BEURS MARKT VEILING ÏUeuudfeó wan Eilanden Echtpaar Verkaik uit Wemeldinge won reis naar Oostenrijk Ursula van Honnikenhof uil Kaltendijke kampioensmerrie Waar zijn onze schepen? Middelburg Hoofprijs in Goese Zomeractie gevallen Iels betere stemming, scheepvaart waarden vast Montage-arbeider verongelukt Vraagt U maar... Donderdag 28 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Jongetje speelt met lucifers: begin van brand Doordat het oudste kind van de fam. M., een 4-jarig jongetje, met lucifers in de slaapkamer van zijn zusjes speel de, ontstond dinsdagmorgen vroeg brand in het perceel Zuidsingel 5, een stenen noodwoning. Het bedje, waarin het rr.-isje lag te sluimeren, vatte vlam. Het knaapje was gelukkig zo pienter zijn moeder wakker te maken, die uiteraard het meisje onmiddellijk uit haar ledikant]e haalde. De heer M. was de klok wees tien voor half acht reeds naar zijn werk, doch een ijlings toegeschoten buurman, de heer S. trad kordaat op. Hij gooide het bed, waarmee tevens de hele brand, door het raam naar buiten. Niemand liep enig letsel op. De schade, naar schat ting dertig gulden, zal door de verze kering worden vergoed. De brandweer verscheen nog ter plaatse, maar be hoefde niet meer op te treden. Concert Middelburgs Muziekkorps Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard geeft het Middel burgs Muziekkorps a.s. Vrijdagavond een concert op de Markt onder leiding van Piet de Roojj, aanvang 8 uur. Het programma luidt als volgt: Wilhelmus. 1. Imperial Echoes, Mars, A. Safroni, arr. J. Ord Hume. 2. Regi- na. Ouverture, G. Rossine, arr. A. Drel- sen. 3. Gedenckklanken, Valerius, P. J. Niest. 4. Efstudiantina, Wals. E. Waldteufel. 5. De Sledepaard- jes, voor 2 trompetten, door de heer F. Bliek en de heer C. Hariot, F. Bruyns. 6. Jhr. Mr. de Casembroot- mars, F. de Rooij. Pauze. 7. Oranje Nassau, Trlumfmars, F. Blknese. 8. Daar komen ze aan, Potpourri II. Delbecq. 10. Finale Populaire. Nummer 6 is opgedragen aan de Commissaris der Koningin. BAARLAND Raad. Vanavond om hall acht komt de raad bijeen. Op de agenda staat o.m. een bespreking over de bouw van vier wo ningwetwoningen. Bejaarden op reis. De jaarlijkse reis voor de ouden van dagen zal ditmaal gaan naar Arnhem met een bezoek aan het Openluchtmuseum op donderdag 19 juli a.s. tesamen met de bejaarden uit de gemeente Oudelande, Concert. Zaterdag hoopt het muziek corps „De Harmonie" uit Terneuzen een concert te geven. Voetbal, De derde, tevens beslissings wedstrijd, die gespeeld zal worden tussen de elftallen van de N.V. Aannemings bedrijf De Kroon te Rhenen en de N.V, Grontmij te De Bilt is bepaald op dins dag 3 juli op het sportterrein. BORSSELE Bejaarden op reis. Ook dit jaar zal ge tracht worden de ouden van dagen een genoegelijke dag te bezorgen. Daarvoor is een reis uitgestippeld naar Antwerpen op 5 juli. Aan deze reis zijn verschillende attracties verbonden. HAAMSTEDE NCVB. De plaatselijke afd. van de NC VB hield vorige week een zeer druk be zochte ledenvergadering. Mej. mr. E. C. Rijder, secretaresse van de Voogdijraad te Middelburg, hield een causerie, waar in zij meedeelde, dat de Voogdijraad van af 1 juli „Raad voor de kinderbescher ming" zal heten. Met duidelijke en inte ressante vocrbeelden van vroeger belicht te spreekster de taak van de Raad en de dringende behoefte, die er aan deze ar beid bestaat Een levendige discussie volgde. KRUINiNi IEN Agentschap. Met ingang van 1 au gustus a.s. zal de Nutsspaarbank te Middelburg ten huize van de heer D. de Jonge, Zandweg 31, een agentschap openen. KAPELLE Fruitkwekers op excursie. Zeer vele fruitkwekers, leden van de afdeling Kapelle-Biezelinge en omgeving van de N.F.O., hebben woensdagavond een bezoek gebracht aan de nieuwe proef tuin voor de kleinfruit in het Dijkwel te Kapelle. Op deze proeftuin wordt op uitgebreide schaal aandacht ge schonken aan alles wat verband houdt met de kleinfruitteelt en met grote belangstelling werd alles bezichtigd wat er op het ogenblik reeds te zien is. Speciaal ging bij deze excursie de be langstelling uit naar de aardbeien waarvan verschillende proefveldjes zijn opgezet Nutsspaarbank. Dinsdag 3 juli a.s. zal in het pand v. d. Biltlaan 19, alhier, een Nutsspaarbank voor Kapelle en omgeving worden geopend. Deze nieu we Nutsspaarbank voor Kapelle is een bijkantoor van de Nutsspaarbank te Vlissingen. Vrouwenvereniging kreeg bezoek. De Herv. vrouwenvereniging heeft woensdag bezoek gehad van de vrou wengroep uit Maria Horebeke. Dit was een tegenbezoek want de Kapelse vrouwen brachten reeds eerder een be zoek aan deze plaats. De Belgische gasten werden ontvan gen namens de Kapelse vrouwenver eniging door de presidente mevr. Jeb- bink-Paap. Er werd een,wandeling ge maakt door Kapelle en natuurlijk ook een bezoek gebracht aan de veiling, 's Middags gingen de dames naar mi niatuur Walcheren te Middelburg en daarna gingen zij in Goes winkelen. Verschillende leden van de Kapelse vrouwenvereniging maakten deze uit stapjes ook mee. NIEUW- EN ST JOOSLAND Rijtoer ouden van dagen. Dinsdagavond was het feest in het dorp. De muziekver eniging Onda onder leiding van haar di recteur, de heer J. Meliefste, maakte een rondgang. Men was in afwachting van de thuiskomst van de ouden van dagen, die in een 30-tal luxe wagens een reisje hadden gemaakt naar Brugge. Het was dé tiende keer, dat de bejaarden op reis gin gen. Het comité, bestaande uit burge meester Graaf van Randwijk, de heer A. M. van Zweden, gemeente-secretaris P, J. Brakman en dr. Brons, kunnen op een welgeslaagde voorbereiding terug zien de tocht is dan ook een groot succes ge weest. Benoeming. De heer S. van der Slnys, onderwijzer aan de chr. school is met in gang van 1 september a.s. in gelijke func tie benoemd aan de chr. nat school te Breda. In zijn plaats werd benoemd de heer Chr. Alewijnse te Middelburg. NISSE Film. Dezer dagen werd de film over het leven en werken in Nisse vertoond. Des middags zagen de schoolkinderen de ze film. Des avonds werd de film ver toond voor de heer G. Bosman en diens genodigden in de wandelkerk en om ne gen uur kon de film aan de bevolking vertoond worden. De toeloop was zo groot, dat de kerk te klein was. Burge meester Jansen sprak hierover zijn vreug de uit. Rh ND-BATH Geslaagd. De heer P. van Wouwe, 2e ambtenaar ter secretarie is geslaagd voor het diploma gemeente-administratie I. Benoeming. Met Ingang van 1 augustus is de heer P. van Wouwe benoemd tot le ambtenaar ter secretarie in de plaats van de heer P. Harthoorn, die benoemd is tot secretaris van Hoedekenskerke. SERUOSKERKE (W.) Uitvoering. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bernhard zal de mu- ziexvereniging EMM onder leiding van de heer A. Joosse vrijdag a,s. een concert geven op de muziektent. Het programma voor de pauze vermeldt, naast enkele be kende marsen om. Orpheus uit de On derwereld, gedeelten uit de opera Mar tha. aquarelles, danssuite en In de Arden nen van Bisselink. Na de pauze worden populaire marsen ten gehore gebracht ST. ANN ALAND Vertelling over Suriname. Voor de leerlingen van 'de School met de Bijbel te Sint Annaland hield een studentin de economie uit Suriname, een neger, een bijzonder interessante lezing over het volk, de levenswijze, de gewoon ten, de gebruiken enz. in Suriname. Geslaagd en benoemd. De heer Corns. Verhoole uit Sint Annaland slaagde voor onderwijzer aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg en ont ving al dadelijk een benoeming aan de Christelijk Nationale School op het Bolwerlc-Zuid te Bergen op Zoom. „Accelerando" geeft concert. Ter ge legenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard hoopt de mu ziekvereniging „Accelerando" zaterdag avond een concert te geven op de muziektent, die voor deze gelegenheid op het schoolplein geplaatst zal worden. SINT PHILIPSLAND Werkloosheid. Nu het werk in de zil veruien weer tot het verleden behoorj is een flink aantal personen zonder werk gekomen Door bemiddeling van de ar beidsbeurs zal getracht worden een 'ge schikte weikkring voor hen te vinden SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE'BANK N.V.. GOEa YERSEKE 88-jarige werker. Dinsdag mocht de heer Joh. Paauwe, de bekende waliiaas van de Ned. maatschappij voor oesterteelt De Meulemeester en Co., zijn 88ste ver jaardag vieren. De jubilaris is nog gezond en flink. Hij is van de vroege morgen tot de late avond present Hij is ruim 40 jaar aan de firma verbonden. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp, J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- Goes. Ned. 1953 9854 9854 De Oostkust 140L Borneo-Sum. 107 107 Ned. 1953 9554 9554 Serbadjadi 3754 38 foternatio 126 125 Ned. 1947 9154 9154 Holl. Am. Lijn 18254 180 Alb. Heün 275 274 Dollar!. 1947 93 54 9354 K.J.Ch.Fklvrt. 17654 Wilson 1554 1554 Ned. 1962 9554 9554 Kon. Boot 16354 16654 Baltimore 48 4854 Grootboek - Kon. Pktvrt. 165 167 Ches. Ohio 6354 6354 Cultuurbank 5454 54 Kon. Rott. LI. 17354 17354 Miss. K. Texas Nat. H.bank 133 133 Ned. Sch. Unie 16854 17654 N. York Centr Ned. H. My 19854 199 Omm. Scheepv. 283 287 Can. Pacific 3254 3254 AKU 26554 26654 St. My Ned. 190 19154 Am. Motors 654 654 Berkels Pat. 182 180 HVA 116 11754 Am. Radiator 2154 2154 Calvé Delft 334 33554 Javase Cultuur 6354 66 Am. Smelting 5054 51 Gelder Zonen 247 247 NISU 68 68 Anac. Copper 73 7354 Kon. H.ovens 32354 329 Vorstenlanden 41 42 Bethl. Steel 146)4 15054 Ned. Ford 417 419 "Ver. Deli My 133 13454 Curtiss Wright 3254 3354 Ned. Kabelfbr. 308 30954 Senemah 8054 8054 Gen. Motors 4454 45J4 Philips Gloeil. 30354 30054 Muller Co. 311 308 Int. Nickel 96!) 9754 id. 6 pet. 180 180 Amst. Bank 235 236 Jones Steel 45 4654 Unilever 41855 42054 Escompto Bank Kenn. Copper 128 12954 W. Fijenoord 31354 Rott. Bank 21054 21054 Rep. Steel 4354 45)4 Billiton II rubr. 25454 25454 Twentse Bank 222 224 Stand. Brands 3854 Dordt. Petr. 808 818 Telev. Electr. 12 54 13 U.S. Steel 5554 57 id. 7 pet. 80854 Kon. Zwanenb. 303 303 Cities Service 6754 Kon. Olie 79254 803 Oe Schelde 215 Continental Oil 12054 12154 id. Kon Olie 794 804 R. S. Stokvis 185 18454 Philips Oil 995s 9954 81 Moeara Enim 1240B 1250B Ver. Mach. fbr. 189 188 Shell Oil 80)4 Amst. Rubr. 9854 10054 Aniem 73 71 Sunray Oil 26)4 2654 Bandar Rubr. 153 Overz. Gas 16254 16454 Tide Water 4354 44 i Geslaagde premiekeuringen te Goes GOES, 27 juni. Vandaag hebben de Kon. Vereniging „Het Ne- dprlandsche Trekpaard, afd. Zeeland en de Bond van Zuid-Beveland- se Paardenfokkers te Goes de jaarlijkse premiekeuringen gehouden, die dank zij het goede weer en de grote aanvoer wederom een groot succes zijn geworden. Bij de keuringen van de Bond van de Zuid-Bevelandse Paarden fokkers werd kampioensmerrie: Ursula van Monnikenhof van de Fa. D. A. Timmerman en Zn. te Kattendijke. Reserve kampioensmerrie werd Daisy van de Wed. A. C. Nooteboom te Kloetinge. De uitslagen van de Bond van Zuid- Bevelandse Paardenfokkers luiden als volgt: Hengstveulens geboren na 1 mei 1956: Walter v. onder de Lindeboom, A. Zan- dee, Wemeldinge le prijs; Sander van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 A; Burus, P. Wagenaar, Kloetinge 2 B; Steven van Domeinplaat, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 3 A; IJdo uit de Kluis, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke 3 B. Hengstveulens geboren vóór 1 mei '56: Guido, Gebr. Sinke, Wolphaartsdijk le prijs; Nestor van Brunswijk, Gebr. Verdonk, Lewedorp 2 A; Simon van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 B; IJssel van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke 2C; Karei van de Karnemelksput, P. H. Janse, Goes 3 A. Merrieveulens geboren na 1 mei 1956: Honda van Kapelle, J. van Overbeeke, Kapelle le pr,s; Nora van de Berg, J. C. de Vrieze, Kloetinge 2 A; Nita van Braanjenhoek, A. L. Schrier, Kapelle 2 B; Elza van Abtskerke, H. van Liere, 's-H. Abtskerke 2 C; Stella v. Keilen, J. Q. C, Lenshoek, Kloetinge 3 A; A- manda van Elsdiek, Gebr. Smallegan- ge, Ellewoutsdijk 3 B. Merrieveulens geboren vóór 1 mei '56: IJltje van Monnikenhof, Fa. D. A. Tim merman en Zn., Kattendijke le prijs; Lisette van Overhof, W. Aarnoutse, Kloetinge 2 A; Grace van Doolman, C. J. de Wael, Heinkenszand 2 B; Paula van Kapelle, J. van Overbeeke, Ka pelle 2 C; Mirza van de Berg, J. C. de Vrieze, Kloetinge 2 D; Silva v. Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 3 A; Hon- -r GROTE VAART AKKRUMDIJK 27 te Havanna. DELFSHAVEN 26 n.n.w. Den Helder. HESTIA 26 w.z.w. Flores. KINDERDIJK, 26 te New York. LAURENSKERK 26 z.o. Suez. MAASDAM 26 te Quebec. MIJDRECHT 26 Curagao Buenos Aires NOORDAM 26 w.z.w. Lands End ORANJE 26 Aden-Colombo. SCHIE 26 Izmir-Ceuta. SIBAJAK 27 te Aden. SOLON 26 A'dam-Bremen. WATERMAN 26 z.z.o. Kp Race. WILLEM RITYS 27 Pt Said-Napels. BINNENVAART HANSWEERT, 27 juni. Vandaag passeerden voor 16.00 uur de volgende schepen: Albula, Wilcor, Tunisia, Trevisia, Vi- notra 1, Wallonia, Fony, Rijn Schelde 4, Spes Salutis, Renaat, Citerna 50, Norma, Julier, Valkiry, Rijn Schelde, 20, Rallus, Cura, Anna, Onderneming, Repos Ailleurs, August, Nema, Vaas- sen, Liena, Nelly 2, Irene, Esperance, Nelly, Ascona, Maupassant, San Anto nio 2, Fendel 2, Margarethe, Rhein- preussen 2, KV AG 59, Volnay, Mercu- rey, Damco 208, Onrust, Catharina Ma ria, Maas, Gent, Delacroix, Petronella 2, Esso Nederland 60, Express 43, Rhenus 5, St Gallen, Zogoel, Chateau Pavie, Presto, Cathalina, Vertrouwen, Telegraaf 8, Esnia allen België. Butania 3, Rika, Purfina 29, Valbella, Johannes, Fendel 13, Sancta Guisseppe, Gerritje, allen Rotterdam; Bernardus, Saif 13, Leonidas 1, Vriendschap, allen Amsterdam; Rupel, Scheldezonen, Palma, Montfoort, St. Joseph, Neljo, allen Kerkdriel; Pieternella, Schiedam; Onderneming 2, Dordrecht; Anjo, Maarssen; Johen, Almelo; Jean, Heere waarden; Rival, Ochten; Jacoba, Al melo; Verandering, Deventer; Hema, Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hengelo (2 vak.), A. v. Es te Beilen en E. F. Westra te Culem- borg. Geref. Kerken. Beroepen te Erica, H. Groeneveld, kand. te Terneuzen. Bedankt voor Workum, R. J. Beuke- ma te Berkum. Chr, Geref. Kerken. Beroepen te Grand Rapids, M. Baan te Dordrecht. Dordrecht; Trio, Wormerveer; Revenu, Dordrecht; Mathilde, Heerewaarden; Nieuwe Zorg, Nijkerk; Bertha, Marsel, beiden Geertruidenberg; Confiance, Harculo; Golden River, Swalmen; Cor- bières, Stendhal, Gumières, Puget, Ro din, Muscadet, Stella 1, Rameau, Am- broise Pare, allen Straatsburg; Citerna 31, Carola, Salf 9, Stad Mosbaeh, Sa- nera 119, Fanto 24, Diane M, Lebry, Grietje, Pieternella, Stad Antwerpen, Stad Namen, Watteau, Raab Karcher 48, allen Duitsland; Muretto, Chateau Cantemerle, Arolla, Rheinmain, Santis, Rosalia, Piz Kesch, Express 21, allen Basel. Overleg over repartiëring van Ambonezen DEN HAAG, 28 juni Naar wjj vernemen, zal vandaag in Den Haag de eerste bespreking gehouden wor den over de repartriëring naar Indo nesië van in Nederland verblijvende ambonezen. In de Lombardijse laagvlakte (Ita lië) is een stakingsbeweging aan de gang, die het tijdig binnenhalen van de .rijstoogst in gevaar brengt. dolien van Elsdiek, Gebr. J. en J. Smal- legange, Ellewoutsdijk 3 B; Doya van Waarde, C. Mol, Waarde 3 C. Merries geboren 1955 kleine maat: Hermine, Gebr. Sinke, Wolphaartsdijk le prijs; Xandria van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kat tendijke 2e; Clara van Waarde, C. Mol, Waarde 3e; Nora van de Poel, W. Min- naardde Graag, 's-Heer Abtskerke 4e. Merries geboren 1955 grote maat: Xenia van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke Ie pr.; Elonda van Kapelle, J. van Overbeeke, Kapelle 2e; Jenny van Terhofstede, Q, van de Linde, Kloetinge 3 A; Dora van W.F.D., C. P. Koeman, Wolphaartsdijk 3 B; Zita van Vredenburg, W. Aarnout se, Kloetinge 4e. Merreis ouder dan 10 jaar kl. maat: Hermine van Kapelle, J. van Overbee ke, Kapelle le prijs; Elza v. d. Zwaan, Q. van de Linde, Kloetinge 2 A; Ge- rarda van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 B; Dora van Domeinplaat, idem 3 A; Draga van Keilen, idem 3 B. Merries ouder dan 10 jaar grote maat: Erna, J. de Roo, 's-Heer Abtskerke le prijs; Ivonne van Kapelle, J. v. Over beeke, Kapelle 2e; Dahlia van Goes, H. J. Rijk, 's-Heer Arendskerke 3e. Guido uit de Kluis, Firma D. A. Tim merman, Kattendijke le prijs (beker beschikbaar gesteld door Melksalon „De Landbouw" te Goes)Unicum van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke 2 A; Karei van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 B. Merries met twee afstammelingen: Rozelien van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke le prijs (beker beschikbaar gesteld door Kon. Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have, Kapelle-Biezelinge); Draga van Keilen, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 2 A; Tosca van Monnikenhof, Firma D. A. Timmerman en Zn., Kat tendijke 2 B; Elly van de Polder, Gebr. Sinke, Wolphaartsdijk 3 A; Metha van de Berg, J. C. de Vrieze, Kloetinge 3 B; Castorine van Yerseke, J. P. Nijsse, Nisse 4 A; Dora van Domeinplaat, J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge 4 B. Stalgroepen van 3 stuks: Firma D. A. Timmerman en Zn., Kat tendijke le prijs (beker van Firma T. Faberij de Jonge, juwelier te Goes); Firma D. A. Timmerman en Zn., Kat tendijke 2 A; J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge 2 B; idem) 3 A; Firma D. A. Tim merman en Zn., Kattendijke 3 B; J. van Overbeeke, Kapelle 3 C; Gebrs. Leendertse, Hoedekenskerke 4 A; J. Q. C. Lenshoek, Klostinge 4 B; J. P. Nijs se, Nisse 4 C; C. Mol, Waarde 4 D. Vierspannen van één eigenaar: Firma D. A. Timmerman en Zn te Kat tendijke met Rozelien, Ursula, Wallo- na en Tosea v. Monnikenhof: le prijs (beker aangeboden door hotel „Tivoli" Goes. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge met Justine, Kato en Martha v. Keilen en Koba van Domeinplaat: 2e prijs (beker aangeboden door A. v. d. Kreeke, Fou- ragehandel, Nieuwdorp). t GOES, 27 juni Het echtpaar L. Verkaik uit Wemeldinge gaat een fijne vakantie tegemoet in Oostenrijk. Dit heeft het te danken aan de Goese Zomeractie. Uit de duizen- de kanshebbers, die hun slagzin nen hebben ingestuurd, is dit echt paar te voorschijn gekomen. De hoofdprijs, verbonden aan het kie zen van de fruitfee en haar dames, is dus gevallen! Maar er zijn nog meer prijzen gevallen. Twaalf inzenders zullen namelijk 50 aan waardebonnen ontvangen. Het zijn de heren H. Pots, G. L. Groenendijk, G. J. van Liere, H. van der Salm, B. Won- dergem, G. Onderwater, C. J. van Weele, mevr. M. Baarends-Leempoel en mej. J. de Valk te Goes en de heren G. Tobre- naar, Wilhelminadorp, J. van der Velde, Kloetinge en W. J. van de Berge, 's-H. H. Kinderen. Bovendien hebben ruim 200 personen recht óp een bewijs voor gratis toegang tot het openluchtspel. Maar dan zullen zij vlug moeten zijn, want er zijn nog twee dagen voor de kaartverkoop. Naar de heer J. J. Evers, de animator van de Goese zomeractie ons vertelde, is er ongeveer f12.000 aan prijzen weg gegaan. In de toren van de gevangenis in Liver pool zijn een grote hoeveelheid spring stof, slaghoedjes en ontstekingsdraad ge vonden, die daar waarschijnlijk door ge vangenen waren verborgen. Volgens welingelichte kringen in Djakarta zal luitenant-kolonel Taswin worden benoemd tot miliaire attaché in Den Haag. „Hoeft maar een tikje ingenomen tt worden. Vierspannen van meer dan één eige naar: Castorine van Francien van A. J. Boo ne te Kruiningen, Liza van Keilen en Koba van Domeinplaat van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge en Cora d'Ahea van A. L. Schrier, Kapelle: le prijs. Clothilde van Gebrs. Verdonk te Le wedorp, Elza v. Hollestelle van L. Boonman Pz., Ovezande, Sonja v. Cel- lie van D. Geschiere te Borssele en Paula van Nisse van J. P. Nijsse te Nisse: 2e prijs. Costorine van Yerseke en Sonja van Nisse van J. P. Nijsse, Nisse; Corrie van J. de Roo te 's-Heer Abtskerke en Ivonne van Kapelle van J. v. Over beeke te Kapelle: 3e prijs. Uitslag wedstrijd hoefbeslag: 1 Jan van Boven, Kruiningen; 2 Jan Slabbekoorn en Piet Slabbekoorn, Kloetinge; 3 Jac. van Boven, Kruinin gen en J. C. van Liere, Kloetinge; 4 J. F. Stokx, 's-Heerenhoek; 5 A. Schee- Ie, Hoedekenskerke; 6 G. van Damme, 's-Gravenpolder; 7 J. M. Stokx, 's-Hee renhoek; 8 J. M. van Weele, Wemel dinge. De uitslagen van de merriepremie- keuringen van „Het Nederlandsche Trekpaard" volgen morgen. AMSTERDAM, 27 juni Reeds van morgen constateerde men lichte koop lust uit het buitenland, waarbij de koer sen enigszins aantrokken en vanmiddag handhaafde zich deze ontwikkeling. Voor al de scheepvaartsector stond wederom in het middelpunt van de belangstelling, waarbij de aandacht in de eerste plaats uitging naar Scheepvaart Unie. De aan delen stegen gemakkelijk van 169 tot 17454 en de stockdividenden kwamen van ƒ84 op ƒ88. Ook de andere scheepvaart- papieren waren vrij vast gestemd. Bij de internationale fondsen ging Kon. Olie voorop met een stijging van circa 10 punten tot 80454. Ook AKU en Unile ver verbeterden een tweetal punten. Philips echter bleef iets achter. Er scheen een behoorlijke verkooporder tegen mid-, denkoers te lopen en de prijs kwam niet verder dan 30254 tegen gisteren 30354. Ook voor cultures was de belangstelling iets groter dan in de voorafgaande dagen. Hier trok vooral Amsterdam Rubber de aandacht. Naar men aannam werd ook hier voor buitenlandse rekening gekocht en de koers steeg van 98!4 tot pari. Ver enigde Deli en HVA een puntje beter. Claims pletterij Enthoven, die gisteren een enigszins teleurstellend entree maak ten op 460 werden vandaag geadviseerd op 470. Staatsfondsen stil en nagenoeg prijshoudend. Prolongatie 3 pet.. VEILINGBERICHTEN KAJPELLE, 27 juni. Kruisbessen, aanvoer 10 ton 46.2046.30; kleine kruisbessen voor industrie, aanvoer 5 ton 36.90. Industrieveiling van aard beien: Jucunda zonder dop 1, 2400 kg. 160,05; 2 700 kg 139.60; Mad. Moutot zonder dop 1 en 2 180 Okg 128.50; Af wijkende aardbeien zonder dop 84.90; Kersen Early Rivers I 153165; 2 116 139;; gesch. 945; 2 per doos 26; Vroege van spitshoven 2 101; Aard beien per doos: Deutsch Evern I 39 47; 2 28—38, Regina I 41—53, 2 30—39, Mach. Fruhemte 1 4153, 2 3040; Climax I 4458, II 3042, Bowa I 44 —58; 2 37—39, Mad. Lefeber 40—45; 2 28—39; Jucunda I 3045, 2 3038, Soltwedel I 48; 2 37, Mad. Moutot I 41 —50, 2 36—39, Ydun I 45;; 2 41; Aard beien per kg I 148—182; 2 120—157; afw. 72116; Aardappelen 5%10; Eerstelingen I 1820, drielingen 913, kriel 57%;; Groenten veiling: Kropsla 2,53; Rabarber 815, Boskroten 11 18, Bloemkool 2048," Sjalotten 6% 14, Bospeen 27, Spitskool 2526; Dop erwten 55, Peulen 98, Sjalotten 6.514 Bospeen 27, Spitskool 2526, Doperw ten 55, Peulen 98. KRABBENDIJKE, 27 juni. Grote veiling.' Jucunda 150.40 per kg. Aard beien per doos. Deutsch Evern 3237; Climax 3644; Mad. Moutot 32; Regi na 38. Aardbeien per kg: Climax 149; Mad. Moutot 131; Jucunda 139. GOES, 27 juni. Fruit: Kruisbessen 45.40—46; jucunda 152.20; Mad. Mout. 113.50—116; Earley Rivers II110, III 75, per 100 kg; Aardbeien per doos I 35 47; II 3139; idem per kg I 140, II 130 170; Earley Rivers per doos II 28. Groenten: Kropsla 34; Bloemkool A 1 50—68, A II 45—48; B I 42; Afw. 35—39; Komk. A II 29—34; B 1 27—32; C I 1522, per 100 stuks. Eerstelingen 2224; Drielingen 1820; Kriel 3,50 6; Doperwten 4555; Tuinbonen 39 40; Rabarber 59; Gr. Sjalotten 7, per 100 kg; Wortelen 3647; Kroten 10 22, beide per 100 bos. VISMIJN VEERE, 27 juni. 6149 export gam. 6574; 2107 handels garn. 7078; 149 schar 23—58; 80 bot 24—59; 179 tong 186255; 90 rog 1628; 153 wijting 16 —17; 7 griet 83—84; 3 lever 421—551; 1 paling 168. ST. ANNALAND, 27 juni. Dorê gew. 18.98—19; driel. 14.50; kriel 11; alles per kg. Aanvoer 4.5 ton. BERGEN OP ZOOM, 27 juni 1956. Bloemkool AA 53—70; A 39—60; B 34 46; C 2123; Spitskool 1532; Bos peen 1731; Waspeen 3645; Sla 2,5 4; Spinazie 8,512; Tomaten 99; Tuin bonen 2430; Rabarber 417; Savoye kool 15—33; Peulen 731.32; Erwten 34—67; Stamboon dubbele Princessen 1.461.77; Boskroten 718; Radijs 12 13; Prei 2532 p. bos; Asperges 49 2.04; Aardappelen 528; Aardbeien I 881.09; idem 811.63; Kersen 46 1.09; Kasperzik 725; Kaspruim 14. EIERMIJN. BERGEN OP ZOOM, 27 juni 1956. De A.V.M. eiercommissie heeft de con sumptieprijs voor de eieren vanaf vrij dag 29 juni a.s. als volgt vastgesteld Prijsklasse I 0.18; idem n 0.17; idem III 0.16; idem IV 0.15. Val van elf meter VLAARDINGEN, 27 juni. De 43- Jarige monteur-arbeider L. de Jager uit Rotterdam viel tijdens werkzaam heden aan een in aanbouw zijnde tank op het terrein van de B.P.M. te Vlaar- dingen van een elf meter hoge stelling. In ernstige toestand werd de man naar het Algemeen ziekenhuis in Vlaardln- gen vervoerd, waar hij enige tijd later aan de bekomen verwondingen is be zweken. Russische handelsdelegatie bezoekt Djakarta DJAKARTA 27 juni (ANP). Een Sovjet-Russische handelsdelegatie wordt eind juli in Djakarta verwaent voor het voeren van besprekingen met de Indonesische regering over het slui ten van een handelsovereenkomst en het verlenen van credieten en techni sche hulp door de Sovjet-Unie aan In donesië. Sudomo, hoofd van het direc toraat voor internationale economtscne betrekkingen van het ministerie van buitenlandse zaken, deelde mede, aat de Indonesische regering het Russiscne aanbod had toegejuicht. Ten aanzien van de handelsovereen komst zei hij, dat Rusland reeds de wens had geuit rubber van Indonesië te kopen. Na de besprekingen met Rusland zal Indonesië met Tsjecho-Slowakrje, Joe- go-SIavië, Roemenië, Bulgarije, Honga rije en Oost-Duitsland gaan ondernan- delen over het sluiten van nieuwe han delsovereenkomsten met deze landen. DIE ZOLDER. Altijd is het zo geweest, dat de zolder voor een deel bij de eerste verdie ping hoorde en voor het andere deel bij de tweede verdieping. Maar nu houdt de bewoner van de tweede verdieping de deur op slot, zodat wij er niet op kunnen. De eigenaar bemoeit zich er niet mee. Wat is hier nu aan te doen, want we kun nen die zolder echt niet missen. U kunt zich wenden tot de kanton rechter. In het begin van dit jaar heeft nog een kantonrechter in een soortgelijk geval een huurder ver plicht om de zolder in mede-gebruik te geven en de deur open te laten (of een sleutel te geven), op straffe van een boete van f25 voor elke dag, dat dit achterwege Wordt ge laten. U kunt dit natuurlijk ook proberen te bereiken. EEN BRUTAAL MENS Men kan natuurlijk door zeer rigou reus optreden proberen een huurder bang te maken en zo zijn wil door drijven. Dat heeft in uw geval de eigenaar ook gedaan. Het is nu aan u of u hiervoor wijkt. Die verhuur der mag aan de gedaan of inrichting van het verhuurde niets verande ren. Wel kan hij verlangen, dat u dringende herstellingen toelaat. Maar daar schijnt geen sprake van te zijn, U verbiedt de timmerman en met selaar de toegang tot uw huis en tot uw tuin. Mochten ze zich daarvan niets aantrekken, waarschuwt u dan de politie. U moet zich dus vooral niet bang laten maken. Want dan is u al bijna „van de kaart". NAGEKOMEN ADVERTENTIB Heden overleed zacht en kalm, nog geheel onverwacht, onze ge liefde zuster, behuwdzuster en tante JACOMINA VAN VELZEN, in de gezegende ouderdom van ruim 90 jaar. Namens de familie: ABR. VAN VELZEN. Yerseke, 26 juni 1956. Damstraat 14. De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 30 juni a.s. des middags om 1 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5