I Poolse kinderen weten niet wat een sinaasappel of een banaan is... Dr. W. Drees werd 70 jaar „Bartiméus" kreeg nieuwe school- en internaalsgebouwen Spoor- en tramkaartjes uit de automaat Britse gemenebest doorstaat de stormen van de tijd Dr. L. Onvlee en dr. H. Brunsting buitengewoon hoogleraar ZERUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Amsterdamse zakenman werd chauffeur van ambulanceauto Staking in Engelse staalindustrie Vrachtwagen van IJmuidens pier geslagen Nieuwe spanningen in Marokko Uitbreiding der revalidatie eist nieuwe voorzieningen Rechter Shaw weer aan het werk Heterogeen gezelschap, dat toch bijeenblijft Prof. dr. W. H. Gispen rector magnificus LIKDOORNS WONDEROLIE Ooggeiuigeverslag uit Poznan 's-GRAVENHAGE, 5 juli (A.N.P.) „Nooit zullen de buitenlandse deelnemers aan de jaarbeurs te Poznan het ogenblik kunnen ver geten, dat een jonge Poolse verpleegster in met bloed overdekte uniform hun hotel binnen kwam vliegen en wanhopig uitriep: „Wij hebben morfine nodig, morfine, morfine!" Helaas kon niemand van ons haar helpen.. Dit vertelde een Nederlandse zakenman, die had deelgenomen aan de jaarbeurs te Poznan en van dichtbij de Poolse opstand had kunnen volgen, aan een vertegenwoordiger van het A.N.P. ..Reeds donderdagnacht^begonnen deEen grote Rode-Kruisvlag werd over arbeiders in vrachtauto's door het de kap van zijn auto gebonden en zo centrum te rijden", zo ging hij voort. „Wij dachten eerst, dat zij op weg wa ren naar hun werk, maar later bleek, dat zij naar een bepaald punt in de stad trokken, dat als verzamelplaats was aangeduid voor de stakers en waar dan ook de eigenlijke opstand begon. Des ochtends gingen wij te voet naar de jaarbeurs, want verkeer per auto was reeds niet meer mogelijk. Bij de brug, die wij moesten oversteken, had zich een grote menigte verzameld rondom de wit-rode Poolse vlag en rondom borden, waarop geschreven stond „Vrijheid en brood". De sta kingsleiders spraken hier de duizen den arbeiders toe. De Poolse politie liep door deze manifestanten heen, doch was zeer rustig. Herhaaldelijk werden de Nederlandse zakenlieden dóór arbeiders aangeklampt, die hen dan op ondubbelzinnige wijze hun on tevredenheid over het in Polen be staande politieke regiem kenbaar maakten. Tegen 12 uur hoorden wij vanaf het jaarbeursterrein hevig en intens mitrailleurvuur en men raad de ons aan maar niet naar het hotel te gaan." „Tegen vijf uur klonk ook het zware gebulder van tanks, terwijl Migs, zonder t. vuren, zich in duik vlucht op het centrum van de stad stortten. Tegen 7 uur 's avonds slaagden wij erin langs omwegen ons hotel te bereiken, waar zich ook veel mensen bevonden, die door de -straatgevechten niet naar hun wo ning hadden kunnen terugkeren." Geen eten, wel tanks „Te eten was er evenwel niet voor deze personen, aangezien de levens middelen in Poznan van dag tot dag worden aangevuld en op hun komst niet was gerekend. Bij onze terugkeer bij het hotel stonden hier tanks opge steld. Toch was er veel volk, in groepjes bijeen, dat duidelijk blijk gaf van zijn ontstemming. De buiten landse deelnemers werden onderweg herhaaldelijk aangehouden door Pool se politie-agenten, die dan probeer den duidelijk te maken, dat zij het niet waren, die op de Poolse arbeiders schoten, de Russen". „Ook van G tot 7 uur weerklonk on ophoudelijk mitrailleurvuur uit de binnenstad. Een Amsterdams zaken man, die tegen 7 uur naar zijn hotel reed, kwam onderweg in een der bui tenwijken een zwaar gewonde arbei der tegen. Hij bracht hem onmiddellijk in zijn auto naar het ziekenhuis en stelde zichzelf en zijn auto ter beschik king voor het vervoer van gewonden. zag deze Amsterdamse deelnemer aan een Poolse jaarbeurs zich veranderd in bestuurder van een ambulance auto". Geen tegendemonstratie „Vooral de tweede avond werd zeer hevig gevochten", zo ging de zegsman voort met zijn relaas, „en herhaalde lijk hoorden wij het vuren van de tankkanonnen. Overal reden zieken auto's rond en het mitrailleurvuur klonk zeer verspreid in de stad. Het bleek toen ook, dat de opstandelingen een aantal gevangenen had bevrijd. Het was opvallend, dat er geen en kele communistische tegendemonstra tie viel waar te nemen en wij hebben in die dagen geen enkele rode vlag gezien. De afgevaardigden naar de jaarbeurs van de landen achter het ijzeren gordijn waren onmiddellijk na het uitbreken van de opstand naar hun land teruggekeerd „Iedere Pool, die wij spraken, klaagde over te weinig loon en over de honger die hij en zijn gezin moes ten lijden. Enkele inzenders stelden op de jaarbeurs vruchten zoals si naasappelen en bananen ten toon en het was aandoenlijk de Poolse va ders en moeders hun ondervoede kinderen te horen vertellen wat nu eigenlijk een sinaasappel of een ba naan was. „Daar de voorraad in het hotel te Poznan, door het uitblijven van aan voer, de eerste dag van de opstand reeds was uitgeput, waren de hotelgas ten op eigen meegenomen blikjes aan gewezen. De inhoud hiervan werd broederlijk gedeeld en terwijl de luchtspoormunitie zich tegen de don kere hemel aftekende, het tankge- schut in de verte bulderde en nu en dan een verdwaalde kogel langs de ramen floot, werden toch nog zaken gedaan Zweefclub »Den Helder« opgericht LONDEN, 5 juli (Reuter). Func tionarissen van negen vakverenigin gen, welke ongeveer 14.000 arbeiders vertegenwoordigen, die onderhouds werkzaamheden in de staalindustrie verrichten, hebben aangedrongen op een staking in het gehele land, nu de loonbesprekingen met de werkgevers mislukt zijn. De gemeenschappelijke commissie van de vakverenigingen van vaklieden uit de ijzer- en staal industrie heeft aanbevolen op 14 juli te gaan staken en de vakverenigings leiders verzocht zich tegen woensdag a.s. achter de stakingsbeweging te plaatsen. De functionarissen zeiden, dat de produktie door een staking in de staalindustrie sterk beperkt zou wor den. Sedert april hebben deze arbei ders reeds geweigerd overwerk te ver richten, hetgeen voor de industrie een produktieverlies van bijna 300.000 ton heeft doen ontstaan. Arrestaties in Nepal KATMANDOE, 5 juli (Reuter). De Nepalese politie heeft twaalf per sonen, onder wie verscheidene voor malige legerofficieren, gearresteerd op beschuldiging van samenzwering om aan het bewind van Koning Mahendra en de huidige regering een einde te maken. IJMUIDEN, 5 juli. De badgasten in de zomerhuisjes op het strand zijn er vanmiddag getuige van geweest, hoe de door een storm met wind kracht 9 (82 km per uur) hoog op lopende zeeën een zware vracht wagen van het Velsense aannemers bedrijf J. Stolk van de zuidpier heb ben geslagen. De firma had vannacht al het materiaal voor het onderhouds werk aan de pieren op de kop van de pier laten staan. Hierbij was ook een kostbare waterwagen, die wordt gebruikt bij het mengen van beton. Vanmorgen kon het werk bij de over slaande zeeën niet worden hervat, maar twee arbeiders begaven zich in het stormweer in een zware vracht wagen op de pier om te trachten de waterwagen te redden. Na veel moei te en rijdend door gordijnen van zee water bereikten zij de anderhalve ki lometer in zee liggende kop. Van dat ogenblik af zat het de twee mannen niet langer mee. De motor van de vrachtwagen sloeg af en ze was niet meer op gang te krijgen. Zij moesten lopend de terugtocht aanvaarden en kwamen tot op de huid nat aan het strand terug. Beide wagens werden nu door de zeeën besprongen en om twee uur vanmiddag had dit tot gevolg, dat de vrachtwagen door het hek langs de rand van de pier schoot en in zee viel. HILVERSUM, 3 juli. „Een publieke ge lukwens uitspreken voor dr. Drees, die vandaag de leeftijd der sterken heeft be. reikt, is tegelijkertijd een dankbare en een ondankbare onderneming", aldus dr. L. W. Kortenliorst, voorzitter der Tweede Kamer, in een heden voor de Wereldom roep uitgesproken rede ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de minister-president. „Mijn eerbied en mijn sympathie zijn steeds meer gegroeid en er is geen gebeurtenis in zijn lange leven aan te wijzen! waarvan ik zou moeten getuigen: hij is mij tegengevallen. Allen die dr. Drees hebben leren kennen, zullen hetzelfde over hem verklaren", aldus dr. Kortenhorst. Na een schets van dr. Drees' loopbaan concludeerde hij, dat deze zich in alle door hem beklede functies een bekwaam, arbeidzaam volksvertegenwoordiger en regent heeft betoond. Op de 'marinevliegkamp De Kooy bij Den Helder is de zweefvliegclub „Den Helder" opgericht. Na de opening was vice-admiraal Burghard de eerste, die een vlucht maakte en wel met de tweepersoons „Rhoenlerche". Even voor de start werd deze opname van de vice-admiraal gemaakt. RABAT, 5 juli (AFP). Uit Fran se bron is vernomen, dat woensdag zonder incidenten Franse troepen met parachutes zijn geland te Foum El Hassane, 170 km. ten Zuidoosten van Agadir. In officiële Marokkaanse kringen verklaarde men, dat de Marokkaanse gendarme in Foum El Hassane op dracht gekregen heeft niet tussenbeide te komen, doch alleen de Franse he velhebber die de operatie leidt, te wij zen op het feit, dat de post aan de Marokkaanse regering toebehoort. De Marokkaanse ministerraad heeft besloten Prins Moelai Hassan met troe pen naar het gebied van Agadir en in het bijzonder naar Foum El Hassane te zenden om bezit te nemen van de posten, die de Fransen bezet hebben. Voorts is uit officiële Marokkaanse bron vernomen, dat Marokkaanse een heden in het gebied van Agadir gecon signeerd zijn en dat de bevolking, die op het ogenblik in staking is, op ver scheidene punten de wegen geblok keerd heeft. „We zijn er nog niet" zei prof. Diepenhorst (Van één onzer verslaggeefsters) ZEIST, 5 juli. Onder zeer grote belangstelling werd in de Oude Ned. Herv. Kerk te Zeist een plechtige bijeenkomst gehouden ter ge legenheid van de opening van enkele nieuwe school- en internaats gebouwen op het terrein van „Bartiméus", het Christelijk Instituut voor de opleiding en verzorging van blinde en slechtziende kinderen. De bijeenkomst stond onder leiding van prof. dr. I. A. Diepenhorst, voorzitter van de Vereniging „Bartiméus", die na vele gasten te hebben verwelkomd, herinnerde aan het jaar 1919, toen de daad werkelijke arbeid van de vereniging startte: in een zeer kleine be huizing werden zeven leerlingen ondergebracht. Bedien Uzelf UTRECHT, 5 juli. Ter snellere bediening van het reizend publiek en ter ontlasting van de lo ketten zullen de Ned. Spoorwegen nog dit jaar op pen aantal stations in het westen van het land perronkaarten- en plaats- kaartenautomaten stellen, de laatste voor de meest gevraagde bestemmingen op die stations. In totaal omvat dit project de plaatsing op tien stations van 24 plaatskaartenautomaten, gescheiden naar enkele reis en retour tweede klasse alsmede 36 per- ronkaartenautomaten op nog nader vast te stel len stations. De voor plaatskaarten automaten in aanmer king komende stations zijn: Amsterdam CS, Haarlem, Den Haag, Lei den, Delft, Rotterdam CS, Dordrecht, Zaandam, Naarden-Bussum en Hil versum. Een eerste drietal auto maten, bestaande uit een perronkaartenautomaat. en automaten enkele reis en retour tweede klasse Haarlem, werd deze week te Amsterdam CS in gebruik genomen. Eenzelfde aantal zal over enkele weken wor den geplaatst, t.z.t. even tueel te volgen door plaatskaartenautomaten voor bestemming Den Haag. Het zijn hangende automaten, uitgevoerd in blauw en volgens aange bracht handleiding een voudig te bedienen. Perronkaarten worden geleverd tegen inworp van een nikkelen of zil veren dubbeltje. De in Amsterdam ge plaatste automaten voor Haarlem leveren een kaartj enkeel reis tegen een nieuwe zilveren gul den met terugbetaling van dertig cent wissel- geld en een retourkaar tje tegen een nieuwe zil veren gulden plus een nikkelen kwartje met te rugbetaling van een dub beltje wisselgeld. De technische uilvoe ring van de automaten maakt het mogelijk plaatskaarten ie leveren tot een maximumtarief van f 4.75, waarvoor als munteenheden zijn te ge bruiken gave nieuwe zil veren guldens en nikke len kwartjes. Buitenlandse en ande re nikkelen muntstukken accepteert de machine niet. In de loop der jaren vonden verschil lende uitbreidingen plaats, terwijl nu de door de architect Leo Visser ge bouwde nieuwe vleugel aan de blin- denschool, de moderne school voor slechtzienden, de nieuwe vleugel aan een van de paviljoens en het uiterst geriefelijke boven de parkvijver opge trokken nieuwe paviljoen, geopend werden. MEER NODIG Toch is het eindpunt van de groei van „Bartiméus" nog niet bereikt. Op zeer korte termijn zullen in ver band met de uitbreiding van de re validatie voorzieningen getroffen moeten worden. „Maar ernstiger is, dat tot dusver geen tehuis kon wor den ingericht hetzij door „Barti méus", hetzij elders door een andere vereniging voor achterlijke pro testantse blinde kinderen, terwijl ook ons terrein te klein van om vang wordt om wat nodig is te her bergen", aldus prof. Diepenhorst. Spreker zwaaide veel lof toe aan de penningmeester van de Vereniging, de heer Van Haaften, „zonder wie deze bijeenkomst wel eens beëindigd zou kunnen worden door een legertje op roerige deurwaarders". De voorzitter sprak zijn vertrouwen uit in de steun van het prot.-chr. volksdeel. „Helpt de blinden zichzelf helpen" is geen lege leuze. Door hun opleiding worden de blinden in staat gesteld hun sociale positie te verbeteren en het is de taak van hun ziende medemensen om deze opleiding mogelijk te maken. Met dankbaarheid memoreerde hij nog de onlangs in werking getreden „blinden- rente", voor blinden die niet in staat zijn te werken. VIJF KLOKKEN Een oud-leerling van „Bartiméus", een van de „eerste zeven", bood het bestuur van de Vereniging vijf klok ken aan namens zijn mede-oudleerlin gen, als bewijs van erkentelijkheid voor alles wat „Bartiméus" hun gege ven heeft. De klokken zullen in de verschillende gebouwen van het inter naat en de scholen worden opgehan gen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door enkele liederen, die de zangklasse van Mees van Huis ten gehore bracht. Het slotwoord werd gesproken door ds. A. de Vries, Ned. Herv. predikant te Zeist. Daarna kregen de aanwezigen gelegenheid om de lichte en modern geoutilleerde gebouwen in ogenschouw te nemen. Tijdens de jaarvergadering van Batiméus, die in de morgenuren ge houden werd, werd de heer W. Ph. Stolk benoemd tot hoofd van het In ternaat voor slechtzienden en tevens tot redecteur van een nog naamloze Bartiméus-krant. De heer G. Hos- pers, die als lid van het bestuur be dankte, zal worden opgevolgd door mr. Rijpstra, burgemeester van Smilde. Aan het bestuur werd toegevoegd de heer J. A. Vis, die accountant is en die de penningmeester zal bijstaan in zijn drukke werkzaamheden. NICOSIA, 5 juli (Reuter). Rechter Shaw, op wie leden van de verzetsbe weging elf dagen geleden een aanslag hebben gepleegd, is weer op de recht bank verschenen om een zaak tegen twee verzetsmensen voort te zetten. De 65-jarige rechter, die door twee kogels werd getroffen, waarvan er één door zijn hals ging, verklaarde in het geheel niet zenuwachtig te zijn. Hij werd door een sterk escorte van de militaire politie begeleid. De rechtzaak, waarmee Shaw zich bezighoudt, betreft twee 15-jarige jongens, die ervan beschuldigd wor den in april te Paphos bommen naar Britse veiligheidstroepen te hebben Briase veiligheidstroepen te hebben Negen premiers kwamen in Londen bijeen IN Londen zijn een dag of tien negen premiers van landen van het Britse Gemenebest bijeen geweest onder leiding van Sir Anthony Eden om te beraadslagen over een groot aantal politieke vraagstukken, die al deze landen in hun on derlinge verhoudingen en die de algemene wereldpolitiek raken. Het is wel een heterogeen gezelschap, dat daar in Londen rond de tafel heeft gezeten en niemand zal kunnen beweren, dat de opvattingen der negen premiers parallel lopen. Er zijn daarin zeer principiële verschillen, maar het wonderlijke is, dat al deze staatslieden door de band, die het Britse Gemenebest om hun landen smeedt, elkaar in goede harmonie aan de conferentietafel wensen te ontmoeten en zelfs nog kunnen komen tot bepaalde besluiten. - Dit Gemenebest is in de wereld wel een unieke vorm op staat kundig gebied. Het is geen ver drag of pact in de gangbare zin van het woord, dat deze landen bijeenhoudt en evenmin vindt het zijn kracht in een militair stelsel of een economische unie, terwijl ook niet gesproken kan worden van een gemeenschappe lijke godsdienst, die de inwoners van al die landen belijden of van eenzelfde buitenlandse politiek, die allen voeren. In al de landen wordt wel Engels gesproken, maar het zou op zijn minst toch wel overdreven zijn te zeggen, Het gesprek van de dag dat deze taal het saambindende element is. De figuur van de Britse vorstin wordt in de Ge- menebestlanden gewaardeerd en geacht, maar het zou te ver gaan het zo voor te stellen, dat de miljoenen bewoners van die lan den over de gehele wereld hun saamhorigheid en eenheid vin den rondom de Britse troon. Vrijblijvend Toch blijkt de los-vaste ver houding, die het Gemenebest is, de stormen der tijden te kunnen doorstaan. De bijeenkomst in Londen was er het bewijs van. Zou juist het aantrekkelijke van deze vorm niet zijn, dat het een soort van gespreksgemeenschap is, een gelegenheid om gedach ten uit te wisselen, maar dat op een volkomen vrijblijvende wijze? Bij praktisch alle politieke be sprekingen in de wereld gaat het om concrete besluiten en beslis singen. Om overeenkomsten en akkoorden, om verdragen en duidelijke afspraken, waaraan de partners zich hebben te hou den. Hier is dat niet het geval. Maar zou juist daardoor op al lerlei punten niet meer bereikt kunnen worden? Omdat de deel nemende premiers elkaar hoe diametraal zij ook van mening mogen verschillen elkaar res pecteren en hoogachten? Omdat zij mening tegenover mening kunnen stellen en misschien van elkaar leren willen? Wat er ook van zij, het Britse Gemenebest bestaat en leeft. Voor de Engelse regerüp! is het een bijzonder welkom middel om te horen wat er omgaat in de wereld. Men kan rustig aanne men, dat premier Eden mede naar aanleiding van wat hij tij dens deze besprekingen heeft gehoord, zijn buitenlands beleid zal bepalen. Al wordt dat, nu het Britse imperium op allerlei stra tegische punten afbrokkelt en dit proces voorlopig nog niet schijnt te zijn voltooid, steeds moeilijker. Sceptici zeggen, dat deze Gemenebestgedachte leeg is en alleen nog maar een laatste glimp van de bijna vergane glo rie, die eens van dit machtige wereldrijk afstraalde.... Onderlinge tegenstellingen De landen voeren geen ge meenschappelijke buitenlandse politiek, zo schreven wij. Denk slechts aan de rol, die Nehroe zijn land, India, laat spelen in de controverse tussen oost en west. Zet daarnaast een land als Cana da, dat met zijn gehele poten tieel meehelpt de kracht van het westen op te voeren. Pakistans positie, duidelijk op het westen gericht, is eveneens duidelijk. Maar daartegenover staat weer Ceylon, dat naar de laatste ver kiezingen uitwezen richting oost gaat koersen. De nieuwe pre mier, Bandaranaike, steekt het niet onder stoelen of banken, dat hij van zijn land zo snel moge lijk een republiek wil maken. Koningin Elisabeth verliest dan opnieuw een diamant van haar kroon. Ceylon kan lid van het Gemenebest blijven, maar. de band met Engeland wordt losser. Daar is Zuid-Afrika. Premier fltrijdom is, gelijk bekend, even eens verwoed voorstander van de republikeinse staatsvorm voor zijn land. En de grote vraag is, of Zuid-Afrika dan nog lan ger deel van het Britse Gemene best zal willen uitmaken. Tij dens de Londense besprekingen heeft hij, naar verluidt, opnieuw met kracht gepleit voor het overdragen van de Britse pro tectoraten Betsjoeanaland, Ba- soetoland en Swaziland aan de Unie van Zuid-Afrika. Een extra probleem voor Eden, die het toch al niet zo gemakkelijk heeft'. i Kredieten Een belangrijk agendapunt der conferentie is geweest even tuele Britse kredieten voor de ontwikkeling van een aantal Ge menebest landen Verschillende daarvan hebben vijf- of tienja renplannen opgesteld en reeds in uitvoering genomen, maar het probleem is hoe aan kapitaal te komen. Nu in deze veelal minderontwikkelde gebieden het Russische economische of fensief voelbaar gaat worden, wil de Britse regering niets lie ver dan zelf hier de helpende hand bieden. De grote moeilijk heid is echter, dat Brits kapitaal maar schaars beschikbaar is. O.m. hangt dit samen met de de fensieuitgaven, waarvoor de Britten staan. Men weet b.v., dat Engeland zelf er een uiterst kostbare atoomindustrie op na houdt, die miljoenen verslindt. Op welke wijze een oplossing zal worden gevonden, is nog niet bekend. Misschien, dat het slot communiqué er iets van zal zeg gen. Daarin zal ook wel staan hoe ver men gevorderd is met de plannen voor onafhankelijkheid van Malakka binnen het Geme nebest en de toekenning van zelfbestuur aan Singapore. mum**** Twee benoemingen aan de V.U. AMSTERDAM, 5 juli. Tot buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der letteren en wijsbegeer te voor het onderwijs in de cultu rele anthropologic aan de Vrije Universiteit is benoemd dr. L. Onvlee. Dr. Onvlee werd in 1893 te Baarn geboren. In 1911 werd hij als student in de theologie ingeschreven aan de V.U., in welk vak hij in 1916 het kan didaatsexamen aflegde. Daarnaast ving hij in 1915 zijn studie in de Indische talen en volkenkunde aan de rijksuni versiteit te Leiden aan. In 1925 promo veerde hij aan deze universiteit op het proefschrift „Enkele Soembase vertel lingen, grammatische inleiding, tekst, vertaling en aantekeningen". In 1926 vertrok dr. Onvlee naar Soemba, waar hij tot voor kort, met verschillende onderbrekingen in ver band met de Japanse bezetting en ver lof, is werkzaam geweest in dienst van het. Nederlandse Bijbelgenootschap en ten dienste van het zendingswerk van de Geref. Kerken en van de Christe lijke Kerk op Soemba. In 1952 werd dr. Onvlee benoemd tot correspondent van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen. Van zijn hand verschenen vele publikaties. o.a. verband houdende met de Bijbel vertaling op Soemba. Dr. H. Brunsting, conservator van het rijksmuseum van oudheden te Leiden, is benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de faculteit dei- letteren en wijsbegeerte voor het onderwijs in de klassieke en Ger maanse archaeologie. Hij werd in 1902 te Bedum geboren, volgde middelbaar onderwijs aan het Marnix gymnasium te Rotterdam en studeerde in de klassieke talen aan de V.U., terwijl hij tevens colleges in ar chaeologie, prehistorie en nieuw- Grieks volgde resp. aan de universiteit van Amsterdam en aan de rijksuniver siteiten te Groningen en Leiden. In 1937 promoveerde hij aan de univer siteit van Amsterdam op het proef schrift „Het grafveld onder Hees bij Nijmegen; een bijdrage tot de kennis van Ulpio Noviomagus". Dr Brunsting maakte verschillende studiereizen en nam deel aan vele op gravingen in ons land alsook in Grie kenland, waarvan de resultaten in een aantal publikaties werden neergelegd. Prof. dr. W. H. Gispen is voor de cursus 19561957 benoemd tot rector magnificus der Vrije Universiteit. Aan dr. P. G. Gerlings, neus-, keel- en oorarts te Amsterdam, is voor de cursus 19561957 een leeropdracht in de faculteit der geneeskunde verleend voor het onderwijs in de neus-, keel- en oor-heelkunde. InnmnnHpp fA1"1 I I F\AADMC VERWIJDERD MET Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.35 bespaart U onnoemelijk veel ellende. <.W>>

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3