Rembrandts Nachtwacht &rmteuRtoneeL in zeeUnö verstopping Wel gefeliciteerd, Here Jezus hangt in Den Haag Ontwikkeling Ontspanning Gezelligheid jooie. zachte handen Geef de strijd niet op tegen 't Zeeuwsch Weekend Tevredenheid over niveau van Jury Zeeuws Landjuweel Goede kansen voor de toekomst Men make zich niet ongerust, dat het niveau van het ama teurtoneel in Zeeland lager zou liggen dan in welke andere provincie dan ook. Gezien de ge deeltelijke geïsoleerdheid en de beperkte mogelijkheden om terza ke kundige figuren aan te trekken map men zelfs en dit in beschei den mate uiteraard van enige tevredenheid getuigen. Met de mo gelijkheden die nu door de lande- lij ke amateurtoneel-organisaties, dank zij de steun van Rijk, Pro vincie en Gemeentebesturen, aan de Zeeuwse amateurtoneelvereni gingen geboden worden in de vorm van de Provinciale Toneel Adviseur voor Zeeland, kan het niet anders of het amateurtoneel zal in Zeeland nog eens bloeien als eer schone bloem, waarvan het een vreugde is er naar te kunnen en mogen kijken. Tot deze conclusie komt de jury van het Zeeuwse Landjuweel in het eindver slag over het seizoen 19551956. Hoewel de jury niet pessimistisch is gestemd over het niveau van het to neel, maakt zij toch enkele beharti genswaardige opmerkingen. Er zijn, aldus de jury, in deze jaar lijkse strijd sentimenten geslopen, die wij in hoge mate tunest achten voor Ai »er:^aanse schatten in Tropenmuseum n het Koninklijk Instituut voor de 1 Tropen te Amsterdam is een ten toonstelling geopend van onbekende kunstschatten uit Centraal Amerika. Het materiaal voor deze expositie, die duurt tot 1 november a.s., is afkom stig uit het bezit van verscheidene verzamelaars, o.a. van de bekende Am sterdamse chirurg-archeoloog dr Frans Fer.z. Het onderwerp van de tentoon stelling wordt gevormd door de In diaanse pre-Columbiaanse culturen, die de laatste jaren meer en meer in het centrum van de belangstelling zijn gekomen. Deze culturen moeten zich hebben gevestigd in een gebied, dat de huidige republieken Panama, Cos- ia Rica, Nicaragua, Salvador, Guate mala en Honduras omvat. Op de expositie in het Instituut voor de Tropen worden ruim 400 speci mina van Indiaanse ceramiek en edel smeedkunst getoond. O.a. zijn er te zien de gouden adelaars van de In diaanse opperhoofden, die indertijd aan Columbus de opmerking ontlok ten, dat hij bij de Indianen in één dag meer goud bijeen had gezien dan in Europa gedurende zijn gehele leven. Getoond wordt ook een verzameling kledingstukken uit Guatemala. Salarissen der musici nieten omhoog Het bestuur van het verbond van symphonie-orkesten - waarin ver enigd acht der elf grote orkesten heeft in een brief aan minister Cals ernstige kritiek geoefend op het rap port van de z.g. commissie-Witteman. De door deze commissie opgestelde salarisclassificatie der orkesten stelt aldus het orkestenverbond in plaats van uit te gaan van een mini male salarisbasis in de laagste groe pen en deze op 100 te stellen, de sa larissen van het Concertgebouw-or kest op 100 en rekent vandaar uit naar beneden. Het bestuur van het orkestenverbond acht het vanzelfspre kend. dat het bestuur van het Con certgebouworkest met de thans ge troffen regeling geen genoegen kan nemen en is van mening, dat het uit blijven van een aanzienlijke verhoging voor ons nationale orkest niet alleen uiterst pijnlijk is voor de bij dat orkest betrokkenen, maar ook in flagrante tegenspraak met de positie, die, inter nationaal gezien, dit orkest inneemt en met de belangen van het orkestwe zen in zijn geheel. Het bestuur van het orkestverbond dringt erop aan de aanvaarding van het rapport der com missie te koppelen aan een aantal maatregelen van verdere strekking dan die welke de commissie voorstelt. Een zeer aanzienlijke verhoging van alle salarissen in alle klassen en een activering der opleiding behoren tot de eerste, die de minister dient te ne men. n Mededeling (adv!) voor Schilders ter zee In het maritiem museum „Prins Hen drik" te Rotterdam is ter gelegen heid van de vlootweek een tentoonstel ling Ingericht van werken van leden der Nederlandse vereniging van zee schilders. Deze schilders hebben alle sinds 1950 reizen met schepen van de Koninklijke Marine meegemaakt en de resultaten zijn op deze expositie, ge naamd „Schilders ter zee" te bezichti gen. het bestaan van het Landjuweel. Kenneljjk realiseert niet iedere deel nemer zich, dat het 'nier louter en alleen gaat om een poging om mid dels een wedstrijd tot een beter ni veau van het amateur-toneel te ko men. Die wedstrijd is derhalve geen doel, doch louter en alleen middel. Een binnen het kader der omstan digheden en mogelijkheden accepta bel middel, waarbij men echter uiter mate diligent dient te zijn en te blij ven terzake de ontwikkeling hiervan. Wij kunnen ons voorstellen, aldus de jury, dat een aantal acteurs en actri ces bij de komst van een jury meer ge spannen en nerveus zijn, dan als zij een zgn. gewone voorstelling moeten ver zorgen. Op zichzelf is dit niets bijzon ders en die grotere geladenheid kan zelfs een positieve factor zijn om tot grotere spelprestaties te komen. On juist vindt de jury het, als men uitslui tend en alleen voor de jury gaat spe len. Amateurtoneelspelen is een vorm van vrfle tijdsbesteding. Een bijzonder edele vorm, waaraan men grote vreug de kan beleven als men ze op de juiste wijze beoefent. Waar blijft echter die vreugde als men zich dermate inspant om zóveel punten te verzamelen, dat van een wezenlijke ontspanning geen sprake meer is? Punten Die hele puntengeverij acht de jury overigens een noodzakelijk kwaad, dat zij tot een minimum wil beperkt zien. Er zijn echter verenigingen, die nog slechts in punten kunnen redeneren als zij een voorstelling zien. In het bijzon der geldt dit wel als zij een voorstelling zien van een andere vereniging! De jury; die tijdens een uitvoering niet alleen hoort en ziet hetgeen op het toneel plaats vindt, heeft zich al me nigmaal moeten ergeren aan opmerkin gen van zgn. bevriende zusterverenigin gen, die het niet konden laten, de jury ervan te overtuigen, dat juist die voor stelling toch wel veel en veel minder was dan de hunne. Wij haasten ons hieraan toe te voegen, dat deze ver werpelijke houding slechts bij heel en kele verenigingen werd aangetroffen, schrijft de jury. De beoordeling De jury deelt voorts mede met haar uitslag nimmer te willen beweren, dat deze of gene vereniging de beste Is van Zeeland; ook wil zij niet aangeven wel ke vereniging beter of slechter ls. De jury geeft uitsluitend met haar uitslag weer haar bevindingen, die zij opdeed bij een bepaalde voorstelling op een be paalde avond van een bepaald stuk. Het is ln het geheel niet uitgesloten, dat eenzelfde vereniging met een ander stuk wellicht tot veel betere prestaties komt; zelfs is het ook mogelijk, dat een vereniging met hetzelfde stuk maar op een andere avond met een totaal andere voorstelling voor het voetlicht komt. Opgemerkt wordt, dat er in Zeeland nog te weinig goede regisseurs worden gevonden. Ingezonden Mededeling (adv.» DIT IS de manier om verstopping te over winnen Drink 'o morgens vroeg en s avonds vóór het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar he* t0}1®1; Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e weekelke avond één - de ween om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Lever- pilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig Is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken bovendien dat de ingewanden daarna ?P regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardluvigheid af, u is een ander mens. En mocht u la*®r door zorgen, door te veel eten, oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVLR- PILLETJ ES - f 1.20 per flacon. De 60-jarige P. H. uit Harlingen viel van zijn bromfiets en was op slag dood. NIEUWE KOUSEBANDRIDDERS trekt door Amsterdam ■t/ apitein Frans Ban- Vervolgens rukt de stoel befaamde jaarlijkse in- rU ning Cocq, de een- via de ambtswoning van tocht van Sinterklaas in trale figuur op Rem- burgemeester d'Aïlly, die de hoofdstad. Het doel brandts Nachtwacht, zal de kapitein zal toespre- van deze Nachtwacht zaterdagavond 14 juli a.s. ken en diens wakkere manifestatie is op popu- om tien uur met zijn lui- mannen voorbij zal zien laire, doch historisch en tenant Willem van Ruyn- trekken, naar de Nieuwe artistiek verantwoorde burch en de anderewijze de acteur Ben schutters en personen, c„L„ i Groenier voert de regie die op dit schilderij JCrlOOn SCnOUWSpel Rembrandt nog eens staan, het oude Amster- QQ 1 A :u|: onder de aandacht van damse raadhuis het elke Amsterdammer te koninklijk paleis op de brengen aan de voor- Dam verlaten. Vóór het Spiegelstraat. Deze straat avond^van de herdenking stadhuis staat dan reeds der antiquairs zal geheel van zijn geboortedag op de volledige compagnie met kaarsen worden ver- 15 juli. schutterij, vier korpo- licht. Het slot is het De costuums worden raalschappen van elk Rijksmuseum, waar de zo natuurgetrouw moge dertig piekeniers, aange- nachtwacht zijn plaats lijk ontworpen door een treden, alsmede vijftien op symbolische wijze leerling van de rijksaka- man ruiterij, een mu- weer in de lijst zal in- demie voor beeldende ziekkorps en fakkeldra- nemen. De compagnie en kunsten in Amsterdam, gers. Banning Cocq zal de muziek marcheren Richard Flink is aan een kort gesprek voeren dan terug naar de Dam, gezocht voor de rol van en vervolgens zijn man- waar een taptoe zal de kapitein en André van nen inspecteren. Daarna worden gegeven. Heuv„i voor de marcheren allen af voor Deze spectaculaire n ,,,nr een tocht door Amster- manifestatie is op popu- tenant. De teksten wor- dams binnenstad. Een wordt georganiseerd door den geschreven door de tweede inspectie volgt het initiatief comité Am- Amsterdamse journalist op het Rembrandtplein. sterdam, bekend om de Evert Werkman. In de St. George kapel van het kasteel Windsor vond de plechtige installatie plaats van nieuwe ridders in Orde vart de Kouseband, Tot de nieuwe rid ders behoorden Sir Anthony Eden, Graaf Attlee en de Graaf van Iveagh. Op de foto ziet men van links naar rechts de Graaf van Iveagh, Graaf Attlee, Sir Anthony Eden en Sir Win ston Churchill tijdens de processie, waarin ook Koningin. Elizabeth, het hoofd van de Orde, en Prins Philip meeliepen. Van de Leestafel Het groeide. Herinneringen van M. E. H. Saudberg-Geisweit van der Netten. tJitg. ten Have. f 7.90. Een 82-jarige dame 'geeft in deze herinneringen een beeld van de vele veranderingen, die in haar jaren op alle terreinen van het leven, maar vooral in het leven van de vrouw, hebben plaats gegrepen. Opvallend is de frisheid, het jong van hart gebleven zijn van de schrijfster. Aan de hand van allerlei documentatie laat zij zien „hoe het groeide". Hoewel dankbaar voor het geen de „goede oude tijd" aan goeds schonk, weet zij ook blijmoedig allerlei veranderingen te aanvaarden en te waarderen. Een boek waaruit jongeren kunnen leren, dat de vele voorrechten, die zij hebben, niet vanzelf tot stand gekomen zijn en die daarom tot dankbaarheid stemmen tegenover hen, die deze voor hen hebben verworven. Maar ook een boek voor ouderen, die hier kunnen leren hoe men, oud zijnde, tóch jong van hart kan blijven. Alzo is de Zoon des mensen Heer ook over de sabbat. Marcus 228. Mogen Jan en ik een eindje fietsen, moeder? Nee, Piet, je weet best, dat doen we niet op zondag. Hè, wij mogen ook nooit wat. Ik vind die zondag maar een ver velende dag. Ik wou, dat het maar weer maandag 1 vas. Dan kun je tenminste doen wat je wilt. Piet heeft nog niet zoveel van de zondag begrepen, 't ls ook nog niet zo eenvoudig om dat te begrijpen. Vader en moeder vinden het maar moeilijk om Jan en Piet duidelijk te maken, hoe het nu precies zit met die zondag. Want het moet niet zo worden, dat de kinderen die zondag maar een nare dag gaan vinden. Een dug, waarop je heel veel dingen niet mag. Want het is helemaal niet een kwestie van wel of niet mogen fietsen, voetballen, schaatsen, zwemmen enz. We mogen nooit ons uit gangspunt nemen in mogen of niet mogen. Want daar zit achter, dat we de zondag eigenlijk, net als de farizeërs in Jezus' dagen, dis eén soort verbodsdag beschouwen. En daar komt de Here Jezus juist zo fel tegen op. Hij wil niet, dat Zijn dag een verbodsdag is, maar een feestdag. De Zoon des mensen is Heer van de sabbat. De zondag is de dag van de Here. Op de Joodse sabbat heeft de Here Jezus in het graf gelegen. Daar mee wordt tegelijk de sabbat begraven. En dan staat Jezus op op de eerste dag van de week. Op de zondag. En daarom is deze dag voort aan een feestdag voor alle mensen, die horen bij de Here Jezus, die met Hem zijn opgestaan tot een nieuw leven. We kunnen zeggen: elke zondag vieren we opnieuw de verjaardag van de Here Jezus. Een verjaardag, dat is wat aparts, wat bijzonders. Dat weten de kinderen ook best. Op je verjaardag mag je zeggen, wat je graag wil eten. En dat gebeurt. Waarom gebeurt dat nu? Wel, op je verjaardag dan draait alles om jou. Dan sta jij in het middelpunt. Dan komen vriendjes en vriendinnetjes op visite. En ze nemen wat voor je mee. Allemaal cadeaus voor die ene jarige. Zo is de zondag de verjaardag van de Here Jezus. Dan zijn alle mensen, die veel van de Here Jezus houden, erop uit, om Hem een plezier te doen. Ze weten: Hij wil graag, dat wij vandaag naar de kerk gaan. Dan gaan we natuurlijk. Zovaak als we maar kunnen. Want Hij wil vandaag weer tot ons spreken. Hij wil graag, dat wij Zijn dag heiligen. Dat we er een aparte dag van maken, anders dan de andere dagen. En daarom mogen we rus ten van ons werk op deze dag. En daarom brengen we deze dag zo rustig mogelijk door. We maken dus geen grote reizen en fietstochten op deze dag. Immers, het is de dag van de Here. Zijn feestdag. Zijn verjaardag. Nee. 't is niet onze vrije dag, waarop wij doen, waar wij zin in heb ben. 't Is de verjaardag van onze Heer. Zo'n hele dag vragen we telkens weer: waarmee kan ik de Jarige, de Here Jezus, nu een ple zier doen? Wil Hij, dat vader en moeder niet de hele avond op visite gaan, maar een spelletje doen met de kinderen, wel, dan gebeurt dat. De Here wil het. Ja de ouders moeten wel eens een offer brengen om de zondag tot een feestdag te maken voor hun kinderen, en zo voor de Here Jezus. En de jongens en meisjes, die wat ouder wor den, die gaan het begrijpen. Het gaat niet om mogen of niet mogen. Het gaat om de Here Jezus. We mogen alles, maar we doen verschil lende dingen niet. Want we weten: dit is niet onze vrije dag, maar de verjaardag van de Heer. Als we de zondag zo vieren, dan gaat hij aan zijn bedoeling be antwoorden. Dan wordt deze dag een krachtcentrale voor de volgen de week. Dan Wordt één dag geheiligd; dat betekent niet, dat de an dere dagen onheilig zijn, dat we op de andere dagen zelf maar weer gaan uitmaken wat we willen. Nee, één dag luisteren we in het bij zonder naar zijn stem, opdat we de hele volgende week aan zijn hand kunnen gaan. Men heiligt een deel, één dag, om de aanspraak op het geheel vast te leggen. Zo blijft het feest, ook alle werkdagen. Maar op zondag is het toch iets bijzonders. Lezer, een goede feestdag gewenst. G ROOTSTE SCHILDERIJ TER WERELD (Van een onzer verslaggeefsters) (LI et grootste schilderij ter wereld is veertien meter hoog en heeft een oppervlakte van 1680 vierkante meter. De naam van dit mees terwerk is wereldberoemd, want wie heeft nog nooit van het Panorama Mesdag gehoord? Het pa norama is een van de bezienswaardigheden, die jaarlijks vele duizenden bezoekers om precies te zijn gemiddeld 200.000 in Den Haag brengt. De meeste mensen, die voor het' eerst het panorama aanschouwen, kunnen niet meer dan een bewonderend; „Oóh.uitbrengen. Als zij de laatste trede van het kronkelende trapje, dat naar de eerste verdieping van het gebouw voert, bereiken, ontrolt zich voor hun oog een schitterend vergezicht. Dat trapje is de grens tus sen het Den Haag en het mondaine Scheveningen van tegenwoordig en het vissersplaatsje Scheveningen, zo als dat er precies 75 jaar geleden uitzag. Enkele vissersschepen zijn bij gebrek aan een haven op het strand getrokken, een eindje verder oefent een troep soldaten en ook de nettenboetsters ver vullen toegewijd haar taak. In de straten van het dorp spelen een paar kinderen en de huisjes met hun rode daken zien er zó vriendelijk uit, dat men er zo wel binnen zou willen stappen. Indrukwekkend gezichtsbedrog Inderdaad, alles is zo natuurgetrouw weergegeven, dat men zich maar moeilijk ban voorstellen, dat het een schil derij is wat men ziet. Alleen aan de enorme afmetingen van de klomp (die toch maar maat 85 is), van het ver roeste anker en van de oude laars, die naar het schijnt door een reus achteloos op het zand tussen het doek en het hekje waarachter men staat, z(jn neergegooid, ziet men, dat het hele panorama berust op gezichtsbedrog, zij het dan een bijzonder overtuigend en indrukwekkend ge zichtsbedrog. Zo is het ook bijna niet te geloven, dat de werkelijke afstand van het strand tot de horizon slechts 1.65 meter is, terwijl het toch schijnt of de wijde watervlakte met zijn rollende golven zich over honderden en nog eens honderden meters uitstrekt Meesterwerk Het doek is opgehangen aan een cirkelvormige roede. De middellijn van deze cirkel is, hoe ongeloofwaardig het ook moge klinken, slechts 35 meter. Op het plat form, vlak naast het trapje, staat een glazen cylinder, waarop Mesdag in 1880 het panorama schetste. De voor bereidingen voor dit grootse meesterwerk vonden alle in Scheveningen zelf plaats en zij namen vele maan den in beslag. Samen met zijn vrouw en zijn twee andere medewerkers maakte Mesdag afzonderlijke Waarheen in de vakantie? (V) schetsen van alle aspecten van het vissersdorp, de zee, het strand, de schepen, de huizen en de boulevard. Het panorama zelf werd in 1881 in slechts vier maan den geschilderd, hetgeen betekent dat er iedere dag zo'n 17 vierkante meter gereed kwam. Mesdag schil derde de zee en de schepen, zijn vrouw, Sientje Mesdag- Van Houten, het dorp, Th. de Bock de lucht en de dui nen, terwijl G. H. Breitner de kavallerie en de artillerie voor zijn rekening nam. Vanzelfsprekend is het gebouw in de Zeestraat speciaal voor dit doel geconstrueerd. In het dak bevinden zich 320 grote ramen, die het licht doorlaten, zodat het panorama nog meer een volkomen natuurgetrouwe indruk maakt. Om te onthouden Het Mesdag-museum, Zeestraat 65, Den Haag, is vanaf Staatsspoor te bereiken met tramlijn 1 en vanaf Hollandse Spoor .met lijn 8. De toegangs prijs voor het panorama bedraagt 15 cent per persoon. Nederlander deed vondst in Cambridge Oudst bekende De Nederlandse Organisatie voor Zuiverwetenschappelijk onderzoek heeft de heer L. Fuks, conservator van de „Bïblio- theca Rosenthaliana" (universi teitsbibliotheek te Amsterdam) een subsidie verleend voor de uitgave van een door hem in Cambridge Egyptische geschriften en fabel over zieke leeuw gevonden handschrift uit het jaar 1382. Dit manuscript bestaat uit geschriften, die tot dusverre de oudst bekende literaire werken in het Jiddisch zijn. De eerste tot nu toe bekende werken van de Jiddi sche literatuur dateren immers uit de 16de eeuw. In een onderhoud met het ANP ver telde de heer Fuks, dat hij in de herfst van 1953 te Cambridge vertoefde. „Ik heb", zo vervolgde hij, „de gewoonte mijn vakanties in archieven en biblio theken door te brengen en in het ge noemde jaar was de keuze op Cam bridge gevallen in verband met het feit, dat de „Bibliotheca Rosenthali ana" in 1951 in het bezit was gekomen van de literaire nalatenschap van Dr. Felix Falk. Deze had zich namelijk zijn leven lang beziggehouden met de voorbereiding van een tekst-kritische uitgave van het middeleeuwse Jiddi sche epos „Het Samuëlboek". Aange zien in deze tekst-kritische uitgave enige hiaten bestonden, ging de heer Fuks naar Oxford en vervolgens naar Cambridge om deze weg te werken. De ontdekking In de universiteitsbibliotheek kreeg de heer Fuks een manuscript onder ogen, dat afkomstig bleek uit de Ge- nisa (bergplaats van manuscripten) te Cairo. Genoemd handschrift had zo veel van de vocht cn de worm te lij den gehad, dat het met een ultra vio lette lamp bestudeerd moest worden. Dit onderzoek bracht aan het licht, dat men met een manuscript te doen had uit 1382 en dat op het ogenblik het oudste Jiddische literaire document genoemd kan worden. Vóór deze ont dekking gold als het oudste Jiddische literaire document een Psalmvertaling uit 1490. Inhoud van belang Het gevonden handschrift bestaat uit epische geschriften en een fabel over een zieke leeuw. Onder de epische ge dichten, die handelen oyer Mozes, het paradijs, de aartsvader Abraham en Josef bevindt zich ook het gedicht „Ducus Horant". Dit is een onbekende versie van de „Gudrunsage" (de „Hil- desage"), welke 130 jaar ouder is dan de tot dusverre bekende versie in het „Ambrasser-manuscript". dat uit de wordt uitgegeven 16de eeuw dateert. Voor de Germaan se literatuurwetenschap is dit feit na tuurlijk van zeer veel belang. Voor Nederland heeft de vondst een natio- nale kant aangezien vele geleerden de mening zijn toegedaan, dat de „Hilde- sage" in Zeeland is ontstaan. Van Joods-cultuurhistorisch stand punt uitgezien ligt het belang van het manuscript hierin, dat eruit ge- bleken is, dat in de 14de eeuw in Egypte ook een Joodse gemeenschap afkomstig uit het Duitssprekende taalgebied was gevestigd, die het Jiddisch als voer- en literaire taal bezigde. Naar de mening van de heer Fuks heeft men hier te maken met het repertoire van een Jiddische troubadoer, of zoals deze in de Jood se middeleeuwen werd genoemd een „spielmann". Orgelconcours Haarlem op 10, 11 en 13 juli \A/ egens zijn benoeming tot hoogle- raar aan het conservatorium te Buenos Aires, zal de Braziliaanse orga nist Hector Zeoli niet deelnemen aan het internationaal orgelconcours, dat in juli te Haarlem wordt gehouden. In zijn plaats zal de Canadees John Lee Morgan naar Haarlem komen. De vijf deelnemers: Leopold Hager (Salzburg), Wolfram Gehring (Keulen), John Lee Morgan, Klaas Bolt (Haarlem) en Joh. van Dommele (Bennekom), zullen op Dinsdag 10 Juli in de Grote Kerk wer ken naar eigen keuze ten gehore bren gen. Na afloop zal, ter herdenking van het feit, dat Mozart In 1766 het orgel ln de kerk bespeelde, door burgemees ter mr. O. P. F. M. Cremers een ge denksteen worden onthuld. De improvisatiewedstrijd is op Woens dag 11 juli in de Grote Kerk. De Jury bestaat uit Anton Heilier (Wenen), Finn Vidoro (Gentofte, Denemarken) en Sem Dresden. Een dag later zullen de leden der jury een concert in de Grote Kerk geven. Tot besluit van het orgelconcert volgt op vrijdag 13 juli lib het Concertgebouw een concert voor orgel en orkest met medewerking van het Noordhollands Philharmonlsch Or kest en het N.C.R.V.-vocaal-ensemble. De Haarlemmer Albert de Klerk zal de Sonatine voor orgel van Josef Frie- drich Doppelbauer (Oostenrijk) ten ge hore brengen. Dit werk is bekroond in de prijsvraag van de commissie Inter nationaal orgelconcours. OVERWERK. Het lijkt ook ons vrijwel zeker, dat de manier, waarop van u overwerk worpl gevraagd, niet door de beu gel kan. Na kunt u zich het beste eens in verbinding stellen met de arbeidsinspectie. Of met de politie. Beide instanties weten wel midde len om deze toestand te „ontdek ken", zonder dat u hierdoor in moei lijkheden komt. Het kan zo heus niet doorgaan, dat zijn we met u eens.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9