punten voor Paymans en Brugge kamp. De uitslag luidt: 1. De Haan (Klaas waal) 102 km in 2 uur 33 min,; 2. Bruggekamp (IJmuiden); 3. op een halve minuut v. d. Broek (Breuke- len); 4. Konings (Breda); 5. Van Overveld (Hoogerheide); 6. op 1 min. De Ruiter (Beverwijk); 7. Van Wij chen (Goes); 8. Swaneveld (Dord recht); 9. Paymans (Tilburg); 10. v. d. Borst (Etten). Voor dienstplicht, luidde de mening van 50 van de ondervraagden in West-Duitsland bij een enquête. 32 was tegen en 18 had geen mening. Op de vraag „dienstplicht of beroeps leger" koos 44 dienstplicht en 37 beroepsleger.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4