Neurosen-sanatorium nog dit jaar in te Halsteren gebruik Overal op Noord-Beveland komt deze week waterleiding Bergweg wordt van Goes-Oost naar Oude Singel doorgetrokken Bouw van 336 arbeiderswoningen te Middelburg ('t Zand) Mulo-examens Vervoerverbod van varkens in grensstrook met België Torenrestauratie in Wemeldinge? Jaarverslag 1955 van „Vrederust" verschenen Exploitatierekening was niet sluitend te maken Voortaan per touringcar door Hei mooie Goes De heer H. Mulder te M'burg (na val) overleden Zuiver Uw bloed Band sprong, wagen met ijs kantelde Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Rennies! Totale stichtingskosten geraamd op ruim 4,5 miljoen Quisten waar ook ter wereld: Meldt U! Daar waar 72 woningen en zwembad komen Goes Geldt o.m. voor heel Z.-Vlaanderen Bakkers behaalden diploma Toelatingsexamen Chr H.B.S. voor Walcherer Dinsdag 10 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 BERGEN OP ZOOM, 9 juli. Het ligt in de bedoeling het nieuwe neurosen-sanatorium op het landgoed „Buitenrust" te Halsteren nog in de loop van dit jaar te openen. Hierin zullen aan neurosen of psy chosen lijdende patiënten worden opgenomen. Tot verantwoordelijk geneesheer werd benoemd Dr. J. Zitman, thans waarnemend genees heer-directeur van „Vrederust". Hoofdverpleegster wordt A. Heuver, als zodanig verbonden aan de psychiatrische inrichting „Hulp en Heil" te Leidschendam. Dit wordt medegedeeld in het zojuist ver schenen jaarverslag over 1955 van de Vereniging tot christelijke ver zorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland, die op woensdag 25 juli a.s. haar 52e jaarvergadering op „Vrederust" hoopt te houden. In dit jaarverslag wordt ook ge zegd, dat het ledental steeg van 11.223 tot 11.439 en dat er in de kring lan correspondenten weer wat wijzi ging kwam. De afdeling Koudekerke zag zich door een groots opgezette propaganda kans 171 nieuwe leden te winnen. In Middelburg ging mej. A. de Voogd op eigen initiatief aan het werk en bracht 25 nieuwe leden aan. Breskens boekte 35 leden en de Oos- terlandse correspondente, mevr. A. Bakker-Bal, bracht het tot 25. Ten aanzien van de geneeskundige dienst wordt opgemerkt, dat dokter H. R. Pletter vertrok ter voltooiing van zijn opleiding tot psychiater-neu roloog. Het verpleegpersoneel vormt nog steeds een probleem. Op 1 janua ri j.l. waren werkzaam 70 verplegers en 117 verpleegsters, alsmede 8 part time verpleegsters. Het aantal patiënten was 31 dec. 242 mannen en 255 vrouwen in de gestichtsafdeling en 238 mannen en 181 vrouwen in de aangewezen af deling. In de verschillende bedrijven wa ren 351 mannen en 323 vrouwer werkzaam. Er werden 35 uitvoerin gen gegeven. Aan sport, ontspanning e.d. werd veel gedaan. GEBODWEN E.D. De verbouwde vleugel van het hoofdgebouw werd door de samen gevoegde kantoren van medische, ad ministratieve en technisch-economi- sche afdelingen in gebruik genomen. Het daarboven liggende vernieuwde cursuslokaal kreeg eveneens zijn be stemming. Vernieuwingen en herstel lingen werden in verschillei.de pavil joens uitgevoerd. Een brandvijver werd aangelegd. De wasserij verwerk te 389.757 kg wasgoed van eigen in richting en 4.741 kg van opwonenden. Ook nu werd voortgegaan met de res tauratie van verschillende delen van het terrein. Het jaar 1955 kan tot de vruchtba re jaren voor de boerderij worden ge rekend. Het aantal melkkoeien bleef gemiddeld 50 stuks. Geboren werden 27 vaarskalveren en 35 stierkalveren. Eind 1955 waren ^aanwezig 52 melk koeien en 62 stuks jongvee. De oogst van de boomgaard was goed te noe men. DE FINANCIEN Uit het verslag van de pennigmees- ter blijkt o.m., dat de verhogingen, die zich ook vorig jaar vooral in de sector der personeellasten bleven voortzetten, het niet mogelijk maakten een sluiten de exploitatierekening te krijgen. Het tekort van 18.398,59 is weliswaar aan merkelijk minder dan in 1954 (ƒ56.794,10), doch noodzaakte het be stuur de verpleegprijs per 1 januari j.l. tot ƒ6,60 per dag te verhogen, na dat deze een jaar daarvoor op ƒ6,29 was gesteld. De lasten bedroegen ruim f 224.000 meer dan in 1954. O.m. de salarisver hogingen eisten een meerdere uitgave van ruim f 188.000,-. De kosten van verwarming stegen en de post onder houd lag aanmerkelijk hoger vanwege vervanging en aankoop van nieuw meubilair. De bruto opbrengst der agrarische bedrijven daalde met ruim f 19.000,-. Het aantal verpleegdagen GOES, 9 juli Met stille trom is vandaag de stadsbus van de heer Tis- sing zijn nieuwe nevenfunctie begon nen. Ten aanhore van vertegenwoor digers van gemeentewerken en enkele journalisten, heeft de heer Tissing zijn kwaliteiten als gids ten toon gespreid. Wij hopen van harte, dat zijn initiatief een succes zal worden, want de rond rit is werkelijk de moeite waard. Gedurende ruim drie kwartier voert de bus zijn belangstellenden toeristen door oud- en nieuw-Goes, waarbij zelfs de geboren Goesenaar tot de ont dekking komt, dat met excuses aan de K.L.M. Goes mooier is dan U denkt. Wij kunnen allen, die Goes eens goed willen bezichtigen, of die him gasten een prettige en interes sant uurtje willen verschaffen, slechts aanraden: neemt de rondrijbus. Elke ochtend uitgezonderd zondags en dinsdags omstreeks jalf uur vertrekt deze vanaf de G'cte Markt. steeg van 334.199 in 1954 tot 336.456 in 1955. Nadat het saldo der inrichting „Vre derust" naar verlies- en winstreke ning is overgebracht, sluit deze reke ning met een nadelig resultaat van f7629,30. Op gebouwen, uitrusting, machines e.d. werd ruim f52.000,- af geschreven. De contributies legaten en opbrengst der effecten, in totaal ruim f42.000,-, werden als eigen in komsten der vereniging aan het ver enigingsvermogen toegevoegd. Dit is nu gestegen tot f201.622,66. Een to taal herstel der geleden brandschade vond niet plaats, zodat nog f 24.251,55 als reserve hiertoe op .de balans bleef staan. Met dankbaarheid wordt mei ding gemaakt van een legaat ten be drage van f8.739,78 van wijlen mevr. I. Machielse-Burgers. De bezittingen van het pensioenfonds hadden een waarde van f 1.958.683,68. Mededeling (adv.) DE VERGADDERING De jaarvergadering op 25 juli zal worden voorafgegaan door een wij dingswoord, dat zal worden uitge sproken door ds. H.J. Kouwenho- ven te Heinkenszand. Er zal ver kiezing moeten geschieden wegens periodieke aftreding van de heren J. J. Duvekot, drs. J. J. Knibbe en A. de Lange (herkiesbaar), alsmede de heer R. Batten (niet herkiesbaar). Des middags zal in het ontspan ningsgebouw de film „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem" worden vertoond. In omgeving Ommen MIDDELBURG, 9 juli. In de ge meente Ommen is zaterdagmiddag overleden, vermoedelijk ten gevolge van een verkeersongeval, de heer H. Mulder, procuratiehouder bij D. de Jager Jr. Ijzerhandel te Middelburg. De heer Mulder bracht te Ommen zijn vakantie door. Zaterdagmiddag maak te hij een fietstochtje in de omgeving van deze plaats. Op een smalle brug werd hij door een tractor met twee aanhangwagens gepasseerd. De tractor was de heer Mulder reeds voorbij, toen hij waarschijnlijk doordat hij in aan raking kwam met één der aanhang wagens van zijn fiets kwam te val len. De juiste toedracht is evenwel niet bekend. De heer M. was slechts licht gewond, doch verkeerde in shock toestand. Ongeveer een uur na het on geval is hij overleden. De verscheidene was sedert 1916 bij zijn huidige werk gever in dienst, waarvan vele jaren als procuratiehouder. Vele jaren was hij lid van de Commissie van Beheer der Geref. Kerk. De heer Mulder bereikte de leeftijd van 62 jaar. Ingezonden Mededeling (AdvJ en bevrijd Dzell zó van Rheumatischa Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een gevolg zijn' van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kru- schen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, wetenschappe lijk samemgesteld, is al jaren het red dende middel voor generaties van lijders aan Rheumatiek. Neem voort aan ook Kruschen. De aansporende werking op lever, nieren en ingewan den doet Uw bloed sneller stromen, Onzuiverheden en die veroor zaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Ongeluk bij Rilland RILLAND, 9 juli Op de rijksweg ter hoogte van de Derde weg is van morgen omstreeks half tien de heer P. A. P. uit Oudenbosch van zijn ge motoriseerde bakfiets gevallen. Deze met verpakt ijs geladen bakfiets kan telde, daar een der banden sprong. De bestuurder kwam hierbij zo ongeluk kig te vallen, dat hij met een zware hersenschudding naar een ziekenhuis is overgebracht. Zijn vrouw en elf jarig zoontje, die achter de heer P. gezeten waren, kwamen met de schrik vrij. Het ijs was bestemd voor Hulst. li Uw lichaambranidt, zo'n pijn veroorzaakt overtollig maag zuur. De remedie is eenvoudig en afdoende: Rennies. Die helpen dade lijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten. 'tKan niet missen, de brand is gedoofd! Eet ongevreesd war U trek in hebt, maarsteeds Rennies bij de hand! heer A. Paape te St. Annaiand. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het prop. examen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur de heer H. Jonk te Vlissingen en voor het ing.-examen civiel ingenieur de Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenbnrg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nienw- dorp, J. Huijssen, Ternenzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. Voorstel aan de raad MIDDELBURG, 9 juli. Als de gemeenteraad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat, zal binnenkort worden begonnen met de bouw van 336 woningen aan 't Zand, op het terrein tussen de Nieuwe Vlissingseweg en de Lageweg aansluitend aan de reeds be staande bebouwing. B. en w. vragen voor dit grote object de bouw zal over drie jaar worden verdeeld een krediet van f 4.596.300. Deze arbeiderswoningen zullen worden gebouwd door het aannemingsbedrijf R. J. Jansen en Broek N.V. Voorgesteld wordt ook te besluiten aan het rijk te verzoeken op voet van de Beschik king Bijdragen Woningwetbouw 1953 jaarlijks een bijdrage in de exploitatie toe te kennen. In hun toelichting schrijven b. w., dat naast de toewijziging van de vaste contingenten bouwvolume de moge.ijkheid bestaat woningen te doen bouwen, indien in de gemeente of de streek niet benutte of onvol doend benutte bouwcapaciteit aanwe zig is. Deze dient in de eeiste plaats te worden gebruikt voor de bouw van zgn. halve premiewoningen en voor de bouw van huizen voor eigen be woning met volle premie. Is daarnaast nog bouwcapaciteit over, dan komt woningwetbouw in aanmerking. Het aannemingsbedrijf Jansen en Broek beschikt over een capaciteit van ongeveer 300 woningen per jaar, waarvan dit bedrijf er jaarlijks onge veer 100 in Middelburg wil bouwen. Voor de bouw van halve premiewo ningen bestaat in de gemeente door het ontbreken van voldoende industrie geen belangstelling, terwijl daarnaast genoemd bedrijf is gespecialiseerd in het bouwen van woningen in grote aantallen tegelijk, zodat ook het bou wen van hier en daar een enkel huis niet in aanmerking komt. OVER DRIE JAAR VERDEELD Teneinde de aanwezige bouwcapaci teit zo volledig mogelijk te benutten is het nodig de aannemer een groot aantal huizen tegelijk op te dragen, waarvan de bouw over een aantal ja ren kan worden verdeeld. Daarmee wordt bereikt, dat er steeds voldoende werk is voor arbeiders met een spe ciale taak, zoals grondwerkers, ijzer- vlechters e.d. en dus continu kan wor den doorgebouwd. Door genoemd bedrijf is in samen- Geslaagd voor lerares in naaldvakken GOES, 9 juli. Voor het tweede deel van het examen lerares in de naaidvakken (Na) slaagden te Rotter dam de dames: N. Kasse, Middelburg; C. de Wilde, Zonnemaire; A. Westerterp, Middel burg; D. Wilschut, Schoondijke; S. Glerum, Biezelinge;. B. Blok, Élle- woutsdijk; C. Vermue, 's-Heererihoek; B. van Muiswinkel, Goes. Voor het pedagogisch getuigschrift (art. 38 N.O. wet) behorende bij de Nijverheidsakte slaagden te Arnhem de dames: J. Lagendijk, Wemeldinge; N. Kasse, Middelburg; C. de Wilde, Zonnemaire. Allen leerlingen van de Vakschool voor meisjes te Goes. werking met de architekt, de heer P. Götzen, een plan voorgelegd voor de bouw van 78 eengezinswoningen en 258 etagewoningen, te bouwen in drie jaar. De totale stichtingskosten wor den geraamd op 4.596.300,n.l, 1.123.200,— voor 78 eengezinswo ningen van 14.400,per stuk, 174 6-persoonswoningen voor 13.950, of 2.427.300,— in totaal, en 84 4- persoonshuizen voor 12.450,per stuk of 1.045.800,in totaal. Door binding van het volume aan de aanwezigheid van bouwcapaciteit zal de bouw van deze woningen on derhands moeten worden gegund. GOES, 9 juli „Hallo Quisten, waar ook ter wereld!" Ja, in Zee land wonen er ook nogal wat mensen, die luisteren naar de familienaam Quist. En al die Quisten krijgen met deze het vriendelijk verzoek zich te mel den bij hun naamgenoot, J. Quist Oude Amersfoortseweg 109, Hil versum, tel. 7316, onder opgave van beroep en liefhebberij. Waarom dat nodig is? Wel, ge noemde heer Quist is op het idee gekomen een congres te organi seren van alle Quisten. Gedacht wordt aan tweede Pinksterdag 1957. Dat duurt nog wel even, maar er zit aan de voorberei ding heel wat werk vast. De naam Quist moet al be hoorlijk oud zijn. De eerste Quist moet met de Hugenoten in de 17e eeuw naar Nederland zijn gekomen en de eerste plaats van vestiging schijnt Oud-Vossemeer op Tholen te zijn geweest. De Hilversumse heer Quist heeft al wat reacties op zijn plannen ont vangen en die zijn zeer prettig. Hoe meer Quisten, hoe meer vreugd, 't Kan een prettig fa miliecongres worden! Zelfs tot in de Kamperlandse duinen GOES, 9 juli. Deze week zal heel Noord-Beveland van water leiding zijn voorzien. Donderdag of vrijdag zal de Waterleidingmij. Zuid-Beveland N.Y. aldus deelde de directie ons desgevraagd mede de laatste percelen hebben aangesloten. Daar vorig jaar, toen de dorpskernen waren aangesloten, reeds een „drinkwater feestje" is gehouden, zal bij de aansluiting van de laatste der 1800 N.-Bevelandse percelen niet officieel worden stilgestaan. Maar dat neemt niet weg, dat al die honderden Noord-Bevelanders in feest stemming zijn, en er ongetwijfeld nog een glaasje (leidingwater) óp drinken. Daar bij de aansluiting van de dorpskernen op het leidingnet eerst de westelijke dorpen werden geholpen, is men bij de buitengebieden aan de oostpunt van het eiland begonnen. Derhalve kwamen de afgelegen per celen bij Kamperland het laatst aan de beurt. Dank zij het nieuwe systeem, waar hij de kosten per aansluiting maxi maal 300,voor de betrokkene kon den bedragen (rijk, provincie en ge meenten subsidieerden eventueel de rest), hebben de Noordbevelanders hoegenaamd unaniem zich vóór het leidingwater verklaard. Slechts in sporadische gevallen stuitte men op verzet. Loco-burgemeester G. P. Leen- dertse van Wissekerke sprak dan ook Geruislozeverbinding van Oost met Noord GOES, 9 juli. Binnenkort worden oostelijk en noordelijk Goes rechtstreeks met elkaar ver bonden. De Bergweg wordt nl. 'doorgetrokken tot aan de Oude Singel en zal een directe verbin dingsweg worden naar het nieuwe bouwplan van 72 woningen en het ran te leggen zwembad. GERUISLOOS WEGDEK Met de oorspronkelijke Bergweg is men reeds enkele weken bezig. De huidige stenen zullen worden vervan gen door koud asfalt, zodat het (ge ruisloze) wegdek de nabijgelegen scholen van het verkeerspunt vrij- wd3rt> Het is de bedoeling, dat de Bergweg recht in noordelijke richting zal wor den doorgetrokken, aldus de heer J. Oranje, directeur van gemeentewer ken ons desgevraagd mededeelde. Daar hier momenteel nog huizen in de weg staan (aan de Lijsterstraat en de Vinkstraat) blijft de weg voorlopig nog de oude knik (bij Beatrixplein Heernisseweg) volgen. In de scherpe bocht van de Heernisseweg wordt de nieuwe weg dan weer doorgetrokken in noordelijke richting, snijdt de BERGEN OP ZOOM, 9 juli Van daag slaagden voor het Mulo-examen diploma A: C. J. v. d. Beek uit Oud- Vossemeer; J. P. Quist uit Tholen (x); M. A. Uijl uit Poortvliet (x); D. Krombeen uit Kruiningen (x); J. D. Nijssen uit Yerseke (x) en H. F. Hout man uit Kruiningen (x). (x betekent ook geslaagd voor middenstansdiplo- ma). Schipperswegeling, loopt tenslotte even parallel met de Julianastraat en mondt dan In de Oude Singel uit. Links van de verlengde Bergweg zullen dan de 72 nieuwe woningen verrijzen, terwijl aan de rechterkant van de weg het nieuwe zwembad (waarover nag op goedkeuring wordt gewaent) is geprojecteerd. Een en ander zal straks met de no dige afbraak en onteigening gepaard moeten gaan, hetgeen echter ter com petentie van de gemeenteraad ligt. Ingezonden Mededeling (adv.') tegenover ons zijn vreugde uit over de zo voorspoedige drinkwatervoor ziening op het gehele eiland. Zelfs het op het duin gelegen badpavil joen „Duinlust" zal nu van zuiver leidingwater kunnen profiteren, waarbij de strandbezoekers zeker gebaat zullen zijn. NU HEEL ZUID-BEVELAND „Daar hebben we dus een streep on der gezet", aldus de directie van de Waterleidingmij. „Zuid-Beveland"; „en nu gaan we met frisse moed beginnen aan de volledige voorziening van ge heel Zuid-Beveland." Daarbij zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Men denkt daarbij aan een massah operatie, waarbij „met een grote zwaa van oost naar west (beginnend du: aan de Brabantse kant) over he: eiland wordt geveegd", zoals men on: van de zijde der Waterleidingmij. mee deelde. Weer tomaten naar België GOES, 9 juli De regering van België heeft besloten dat met ingani van heden de invoer van Nederlands» tomaten weer zal zijn toegestaan voo: wat betreft de sorteringen A en B Vorige week werd deze invoer ver boden omdat de prijsontwikkeling o: de Belgische markt voor tomaten di nodig zou maken. Geslaagd Mond- en klauwzeer moet worden voorkomen BORSSELE Bloedtransfusie. De oproep van de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis heeft wel succes gehad: vrijdag avond werd van niet minder dan 120 personen bloed afgenomen. 's-GRAVENHAGE, 9 juli. De toenemende biggensmokkelarij uit België waardoor naar 'men aan neemt besmetting met mond- en klauwzeer naar Nederland is over gebracht is voor minister Mans- holt aanleiding geweest een ver voerverbod voor varkens met een levend gewicht tot zestig kilo, uit, of naar binnen een grensstrook langs de Belgische grens af te kon digen in de Staatscourant. Vervoer is alleen toegestaan, indien daarvoor vergunning is verleend door of namens de distrietsinspecteur van de veeartsenijkundige dienst. Een ver gunning moet worden aangevraagd bij de plaatselijke bureauhouder, binnen wiens rayon de aanvrager woonach tig is. De grensstrook omvat heel Zeeuwsch- Vlaanderen, het gedeelte van de pro vincie Zeeland gelegen ten Zuiden van de spoorlijn Goes-Bergen op Zoom, in Noord-Brabant het gedeelte ten zui den van de spoorweg Goes-Bergen op Zoom-Roosendaal-Breda-Tilburg- Boxtel-Eindhoven naar Weert, terwijl in Limburg de strook wordt begrensd door de spoorweg over Eindhoven- Weert-Roermond-Sittard,Heerlen- Simpelveld naar Aken. Het verbod geldt niet voor het ver voer van varkens, welke op een ver gunning van de minister van land bouw worden ingevoerd of doorge voerd. De oorzaak van een aantal gevallen van runder- mond- en klauwzeer in de laatste tijd kon worden terugge leid tot besmetting door gesmokkelde biggen. De Nederlandse export van vee in het algemeen wordt daardoor in gevaar gebracht. Zo heeft Zwitser- land de doorvoer van Belgisch vee naar Italië op grond van het optre den van mond- en klauwzeer in Bel gië reeds verboden. Het vervoerver bod legt de bonafide handel geen be lemmeringen in de weg. Tevens hoopt men door het vervoerverbod het op nieuw uitbreken van mond- en klauw zeer in Nederland tegen te gaan. GOES, 9 juli. Bij de in de Ambachts school gehouden examens voor het prak tijkgedeelte van het diploma Gezel Brood- banketbakken slaagden de volgende kan didaten: M. J. Contant te Colijnsplaat, H. H. Goudswaard te 's-Gravenpolder, J. M. Kik te Goes, L. J. Koeman te Yer seke, P. J. Langeveld te Goes, D. A. Mol te Oudelande, P. Oele te Zaamslag, P. Pieters te Lewedorp, D. J, de Regt te 's-Heer Arendskerke, A. J. Sommeyer te Vlissingen, J. P. Uitterhoeve te Ovezande en A. Vermaak te Veere. Voor het praktijkgedeelte van het di ploma Patroon Broodbakken slaagden de volgende kandidaten: P. van Anrooy te Goes, H. Bisschop te Goes, A. A. Hazen te 's-Heerenhoek, J. J. de Jonge te Oost- dijk, J. Meulblok te Kwadendamme, J. A. Priem te Heinkenszand, M. L. J. Raas te 's-Heerenhoek, L. Slabbekoorn te Kloe- tinge en H. M. Koenderink te Hoedekens- kerke. Alle genoemde cursisten werden opge leid door de aan de Ambachtsschool ver bonden cursus voor deze diploma's. Aan de gemeentelijke universitei van Amsterdam slaagde voor het doe toraal examen aardrijkskunde mej. 1 D. M. Verwer. De heer C. F. van Rie is aan de r.k. universiteit te Nijmege geslaagd voor het kandidaatsexame geneeskunde le gedeelte. MIDDELBURG, 9 juli. Geslaagi voor het toelatingsexamen tot d eerste klas: Evert Bastiaanse, Pie Bloem, Marijke Boone, Leo Borr Cisca de Bruyne, Ineke Davidse, Ja: Dekker, Rinus Dommisse, Aart Doui leyn, Willy Feij, Michiel Frumai Anneke Griep, Johan van Helleman Joke Helm, Ad de Hooge, Geraldie: Hummelen, Kees Jacobse, Roel Jan sen, Mien Kamphuis, Jan Lawalat; Kees de Looff, Robby Mol, Hans Mine kus, Dan de Muynck, Daan van Nop pen, Wim van Ouwerkerk, Lia Poel man, Fridi de Ruyter, Willy Scho Jeane Soeting, Ineke Vermeulen, K Weststrate, Eddy de Wilde, Frid Zeilmaker, allen te Middelburg; Die Boone te Arnemuiden; Neeltje Chri: tiaanse, Leo Flipse, Mattie Joziassi Bettie Leyten, Piet Reynierse té' Sc rooskerk; Gillis Geschiere, Ko d Korte, Jo Murre te Meliskerke; Adi de Groote, André Ligthart Schenk Piet Verhulst, Wim Zwemer te Kam perland; Geert Hommes, Paula Luit wieier, Paul Pouwelse, Jan Theun- Jaap Ventevogel, Nico Wisse te Vli: singen; Douwe Goedbloed, Guus Jellc ma en Hans van Willemswaard t Domburg; Wim Klaassen te Koud» kerke; Thijs Matthijsse, Johan Mun en Nellie Wisse te Souburg; Riek Louws te Aagtekerke; Vinus Ma; thijsse te Biggekerke; Mineke Schc te Oostkapelle. Afgewezen 11 kandidaten. WEMELDINGE, 9 juli. De ge meenteraad heeft besloten bij de mi nister van O., K. en W. een aanvraa. in te dienen tot het verkrijgen vat een bijdrage in de kosten van restau ratie van de gemeentetoren. Ook ze worden verkocht het restauratieweri op te dragen aan de architekt P. J. J van Beveren te Middelburg. Wethouder Lindenbergh kon dez' vergadering niet bijwonen wegen verblijf in het ziekenhuis. De secre tarieambtenaar, de heer J. Kroon werd wegens afwezigheid van di secretaris tot waarnemend gemeente secretaris beëdigd. De heer K. vai Veen werd gekozen tot lid commissi» wering schoolverzuim. De raad besloo f 0.60 per leerling, die aan de school sportdag te Yerseke deelneemt, bij t» dragen. Na uitvoerige discussie werd met 4 tegen 2 stemmen (tegen de herer D. M. de Jonge en D. Jeremiasse) beslóten aan de Geref. Stichting vooi Kerkelijke Sociale Arbeid voor Zuid en Noord-Beveland over 1955 een subsidie te verlenen van f 289.30. Van de heer J. de Schipper werd 'n stuk grond gekocht voor 802.Be sloten werd de hoofdpaden op hel nieuwe gedeelte van de algemene be graafplaats te verharden. Voor de bouw van twee semiperma- nente woningen voor personeel van het laboratorium voor de oestercul tuur werd een gedeelte van een ter rein naast het sportveld eigendom van de fa J. Burger aan het rijk verhuurd. De bungalows worden in september geplaatst. Het parlement van Saarland heeft besloten, dat met ingang van 1 janu ari a.s. de Saarlandse vlag, blauw- wit-rood met een wit kruis, verdwij nen zal.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2