Nieuws Provincie Coördinatie van overheid voor werkzaamheden der de visserij bepleit Ds. H. M. Straling bevestigd als directeur maatschappelijk werk Ned. dames- en herenkeurkorpsen demonstreerden in Souburg Christelijke boerenjeugd hield toogdag in Axel Koninklijk eregoud voor hoofdzuster E. de Kievit uit de Binnenkort tweede rapport over pro blemen in kader van Drie-Eilandenplan Voorzitter nam afscheid Toegewijd, accuraat en ijverig verpleegster Gerei. Kerk ie Vrouwen polder kreeg nieuwe predikant Verst ra te de grote man in ronde van Kruiningen Bevestiging en intrede ds. Westland Want de kerk heeft een taak op deze aarde... Swift won van Schouwen Duiveland (6-4) Middelburg Maandag 2 juli 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina Algemene ledenvergadering Zevibel GOES, 30 juni. Vandaag hield de Vereniging tot Bevordering der Zeeuw se Visserijbelangen „Zevibel" haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in „De Prins van Oranje". Tijdens deze vergadering heeft de secretaris van de Stichting van de Nederlandse Visserij, Dr. H. A. H. Kranenburg, in een in leiding getiteld „Visserijorganisatie en Overheid" gepleit voor het coördi neren van de overheidstaken op het gebied van de visserij, die nu nog te veel los van elkaar door verschillende ministeries worden uitgevoerd. De voorzitter van „Zevibel", burge meester A. L. S. Lockefeer, heette in zijn openingswoord speciaal welkom O.a. de heer M. J. van Poelje, lid Ged. Staten. Hij constateerde o.m. dat de jonge visserijorganisatie in Nederland er toe heeft bijgedragen, dat de visserij meer belangstelling heeft gekregen. Naar verwacht wordt zal nog meer succes worden geboekt, in welk ver band hij op de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie wees, die ook in de visserij haar beslag zal krijgen. Zonder „Zevibel" zou dit voor wat Zeeland betreft, onmogelijk of zeer moeilijk zijn geweest. Na deze korte openingsrede werden verschillende punten van huishoude lijke aar'1 vlot afgewerkt; er werd o.m. besloten de statuten te wijzigen, zo dat in de toekomst collectieve arbeids overeenkomsten zullen kunnen wor den afgesloten, en het contributiestel sel te veranderen met ingang van 1 januari 1957. Dr. H. A. H. KRANENBURG Dr. Kranenburg schetste eerst het belang van de organisatie in het al gemeen en voor de visserij in het bij zonder. Een tendenz noemde spreker het samenbrengen van alle visserijpro blemen naar één punt, nl. naar de Stichting van de Nederlandse Visserij. Daar kan een beleid gevoerd worden naar de zijde van de aangesloten or ganisaties en naar de overheid. Overgaande naar die overheid, con stateerde Dr. Kranenburg, dat de aan- rakingsvlakken van de overheid en de organisaties steeds groter worden. Als voorbeelden noemde hij: de maxi mumprijzen na de oorlog; de verwoes ting en het opkalefateren van de vis- serijvloot en het vraagstuk van de vlootvernieuwing. Dit overheidsingrij pen zal wel verminderen, maar niet verdwijnen. Nu zijn er echter vele ambtelijke instellingen, die ingrijpen, terwijl men bij de overheid nog niet tot de centralisatie en coördinatie is gekomen, die de vrije organisaties wél hebben bereikt. Na verschillende negatieve en posi tieve kanten van het overheidsingrij pen naar voren te hebben gebracht, besloot de heer Kranenburg zijn in leiding met op te merken dat ter be scherming van de positie van de vis ser, die bedreigd wordt door de inpol deringen en het Delta-plan er een hoofdtaak komt voor de overheid, die niet thuis behoort bij Waterstaat, maar bij de directie van de Visserijen, die echter niet voldoende kan meespelen in het spel van krachten binnen het staatsbestel. Juist in verband met de beslissingen die binnen de komende 4 jaar te verwachten zijn en ter berei king van de zo hoog nodige coördina tie, heeft de Stichting van de Neder landse Visserij de benoeming van een Staatssecretaris voor de Visserij be pleit. Op deze inleiding volgde een ge- dachtenwisseling, die zich min of meer concentreerde op de visserij- belangen in het kader van het Drie- eilandenplan. De heer Van Poelje vertelde in dit verband dat binnen kort een tweede rapport van de Prov. Commissie ter bestudering van de visserijproblemen in het leader van het Drie-eilandenplan en Delta plan aan het college van G.S. zal worden aangeboden. Tevens zal aan het college worden medegedeeld dat de tijd g' komen is om de vissers te horen, nu de commissie zelf een standpunt heeft bepaald. AXEL, 30 juni. De jaarlijkse toogdag van de C.P.M.B. en de C.J.B.T.B. in Zeeland, die zaterdag is gehouden in het gemeentelijke recreatieoord te Axel zal nog lang in de herinnering blijven voortle ven. Honderden jongemensen wa ren samengekomen om hun begin selen te belijden, te beleven en uit te dragen. De voorzitter, Drs. J. J. Knibbe stak zijn vreugde dan ook niet onder stoe len of banken over de goede opkomst van de christelijke agrarische jeugd. Het populaire ensemble „De Polder meisjes" oogstte met de uitvoering van haar volks- en wandelliedjes veel suc ces. De inspecteur van gemeentepolitie, W. van Andel uit Den Haag, sprak over het werk van de politie in de grote stad. Op boeiende wijze liet hij een kijkje nemen achter de schermen van het politieapparaat en lichtte het werk van de mannen bij het verkeer en bij de kinder- en zedenpolitie toe. Op vragen over de werving van jon ge politiemensen uit de boerenstand antwoordde spreker dat het politie korps in Den Haag weinig mannen uit Zeeland heeft, doch dat die men heeft goed zijn. Een wedstrijd in reactievermogen en welsprekendheid werd gewonnen door: eerste prijs Ina van Baal, tweede prijs Afscheid van wnd. directrice van «Der Boede» KOUDEKERKE, 30 juni. Het bestuur van de stichting „Ver pleeg- en Rusthuizen Walcheren", verplegend personeel van „Der Boede" en verdere belangstellenden hebben de hoofdzuster en direc trice van genoemde verpleeginrichting, Mej. E. de Kievit, in verband met haar vertrek wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zaterdagmiddag een groots afscheid bereid. In een lokaliteit van „Der Boede" was de voorzitter van de stich ting, de heer A. H. S. Stemerding, burgemeester van Oost- en West- Souburg de eerste, die Mej. De Kievit toesprak. De heer Stemerding schetste het bij zondere in het beroep van verpleeg ster. „U was ertoe geroepen, de mens, de patiënt, de zieke te dienen daar aan lag ten grondslag, dat u God wil de dienen". Hij dankte zuster De Kie vit bovenal voor de geestelijke steun, die zü als christen-verpleegster steeds voor haar patiënten is geweest en hij noemde haar een „toegewijd, accuraat en ijverig verpleegster". EREGOUD Bij ontstentenis van de burgemees ter van Koudekerke, de heer J. L. Drogmans, was het de wnd. burge meester, de heer J. Jasperse, die ver haalde van de verdiensten van zuster De Kievit, waarvan de mare ook in hoger regionen is doorgedrongen. Hij noemde het een voorrecht, haar de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst te mogen spelden. De heer Stemerding deed hierna de mededeling, dat het stichtingsbestuur mej. De ÏÖevit een draagmedaille ten geschenke zal geven. Vervolgens voerde de directeur van de stichting, de heer M. L. Almekin- ders het woord. Nadat dokter L. Sloos, medisch adviseur van de stich- Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. ting, de sfeer van „Der Boede" had geroemd, sprak ds. A. Elshout, Geref. predikant te Koudekerke. Hij deed zulks mede namens ds. J. F. Wagener, Ned. Herv. predikant te Zoutelande. Terwijl ds. Wagener het orgel be speelde, zong men op zijn verzoek zus ter De Kievit „Wat de toekomst bren- ge moge" toe. De directrice van „Der Boede", zr. J. C. Anthonisse, uitte eveneens op hartelijke wijze haar waardering. Tenslotte sprak zuster De Kievit. Zij dankte voor de goede woorden en be trok in de haar gebrachte hulde al het andere verplegende personeel. Namens het personeel en de patiën ten werden daarbij nog verschillende geschenken aangeboden. Zuster De Kievit is gedurende tien jaar op „Der Boede" werkzaam ge weest. Het gesprokene kon door de patiën ten via de geluidsinstallatie worden gevolgd. VROUWENPOLDER, 2 juli. De Ge ref. Kerk te Vrouwenpolder heeft gis teren 'n nieuwe predikant gekregen, 's Morgens werd kand. J. v. d. Wal uit Den Bosch bevestigd door Ds. Boeijen uiv Den Bosch met een prediking over Joh. 1 vers 36 en 37, terwijl in de mid- dagdienst Ds. Van de Wal zich aan zijn eerste gemeente verbond met een preek n.a.v. Joh. 1 vers 48, de laatste woorden. Hij werd door een der ouderlingen toegesproken namens de kerkeraad, waama Ds. v. d. Wal Psalm 121 veTs 2 werd toegezongen. Namens de classis Middelburg sprak Ds. Dondorp. Voorts werd nog het woord gevoerd namens de Herv. Gemeente en de burgerlijke gemeente. Ook de bevestiger richtte zich tot Ds. v. d. Wal. J. Brandes, derde prijs P. Pladdet. Het programma van deze interessan te dag bestond verder uit streekvoor- drachten, sportevenementen en mu ziek van het chr. fanfarekorps „Hosan na" uit Axel. AFSCHEID De heer Knibbe nam in verband met zijn benoeming als secretaris van de C.B.T.B. in Overijsel en de N.O. pol der afscheid van de C.J.B.T.B. in Zee land. Hij werd in hartelijke bewoordingen toegesproken door de heer Koole, die hem namens de jongeren uit Zeeland een fototoestel aanbood. KRUININGEN, 30 juni Miel Ver- strate, de Zeeuwse matador bij de nieuwelingen heeft zaterdag in Krui ningen een imposante zege behaald. Verstrate was van de 76 renners die van start gingen de „grote" man die de koers „maakte" en behalve de eind zege ock de prestatieprijs verdiende. Traditiegetrouw trok deze wedstrijd, georganiseerd door de wielerclub „Rentoc" weer een grote belangstel ling. Het parcours was nog geen kilo meter lang waardoor de jury genood zaakt was de gedubbelde renners uit de strijd te nemen. In het begin toen het kaf van het koren werd geschei den leek het er op of de gehele wed strijd zou ontaarden in een afvalrace omdat Miel Verstrate, die vanaf de eerste ronde aan een solovlucht was begonnen, steeds meer renners wist te dubbelen. Na 30 ronden liet Verstrate zich ech ter inlopen door De Outer, Van Eg- mond en v. d. Aar en zakte het tempo iets. Nadat ook Timmermans zich bij de vier koplopers had gevoegd bereik te de spanning zijn hoogtepunt. In het grote peleton gingen nu steeds meer renners op de pedalen staan wat tot gevolg had dat de vijf man op kop al les op haren en snaren moesten zet ten om hun positie te handhaven. Van genoemd vijftal trachtte Van Egmond nog enkele malen te ontsnap pen maar deze poging werd telkens door de actieve Verstrate in de kiem gesmoord. In de fel betwiste eindsprint wist Verstrate tenslotte op verdiende wij ze de bloemen te grijpen. De uitslag was: 1. E. Verstrate (Ede) 70 km in uur 31 min. 41 sec.; 2. A. van Egmond (Den Haag); 3. L. Tim mermans (Roosendaal); 4. C. v. d. Aar (Haarlem); 5. M. de Outer (Rot terdam); 6. op 1 min. 40 sec. P. Kou- wenhoven (Rotterdam); 14. P. Ver- schuure (Schore). TOELATINGSEXAMEN GOES, 30 juni Voor het toelatings examen aan de chr. lagere landbouw school te Oostkapelle zijn de volgende personen geslaagd: J. Dekker, Chr. Louws, J. van Keulen, C. Simonse, J. Vis ser en J. de Visser, Aagtekerke; H. Cij- souw, K. Geldof, P. Joziasse, C. J. Lou- werse, K. de Visser en S. de Visser, Oost kapelle; G. Bakker en J. Langebeeke te Gapinge; D. Coppoolse, Grijpskerke; W. Bergsma, P. Janse en C. Melis, Seroos- kerke; J. Matthijsse, H. Tilroe, K. de Vlie ger en A. Wattel, Vrouwenpolder; J. Dek ker en A. Maljaars, Westkapelle. St. ANNALAND, 2 juli. Na 'n vacature van 5'A maand mocht de Hervormde Gemeente te St. Annaland gisteren een nieuwe predikant ontvangen in Ds. P. Westland, gekomen uit Waarder. Hij werd in de morgendienst bevestigd door Ds. J. Vermaas uit Veenendaal met een preek over Joh. 16 vers 33 b, waarna Ds. Westland zich in de mid- dagdienst aan zijn nieuwe gemeente verbond met een prediking n.a.v. Exo dus 33 vers 15. Na de preek richtte Ds. Westland zich tot het college van b. en w. van St. Annaland, tot de consulent, Ds. H. Bouter van Stavenisse, verte genwoordigers van classis en ring, van schoolverenigingen, tot de kerkelijke colleges, tot de aanwezige vrienden uit Waarder, de koster, de organist en tot de leden van de dames-zendingskrans, die hij dank bracht voor het schoon maken van de pastorie. Tal van toe spraken werden hierna tot de nieuwe predikant gehouden, o.a. door de bur gemeester, de consulent, een kerke- raadslid uit Waar der, vertegenwoordi gers van classis en ring en namens de kerkelijke colleges te St. Annaland. De nieuwe predikant werd door de ge meente Psalm 134 vers 3 toegezongen. Voor beide diensten bestond zeer grote belangstelling Een nieuw werk is begonnen MIDDELBURG, 1 juli. Tijdens een bijzondere dienst in de Nieu- we Kerk te Middelburg is vanavond Ds. H. M. Strating uit Goes be vestigd als predikant voor bijzondere werkzaamheden. En daarmee heeft de Ned. Herv. Kerk in Zeeland een nieuwe taak aangevat, een taak, die door de bevestiger Ds. F. S. Kloosterman werd gezien tegen de achtergrond van Ps. 115 vers 16 en door Ds. Strating van Math. 0 vers 35 ev. Ds. Strating krijgt de functie van directeur voor het maatschappe lijk werk en de gehele kerkprovincie is zijn werkterrein. Ds. Kloosterman, voorzitter van de Prov. Kerkvergadering en van het Commissariaat voor het maatschappe lijk werk aan welk college Ds. Stra ting zijn opdrachten ontleent wees er in zijn prediking op, dat de hemel des Heren is, maar dat de aarde door Hem aan de mensen is gegeven. Het zijn deze mensen, die er voor hebben zorg te dragen, dat op deze wereld Gods lof wordt verkondigd en Gods Woord wordt uitgedragen. Vandaar, dat de kerk dus wel degelijk een taak heeft op deze wereld, ook waar het gaat om de gewone dagelijkse dingen. Ds. Kloosterman zei, dat de Kerk zich in de prediking niet alleen dient be zig te houden met te wijzen op de rust, die men verkrijgt door het geloof in God. De kerk heeft ook een taak als het gaat om de maatschappelijke din gen, de sociologie, de planologie. Daar om is het met name in Zeeland, dat men dit nieuwe werk heeft aangevat, omdat „de aarde van Zeeland zal wor den veranderd", zoals Ds. Kloosterman het uitdrukte, „en wij staan op de grens van die veranderingen". Het gaat hier uiteraard met name om het Adspiraniendag van de Zebra GOES, 30 juni. Souburg heeft zaterdag een groot gymnastiek- feëst gehad. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de gym nastiekvereniging Astrow werd daar 's middags de jaarlijkse adspi- rantendag van de Zeeuws-Brabantse Turnkring gehouden. Meer dan 1200 jeugdige gymnasten van dertien gymnastiekverenigingen uit geheel Zeeland en West Brabant namen aan de wedstrijden deel en het sportveld bood een imposante indruk. Er is tussen de groepen fel ge streden om de medailles. WIK uit Rilland Bath sloeg zowel met haar jongens als met haar meisjes een goed figuur en behaalde voor beide groepen een eerste prijs. Mediobur- gum uit Middelburg toonde in de es tafettes, wat het kon presteren, want zowel de jongens als de meisjes won nen de eerste prijs. KORFBAL. MIDDELBURG, 30 juni Het ver tegenwoordigende 12-tal van Schou- wen-Duiveland speelde een korfbal wedstrijd tegen de Zeeuwse kampioen Swift. Hoewel de Midelburgers tech nisch en tactisch beter waren, hadden zij toch alle moeite met de enthousiast spelende Schouwenaren, die zelfs door een ver schot van Wentel de leiding namen (0—1). Eerst kort voor rust slaagde Maatje Voogd erin de gelijk maker te scoren (11). Kort na de hervatting werd het door mej. Dalebout nog onverwachts 12, doch toen voerde Swift het tempo op. Bruggeman bracht de partijen op ge lijke voet (22), waarna Adrie Wis se (uit een strafworp) Swift de lei ding gaf. Door mej. Vader en Maatje Voogd (2x) was het daarna spoedig 6—2. In enkele minuten hadden de Schouwenaren de achterstand terugge bracht tot 64 door doelpunten van mej. Kappers en Hage. De driekamp voor de oudere adspi- ranten eindigde bij de meisjes in een overwinning voor Volharding uit Goes, terwijl bij de jongens het Vlissingse VTV het best voor de dag kwam. AVONDPROGRAMMA Het avondprogramma begon met een optocht door de gemeente. Hierna ga ven de Nederlandse dames- en heren keurkorpsen op het sportveld een uit voering. Het talrijke publiek heeft ge noten van perfect uitgevoerd turnen en beloonde dit telkens weer met een gul applaus. De dames van Astrow en Volharding gaven tussen de nummers nog een uit stekende vrije oefening ten beste, ter wijl de jongens een massale vrije oefe ning en de meisjes een massale knots oefening demonstreerden. Sparta uit Krabbendijke bracht nog een aardig volksdansje. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Eindhoven (toez.) E. Sneller te Middelburg. Benoemd tot vicaris te Rotterdam (met ingang van 1 juli) G. A. Odé, kand. te Goes. Geref. Kerken Tweetal te Ermelo A. T. Besselaar te Krabbendijke en R. J. Beukema te Berkum. ST. MAARTENSDIJK Rondweg. Door de firma A. van der Werf zijn de werkzaamheden aan de rondweg begonnen. Vorming van de bedrijfsjeugd Een aantal personen heeft het ini tiatief genomen een stichting in het leven te roepen met het doel: de be vordering van de geestelijke, zedelijke, lichamelijke en maatschappelijke vor ming van de in ondernemingen en be drijven werkzaam zijnde jeugd. Met eerbiediging van ieders godsdienstige en politieke overtuiging tracht men te bereiken de jeugd bereid te maken tot het dragen van verantwoordelijk heid in werk, gezin en maatschappij. De in oprichting zijnde stichting heeft een algemeen bestuur, dat bestaat uit personen van uiteenlopende richtin gen. Men stelt zich voor zich voorlo pig bezig te houden met de meisjes van 17 tot 25. Men wil het gestelde doel bereiken door het organiseren van cursussen, zoals koken, bakken, levensvragen, kinderverzorging, wo ninginrichting. Verder staan ontspan ningsavonden op het programma. Aan de stichting zal een leidster worden verbonden, die geheel met het jeugd werk vertrouwd is, terwijl de cursus sen zelf, die op twee avonden per week in de huishoudschool zullen plaats vinden zullen worden gegeven door bevoegde leerkrachten. Op vrij dagavond 6 juli zal in het Ned. Kof fiehuis een propaganda-avond worden gehouden met films en tentoonstelling. Benoeming M.l.v. 1 oktober a.s. is tot onderwijzeres aan de bi.o. school benoemd mej. S. Ver- hage, thans onderwijzeres aan de chr. school te Oostkapelle. Geref. Vrouwenvereniging „Rondom Gods Woord" te Middel burg hield haar jaarvergadering in het Geref. Jeugdgebouw. De leiding berustte bij de Pres. Mej. Roeda. Mevrouw Joosse leidde een on derwerp in over: „Angst", waarop een geanimeerde bespreking volgde. Na de pauze werd het jaarverslag gelezen. De vereniging telt nu 45 le den. Er werden nog enkele wedstrij den gedaan o.a. een improvisatiewed strijd. Goes Dinsdagavond raad bijeen De raad hoopt dinsdagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt o.m. voor stellen tot toetreding tot de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten, tot vaststelling partieel plan van uitbreiding 1956 met bebou wingsvoorschriften, tot aankoop van een strook grond ten behoeve van de ontslui ting van bouwplan „Valckeslot". Verder zal aan verschillende scholen ingevolge art. 72 l.o. medewerking worden ver leend. Toetreding tot bouwkas Vorig jaar heeft de raad het voorstel inzake toetreding tot de Bouwkas van Ned. Gemeenten aangehouden. B en W. nemen nog steeds hetzelfde standpunt met betrekking tot toetreding ln. De Ned. Spoorwegen heeft bericht, dat een zestal mensen door bemiddeling van de Bouw kas in Goes wil bouwen. Deze N V. dringt or daarom op aan op korte termijn een beslissing te nemen. Voorts Is het b en w bekend, dat diverse personen, die als spaarder van deze bouwkas in Goes een woning wensten te bouwen, inmiddels zijn overgegaan tot bouwen in een der omliggende gemeenten. B en W zijn de overtuiging toegedaan, dat het wenselijk is en in het belang van de be ordering van het bezit van een eigen woning voor bepaalde bevolkingsgroepen, dat ook de ze gemeente toetreedt tot de N V. Bouw kas. Aankoop van grond Tene'nde het bouwplan „Valckeslot" 4e kunnen ontsluiten is o.m. de beschikking nodig over 'n perceel grond van 35 m2. De eigenaar, dhr. W. J. M. Bitter is bereid dit perceeltje te verkopen voor 25 ct. per vierkante meter, in totaal dus f8,75. De gevraagde prijs is volgens B en W billijk en daarom wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan. „Onderonsje" van examenklas De examenklas van de Burg. van Dus- seldorpschool (ulo) hield vrijdagavond 'n gezellige afscheidsavond in hotel „Cen traal", die o.m. ook werd bijgewoond door de leraren met hun echtgenoten. De avond werd gevuld met ballet, zang en spel, terwijl ook enkele schetsjes ten bes te werden gegeven. Het hoofd der school, de heer T. Stok, sprak aan het eind van dit gezellig „onderonsje" enkele bemoe digende woorden met het oog op het a.s. mondelinge examen. Hans Molhoek bracht tenslotte de leraren dank voor de prettige wijze, waarop zijn klasgenoten de nodige kennis was bijgebracht en deed zijn woorden vergezeld gaan van cadeaus voor de leraren. Deltaplan en de betekenis daarvan ln velerlei opzicht voor de provincie. omdat God de aarde aan de menseil gegeven heeft om tot Zijn eer daarop te wonen en te werken, aldus de pre dikant, heeft de kerk ook hier een be langrijke taak. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat Ds. Strating Gods kracht Gods Geest en Zijn zegen zou mogeh ontvangen voor zijn nieuwe werk. BEVESTIGING Na het lezen van het formulier tpt bevestiging van predikanten, het ant woord van Ds. Strating: „Ja ik vah ganser harte" en de zegen, zong de ge meente Ds. Strating toe: ,Waak broe der, waak blijft in 't geloof" (gez. 211 gew.). Ds. Strating heeft daarna n.a.v. de laatste verzen van Matth. 9 het doof Ds. Kloosterman gesprokene in Nieutj Testamentische zin samengevat, zag zijn werk in het licht van Joh. vers 16: Alzo lief heeft God deze we reld gehad Na de dienst was er in de z.g. trouw- kerk gelegenheid Ds. en Mevr. Stra ting te begroeten, waarvan door veleft gebruik werd gemaakt. O.m. was wezig de burgemeester van Midds burg, Mr .Dr. N. Bolkestein, vertegel^ woordigers van de Prov. Kerkverga dering, de Classis Walcheren, de Ra den van Bijstand, predikanten en key- keraadsleden van Goes, vertegenwoo digers van de Stichting Zeeland Dienst voor het Maatschappelijk 1 van het ministerie van Sociale Zaken, „Kinderzorg" e.a. Nagekomen Advertentiën Heden maandag 2 juli hoopt de heer P. WONDERGEM te Zanddijk bij Veere zijn 90ste geboortedag te herdenken. Namens zijn dankbare kinderen en kleinkinderen W. DE BUCK Pzn. Colijnsplaat. Heden overleed, na een ernstig ongeval, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden onze geliefde man, vader, be- huwdvader en grootvader ADRIAAN JAN HUIJSMAN in leven Burgemeester der ge meente Meliskerke. in de ouderdom van 64 jaar. Wij treuren, maar niet als degenen, die geen hope hebben. Trooste de Heere ons in dit smar telijk verlies. Meliskerke: C. HUIJSMAN-SANDERSE Goes: A. J. VOLKERS-HUIJSMAN I. VOLKERS Meliskerke: I. J. HUIJSMAN en Verloofde, en de kleinkinderen Janneke en Ineke. Meliskerke, 30 juni 1956. De begrafenis zal D.V. plaats heb ben op donderdag 5 juli 1956, des namiddags 12 uur, te Meliskerke. De Raad der gemeente Mei! kerke geeft met diepe droefhe! kennis dat onverwachts door de dood uit zijn midden is wegge rukt zijn geliefde voorzitter ADRIAAN JAN HUIJSMAN sinds 1 mei 1939 burgemeester van onze gemeente. Zijn nagedachtenis zal als een lichtend voorbeeld b(j ons ln ere blijven. Meliskerke, 30 juni 1956. De Raad voornoemd, J. FRANCKE, burgemeester wnd. G. A. A. ADELAAR, secretaris. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze geliefde dochter, zuster en behuwdzuster ADRIANA CEVAAL echtgenote van A. de Wolf op de leeftijd van 48 jaar. Haar leven was Christus, haar sterven gewin. Uit aller naam, Wed. E. CEVAAL-PHILIPSE Serooskerke (W.), 29 juli 1956. AXEL Concert. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bemhard concerteer den vrijdagavond de beide plaatselijk» muziekverenigingen „Concordia" en „H^ sanna" op het Szydlowski-plein.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2