Nieuws Provincie Het stoffelijk overschot van burgemeester Huijsman te Heliskerke ten grave gedragen TlMiTHFriese beschi Bij Ylissingse en Middelburgse Nutsspaarbank werd flink gespaard Mulo examens uit de Vrijdag 6 juli 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Indrukwekkende sobere plechtigheid Jhr. de Casembroot: „Hij behoorde tot de beste Zeeuwse burgemeesters" Groendrogerij Tholen had goed jaar Start van Federatie Beschuttende werkplaatsen Oesterwereld leeft in afwachting Borgstellingsfonds Zeeuwse eilanden Middelburg Bertha van de Helo kampioensmerrie te Axel Hondendressuur tijdens Souburgse sportweek H. Pieters voorzitter Zeeuwse Kunstenaars kring pagina 2 MELISKERKE, 5 juli. Zeer velen hebben vanmiddag op de be graafplaats van Meliskerke de laatste eer bewezen aan burgemeester A. J. Huijsman, wiens stoffelijk overschot in de gemeente, die hij zeventien jaar met liefde en toewijding diende, ter aarde werd be steld. Zes raadsleden droegen de baar. In de begrafenisstoet liepen on middellijk na de laatste familieleden de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot en de wethouder, de heer J. Francke. Nadat het stoffelijk overschot aan de aarde was toevertrouwd, wer den namens de Commissaris der Koningin, de Nationale Reserve en het Rode Kruis kransen gelegd. Aan de geopende groeve was Jhr. De Casembroot de eerste, die het woord voerde. „God heeft wijlen burgemeester Huijsman met vele goede gaven gezegend" zo sprak de Commissaris, „de gave van de per soonlijke moed de liefde en zorg voor burgers en gemeente. Door de ze gaven behoorde hij tot de beste Zeeuwse burgemeesters. Hij heeft met ijver, doorzetting en eerlijk heid de belangen van Meliskerke ge diend." Jhr. De Casembroot wees op de af spiegeling van de aanwending van de ze gaven in de gemeente. Hij memo reerde verder het heldere verstand van de heer Huijsman en het sympa thieke in zijn karakter. Hij besloot als volgt: „Namens het provinciaal be stuur wil ik hulde brengen en waar dering uitspreken voor het vele, dat burgemeester Huijsman voor zijn ge meente heeft mogen doen". WETHOUDER FRANCKE De tweede spreker was de wethou der, de heer J. Francke, die namens de raad, het dagelijks bestuur en het bur gerlijk armbestuur van Meliskerke het woord voerde. Deze herinnerde er aan, dat de heer Huijsman zijn ambt aanvaardde, toen de tweede wereldoorlog dreigde. Bij zonder getroffen zei hij steeds te zijn geweest door het onverwoestbare op timisme, de ongekunstelde eenvoud en de gemoedelijkheid van de verscheiden burgemeester. „Hij stond boven de partijen, hij achtte het gemeentebelang primair" zo zei de heer Francke, „de dienst der barmhartigheid nam een grote plaats bij hem in". De wethouder wees op het vele, dat wijlen de heer Huijsman voor Melis kerke heeft gedaan „hetgeen hij deed, zal voor altijd een lichtend voor beeld zijn". Do gemeente-secretaris, de heer G. A. A. Adelaar, die namens het ge meente-personeel sprak zeide, dat hij de ontslapene voor alles heeft leren kennen als mens. Een mens, die als een rustpunt was in de jachtige we reld een mens, waar men prettig mee samenwerkte een mens met een bijzonder aangenaam karakter. Vervolgens sprak burgemeester D. Kodde, die zulks deed namens de vereniging van B. en S., de collega's van buurgemeenten, het Groene Kruis, Bouw- en Woningtoezicht en de Chr. Wijkverpleging. „Zijn wegen zijn hoger dan onze wegen Zijn gedachten zijn hoger dan onze gedachten", zo begon de heer Kodde, die het werkzame en het liefelijke in het leven van bur gemeester Huijsman naar voren bracht. „Hij was een aangename, beste collega, een aangenaam en best man, altijd genegen te geven een mens met bijzondere karaktereigen schappen." De heer Kodde wilde de overledene graag wijlen de burgervader noemen, dat was hij meer dan burgemeester. VOOR CHR. ONDERWIJS Namens de ver. voor Geref. school onderwijs, het personeel en de school kinderen sprak de heer W. de Buck. Deze onderstreepte, dat de heer Huijsman zich met zijn gehele persoon lijkheid heeft ingezet voor het christe lijk onderwijs. Hij was een kinder vriend, die meer dan anderen besefte, dat goed onderwijs een goede toekomst betekende. „Zijn werk draagt vrucht" zo zei de heer De Buck, die mede de vertolker van de gevoelens van de AR- kiesvereniging was. „Ook op dit ge- gebied heeft de heer Huijsman zijn sporen verdiend" zo sprak hij, „hij was een uitstekend en bezadigd lid van on ze fractie. Wij plaatsen hem met vrij moedigheid in de eregalerij van onze partij". De heer De Buck wilde ook als vriend iets zeggen. Hij wilde God dan ken, dat hij de mens Adriaan Huijs man op zijn levensweg heeft willen ontmoeten, want het was goed. „Bo venal is het een troost, dat Uw man in Jezus ontslapen is" zo richtte hij zich tenslotte tot mevrouw Huijsman. De heer K. Coppoolse sprak namens de Coöp. Boerenleenbank Grijpskerke, waarvan de overledene voorzitter was. Deze wees er op, dat de heer Huijs man, niets teveel was waar het om de belangen van de bank ging. Namens de Coöp. Melkinrichting Walcheren sprak de heer F. Simonse de heer Huijsman was lid van de commissie van toezicht van de coöperatie. Deze memoreerde, dat de ontslapenen gedu rende meer dan 25 jaar lid van de commissie is geweest trouw, liefde en vriendelijkheid mocht men van hem ondervinden. Burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle sprak als voorzitter van het Rode Kruis Walcheren-noord-west. „Hetgeen door de overledene voor het Rode Kruis is gedaan stemt tot grote dankbaarheid" aldus de heer Spren ger, „hij heeft zijn grote arbeidslust en arbeidskracht besteed voor het heil van velen". De districtscdt. van de Nat. Reserve, majoor H. A. P. Speek sprak vervolgens. „Het gevolg van het initiatief van de heer Huijsman is, dat te Meliskerke een verband van de Nat. Reserve is gegroeid dat procentueel 't beste van geheel Zeeland is", zo zei de majoor. Tenslotte sprak Ds. C. van Nes. De predikant memoreerde het werk, dat de heer Huijsman als voor zitter van de plaatselijke afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap en als sa menroepend deputaat van de samen werkende diaconiën in Zeeland heeft verricht. Bij de geopende groeve klonk uit de monden van de schoolkinderen het lie velingslied van de heer Huijsman: het eerste vers van Ps. 116. Een zoon van de overleden burgemeester dankte de Commissaris der Koningin, de andere sprekers en de overige zeer vele be langstellenden. THOLEN, 5 juli Tijdens de onder voorzitterschap van de heer J. F. Brooymans gehouden algemene leden vergadering van de Coöp. Groenvoe- derdrogerij „Tholen" G.A., deelde de directeur, de heer L. A. M. Elenbaas, o.m. mede, dat dit jaar laat begonnen kon worden met het drogen, terwijl er mede door het overvloedige aanboc. van gras, een opeenhoping van mate riaal is ontstaan. Hierdoor moest het geduld van de leden wel erg op de proef gesteld worden. Deze moeilijk heden zullen echter spoedig weer tot het verleden behoren. Uit het jaarverslag bleek, dat on danks de extra afschrijvingen, die dit jaar gedaan zijn en waardoor de ach terstallige afschrijvingen, ontstaan door de ramp in 1953 volledig zijn in gehaald, de uitkering aan de leden zeer goed te noemen 'is. Ook de vooruitzichten voor het hui dige seizoen zijn goed. Niet alleen is er volop aanbod van grondstof, doch ook de prijzen liggen door de grote vraag uit binnen- en buitenland, op zeer hoog niveau. Het uitbetalingsschema, zoals dit door het bestuur wordt voorgesteld, had aller instemming. Gemiddeld zal elf cent per kg droog produkt worden uitbetaald. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer C. A. Aertssen naar de N.O.P., werd gekozen de heer C. W. van Dalen te Poortvliet. Tot lid van de financiële commissie werd gekozen de heer Jac. Boonman te Oud-Vossemeer. Met algemene stemmen werd ten slotte het bestuursvoorstel betreffende de bouw van een woning voor de be drijfsleider, goedgekeurd. GOES, 8 juli Vandaag zijn de volgende personen voor het mulo-di ploma geslaagd: A: L. de Kraker, Zaamslag (x); A. Geene, Terneuzen (x); S. C. de Kra mer, Schoondljke (x); J. A. Lako te Breskens (x): H. van Vlaanderen te Vlissingen (x); M. C. van Wingerden, Vlissingen (x); P. A. Sinke, Koude- kerke (x)H. Verschoor, Terneuzen (x); D. Verstraten, Zaamslag (x); A. Oppeneer, Terneuzen (x); W. Francke, Grijpskerke (x); F. M. Franse, Mid delburg (x); E. Geerse, Serooskerke (W.) (x); W. Sinke, Vlissingen (x); A, H. P. de Klerk, Vlissingen (x); A. H. van Beusekom, Middelburg; M. van Geelen idem (x)J. B. Jongman, idem; A. C. van de Kop, idem; L. M. J. de Graaf, idem (x); M. N. Goverse, ide (x); C. Naeye, 's-H. Arendskerke; P. van Elven, Wissenkerke; J. C. Kou- wer, Wlssekerke; J. A. Lauret, Hoek; C. D. van Ham, Zaamslag; W. Schroe- vers, Middelburg; J. Buys, Middelburg en J. F. Bastiaanse, Middelburg. Voor B slaagden: H. J. Elenbaas te Zaamslag; D.' C. Wattimury, Souburg (x); L. J. Vercouteren, Hoek; W. J. Wattel, St. Laurens; J. M. Bezuyen, Zierikzee; M. Geleynse, Zonnemaire D. Tazelaar, Kats. (x is tevens geslaagd voor het mid denstandsdiploma) Op 1 oktober GOES, 5 juli. Gistermiddag ver gaderde, onder voorzitterschap van de heer A. J. Berenpas, wethouder van Sociale Zaken te Middelburg, de com missie tot voorbereiding van de Stich ting Federatie van Beschuttende Werk plaatsen in Zeeland, in hotel De Ko renbeurs. In deze bijeenkomst werd tot vast stelling van de statuten overgegaan en de aanwezige werkplaatsbestu- ren verzocht de vertegenwoordigers in het algemeen bestuur aan te wij zen, opdat, uiterlijk 1 oktober 1956 de Federatie haar werzaamheden zal kunnen aanvangen. Deze zullen voornamelijk bestaan in het opsporen en aantrekken van werk zaamheden en het verlenen van dien sten aan de beschuttende werkplaat sen in Zeeland, waarvan aangenomen wordt, dat er uiteindelijk 8 werkzaam zullen zijn, nl. de streekwerkplaatsen te Zierikzee, Goes, Terneuzen Hulst, Oostburg, op het eiland Tholen, Mid delburg en de gemeentelijke werk plaats te Vlissingen. DOMBURG Met de nieuwe uniformen. Zater dag a.s. zullen de leden van de mu ziekvereniging „Apollo" zich voor het eerst in hun nieuwe uniformen aan de dorpsgenoten en badgasten presen teren. Zü doen dit des avonds om zeven uur. Voor het gemeentehuis wordt dan opgesteld en nadat men de vroede vaderen heeft „toegespeeld' zal een grote rondgang door de ge meente worden gemaakt. De muzikan ten willen hiermee allen, die hen in staat stelden deze nieuwe uniformen aan te schaffen, dank brengen. De Federatie zal daartoe in dienst overnemen de thans in dienst van de Vereniging A.V.O. werkzaam zijnde (2e) buitendienst-ambtenaar in Zee land. Het Provinciaal Bestuur verleende subsidie in de kosten. Als adviseurs waren aanwezig: de heren A. Schout, lid Gedeputeerde Sta ten, C. van der Lende, directeur Ned. Ver. A.V.O., K. van Dijk, Hoofdinspec teur-directeur D.B.A., J. S. Visscher, adjunct-consulent van Sociale Bijstand van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Mej. W. J. H. Westera namens de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, J. A. A. de Waard, buitendienst ambtenaar A.V.O. AXEL Examen „Loonspulten". In tegenwoor digheid van de Rijkslandbouwconsulent, Ir. H. de Bruijn, werd het examen „Loon- spuiten" afgenomen. Hiervoor slaagden: J. Hamelink, A. en C. Hollebek en P. van Hoeve, Axel; P. van Daele, Biervliet; A. Fassaert, Bosch- kapelle; H. Freyser, P. van Poele en J-. de Smet, Clinge; H. Pladdet, Hoek; J. Stroobandt, St. Jansteen; R. Steyaert, Kuitaart; J. Kegelaar, A. en Fh. Pieters, N. Namen; G. Goethals, Sas van Gent; W. Stael, Schoondijke; A. van Hoeve, Sluiskil; P. van Cadsand, Terneuzen. Als -docenten van de cursus „Loonspui- ten", die in de voorbije winter werd ge houden, traden op de heren R. de Bruy- ckere te Axel en J. Scheele te Hoek. Aanrijding. Op het kruispunt Wil- aanrijding plaats tussen twee perso- aanrijding plaats tussen twee preso- nenauto's, bestuurd door J. A. S. en S. P., te Sas van Gent. Beide wagens werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. HEINKENSZAND N.C.V.B. „Verbeter de .wereld, begin bij Uzelf". Dit was de titel van het onder werp, dat mevr. De JongBikker uit Middelburg inleidde voor de leden van de afdeling Heinkenszand van de NCVB, die onder leiding van mevr. Amesz werd gehouden. s-H. HENDRIKSKINDEREN Concert. A.s. zaterdagavond 8 uur zal het muziekgezelschap „Hosanna" uit Goes onder leiding van de heer Jac. den Toon der, een concert geven van lichte muziek. KATS Op reis. De ouden van dagen uit deze gemeente hebben dezer dagen hun jaarlijkse tocht gemaakt. Ditmaal voerde de reis naar Rotterdam, waar de haven en de diergaarde Blijdorp werden bezocht. Bij de ingang van het dorp werden de oudjes des avonds op gewacht door het muziekgezelschap „Excelsior", dat de „dagpassagiers" naar het dorp begeleidde, waar de be volking reeds was samengestroomd en waar de gebruikelijke rondedansjes niet ontbraken. Het was een gezellige dag geweest. OOSTKAPELLE Concert. Op het programma dat „Cres cendo" zaterdagavond 7.30 uur a.s. op de muziektent ten gehore brengt komen o.a. de volgende nummers voor: Marielle (Ouverture)Travoil et Récompense (Ou verture). Beide zijn verplichte nummers voor de 2e afdeling fanfare Federatie; voorts: „Heer ik hoor" (bewerking); Ingezonden Mededeling (adv.) .grote brosse 'beschuiten in eén ro' Gedurende hei afgelopen jaar Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Bargeler, Kruiningen; A. L Cafs- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. YERSEKE, 5 juli In tegenstelling tot vorige jaren is de watertempera tuur in de Oosterschelde te laag voor een goede ontwikkeling van de oester larven. Volgens mededelingen van het Instituut voor Visserij onderzoek be vinden zich in 100 liter water 400 tot 500 stuks larven. Nog nimmer hebben de oesterkwekers echter zo lang ge wacht met het uitzetten van de pan nen of het zaaien van de schelpen. Hiertegenover staat, dat 1955 reeds na 20 juli prachtig broed te zien gaf. VLISSINGEN, 5 juli. Het tegoed bij het begin van de Vlissingse Nutsspaar bank 13.914.219,63) werd gedurende het eerste halfjaar van 1956 verhoogd tot ƒ14.739.401,80. Gedurende dit tijdperk werd ingelegd 4.123.910,50 en terugbe taald 3.298.728,33. Deze bedragen waren eind juni 1955: 3.738.022,en ƒ2.611.592,15. In de afgelopen maand werd meer ingelegd dan terugbetaald 103.272,81. Het aantal rekeningen op het einde van juni bedroeg 22050. Bij het schoolsparen werd in de afge lopen maand ingelegd ƒ3.050,90. Het to taal der gespaarde gelden bedroeg eind juni ƒ17.139,45. In juni werden 233 spaarbusjes geledigd met een bedrag van ƒ5.169,18. Het aantal ledigingen in het afgelopen halfjaar be draagt 1543 met een inleg van ƒ31.002,12. Er zijn 2379 busjes in omloop. Op het hoofdkantoor bedroeg het te goed bij het begin van juni 9.634.028,99 en van januari ƒ9.150.903,In de afge lopen maand werd voor ƒ89.260,12 meer ingelegd dan terugbetaald, zodat het te goed op het einde van vorige maand be- Jaarverslag over 1955 GOES, 5 juli. Uit het jaarverslag over 1955 van de stichting „Borgstellings- fonds voor de Zeeuwse eilanden" te Mid delburg blijkt, dat in dat jaar honderd nieuwe credietaanvragen werden inge diend. Hiervan werden er 92 afgehandeld en aan 43 aanvragers werd in totaal ƒ80.250,aan crediet verleend. De toe gestane credieten kunnen als volgt ge rangschikt worden: 10 borgstellingscre- dieten (ƒ14.000.—), 19 bedrijfsuitrustings- credieten 37.250.en vijf bijzondere credieten 6000. Het totaalbedrag der uitstaande credie ten bedroeg per 1 januari 1955 907.80,78. Verleend werd voor ƒ80.250.en afge lost 51.090ƒ15, zodat het uitstaande cre diet per 1 januari 1956 bedroeg 119.940,13. Bij de stichting zijn aangesloten 35 ge meenten met in totaal 142.105 inwoners (77 pCt van de totale bevolking van het district). De gemeentelijke bijdrage be droeg zodoende (1.3967 per inw.) 1984,76. Het verlies op de borgstelling (ƒ1692,30), werd door het rijk aangezuiverd. Het ka pitaal bedroeg per 31 december 1955 ƒ12.757,60.—. Er werden vijf en twintig aanvragen van de Sociaal Economische Hulpverle ning behandeld, terwijl daarnaast 130 rapporten werden uitgebracht betreffende uitkeringen aan door de watersnood ge troffen middenstanders en zelfstandigen. In de algemene beschouwingen wordt opgemerkt, dat pok in dit verslagjaar kon worden geconstateerd, dat het ge halte van dé middenstandsbedrljven, die zich tot het fonds om hulp wenden, stijgt. Dit blijkt ook uit de bijgehouden administratie: van de 100 beoordeelde bedrijven kon in 67 gevallen de admi nistratie als redelijk worden gekwalifi ceerd. Grotere kapitaalbehoefte als gevolg van het gestegen prijsniveau, loonsverhogin gen en stijging der onkosten zijn nog steeds de voornaamste redenen van de liquiditeitsmoeilijkheden in de verschil lende bedrijven. De achterstand, ook die op de credieten in de getroffen gebieden, wordt zü het langzaam ingehaald. Om clabkampioenschap „De Bromvlieg" GOES, 5 juli De bromfietsclub „De Bromvlieg" heeft gisteravond haar vierde rit voor het clubkampioenschap ditmaal een oriênteringsrit, gehouden. Er verschenen 26 deelnemers aan de start. De uitslagen waren: 1. Jac. Schipper, Goes, 12 strafpnt.; 2. F. Tim merman, idem, 42; 3. mej. C. Valkier, 98; 4. mevr. Wijs, 116; 5. G. Luijk, 132; 6. P. Tilroe, Vlissingen, 134; 7. A. van Sabben, Middelburg, 140; 8. J. Kuij- pers, Kloetinge, 142; 9. L de Regt te Goes, 150; 10. G. Buisse, Goes, 150. droeg ƒ9.723.289,11. Tet aantal rekeningen bedroeg 14659. Er kwamen 98 nieuwe re keningen bij. Het tegoed bij het begin van de afhaal- dienst bedroeg in juni ƒ42.764,76 en in januari ƒ34.638,68. Gedurende de afgelo pen maand werd voor ƒ7.805,98 ingelegd en terugbetaald ƒ7.850,55. Het tegoed op het einde van juni bedroeg ƒ42.720,19. Er kwamen tien nieuwe rekeningen bij, zo dat dit aantal eind juni 440 bedroeg. Op het bijkantoor te Souburg werd het tegoed bij het begin gedurende juni ver minderd met ƒ4.161,72. Ingelegd werd ƒ18.525,51 en terugbetaald ƒ22.687,23. Be gin januari bedroeg het tegoed 713.692,79 en eind juni ƒ739.565,27. Het aantal reke ningen werd in het afgelopen halfjaar vermeerderd met 102 en gebracht op 1598. Te Goes werd eveneens meer terugbe taald dan ingelegd. Hier bedroeg het te goed begin juni ƒ2.842.989,20 en begin ja nuari ƒ2.730.539,78. Ingelegd werd voor 139.409,79 en terugbetaald 172.574,18, zodat het tegoed eind juni bedroeg ƒ2.809.824,81. Het aantal rekeningen be droeg eind juni 3376. Het tegoed bü het begin van de vorige maand 541.630,77) te Wolfaartsdijk werd vermeerderd met ƒ8.080.en ge bracht op ƒ549.710,77. Begin januari be droeg het tegoed 518.393,17. Ingelegd werd ƒ20.998,en terugbetaald ƒ12.918. Het aantal rekeningen bedroeg eind juni 854. Ook in Terneuzen werd meer ingelegd (ƒ3.501,44) dan terugbetaald. Het tegoed begin juni bedroeg ƒ518.118,33 en begin januari 484.923,51. Ingelegd werd voor 31.824,03 en terugbetaald 28.322,59. Aan tal rekeningen bedroeg eind juni 607. Te Zaamslag werd ingelegd ƒ609.50 en terugbetaald 2.969,51. Het tegoed van begin juni (ƒ100.135,51) werd zodoende gebracht op 97.775,50. Begin januari be droeg het tegoed ƒ101.192,82. Aantal re keningen bedroeg eind juni 123. In Axel werd het tegoed van begin juni (ƒ130.376,84) vermeerderd met ƒ1.060,69 en gebracht op 131.437,53. Ingelegd werd voor 3.927,14 en terugbetaald ƒ2.866,45. Begin januari bedroeg het tegoed ƒ120.653,31. Aantal rekeningen eind juni 297. MIDDELBURG, 5 juli. Bij de Nutsspaarbank te Middelburg werd gedurende de maand juni f95.681,05 meer ingelegd dan terugbetaald. Be gin juni bedroeg het tegoed f 14.223.808,66 en begin januari f 13.579.596,67. Gedurende het eerste halfjaar werd ingelegd f3.804.041,58 (gedurende juni f 599.935,26) en te rugbetaald f 3.064.148,54- (in juni f504.254,21). Eind juni bedroeg het tegoed f 14.319.489,71. Het aantal reke ningen bedroeg begin januari 13272 en eind juni 13371. Op het kantoor te Middelburg be droeg begin juni het tegoed f 11.848.451,39 en begin januari f 11.256.417,62. Gedurende de afgelo pen maand werd ingelegd f 520.508,96 en terugbetaald f407.265,71, zodat eind juni het tegoed f 11.961.694,64 bedroeg. Het aantal rekeningen bedroeg eind juni: 11613. Op het bijkantoor te Oostburg werd f 17.562,20 meer terugbetaald dan in gelegd. Begin juni bedroeg het tegoed f2.375.357,27 en begin januari f 2.323.179,05. Ingelegd werd f 79.426,30 en terugbetaald f96.988.50. Eind juni bedroeg het tegoed f 2.357.795,07. Aan tal rekeningen eind juni: 1758. Op de zitdag te Oostkapelle werd ingelegd f3.866,21 en terugbetaald f 580.Begin januari bedroeg het tegoed f 43.678,79 en gedurende het afgelopen halfjaar werd terugbetaald f 7.719,01. Begin juni bedroeg het tegoed hij het schoolsparen f61.249,52 en begin januari f 54.617,10. Gedurende de af gelopen maand werd ingelegd f2.836,49 en terugbetaald f4.721,07, zodat eind juni het tegoed f 59.364,94 bedroeg. Het aantal rekeningen be droeg eind juni 1647. Begin januari waren 1173 en begin juni 1219 spaarboekjes in omloop. Eind juni bedroeg dit aantal 1232. Ge durende de afgelopen maand werden 92 busjes geledigd tot een bedrag van f 1.421.87. 752 busjes werden in 't eer ste halfjaar geledigd met een totaal bedrag van f 12.271,75. Heinzelmanchens Wachtparade (karakter stuk); Populaire Potpourri. V.V.V.-programma. Het bestuur van V.V.V. „Mooi Oostkapelle" heeft voor het badseizoen een uitgebreid programma vastgesteld van uitvoerin gen, wedstrijden e.d. Verschillende verenigingen hebben hiertoe hun medewerking toegezegd. Behoudens eventuele wijzigingen ziet het pro gramma er als volgt uit: 7 juli 7.30 uur concert „Crescendo"; 17 juli 7.30 uur idem; 21 juli 8 uur uitvoering gymnastiekvereniging; 26 juli 7 uur voetbalwedstrijd Badgasten Oostkapelle; 4 aug. 4 uur wielerwed strijd; 6 aug. lampionoptocht met mu ziek; 11 aug. 2 uur strandfeest; 14 aug. 7 uur voetbalwedstrijd; 18 aug. 7 uur gymnastiek demonstratie en 25 aug. kampvuur met muziek. Voor het gehele seizoen is een foto wedstrijd ingelast voor de badgasten. SCHERPENISSE Geslaagd. De heer W. v. d. Graaf, werkzaam ter gemeentesecretarie te Almelo, vroeger woonachtig te Scher- penisse, is geslaagd voor het examen gemeente-financiën II. Poterbewaarplaats. In de algemene ledenvergadering van de Coöp. Poter- bewaarplaats Scherpenisse, zei de voor zitter, de heer P. J. Noom, in zijn ope ningswoord het bijzonder op prijs te stellen, dat vorig jaar tot oprichting van de vereniging was overgegaan. De barre winter had anders zeer veel schade aan de vruchten kunnen aan richten. Uit het verslag van de secr.- penningmeester, de heer P. Jagt, bleek dat in de bewaarplaats 73.000 kg aard appelen zijn voorgekiemd. De heer P. J. Noom werd als bestuurslid herko zen. Tot vaste beheerder werd herbe noemd de heer Joh. C. Lindhout. Be sloten wérd de poters niet in de be waarplaats op te slaan voor september. S'l AN u ALAND Gegund. Door de Fa Johs. Moer land Zonen is aangenomen de werkzaamheden aan de Provinciale Weg StoppeldijkBoschkapelle (ge meente Vogelwaarde) voor de som van f 164.800.—De gunning werd in middels toegezegd. AXEL, 5 juli Onder grote belang stelling is vandaag een fokpaardendag gehouden van de vereniging van Zeeuwse fokkers te Axel en de Bond van paardenfokkers „Door Eendracht Sterk" te Hulst. Na rijp beraad van de jury kwam als kampioensmerrie uit de bus Bertha van de Melo, eige naar wed. C. Steyaert en Zn., Graauw. Reservekampioen werd de merrie OI- ga van Trui, eigenaar A. de Clercq, Zuiddorpe. Morgen hopen wij van dezè dag nog enige uitslagen te geven. HET NED. TREKPAARD Op dezelfde dag werden de pre miekeuringen voor merries, vanwe ge het Ned. Trekpaard, afdeling Zeeland, gehouden. Deze keuringen stonden eveneens in het centrum der belangstelling. Door overvloed van copy is het ons helaas niet mo gelijk de uitslagen vandaag te ge ven. Morgen hopen wij het grootste deel te plaatsen. GOES, 5 juli De derde avond van de Souburgse sportweek begon met 'n demonstratie van de politiehondenver. „Walcheren". Er vielen frappante staaltjes van hondendressur te zien. Voor een deskundige toelichting zorg de de penningmeester van de afd. Zee land van de Kon. Ned. Politiehonden vereniging, de heer P. A. Romijn. Hierna kwamen de dames van Ma rathon en Zeeland Sport, beide uit Vlissingen, in het veld voor een hand- balwedstrijd. Zeeland Sport nam een 30 voorsprong, maar Marathon wist in te lopen tot 32. Toch werd het een benauwde 4—3 voor Zeeland Sp. MIDDELBURG, 5 juli De stichting „De Zeeuwse Kunstenaarskring", wel ke thans ruim een jaar bestaat en in dit eerste levensjaar op een drietal ge slaagde tentoonstellingen mag terug zien, maakt zich thans op om zijn tweede jaarronde aan te vangen met de opening van een tweetal nieuwe exposities, onderscheidenlijk te Oost burg en te Middelburg. De kring meent een en ander als 'n zekere verheugende consolidatie van zijn positie te mogen zien. Deze con solidatie heeft medegebracht, dat de voorzittersfunctie, welke indertijd voorlopig, hij wijze van inleiding, door de heer A. L. A. Borst, medewerker aan de stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, werd bekleed, thans definitief geregeld is kunnen worden. In de vergadering van de Z.K.K. is besloten dat de heer Borst zal worden opgevolgd door de heer H. Pieters, bibliothecaris van de Prov. Bibliotheek en secretaris van 't Kunstmuseum, wiens verdiensten ten opzichte van de beeldende kunst in Zeeland wel geen nader commentaar zullen behoeven. De overdracht van 't voorzitterschap zal op de eerstkomen de vergadering plaatsvinden. De kring bracht in deze vergadering zijn warmgevoelde dank uit aan de heer Borst voor het vele, dat hij voor de kring heeft over gehad en gedaan; zijnerzijds sprak de scheidende voor zitter zijn waardering uit voor de wij ze, waarop in deze kring is samenge werkt en gaf hij blijk van zijn goede verwachtingen ook voor de toekomst. Vertrouwd mag worden, dat op de thans verkregen nieuwe basis, waarbü de zelfstandigheid van de heide stich tingen nog eens nader is geaccentu eerd, een zeker niet minder harmo nieuze samenwerking tussen de kun stenaarsorganisatie en de culturele ad viseurs der provincie, dat tot dusverra zal plaatsvinden. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Stolwijk B. Kris» tensen te Blija. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Mijdrecht J. Bron^ kand. te Ermelo.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2