in Uitgebreid hippisch festijn Domburg trok duizenden kijkers ïïleuw-tyei u-cut alle Eilanden Bondsdag wordt volgend jaar in Ronse (B) gehouden Vios bleef op tweede plaats, maar verloor van Volharding Ds. H. M. Strating nam afscheid van Herv. Gemeente van Goes Maandag 25 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Z.L.M.-dagen groois en waardig besloten Ruim 24.000 personen vereerden de tentoonstelling met een bezoek Ineke (2.5 jaar) uit de Vinkstraat was zoek Jaap Woudstra Zeeuws kampioen snelschaken Huissoon ontsnapt en wint te St. iansteen Diploma-uitreiking M.T.S. Vlissingen T.O.P. II en Blauw Wit veroverden de leiding Ds. Huizing deed zijn intrede te Waarde Examens Nuttige Handwerken Chr. Kweekschool Middelburg Vlissingen Vrijdag vergadert raad Toren 's-Heer Abtskerke gerestaureerd pagina 2 DOMBURG, 23 juni. Omstreeks zeven uur zaterdagavond slaak te de tentoonstellingssecretaris van de Z.L.M., de heer Js. Cevaal van Serooskerke, een diepe zucht; met een ,,'t zit er op" liet hij zich op een stoel zakken en strekte de moede leden. Deze verzuchting was er ook één van tevredenheid: de door de kring Walcheren verzorgde tentoonstelling is een eclatant succes geworden; ruim 24.000 perso nen kwamen en zagen in Domburg het drie-daagse monument, dat werd opgetrokken ter ere van het herboren Walcheren. Een cijfer, dat de verwachtingen met 4000 overtreft! Meer dan 10.000 belangstellenden genoten zaterdagmiddag van het grootse ruiterfestijn, dat de landelijke ruiters voor de stampvolle tribune ten beste gaven. Doch ook de cineac trok veel belangstelling; de zeilen van de Z.L.M.-tent bolden, toen de plattelandsmeisjes hun modeshow gaven! De klanken van het Domburgse „Apollo" klonken over de bevlagde terreinen toen de ruiters, in keurige kostuums, een proeve van hun dressuurkunde aflegden. Bijzonder aantrekkelijk was ook het ponynummer en het demonstre ren van de „hope" van de landelijke ruiters; de sportwedstrijden van de leerlingen van de Z.L.M. landbouw- huishoudscholen slaagden eveneens. Fraai versierde sjezen besloten na het eilanden-springconcours met een ringstekerij het hippische fes tijn. Plechtig einde Terwijl het miniatuur-treintje, zwaar in zijn veren hangend, de laatste be zoekers naar het vriendelijke Domburg terugbracht, vond er op het terrein een intieme plechtigheid plaats. Om tien over zeven precies liet de kringvoor zitter van de Z.L.M., de heer A. W. Cevaal, het Z. L. M.-dundoek plechtig zakken; hij werd daarbij terzijde ge staan door de burgemeester van Dom burg, mr W. J. E. Crommelin en de commandant van de rijkspolitie in Zee land, majoor W. H. van Ballegoyen de Jong, die resp. de Nederlandse drie kleur en de Zeeuwse vlag lieten zak ken. De heer Cevaal sprak een dank woord, eveneens andere genoemde he ren. Verlaten Daarmee was de Z. L. M.-tentoon- stelling ten einde; papieren dwarrel- den over de uitgestrektheid van de verlaten terreinen, de wind speelde met de folders van de handelaren (die buitengewoon goede zaken de den) en liet ze fladderen rond het metaalskelet van de tribune, die hon derden tot een zitplaats diende. De uitslagen van het eilanden-spring concours luiden als volgt: 1 Groep van „Walcheren", Nieuw en St. Joosland, 28 hindernissen; 2 Groep van „Oranjeruiters", Willem- stad-Fijnaart, 17 h.; 3 Groep van N.- Beveland", Wissenkerke, 8 h. De overige uitslagen publiceren we morgen. GOES, 22 juni Meer dan een uur lang hebben vanmiddag vele bewoners van de Vinkstraat ge zocht naar een meisje van 2'A jaar, dat spoorloos was verdwe nen. De hele straat was in rep en roer en alle buurvrouwen hiel pen zoeken. Zonder resultaat echter, want Ineke was zoek en Ineke bleef zoek. Tegen één uur werd be sloten de politie te alarme ren. Enkele minuten nadat dit was gebeurd, kwam een der Vinkstraat-bewoners op de ge dachte eens in een schuurtje te gaan kijken, dat weliswaar op slot was, maar zo werd gere deneerd waarin voor alle ze kerheid toch wel even gekeken kon worden. Het resultaat: Laat die kleine Ineke nu juist in een hoek van die gesloten schuur zitten spelen! Ze had speelgoed bij zich en scheen de hele wereld haar angstige moeder incluis verge ten te zijn. Hoe Ineke in die schuur ge komen is en hoe de deur in het slot is gekomen? Och, niemand in de Vinkstraat bekommert er zich om. Ineke is terug en dat is het voornaamste. De politie kreeg weldra de blij de mare, dat niet naar het kind behoefde te worden gezocht. GOES, 23 juni. Zaterdag werd te Goes het toernooi gehouden om het kampioenschap van Zeeland snelscha ken. Het tempo bedroeg 30 zetten in de eerste tien minuten, daarna 25 zetten in vijf minuten. Dit toernooi is een groot succes ge worden voor de bekende schakersfa milie Woudstra uit Middelburg. Er werd gespeeld in vier groepen van ze ven spelers en Jaap Woudstra eindig de als eerste in groep A, Gabe Woud stra bezette de eerste plaats in groep B, terwjjl vader L. J. Woudstra in groep C net buiten de finale viel, want hij werd derde in groep C achter S. Sanders. In groep D eindigde C. Voogd als eerste. De finale ging tussen de broers Jaap en Gabe Woudstra, S. Sanders en C. Voogd. Jaap werd Zeeuws kampioen, terwijl Gabe op de tweede plaats ein digde. Sanders werd derde en Voogd vierde. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor St. Maartensdijk, A. G. Haring te Loon op Zand. Geheel nieuwe formule GOES, 23 juni. Te St. Jansteen werd zaterdag een wielercourse voor amateurs en nieuwelingen georgani seerd, welke onder een geheel nieuwe formule werd verreden. Allereerst werden twee series van dertig kilome ter (voor oneven en even nummers) gereden. De eerste tien renners van elke serie (20 in totaal) plaatsten zich voor de 50 km-finale. Winnaars van de series werden Van Wetten en Van mond, terwijl Jaap Huissoon in goede vorm teruggekeerd uit Olym- pia's-toer een imposante eindzege wist te behalen. De eerste ronde van de finale (33 ronden) gaf een actieve Rentmeester te zien, maar zijn uitlooppoging in samenwerking met Tel, Van Wetten en Van Wijehen liep op niets uit. Beter verging het Huissoon, die in de vierde ronde met Hopman aan de haal ging. Dit duo presteerde het om een halve minuut „te nemen" en toen Van Eg- mond en Van Wetten zich uit de kop groep losmaakten om zich bij de weg lopers te voegen, ging Huissoon er al leen van door om niet meer te worden ingehaald. Achter hem speelde zich nog een hevige strijd af, zoals uit de uit slag wel kan worden opgemaakt. Finale (50 km) 1 J. Huissoon 1 uur 16 min.; 2 Th. van Wijchen; 3 A. van Overveld, Hoogerheide; 4 A. van Eg- mond, Den Haag; 5 J. de Roo; 6 A. van Sluys; 7 Vermeulen, België; 8 Ver- strate; 9 Rovers, Etten; 10 Hopman, Zaandam. Uitslag eerste serie: 1 Van Wijchen; 2 Huissoon; 3 Hopman; 4 Rovers; 5 Vermeulen; 6 Tel; 7 Geleijn; 8 Avoird; 9 Van Sluys; 10 Wouterse. Uitslag tweede serie: 1 Van Egmond; SVerstrate; 3 Rentmeester; 4 Van verveld; 5 De Roo; 6 Van Wijchen; 7 Dominicus; 8 Verschuure; 9 Van de Berg; 10 Verberkmoes. VLISSINGEN, 23 juni. Na een zwaar examen hebben vrijdagmiddag achttien leerlingen van de middelbare technische school in de Zeevaartschool de diploma's ontvangen. De directeur, ir C. J. A. Bax, heeft de getuigschriften uitgereikt. In zijn toespraak feliciteerde hij de geslaag den en de ouders en merkte op, dat deze uitreiking de zesde is sedert de oprich ting. Zes leerlingen trokken zich nog voor het eindexamen terug en zes konden de eindstreep halen. Hierin schuilt een waarschuwing, aldus ir Bax, om de studie aan de M.T.S. niet te licht op te nemen. De heer W. Poppe, wethouder van onder wijs, sprak namens het gemeentebestuur. Nadat de heer Bax de diploma's had uit gereikt, werd een dankwoord namens de leerlingen gesproken door de heer C. J. de Mey uit Borssele. De geslaagden zijn: A. D. de Bliek, Breskens, I. J. den Boer, Zierikzee, J. den Boer, Souburg, F. van Daalen, Sluis, F. S. Goedhart, Vlissingen, W. F. van Gorsel, Rilland-Bath, H. J. van der Graaf, Vlis singen, R. G. de Greef, Vlissingen, D. T. G. van 't Hof, Middelburg, J. W. Kanaar, Yerseke; R. de Keyzer, Bergen op Zoom, P. C. Leenhouts, Breskens, A. H. Maas, Domburg, C. J. de Mey, Domburg, J. P. Reinhoudt, Vlissingen, J. G. C. Schmitz, Middelburg, R. A. P. Sissingh, Vlissingen, M. de Wit, Middelburg. Werkprogramma C.J.M.V. opgesteld GOES, 24 juni. Onder leiding van de heer C. Leunis uit Terneu- zen hebben zondag in het Herv. verenigingsgebouw te Middelburg op 't Zand de leden van de Prov. Commissie van het CJMV het nieuwe werkprogramma voor 1956'57 opgesteld. Op deze bijeenkomst heeft men besloten de provinciale bondsdag 1957 welke steeds op tweede paasdag wordt gehouden, te organiseren in Ronse (B.). Dit gebeurt mede op verzoek van de Belgische Bond van CJMV's. Door de voorzitter werd dank gebracht aan de heer Th. Wijtman uit Middelburg welke is afgetreden als lid van het- bondsbestuur en die als zodanig zeer veel voor Zeeland heeft gedaan. Verrassende uitslagen in Zeeuwse korfbalcompetitie GOES, 23 juni. In de Zeeuwse korfbalcompetitie zijn vandaag verschillende verrasende uitslagen uit de bus gekomen. In de eerste klasse kwam weliswaar geen wijziging in de stand, hoewel Volhar ding het bezoekende Vios toch zonder een enkel winstpuntje huis waarts stuurde (23). De Yersekenaren hebben dus Togo, dat met grote cijfers (37) de baas bleef over Swift II, een handje geholpen. Tjoba zegevierde over Zeelandia, dat overigens dikwijls een ant woord op de vele uitvallen van de 's-Heer Hendrikskindenaren wist te vinden (96). De stand ziet er nu als volgt uit: Togo Vios Olympia Scampolo Tjoba Volharding Swift III Zeelandia 12 10 35—16 32—19 24—29 28—19 29—30 23—29 21—34 23—39 Vele waarderende woorden en geschenken GOES, 25 juni. In verband met zijn benoeming tot directeur voor het Maatschappelijk Werk der Ned. Herv. Kerk in Zeeland heeft ds H. M. Strating gisteravond in de Grote Kerk afscheid genomen van de Herv. gemeente van Goes, die hij zes en een kwart jaar heeft gediend. De tekst voor de prediking was Marcus 4 vers 26 en 27, waarin Jezus het Koninkrijk Gods vergelijkt met de mens, die zaait, waarna het zaad opschiet zonder dat de mens weet hoe. Verder deelde de voorzitter mede dat in de tweede week van augustus meer dan 100 Zeeuwse jongens naar het CJMV-kamp in Leusden gaan. Besloten werd voorts de mogelijkheid te onderzoeken van het stichten van WAARDE, 24 juni. Het was van daag een blijde dag voor Hervormd Waarde. Na een vacature van drie maanden werd ds. G. E. Huizing, voor heen Ned. Herv. predikant te Dreischor te Waarde bevestigd. De bevestigings- dienst werd geleid door de consulent ds. W. C. van Burgeier te Kruiningen. Deze had als tekst gekozen Joh. 12 15 —17. Na de bevestiging sprak hij een per soonlijk woord tot ds. Huizing en wees hem op het vele werk, dat in deze rampgemeente wacht. De bevestigde predikant werd daarna Ps. 134 3 toe gezongen. „Bekeert u en gij zult bekeerd wor den" (Jer. 31 18b) luidde het tekst woord, waarmee ds. Huizing 's avonds zijn intrede deed. Na de predikatie wendde hij zich tot de kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, o.w. B. en W., de consulent en de ringpredikanten. Vervolgens voerden het woord: ds. A. J. Mooy van Schore (namens de classis Goes), ds E. P. J. Jebbink (ring oost-Zuid-Beveland), burgemeester A. Lokker, en de president-kerkvoogd C. Mol. De consulent, ds. W. C. van Burge ier, spra1- woorden van dank tot de ge meenteleden voor de toewijding en de hulp, die hij steeds had mogen onder vinden. Als laatste sprak ouderling A. M. Al- lewijn uit naam van de Hervormde ge meente een welkomstwoord en liet hij staande Ps. 121 4 zingen. Ds Huizing dankte, mede namens zijn vrouw, voor de vele goede woorden. Het kerkgebouw was in beide diensten overvol. MIDDELBURG, 23 juni. Aan de Chr. Kweekschool werd de ^kte Nuttige Handwerken behaald door de dames: E. M. de Bruijne te Cadzand, J. W. Caljouw te Bergen op Zoom, H. W. Huser te Mid delburg, W. de Jager te Nieuwdorp, M. J. Kousemaker te Aardenburg, M. H. La- brujère te Vlissingen, A. W. van der Leel\ te Kapelle, M. C. Los te Souburg, A. P. van der Schoor te Vlissingen, J. M. Wattel te Middelburg en N. Wilschut te Middel burg. Twee kandidaten werden afgewe zen. ■IWENPÖLDËR Raad bijeen. De raad hoopt dinsdag avond om half acht te vergaderen. Ter bespreking komen voorstellen over be schikbaarstelling van een krediet voor de openbare straatverlichting op Gapinge; over het invoeren van een baatbelasting voor de riolering op het zomerwoningen terrein en over de bouw van een riool waterzuiveringsinstallatie te Vrouwen polder. een Zeeuws CJMV-kamp in Maria Ho- rebeke (B.). Het jeugdwerk in W. Z>- Vlaanderen wordt in nieuwe banen ge leid. Er zal daar een streekjeugdraad komen waarbij alle bestaande jeugd verenigingen zich aan kunnen sluiten. STARTVERGADERINGEN Op 10 oktober zullen in alle ringen in Zeeland startvergaderingen worden belegd, bedoeld als aanvang van hét winterseizoen. De voorjaarswerkvergadering zal een andere opzet krijgen omdat de ou de manier niet meer voldoende belang stelling trekt. Een commissie werd be noemd welke dit nader zal bestuderen. Verder werd besloten in Schouwen en Duiveland en Zeeuwsch Vlaanderen cursussen van 10 avonden te organi seren voor de leden van de CJMV's. Op de Bevelanden en Walcheren zul len in het komende seizoen cursussen voor jongensleiders worden gehouden. Deze duren vier avonden. Verder werd in principe besloten plannen uit te werken voor het orga niseren van een meerdaagse zomerreis vanuit Zeeland. Kind onder motor. Het vierjarig kind van de heer Versluis te Biezelinge reed zonder te kijken op haar autostep de Nieuwe Kerkstraat in, juist op hel moment dat daar ook naderde de mo torrijder P. S. uit Kapelle. Deze remde krachtig maar kon niet verhinderen dat het kind tegen hem aanreed en op de grond werd gesmakt. Het kind had veel verwondingen en werd naar het ziekenhuis te Goes gebracht. Na de prediking richtte de predikant zich met een persoonlijk woord tot de burgemeester, die 't college van B. en W. vertegenwoordigde, zijn beide collega's, ds. A. W. M. Odé en ds. C. Metselaar, tot de wika's Hiensch en Best, tot de maatschappelijk werkster, mej. Kuil, tot de ouderlingen, de ou derlingen-kerkvoogd, de diakenen, or ganist, kerkkoor, de koster en tot de gemeente. Tenslotte richtte hij zich tot de vertegenwoordiger van de Classi- cale vergadering, burgemeester J. D. Jansen, de ringcollega's, ds en mevr. v. d. Waa en het moderamen der Herv. Jeugdraad. Hij dankte voor de wijze, waarop men hem en zijn gezin, ook in tijden van droefheid, heeft bijgestaan en voor de vriendschap, die hij van zovelen heeft mogen ondervinden. Ds Odé beantwoordde namens de gemeente dit afscheidswoord, daarbij wijzend op de bijzondere kwaliteiten van ds Strating, die een reden te meer vormen, aldus ds Odé, om God te danken, dat hij hem aan onze ge meente heeft willen geven. Hij wens te ds Strating het allerbeste en Gods zegen toe in zijn nieuwe werk. Op zijn verzoek werd gezongen Gezang 175 vers 4. Ds Strating zal zondag I juli a.s. om 7 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg in zijn nieuwe ambt worden bevestigd door ds F. S. Kloosterman, voorzitter van de Provinciale Kerkvergadering in Zeeland. PERSOONLIJK AFSCHEID 's Avonds was er in de kleuterschool aan de Bleekerstraat gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van me vrouw en ds Strating, van welke gele genheid door velen gebruik gemaakt werd. Aan het einde van deze receptie werd ds Strating toegesproken namens de gemeente door mevr. Bouwman Grutterink en namens de Jeugdraad door wika Hiensch, terwijl mej. Maaike Boogaard in dichtvorm de dankbaar heid van de jeugd vertolkte tegenover de predikant, die zo veel voor hen be tekend heeft. Als geschenk van de ge meente werd een radiotoestel aangebo den, terwijl de jeugd een pick-up met enkele platen schonk, waarbij ds Stra ting nog een kort, persoonlijk woord sprak. Burgerlijke stand Geboren: Maartje Z„ dv J. S. Lense link en M. Z. Mosterdijk; Wilhelmina A. H„ dv G. Th. Joosse en J. A. van de Wa ter; Jan H„ zv A. H. Verstraten en C. C. Pieterse; Augustina R. M. S., dv B. La- katua en W. Pikirij; Friederike C„ dv J. H. W. Wiegel en J. Groenenberg; Gerar- dus P., zv G. P. Aalbregt en L. de Ronde. Ondertrouwd: A. van Wijhe, 23 j. en C. Adriaanse, 22 j.; C. C. J. Klasen, 26 j. te Bergen op Zoom en C. M. Gillissen, 30 j. Gehuwd: C. I. J. Gillissen, 22 j. en P. H. Helleman, 19 j. Overleden: P. J. Vlekke, 73 j„ geh. m. J. C. Heeren. DOMBURG Burgerlijke Stand. Overleden: P. J. Elout van Soeterwoude, 83 j„ echtg. van M. J. S. L. Drabbe; M. J. S. L. Drabbe, 81 j., wed. van P. J. Elout van Soeter woude. Ingezonden Mededeling (adv.) "OljS M fCïest de smulde, kiest RANG Verkrijgbaar in diverse fijne vruchtensmaken. los h 32 cent per 100 gram en in rollen d 17 cent. Let op de naam RANG op het be schermend omhulsel van elk „Rangetje" en op iedere rol. Ve tfets/uipeUrtfr van demste ta/uj. Ü2G De raad zal vrijdag 29 juni, des mid dags om 2 uur in openbare zitting bijeen komen. Een uitgebreide agenda ligt ter afwerking. We noemen: het verlenen van medewerking voor het stichten van een nieuwe kleuterschool met twee lokalen aan de Berlagestraat aan het Bestuur der Vereniging voor Chr. Kleuteronderwijs; het verlenen van een aanvullend kre diet van duizend gulden voor de meer dere kosten van aanschaf meubilair en vloerbedekking der openbare ULO; een krediet van ƒ1500,voor het aan brengen van een afrastering rond de sln- telbaan aan de Baskênburgseweg; een niet nader genoemd krediet voor de aanleg van riolering en bestrating in de Jongkindlaan en de Willem Witsen- laan; een krediet van ƒ11.000 voor de aan schaf van een nieuwe verplaatsbare mu ziektent daar de bestaande verplaatsbare tent volkomen ondeugdelijk is geworden. Voorts vragen B. en W. een voorlopig krediet van ƒ15000 en de machtiging tot het ontwerpen van een plan voor uit breiding voor dat deel der gemeente Kou- dekerke, gelegen ten westen der Vliss. straat en ten zuiden der door g.s. vast gestelde grens met Vlissingen (plan Paauwenburg) en een jaarlijkse subsidie van ƒ250,in het exploitatietekort der speeltuinvereniging „Oude Stad". BRUINISSE Brand. Toen vrijdagmiddag aan mevr, Van Dijke werd verteld, dat een tweetal kleuters met lucifers aan het spelen was, was het onheil al gebeurd. Vlak naast de oude kleuterschool en uiteraard ook dicht bij het nieuwe gebouw in De Dreef stond een partijtje oud stro opgeslagen in een kippenren in brand. De vlammen vonden in het stro gretig voedsel. Mevrouw Van Dijk alarmeerde onmiddellijk de brand weer en de omwonenden. Door het kor daat optreden van laatstgenoemde kon de brand worden gelocaliseerd tot het kip penhok. De brandweer zorgde voor de rest. Zaaiwedstrjjden. Door de L.J.G. afd. Schouwen-Duiveland werden dit jaar op verschillende plaatsen van het eiland zaaiwedstrijden georganiseerd. Vorige week werden in het Huis van Nassau te Zierikzee de prijzen uitgereikt. De eerste prijs (een wisselbeker) was voor de heer B. Breure, landbouwersknecht op het be drijf van de heer C. A. Hanse. s-HEER ARENDSKERKE Collecte. De collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft 196,04 opge bracht. s-H. HENDRIKSKINDEREN Voetbalwedstrijd. Dezer dagen werd een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen de voetbalvereniging Heer Hendrikskinderen en de plaatselijke korfbalvereniging Tjoba. De korfballers wonnen deze ontmoeting verdiend met 4—2. OOST- EN WEST-SOUBURG Uitslag verkoping. Ten overstaan van mr. P. Loeff, notaris te Middelburg werd geveild het huis met erf en tuin aan de Nieuwe Vlissingseweg 381. Koper werd de heer J. B. van den Bussche te Middel burg voor 7000. Raad. Vrijdagmiddag om half drie hoopt de raad in openbare vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot aankoop van gronden bij de Middenhofsingel van mevr. Van Beek Calkoen van Löben Seis, aan de Pad- weg van de heer Jac. Baljeu en aan de J. I. Sandersestraat van de heer G. J. Wevers en een voorstel tot benoeming van een hoofdonderwijzer voor de twee de o.l. school. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan M„ zv C. P. Mol en C. J. Dourlein; Saartje, dv L. van Moolenbroek en M. Matthijsse; Maatje L„ dv J. Janse en L. S. v. Soelen. Ondertrouwd: G. P. Kaat, 61 j. en A. M. C. H. Kleijn, 55 j.; M. Stroo, 25 j. en J. G. Valkier, 23 j.. TWEEDE KLASSE In de tweede klasse A bracht Swift III Togo II een 102 nederlaag toe en kwam zodoende op de derde plaats achter Vitesse en koploper Animo, dat Vopo met 52 versloeg. Togo II volgt op de vierde plaats. In de tweede klasse B verrichtte Elto een prestatie van de bovenste plank door koploper Luctor een punt te ont nemen (4—4). Desondanks moesten de Kapellenaars hun tweede plaats prijs geven, want Top haalde bij Zuidwes ters de volle winst weg (4—7). Zowel Luctor, Top als Elto hebben nu elf wedstrijdpunten. Luctor heeft echter een wedstrijd minder gespeeld (n.l. 7). Scampolo li kon het tegen De Poel niet verder dan een 33 gelijkspel bren gen. DERDE KLASSE In de derde klasse A bleef Animo II ongeslagen aan de leiding door een 48 overwinning op Atlas. K.V.L., dat Vedo met 31 versloeg bleef op de tweede plaats volgen. Vedo en Storm vogels delen de derde en vierde plaats met 7 punten uit zeven wedstrijden. In de derde klasse B veroverde Top II door een 36 zege op DOS '55 de leiding op Swift VI, dat vrijaf had; de Middelburgers nemen nu de tweede en Ondo de derde plaats in. In de derde klasse C kwam Vedo (door de week) tweemaal in het veld. Tegen Animo III werd gelijkgespeeld (4—4) en van Swift V (de koploper) werd met 17 verloren. In de derde klasse D meldde zich eveneens een nieuwe leider aan en wel Blauw Wit, dat Olympia II met 41 versloeg en naar de tweede plaats dirigeerde. Kats, dat S.S.S. net de baas kon blijven (21) behield de derde plaats. In de derde klasse E heeft Vopo II de aanval van Vitesse II prachtig afge slagen. Het werd weliswaar een pun tenverdeling (11), maar de leiding bleef behouden. Elto II scoorde maat liefst 18 maal tegen Scampolo III en Luctor II bracht het tegen Vopo tof een magere 23 zege. ADSPIRANTEN A: OlympiaVios uitg.; Animo A-- Vopo 4—3; B: Swift VlugAnimo B 60; Swift SnelVlug 40; C: Swiff VlotVedo 1—3; Animo CAtlas 70 D: Scampolo ADe Poel uitg.; Vios B Zeelandia 05; De PoelBlauw Wit 33; E: Luctor AElto uitg. 's-HEER ABTSKERKE, 23 juni. Zaterdagmiddag vond de weder in ge bruikneming plaats van de geheel ge restaureerde gemeentetoren. Hiertoe waren in gebouw Irene o.m. samenge komen het nagenoeg voltallige ge meentebestuur, de gemeentesecretaris, het gemeentepersoneel, architect Sturm, aannemer Woudenberg, alsme de een vertegenwoordiging van kerke lijke zijde. In zijn begroetingswoord schetste de burgemeester enige historische en architectonische facetten. O.m. zeide spreker dat de Gothi- sche bakstenen kruiskerk met vrij staande westtoren, reeds vermeld werd in 1208 en destijds gewijd was aan Johannes de Dooper. Spreker betuigde hierna in de eerste plaats zijn welgemeende dank aan ar chitect Sturm voor de bekwame lei ding. Ook de aannemer en de onder aannemer bracht hij dank. Bijzonder legde de burgemeester de nadruk op het werk verricht door de heer Weststrate, dat met veel liefde en toewijding werd verricht. Als dank van het gemeentebestuur mocht laatst genoemde hiervoor een stoffelijk blijk van waardering in ontvangst nemen. Tenslotte bracht de burgemeester dank aan Monumentenzorg, het mini sterie van O. K. en W. en aan G.S., voor de ondervonden medewerking. Getrouwd: L. D. Struijk, 31 j. en A. O. Christoffel, 27 j.; W. Joosse, 25 J. en C. P. van Dijk, 24 j.; S. Sapulette, 82 j. en A. Sinay, 23 j. Overleden: J. van Soelen, 83 j. SINT PH1LIPSLAND Geboren: Marina A., dv J. M. Quist en L. Reijngoudt; Marina H., dv A. Geense en M. L. Quist; Adriaan M„ zv A. C. v. d. Est en J. den Braber; Maatje H., dv M. C, van Dijke en A. M. Stehouwer; Abra ham W., zv A. L. H. Walpot en J. Ver wijs; Lijntje, dv G. C. Quist en D. C. Kunst. Gehuwd: L. W. Mol, 18 j. en C. J. Quist, 16 j. Overleden: D. Verwijs, 80 j., geh. gew. met J. Goedegebuure; J. Verwijs, 78 j., echtg. van J. Aarnoudse; C. N. Schipper, 57 j., echtg. van M. Noorthoek. Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif" hield een vlucht uit Mons. De uitslag was: 1, 4, 7 en 10 A. den Braber; 2 M. Verwijs; 3 Th. Bakker; 5 W. Reyngoud; 6 Joh. Reyngoud; 8 en 9 J. Geense. VEERE Tot gemeentelijk lijkschouwer werd benoemd de heer M. van der Sluys, arts te Veere en tot plaatsvervangers P. J. Bom te Oostkapelle en G. Schep, arts te Serooskerke. Aan de leden en de secr.-penn. van het burgerlijk armbestuur werd we gens opheffing van deze instelling met ingang van 1 januari 1957 eervol ont slag verleend. De taak zal worden overgenomen dóór het college van B. en W.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2