Nieuws Provincie Jaap Bruggekamp won (na twee etappes) de Kaperprijs te Keinkenszand Togo bleef ongeslagen aan de leiding in eerste klasse GJ.M.V.-jeugdleiderscoitfereiitie le Kapelle was zeer druk bezocht Veel belangstelling voor zangconcours van Zeeuwse Zangersbond Ie Yerseke uit de Engelsen en Belgen speelden een bescheiden rol zeer Mulo-examens Toelatingsexamen Chr. Lyceum Ha 52 jaar terug in Bruinisse Souburgse sportweek is afgelopen Goes Wandeltochten „Vrederust" op Openluchtspelen te Goes geopend Burgerlijke Stand Middelburg Burgerlijke Stand 7 erneuzen Maandag 9 juli 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Nieuwe wedstrijdformule voldeed goed HEINKENSZAND, 7 juli. Jaap Bruggekamp is na 2 etappes winnaar geworden van de „Kaperprijs" die zaterdag onder grote be langstelling voor de 3e maal in Heinkenszand van stapel liep. Was dit wielerevenement in voorgaande jaren geen „groots" suc ces, omdat het een wat rommelig karakter droeg en als „kijkspel" voor het publiek weinig attractiefs bood, ditmaal heeft de nieuwe wedstrijdformule zeker voldaan. Bovendien heeft de ren- en toer club „Theo Middelkamp" die in samenwerking met de „Stichting Kaperprijs" de organisatie ter hand had genomen, er het zijne toe bijgedragen dat het geheel een geslaagd wielerfestijn werd. De nieuwe wedstrijd-formule bracht allereerst 108 renners (onafhankelij- ken en amateurs) aan de start voor liet afleggen van zes ronden van plm. 10 km in de omgeving van Heinkens zand. Hierna kregen de renners een half uur rust waarin het ploegenklas- sement opgemaakt werd dat zich al leen uitstrekte over de eerste etappe. Voor de 2e etappe van 50 ronden of 100 km op het parcours in Heinkens zand werd een selectie toegepast en mochten alleen die renners van start gaan die de eerste etappe hadden be ëindigd. Dit waren er 75 in totaal. In de eerste etappe was het Van V/ijchen, die in de 2e ronde de eerste lont aan het kruit stak. Kort daarop formeerde zich een groep van 8 ren ners van wie Van Wijchen afviel door pech en voorgoed van het toneel ver dween. Nieuwe schermutselingen hadden tot gevolg dat in de slotfase 11 man aan de leiding gingen onder wie Huissoon, Bruggekamp en Van Grinsven, zich in da laatste ronde wisten af te scheiden. Jaap Huissoon die wat sprintkwalitei ten betreft hard vooruitgaat wist met gering verschil Bruggekamp achter zich te houden en werd dus winnaar van de eerste etappe. A-PLOEG WINNAAR Nadat het ploegenklassement was opgemaakt bleek dat de A-ploeg van „Theo Middelkamp" als overwin naar uit de bus was gekomen met de renners Huissoon, Van Overveld en Van Sluys. Reeds in de eerste etappe was aan het licht gekomen dat de Engelse deel nemers en ook de Belgen maar een zeer bescheiden rol zouden spelen en het internationaal cachet van deze wedstrijd wel enigszins uit de toon viel. In de 2e etappe was Piet van Est de eerste pechvogel die door zadelbreuk moest opgeven terwijl Piet Rentmees ter enige tijd later noodgedwongen dit voorbeeld moest volgen. Na 16 ronden formeerde zich een kopgroep bij wie de Zeeuwen Van Sluys en Huissoon. Een ronde later brachten Liebregts en Bruggekamp de fusie tot stand na een fraaie achtervolging. In de 26ste ronde misten we Van Sluys in de groep die naar later zou blijken één ronde uit de strijd was geweest. Damen en Kersten gaven bijzonder cachet aan de wedstrijd toen zij aan een solo-vlucht begonnen, die reeds direct perspectief opleverde. Goede samen- GOES, 7 juli Zaterdag slaagden zesentwintig candidaten voor het M.U. L.O.-examen. Het diploma B ontvingen mej. W. Theune, Vlissingen, en de heren J. Mondeel, Middelburg, M. H. Ribbens, Kapelle (x), A. van Ieperen, Wemel- dinge, J. A. Schippers, Kamperland, J. J. Verpoorte, Zaamslag, J. Klink, Oos- terland. Het diploma A werd uitgereikt aan de dames J. E. Lucieer, Retranchement (x), J. J. Bentschap Knook, Groede (x), A. C. Karelse, Goes (x), E. A. van Hoeve, Zaamslag (x), H. C. M. Ris- soeuw, Groede (x), M. J. Bliek, Terneu- zen (x), A. B. A. Bode, Sas van Gent (x), W. de Bruyn, Sluiskil (x), C. P. Wijkhuijs, Grijpskerke, C. J. Quist, 's-Heer Arendskerke, C. L. Germing, Middelburg (x) en de heren S. C. L Catsman, Oostburg (x), B. de Jager, Kapalle (x), J. Joosse, Kapelle (x), F. P. de Feijter, Breskens (x), J. J. Ris- seeuw, Zuidzande (x), A. I. Salomé, Groede (x), H. K. Kramer, Kapelle en P. A. v. Sorgen, Veere. GOES, 7 juli Voor het toelatings examen slaagden aan het Christelijk Lyceum: Gerard Beneder; Nelleke Domini- cus te Borssele; Jan Aartsen, Adrie Bakker, Kees Beye, Hans Bosman, Truus van Dokkum, Henk Flinterman, Rob Goedee, Eric Goossen, Berber de Groot, Ineke Janse van Noordwijk, Henk Kloosterziel, Lia Knieriem, Koos Koene, Bram Maljaars, Sweis Mein- dersma, Kees van Noort, Jankees Pik, Piet Rinkhoud, Gert v. d. Slikke, Sy- bolt Tamminga, Dries Vermeer, te Goes; Jan van Liere te 's-Gravenpol- der; Toon den Hollander te Hansweert; Jan Deurwaarder te 's-Heer Arends kerke; Ko de Schipper te 's-Heer Hen drikskinderen; Janus Geleedst te Hein kenszand; Kees de Blaey, Gerard Gij zel, Jopie Herselman, Tanny op 't Hof, Maaike van Neueren, Diane Scheele, Leni de Schipper, te Kapelle; Jan Duynhouwer, Han Luyk, Sjaak Pries ter te Kloetinge; Joop Boone te Krab- bendijke, Jannie Leys, Jenneke Ligt- hart Schenk, Adrie Lokerse, te Krui- ningen; Izaak Dekker te Lewedorp; Ina Boeij te Wemeldinge; Dirk Bruijn- zeel te Wissekerke; Corry Booy, Wim vVillemsen te Yerseke. werking gepaard gaande met een flin ke dosis courage bracht deze tandem zelfs op een gegeven moment 2 minu ten voor de rest. Het veld viel nu totaal uiteen en al leen de allersterksten wisten nog enigs zins hun posities te handhaven. Konings, Van Grinsven en Huissoon vielen o.a. naar achteren. Lie bregts en Bruggekamp hadden echter nog genoeg reserve in petto om in de slotfase nog kostbare seconden van hun achterstand goed te maken wat voor Liebregts resulteerde in een 3e plaats in het totaalklassement en voor Jaap Bruggekamp zelfs de zegepalm. DE UITSLAGEN le etappe: L. Huissoon, 60 km in 1 uur 35 min; 2. Bruggekamp; 3. Van Grinsven; 4 op 30 sec. Bestebreurtje; 5. Nieskens; 6. Lute; 7. Van Glerum; 8. Van Overveld; 9. Rentmeester; 10. Heeren. 2e etappe: 1. Damen, 100 km in 2 uur 33 min. 16 sec.; 2. Kersten; 3. Liebregts; 4. Bruggekamp; 5. Pos; 6. Van der Horst; 7. Van der Zande; 8. Van de Brand; 9. Lute; 10. Konings. Totaalklassement: 1. J. Bruggekamp tIJmuiden), 160 km in 4 uur 9 min. 12 sec. 2. G. Pos (Vreeland), 4.10.14; 3. J. Liebregts (Vlijmen), 4.10.28; 4. J. van der Horst (Standaardbuiten), 4.11.19; 5. R. van Grinsven (Eindhoven), 4.11. 38; 6. J. Huissoon (Heinkenszand) 4.11 38. Ploegenklassement: 1. A-ploeg van „Theo Middelkamp", 27 punten. 2. Wie lerclub „Feijenoord", (Rotterdam), 36 p. 3. „Sportief" (Breda), 58 p.; 4. „Ger- rit Schulte"-Cs-Hertogenbosch), 59 p.; 5. Belgische ploeg 71 p.. BRUINISSE, 7 juli. Te Bruinisse logeert momenteel bij familie, die hier nog woonachtig is, mrs. T. Kim- brill-Muller uit Los Angelos. Mrs. Kimbrill-Muller vertrok 52 jaar ge leden als 8-jarig kind naar haar nieu we vaderland en keerde eerst nu voor een vakantietoeht in Nederland terug, omdat ze toch nog wel eens haar ge boorteland en dat van haar ouders en grootouders wilde zien. Zij is een kleindochter van de heer P. Okkerse, die ruim een halve eeuw geleden een bekend oester- en mos selhandelaar was en onder meer ook door het uitgeven van een eigen krant op Schouwen-Duiveland be kendheid genoot. Een bijzonderheid is wel, dat mrs. Kimbrill, die zoals gezegd, meer dan een halve eeuw uit Zeeland weg is, haar Zeeuws nog goed spreekt, hoe wel zij dit sedert haar kinderjaren als omgangstaal toch niet meer heeft gebruikt. Een bewijs te meer voor de stel ling, dat men zijn moedertaal niet spoedig verleert! De wethouder van kunstzaken van Middelburg, jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer, zal zaterdagmiddag 3 uur de ten toonstelling van beeldende kunst, te organiseren door de Stichting Zeeuwse Kunstenaarskring in het Kunstmuseum officieel openen. De Zeenwse korfbalcompetitie GOES, 7 juli. Togo staat nog steeds ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje aan de kop van de eerste klasse in de Zeeuwse korfbalcompetitie. Ditmaal behaalden de Goessenaren een ruime 28 overwinning op Zeelandia in Hansweert, dat hierdoor weer wat steviger op de onderste plaats kwam. Scampolo, dat voor de aan vang van de competitie als een der gegadigden voor de titel werd beschouwd, heeft het tot nu toe niet- al te best gedaan. De ploeg moest ditmaal zelfs in de Swift-reserves en dat nog wel op eigen veld de meerdere erkennen (46). Het was een goede week voor de Middelburgers, want zij haalden ook nog de volle buit weg bij Volharding, zij het dan op het nippertje (56), waardoor zij een plaatsje op de ranglijst klommen. ZWEMMEN Luctor was superieur MIDDELBURG, 7 juli Voor het tweede deel van de Zeeuwse zwem- competitie, zaterdagmiddag in het zwembad, bestond veel belangstelling. Luctor bewees andermaal haar superi oriteit, want 't bezette op met minder dan 10 van de 14 nummers de eerste plaats. Voorts veroverden de Middel burgers nog zes tweede en vier derde prijzen. Morgen hopen wij de uitslagen te geven. SOUBURG, 7 juli De jaarlijkse sportweek is weer een succes geworden, daar de belangstelling weer bijzonder groot was. De sluitingsdag begon met wielerwedstrijden op gewone fietsen. Bij de jongens beneden 14 jaar won G. Wevers. Bij de ouderen klopte Van Soelen in de eindspurt A. Overbeeke. De voetbalwedstrijd tussen Zeeland Sport en De Schutters leverde een 2-1 zege op voor eerstgenoemde. Een waar dig sluitstuk vormde het optreden van de zwemvereniging Admiraal de Ruy- ter uit Amsterdam met kunst en show- zwemmen op muziek. BORSSELE Naar den Anvers. Antwerpen was deze maal het einddoel van de reis van de ouden van dagen uit deze gemeente. Hier werd een museum bezichtigd, alsmede een diergaarde, terwijl ook een boottocht op de Westerschelde werd gemaakt. In Hoogerheide werd het middagmaal ge nuttigd. „Hoe brengen wij de Bijbelse boodschap?" KAPELLE, 8 juli. De provinciale commissie Zeeland van het C.J.M.V. en de commissie voor het C.J.M.V. jongenswerk hebben het afgelopen weekend een jeugdleidersconferentie belegd. Bijna 80 ouderen en jongeren, leiders van het C.J.M.V. werk uit alle delen der provincie waren hiervoor naar Kapelle gekomen en zij hebben daar samen een zeer instructief en leerzaam weekend gehad, waarop zij veel konden leren voor hun afdelings- en clubwerk. De conferentie begon zaterdagmid dag in het C.J.M.V.-gebouw waar de voorzitter der conferentie, de heer Th. Wijtman uit Middelburg een wel komstwoord sprak en wees op de noodzakelijkheid van de training voor leiders. Na de gezamenlijke maaltijd volgde in de avonduren een groot opdrachten- spel. De leiding hiervan was in han den van de heer G. Vleugel uit Goes. Ook dit was bedoeld als instructie voor het afdelingswerk. Later in de avond werd hierover in het C.J.M.V.- gebouw van gedachten gewisseld. De heer M. Schouten uit Krabben- dijke sloot het eerste gedeelte der con ferentie met een dagsluiting. Het programma voor de zondag was voor een groot deel gericht op de bespreking van de manier, waar op de jongeren met het Evangelie in aanraking gebracht kunnen worden. Allereerst werd de kerkdienst bijge woond in de Ned. Herv. Kerk te Ka pelle waarin voorging de plaatselijke predikant ds E. P. J. Jebbink. De tekst van de prediking was het C.J.M.V.- bondsdevies uit Rom. 1 16. Dank zij het prachtige weer In de tweede klasse A werd slechts één wedstrijd gespeeld- Vitesse had weinig moeite met het bezoekende Viós II (90) en handhaafde zich dus in de kopgroep. Vios II moest door deze nederlaag en door het slechte doelgemiddelde de rode lantaren over nemen van Eendracht. Luctor ging in Zaamslag bij Scam polo n om de beide punten (37) en bleef aan de kop van de tweede klasse B. TOP zorgde er voor, niet verder op de leiders achter te geraken en be zorgde De Poel op eigen veld een 25 nederlaag. Elto echter moest tegen 't bezoekende Zuidwesters met een 22 gelijk spel genoegen nemen en raakte een puntje op de leiders achter. In 3A kwam Swift IV een heel eind in de lift, want het behaalde de volle buit uit twee wedstrijden. In Aarden burg werd met 28 van AKC gewon nen en in Ritthem werd Atlas met 4-5 geklopt. In 3B speelde Swift Vn twee wed strijden. Van het eigen zesde team werd met stevige cijfers verloren (8 2), maar in St. Laurens moest Ondo er met 25 aan geloven. In 3D bleef Blauw Wit ook nu nog ongeslagen aan de kop, want Zeelan dia II moest met een 143 nederlaag naar Hansweert terug. Olympia II bleef met 60 baas over De Poel II dat dus weer wat steviger op de on derste plaats kwam. SSS kreeg bij WKV met 42 de kous op de kop. In 3E werd slechts één wedstrijd ge speeld. Dios moest de eer aan het be zoekende Luctor II laten (24), waar door beide ploegen op de ranglijst van plaats verwisselden. YERSEKE, 8 juli. Het zang concours, dat „Excelsior" te Yer seke ter gelegenheid van haar 60- jarig bestaan had uitgeschreven, is een groot succes geworden. Twin tig zangverenigingen kampten, be gunstigd door ideale weersom standigheden, elkaar ten aanhore van een talrijk publiek. 's Morgens werden de deelnemers, de feestcommissie en de besturen van de Zeeuwse zangersbond en van de jubilerende vereniging officieel op het gemeentehuis ontvangen. De wnd.- burgemeester, weth. De Koeijer sprak zijn gelukwensen uit en haalde oude herinneringen op uit de historie van „Excelsior". „Excelsior is altijd erg po pulair geweest", aldus de wethouder, die het zeide te betreuren, dat de jeugd thans zo slecht vertegenwoor digd is in de vereniging. De voorzitter van de Zeeuwse zan gersbond, de heer J. Schippers, her dacht de onlangs overleden bonds voorzitter, de heer T. L. Jonker, en verzocht enkele ogenblikken stilte om hem te gedenken. Ook de heer Schippers uitte zijn teleurstelling over het mankeren van jeugdige zangers. Verder voerden het woord de heren Hogerwerf (namens de jury), J. Wes- trate (zangver. Hansweert), J. R. van Wattum (Z.-Bevelands Dameskoor), M. J. v. d. Berge (Kruiningen) en mevr. S. de Kramer-Jansen (Borssele). De voorzitter van de regelingscom missie, de heer E. J. Sinke, dankte al len, die hun medewerking aan het concours hebben verleend, in het bij zonder de heer De Koeijer. Ook sprak de heer W. Catshoek woorden van dank tot de directeur, de heer Tamminga. 's Middags had op het gymnastiek- veld het concours plaats, waarvoor veel belangstelling was. Eerste prijzen werden behaald door: Zanglust, Wilhelminadorp (193 p.), bezienswaardigheid. Zanglust, Koudekerke (190 p.), Zang en Vriendschap, Wissekerke (186 p.). Afd. uitmuntendheid: le prijsen voor Crescendo, Hóek (187 p.), Ned. Herv. Kerkkoor, Axel (193 p.), Excelsior, Yerseke (185 p.). Afd. superieur: le prijzen voor: Ju liana, Zuidzande (200 p.), en V.Z.O.S. St. Maartensdijk (185 p.). De andere verenigingen behaalden op één na alle een tweede prijs. De jury bestond uit de heren Hoger werf en Jansen. Jubileum de heer J. J. Platteeuw Vrijdag en zaterdag is de heer J. J. Platteeuw, die op de Twentsche Bank te Goes zijn zilveren jubileum vierde, door directie en personeel op hartelijke wijze gehuldigd. Op het kantoor is de jubilaris, in te genwoordigheid van zijn echtgenote en kinderen veel lof toegezwaaid door de heer H. C. van Krieken, de oudste be stuurder, die hem dé traditionele en veloppe met inhoud van de hoofddi rectie en een fototoestel, namens de beide bestuurders aanbood. Mej. Steke- tee vertolkte de gevoelens van het per soneel en bood namens het personeel een mooie vulpen aan. 's Avonds en ook zaterdag is het ju bileum nog in familiekring gevierd, waarbij vele vrienden en kennissen van hun belangstelling blijk gaven. BRUINISSE Een schilderbeurt. De dakruiter of to ren van de Ned. Herv. kerk wordt ge schilderd, evenals trouwens het gehele exterieur van het kerkgebouw. Ook de wijzerplaten onderwerp bij menige rondvraag in de gemeenteraad zullen nu een beurt krijgen. Het aanbrengen van de steigers rond de toren is een karwei, dat voor personen met hoogtevrees taboe is. Het jongleren met planken en balken op het dak van de kerk is dan ook echte BERGEN OP ZOOM, 7 juli Voor de wandeltochten over 10, 15 en 25 km van de wandelsportvereniging Vlug van de inrichting „Vrederust" bestond grote belangstelling. Bijna 300 deelne mers (sters) hadden ingeschreven. De verenigingen uit Kruiningen en 's-H. Arendskerke waren o.m. met een groep aanwezig en natuurlijk een da mes- en herenafdeling van Vrederust. Verder liep broeder Geerts met een groep van 15 man mee. Om drie uur werd gestart van het hoofdgebouw en vertrokken de deelnemers met de mu ziek van de inrichting voorop, eerst voor een wandeling over de inrichting zelf. Het parcours was zeer fraai. Bij de junioren werd de eerste prijs be haald door „De Arend" uit 's-Heer Arendskerke. Bij de senioren le prijs „De Arend", 2 damesgroep Vrederust, 3. Kruiningen, 4. groep broeder Geerts en 5 mannen van Vrederust. Allen ont vingen een aardige herinnering. OUD-VOSSEMEER Collecten. De collecte ten bate van de blinden, „De fakkels bijeen" heeft opge bracht 38.09. De Rode Kruiscollecte bracht dit jaar 955.56 op 100.meer dan vorig jaar). Inenting. Morgenmiddag tussen twee en drie uur bestaat er bij dokter Renes ge legenheid tot inenting en herinenting te gen pokken. Zoals bekend is voor kin deren beneden de leeftijd van één jaar inenting wettelijk verplicht. BAARLAND Nieuwe brandspuit ls er. Donderdag is de nieuwe brandspuit gearriveerd. Deze werd per vrachtwagen uit Heili- gerlee aangevoerd en nadat de leden van het brandweerkorps de nodige In structies hadden ontvangen, volgde een demonstratie, die veel belangstelling trok, niet in het minst van de school jeugd. Ook de raadsleden waren aan wezig. In 't gemeentehuis zei burge meester Van Liere later, dat de eerste Indruk van deze motorspuit goed is. De heer J. van Bergen uit Heiligerlee, die met de heer H. de Kruif was mee gekomen, dankte voor de opdracht en sprak de hoop uit, dat het nieuwe ma teriaal goed zal voldoen. Sportvereniging. De sportvereniging „Baarland-Oudelande" vergaderde ln Café Traas o.l.v. de heer J. C. Mol. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer M. A. Burgel, bleek, dat met twee elftallen ln de competitie werd uitgekomen, waarbij de juniores de derde plaats wisten in te nemen. De competitie was voor de senoren te hoog gegrepen. Wat het veld betreft moet men een afwachtende houding aanne men ln verband met de herverkaveling. Men hoopt in leder geval te kunnen doorspelen. De penningmeester, de heer M. Moerland, meldde Tn zijn verslag o.m., dat het batig saldo van f 147,59 was teruggelopen tot f 82,20, vooral veroorzaakt door de hoge reiskosten. De aftredende bestuursleden, de heren M. A. Burgel en M. Moerland, werden herkozen. Besloten werd te trachten een trainer aan te trekken voor de ju niores. s-GRAVENPOLDER Sportdag. Op zaterdag 14 juli a.s. zullen onder auspiciën van de plaatselijke gym nastiekvereniging „D.A.W." op de weide van de heer J. Rijk aan de Prov. weg sportdemonstraties worden gegeven. O.m. zal een volleybalwedstrijd worden ge speeld tussen ploegen uit 's-Gravenpolder en Nisse en verder staan gymnastiekde- monstraties (vrije oefeningen, toestel werken e.d.) op het programma. Jaarlijkse trip. Donderdag j.l. hebben de bejaarden uit deze gemeente hun jaar lijkse trip gemaakt, welke ditmaal voerde naar Rotterdam. Hier werd o.m. een be zoek gebracht aan de diergaarde Blij- dorp. HEINKENSZAND Jaarlijks reisje. Ook de ouden van da gen uit deze gemeente zijn eind vorige week een dagje uit geweest. Deze keer had men Antwerpen uitgekozen. Om streeks negen uur arriveerde de „stoet" weer voldaan in de woonplaats. Burge meester Derckx sprak tenslotte de „oud jes" toe en bracht allen, die hadden mee gewerkt om ook deze tocht weer te doen slagen, hartelijk dank. HOEDEKENSKERKE Spaarbank. Tot 1 juli 1956 werd bij de spaarbank ingelegd ƒ679.999.34; terugbe taald werd ƒ563.684,29. Het saldo van de Spaarbank bedroeg op 1 juli 1956 3.010.064,65. Er kwamen 73 nieuwe spaarders bij. Het balanstotaal steeg tot ƒ3.351.437,18. KRABBENDIJKE Onderlinge damcompetitie. Voor de on derlinge competitie van de damclubcom binatie „Oostdijk" te Krabbendijke wer den de volgende partijen gespeeldM. Sinke—M. de Bat 2—0; Jac. v. Zwaarden J. van Burg 02; L. Nieuwenhuize— Jp. van Iwaarden 2—0; Jac. Meeuwsen— G. Hollestelle 11; Jan van Iwaarden L. Boone 20; A. van WeeleE. Hennekij 20; Joz. BooneJ. Joossen 2—0; J. Joo- sen—A. van Weele 0—2; E. Hennekü Jac. van Iwaarden 20; J. van Burg M. de Bat 0—2; M. Sinke—M. de Bat 2— 0; L. NieuwenhuizeJp. van Iwaarden 0—2. ST PHILIPSLAND Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif" nam met 31 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Chateraux. De uitslag luidde: 1. Faasse Van Dommelen, 2 en 3 W. Rejjn- goud, 4, 6 en 9 M. Geuze, 5. Th. Bakker, 7 en 11 G. Hooglander, 8 en 10 A. Fon- tijne. Snelheid eerste duif 1005 m. per min. STAVENISSE Deklagen op polderwegen. Momenteel ls men bezig met het aanbrengen van de deklaag en een tweede slijtlaag op enkele polderwegen rond Stavenisse, t.w. Buurtweg, Pilootweg, Hoge Kade- weg, Kerkstraat (onbebouwd) en voor malige Poesdreef, zijweg van Buurtweg. Materialen en machines ter vervaardi ging der bitumen zjjn op de kleine Kaal van St. Maartensdijk opgesteld. WOLFAARTSDIJK Aanbesteding. Namens de heer J. Hou tekamer werd aanbesteed het verbouwen van de voormalige dokterswoning tot groentewinkel, garage en woonhuis. Door de plaatselijke aannemers werd als volgt Ingeschreven: M. Verburg 18.400; L. de Blaij ƒ18.600; Fa. Den Herder ƒ18.800; W. Bosschaart 18.890; C. Sinke 18.900. De gunning werd aangehouden. Instelling transferabele guldenszone 's-GRAVENHAGE, 7 juli. Met ingang van 9 juli a.s. wordt door Nederland een transferabele guldens zone ingesteld. Dit houdt in, dat voor bankinstellingen in het buiten land op aanzienlijk ruimere schaal dan thans de mogelijkheid wordt ge opend guldensaldi bij bankinstellin gen in Nederland (saldi op zgn. gul dens-akkoordrekeningen) onderling over te dragen. Na de kerkdienst kwam men samen in het C.J.M.V.-gebouw en werd dool de heer M. Allewijn uit Goes een kor te inleiding gehouden over het onder werp „Hoe brengen wij de Bijbelse boodschap aan jongeren". Zeer uitvoe rig werd hierover van gedachten ge wisseld en daarbij werd gesteld, dat de gewone bijbelinleiding op de ver enigingen zeker niet verwaarloosd mag worden. Uitdrukkelijk werd door de heer Allewijn gesteld dat de C.J. M.V.-jeugdleiders bij al hun werken mogen putten uit de ene krachtbron, Jezus-Christus. Ook waarschuwde hij tegen de sleur welke zo gauw ontstaat ais men een bijbelvertelling moet doen. Na de gezamenlijke middagmaaltijd in het C.J.M.V.-gebouw werden nog 'n aantal binnenspelen beoefend o.l.v. dé heer Jac. Sinke te Souburg. GOES, 8 juli Op de heerlijke zo meravond waarvan zaterdag viel t» genieten, heeft de commissie Zomer- programma-1956 voor de eerste maal haar openluchtspel ten tonele gevoerd. De tuin van het Schuttershof bleek hiervoor bij uitstek geschikt met zijn sfeervolle vijver en lommerijke en tourage. De aanwezigen er waren nog heel wat klapstoeltjes onbezet hebben een gevarieerd programma voorge schoteld gekregen, dat hoofdzakelijk in Weense stijl was gehouden. De Goese Operettevereniging wist het publiek te boeien met vrolijke frag menten uit de bekende operette „lm weiszen Rössl", zij het dan in de iets minder welluidende Nederlandse ver sie. Er werd opgewekt en fris gezon gen, onder de bezielende leiding vaij Jan Kousemaker, die ook het orkest vast aan zijn dirigeerstok had. Het operazangertje Gerrie de Groot bleek een klankvolle sopraanstem te bezitten, die in het Weense genre goed tot haar recht kwam. Van het Marjo-ballet niets dan goeds. Geen overdadig program, maar een voudige Russische, oud-Hollandse, e.a. dansjes, die er in gingen als koek. Over smaak valt niet te twisten en daarom willen we over Olga Lowina niet teveel zeggen. Misschien hebben sommigen haar optreden toch wel ge apprecieerd. Drie klassen hoger prijkte ons aller Hans Grünhut, de man die in een sim pel liedje heel de Weense sfeer in het publiek weet neer te leggen. Meester lijk in één woord. De komende dagen wordt dit pro gramma 's avonds herhaald. Weliswaar zonder de sublieme Hans Grünhut, maar het overige programma blijft ondanks de Lowina-lawine alleszins de moeite van een bezoek waard. Geboren: Egbert A., zv J. H. Lantinga en N. Lageveen. Pieter C„ zv L. Goed- bloed en N. Verhage. Adriana C., dv P. Teleparij en C. M. van Galen. Bernard F., zv G. J. je Roller en H. Peterse. Roger C., zv L. C. Coppejans en E. J. Kramer. Ma ria A. J„ dv J. Clarijs en C. Koole. Ca- tharina, dv L. L. Manuhuwa en W. Sa- bandar. Ondertrouwd: A. Pouwelse, 23 j. en L. Labruijere, 21 j. Franciscus J., 25 j. en J. M. Th. de Louw, 26 j. en P. J. Walthuis, 25 j. Gehuwd: J. Moens, 28 j. en J. N. Jonk heer, 32 j. Overleden: L. Dekker, 65 j., geb. met C. Cornelisse. Wa. le Cointre, 71 j., ongeh. Johannes, zv W. Hoogedeure en Chr. Schoe, 5 j. üiirgerlijke Stand Geboren: Harm, zv M. Dorrestein en G. Evers te Zaamslag; Ronny J. M., zv T. C. Vermast en E. M. L. de Smet; Paul T., zv P. W. Lauret en C. M. Kindt te Philippine. Ondertrouwd: J. Engels, 28 j. te Sint Jansteen en P. S. de Smit, 22 j.; J. de Ridder, 24 j. en P. S. Dees, 20 j. Gehuwd: C. A. M. Lafort, 25 j. en M. M. Vandommele, 19 j. te Rumbeke (België); A. L. van Leemput, 29 j. te Vogelwaarde en T. J. van Leemput, 25 j.; E. Rutters, 25 j. en N. S. Harte, 21 j.; K. Mangold, 28 j. te Axel en S. P. Meijer, 23 j.; P. O. van Doeselaar, 23 j. en C. C. Moes, 23 j. Overleden: D. J. Klaassen, 82 j., geh. gew. met A. de Vrieze; A. de Blaet), 39 j., e.v. J. Verschelling; C. J. Adriaansen, 78 e.v. S. C. A. Kegels; M. J. van der Peijl, 83 j., geh. gew. met B. H. IJsebaert. NAGEKOMEN ADVERTENTIB De familie Glerum geeft hierbij kennis van het plotseling over lijden van de heer PIETER JACOB GLERUM in de ouderdom van 81 jaar. Goes, 6 juli 1956. De begrafenis zal plaats vinden heden, maandag 9 juli 1956, op de algemene begraafplaats te Goes. Vertrek sterfhuis, Zusterstraat 11, om 1 uur n.m. Condoleantie-adres Stenen Beer 3, Vlissingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2