BEURS MARKT VEILING OXO Merriekeuringen van „Hei Ned. Trekpaard" ie Goes V usmngen Goes 7 holen Geen provinciaal subsidie voor bejaardentehuizen 't Is de groente die het 'm doet Veel belangstelling voor Staalindustriën Nog geen verlichte wijzerplaten in Domburg Korfbalprogamma voor morgen Reeds 7000 lopers voor de vierdaagse Schaakclub Vlissingen bestaat 75 jaar Zoutelande komt op het witte doek Kees de Rijk in Ned, militaire ploeg gekozen Willy Cijsouw in Ned. ploeg gekozen Vrijdag 29 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 \liadelburg Wandelmars Juliana Het Tamboer- en Pijperkorps „Juli ana" houdt vanavond ter gelegenheid yan da verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard een muzikale wandeling. Om kwart voor zeven wordt vertrokken van het repetitielokaal aan de Singel- Straat voor de volgende route: Brak- straat-Beatrixbrug- Kinderdijk- Stati onsstraat -Blauwe Dijk-Teerpakhuizen- Schoorsteenvingerssingel - Langeviele- binnenbrug -LangeViele-Markt-Noord- straat- Hofplein-Bree -Zuidsingel-Koe poortstraat-Singelstraat. Terug uit Amerika Van de luchtmachtattaché te Ottawa is bericht ontvangen van de terugkeer Van zeven militairen naar Nederland. Onder hen bevindt zich serg. M. de Man uit Middelburg. De betrokken militairen hebben hun vliegeroplei ding op het R.C.A.F. station Mac Do nald beëindigd. Op 7 juli wordt met de „Noordam" uit New York vertrok ken; aankomst Rotterdam 16 Juli a.s. Telex-antenne. Op de Lange Jan zal een telexan tenne worden geplaatst ten behoeve van het net van de rijkspolitie. Er wordt naar gestreefd, zo verna men we, dat de dienstruimte in het Abdijcomplex door de rijkspolitie met Ingang van 1 november a.s. in gebruik zal kunnen worden genomen. Chr. Ziekeninrlchtingen De Bond van Prot. Chr. Ziekenin richtingen hield onder leiding van zijn voorzitter Ds. H. van 't Hof te Tiel, zijn jaarvergadering in het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Uit het jaarverslag van de secretaris, êe heer J. P. Kögeler te Zwijndrecht leek dat de bond thans bestaat uit 33 aangesloten verenigingen, sommige met verschillende huizen, die 5226 bed den hebben en in 1955 1.887.007 ver- pleegdagen maakten. Het jaarverslag van de penning meester, de heer D. Zorn van Den Haag alsook de begrotingen voor 1957 werden goedgekeurd. De voorzitter werd bij acclamatie h6rkoz6n> Vastgesteld werden het reglement voor een commissie van overleg in zake arbeidsvoorwaarden; een ont- werp-reglement voor een commissie van beroep en een reglement voor het personeel der prot. chr. inrichtingen. In de middagvergadering refereer den de heren A. D. W. Tilanus, arts te Arnhem en mr. L. C. Wesseldijk, di recteur van de Federatie van verpleeg inrichtingen over de „Taak der zie- keninrichtingen ten opzichte van de bejaardenzorg" waarop 'n drukke be spreking volgde en waaruit bleek van ae algemene mening dat er een sa menwerking moet bestaan tussen zie- kenhuizen en verpleeginrichtingen. Hengeiconcours De Eerste Goese Hengelsport Ver eniging hield dezer dagen in de haven van Goes, bij Wilhelmïnadorp, haar hengeiconcours, waaraan door 89 per sonen werd deelgenomen. In totaal werd 1261 gram vis aan da oppervlak te gebracht. De eerste prijs werd toe gekend aan de heer J. Heyens, voor een gevangen bot met een gewicht van 330 gram. De tweede prijs ver wierf de heer A. Jobse voor een paling met een gewicht van 104 gram en de derde prijs werd toegekend aan de heer Scheffer voor twee pa lingen met een gewicht van 95 gram. Aan alle deelnemers, die een visje wisten te verschalken, kon een prijs uitgereikt worden. De vereniging is voornemens haar laatste concours te houden in oktober in het Kanaal door Zuid-Beveland. Duiker onder Prov. weg De duiker onder de provinciale weg bij het Stenen Kruis onder de gemeen te Tholen is gereed gekomen. BIHZELINGE Sterrit jeugdverenigingen. De C.J. M.V. en de C.J.M.V. jongensclub heb ben woensdagavond samen een sterrit gehouden waaraan werd deelgenomen door elf groepen van twee personen. Winnaar bij de jongensclub werd het duo Rinus Vermaire en Jan Glerum. Bij de C.J.M.V. wonnen W. Bierens en J. de Puit. De sterrit ging door de om liggende gemeenten en was 25 km. lang. BRUIN1SSE Brand snel geblust. Een begin van brand brak uit in het vooronder van het motorschip Zierikzee 8, welk schip bij de scheepswerf van de firma Van Duiven- dijk te Bruinisse wordt verbouwd. De depothouder van de Gulf Oliemaat schappij, de heer Jan Otte, wist met een schuimblusapparaat van zijn tankschip 't vuur te doven, zodat de brandweer die klaar stond om uit te rukken, geen dienst meer behoefde te doen. CO LI JNSPLAA T Kinderzorg. De busjesactie ten bate van .Kinderzorg" bracht in het tweede kwar taal ƒ206 op. DOMBURG Ouden van dagen op reis. De ouden van dagen trokken met 19 luxe wagens en een autobus naar België, waar een bezoek ge bracht werd aan Knokke en Brugge. De oudjes hebben volop genoten, dank zij het goede weer. Zeer voldaan kwamen zij dan ook laat in de avond terug in de ge meente, opgewacht door een grote schare familieleden en belangstellenden. Van de pui voor het stadhuis dankte burgemees ter Crommelin, die met zijn echtgenote de tocht meemaakte, de vele Inwoners, die deze reis financieel hebben mogelijk ge maakt en de autobezitters. KAMPERLAND Rijtoer. Woensdag maakten de ouden van dagen met een 20-tal luxe wagens de jaarlijkse rijtoer. Dit keer ging het naar Walcheren. Bij thuiskomst werden de be jaarden opgewacht door het muziekge zelschap „Ons Genoegen", waarna men marcheerde naar het terrein van de heer Meulenberg. Onder de vrolijke noten de den de oudjes hun uiterste best om een rondedans te maken. Namens de ouden van dagen sprak de heer J. C. de Muynck een dankwoord. KAPELLE Openbare les Chr. school. Donder dagmiddag heeft de Chr. school een openbare les gehouden waarop de ou ders der leerlingen waren uitgenodigd. Heel wat ouders hadden gehoor gege ven aan de oproep om deze bijzondere les bij te wonen. Ook de ouders der kinderen welke per september naar school moeten waren uitgenodigd. Eerste rode bessen. De kweker J. Hoogstrate uit Hansweert heeft don derdag op de veiling de eerste rode bessen aangevoerd. Het was het ras jonkheer van Tets waarvan 40 doosjes van 2 ons werden aangevoerd. Er werd 65 cent per doosje voor betaald, dat is dus 3,25 per kg. Ze werden aange kocht door de fa. L. J. van Langevelde te Krabbendijke voor de Haarlemse markt. Waar zijn onze schepen AMSTELDIJK 27 w. Azoren. ENA 28 te Stanlow. GROOTE BEER 27 New York-R'dam. HESTIA 27 n.o. Portorico. KATELYSIA 27 Elba Cap n. Abadan. KINDERDIJK 27 New York-Boston. Mijdrecht 27 o. Curagao. MAASDAM 27 te Montreal. NESTOR 27 te Hauston. NOORDAM 27 o. Kp Race n. New York. NIEUW AMSTERDAM 27 te Nw York RAKI 28 te Penang. SIBAJAK 27 Aden-Fremantle. SCHIE 27 z. Athene n. Ceuta. WATERMAN 2 te R'dam verw. ZUIDERKRUIS 27 z. z.w. Kp Race. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eindhoven, (vac. H. J. F. Wesseldijk), E. Sneller te Middel burg. Aangenomen naar Rauwerd, H. E. Vermeulen, vic. te Weesp. Bedankt voor Middelharnis, C. Treu- re te Ederveen; voor Vlaardingen, A. H. Lentz te Hellendoorn. KLOETINGE Concert. De muziekvereniging „Excel sior" geeft zaterdag a.s. op de muziek tent een concert. Een populair program ma is samengesteld: I. Bij ons in de Jordaan, mars van Noiret Jaroc; 2. Suite Heroique, Hendrik Altin- ga; 3. Gold und Silber, wals van Frans Léhar; 4. In school en huis, populaire potpourri van Ned. Volksliederen; 5. San Remo, mars van J. Meister. Pauze. 6. Wandler Leben, mars van J. Meister; 7. Rhapsodie in Brass, Dean Goffin; 8. Tiro- ler landler van Gosi Mol; 9. Grootvaders klok, paraphrase van P. J. Wiest; 10. Po pulaire potpourrie no. 1 van A. Delhaye; II. Finale. Herbenoeming. Tot voorzitter van de commissie voor maatschappelijk en cul tureel werk is herbenoemd de heer D. Schipper. De heer A. Spee werd tot sec retaris benoemd. Toneelclub. Het ligt in de bedoeling om een toneelvereniging op te richten. Alle belangstellenden kunnen zich hiervoor tot 15 juli a.s. op geven bij het hoofd der o.l. school de heer A. Spee. KRABBENDIJKE NCVB. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield onder lei ding van mej. J. Dominicus haar maan delijkse vergadering. Als spreekster trad op de tweede luitenante Kemming. Zij hield een lezing over het onderwerp:: „De Milva en de Luva". Tot slot werd een film over dit werk vertoond. OUD-VOSSEMEER Resten van schip gevonden. Bij herver kavelingswerkzaamheden bij de boerde rij De Lente van de landbouwer De Hond onder de gemeente Oud-Vossemeer wer den bij graafwerk resten gevonden van een boot. De Oudheidkundige Dienst werd gewaarschuwd die het werk stil legde en een onderzoek instelde naar de oudheid van het wrak. V/ A NnALAND Pols gebroken. Mej. M. van Dijke uit Yerseke, die bij haar zwager A Bruyn- zeel in de Voorstraat logeerde, kwam zodanig van haar ledikant te vallen, dat ze haar pols brak en zich onder doktersbehandeling moest stellen. ST PHI LIPS LAND Bejaarden op reis. De ouden van dagen maakten per autobus een uitstapje naar Hoek van Holland en Rotterdam, waar diergaarde „Blijdorp" werd bezocht. Om streeks tien uur was men weer thuis. ZOUT ELAN DE Ongeval. De 83-jarige weduwe Ver- hage viel gisteren vlak voor haar wo ning en brak haar been. Zij werd naar het ziekenhuis te Vlissingen overge bracht. GOES, 28 juni De uitslagen van de woensdag gehouden merriekeuringen van het „Het Ned. Trekpaard" zijn als volgt: 2-jarige merries, kleine maat: Wanda van Monnikenhof, M. H. van Liere, 's-H. Abtskerke, le pr.; Poldine v. Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 2e; Cato van Welhoek, Jac. op 't Hof, 's-H. Arendskerke, 3e; Wilma van Monniken hof, Fa. D. A. Timmerman Zn., Katten- dijke, 4A; Bertha van Ovezande, J. de Jonge Pzn., Ovezande, 4B. 2-jarige merries, grote maat: Wallona van Monnikenhof, Fa. D. A. Timmerman Zn., Kattendijke, le pr.; Reina v. Kapelle, J. van Overbeeke, Ka- pelle, 2e; Veronica van Linguënda, J. v. Overbeeke, Kapelle, 3A; Metha, A. L. Schrier, Kapelle, 3B; Klara, P. Harinck, 's-H. Abtskerke, 3C; Astrid van O verhof, W. Aarnoutse, Kloetinge, 4A; Helma, wed. A. C. Noteboom, Kloetinge, 4B; Irene v. Plantlust, W. P. Beije, Kloetinge, 4C. 3-jarige merries, kleine maat: Ella, J. de Roo, 's-H. Abtskerke, 1 pr.; Oliva van Domeinplaat, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge, 2A; Caroline van Mo lenhof, J. Lokerse, Heinkenszand, 2B; Elza van Hollestelle, L. Boonman Pzn., Ovezande, 2C; Mien van Certain, J. Wer- ri, 's-Heerenhoek, 2D; Oma v. Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 3A; Elly van Vredenburg, C. Mol, Waarde, 3B; Marij ke van Goes, Gebr. Rouw, Goes, 3C; Ella van Nico, wed. J. Vermue, Nieuwdorp, 4A; Ninette van Elsdiek, Gebrs. J. en J. Smallegange, Ellewoutsdijk, 4B; Bianca van Elsdiek, Fa. G. A. v. d. Meulen 'en Zn., 's-H. Arendskerke, 4C. 3-jarige merries, grote maat: Corrie van Domburg, W. Aarnoutse, Kloetinge, le pr.; Veronica van Monni kenhof, Abr. Zandee, Wemeldinge, 2A; Ida van Plantlust, W. P. Beije, Kloetin ge, 2B; Elza van Kwadendamme, Fa. Rijk, Kwadendamme, 2C; Bertha, M. de Jonge Pzn., Ovezande, 3A; Cinqua, P. H. Janse, Goes, 3B; Erna v. d. Roskam, J. de Roo, 's-H. Abtskerke; Irma, W. Minnaard-de Graag, 'sH.-Abtskerke, 4A; Julia v. d. Wijde Blik, J. de Jonge, Ovezande, 4B; Xenia van Vredenburg, W. J. de Vlieger, Nieuwdorp, 4C. 4-jarige merries, kleine maat: Vera van Domeinplaat, J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge, le pr.; Zora van Waarde, C. Mol, Waarde, 2A; Hersa van Dijkzieht, J. van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp, 2B; Reina van Dorpzicht, Gebrs. Leen- dertse, Hoedekenskerke, 3A; Sonja van Cellie, D. Geschiere, Borssele, 3B; Hen- ny v. d. Karnemelksput, P. H, Janse, Goes 3C; Berlinda van Weltevreden, W. J. de Vlieger, Nieuwdorp, 4A; Mina, W, J. Priester, Borssele, 4B; Lina van Spaarte, A. Zandee, Wemeldinge, 4C. 4-jarige merries, grote maat: Ursula van Monnikenhof, Fa. D. A. Tim merman en Zn., Kattendijke, le; Roelie v. d. Berg, M. de Jonge Pzn., Ovezande, 2B; Arja v. d. Zandweg, L, Nieuwenhuijse, 's-H. Arendskerke, 3A; Vera, A. M. Braamse, 's-H. Abtskerke, 3B; Alice Zee duin, W. J. de Vlieger, Nieuwdorp, 4A; Marie, W. J. Priester, Borssele, 4B; Pau la van Nisse, J. P. Nijsse, Nisse, 4C. 5-10 jarige merries, kleine maat: Castoine van Francien, A. J. Bonna te Kruiningen, IA; Daisy, wed. A. C. Note boom, Kloetinge, IB; Kato van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, IC; Roza van 't Pauwhof, P. Wagenaar, Kloetinge, 2A; Hertha van Donkerzïcht, Fa. J. Goet- heer en Zn., Wolfaartsdijk, 2B; Cora d' Ahea, A. L. Schrier, Kapelle, 2C; Bianca van Kapelle, J. van Overbeeke, Kapelle, 2D; Mona van Melo, Gebrs. Leendertse, Hoedekenskerke, 2F; Erna, wed. A. C. Noteboom, Kloetinge, 2G; Dora v. Dames- hoeve, J. Bruinzeel, Borssele, 3A; Koba van Domeinplaat, J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, 3B; Clothilde, Gebrs. Verdonk, Lewedorp, 3C; Sonja van Nisse, J. P. Nijs se, Nisse, 3D; Martha van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 3E; Julia van Goes, Gebrs. Rouw, Goes, 3F; Elfje, A. Wage naar, Kloetinge, 3G; Rita d'Amice, C. Mol, Waarde, 4A; Nicoline van Elsdiek, Gebrs. J. en J. Smallegange, Ellewouts dijk, 4B; Cora v. d. Mairehoeve, B. de Maaker, Wolfaartsdijk, 4C; Erna v. Oude- lyande, D. J. Dees, 4D; Wanda v. Waarde, C. Mol, Waarde, 4E; Sonja van Nico, D. Geschiere, Borssele, 4 F; Bertha v. Voe- rendaal, A. Schrier en J. Platschorre te aarde, 4G; Zita van Absdale, A. Wage naar, Kloetinge, 4H; Amanda v. Molen- zicht, W. Minnaard, 's-H.-Abtskerke, 41; Gloudien van Elsdiek, Gebrs. J. en J. Smallegange, Ellewoutsdijk, 4J; Nora v. Ovezande, J. Blok, 's-H. Abtskerke, 4K. 5-10-jarige merries, grote maat: Tosca van Monnikenhof, Fa. D. A. Tim merman en Zn., Kattendijke, IA; Mar griet van Groenenburg, J. v. 't Westein de-Vermue, Nieuwdorp, 1B; Rozelien v. MIDDELBURG, 27 juni Het college van Ged. Staten stelt haar Prov. Staten voor afwijzend te beschikken op het ver zoek van de Vereniging „Protestants Te huis" in Sluis om een jaarlijkse subsidie uit de provinciale middelen ten behoeve van haar tehuis voor bejaarden „Rozen- oord". Indertijd is dit verzoek in handen van Ged. Staten gelegd. In hun toelich ting schrijven Ged. Staten het een geluk kig verschijnsel te achten, dat sedert de jaren na de oorlog door gemeenten, in stellingen van weldadigheid en particu lieren een grote activiteit aan de dag ge legd wordt op het gebied van de bejaar denzorg. Niettemin is het college van oordeel, dat de provincie haar zorg niet tot dit gebied moet uitstrekken, zolang genootschappen, sociale instellingen en het nog maar mogelijk is, dat door kerk gemeenten in de financile behoeften wordt voorzien. Deze opvatting wordt ge steund door de stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. In haar advies zegt de Stichting, dat inwil liging van het onderhavige verzoek tot financiële consequenties voor de provin cie zou leiden, die zij moeilijk kan aan vaarden. Ged. Staten delen de mening, dat de invoering van de algemene ouder domswet de financiële moeilijkheden van tehuizen voor bejaarden aanmerkelijk zal verlichten. Tot slot wordt opgemerkt, dat op de Rijksbegroting voor 1956 f900.000,- is uitgetrokken voor subsidiëring van te huizen voor bejaarden, zodat het niet uit gesloten is, dat adressante met succes een beroep op het Rijk kan doen. Ingezonden Mededeling (adv.l SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N V.. GOES. Ned. 1953 Ö'óH 9814 Amst. rubr. 10054 9954 Ned. 1953 95H 9554 Bandar rubr. 154 Ned. 1947 9154 9154 De Oostkust 140L 13554 Dollarl. 1947 9344 9314 Serbadjadi 38 39 Ned. 1962 9514 9554 Holl. Am. Lijn 180 18154 Grootboek '46 K.J.Ch.Pktvrt. 17644 Cultuurbank 54 54 Kon Boot 16654 16554 Nat. H.bank 133 133 Kon. Pktvrt. 167 166 Ned. H. My 190 198 Kon. Rott. Li. 17314 175 AKU 266'4 23514 Ned. Sch. Unie 17654 17214 Berkels Pat. 180 180 Omm. Sch. 287 288 Calvé Delft 335<4 335 St. My Ned. 19154 1905- Gelder Zonen 247 246 HVA 11754 114/2 Kon. H. ovens 329 327 Javase Cultuur 66 67 Ned. Ford 419 421 NISU 68 6854 Ned. Kabelfbr. 30954 307 Vorstenl. 42 43 Philips Gloeil. 30074 29654 Ver. Deli My 13414 13214 id. 6 pet. 180 18044 Escompto bank Unilever 42054 41614 Rott. Bank 21054 208/ W. Fijenoord 31354 Twentse Bank 224 22354 Biliton n rubr. 2544 24954 Telev. Electr. 13 13 Dordt. Petr. 813 816)4 Kon. Zwanenb. 303 300 ld. 7 pros. pref. 817 De Schelde 213 Kon. Olie 803 802 R. S. Stokvis 18414 184 Kon. Olie 804 80154 Ver. Mach.fbr. 188 188 Moeara Enim 1257B 1260 Aniem 71 70 164/2 107 125 274 1554 63V4 Van malse jonge groente, geu rige kruiden en OXO vleesex tract maakt de OXO-kok voor XI een heerlijke Juliennesoep. U moet OXO groentesoep een- maat geprobeerd hebben om te kunnen zeggen„dit is het beste, dat ik ooit heb geproefd". En het is zo handig. Zonder enige moeite hebt U uit één pakje In korte tijd 4 flinke borden vol komen natuurlijke groentesoep. Het heeft geen zin of wij U al zeggen, dat OXO soepen supe rieur zijn; Uzelf kunt het beste daarover een oordeel vellen. Neem morgen eens een pakje OXO Juliennesoep en U hebt het merk van Uw keuze gevonden. SOEPEN „Chicken"-kippensoep. Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep, Vermicellisoep, Aspergesoep, Bruinebonensoeo Overz. Gas Borneo-Sum. Internatio Alb. Heijn Wilson Ches. Ohio Miss. K. Texas N. York Centr. Pennsylvania Can. Pacific Am. Motors Am. Smelting Anac. Copper Bethl. Steel Curtiss Wr. Gen. Motors Intern. Nickel Jones Steel Kenn. Copper Rep. Steel Stad. Brands U.S. Steel Philips Oil Shell Oil Sunray Oil ft 165 10654 12514 275 1654 6314 24 54 3254 654 51 7314 15054 3311 4554 9754 4654 12954 4511 3814 57 99'4 81 26',1 jrajeM AMSTERDAM, 28 juni De Amster damse Effectenbeurs blijft in hoge mate gevoelig voor het verloop in Wall Street. Het wachten Is thans op de ontwikkeling van het conflict, dat ontstaan is tussen de grote Amerikaanse staalindustriën en de werknemersorganisaties. De laatste be richten maken melding van 'n stagnatie in de onderhandelingen en het Damrak nam vanmiddag dan ook een afwachten de houding aan. De hoeken maakten een verlaten indruk en zelfs bij de interna tionale soorten was de activiteit zeer ge ring. Een en ander ging gepaard met een lichte achteruitgang van de koersen, waarbij de verliezen echter beperkt ble ven. Philips werd nog het zwaarst ge troffen en noteerde circa vijf punten la ger. AKU en Unilever verloren ongeveer twee punten. Kon. Olie kon het lange tijd bolwerken op een onveranderde notering van 804, doch tegen het slot volgde ook hier een achteruitgang tot 80154. De scheepvaartsector volgde de markt- tendentie en gaf voor de actieve soorten kleine nadelige verschillen te zien. De ultuurafdeling kon zich nog het beste andhaven en bleef in feite onveranderd oor suikers en rubbers. Ver. Deli echter >n puntje luier. Guldensbeleggingen ver- •aarloosd en hier en daar een fractie la- t. Prolongatie 3 pet. VEILINGBERICHTEN GOES, 28 juni. Kruisbessen exp. 9.80 .fabriek 2833.80; Jucunda 160,10 /lad. Moutot 116.10; Early Rivers XI 110130, III 6085, alles per 100 kg. Aardbeiene per doos I 3647, II 15 —34; per kg I 140—160, II 140—160. Rode bessen per doos 54. Monnikenhof, Fa. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke, 2A; Annie v, Doolman, C. J. de Wael, Heinkenszand, 2B; Hiron- delle v. Bleijendaal, Gebrs. Leendertse, Hoedekenskerke, 2C; Jusdine van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 2D; Liza v. Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge, 3A; Ruda van Kapelle, Q. v. d. Linde, Kloe tinge, 3B; Clara, P. H. Janse, Goes, 3C; Irene van Leonard, A. Minnaard, 's-H. Abtskerke, 3D; Elza, S. Balkenende, Wol faartsdijk, 4A; Castorine van Yerseke, J. P. Nijsse, Nisse, 4B; Ivonne v. Abtskerke, M. H. van Liere, 's-H. Abtskerke, 4C; Frientje van Monnikenhof, G. M. Nijsse, 's-H. Arendskerke, 4D; Corrie, J. de Roo, 's-H. Abtskerke, 4E. DOMBURG, 28 juni Tijdens de dezer dagen gehouden raadsvergadering deelde burgemeester Crommelin mede, dat, nu het uurwerk in de toren vernieuwd zal worden, Monumentenzorg het wenselijk vindt de wijzerplaten een zodanige plaats te geven, dat de galmgaten geheel vrij komen. Hierover konden de raadsleden 't echter niet eens worden. In de volgende vergadering komt dit onderwerp weer In bespreking. De heer Dourleyn zag graag verlichte wijzerborden. Hij meende, dat dit een wens is van de bevolking. Maar Monumentenzorg zag dit liever niet, al dus de burgemeester. Alvorens een be slissing te nemen zal bjj andere gemeen ten geïnformeerd worden. Een besluit werd genomen, dat een wij ziging in het uitbreidingsplan en her bouwplan wordt voorbereid. De politie verordening werd zodanig gewijzigd, dat de stranden, waarop men alleen met een geldige badkaart in zee mag vertoeven, voortaan zullen liggen tussen het paal hoofd 21 en de grens met de gemeente Oostkapelle. Aan de heer J. Warners werd een pre mie toegekend voor woningsplitsing. Vooraf had de burgemeester zijn blijd schap uitgesproken over het slagen van de Z.L.M.-tentoon3telling, Hij roemde de organisatie en de prettige wijze, waarop is samengewerkt. In de rondvraag informeerde de heer Dourleyn of er nog maatregelen genomen worden tegen het parkeren op het pleis- tje tegenover het gemeentehuis. Hem werd medegedeeld, dat voor het hoog seizoen het parkeren onmogelijk gemaakt zal worden. »o Veteranencompetitie moet worden beëindigd MIDDELBURG, 27 juni. Door dat geen terreinen meer beschikbaar blijken voor de wedstrijden van de' veteranencompetitie ten bate van „Sport steunt Zonneveld", zijn de or ganisatoren genoodzaakt deze compe titie te beëindigen. Eerste klasse: TjobaOlympia 2 TogoScampolo 1 Tweede klasse A: Vios II—Animo2 VitesseEendracht 1 Tweede klasse B: Volharding IX—BCK 1 De PoelZuidwesters 3 Derde klasse A: StormvogelsAtlas 1 Animo HVedo 1 Derde klasse B: Swift VII—VZOD 1 Derde klasse D: SSS—SVS 1 Derde klasse E: Vopo II—'Voto 1 Luctor IIScampolo III 1 Vitesse IIDios 1 ADSFIRANTEN A.: Swift BTjoba 2 Vios AAnimo A 1 B.: Swift SnelAnimo B1 O.: Atlas—Swift Lenig 2 D.i Blauw Wit AVitesse 1 E.: Blauw Wit BScampolo B 2 Dit jaar ook uit Israël NIJMEGEN, 28 juni. Bij het secre tariaat van de Nederlandsche Bond v. Lichamelijke Opvoeding, die voor 24 tot en met 27 juli de vierdaagse af standsmarsen te Nijmegen organiseert, zijn bijna 7000 inschrijvingen van deel nemers en deelneemsters binnengeko men. België zal waarschijnlijk worden vertegenwoordigd door drie groepen. Ook Noren, Engelse militairen van de British Army on Rhine en een groep uit Israël hebben zich aangemeld. Van de groep Israëliërs uit Tel Aviv maakt onder meer kolonel Nishry, militair attaché van Israël in Parijs deel uit. Verleden jaar gingen de eerste dag 10.557 lopers op pad en behaalden 10.330 wandelaars het vierdaagsekruis. O De Schaakclub Vlissingen zal vol gend jaar haar 75-jarig bestaan vieren. Tijdens de deze week gehouden jaar vergadering werd voor de voorberei ding van de jubileumviering een com missie benoemd. De vergadering stond onder leiding van de heer B. Schreuder, die echter wegens drukke werkzaamheden voor deze functie moest bedanken. In zijn plaats werd tot voorzitter ge kozen de heer J. A. Smits. De schaak club is in ledental achteruitgegaan door het vertrek van enkele spelers. In de clubcompetitie bezetten de he ren Dieperink, Bart en Pels de eerste plaatsen in respectievelijk de groepen A, B en C. 2454 32 654 5154 7334 15154 33!4 4554 9634 4534 12834 4554 3854 5754 9834 8154 26 3PkL KAPELLE, 28 juni. Export- en Industrieveiling: Kruisbessen Export 48.50; Jucunda I 166.10, II 143.50; Mad. Moutot I-II 133.60; Afw. Aardbeien 90.05. Kersen: Early Rivers I 135145, II 103—131, per doos 21; Vroege v. Spits- hoven II 300; Rode bessen per doos: Jonkheer van Tets II 65. Aardbeien per doos: Deutsch Evern I 3851, II 2836; Regina I 3852, II 2938; Mach. Fruhernte I 3850, II 2837; Climax I 4556, II 30—45; Mad. Lefe- bre I 3743, II 3239; Madame Mout. I 3845, II 3237; Jucunda I 3449; Senga I 43; Bowa I 4052, II 33; IJdun I 45, II 39; Soltwedel I 33—44; Aaw* beien per kg I 140164; II 114l#6- afw. 77—119. KRABBENDIJKE, 28 juni. Aard beien per doos: Macherau's Fruh. 41j Regina 3240. Aardbeien per kgj Deutsch Evern II 134; Jucunda II 12#. ST. MAARTENSDIJK, 28 juni Dor* I 19.30, II 19.30—19.60, drielingen 10.60, kriel 7. Aanvoer 210 kisten. VISMIJN. VEERE, 28 juni. 3327 exp. garn. 96121; 2405 handelsgarn. 70—75; 210 schar 23—69; 143 bot 17—47; 185 tong 186—261; 152 rog 16—27; 252 wijting 1617; 1 kreeft 594; 5 griet 96. ZOUTELANDE, 28 juni. In d* hedenavond gehouden raadsvergade» ring werd medegedeeld, dat de N. V» Stoomtram Walcheren in samenwet» king met de N.V. Stoomtram Bresken* Maldegem een propaganda-film wil laten maken van Zoutelande. De raad kon daarmee volledig instemmen en besloot een bijdrage te verlenen van 100.onder de voorwaarde, dat de punten door b. en w. gekozen zullen worden en de opnamen niet op zondag zullen plaatsvinden. Van Ged. Staten was een schrijven ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat akkoord werd gegaan met het uit» breidingsplan. Aangekocht werd (van de Erven Machielse) een woning voor 10230.—, mits belanghebbenden tot herbouw zullen overgaan en de woning zullen verhuren aan de heer J. Ovaa. Door drie inwoners waren bezwaren ingebracht tegen het onteigenen van hun woning en bouwgrond. De raad besloot deze zaak aan te houden. Besloten werd het leggen van riole ring in de Langedam onderhands aan te besteden en hiervoor ƒ9500,be schikbaar te stellen. Voor het betegelen van het pad op de nieuwe zeedijk wordt inplaats van 4000.6000.beschikbaar gesteld. Het gehele pad is geraamd op 20.000. In de rondvraag vroeg de heer Wou ters in verband met het groot aantal badgasten in juli de winkels op maan dagmiddag open te houden. De voor zitter antwoordde bij de winkeliers een onderzoek te zullen laten instellen. Kees de Rijk van Luctor uit Mid delburg is gekozen in de Nederlandse militaire zwemploeg, welke zal uitko men op de internationale militaire zwemkampioenschappen, die van 2 tot 7 juli worden gehouden te Wassenaar. Kees de Rijk zal uitkomen op het nummer 200 meter schoolslag. o Van Est wil graag onder Pellenaars rijden ROOSENDAAL, 28 juni. Op een bijeenkomst, die belegd was door „Wil- lebrord Wil Vooruit", de vereniging, waarvan Wim van Est lid is, werd' uiting gegeven aan de teleurstelling van het bestuur, over het feit dat de sportcommissie van de K.N.W.U. niet heeft bemiddeld in het conflict, dat tussen ploegleider Pellenaars en Wim van Est was gerezen inzake de Ronde van Frankrijk. Men zou het op prijs stellen indien de K.N.W.U. alsnog trachtte een ver zoening tot stand te brengen. Van Est, die deze bijeenkomst bijwoonde, ver klaarde zich uitdrukkelijk bereid, als nog in de Tour de France te starten onder leiding van Pellenaars. SINT PHILIPSLAND Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif" hield met 42 duiven een vlucht uit Orleans. De uitslag was: 1, 8 en 9 Faasse-van Domme len; 2 en 10 M. C. Verwijs; 3 en 7 J. Reyn- goud; 4 en .5 A. den Braber; 6. W. Reyn- goud. o Willy Cijsouw uit Vlissingen (Ma rathon) is gekozen in de Nederlandse dames B-ploeg athletiek, welke zal uitkomen tegen de Belgische A-ploeg.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5