Heer aansprakelijkheid voor de leden van de veilingvereniging „Zuid-Beveland" RANG Schoorvoetend treedt gemeente Goes toe tot Bouwkas van Ned. gemeenten Brak schip „Muro Padau" door niet voldoende onderhoud haven? DDD Tholens uitbreidingsplan wordt nog niet gewijzigd Woensdag 4 juli 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Bestuur gemachtigd bouw van nieuw complex voor te bereiden Vormina van bouwfonds rekening daardoor te ingewikkeld zou lm,y völ> UÜUWTOnOS worden, maar gaf de afzetcommissie evenredig stemrecht Vernieu wings-proces bij „Zuid-Beveland" Bruinisse heeft wel 48 brandkranen, maar Alle landbouwbedrijven uit de koni der gemeente Openstelling Fort Rammekens Prov. Staten begonnen hun zomerzitting Houiwormbestrijding met BLEYS B.O.B.-4 Raadsvergadering met toneelbespreking, „onfrisse" vragen en muzikaal intermezzo Ingrijpende wijzigingen in de statuten r GOES, 3 juli. In de dinsdag in „Het Schuttershof" gehouden algemene ledenvergadering van de veilingvereniging „Zuid-Beve land" zijn enkele belangrijke zaken aan de orde gekomen. Zo werd o.m. besloten het bestuur machtiging te verlenen voorbereidingen te treffen tot de bouw van een nieuw veilingcomplex aan de zuidzijde van het spoorwegemplacement. Voorts werden nieuwe tarieven als mede een nieuw huishoudelijk en veilingreglement vastgesteld. Langdurig werd gediscussieerd over enkele ingrijpende wijzigingen in de statuten, nodig om de bestaande plannen te kunnen uitvoeren. De wijzigingen werden uiteindelijk met 82 tegen 12 stemmen (2 blanco) aangenomen. I! De voornaamste punten van wijzi ging in de statuten betreffen: a. de verhoging van de aansprake lijkheid van 300,per lid tot 30 pCt van de gemiddelde omzet der laatste drie jaren met een minimum van 300,en een maximum van 30.000,—; b. de invoering van een evenredig stemrecht teneinde degenen, die groter verantwoordelijkheid gaan dragen meer invloed in de verga dering te geven. In het algemeen heeft ieder lid twee stemmen, doch bij een omzet boven 5.000, wordt dit twee stemmen, boven 10.000,drie stemmen, boven 20.000,vier stemmen en boven 100.000,vijf stemmen. 0. de invoering van een bouwfonds, dat zal worden gevormd door gedu rende tien jaar van ieder lid een pCt van het bruto geveilde bedrag boven de provisie af te houden. Dit geld blijft eigendom van het lid. „KLEINE" BEZWAREN Met laatstgenoemde wijziging kon de vergadering akkoord gaan, maar 't voorstel tot het invoeren van 'n meer voudig stemrecht ontmoette vooral bij de kleine telers grote bezwaren, die overigens grotendeels werden wegge nomen, toen bleek, dat er van de 979 leden 820 een omzet hebben beneden da f5000,-. Ook het voorstel om de aansprake lijkheid van de leden te verhogen ont moette eveneens bij enkele kleine kwekers grote bezwaren. Na diver se uiteenzettingen o.m. van mr. Derk- sen, de juridische adviseur, kon men echter tot overeenstemming komen. Voorts werd langdurig gediscussieerd over een artikel in de statuten, waarin wordt bepaald, dat bij het beëindigen van het lidmaatschap een door het be stuur vast te stellen uittree-geld (tot ten hoogste f 1000,-verschuldigd is. Het artikel betreffende het stem recht van de leden zal slechts een klei ne wijziging ondergaan, waardoor een aantal leden (tenminste vijftien) ge machtigd wordt tegenkandidaten op de voordracht van het bestuur te plaat sen. DE OPENING In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek, enkele woorden ter nagedachtenis van de heer A. van der Poest Clement, die vanaf 1909 bestuurslid en van 1917 tot aan zijn dood lid van het dagelijks be stuur was. In 't bijzonder verwelkom de hij ir. J. J. van Hennik, de rijks tuinbouwconsulent en mr. Derksen, juridisch adviseur van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen. MINDER GUNSTIG JAAR Het afgelopen jaar noemde de voor zitter minder gunstig voor de veiling. De financiële resultaten waren voor dé telers niet bepaald ongunstig, maar de oogst was matig. Dit bracht met zich mee, dat minder fust werd ge bruikt (er bleven o.m. 80.000 veiling- kisten in de fustloods staan), dat het pakstation te weinig aanvoer kreeg en dat de koelruimte minder opleverde dan verwacht. Wat het nieuwe koelhuis betreft kon de voorzitter meedelen, dat dit „proefgedraaid" heeft en reeds dit seizoen ter beschikking staat, even als het nieuwe boekhoudsysteem, dat vele kinderziekten heeft doorge maakt, maar deze na grondige studies te boven is gekomen. DE EIERVEILING. Uit mededelingen van de secretaris en van de financiële commissie bleek verder o.m., dat het een eerste vereis te is om de organisatie van de eiervei- ling te herzien. De directeur, de heer S. G. Nooteboom, die voor de eerste maal als zodanig de algemene verga dering bijwoonde, heeft zich reeds met de studie van een en ander belast. De vergadering verklaarde zich ak koord met de voorgestelde tarieven met betrekking tot de veiling-provisie, materiaal-huur, het koelhuis en sor- teerkosten. Wat de sorteerkosten, die 2 cent per kg. bedragen, betreft, werd voorgesteld deze per ras te berekenen. De voorzitter zei te vrezen, dat de be- toch in overweging dit „probleem" na der te bekijken. AANKOOP EMBALLAGE De contributie werd wederom vast gesteld op f 1, terwijl de rente van het ledenkapitaal voor het boekjaar 1955- "56 4 pet. zal bedragen. Het bestuur werd gemachtigd tot het aankopen van 25.000 standaardkisten, 3 a 5000 ver pakkingskratten, 30.000 C.B.-kisten en tot het huren van groentekisten. Als bestuurslid werden herkozen de heren J. Kakebeeke, J. Q. C. Lenshoek, J. W. Mol, C. Nijsse Gzn. en J. Th. Pikkaart. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Van der Poest-Clement werd gekozen ir. J, Minderhoud. Goedkeuring werd verleend tot het aangaan van een lening tot een bedrag van f 350.000 af te lossen in 20 jaar te gen een rente van 4 pet. Tevens werd het bestuur machtiging verleend gron den te kopen, te verkopen, te ruilen, met hypotheek te bezwaren of hypo theek daarop te doen royeren en uit gaven te doen tot ten hoogste f25.000 om de bouw van een nieuw vei lingcomplex aan de zuidzijde van het spoorwegemplacement te Goes, te kun nen voorbereiden. GOES, 3 juli Verschillende oor zaken hebben er toe geleid, dat het bestuur van de veilingsvereniging „Zuid-Beveland" heeft gezocht naar mogelijkheden om in de technische uit rusting verbetering te brengen. Intus sen is de eerste stap gezet op het pad der noodzakelijk geworden vernieu wing: door de bouw van een nieuw koelhuis in de Poel is de opslag-capa citeit verdubbeld en gebracht op on geveer 3.8 miljoen kg fruit. Verschil lende problemen vragen echter nog de aandacht: in de neerzet-ruimte is 12 tot 15 weken van het jaar gebrek aan plaatsruimte; het ordelijk en ge regeld werken in het sorteer- en pak station is door de grote hoeveelheden fruit, welhaast onmogelijk, terwijl hier nog bij komt, dat men ter plaatse, in de gebouwen aan de Terwelstraat, in gesloten is tussen rijweg en de Ned. Spoorwegen. Ondanks de aan een alge hele verplaatsing verbonden bezwaren werden reeds jaren geleden plannen voor nieuwbouw in de Poel gemaakt, die echter tengevolge van de ramp tij delijk terzijde moesten worden ge legd. Het bestuur ziet echter in, dat er iets gedaan moet worden, wil voor komen worden, dat het bedrijf steeds minder goed zal voldoen en steeds meer zal gaan verouderen. Om de plannen te kunnen realiseren zijn nog verschillende andere dingen nodig, zoals grond, geld en bouwvolu me. Op het ogenblik beschikt de vei ling in de Poel reeds over ongeveer 5 ha eigendomsgrond, waarop staan de zgn. Stroopfabriek, de emballage- loodsen en het nieuwe koelhuis. De rest is in tijdelijke pacht voor weide uitgegeven. Met de gemeente Goes wordt thans onderhandeld om door aankoop én ruiling tot een behoorlijk afgerond geheel te komen en naar het zich laat aanzien zullen de onderhan delingen in de loop van dit jaar tot een goed einde kunnen worden ge bracht. Bevorderingen Nat. Reserve District Zeeland GOES, 3 juli. Met ingang van 15 mei 1956 zijn bevorderd van hulpmar. 3e kl. tot hulpmar. 2e kl.: J. C. van Bendegem, -Deij, P. Faas, A. J. Kints, K. v. MeurS, B. Reekers, A. J. F. Stoffels. Met ingang van 1 mei 1956 is bevorderd van hulpmar. 3e kl. tot hulpmar. 2e kl.: G. A. van Belzen. Met ingang van 12 mei 1956 zijn', be vorderd van hulpmar. 2e kl. tot wmr.: W. Izeboud, I. van Urk. Met ingang van 15 mei 1956 zijn be vorderd van hulpmar. 4e kl. tot hulpmar. 3e kl.: P. E. van Daele, L. E. E. Doolaege, A. de Koek. Met ingang van 15 mei 1956 zijn be vorderd van soldaat tot soldaat 1ste kl.: D. J. Kögeler, P. Struijk, P. Luinstra, C. van Gelderen, D. Joziasse, J. Aarnoutse, Chr. Kats, J. Sturm, D. Vos. Met ingang van 12 mei 1956 zijn be vorderd van hulpmar. 2e kl. tot wmr.: M. I. Bogte, J. J. Dieleman, I. van Urk, W. N. de Jong, J. Marijs, F. W. Naakt geboren, I. W. Wierstra, G. A. van Belzen, W. J. Izeboud. Rechtbank zal in sept. uitmaken: BRUINISSE, 2 juli. Is het breken van het schip Muro Padau, dat in november 1953 geladen met hoogovenslakken in de haven van Bruinisse lag, te wijten aan onvoldoende onderhoud van de haven? Een der experts heeft hierop blijkens een rechtbankverslag een positief antwoord gegeven, waarop de eigenaar van het schip een eis tot schadevergoeding tegen de gemeente heeft ingediend. Deze kwestie is opnieuw in de gemeenteraad van Bruinisse ter sprake gebracht, toen burgemeester Michaelis het bewuste recht bankverslag voorlas. Wethouder Van den Berg die destijds als loco-burgemeester de leiding heeft gehad bij 't onderzoek meende een onjuistheid te hebben opgemerkt in het (onder ede) uitgebrachte rapport van de expert. In september a.s. zal de rechtbank over deze zaak opnieuw zitting houden. Waarom alleen plaats voor „dure" huizen? THOLEN, 3 juli. Na langdurige discussie heeft de raad beslo ten de wijziging van het uitbreidingsplan nog niet vast te stellen, maar haar alsnog te bespreken met de verschillende daarbij betrok ken instanties. Slechts de heer J. H. Bal (G.B.) was daartegen. Hij meende, dat er daardoor opnieuw veel achterstand in de plannen zou ontstaan. De voorgestelde wijziging was niet naar de zin van enkele raadsleden. De heren J. M. Berrevoets (G.B.), M. v. d. Sande (G.B.) en P. J. Drooger (A.- R.) vonden het onjuist, dat ter plaatse alleen „dure" huizen mogen worden gebouwd. Men ontneemt op deze wijze de minder draagkrachtigen de kans ook een huis te laten zetten op het Ingezonden Mededeling (adv.) U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als u echter naar RANG vraagt, kunt U veel meer genieten, maar....Iet op dat u werkelijk RANG ontvangt. De naam RANG staat duidelijk op het be schermend omhulsel van elk .Rangetje" en OP IEDERE ROL RANG. *t)eMSMf&un#. imdemé&toy. P£_ Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. L Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. Bruinisse bezit weliswaar het respecta bele aantal van 48 brandkranen, waar voor jaarlijks 10,— per stuk wordt be taald, maar dat impliceert nog niet, dat men ze ook kan gebruiken. Daarover wil de de heer Van Vessen (WD) wel wat meer weten. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat het buizennet van de water leiding een zo hoge druk als nodig-voor het bestrijden van brand d.m.v. de brand kranen niet toelaat. Na vernieuwing van het buizennet zal dit natuurlijk wel weer het geval zijn. ƒ7000,— EXTRA De kas van Bruinisse verwacht spoedig een blijde gebeurtenis. Over 1955 zal nl. een meerdere belastinguitkering van het Rijk worden ontvangen van 15 en een algemene uitkering, die 2 groter is. Dat betekent een meerdere ontvangst van ƒ7.000,—. De heer Van Gilst (S G P) vestigt de aandacht op de grote hoeveelheid modder in de sloot langs de Dorpsweg, waardoor de waterafvoer wordt belemmerd. „Het is schandalig en onhygiënisch", zo zei hij, „dat de septic-tanks, die bij de houten noodwoningen hebben be hoord, worden leeggeschept in een langs het Nooddorp lopende sloot". B. en W. die van deze toestand nog niet op de hoogte waren, zullen hieraan een einde maken. MIDDELBURG, 3 juli. Volgens me dedeling van het Departement van O., K. en W. is het voormalig Fort Rammekens voor het publiek opengesteld gedurende de maanden juli en Augustus op elke dinsdag en vrijdag van 14 tot 16 uur. Benoeming subcommissie Herverkaveling Zeeland 's-GRAVENHAGE, 3 juli. Bij be schikking van de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening is aan J. Beye en L. Raamsdonk ontslag verleend als lid van de agrarische subcommissie Schouwen der herverkavelingscommissie Zeeland, terwijl in hun plaats tot leden van deze subcommissie zijn benoemd W. J. Steur te Burgh', en P. W. v. d. Bosch, te Zierikzee. KAMPERLAND Collecte. De lijstcollecte voor het Rode Kruis heeft alhier opgebracht ƒ237,—. GELUIDSPREIDING De luidsprekers zullen binnenkort van de dakruiter van de Ned. Herv. kerk wor den afgenomen. Men hoopt dan door de luidsprekers op verschillende punten in het dorp op te stellen een betere spreiding van het geluid te krijgen. „Wanneer worden nu eindelijk eens de moeilijkheden met het Groene Kruis op gelost?" vroeg de heer L. J. Hoogerheide (A.R.), „en wat hangt daarmede samen?" De voorzitter zegde toe, dat gepoogd zal worden in augustus tot een definitieve oplossing te komen. MIDDELBURG, 3 juli De Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft vanmorgen in de Statenzaal de eerste vergadering der eerste gewone zitting der prov. staten van Zeeland officieel geopend. De vergadering duurde minder dan een half uur. Onmiddellijk daarna gingen de leden in de afdelingen der vieren twintig ingediende voorstellen onder zoeken. De openbare behandeling zal geschieden op vrijdag 27 juli a.s. De heer A. H. S. Stemerding (C.H.) werd met 26 van de 36 stemmen gekozen tot buitengewoon lid van ged. staten. De heer J. L. Verhagen (V.V.D.) kreeg 5 stemmen, de heren D. Kodde (S.G. P.) en mr. J. F. G. Schlingemann (V. V.D.) elk 1, terwijl 3 blanco stemmen werden uitgebracht. De staten besloten een telegram van gelukwens te zenden aan de heer L. F. du Bois te Terneuzen, die juist deze dag het feit herdacht, dat hij 40 jaar geleden in dienst bij de spoorwegen kwam. Een tiental ingekomen stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de provinciale dia conale commissie der Ned. Herv. Kerk e.a. om subsidie ten behoeve van de samenwerkingsorganen op levensbe schouwelijke grondslag in Zeeland werd in handen van ged. staten ge steld om nader advies. De socialistische fractievoorzitter, de heer L. P. van Oorschot, deelde mede akkoord te gaan met het voorstel van ged. staten om de openbare behande ling van de vragen van jhr. mr. T. A. J. W. Schorer inzake het deltabureau en de antwoorden van ged. staten daarop uit te stellen tot 27 juli a.s., ge zien het grote belang van deze zaak voor Zeeland. Ingezonden Mededeling (Adv.) Volledige garantie BLEYS - LEIDEN Morsstraat 39 Telefoon 2107S Voor klein verpakking vraagt Uw drogist Vele woorden in vele uren over weinig zaken geschiktste en mooiste bouwterrein. Ook wethouder H. Jansen (A.R.) zag het liever anders en was huiverig zich te binden aan de voorstellen. Burgemeester mr. A. J. van der Hoeven verdedigde het voorstel. Het Is een plan voor een periode van twin tig jaar en indien dit wenselijk mocht zijn kan de raad altijd nog wijziging vragen. Vele instanties hebben het plan bekeken en Indien men er na aan gaat tornen, weet men niet waar men blijft. De heer Drooger vond, dat de raad dan dus maar moet slikken wat in Middelburg wordt voorgeschreven. AANKOPEN. De raad verleende een krediet voor wegverbetering bij de nieuwe rond weg. De heren Berrevoets, Van de Sande en De Jonge waren tegen. Zij achtten het verkeerd, dat de weduwe Geluk zou worden gedupeerd, daar haar winkelhuis gesloopt zal moeten worden. Ook vonden zij het straks veel gevaarlijker dan het nu is: het verkeer vanaf de brug gaat straks nog harder rijden. De voorzitter antwoord de, dat de weduwe Geluk een billijke schadeloosstelling zal ontvangen. Z.i. gaat hier het algemeen belang voor 't persoonlijk belang. Besloten werd tot aankoop van ver schillende panden, t.w. een schuur van-: A. de Later voor f6500 en een stuk land aan de Zwarteweg van A. Laban voor f1500. Op deze grond zal een nieuwe vuilnisbelt worden aangelegd. Ook werd aangekocht huis en schuur van J. J. v. d. Sande voor f 24.500. De heer Berrevoets informeerde naar de bestemming van deze pan den en zou niet gaarne zien, dat de bewoners werden gedupeerd. Vol gens mr. Van der Hoeven is het de bedoeling t.z.t. alle landbouwbedrij ven uit de kom der gemeente te doen verdwijnen. De schuur van Van de Sande is voor een jaar verhuurd aan de heer Bogeri als kolenpakhuis. Zijn huis is bestemd voor huisvesting van een Ulo-onder wijzer. VAKANTIE SLAGERS, Aan mej. A. J. v. d. Stel werd op haar verzoek tegen 1 september a.9. eervol ontslag verleend als Ulo-lera res. Het krediet in rekening-courant met de Bank van Ned. Gemeenten werd verhoogd van f 60.000 tot f 80.000. B. en w. werden gemachtigd gemeen telijke lijkschouwers aan te wijzen. Aangezien de slagers het onderling niet eens konden worden omtrent de vakantieregeling, werd deze door de raad vastgesteld. Bij overtreding zal proces-verbaal volgen. Tijdens de rondvraag informeerde de heer W. de Korte (C.H.) wat er gedaan zal worden met de molen in het bosje. Deze werd gekocht voor verfraaiing, maar staat er nu verwaar loosd bij. De burgemeester zei, dat de begroting van een molenbouwer bin nen is, maar dat de zaak eerst in Den Haag gesproken moet worden voor ev. steun. Op een vraag van de heer Ber revoets werd geantwoord, dat de vuil nisauto eerstdaags zal worden afgele verd. DE HAVEN. Ook vroeg dit raadslid, df het niet mogelijk is de haven te verbeteren. Grote stukken zijn weg uit het plan kier en door de grote drukte in de ha ven is het niet mogelijk, dat eigen vis sers hier ligplaats kiezen. De voorzit ter deelde mede, dat een opzichter één en ander zo spoedig in orde zal maken. Een vermakelijke discussie ont stond over een vraag van de heer Van de Sande, hoe het komt, dat al leen douchecellen worden gebouwd in het badhuis. Hij wist van een dame uit de gemeente, die enkele malen per week voor haar gezond heid een bad moet nemen en die straks naar Sint Maartensdijk zal moeten, waar wel een badkuip aan wezig is. De burgemeester zal de kwestie onderzoeken en zonodig een badkuip laten bijplaatsen. GOES, 3 juli. Ook raadsleden kunnen aan vakantie toe zijn. Er hing vanavond in de Goese raadszaal een matte sfeer en ook de di verse toespraken getuigden van een zekere vergadermoeheid. Ruim vijf kwartier hebben de vroede vaderen gedelibereerd over het al dan niet toetreden tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeen ten, en toen een ieder zoveel had gezegd, dat er niets meer te zeggen was, werd met 86 stemmen tot toetreding besloten. Geruime tijd stonden ook de belangen van een toneeladviseur op het spel, waarna besloten werd de N.A.T.U. met een subsidie te verblijden. Tenslotte werd de rondvraag dankbaar aanvaard als laatste moge lijkheid om nogmaals "zoveel mogelijk zaken aan de orde te stellen. Weliswaar staken de Goese oudjes een spaak in het wiel door zich met veel muziek op de Grote Markt te laten bejubelen, zodat de on vermoeide sprekers verschillende malen onverstaanbaar werden, doch dit bleek niet als een gemis te worden opgevat. Nadat burgemeester mr. W. C. ten Kate had meegedeeld, dat het plan tot bouw van middenstandswoningen aan de Van Dusseldorpstraat inmiddels weer is ingetrokken, wierp de vroed schap zich in koelen bloede op het eerste raadsvoorstel: toetreding tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten, hetwelk sinds nov. j.l. was aangehouden i.v.m. de toen versche nen berichten in de pers, waarin ern stige kritiek op deze bouwkas werd uitgeoefend. „KLEINE LUIDEN" De heer Zuidema (AR) zeide nog steeds dezelfde bezwaren te hebben. Niet alleen omdat deze N.V. bevoor deeld wordt boven andere bouwkassen en bovendien grote winsten maakt (f970.000,- over 1955), maar vooral uit protectionistisch oogpunt. Het blijkt, dat de N.V. in 1953 en 1954 resp. 1120 en 1441 leden heeft geroyeerd. De heer Zuidema acht dit aantal zeer hoog en hij vermoedt, dat dit voornamelijk de „kleine luy- den" betreft. De AR-nestor vond dit niet bepaald prettig en had willen tegenstemmen. Nu er echter belangstelling voor be staat bij het publiek, besluit hij zijn stem niet te onthouden. NIET STERK De heer Van Riesen (VVD) dankte voor de uitvoerige toelichting van B. en W., waarbij hij van zijn kant ook enige „background" gaf en een citaat voorlas uit het Financieel Dagblad, waaruit bleek, dat de bouwkas niet al te sterk staat. Hij zei tegen te zullen stemmen, daar hij noch voor de ge meente, noch voor de particuliere bouwlustigen enig voordeel zag. De heer Van der Himst had persoon lijke bezwaren en ook de heer Knib- be (AR) had geen reden tot juichen. De heren Vroome (KVP) en Polder man (CH) daarentegen zegden hun stem toe, hoewel niet van harte. „BURGERS BESCHERMEN" B. en W. haastten zich opnieuw hun licht over dit voorstel te laten schij nen en wethouder Bouwman voerde aan, dat het hier geen principieel ge val betreft. De wethouders Van Melle en Roose zagen eveneens de naar vo ren gebrachte bezwaren, maar huns inziens prevaleerde hier toch de be langstelling van diverse aanvragers. „Al die royementen wegen bij mij ontzaglijk zwaar", ontboezemde de heer Haverhoek (PvdA), toen de zaak in tweede instantie werd besproken, „ik geef mijn stem niet". IN DE SLOOT Dat was eveneens het oordeel van z(jn fractiegenoten De Muynck en Ingezonden Mededo'inij (adv.) Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk bedaart, de ziekte kiemen worden gedood. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Visscher, die de mensen wilden ba- schermen tegen dreigende moeilijkhe den. Voorz.: Maar de gemeente Haarlem heeft, na de nieuwe toelichting, toch ook voorgestemd Van Riesen: „Als er nog iemand in de sloot springt, doet U het daarom toch nog niet(gelach). Na breedvoerige en weinig interes sante discussie werd 't voorstel met 8 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heren Knibbe, Van der Himst, Van Riessen en de socialisti sche leden Visscher, Haverhoek en De Muynck. ZEEUWSE TONEELADVISEUR Is een toneeladviseur voor het Zeeuw se amateurtoneel nodig of kan men nog wel zonder? Hieromtrent hebben verschillende fracties hun harten kun nen uitstorten, toen het voörstel tot 't verlenen van subsidie voor de Ned. Amateur Toneel Unie (NATU) ter ta fel kwam. Het NATU had een bedrag van flOO,- per jaar (f25,- per ver eniging) gevraagd voor het werk van een provinciale toneeladviseur, waar door de plaatselijke amateurverenigin- (Vervolg op pag. 7).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2