COMMISSARIS BRACHT ZEELANDS DANK AAN HET ZWITSERSE VOLK OX© JEUK Folkestone en Middelburg wisselen weer sport uit hlet conflict tussen ringrijders en V.V.V. Middelburg Na tournee langs wijkgebouwen in voormalig rampgebied Officiële overdracht in de Middelburgse Statenzaalsymbool van wederzijdse vriendschap Zwitsers oordeel over Nederland Show in „Zomerlust" te Zoutelande Jaarlijks weekend van „In Dienst der Kerk" Bevorderd aan het gymnasium Moeilijke verkeers situatie bij Groede Simon C. Jansen speelde in Middelburg Bevorderingen R.H.B.S. en M.S.v.M. te Middelburg Nieuw speelterrein in Yerseke J. van Tuinen, officier Oranje-Nassau Vrijdag 13 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 12 juli. De dank van het Zeeuwse volk aan de Zwitsers is vanmiddag in de Statenzaal in treffende bewoordingen geuit door Zeelands eerste burger, de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De dank n.l. voor de fraaie wijk gebouwen van het Groene Kruis, welke in niet minder dan twintig Zeeuwse rampgemeenten zijn verrezen (of nog zullen verrijzen) en die gebouwd worden uit de miljoen Zwitserse franken, welke de Helvetianen via de radio-geluksketen direct na de stormvloed van 1 februari 1953 spontaan bijeenbrachten. Vandaag begon een twee daagse trip door de vroegere rampgebieden, waarbij bezoeken wer den en worden gebracht aan deze splinternieuwe wijkgebouwen. En aan het einde van deze middag was er in de Statenzaal de officiële overdracht, de gelegenheid ook om dank te brengen aan de mensen van de Zwitserse radio en aan de Zwitserse vertegenwoordiger in ons land, de heer D. Secrétan, gezant in Den Haag. Het werd vandaag een tocht, die de voor het Nederlandse volk, die tot Zwitserse gasten o.w. mej. Jöhr, secretaresse van het Zwitserse Rode Kruis, die na de ramp de eerste con tacten legde, alsmede de heren W. Hausmann van Radio Beromünster en A. Méroz van Radio Lausanne een, naar zij .zelf verklaarden, overrompe lende indruk gaf van hetgeen in de rampgebieden is gepresteerd. Niet alleen werden zij getroffen door de prachtige wijkgebouwen, maar minstens evenveel door de eenvoudige, maar waardige ont vangst, die hun overal ten deel viel. De taal bleek weinig moeilijkheden op te leveren er werd recht uit het hart gesproken! Ook kwamen de Zwitserse gasten onder de indruk van de afstanden, waarover al hetgeen voor de wijkge bouwen nodig was moest worden aan gevoerd. Met bijzonder veel interesse namen zij kennis van de wijze, waarop het Groene Kruis in Nederland is ge organiseerd Jhr. De Casembroot verwelkomde zijn gasten in het Duits, Frans en Ne derlands. Tot het gezelschap behoor den ook de voorzitter en de secretaris generaal van het landelijk Groene Kruis, resp. prof. dr. J. H. Tuntler en dr. G. H. Ch. Cath, alsmede de dage lijkse besturen der provinciale vereni gingen van Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Zeeland, de rampprovincies, waarin in totaal 32 wijkgebouwen kon den worden neergezet. Voor de tweede maal De Commissaris herinnerde aan de eerste ontmoeting met mej. Jöhr, die met „de speurdersneus van een detec tive" bij de sluizen van Wemeldinge stond om te spreken over de bestem ming van een zeer grote gift voor Zee land. Het was de tweede keer, dat de Commissaris mocht meemaken, dat het Zwitserse volk Zeeland hielp. In 1945 was het Don Suisse, die Walcheren ba rakken schonk. Nu ging de hulp via het Rode Kruis en de z.g. chaine du bonheur van de radio. „Het Kruiswerk is in Holland zeer populair. Ik zou geen andere vereni ging weten, waarvan praktisch iedere Nederlander lid is. Het is een vorm van particulier initiatief, gesteund door de overheid, maar zonder veel overheidsbemoeiing, die van onschat bare waarde is voor de gezondheid van het Nederlandse volk. U had uw vor stelijke gift geen betere bestemming kunnen geven", aldus jhr. De Casem broot, die daarna de onuitsprekelijke dank van Zeeland betuigde voor deze ontroerend mooie gift. „Wij Zeeuwen zullen dit nooit vergeten en, moge het ooit nodig zijn, gij Zwitserse vrienden kunt in nood op ons rekenen", zo verklaarde hij. Verheugd was de Commissaris, dat tijdens de felle koude de pro vinciale centrale mocht meehelpen het in Zwitserland heersende tekort aan elektriciteit te verkleinen. Medaille Groene Kruis Prof. Tuntler schetste in zijn rede de voorgeschiedenis van deze actie en de onderhandelingen, die dr Cath en hij in Bern voerden over de bestem ming. Het leidde tot stichting van de wijkgebouwen. Het was een zware verantwoordelijkheid, maar prof. Tunt ler hoopte, dat men tevreden was over de resultaten. Na allen, die aan de tot standkoming van het project mee werkten, te hebben bedankt, bracht hij zeer speciaal dank aan het Zwitserse volk en vooral aan de heer M. Nord- mann, de initiatiefnemer van de ge luksketen. Hij overhandigde hem de medaille van het Groene Kruis, een onderschei ding, welke slechts in zeer speciale ge vallen wordt verleend aan hen, die zich bijzonder en langdurig voor het Kruiswerk hebben ingezet, Tenslotte sprak de heer Secrétan. Hij noemde de gemaakte tournee zeer succesvol en verklaarde, dat de .ge-, voelens van sympathie in Zwitserland deze actie leidden, uniek zijn in de geschiedenis van Zwitserland. Alle groepen der bevolking deden spontaan mee. De gezant sprak, zijn bijzondere waardering en bewondering uit yoor de geslaagde wederopbouw in het rampgebied en bood het Zeeuwse volk zijn gelukwensen aan met deze nieuwe wijkgebouwen, die hij mag nifiek noemde. Deze samenkomst wilde hij zien als een symbool van samenwerking tussen twee naties. Het gezelschap startte vanmorgen in Rotterdam. Eerst werd het wijkge- bouw in Klundert bezocht en daarna ging men naar St. Annaland, waar het net gereed gekomen gebouw werd be- Werner Hausmann, van Radio Beromünster, was vandaag voor dé achtste maal in Neder land. Twee dagen na de storm vloed van 1 februari 1953 was hij ook in Zeeland om een reportage te maken van de gebeurtenissen. Nog klinkt in zijn stem de ont roering, als hij daarover spreekt. Zijn herinneringen gaan ook te rug naar begin 1945, toen hij het geïnundeerde Walcheren met een dukw bezocht. „Niet die verwoes te huizen, maar de vernielde na tuur maakten de sterkste indruk op mij", zo vertelde hij, „en het is zeker zo, dat de natuur zich heeft hersteld, maar zoiyjgr het ingrijpen, de daadkracht van de mensen zou het toch heel anders zijn geweest". De heer Hausmann maakte "ook door zijn verschillen de bezoeken de wederopbouw van ons land mee en hij heeft daarvoor de allergrootste bewon dering. „Ik heb deze ook in lan den als Frankrijk en Italië gade geslagen, maar ik moet zeggen, dat Nederland aan de spits staat. Neemt u alleen maar Rotterdam. De rampgebieden ken ik niet meer terug. Ik kan mij gewoon niet indenken, dat mensenhanden dit in zo korte tijd hebben kun nen herstellen", zo voegt hij daaraan toe. Ingezonden Mededeling (adv. Niet krabben. De heldervloei- bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP De trip zjchtigd. In het wijkgebouw van St. Maartensdijk werd de koffiemaaltijd gebruikt. Vejwolgens ging men naar Kruiningen. Na de ontvangt te Mid delburg ontving Wolfaartsdijk nog be zoek. In hotel „De Korenbeurs" te Goes werd gedineerd. Vrijdag wordt eerst naar Veere ge varen, vanwaar men naar Burgh- Haamstede oversteekt en een rondrit over Schouwen-Duiveland maakt. Na een bezoek aan het wijkgebouw van Nieuwerkerk zal het gezelschap naar Sint Philipsland oversteken, waar mej. Jöhr het wijkgebouw zal openen. Ten slotte volgen nog bezoeken aan Her- kingen en Nieuwe Tonge. Op Engelse bodem, van 27 juli tof 4 aug. MIDDELBURG, 12 juli. De huisvesting aan gene zijde van de Noordzee is verzorgd de autobussen van de Stoomtram Walche ren en de reisbiljetten voor de boot, die in Dover meert zijn besteld; kortom de organisatie van de sportuitwisseling FolkestoneMiddel burg, die van 27 juli tot 4 augustus a.s. op Engelse bodem zal plaats vinden marcheert weer. Hoewel de belangstelling bij de verschillende Middelburgse sport verenigingen aanvankelijk niet zo groot bleek, gaat men toch mede door het grote aantal (40) padvinders en padvindsters, dat de oversteek meemaakt met het grootste contingent, ooit bij deze stedenontmoeting gehad, naar Folkestone. Ook de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein, zal de tocht meemaken; hij zal de gast zijn van de burgemeester van Folkestone, colonel Bradley. Naast het ontvangen van sport- het programma doedelzakmuziek, tap- mensen zijn de Engelsen ook zoals steeds gesteld op het bezoek van een folkloregroep. Het Middelburgse „Medioburgum" kon zulks dit jaar niet opbrengen: de belangstelling onder de leden van de folkloregroep was te gering bovendien stond de vereniging voor een lustrumvie ring. Daarom zocht de sportadvies- commissie contact met „Kasporgo" uit Goes. Binnen 24 uur was men te Middelburg in het bezit van een lijst met 30 leden van de Góese folkloregroep, die hun medewerking zonder aarzelen hadden toegezegd! Ongetwijfeld zal deze Goese groep op Engelse bodem een groot succes wachten. „Kasporgo" zal met name op de dinsdagavond van de bezoekweek op de voorgrond treden door de mede werking van "de anglo-dutch-night. Tijdens deze avond zal de heer Pier- hagen de floret opnemen tegen mr. Piccard, een Engels scherminstructeur. De Engelsen zullen hun bekende East- Kent-Morris dansen ten beste geven. Tevens zullen die van Folkestone in Uitgave: Stichting Zeeuwscb Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. L Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes: Dr. C. Stam, Goes, A. H.- S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. Strand- cn badkleding ZOUTELANDE, 12 juli Woensdag avond tijdens een diner eri donderdag middag tijdens een thé heeft een drie tal vooraanstaande Nederlandse man nequins in hotel „Zomerlust" te Zou telande een zeer exclusieve show van strand- en badkleding gegeven. Te vens "toonden zij toiletten van Tine Eilders. Nylons van Jovanda en Chris tian Dior completeerden deze Eilders- creaties, samen met de Italiaanse schoenen van een Amsterdams schoe nenmagazijn. De getoonde strandkle ding kwam uit de bekende Sturka- keuken; badpakken waren er te zien met de etiketten Heinzelmann en Ca- talina. Ook werden vele sieraden geshowd. Voor deze shows waarop ook schoonhèidsartikelen en scheerprepa- raten (déze laatste voor de man) wa ren te zien, bestond grote belangstel ling. De kleding Werd getoond door de drie bekende mannequis Betty, Ti- ni en Rikje; mevr. De Vries verzorgde de explicaties op de vertrouwde, juiste wijze. dans en ballet brengen. Het gezel schap, dat uit 170 personen zal be staan, vertrekt vrijdagsmorgens om negen uur vanaf de Markt. Een motorescorte begeleidt de bus sen van Dover naar Folkestone. 's Zaterdagsmorgens wordt het ge zelschap officieel door het gemeente bestuur van de Engelse plaats ontvan gen. 's Zaterdagsmiddags is er het treffen tussen de motorrijders. Voor Middelburg komen hier o.m. Uil, Lein- se en Bouwense uit. Diezelfde dag zijn er "s avonds de zwemwedstrijden. KERKDIENST Een van de hoogtepunten zal de kerkdienst zijn, die 's zondagsmor gens wordt gehouden en waarin de „lesson" wordt gehouden door Ds. E. Sneller, Ned. Herv. predikant te Middelburg. Voor maandag staan tafeltennis en atletiek op het programma. 's Woendags wordt er gehockeyd; verder is er op die dag de basketball ontmoeting en het volleyballen. Voor donderdag staat bowling op het pro gramma. Andere evenementen zijn de tocht van de hengelaars met een jacht buitengaats, de trip langs de kust van de provincie Kent en een tocht 'Folke- stone-Londen. 's Zaterdags 4 augustus kéren de sportlieden terug in Middelburg. De aankomst op de Markt zal tussen zes en zeven uur zijn. Zevende beiaardconcert in Veere GOES, 12 juli. Het 7e zomer avond-beiaardconcert van dit seizoen zal zaterdagavond van 89 uur gege ven worden door Piet Broerse, stads- beiaardier van Vlissingen en Veere, op het carillon v. d. raadhuistoren te Vee re. Het programma vermeldt: 1. Improvisatie over het lied: 't Ros Beiaard doet zijn ronde door de stad van Dendermonde; 2. Praeludium in C, Staf Nees; 3. Thema met variaties, id.; 4. Gavotte, W. de Fesh; 5. Diverse volksliederen; a. En daar zat ene uil en spon, b. Daar was letsmaal een kwezelke, c. Een kalamanden rok, d. ,'k Heb mijn wagen volgeladen; 6. a. Babilage, b. Gavotte pastorale, G. Cle ment; 7. Twee Oud-hollandse boeren dansen, W. Siep; 8. Menuet, J. van Hoof; 9. Chaconne, A. Durad; 10. „Ik zag Caecilia komen met bloemen in haar hand", bew. A. Denijn; 11. Wie geliederen van Schubert en Brahms. In „Hedenesse" GOES, 12 juli. De Herv. mannen- organisatie „In Dienst der Kerk" hoopt op zaterdag 22 en zondag 23 septem ber weer het jaarlijkse weekend te houden in het vormingscentrum „He denesse" te Cadzand. Er wordt tijdens dit weekend een rijk gevarieerd pro gramma geboden. Op zaterdagavond zal ds. A. W. M. Odé uit Goes spre ken over het onderwerp: „Het eigen karakter van de hervormde kerk en de plaats van deze kerk in de Neder landse samenleving", waarqg dit refe raat in discussiegroepen wordt bespro ken. Des zondags spreekt ds. J. van de Graaff te Nieuwvliet over „Hoe kan de hervormde kerk haar eigen ka rakter bewarend verrijkt worden door de oecumene?" Deze lezing wordt gehouden met lichtbeelden. ZOMERDAG IN KNOCKE GAAT NIET DOOR GOES, 12 juli. In tegenstelling tot hetgeen wij gisteren hebben ge meld over de zomerdag in Knocke op zaterdag 21 juli moeten wij thans me dedelen, dat deze zomerdag niet door gaat. Er zijn namelijk niet genoeg deelnemers (sters), om deze dag tot 'n succes te maken. MIDDELBURG, 12 juli. Aan het stedelijk gymnasium werden de volgende leerlingen bevorderd: Van klasse I naar II: Ronny van Ame- rongen, Ineke v. d. Eertwegh, Hans Gel derblom, Huib Ghijsen, Marlies Gosses, Jan Geu Grootenhuis, Pieter Haandrik- man, Jos van Hooydonk, Lous Kemper, Arnoud Klokke, Emile Pyckevet, Kees Ringeling, Wouter Scheltens, Jannie v. d. Ster. Afgewezen 5 leerlingen. Van klasse II naar III: Annet Edelman, Pim van Geuns, Kees de Jager, Daan de Jong, Arle Joosse, Jet Merkelijn, Syke Mulder, Annie Roth, Remke Tonkes, Jan Veening, Piet Wattel, Pim van Willens- waard. Afgewezen 4 leerlingen. Van klasse III naar IV: Iris van Bergen, Huib Brand, Ankie Colijn, Hans v. Geuns, Sjoerd Gosses, Hans van 't Hof, Co Koo- man, Janna Mol, Eveline Pyckevet, Ineke Sanderse, Marten Stol. 1 leerling her-examen. Van klasse IV naar V: Henk v. Bergen, Nini van Bergen (voorw.), Marijke Ghij sen, Karei Hahlen, Lucie Kolff, Jan de Meij, Annemarie Pyckevet, Anne Radder, Honorée Sandberg tot Essenburg, Adri Sturm, Jef Teske, Fred Vos, Wim van Woerden (voorw.). 1 leerling her-examen; 1 leerling afge wezen. Van klasse Va naar Vla: Dirk Kolff, Piet Minderhout, André Reneman, An drea v. d. Ster. Van klasse Vb naar VIb: Riek van Bennekom (zowel voor A en B), Anneke Meulenberg, Jasper Radder, Eltjo Schel tens. Ingezonden Medediling (adv En de kip kan 't welen, want inderdaad, er zit kip in een pakje OXO „Chicken" kip pensoep zelfs het beste van de kip. Het is juist om die zuivere smaak van kip pensoep en het hoge' vetge halte, dat de huisvrouw aan OXO „Chicken" de voor keur geelt. OXO kippensoep is niet zo maar soep uit een pakje, het is een verrukkelijk en voedzaam natuurproduct. Kies het beste en vraag Uw winkelier daarom met na druk OXO kippensoep in het bekende groen-geel- rode zilverzakje. SOEPEN „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep, Vermicellisoep, Aspergesoep, Bruinebonensoep A.N.W.B, stelt verduidelijking voor DEN HAAG, 12 juli. Op het punt aan de noordzijde van Groede, waar de oude en de nieuwe traverse in de route Breskens—Sluis samenkomen, moet het verkeer dat Groede wil binnenrijden een haakse bocht naar links maken. Aange zien echter de oorspronkelijke weg on verkort is gehandhaafd is dit voor ter plaatse onbekenden niet duidelijk waar neembaar. Als gevolg hiervan gebeurt het nogal eens, zo meldt de A.N.W.B., dat men niet de voorgeschreven weg volgt maar rechtuit dus verkeerd rijdt. Ter verduidelijking van deze situatie heeft de A.N.W.B. voorgesteld markerin gen In de vorm van een asstreep en een geblokte kantstrook als rijbaanbegrenzing aan te brengen. Van de provinciale wa terstaat verneemt de Bond, dat deze mar keringen In de loop van dit jaar zullen worden aangebracht. MIDDELBURG, 12 juli In d» Nieuwe Kerk concerteerde vanavond de organist van de Amsterdamse Wes- terkerk, Simon C. Jansen. Deze orga nist is bekend door zijn virtuositeit en zijn persoonlijke stijl van spelen. Ook hier kwamen deze kwaliteiten bijzon der tot zijn recht. Direct al bij de aan vang „Allein Gott in der Höhe sel Ehr" van J. S. Bach viel deze bijzon dere puntige manier van spelen op, die vaak aan staccato grensde. In de Suite du premier ton van de Franse componist Du Mage trad helaas een technische storing in het orgel op, waardoor een onprettige, maar nood wendige onderbreking voorkwam. De overbekende toccata en fuga in d van Bach werd virtuoos uitgevoerd, zij het, dat de pedaalbezetting wat zwak was, hoofdzakelijk in de fuga. De derde so nate van Mendelssohn, een door en door romantisch werk deed het, op dit neo-barokorgel toch verrassend goed. Een hoogtepunt was echter de „Tien inventionen" van Albert de Klerk. Prachtig gestyleerde enigszins Frans getinte werkjes van de bekende Haar lemse organist, die uitstekend werden uitgevoerd. Met een briljante weer gave van Bachs Passacaglia en fuga, werd dit concert, waarvoor een matige belangstelling bestond besloten. B. H.B.S.1 Ingezonden Mededeling (Adv.) KOUDEKERKE Geslaagd- Onze plaatsgenoot B. A- Mos selman te Koudekerke slaagde voor het eindexamen van de Middelbare Techni sche School te Amsterdam. (Vervolg van pag. 1) Was de kwestie dezer regelingscom missie belangrijk, van nog meer bete kenis was de zaak der schorsingen. Mr. Bolkestein stelde het zo: Het is vol komen vanzelfsprekend, dat, wanneer er een compromis is bereikt straf maatregelen automatisch zijn verval len. Het bestuur der Z.R.V. neemt echter een tegengesteld standpunt in maar het V.V.V.-bestuur zou het in hoge mate onbehoorlijk en onfatsoen lijk vinden de 17 rijders, die vorig jaar toch reden, nu in de steek te laten en er nu maar mee akkoord te gaan, dat zij uitgesloten worden van de kam- jioenschapswedstrijden. De heer manse was het eens met het Z.R.V.- bestuur: De 17 rijders hebben zijns in ziens onreglementair gehandeld en moeten daarvoor' gestraft worden. Spanning Op een gegeven moment heeft de heer Imanse telefonisch contact opge nomen met een ook in Middelburg vergaderende deputatie van het be stuur der Z.R.V. om mede te delen, dat de V.V.V.-vergadering met klem aandrong op het opheffen der schor singen en dat daarna over de 22 verhouding kan worden gesproken. In grote spanning werd het resultaat af gewacht. Het antwoord, dat de heer Imanse terug bracht, luidde: De depu tatie is bereid om, wanneer op 23 aug. a.s. de ringrijderij op het Molenwater wordt verreden onder de commissie van vier (22) en hierbij blijkt, dat alles naar wens verloopt, te bevorde ren, dat met ingang van dezelfde avond de schorsingen worden opgehe ven. Men wil deze strijd zien als een verzoeningswedstrijd. V crontwaar digd De vergadering was door deze mede deling min of meer verslagen en ver ontwaardigd. Van verschillende kan ten klonken kreten als: „dat is geen oplossing" (omdat dan de kampioens wedstrijden als zijn verreden), „kin derachtig", „nu geen concessies meer", „is dat nou verzoening?" en dergelijke. Mr. Moolenburgh wees er op, dat niemand het in zijn hand heeft, dat de ringrijderij goedverloopt. Daarna volgden de stemmingen met het reeds gemelde resultaat. Op enige andere za ken hopen wij'morgen terug te komen. O- Aan de R.V. te Utrecht slaagde voor het doet. examen tandheelkunde de heer J. C. A. Neve te Ossenisse en voor het doet. examen physische geo grafie de heer A. I. Salomé te Oost- burg. YERSEKE, 12 juli In Yerseke wordt thans met voortvarendheid ge werkt aan het leggen van de riole ringen voor het nieuwe bouwplan. De verbindingsweg vanaf het postkan toor wordt zeer veel verbreed, zodat de Geref. kerk en de chr. school „Ka- keldans" een gedeelte van hun terrein moesten prijsgeven. In verband hiermee zal de ge meente eeh nieuw speelterrein ach ter het schoolgebouw aanleggen. Bevorderd van 1 naar 2: Jan Bierma, Koos Biondina, Ben Bruggeman, Leuntje Catsman, Aleid Fortgens, Ferdi de Ko- nink, Marian Leicher, Herma van Liere, Jan de Lussanet de la Sablonière, Ben Malipaard, Marius Meulenberg, Caesar Hulstaert, Marlien van Wijk, Jaap Koning, Frans Minderhoud, Leendert Parent, Hans Potteboom, Koos Scherphuis, Aartje Steur, Jilles Ultee, Attie Vader, Jeanne Verhage, Wim de Vos, Bert Koops, Truus Nieuwenhuysen, allen te Middelburg; Kees Brakman en Hans Janse te Nieuw en St. Joosland; Marcel Donze te Sint Laurens; Jaantje den Hollander te Oost- kapelle; Kees Louwerse te Oost- en West- Souburg; Piet Leijnse te Zoutelande; Jan van Rooyen te Westkapelle; Michlel Vaandrager en Rita van de Velde te Dom burg; Lo Heijboer te Kamperland. Afgewezen: 11. Bevorderd v. 2 naar 3: Aernout Broek- huysen, Rob Brouwer, Peter Bulthuis, Rudy de Clercq, Ad v. d. Eelaart, Roy Funcke, Cor van Herwijnen, Wilma Hoen- camp, Tonny de Joode, Betty Joosse, Janny Klap, Eduard van Leeuwen, Ab Schoe, Kees van Strien, Gerrit Taal, Dirk van Westen, Leny ten Wolde, allen te Middelburg; Piet Huissoon te Kamper land; Kees Janse te Nieuw en St. Joos land; Tjerk de Jong te St. Laurens; Piet Lijnse te Ritthem. Afgewezen; 8. Bevorderd van 3 naar 4: Ids Bierma, Loeki le Clercq, Arie Damman, Aio van Eenennaam, Els Poelman, Tonny Ver beek, Gijs de Wolff allen t,e Middelburg; Maatje Dekker te Westkapelle; Hans van Doprn en Kees Klap te Koudekerke; Bob ten Haaf te Vlissingen; Peter de Kam, Rolf Soesman, Bas Vaandrager en Maar ten' Vaandrager te Domburg; Leo Kluijf- hout en Ineke Verhulst te St. Laurens; Greet Steur te Middelburg. Afgewezen: 5. Bevorderd van 4a naar 5a: Sjaak Bal- jeu, Jan Dirkse, Tanny Hoogesteger, Wim Risseeuw, Robbie Thomson, Adrie Vos, Charles de Wolff, Bora Verhage, Leo Hendrikse, allen te Middelburg; Nora van de Ende en Jan Roth te St. Laurens; Rinus de Lange te Nieuw en St. Joosland; Wim van Wouwe te Serooskerke. Afgewezen: geen. Bevorderd van 4b naar 5b: Jan Boone, Louis Hukom, Sjaak Jacobsen, Peter Mal- jers, Stefan Pattinaja, Adrie Roelse, Ella Tazelaar, Chris Vreeke, Jan de Wilde, Leo Zelders, allen te Middelburg; Kees van de Broeke en Jan Maljers te Arne- muiden; Lein Cijsouw te Westkapelle; Atze Jellema te Domburg; Jan Louws te Oostkapelle; Ko Minderhoud te Oost- en West-Souburg; Rens Riemens te Sint Laurens; Henk Ton te Serooskerke. Afgewezen: 6. M.S.V.M.: Bevorderd van 2m naar 3m: Marian Bierenbroodspot, Jos Dekker, Myrna Kornet, Marjan Luyendijk, Nini Maljers, Franka Mlchielsen, Stans Paarsmarkt, Ank Potteboom, Corry Versluis, allen te Middelburg; Leida ln 't Anker te Oost kapelle; Zwaantje Daalhuizen en Paula Reijnierse te Vlissingen; Oeteke Dop te Koudekerke; Lenie Schippers te Kam perland. Afgewezen: geen. Bevorderd van 3m naar 4m: Anneke Ballintijn, Addy de Bruijne, Hendrlek Otten, Edith Ottenhoff, Magda Nieuwen huysen, allen te Middelburg; Marlou Coone, Jotie Sanderse en Willy den Outer te Vlissingen; Annelies Gelderblom te Nieuwdorp; Willemijn Haandrikman te Oostkapelle. Afgewezen: geen. Bevorderd van 4m naar 5m: Willy Franse, Louise Luyendijk, Hanny Rijksen en Judith Vatteroth te Middelburg. Afgewezen: 1. MIDDELBURG, 12 juli. De heer J. van Tuinen, hoofdadministrateur en cjief der eerste afdeling van de pro vinciale griffie, is bij koninklijk be sluit bevorderd van ridder tot officier in de Orde van Oranje-Nassau op de dag, dat hij veertig jaar in overheids dienst was. Deze bevordering werd hem vanmorgen te zijnen huize offi cieel medegedeeld door de Commissa ris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in aanwezigheid van de gedeputeerden M. J. van Poelje, A. Schout en mr. A. J. van der Weel, als mede van de Griffier der Staten, mr. J. M. Pilaar. De Commissaris dankte de jubilaris voor zijn zeer vele en be langrijke diensten de provincie bewe zen als chef der afdeling, die de pro vinciale- en gemeentefinanciën be heert en die ook dagelijks bemoeiingen heeft mét de provinciale stoomboot diensten.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2