Jaarverslag 1955 De Vitrite, Middelburg: vertrouwen in de toekomst BAAYENS Spatader-kousen Jhr. De Casembroot opende hei badhuis van Arnemuiden ZLM-bestuur betreurt standpunt van minister Mansholt Oecumenisch werkkamp in Kapelle Vlissingen heeft te maken met enkele onderwijs-problemen Uitstapjes Prachtig Groene Kruis-wijkgebouw te St. Phiiipsland officieel geopend Mulo-examens Tanden borstels Dividend: preferent 6 pCi., gewoon 14 pCt. Nieuwe fabriekshal voor mechani seren van keuren en pakken Zeeuwse ,,Naobers" Zeeuws coöperatief olïe-benzinedepot te Goes gereed V00rUw^^||a Mej. Jöhr opende de deur Fraai gebouw ten dienste van volksgezondheid Verzoek om rogge- en havertoeslagen Geen vakonderwijzers L.O. meer? Doca Vermeulen (104) gistermorgen overleden Oostburg-expositie Zeeuwse kunstenaars geopend Meer wegwijzers op Tholen Zaterdag 14 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 13 juli. Hoewel 1955 voor de N.V. De Vitrite Fabriek.te Middelburg een goed jaar wordt genoemd, waren de financiële resultaten toch iets minder gunstig dan in het vorige jaar. Weliswaar was de verkoopwinst hoger dan in 1954 anderzijds ontstonden extra kosten door interne verhuizingen in het bedrijf en door hogere uitgaven voor reparatie en onderhoud. De extra kosten voor deze beide factoren zijn geheel ten laste gebracht van de winst over 1955. Deze winst bedroeg vóór aftrek van de vennootschaps belasting f 1.070.229,tegenover f 1.246.908.in 1954. Na aftrek van het voor belasting te reserveren bedrag van f 467.690,en reservering voor bijzondere risico's ad f 150.000,resteert een net towinst van f 452.539. De positie op de internationale markt werd in het afgelopen jaar verder ver sterkt doordat steeds meer typen op zéér snel lopende machines worden ge fabriceerd, hetgeen tot kostprijsverla ging heeft geleid. STIJGING Gedurende het gehele jaar werkte het bedrijf op volle capaciteit; de verkopen gaven wederom een stij ging te zien. Dit terwijl 1954 reeds zeer hoge afzetcijfers opleverde. In dien men de verkoop van 1948 op 100 stelt, vertoont de afzet de volgende, gunstige tendenz: 1949: 100,1950: 126, 1951: 170, 1952:148, 1953: 154, 1954: 237, 1955: 268. De produkten werden afgeleverd, Nederland uitgezonderd, naar 27 lan den, welk getal in 1954 24 was, Duits land, Canada, Italië, Zweden en België waren de grootste afnemers. Het bedrijf is sterk afhankelijk van internationale handelspolitiek. Wan neer men de produktie van lampvoeten in het bedrijf vergelijkt met het ver bruik van gloeilampen in Nederland, komt men tot de conclusie, dat ca. 90 procent van hetgeen in het bedrijf wordt gefabriceerd, hetzij in de vorm van lampvoeten, hetzij gemonteerd aan In Nederland vervaardigde gloeilam- P' n. in het buitenland wordt afgezet. NIEUWE FABRIEKSHAL Ook in 1955 werd voortgegaan met het invoeren van talrijke technische verbeteringen in het produktieproces; tevens werd besloten een nieuwe fa briekshal te bouwen van 791 vierk. m. voor het zoveel mogelijk mechaniseren van het keuren en pakken. Wanneer deze afdeling in 1957 in gebruik wordt genomen, zal wederom een daling van de kostprijzen mogen worden ver wacht. Behalve de winst van het boekjaar ad f 452.539,komt ter beschikking het onverdeelde winstsaldo 1954 (f 61.000,zodat in totaal f 513.539, beschikbaar is. De directie van het bedrijf wil in de eerste plaats een bedrag van f 83.000, voor belangen personeel ten laste van deze winst brengen. Hierin is begrepen de 3 pCt uitkering over het in 1955 ver diende loon/salaris. Volgens de statu ten moet voorts een bedrag van f 55.980 worden gestort in de algemene reserve. De directie van het bedrijf stelde voor bovendien in deze reserve een extra bedrag van f 114.000,te storten. Rekening houdend met deze reser veringen kwam door de aandeelhou ders een bedrag beschikbaar, dat voorziet in een dividend van 6 pCt op de preferente en van 14 pCt op de gewone aandelen. Dit dividend is ge lijk aan hetgeen het vorig jaar werd uitgekeerd. Voorgesteld werd het resterende be drag van f 52.519,op de nieuwe re kening over te brengen. SOCIAAL GEBIED Op sociaal gebied hoort de totstand koming van de eerste ondernemings raad, op 26 aug. j.l., te worden gemeld. Een andere maatregel van sociale aard was het in 1955 genomen besluit om ten bate van het personeel 20 woningen met halve premie aan de Veerseweg te Middelburg te doen bouwen. Deze woningen, uitstekend van kwa liteit, kwamen in het voorjaar van 1956 gereed. Men verwacht, dat de aktiviteit in de toekomst niet zal teruglopen. Op lange termijn gezien zal met een verdere stij ging van de produktie moeten worden gerekend. Deze verwachting is gegrond op de voortdurende stijging van het lichtverbruik in de wereld en het zeer grote risico dat de oprichting van een concurrerende fabriek in deze branche met zich mee zou brengen voor de nieuwe ondernemer. Het geheel overziende, ziet de direc tie de toekomst met vertrouwen tege moet, zij het dan ook, dat de loonsver hoging van het voorjaar 1956 en de daaruit voortvloeiende prijsstijging van materialen en diensten ten dele voor zover zij niet door een verbeterde produktiviteit kunnen worden opge vangen. ten laste van de winst zullen komen. BRUINISSE, 13 juli. In het oosten van Nederland is het oude begrip „naoberhulp" nog in hoge ere. Maar zo meldt onze cor respondent te Bruinisse in Zeeland weet men toch ook, wat het spreekwoord „Een goede buur is beter dan een verre vriend" inhoudt. Deze week kon men n.l. in de Stoofpolder (Schouwen) negen tien personen, merendeels kleine landbouwers, druk aan het werk zien met het wieden van een stuk bouwland. Niets bijzonders zegt U. Toch wel. Het was n.l. op het perceel van een zieke collega, hetwelk belangeloos van onkruid werd gezuiverd. Openluchtuitvoering „Vrederust" op BERGEN OP ZOOM, 13 juli. Don derdagavond gaven alle leden van de Prot. Chr. gymnastiekvereniging G.E. N.I.E. uit Bergen op Zoom een open- luchtuitvoering voor de patiënten en opwonenden van de inrichting „Vrede rust". Het werd een geslaagde avónd waarbij- met belangstelling de verschil lende oefeningen van elke groep wer den gevolgd en waaruit ook was te le ren hoe de lichamelijke opvoeding sti mulerend kan werken op jeugd en ouderen. Ingezonden Mededeling (adv.) De speciaalzaak voor uw BRIL Capaciteit: 550.000 liter GOES, 13 juli. Zeeland en West-Brabant hebben thans een eigen coöperatief benzine- en olie depot. Dezer dagen is het opslag depot te Goes geheel gereed geko men als vierde in Nederland, na Lochem, Ruischerbrug en Dor drecht. Het depot is eigendom van het Cen traal Bureau, dat als onderdeel van de Intern. Coöp. Petroleum Associatie (I.C.P-A.) de verkoop van Co op smeer oliën en vetten, maar sinds enkele jaren ook de vloeibare brandstoffen ter hand neemt, met name voor boer en tuinder. Het depot is gevestigd aan de haven te Goes en schepen van max. 300 ton kunnen met een Jossingscapaciteit van pl.m. 90 ton per uur hun lading recht streeks in de opslagtanks pompen. De totale opslagcapaciteit is 550.000 liter, ondergebracht in twee bovengrondse en 'n ondergrondse tank. Er is 'n tank auto in bedrijf, die 4600 liter kan ver voeren. Thans wordt ook nog overwogen een depot voor smeeroliën op het terrein on der te brengen. Bij de opslagapparatuur is een klein kantoortje geplaatst en binnenkort zal de onder-administratie, welke thans nog door de C.Z.A.V. te Wemeldinge wordt ■gevoerd, hierin ondergebracht worden. Voor het notarieel examen, tweede ge deelte, is geslaagd de heer A. van Stee te Thölen. Colijnsplaat. De ouden van dagen al hier hebben ditmaal een reisje gemaakt naar Kaatsheuvel e.o. 's Avonds stond het Jilaatseiijk muziekkorps gereed om de be- aarden in optocht door Colijnsplaat te voeren. Op de muziektent spraken ten slotte burgemeester Schuit, voorz. Salomé en de heer J. Kramer (namens de oudjes) woort en van dank. 's-H. Abtskerke. Gent was het doel van de reis der ouden van dagen uit 's-Heer Abtskerke. De heenreis ging via Hulst en St. Niklaas, de terugreis langs de Braakman, Breskens en Vlissingen. Vol daan keerde ieder huiswaarts. Biggekerke. De ouden van dagen heb ben een bezoek gebracht aan Vlissingen, Kruiningen en Yerseke. Het was een prachtige dag voor de oudjes. ARNEMUIDEN. Donderdag zijn de ouden van dagen op stap geweest naar Rotterdam. Ook Dordrecht en Breda werden met een bezoek vereerd. De deelname was zo groot, dat er twee bussen moesten rijden. Ingezonden Mededeling (adv.) Grote voorraad goede GOES, OPRIL GROTE MARKT MIDDELBURG, NIEUWE BURG 9 De bevolking kan trots zijn SINT PHILIPSLAND, 13 juli. De bevolking van St. Philips- land kan trots zijn. En terecht. Het heeft namelijk de beschikking gekregen over een prachtig Groene Kruisgebouw, dank zij de grootse hulp van de Zwitserse bevolking. Daarom behoeft het geen verwon dering te wekken, dat vanmiddag mej. Jöhr, secretaresse van het Zwitserse Rode Kruis dit gebouw officieel geopend heeft. Zij zal de vele dankwoorden, tijdens de bijeenkomst gesproken, ongetwijfeld overbrengen aan haar landgenoten. Het gezelschap was per autobus bij het wijkgebouw gearriveerd. Het be stuur van de plaatselijke afdeling en het gemeentebestuur waren reeds aan wezig. De heer L. J. van Nieuwenhuy- ze begroette de aanwezigen, waarna hij zich in het Duits richtte tot de ver tegenwoordigster van het Zwitserse Rode Kruis en de heren van het Zwit serse consulaat. Daarna bracht hij dank aan allen, in het bijzonder aan de Zwitsers, die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van dit fraaie gebouw. Hij memoreerde voorts de rampdagen van 1953 en de spontane hulp, aangeboden door de Zwitsers. Mej. Jöhr sprak haar voldoening uit over de aanbieding van dit com plex, waarna het elfjarig dochtertje van dokter Menger op een kussen de sleutel aanbood, waarmee mej. Jöhr de deur kon openen. Het meis je van de familie Hofman bood mej. Jöhr nog bloemen aan. Daarna werd het gebouw bezichtigd. In hotel „Druiventros" werd tenslot te een bijeenkomst gehouden, tijdens welke het woord werd gevoerd door burgemeester L. J. de Jonge, die even eens dank bracht aan het Zwitserse Rode Kruis, door architect Beye en door een vertegenwoordiger van de Zwitserse-radio-omroep. Eerste stap op broodnodige weg ARNEMUIDEN, 13 juli. Vanmiddag heeft de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot een fraai en goed ge outilleerd badhuis geopend. Jhr. De Casembroot noemde de totstand koming van dit badhuis een eerste stap pp een weg, die broodnodig is. Langs die weg staan voor Arnemuiden verder een verenigings gebouw, het muziekkorps en de speelweide voor de kinderen. De Commissaris sprak de hoop uit, dat spoedig deze stappen zullen worden ondernomen. „Arnemuiden is een sympathieke gemeente", zo zei de Commissaris een gemeente evenwel, die nog met vele problemen worstelt. De moeilijkheden in de aardappelwereld Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. L Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J, Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Lapprt, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. KAPELLE, 13 juli. In de jongste vergadering van het dage lijks bestuur der ZLM, o.l.v. de voorzitter Ir. M. A. Geuze, gehou den te Kapelle, heeft het bestuur het standpunt van de Minister die niet in wenst te grijpen in de situatie van momenteel onver koopbare aardappelen betreurd. Het ZLM bestuur is n.l. van me ning, dat er wel degelijk telers zijn, die buiten hun schuld met aardappels zijn blijven zitten, doch tevens dat het buitengewoon moeilijk zou zijn uit te maken voor wie dit zou gelden. Op grond van het feit, dat de kost prijs van rogge en haver op het zand niet kan worden gehaald, wordt bij de minister aangedrongen op vaststel ling van een richtprijs voor de rogge en het toekennen van een havertoe- slag. Deze laatste zou f2,- f3,- per 100 kg moeten bedragen. Van de f 400.000,- die ten behoeve van Novivlas, de opgerichte proef fabriek, zijn geheven, is ongeveer f35.000,- overgebleven die een be- s-HEER ABTSKERKE Van wie 7 De postcommandant der rijkspolitie deelt mede, dat dezer dagen een geelkleurige keeshond (reu) met le ren halsband is komen aanlopen. s-HEER ARENUSKERKE Verkoping. Door Notaris D. C. van Werkum werd publiek verkocht het woonhuis met schuurtje, erf en tuin, Sta tionsstraat 28 te 's Heer Arendskerke. Koper werd de heer B. Markussë te 's-H. Abtskerke voor ƒ4554. stemming moet hebben. Het ZLM-be stuur vraagt zich af, of deze gelden ten goede zouden dienen te komen van de propaganda-actie voor het gebruik van linnen. Medegedeeld wordt ,dat de tarwe- staffel voor de komende oogst ge handhaafd blijft op 20 cent per 100 kg. De prijzen van de superfosfaat zijn met f0,75 per 100 kg verhoogd. Dit is een gevolg van de prijsstijging der grondstoffen en vrachten. BENOEMINGEN. Benoemd tot vice-voorz. van de com missie voor landbouwhuishoudonder- wijs: dhr M. de Regt te Wissenkerke. Tot lid van deze commissie (vac. De Hullu): de heer Iz. de Bruijne-Ris- eeuw te Cadzand. Tot lid van de com missie van toezicht van het bouwbu- BERGEN OP ZOOM, 13 juli. Van daag slaagden voor het Mulo examen diploma A: C. L. Karelse, Schore (x); J. A. Kommejan (x) en J. M. Dek uit Kruiningen (x); J. M. Moerland en H. P. Zwemer, Krabbendijke (x); D. M. Vermerris, Rilland-Bath (x); S. N. Frienstra uit Krabbendijke (x); A. Kwist en A. A. Dijk uit Tholen (x)J. Bolier uit Scherpenisse (x); en A. M. Kattenberg uit Goes (x). Bijzonder verheugde het daarom Zeelands eerste burger, dat het bad huis er staat als een voorbeeld tot het opvoeren van de mogelijkheden voor de inwoners. „Dat het moge bijdragen tot de gezondheid en het welzijn van de burgerij van Arne muiden", zo besloot jhr. De Casem broot zijn openingsrede, die hij uit sprak in de raadszaal, waar tevoren burgemeester W. H. van der Heide, de raad, de voorzitter van de plaat selijke vereniging van het Groene Kruis welke vereniging het ge bouw gaat exploiteren de heer J. J. Huijssen en talrijke andere ge nodigden waren bijeengekomen. De bijeenkomst was geopend met 'n woord van de heer Huijssen. Hij zei zeer erkentelijk te zijn voor de finan ciële steun', die de gemeente voor het nieuwe gebouw heeft gegeven. Lof zwaaide hij ook naar de aannemers en de architect, de heer J. Jobse uit Vlis singen. Na het uitspreken van de openings rede door jhr. De Casembroot begaf het gezelschap zich naar het badhuis, waar de achtjarige Frans Geluk de Commissaris de sleutel van het ge bouw aanbood. Weinige ogenblikken later kon het gezelschap zich overtui gen van de fraaie inrichting van dit badhuis, dat 13 douchecellen bezit. DE EERSTE KEER. In de wachtruimte was het burge meester Van der Heide, die er aan herinnerde, dat dit de eerste keer is, dat de Commissaris een officiële ope ning in de gemeente Arnemuiden ver richt. Hopelijk zal het niet de laatste keer zijn aldus de heer Van der Heide. De burgemeester, die voordien reeds de belangrijkheid van de dag onderstreepte, noemde de openstel ling van het badhuis volgende week is het voor het publiek toe- fankelijk een prachtige stap op e goede weg naar de volksgezond heid. Hij riep de bevolking van Ar nemuiden op, door een veelvuldig gebruik de waardering voor het ge bouw te uiten. Namens het provinciaal bestuur van het Groene Kruis sprak de heer P. L. Abrahamse uit Vlissingen. Deze zeide dat het Groene Kruis het bevorderen van de reinheid als een van haar ta ken ziet, daar het gaat om de behar tiging van de volksgezondheid. Ver- VLISSINGEN, 13 juli. De raad komt op vrijdag 20 juli in openbare zitting bijeen en naar alle waarschijnlijkheid zullen er stemmen loskomen ten aanzien van enkele onderwijs-problemen. Bij de ingekomen stukken is n.l. een verslag der Schoolartsendienst op Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland ten aanzien van de Bou wen Ewoutschool. De schoolarts maakt in dat rapport opmerkin gen, waarop B. en W. mededelen, dat ligging en toestand van het ge bouw zódanig zijn, dat naar hun mening het verantwoord is, dit schoolgebouw te moderniseren. Om dit te realiseren zal echter een omvangrijke verbouwing noodzakelijk zijn. Zo zal een centrale verwarmings installatie moeten worden aange bracht en een geheel nieuwe toilet inrichting. Daar echter een drietal on derwijsinrichtingen (openbare school voor gew. lager onderwijs, openbare school voor v.g.l.o. en Handelsavond school) In dit gebouw is onderge bracht, zal het bij het bestaande gebrek aan lokaalruimte voorals nog niet mogelijk zijn het gebouw tij delijk te ontruimen, wat toch bij een belangrijke verbouwing noodzakelijk reau voor de Zeeuwse landbouw; de is. Deze omstandigheden maakt het heer J. M. Klompe te Wolphaartsdijk. naar het oordeel van B. en W. onmo- KAPELLE, 13 juli. Christen jon- gemensen uit verschillende delen van de wereld zijn vandaag bijeen geko men in Kapelle. In het nieuwe sportgebouw hebben zij hun tenten opgeslagen. Tot half augustus zullen zij daar zijn en in die tijd zullen zij in de boomgaarden gaan helpen bij de pluk van het fruit. Het is het eerste kamp van derge lijke opzet dat wordt georganiseerd door de Wereldraad van Kerken, sec tie jeugdkampen en de bedoeling hiervan is dat Christen jongemensen van over de gehele wereld samenwer ken voor één doel. Dat doel is in Ka pelle, geld verdienen voor het oecu menische jeugdwerk in België. De hoofdleiding van het kamp be rust bij Tom Sharp, een theologisch student uit Londen. Assistent leidster is Mej. J. Balkenende uit Biezelinge. Vrijdag komt de raad bijeen gelijk tot verbouwing van het school gebouw over te gaan. Intussen wor den op enkele ondergeschikte punten reeds voorzieningen aangebracht, zoals is geschiedt ten aanzien van de hoof- denkamers en de speelplaats. INTREKKING RAADSBESLUIT. Waarover zeker enkele tongen los zullen komen Is het voorstel van B. en W. over te gaan tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 28 oktober 1955, waarin werd besloten tot het aanstel len van vak-leerkrachten in Lich. Oefening aan leerlingen van de 5e en 6e klasse der openbare scholen voor gew. lager onderwijs. B. en W. motiveren hun stand punt door uit te rekenen, dat de jaarlijkse kosten voor het geven van dit vak-onderwijs f 20.000 tot f 25.000 zullen bedragen. Gezien de begro tingspositie is men bevreesd, dat door deze jaarlijkse terugkomende last andere urgente of meer nood zakelijker uitgaven in het gedrang komen. Voorts wijst men erop, dat bij even tuele invoering van dit vakonderwijs aan de leerlingen der 5e en 6e klas der openbare en bijzondere o.l. scholen de gymnastieklokalen nog intensiever in gebruik worden genomen. Maar men heeft óók een tekort aan gymnastiek lokalen, waardoor de mogelijkheid kan ontstaan dat het onderwijs in lich. oefening aan leerlingen van de overige leerjaren in het gedrang komt. Daarom stellen B. en W. voor, het raadsbesluit in te trekken en met in gang van het schooljaar 1956-1957 niet over te gaan tot het aanstellen van vakonderwijzers L.O. Zaterdag 21 juli uitspraak Griffioen-huurkwestie voor kantonrechter MIDDELBURG, 13 juli. Nadat de bewoners van de gemeentewoningen nabij de Griffioen -- zij voerden in het begin van dit jaar een aktie tegen wat zij noemden „verkapte huurverhoging" door de gemeente op 27 april jl. door de huuradviescommissie in het gelijk zijn gesteld, is van deze uitspraak door de gemeente Middelburg bevestiging door de kantonrechter gevraagd. Van middag heeft mr. J. Moolenburgh, kan tonrechter te Middelburg, deze zaak achter gesloten deuren behandeld. Zaterdagmorgen 21 juli a.s. wordt in in raadkamer een met rede omklede schriftelijke uitspraak gegeven. volgens spraken nog de architect, de heer Jobse en de aannemer, de heer L. de Hamer uit Arnemuiden. Tenslotte onthulde de secretaris van de plaatse lijke Groene Kruisvereniging, de heer J. M. Geluk, door het wegtrekken van een rood-wit-blauwe vlag een gedenk steen, die is aangebracht in de wacht ruimte van het badhuis. De heer Huijs sen bracht in zijn slotwoord nog dank aan de heer Jobse, die de uitrusting van het badhuis completeerde door 't schenken van een elektrische klok. GBAAUW, 13 juli. Mej. Judoca Ver meulen uit GraauwLangendam in Z. Vlaanderen (in haar omgeving beter be kend als Doca) is vanochtend om vier uur in haar huisje overleden. Kortgeleden heeft zij nog opgewekt haar 104de ver jaardag gevierd, waarbij het hele dorp in feeststemming verkeerde. Doca was de oudste vrouw van Zeeland na de onovertrefbare Opa KqS (105) uit Dreischor de oudste inwoonster van onze provincie. OOSTBURG, 13 juli. Vanmidda: heeft de gedeputeerde, de heer M. J van Poelje, de in de hal van de water toren door de Zeeuwse Kunstenaars kring ingerichte tentoonstelling van beeldende kunst officieel geopend. Te voren was hij ingeleid door de voorzit ter van de Zeeuwse kunstenaarskring, de heer A. L. A. Borst. De heer Van Poelje schetste in eerste instantie de belangrijkheid van het sa mengaan van de Zeeuwse kunstenaars, waardoor de toenadering tussen over heid, publiek en kunstenaar kan wor den bevorderd. De overheid heeft hier een taak; doch mag zich weliswaar niel het recht aanmatigen het publiek eer bepaalde smaak voor te schrijven. Hoewel de heer Van Poelje van de huidige stoffelijke welvaart niet direcl grote voordelen voor de kunst ver wachtte de culturele ontplooiing var de mens kost tijd en moeite zag hij toch verschillende lichtpunten. Nadat hij de tentoonstelling voor geopend had verklaard, hield de letter kundige Paul Raimond uit Maastricht een inleiding over het tentoongestelde werk. Zijn oordeel was vriendelijk. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vrijdagavond waren nog niet alle deelnemers aan dit werkkamp in Ka pelle aangekomen. In totaal zullen er 18 komen. We ontmoetten er reeds een jongeman uit de Libanon, enkele Amerikanen waren reeds aangeko men, alsmede een Zwitsers meisje en een Zweeds meisje. Ook zijn er enkele Hollanders, die als tolk zullen optre den. De voertaal van het kamp is En gels. De eerste bewoners van dit oecu menische werkkamp verklaarden ook graag kennis te maken met de be volking van Kapelle en met de kerk en de kerkdienst in deze gemeente. Voor de gemeente is het een gelegen heid om kennis te maken met andere mensen van andere kerken, die toch geloven in de éne Heer, die Heer is van hemel en aarde, in Amerika en in de Libanon, zowel als in Zweden en Kapelle-Biezelinge. in de allergrootste collectie DEN HAAG, 13 juli De wegwij- zerdienst van de A.N.W.B. heeft zijn bewegwijzering op Tholen uitgebreid met een tweetal blauwe richtingbor den „Doorgaand Verkeer" in St. An- naland, nl. op de samenkomst van de Molendijk en de Achterweg, en een nieuwe wegwijzer aan de provinciale weg Tholen-St. Annaland, op het punt waar de Molenweg naar Oud Vosse- meer afslaat. Deze uitbreiding van het wegwij- zersysteem op Tholen betekent een belangrijke verbetering voor het ver keer op de route Tholen-Oud Vosse- meer-St. Annaland-Stavenisse. Daar de wegwijzer duidelijk door de straat verlichting wordt beschenen en de opschriften der richtingborden met lichtreflecterend materiaal zijn uit gevoerd zullen deze bakens bij duis ternis een snelle oriëntatie van het wegverkeer mogelijk maken. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen economie de heer L. J. Kegge, geboren te Goes, thans wonende te Rhoon bij Rotterdam. Mr. M. J. L. Th. Cals, minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, heeft het beschermheerschap aan vaard van het erecomité ter huldiging van de Limburgse dichter-schilder Pierre Kemp, die in december zeven tig jaar wordt. Voorzitter van dit co mité is drs. Jef. Notermans te Maas tricht.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2