Kruideniers uiten hun wensen inzake uitbreiding van assortiment Vader Cats' huisgenoten te gast in zijn Zeeuwse geboorteland Bekeerde communist kreeg pak ransel Herstel van watersnoodhuizen is nu bereisdeTdulles met melk meer mans Sowjet-Unie stelt atoom conferentie voor Schoolarts: Meeste kinderen krijgen te weinig melk „De zee in een iheekopje" Zij willen ook vlees, vis, groenten en sigaretten gaan verkopen Westduitse socialisten contra atoomproeven Instelling van regionale organisatie bepleit Hoeveel luisteraars en kijkers? Mevr. Goekoop: „Verrast door de spontaneïteit' Hij was n.l. socialist geworden Met herbouw gaat het niet zo vlot Uitgebreide smokkel van auto's „Doe als Wemeldinge MELK OP SCHOOL!" Werkloosheid weer af nam Weinig autobussen deugen niet Zaterdag 14 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Ingezonden vflededeling (adv.) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHEVENINGEN, 13 juli. „Parallelisatie" en „algemeen le- vensmiddelenbedrijf" zijn termen, die de laatste tijd steeds vaker gehoord worden. Werkende vrouwen en huisvrouwen-zonder-hulp lezen en praten over grote kruidenierswinkels, waar je je boodschap- penmandje niet alleen met suiker, appelstroop en schuurpoeder kunt vullen, maar ook met biefstuk, spinazie, flessen melk en sigaretten. Dergelijke winkels zouden veel heen en weer geloop en dus ook veel tijd uitsparen. In Amerika zijn ze er al en daar maken vooral de werkende vrouwen er druk gebruik van. Maar hoe staat het in ons dierbare vaderland? Juist de laatste tijd is het vraagstuk van de parallelisatie (het verkopen van verschillende soorten uiteenlo pende artikelen in één winkel) weer actueel. In 1954 is n.l. een nieuwe vestigingswet tot stand gekomen en thans moeten tal van nieuwe vesti- gingsbesluiten voor allerlei branches in de detailhandel worden vastge steld. In de oude vestigingsbesluiten voor de verschillende bedrijven zijn zoveel bepalingen met betrekking tot de eisen die aan de verkopers gesteld worden, opgenomen, dat het praktisch onmogelijk is, dat de parallelisatie zich natuurlijk ontwikkelt. De detailhandelaren zijn niet in staat een reeks van nieuwe artike len aan hun assortiment toe te voegen, omdat zij daarvoor eerst ontelbare zware examens zouden moeten afleggen. Deze zware exa mens worden tegenwoordig echter meer en meer overbodig, omdat de kruidenier erg veel verpakte arti kelen verkoopt, die hij alleen maar „over de toonbank hoeft aan te rei ken". Brochure De kruideniers, die de grote voor vechters van de parallelisatie zijn, hebben een Commissie Vestigingsbe- sluit Kruideniersbedrijf samengesteld, die het vraagstuk parallelisatie met het oog op de komende nieuwe ves tigingsbesluiten terdege onder de loep heeft genomen. In deze commissie zit ten zowel vertegenwoordigers van co- operaties en groptbedrijven als van zelfstandige kruideniers. De secretaris van de C.V.K., de heer J. van Keulen, heeft in een brochure: „De zee in een theekopje" de wensen en verlangens van de kruideniers uit eengezet. In de brochure is ook een door de commissie opgesteld ontwerp voor het nieuwe vestigingsbesluit kruideniersbedrijf opgenomen. Algemeen bedrijf" In het ontwerp zijn verschillende groepen artikelen aan de in het oude vestigingsbesluit genoemde toege voegd. Zo spreekt de brochure over boter, kaas, eieren, verpakte melk en melkprodukten, vleeswaren en verpakt vlees, groenten-, vruchten en andere conserven, verpakte groen ten, aardappelen en hard fruit. Bovendien wordt voorgesteld de krui denier ook toestemming te verlenen In zijn assortiment verpakte genees- en verbandmiddelen, zacht fruit, groenten en aardappelen, banket, parfumerieën en kosmetlsche artikelen op te nemen, wanneer hy daarvoor een aanvullend vakexamen afgelegd lieeft. Men zou zich af kunnen vragen, of een „algemeen levensmiddelenbedrijf" niet de ondergang van de gespeciali seerde zaken zal betekenen. De voor zitter van de C.V.K., de heer K. Rook, ontkende dit op een persconferentie die ter gelegenheid van het verschij nen van de brochure werd gegeven, echter ten stelligste. Specialisatie Volgens hem zou assortimentsuit- bfeiding alleen maar een zwaarder accent op parallelisatie én specialisa tie in de detailhandel in voedings- en genotmiddelen leggen. Bovendien zul len er altijd mensen blijven die lie ver naar een speciaalzaak gaan. De kruidenier verkoopt n.l. alleen maar verpakte levensmiddelen, ter wijl de specialist zich ook bezig houdt met de bereiding en de be werking daarvan. Een huisvrouw zou b.v. bij de kruidenier een stukje verpakt varkensvlees zonder meer kunnen kopen. Bij de slager kan zij echter haar wensen kenbaar maken over de dikte van het randje vet, enz. Het is natuurlijk niet zo, dat de kruideniers nu zeggen: „Wij willen artikelen van de specialisten in onze assortimenten opnemen, maar zij krij gen er niets bij". Integendeel, dé heer Rook verklaarde: „Elke groente-, vlees- of zuivelwinkelier die paral- leliseren wil in het voedingsassorti ment en die daarvoor de bekwaam heid bezit, dient daartoe gelegenheid te hebben." „Proeve" Daarom wordt in de brochure ook al 'n „proeve" gegeven van de krui denierswaren die bij parallelisatie ook door andere branches zouden mogen worden verkocht. Voor de kleinhandel in groenten, aardappelen en fruit worden b.v. boterhamsmeersels, jams, chocolade, suikerwerken en spece rijen genoemd. Voor de kleinhandel in melk, boter, kaas en eieren wordt o.a. de verkoop van vleeswaren ge suggereerd, terwijl men de kleinhan del in tabakswaren ook suikerwerk artikelen zou willen laten verkopen. De voortschrijdende parallelisatie raakt vele duizenden ondernemers. Alleen al in de sector der voedings- en genotmiddelen zijn er rond 90.000 winkelbedrijven. De Sociaal-Econo- mische-Raad heeft de moeilijke taak om een advies inzake deze materie uit te brengen. De heer Van Keulen vraagt op de laatste bladzjjde van zijn brochure om de realisering van het door de S.E.R. gestelde beginsel, n.l. dat bi) de uitvoe ring van de vestigingswet voorop dient te staan dat de vestigingsbesluiten niet alleen de op het moment van afkondi ging aanwezige structuur moeten eer biedigen, maar tevens een gezonde ont wikkeling moeten toelaten. NEW YORK, 13 juli (Rtr.) De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft in de afgelopen vier jaar op zijn buitenlandse reizen circa 450.000 km afgelegd en 38 landen bezocht. Zijn adviseur, dr. Henry Wriston, meent, dat de minister het wat kal mer aan moet doen. In een artikel In een Amerikaans tijdschrift verklaar de hij, dat Dulles wat meer zijn ge mak moet nemen voor rustige over peinzingen. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Pvbtlkoll» Nederland» Zul*»lbur«ov, 1 Gravenhage 65 MUNCHEN, 13 juli (AFP) Op 't congres van de Westduitse sociaal democratische partij is een motie aan genomen, waarin wordt geprotesteerd tegen „de voortzetting van proeven met waterstof- en atoombommen, welke een bedreiging voor de gehele mensheid vormen". Van de 388 af gevaardigden onthield slechts één zich van stemming, de rest sprak zich voor de motie uit. De Westduitse regering wordt ver zocht onmiddellijk bij de grote mo gendheden stappen te doen om deze op de hoogte te stellen van de „een stemmige mening van het Duitse volk over de kernproeven". MOSKOU, 13 juli. AFP. De Sowjet-Unie heeft een Europese conferentie over de instelling van een regionale organisatie voor vreedzaam gebruik van atoomenergie voorgesteld. Deze organisatie zou op intergouvernementele basis moeten worden opgericht, met deelneming van alle Europese landen die dat wensen, en de Ver. Staten. Het Sowjet-voorstel is gedaan in boodschappen, die donderdagavond zijn overhandigd op de Amerikaanse ambassade en de ambassades van alle Europese landen, ook de neutrale als 's-GRAVENHAGE, 13 juli. Het aan tal aangegeven radio-ontvangtoestellen ih Nederland bedroeg per 1 juli 1956 2.175.581 tegen 2.164.886 per 1 juni 1956. Op 1 juli 1956 waren er 533.266 aangeslo tenen op het draadomroepnet tegen 532.504 op 1 juni 1956. Het aantal gere gistreerde televisieontvangers steeg van 59.856 op 1 juni 1956 tot 63.222 op 1 juli 1956. GOES, 12 juli. - Twaalf slanke balletbennen trip-trappelen schijn baar vol ongeduld op het plankier in het Goese Schuttershof. Nog enkele dagen van verbeiden en dan zullen diezelfde met melodie, gratie en souplesse volgegoten benen op Schouwse bodem staan, om in het voetspoor te treden van „hun aller Vader Cats". Vanwaar dit verlangen van deze jonge artisten van de balletgroep Marjo uit Den Haag om het geboortehuis en het standbeeld win de reeds lang ge storven volksdichter in Brouwershaven te kunnen aanschouwen? Heel eenvoudig. Op hetzelfde Haag se buiten „Sorghvliet", waar eertijds Jacob Cats zijn roemrijke jaren door bracht, woont thans de begaafde bal letpedagoge Mevr. Goekoop-Santha- gens, die behalve enkele honderden pupillen, ook de Marjo-groep leidt. VERRAST. Het is niet alleen de band met Va der Cats, die de groep met zoveel ge noegen in Zeeland doet verblijven. „Wij zijn verrast door de spontaneïteit van de Zeeuwen", zegt mevr. Goekoop, die toch heus wel iets gewend is. En dan doelt zij op de enthousiaste ova ties, die reeds enkele duizenden Zeeu wen deze week haar groep hebben be reid. Maar ook op de vele invitaties, die haar dagelijks bereiken. Gezien de bezette dagprogramma's van trainen, repeteren en optreden kan zij hieraan echter maar ten dele voldoen. Maar dezer dagen is het Haags- Zwitserse gezelschap er een dagje helemaal tussenuit geknepen. Onder aanvoering van de zakelijke leider, Relletje jn Noord-Frankrijk HENIN-LIETARD (N.-Frankrijk) 13 juli. Reuter. Auguste Le- coeur, een voormalige Franse com munistische leider, die zich bij de socialisten heeft aangesloten, is donderdagavond door meer dan honderd communisten afgeranseld toen hij op een openbare bijeen komst aan zijn socialistische par tijgenoten de redenen voor zijn ommezwaai wilde uiteenzetten. DEN HAAG, 13 juli. De 50.000 panden, meest woningen,' die door de stormvloed van 1 februari 1953 herstelbaar waren beschadigd, zijn thans, op een gering aantal na hersteld. Zij, die tot dusver ver zuimden hun beschadigd pand te doen herstellen, zullen nog tot 1 januari 1957 aanspraak kunnen maken op een bijdrage van rijks wege in de herstelkosten. Gaan zij na deze datum over tot herstel, dan verliezen zij die aanspraken. De herbjuw van de ongeveer 2.000 verwoeste woningen verloopt niet zo vlot. Tot nu toe is nagenoeg de helft van het aantal vernielde woningen herbouwd of in aanbouw. Van rond 100 woningen is bekend, dat de eige naren ze niet zullen vervangen, omdat zij ontheffing van bestedingsplicht heb ben aangevraagd en verkregen. Dit be tekent, dat van bijna de helft der ver woeste woningen nog niet bekend is of zf) ooit zullen worden herbouwd. Het minder viotte verloop van deze kunnen ontgaan, herbouw heeft echter niet tot gevolg ge had, dat de verloren gegane woonruimte in het rampgebied niet opnieuw beschik baar is gekomen. De gemeentebesturen hebben op zeer voortvarende wijze voor. zien in de behoefte aan woonruimte van vele eigenaren van vernielde woningen door het in voldoende mate beschikbaar stellen van woningwetwoningen. Ook de geschenkwoningen hebben een belang rijke bijdrage in de vervanging van ver loren gegane woonruimte geleverd, ter wijl verscheidene geëvacueerde eigenaren van verloren gegane woningen elders naar genoegen zijn gehuisvest. De eigenaren van de verwoeste wo ningen van wie nog niet bekend is of zij die woningen zullen vervangen, zul len thans ethter spoedig tot een besluit moeten komen. Indien zij uiterlijk 1 januari 1957 nog geen aanvang hebben gemaakt met de vervanging van hun verwoeste panden, zullen zij in het al gemeen slechts aanspraak kunnen ma ken op een vergoeding van het rijk ten bedrage van de verkoopwaarde dezer onroerende goederen vlak vóór de ramp, verminderd met de verkoop waarde der restanten. Een tegemoetkoming van het rijk kun nen zij bij eventuele latere herbouw niet meer verwachten, tenzij in bijzondere ge vallen. Hierdoor zou hun een belangrijke en bij de huidige prijzen onmisbare steun In de afgelopen dagen hadden commu nistische bladen en woordvoerders ge waarschuwd, dat de bijeenkomst een on- verdragelijke provocatie was en met alle middelen zou worden verhinderd. Com munistische aanhangers kwamen in de loop van de dag in gehuurde bussen het mijnstadje Henin-Lletard ln Noord- Frankrijk, waar de bijeenkomst zou wor den gehouden, binnen. Even nadat Lecoeur, die twee jaar geleden de communistische partij ver liet na afgevaardigde in het parlement te zijn geweest, was verschenen, be stormden communisten het podium en gingen hem met stoelen en de blote vuist te lijf. Lecoeur werd daarop bloedend door vrienden weggevoerd. Intussen was er een gevecht tussen communisten en so eiallsten ln de zaal uitgebroken, terwijl achthonderd communisten buiten de In ternationale zongen. Later keerde Lecoeur, met een rood en opgezet gezicht terug om zijn toe spraak te beginnen, maar hij verliet het podium weer, toen rechercheurs hem vroegen zijn voornemen te laten varen in het belang van de openbare orde. de heer Nederlof, wiens familie oor spronkelijk van Noord-Beveland stamt. VEILING IN DE WAR. „Eerst naar de veiling". Een partij frambozen zou juist worden geveild, maar de hele afslag liep in het hon derd, toen de gasten binnenkwamen. DOETINCHEM, 13 juli. Door de arrestatie van een los werkman en diens twee zoons in Dinksterlo heeft de justitie een schakel ge vonden van een uitgebreid com plot, dat zich bezighoudt met het stelen in Duitsland en het clande stien overbrengen naar Nederland van luxe auto's. Het zijn de 55- 'arige los werkman H. E. en diens zonen, de 27-jarige J. E. en de 23- jarige H. E. De Duitse politie was er al enige maanden van op de hoogte, dat op grote schaal auto's in Duitsland ge stolen werden en naar Nederland ge bracht. De daders lieten de wagens niet via de officiële douaneposten de grens passeren, maar via binnenwegen in de Achterhoek en Twente. Vervol gens zouden de wagens in de omge ving van Varsseveld worden overge spoten. Hoewel de Duitse autoriteiten de Nederlandse politie de tip hadden ge- langs dezelfde plekjes, maar dan in werkelijkheid, voerde. Vooral Veere viel erg in de smaak. De beide jong ste meisjes, Carla Prins en Anneke Smeeman waren hier bijna niet van de boterbabbelaars weg te slaan. „Ik heb zoveel van Britannia ge hoord", zei Mevr. Goekoop, „dat wil ik toch wel eens zien." Zo stond de groep een uur later op de Vlissingse boule vard. Met name Frans de Reuver, die vroeger binnenhuisarchitectuur stu deerde, liet bewonderend zijn ogen langs het riante gebouw dwalen. Mevr. Goekoop bleef echter haar liefde voor de oude kunst en het antiek trouw. Maar in de hypermoderne schouw burgzaal van het hotel vonden allen elkaar: „Een juweeltje". Doodmoe kwamen ze weer thuis. Boordevol indrukken van geveltjes, klederdrachten, pittoreske dorpjes en wuivende duintoppen. „Zeeland is een prachtig land", vonden de jonge ar tisten. ZEEUWSE TOURNEE. Deze zomer zal de balletgroep Marjo nog vele malen in Zeeland optreden. Op 26 juli weer In Goes (op verzoek) met een instructief programma, op 20 juli in Renesse, de volgende dag te Burgh-Haamstede (waarbij tevens Brouwershaven wordt bezocht) en op 11 augustus in Breskens met een vol ledige uitvoering. Zwitserland en Oostenrijk, in Moskou De boodschap was vervat in een „re geringsverklaring". De conferentie zou een onderzoek moeten instellen naar de bevoegdhe den en de taken van de nieuwe orga nisatie en haar betrekkingen mat be staande nationale en internationale Europese organisaties voor vreedzaam gebruik van kernenergie. De ontwikkeling van de pan- Europese samenwerking sluit twee zijdige akkoorden inzake vreed- zaam gebruik van kernenergie niet uit, aldus de Sowjet-nota, mits zij worden gesloten op basis van ge lijkheid, zonder politieke, economi sche of militaire voorwaarden, die onverenigbaar zijn met de souverei- niteit van de belanghebbende lan den. De Sowj et-verklaring levert felle kritiek op de „Euratom", omdat het een „gesloten groepering" en een „bo- ven-nationale organisatie" is, die vol gens de Russen haar activiteit onder geschikt zal maken aan militaire en strategische doelen van blokken waarvan haar leden lid zijn. Boven dien zou de „Euratom" slechts een deel van Duitsland de Bondsrepu bliek omvatten en de huidige be perkingen voor West-Duitsland wat betreft de produktie van atoomwa pens opheffen, waardoor de vrede in Europa ernstig bedreigd zal worden. De organisatie, die de Sowjet-Unie voorstelt, zou technische bystand moe ten verschaffen en behulpzaam moeten z)jn by de uitwisseling van Inlichtingen. Alle deelnemers zouden het recht moe ten hebben aan landen, die verder ge vorderd zpn op het gebied van atoom energie, advies te vragen. Jaarverslag schoolartsendienst O.-Z.-Beveland Boven: een presentje van de veiling. Met een mandje aardbeien komt de jonge' artistengroep de veilinghal uit. V.l.n.r.: de heer W. G. M. de Valk, adj dir. Veiling „Zuid-Beveland", Frans de Reuver, Hans Jurg Messerll, Carla Muller en Lya Mens. Midden: Verrassing op „Miniatuur", V.l.n.r.: Carla Prins, Frans de Reuver en Lya Mens. Op voorgrond: Carla Muller en Anneke Smeeman. Onder: Oef, wat een griezelige kreeft in Veere. V.l.n.r.: Mevr. Goe koop-Santhagens, Frans de Reuver, Carla Muller en Anneke Smeeman. Daar hadden de heren fruithandelaren niet van terug. De directeur van de veiling „Zuid-Beveland" ontfermde zich over de gasten en voerde hen door koelkamers en fruithallen. Jube lend enthousiast beten de ballerina's in ijskoude bellefleurs en ontdekten zij met schrik op de grote balans, dat zij dikker" werden.... bijna 110 pond... „OOO, wat heerlijk klein allemaal," liet de Zwitser Hans Jurgen Messerli, die sinds een jaar in Holland is, maar die al vrij goed onze taal spreekt, zich ontvallen, toen even later Miniatuur- Walcheren aan hun voeten lag. En des te groter was de verrassing, toen de heer Nederlof hen nog die middag den, kon men in de grensstreek aan vankelijk geen aanknopingspunt vin den. Een eerste spoor in deze affaire was de arrestatie van een handelaar in auto's in Arnhem enige maanden ge leden. Daarna volgde een arrestatie in Barnevelt. Tof dusver zijn 11 wagens in beslag genomen, die een onderdeel zouden uitmaken van het wagenpark van ge stolen auto's. Verwacht wordt echter, dat er zeker meer dan 50 wagens op - deze wijze over de grens zijn geko- geven, dat er wagens gestolen wer-1 men en zijn doorverkocht. GOES, 1'3 juli. Naar aanlei ding van een vergadering van schoolartsen in Zeeland met de ge neeskundige inspecteur van het Centraal Schoolmelkcomité werd bij 500 kinderen in elk district ge ïnformeerd naar het melkgebruik (meer of minder dan een halve li ter per dag) in de le en 6e klas'. In het district Oostelijk Zuid-Beve land blijkt meer dan de helft van de kinderen te weinig melk te drinken, terwijl zij naar verhou ding van lengte en leeftijd te ma ger waren. Dit meldt het jaarver slag van de schoolartsendienst in dit district, uitgebracht door dok ter A. van Looijen te Goes. Dat vooral voor de eerste school klassen sehoolmelkvoeding van be lang is, is begrijpelijk. De aanpassing aan het nieuwe milieu kweekt veel nervositeit met vaak een moeizaam ontbijtje. Het elf-uur-melkdrankje werkt hier ook als tonicum, evenals de kop koffie voor de onderwijzer. Mede dank zij de steun van het centraal schoolmelkcomité (dat door het rijk gesubsidieerd wordt) is slechts een klein subsidie van de ge meente nodig om de ouders zonder extra-toeslag deze melk te laten be kostigen. De gemeente Wemeldinge ls er in sept. 1955 mee gestart en wel voor alle scholen (ook de kleuterschool) voor alle klassen; een groots gebaar, dat tot nu toe nog niet in andere gemeenten ge volgd ls. NIEUWE SCHOLEN Wat de scholenbouw en restauratie betreft, zijn er sinds 1950 in dit dis trict met zijn 79 scholen 18 nieuwe scholen gebouwd en 7 goed gerestau reerd. De plannen voor 1957/'58 zijn: 18 nieuwe scholen en 1 goede restau ratie. Het zal echter een wonder zijn, aldus de schoolarts, als deze scholen vóór 1959 gereed komen. Bovendien komen in dit district ong. 18 ver ouderde scholen voor vernieuwing in aanmerking, terwijl meerdere scholen uitbreiding behoeven. Bij het systematisch onderzoek pas seerde ruim de helft der leerlingen de révue. Bjj ruim 26% (de blo-school niet meegerekend) werden geen af wijkingen gevonden, hetgeen sinds vorig jaar een vooruitgang van 11% j. Enkele cijfers van gevonden afwij kingen: schildkliervergrotingen: 10%, asthma 114 (waarvan de helft spo radisch), bedwateren 414% (zonder b.l.o.), waarvan 1% geregeld, spraak- s-GRAVENHAGE, 13 juli In de -- afgelopen maand nam de arbeidsre- Scbreken: 7% in eerste klassen en 3 in overige klassen. I o 's-GRAVENHAGE, 12 juli. Uit de ongelukken, die zich nu en dan met autobussen voordoen en de afkeuring van sommige ervan door de politie, mag niet geconcludeerd worden dat alle touringcars in slechte toestand verkeren. In de laatste tijd werd in het westen van het land slechts aan 'n negental bussen verboden te rijden. In enkele gevallen geschiedde dit alleen omdat het kentekenbewijs of rijbewijs niet geheel in orde was. Aldus ver klaarde de secretaris van de Federatie van Nederlandse Organisaties voor personenvervoer, A. J. F. Zorn. De heer B. F. van der Meer, be stuurslid van de F.N.O.P., juichte de keuringen door de politie van autobus sen voor het vertrek toe. De autobussen worden een keer per half jaar door de rijksdienst voor het wegverkeer gecontroleerd. Het eigen aardige is evenwel dat de maatstaven die de politie aanlegt bij de keuring van deze vervoermiddelen, afwijken van die welke de rijksdienst gebruikt. serve tengevolge van de aanhoudende bedrijvigheid wederom af, zij het niet zo sterk, omdat de landbouwwerk- zaamheden door het koude weer wer den beperkt en de veencampagne ten dele werd beëindigd. De mannelijke arbeidsreserve daal de van 25.974 tot 25.369, hetgeen het gevolg was van een stijging van het- aantal werklozen van 16.215 tot 16.669 en een teruglopen van de bezetting der aanvullende werken van 9759 tot 8700. Het aantal werkloze bouwvakar beiders steeg van 880 tot 992, landar beiders van 1087 tot 2002, transport- personeel van 561 tot 626. Het aantal werkloze metaalarbeiders daalde van 609 tot 569, losse arbeiders van 1240 tot 1199 en minder geschikten van 8168 tot 7609. De vraag naar mannelijk personeel nam toe van 69.147 tot 72.483. In Zeeland waren er eind juni 624 werklozen, een maand daarvoor 442 en eind juni 1955 was dit aantal 684. De relatieve werkloosheid was eind juni het hoogst in Groningen met 16 werklozen per 1000 mannelijke be roepsbeoefenaren en het laagst in Limburg met 2, terwijl het rijksge middelde 5 bedroeg, evenals op 31 mei. Voor Zeeland was dit cijfer 7.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5