Rusland komt weer met ontwapeningsvoorstel KWAÏ TA Middenstand heeft veel profijt van het tourisme Gelezen in ANDERE BLADEN Examens Te ver gegaan? oorstel in V.N.- commissie Chroesjtsjef Van achi meier hoog gevallen en gedood Ook staking in Canadese staalindustrié Dwergezelinnetje troost Art is Fransen onderhandelen met Tunesië en Marokko BUITENGEWONE ZITTING STATEN-GENERAAL GEOPEND I Streelt de ton9 van oud en Jong Het z.g. zinvolle souvenir moeilijk te vinden Definitief Nare dagen? Moe en mat? Medeleven mei Prinses Marijke Twaalf voorstelfen tot wijziging der grondwet Vrijstelling van dienstplicht voor onderwijzers Donderdag 5 juli 1956 m- ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 De dagen van de examens zijn weer aangebroken. Men moet echter bij dit gebeuren het hoofd koel houden, schrijft de Nieuwe Prov. Groninger Courant. „De examens geven spanningen in schier elk gezin, spanningen, die ge rechtvaardigd zijn en normaal. Maar men hange nu ook niet alles aan het examen op. Het al of niet slagen voor een examen beheerst in wezen het le ven niet. Het spreekt vanzelf, dat we elk ouder en elk kind, dat voor een exa men staat, toewensen, dat zij voor het examen slagen zullen of het voor werp van hun zorg zien slagen. Elke geslaagde mdidaat heeft recht op een felicitatie en dat geldt evenzeer voor ieder, die de org voor een kind of voor een kandidaat in een andere ver houding heeft. Wij zeggen hun: van harte! Er zijn echter ook de teleurstellin gen Velen daarvan zijn niet bepaald aan de kandidaat te wijten. Er zijn er die wat langer werk hebben het pro gramma door te komen. Dat is wel niet zo prettig, maar dat is lang niet altijd een levensramp. Er zijn ook vele voorbeelden van mensen zonder ge slaagde examens, maar met geslaagde levens. Het gaat in het leven om ka rakter. We hebben meer behoefte aan mensen met karakter dan aan mensen met diploma's, al geven we toe dat èn karakter èn diploma de voorkeur hebben. Men noude dat dezer dagen voor ogen. Waar we vooral tegen waar schuwen, is, dat men de afgewezene, die het veel zwaarder heeft dan de geslaagde, niet met onnodige verwijten omringt. Hier kunnen karakters gebro ken worden." De „Friese Koerier" vraagt zich af, of de Ned. Herv. Kerk niet te ver gegaan is in haar uitspraak over Nieuw-Guinea: „Er schijnt een niet te onderschat ten gevaar in, wanneer de Kerk zich bij iedere gelegenheid opmaakt tot het doen van gedetailleerde uitspraken over bepaalde actualiteiten. Haar ac tualiteit is in wezen een andere ,al houdt zij terdege verband met de ac tualiteiten der wereld. De Kerk heeft een boodschap te brengen, de boodschap van genade en verlossing. Maar deze boodschap gaat boven de strijd der meningen uit. Wanneer de Kerk als Kerk zich gaat uitspreken, hier over de status van Nieuw-Guinea, elders over geleide en vrije loonpolitiek of over huurbelas ting, woningbouw en agrarische poli tiek, dan loopt zij het risico dat haar s»»m in het rumoer der menigte ver loren gaat. De kans is zo groot, dat de dingen worden vastgelegd, en mense lijke meningen, voor'verandering in de toekomst en voor correctie in. het he den vatbaar, als de gedachte der Kerk in het openbaar worden gebracht. De publieke opinie belast deze uitspraken met een autoriteit, waardoor de mis verstanden noodzakelijk worden opge roepen. In de historie heeft de Kerk of wat er voor doorging onverantwoor delijke* meningen 'gelanceerd over de slavernij, de positie der vrouw, de cultuur, het socialisme. Laat zij niet in het omgekeerde van die fout ver vallen, door zich al te concreet te gaan belasten met een progressieve missie. Wij hebben onze goede wil getoond" NEW-YORK, 4 juli (AFP). In de ontwapeningscommissie der V. N. heeft de Russische afgevaardig de Gromyko gezegd, dat de bewa peningswedloop nimmer gevaar lijker is geweest dan thans. „De 3owjet-Unie heeft haar ontwape- ningswil getoond door de sterkte har er strijdkrachten te verminde ren en haar bewapening te beper ken, doch de Ver. Staten hebben geen enkele feitelijke ontwape ningsmaatregel genomen", zo ver klaarde hij. Gromyko zei voorts, dat internationale ontwapening niet afhankelijk moet wor den gesteld van een regeling van poli tieke problemen als het Duitse vraag stuk. „De grote mogendheden moeten het initiatief nemen tot vermindering van de sterkte hunner legers, tot beperking van bewapening en tot het inkrimpen der militaire uitgaven, zonder te wachten op de totstandkoming ener algemene ontwa peningsovereenkomst. De Sowjet-Unie heeft hierin het voorbeeld gegeven". VOORSTEL Gromyko legde de ontwapeningscom missie het ontwerp vpor van een verkla ring, waarin de staten-leden der V. N. plechtig verzekeren geen geweld te zul len toepassen bjj het regelen hunner ge- „De Lmxe" schreef een artikel over het huidige Rusland en besluit: „Wie is de man, die thans als woord voerder van de ontluisteringsclub op treedt, deze Chroestsjef? „De Groene" meent in een headline in zijn laatste nummer, dat hij zich „van willoos werktuig ontpopt tot woedend wre ker", doch dit lijken al te fraaie k-achttermen. De woedende wreker zou tenminste moeten bekennen, dat hijzelf een harde hand heeft gehad in de massa-executies en de barbaarse liquidatier, tijdens de zuiveringsjaren vóór 1940, tijdens de oorlog, en daar na. Het liet arresteren en vermoorden vóór Stalin en na Stalin. Hij stond als dictator van de Oekraine reeds vóór 1940 bekend als genadeloos „wreker", als militant antisemiet en kerkvervol- ger, als slaafs beveluitvoerder van de N.K.V.D. Hij leverde socialisten, mar xisten en joden die uit Hitler-Duits- land waren gevlucht, aan de Gestapo uit (19391941) en liet duizenden Poolse officieren bij Katyn om het le ven brengen. Willoos werktuig van een sadistisch monomaan aan de top of niet er zijn door de justitie se dert 1945 heel wat „werktuigen" voor mindere m' drijven ter dood gebracht. Voordat Chroestsjef of Rusland in zijn plaats de consequenties zal trekken uit zijn misdadig verleden, kan men zich laten confronteren met mammoet-toespraken van deze robuste volksvriend: pas als hij verdwijnt zal men mogen zeggen, dat er kans be staat op veranderingen ten goede". UTRECHT, 4 juli Gistermiddag is in de Daalstraat een tweejarig jon getje, Hannes Baegen, van acht meter hoogte uit een zolderverdieping op straat gevallen. Het kind, dat op een voetganger terecht kwam, is 's avonds in het Stads- en Academisch zieken huis overleden. Vijf weken geleden is een nog jonger zusje uit hetzelfde gezin op dezelfde wijze omlaaggestort. Dit ongeval liep in zoverre goed af, dat het toen gewonde meisje intussen is hersteld. Het huis, een oud pakhuis, heeft op de zolderverdieping aan de straat kant naar buiten openslaande deuren. TORONTO, 4 juli (Reuter) Het is mogelijk, dat de staking in da Amerikaanse staalindustrie zich tot Canadese bedrijven zal uitbreiden. Een woordvoerder van de United Steelworkers of America verklaarde, dat 5 tot 7 duizend arbeiders van de Steelcompany of Canada te Hamilton (Ontario) zich voor een staking had den uitgesproken. Bij twee kleine Ca nadese dochtermaatschappijen van Amerikaanse staalmaatschappijen zijn sympathiestakingen uitgebroken. Te Pittsburgh werd bekendgemaakt, dat door de staking van de Amerikaanse staalarbeiders minstens 40.000 arbei ders in aanverwante industrieën zon der werk gekomen zijn. schillen, terwijl zij zich tevens verplich ten af te zullen zien van het gebruik van atoomwapens. Volgens het Sowjet-voorstel zou de al gemene vergadering alle staten, die niet bij de internationale organisatie zijn aan gesloten, moeten vragen deze plechtige verklaring te onderschrijven. De Franse afgevaardigde Jules Moch antwoordde Gromyko, dat de ontwape ningscommissie geenszins een soort blik semafleider is geweest om daadwerkelijke ontwapening te verhinderen. Hij was van mening, dat een internationale ontwape ningsovereenkomst de nog bescheiden veroveringen, die de vrede wist te boe ken, zou stabiliseren. AMS'lERDAM, 4 juli De op de kale, verlaten kinderboerde rij van Artis achtergebleven dwergezeltjes, die niet aan de in verband met het mond- en klauwzeer getroffen maatregel ten offer zijn gevallen ze zijn n.l. niet gevoelig voor de ziekte hebben de stilte kennelijk niet k&nnen verkroppen. Of mis schien was het ook medeleven met Artis en begrepen ze, dat ook zij iets voor hun getroffen woonplaats moesten doen. In ieder geval heeft een van de ezeltjes hedenmorgen in een ont smette stal het leven geschonken aan een welgeschapen en kern gezond jong. De wederopbouw der kinderboerderij-inventaris is be gonnen. Dankzij de dwergezeltjes. PARIJS, 3 juli (Reuter) Frank rijk voert op het ogenblik delicate on derhandelingen met Marokko en Tu nesië over de positie van de Franse strijdkrachten in deze voormalige Franse protectoraten. De Franse rege ring acht de aanwezigheid van Franse strijdkrachten nodig vooral met het oog op de moeilijkheden in Algerië. Uit gewoonlijk betrouwbare bron is vernomen, dat Franse en Marokkaan se vertegenwoordigers in Rabat be sloten hebben dat de Franse troepen bewegingen voorlopig gestaakt zullen worden. In Parijs zijn besprekingen gevoerd met de Tunesische premier Boerguiba. Hij eist geleidelijke terugtrekking van alle Franse troepen uit zijn land. De vice-premier en minister van binnenlandse zaken, prof. dr. L. J. M. Beef, heeft de buitengewone zitting van de Staten-Generaal geopend, waarin de voorstellen tot grondwet wijziging in de tweede lezing zullen worden behandeld. Op de foto: prof. Beel tijdens het uitspreken van zijn rede. Nog 400.000 mensen in Duitse kampen BONN, 4 juli (A.F.P.) Elf jaar na het einde van de oorlog bevinden zich nog 400.000 personen in 3.000 Westduitse en Westberlijnse kampen, zo heeft de Bondsregering meege deeld. In deze kampen leven 90.000 gezinnen, die 328.000 pers. van wie 99.000 kinderen beneden de veertien jaar omvatten. De helft der kamp bewoners zijn ballingen, de overige vluchtelingen uit de Sowjet-Unie, vreemdelingen en ontheemden. Ingezonden Mededeling (adv.) 5HOCOl*0' Meer dan doorgaans wordf aangenomen 's-GRAVENHAGE, 4 juli. Van de ongeveer 208 miljoen gulden per jaar, die door buitenlandse bezoekers in ons land worden be steed, heeft de middenstand aanzienlijk meer profijt dan doorgaans wordt aangenomen. Volgens redelijke schattingen ontvangen de Horecabedrijven 70 procent van dit bedrag. De toerist besteedt bovendien vijf procent van zijn budget aan vervoer, per trein, vlieg tuig of schip, tien procent voor directe aankopen en vijftien procent voor amusement. Steekproeven brachten aan het licht, dat van het bedrag van ruim 140 miljoen toeristische guldens, die in de Horecabedrijven worden besteed (de totale omzet van de Nederlandse hotellerie is c.a. 700 miljoen guldens per jaar) 35 procent voor directe inkopen bij de middenstand wordt besteed. Verreweg de meeste der 30.000 Horeca bedrijven, waarvan trouwens 97 procent tot de middenstand behoort, koopt levensmiddelen en materalen bij de middenstand. Dit vertelde dr. W. L. Groeneveld vijf procent daarvan voor onderhoud Meijer, directeur-generaal voor mid denstand en toerisme van het mini sterie van economische zaken, in een causerie voor de algemene vergade ring van het genootschap van toeris tische journalisten en auteurs „Tour jour Holland" in het Scheveningse Palace-hotel. De Horecabedrijven verionen 30 procent van hun inkomsten, besteden Een verhaal uit de tl|d van Stadh. Koning Willem IQ 145) De Hoge Raad heeft het cassatiebe roep in de zaak-Anneke Beekman ver worpen. Daarmee is, schrijft de Volkskrant, de zaak-Beekman definitief- ten einde. Maar „Het Vrije Volk" schrijft: „Zo, zo. Maar met dien verstande dan toch, dat de beide tot gevangenis straf veroordeelde dames voortvluch tig zijn. Definitief lijkt ons het einde met het ondergaan van de opgelegde th-af. En wat denkt de Volkskrant van het zoek blijven van Anneke Beekman zelf? Zou het eind er niet pas werke- 1 3r definitief zijn, !s Anneke Beek man onder de hoede kwam van de harx door de rechter toegewezen voog- üen? Het recht geschiedt niet doordat uit spraken worden gedaan, het geschiedt dt ordat gedane uitspraken worden uit gevoerd". Ja, maar toen hadden wij een En gelse koningin, die onze vaderen be minden en voor wie zij streden. Nu zijn wij tegen de Koning". „Ja, maar de Koningin was Protes tant; Jacobus is Rooms. Ik zeg u, wij behoeven niet te vrezen. De Protes tantse wind zal waaien". „Ik heb gehoord, dat de Prins on der zeil gegaan is". „Ja, met zeshonderd schepen". „Welnu, het land zal opstaan en strijden voor een Protestantse Prins" „Zie, de weerhaan draait". ,,'k Geloof het ook. Zei ik je niet, dat de Protestantse wind zou waaien?' „Als zij komen zal het slecht aflo pen met Jeffreys en vader Peter". „God geve dat zij spoedig komen". Zo sprak het volk in Londen in 1688. Het is waar dat de invrijheidstelling der bisschoppen haar invloed had la ten gelden; doch sedert juni had Ja cobus zijn plannen meer openlijk be kend gemaakt en het volk werd er meer en meer van doordrongen dat hun enige hoop op verlossing lag in de komst van een buitenlandse vorst. De Koning bleef echter blind voor het gevaar, ofschoon zeer ontstemd over alles, wat hem ter ore kwam. In het bijzonder werd zijn toorn opge wekt, toen hij hoorde van de vreugde der dissenters bij de vrijspraak der bisschoppen. „Die Dissenters zijn gekken en dwa zen", riep hij toornig uit. „Jarenlang hebben de bisschoppen, ja, de gehele geestelijkheid hen vervolgd en slecht behandeld en nu juichen zij als gek ken, omdat zij vrijgesproken zijn". „Sire, 't is niet omdat zij van de bi&choppen houden, maar omdat zij da Protestantse godsdienst liefhebben'' was het antwoord. „De Roomsen zouden hen niet erger hebben kunnen behandelen", zei Jaco bus toornig. „Misschien zou hun houding tegen over Uwe Majesteit veranderen, als g(j één of twee van hen in de Gehei me Raad opnaamt", stelde een der raadsleden voor. „Ik zal het proberen", antwoordde de Koning. „Maar toch deel Ik Uw vrees niet. Willem zal zich nooit tot zo'n onderneming laten verlokken en zijn eigen land weerloos aan de gena de van Frankrijk overlaten". Toen de tijd verliep, begon hij toch angstig te worden, hoewel hij hard nekkig weigerde te geloven, wat hem verteld werd. Toen hem eindelijk mee gedeeld werd, dat de vloot van Wil lem Plymouth gepasseerd was werd hij doodsbleek en scheen radeloos. „Wat scheelt er aan?" vroeg de Ko ningin. Hij overhandigde haar het papier. „Nog is niet alle hoop verloren", zei de Koningin. „Gij ziet, dat zij te Ply mouth niet hebben durven landen. En de natie zal haar Koning verdedigen". Nauwelijks had zij de woorden ge uit, of een andere bode werd aange diend, die een brief bracht. „Van wien?" vroeg de Koning. „Ik weet het niet Sire, een oude man bracht hem en is daarna weer heengegaan". De' Koning opende de brief, maar toen hij die gelezen had, uitte hij een kreet van vrees. De Koningin snelde naar hem toe, „Dezelfde woorden", hijgde hij. De Koningin las de brief ook. „De wagenen des Heren komen", las zij „Reeds verzamelen ze zich in het Wes ten. De speren flikkeren en het ge trappel der paarden wordt gehoord Wee het kind van de grote hoer!" „Het ls de boodschap van een krank zinnige", zei de Koningin. Maar enige uren later bereikte het nieuws Londen, dat een groot leger te Torbay was geland en op Exeter aan marcheerde. „Niemand schijnt treurig te zijn", zei Jacobus, „maar bij de Moeder des Hemels ik zal dit land in bloed dom pelen vóór ik een duim grond afsta!" Enige dagen later was geheel Lon den in beroering. Van alle kanten hoorde men, dat de hoge adel 's Prin sen zijde koos. Jakobus hield confe renties met bisschoppen en staatslie den, stond menige concessie toe, die het volk gevraagd had, doch niemand geloofde hem. De haat tegen de Room sen werd bij de dag groter. Vader Pe ter had Whitehall heimelijk verlaten en reeds ging het gerucht, dat de Ko ning protestant wilde worden. Slechts weinigen geloofden dit en zo weinig vreesde men de Koning meer, dat Roomse kerken werden verwoest. „Geen pauselijke heerschappij hier!" was de kreet, die overal gehoord werd. Het lang onderdrukte gevoel kon zich eindelijk uiten. De regering van een paapse Koning, bijgestaan door de Jezuïeten, was zó drukkend ge worden, dat het vrijheid-minnend volk het ten laatste niet meer kon verdra- I gen. (Wordt vervolgd) en reparaties, welk geld dus in han den van het ambacht komt, en vijf tien procent voor diverse kosten en aanschaffingen. MEEPROFITEREN, Hoewel dus het grootste deel, 70 procent van de toeristische uitgaven door buitenlanders, direct bij de Nederlandse Horecabedrijven te recht komt, wil dit dus geenszins zeggen, dat de middenstand hiervan niet in aanzienlijke mate meeprofi teert. De tien procent (20 miljoen gulden) van de directe aankopen door toe risten gaat ook voor het overgrote deel naar de middenstand. Merkwaardig is, dat aan kwaliteits artikelen door Amerikanen linnen goed wordt gekocht, door Belgen damesmantels, en door Duitsers de kens. Daarnaast wordt natuurlijk een grote hoeveelheid snuisterijen als sou venirs gekocht. Helaas speelt daarbij niet de zin van de voorwerpen een rol. De toerist laat zich bij de aankoop van souvenirs, zoals overal ter wereld, doorgaans door sentimenten leiden. Dr. Groeneveld Meijer ziet weinig In het zogenaamde zinvolle souvenir. De vijftien procent van het toeris tische budget, dat aan amusement wordt besteed, gaat naar schouwbur gen, bioscopen, tentoonstellingen, mu sea en dansgelegenheden. Hieruit blijkt, aldus dr. Groeneveld Meijer, dat de middenstand wel dege lijk groot profijt heeft van het be zoek van buitenlandse toeristen. Ex acte percentages zijn de genoemde cijfers natuurlijk niet, maar zij heb ben wel een zeer redelijke basis. VLAGMISBRUIK. Aan het slot van zijn betoog, dat mede werd aangehoord door de di recties van de A.N.V.V., de V.V.V. Zuid-Holland, de Ned. Reisvereniging, het Ned. Verkeersinstituut en een vertegenwoordiger van de afdeling publiciteit van de gemeente Den Haag, keerde dr. Groeneveld Meijer zich tegen het gebruik van nationale en buitenlandse vlaggen als reclame. Hij zei het een grove onbeleefdheid te vinden om met nationale vlaggen te „pavoiseren". Als schepen pavoi- seren gebruiken ze daarvoor ook geen nationale vlaggen en de textielwinkels hebben voldoende couponnetjes om Ingezonden Mededeling (adv U voelt U weer "stralend na een Af(KER7JE DEN HAAG, 4 juli Het Franse persagentschap A.F.P. heeft uit Reims een bericht verspreid, waarin wordt gezegd, dat een oudstrijder uit Irido-China, die ernstig gewond in het militaire hospitaal in Chalons-Sur- Marne verblijft, in een brief aan Ko ningin Juliana heeft aangeboden- een van zijn ogen op te offeren, indien daardoor de oogziekte van Prinses Ma rijke zou kunnen worden genezen. De Fransman, de 28-jarige Gilbert Putelli, afkomstig uit Pontarlier, heeft volgens A.F.P. het antwoord ontvangen, dat de Koningin zeer ontroerd is door zijn aanbod, maar dat zij niet in staat is dit offer te aanvaarden. Naar het A.N.P. in verband met dit bericht verneemt, zijn soortgelijke aanbiedingen aan de koninklijke fami lie geen zeldzaamheid. Koningin en Prins hebben er in de afgelopen jaren talrijke ontvangen en het aantal is nog toegenomen sedert de recente pu- blikaties in de wereldpers weer eens opnieuw de oogkwaal van het jongste Prinsesje hebben gememoreerd. Deze aanbiedingen kwamen zowel uit het binnenland als uit het buitenland, doch zij zijn alle beantwoord moeten worden met de mededeling, dat het medisch niet mogelijk is het Prinses je ook door de edelmoedigste persoon lijke offers van haar kwaal te doen genezen. O 's-GRAVENHAGE, 5 juli. Bij de Tweede Kamer zijn thans inge diend twaalf wetsontwerpen, die veranderingen in de grondwet be ogen. De voorzitter der Tweede Kamer zal in de vergadering van donderdag voorstellen te beslui ten deze wetsontwerpen vrijdag a.s. in de afdelingen te doen on derzoeken. De wetsontwerpen betreffen: schrapping van de artikelen 198 en 199; wijziging van de aanduiding der krijgsmacht (zee- en landmacht wordt krijgsmacht); wijziging van bepalin gen betreffende de buitenlandse be trekkingen; aanpassing of het openen van de mogelijkheid tot aanpassing van de grondwet aan de nieuwe rechtsorde; uitbreiding van het aantal leden van de Tweede Kamer en de Eerste Kamer; wijziging van enige bepalingen betreffende de provinciën; opneming van een artikel met het oog op regeling van het toezicht op de gemeenten in Nieuw ingepolderde, nog niet provinciaal Ingedeelde gebieden: wijziging van de bepalingen omtrent schadeloosstelling, kosten en pensioen voor leden van de Tweede Kamer; wijziging van artikel 101, voor zover betreft kostenvergoeding voor de le den van de Eerste Kamer, alsmede het treffen van een nadere regeling aangaande het tijdstip van aftreding van de leden der Staten-Generaal. Artikel 198 van de grondwet luidt: de dienstplichtigen ter zee zijn be stemd om te dienen binnen en buiten Europa. Aan de dienst, door hen in Indonesië, Suriname en de Neder landse Antillen te vervullen, worden door de wet voordelen verbonden. Ar tikel 199 luidt: de dienstplichtigen, niet vallende onder artikel 198, mogen zonder hun toestemming niet dan krachtens een wet naar Indonesië, Suriname en de Ned. Antillen wor den gezonden. 's-GRAVENHAGE, 4 juli. In overleg met de minister van Oorlog en van Ma rine heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een regeling vastgesteld voor vrijstelling van militaire dienstplicht van onderwijzers in het schooljaar 1936/57. Minister Cals deelt daarover mede, dat aan hen, die hebben deelgenomen aan de spoedcux-sussen voor het behalen van de lagere akte als on derwijzer en die op die grond uitstel van eerste oefening hebben gekregen, op hun verzoek verlenging van dit uitstel zal worden verleend voor het schooljaar 1956 /1957, mits zij vóór 1 oktober 1956 een betrekking -vervullen aan een 2- of 3- mansschool. Zij, die reeds een oproeping tot opkomst in werkelijke dienst hebben ontvangen en nog geen betrekking ver vullen aan een 2- of 3-mansschool, kun nen een verzoek indienen om uitstel tot oktober 1956, teneinde alsnog naar een dergelijke betrekking te kunnen sollici teren. Na het schooljaar 1956/1957 zal, mede gelet op de moeilijkheden van de betrok ken scholen, worden nagegaan in hoe- vei-re verder uitstel kan worden verleend voor het schooljaar 1957/1958. De onderwijzers, die in 1955 uitstel van eerste oefening kregen voor het school jaar 1955/1956, kunnen onder dezelfde voorwaarden, waaronder dit werd ver leend, verlenging van uitstel krijgen, voorzover zij niet reeds eerder geduren de meer dan een schooljaar uitstel ten behoeve van het onderwijs hebben ge kregen en voor zover zij zijn geboren in de jaren 1935 of 1936. Horecabedrijven gezellig te kunnen versieren, zo zei hij. Het leek hem een uitstekende ge dachte om aan jongelui op scholen en in diensttijd het besef bij te bren gen, dat wij zeker ook als zeevarende naties geen misbruik van vlaggen mogen maken.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5