Waarom kanten communisten zich tegen vrije Duitse verkiezingen? Middenstanders het slachtoffer van de prijsstabilisatie? n iSMkïk Amsterdamse aris raakte verslaafd aan gebruik van morphine Groter vrijheid mogelijk Snelle toename verwacht van aantal televisietoestellen Bijbelgenootschap leverde vorig jaar in Nederland 96.322 bijbels af reeds drommen Schoenmakersgezellen verlaten steeds meer het vak Verklaringen van Dulles Geluidversterkers en boor apparaten in „EHatha" Amnestie in Oost-Duitsland Verbetering programma's Hoofdagent van politie bij ongeluk omgekomen Otio John in ziekenhuis Verzending naar het buitenland van veel groter omvang Afscheid Als kosten verder stijgen, moet broodprijs omhoog Auio en televisie er zijn Handelaar in marihuana veroordeeld die op een van taalgeleerden Patroons wensen hun prijzen aan te passen Eis: eerst cel, daarna inrichting Radio* /rijdag 22 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Ingezonden Mededeling (adv.) WASHINGTON, 21 juni. Foster Dulles, de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, heeft in een verklaring over de huidige politiek van de Sowjet-Unie gezegd dat de mannen, die nu in de Sow- j et-Unie aan de macht zijn, onder Stalin zeer goed wisten wat er gaande was. Chroesjtsjef en Boelganin hebben geprofiteerd van Sta- lins zuiveringen binnen de partij, zo verklaarde Dulles. Dulles zei er zich over te verwon deren dat de communisten, ondanks het feit dat zij hoog opgeven over de zegeningen van het communisme, zich toch nog verzetten tegen het houden van vrije verkiezingen in heel Duits land. Vrezen de communisten, aldus Dulles, dat het Duitse volk zich zal afwenden van de zg. sociale winst, die 't commu nistisch regiem aan Oost-Dnitsland heeft opgelegd? Indirecte agressie Dulles merkte voorts op dat het we zen van het communisme niet is ver anderd. De Sowjet-industrie werkt nog uit alle macht aan de ontwikkeling van krachtiger atoom- en waterstofwapens. Bovendien ontwikkelen de Sowjets een nieuwe „indirecte agressie" door middel van technici, die deel uitma ken van het politieke apparaat van het internationale communisme, en die zij in landen, die economische hulp kun nen gebruiken, als agneten willen plaatsen. VOORBURG, 21 juni. Onder pre sidium van prof. L. H. v. d. Meiden, rustend hoogleraar te 's-Gravenhage is in het gebouw „Forum" de 68e al gemene vergadering gehouden van het Chr. Instituut voor Doofstomme kin deren „Effatha", De vergadering was zo druk bezocht dat niet alle belang stellenden in de grote zaal van „Fo rum" een plaats konden krijgen. De heer T. v. Dijk werd als be stuurslid herkozen. De heer C. Tim mer, directeur der school werd be noemd tot directeur van het gehele instituut, de twee dagscholen en de twee nijverheidsscholen. Hij vertelde een en ander over het verschil in me thoden hij het onderwijs aan de doof stommen voorheen en thans. 90 kin deren, die op Effatha onderwijs ont vangen beschikken over een indivi dueel hoorapparaat, terwijl in de eer ste klassen geluidsversterkers zijn aangebracht. Effatha beschikt boven dien thans over de nieuwste appara- turen. Bij de rondvraag bepleitte een der aanwezigen het aanschaffen van een televisietoestel voor de kinderen. Hoe zeer dit woord in de vergadering weer klank vond bewijst wel de collecte die voor deze zaak gehouden werd en die staande de vergadering f356.op bracht. Na afdoening der agenda hield dr. G. P. v. Itterzon, Herv. predikant te 's-Gravenhage een opwekkende rede waarin hij het onderwijs in een Ara bische school en in een Nederlandse v orgeleek en zijn gehoor de betekenis van het chr. onderwijs op het hart bond. De vrije landen mogen hun waak zaamheid niet laten verslappen en zij moeten hun politiek ter verzekering van de vrede handhaven. Naar werkelijke vrijheid Wij kunnen hopen, dat de krachten die nu in de Sowjet-Unie en de com munistische landen aan het werk zijn, de communistische leiders steeds meer zullen brengen tot naleving van de be ginselen der vrijheid. Zo zal het begin van een tijdperk van werkelijke vrij heid in de gehele wereld kunnen aan breken. Voor de eerste maai in vele jaren is die mogelijkheid nu duidelijk zichtbaar, zo besloot Foster Dulles. BERLIJN, 21 juni. Reuter. De Oostduitse regering heeft medege deeld dat ongeveer 19.000 gevangenen, voor hun straftijd om was, op vrije voeten zijn gesteld. Het bureau van de premier heeft medegedeeld dat 11.896 der vrijgelate nen zich, in het kader van de „koude oorlog", aan misdaden schuldig heb ben gemaakt. Voorts werden 3.169 per sonen, die tot gevangenisstraffen van minder dan een jaar waren veroor deeld, op vrije voeten gesteld, evenals 3.308 voormalige nationaal-socialisten, die door Sowjetrussische krijgsraden of Oostduitse gerechtshoven wegens oorlogsmisdaden waren veroordeeld. Voor de afd. Zierikzee van de NCVB sprak Mevr. T. Diemer-Iindeboom over „Het gezin in de veranderde we reld". Na gereedkomen sieunzenders De man, die ongeveer in het jaar 105 na Christus de nederzetting Noviomagum (het huidige Nijmegen-west) tot stad ver hief, keizer Trajanus, zal, indien de ge meenteraad zijn fiat aan het voorstel van b. en w. geeft, geëerd worden met een standbeeld op een naar hem te herdopen plein. 's-GRAVENHAGE, 21 juni. Gis termorgen is een team van de Haagse politie naar Tilburg vertrokken om deel te nemen aan de zogenaamde „Brabant rit" van de politie. Tussen Rotterdam en Dordrecht is een motor met zijspan van deze Haagse ploeg uit de bocht gevlogen en tegen de afras tering terecht gekomen. De 44-jarige hoofdagent G. H. J. B. die in de zij span was gezeten, werd er uitgeslin gerd en was op slag dood. De ploeg neemt nu niet aan de rit deel. KARLSRUHE, 2 ljuni. DPA. Dr. Otto John, de voormalige leider van de Westduitse veiligheidsdienst, die naar het oosten uitweek en terugkeerde, is van de gevangenis naar het ziekenhuis overgebracht. Hjj wordt vastgehouden onder verdenking van verraad en blijft in arrest. 's-GRAVENHAGE, 20 juni. In verhouding tot andere landen van soortgelijke omvang is het aantal televisie-ontvangtoestellen in Nederland niet onbevredigend. De toekomst houdt de belofte van een snelle toeneming van dit aan tal in door de verbetering der pro gramma's en het gereedkomen van steunzenders. Wanneer nu ook de prijs van de ontvangtoestellen zou dalen dan zijn de kansen voor de Nederlandse televisie zodanig, dat de overheidsbijdrage zal kun nen afnemen en de televisie in steeds ruimere mate uit de kijk gelden zal kunnen worden gefi nancierd. Dit is de conclusie van het verslag over 1955 van de Ne derlandse televisie stichting. Over de groei van de televisie in Nederland zegt dit verslag ondermeer, dat het aantal zenduren in 1955 bijna verdubbelde (er werd 577 uur uitge zonden tegen 302 uur in 1954). De moeilijkheden waarmee de televisie nu te kampen heeft, zo gaat het verslag verder, liggen voor een groot deel in het financiële vlak. Ingediende begro tingen worden pas laat in het jaar goedgekeurd en dan veelal tot een lager bedrag dan was voorzien. Toneel Voorts wijst het verslag op de moei lijkheden die tot nu toe specifiek voor de televisie zijn, omdat de uitzendin gen anders dan bij de geluidsom- Chr. Bakkerspafroons in Arnhem bijeen (Van onze §-redacteur) ARNHEM, 20 juni. Alle zorgen en moeiten, waarmee de bak kers thans te kampen hebben, passeerden de revue in de jaarver gadering van de Bond van Chr. Bakkerspatroons. De voorzitter, de heer P. Koning uit Amersfoort, verklaarde, dat de bond zich geheel achter het streven naar prijsstabilisatie van minister Zijlstra heeft geschaard. Maar men moet dit in ambtelijke kring niet zo interpre teren, dat de prijs van het eindprodukt gelijk moet blijven, ook als de grondstoffenprijzen, de vrachten, de lonen en andere kosten sterk stijgen Want in dat geval is de middenstander het slachtoffer van het stabilisatlcstreven. Wanneer de kosten blijven stijgen, zal de broodprijs omhoog moeten, aldus de voorzitter. Ook over de uitkering ineens van 3 was de voorzitter niet te spreken. Zijns inziens had de regering moetefi hegrijpen, dat bij de huidige arbeids- schaarste ook die kleine ondernemers zich gedwongen zouden zien om de uitkering te verstrekken, die zelf over 1955 een veel te kleine winst hebben behaald. Hierdoor is deze uitkering veel ongunstiger geweest dan een al gemene loonronde, die tenminste door berekend zou zijn. „Regering, doe dat nooit meer", aldus de heer Koning. Het hoofdbestuur is fel gekant tegen ploegenarbeid en nachtarbeid in de bakkerij. Het is verheugend, dat de S. E. R.-commissie, die de bakkerij-para graaf in de Arbeidswet onder de loep neemt, ook de vraag zal bekijken of het mogelijk is een later beginuur vast te stellen voor alle ondernemers en gezellen. Tegen dit latere beginuur kwamen protesten van leden op het platteland, die ueTklaarden nooit met venten klaar te kunnen komen, als pas om 7 uur in plaats van om 5 uur met bakken begonnen mag worden. Sprekende over de parallelisatie verklaarde de heer Koning, dat noch het bakkersbelang noch het algemeen belang gediend wordt met de verkoop van brood in kruidenierszaken. Al het goede, dat de Vestigingswet bracht, dreigt overboord gegooid te worden a!s vooraanstaande figuren uit de le vensmiddelenbranche hun zin krijgen. Tenslotte deelde de heer Koning nog mee, dat de instelling van een be roep niet tevoren kunnen worden vastgelegd, zodat de uitvoerende ar- tisten op de avond van de uitzending aanwezig moeten zijn, wat vooral in het toneelseizoen geen gemakkelijke opgave is. Een lichtpunt is hier, aldus het verslag, de totstandkoming van de televisietoneelgroep. De kosten Voorts vermeldt het verslag van de Nederlandse televisie stichting, dat met de televisie-uitzendingen in Ne derland het afgelopen jaar in totaal een bedrag van f5.102.858.65 gemoeid is geweest, dat is ongeveer f380.000 mmder dan was begroot. Dit overschot is echter te danken aan toevallige factoren. Ingezonden Mededeling (adv.) Volmaakt vakmanschap geeft de Simplex-brommer de hoogde veiligheid LONDEN, 21 juni (AFP). De Britse minister van verkeer, Harold Watkinson, heeft een amendement voorgesteld op de wet over de inrichting van auto's waarin het aanbrengen van een televisie-ontvanger op het dash board wordt verboden. De minis ter vreest namelijk, dat de be stuurder door het kijken naar een televisie-uitzending teveel zou worden afgeleid. Ingezonden Mededeling (adv.) drijfsschap voor de bakkerij bij de S. E. R. is aangevraagd en dat het Waar borgfonds voot de Bakkerij met zijn arbeid begonnen is. VERHEUGEND. De contributie is in de middenstands organisaties altijd een teer punt. Uren lang wordt soms gepraat over een verhoging van enkele guldens per jaar. Het was dan ook verheugend en ver rassend om hier nu eens mee te ma ken, dat een bestuursvoorstel tot con tributieverhoging niet aanvaard werd, omdat de vergadering vond, dat dit niet ver genoeg ging. Met op één na algemene stemmen werd daarna een voorstel van de afdelingen Assen, Drente en Hoogeveen aanvaard, dat een grotere verhoging bevatte. Voor zitter en penningmeester werden her kozen, terwijl het dagelijks bestuur met één lid werd uitgebreid. De heer H. A. Bolt te Groningen werd hiervoor aangewezen. Bij de bespreking van de branche- problemen verklaarden meerdere le den, dat het tekort aan arbeids krachten het ernstigste vraagstuk vormt. Dit geldt vooral voor de kleine zaken op het platteland. Vele gezellen vinden in de industrie be trekkingen met hogere lonen, regel matiger werkuren en een vrije za terdagmiddag. Een Friese afgevaar digde vertelde, dat alleen bij de Phi- lipsfabriek in Drachten al 60 k 70 gewezen bakkersgezellen werkzaam zijn. ROTTERDAM, 21 juni. De recht bank te Rotterdam heeft de 19-jarige classificeerder R. C. uit Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. Hj| had Indische hennep in zijn be zit gehad. De eis was zes maanden ge vangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. AMSTERDAM, 21 juni On der voorzitterschap van de heer J. C. H. Heldring is vandaag te Am sterdam de algemene vergadering van het Nederl. Bijbelgenootschap gehouden. De algemene secretaris, Mr. F. L. S. F. Baron van Tuyll van Se- rooskerken, herdacht in zijn jaar verslag Prof. Dr. A. H. Edelkoort en D. J. Dijk, die veel voor de Bij belvertaling in hun welbesteed le ven hebben mogen doen. Uitvoerig schetste het verslag de stand van zaken met de vertaling der H. Schrift In het buitenland, vooral in Indonesië, waar men weer met Bijbel- druk is begonnen. Nederland, Enge land en Schotland steunen dat werk. In Suriname komt onder leiding van Dr. Voorhoeve een complete Bijbel tot stand. Ook in Oost-Europa nemen de mogelijkheden toe. Gebouw in Weesp Aan gezien het Bij bei huis te Am sterdam te klein is geworden, heeft het hoofdbestuur contact opgenomen met het gemeentebestuur van Weesp om daar een gebouw te zetten voor de opslag van bijbels en andere uitgaven en voor de expeditie. Verzending in 1955 Verleden jaar zjjn naar alle delen van de wereld verzonden: 197.500 ex. bijbels, bijbelgedeelten en bijbelse leesboeken, inzonderheid naar Indone sië. Verder heeft men 28.237 bijbels en bijbelgedeelten in het Nederlands ge in de industrie is meer ie verdienen (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT, 21 juni. In de jaarvergadering van de Chr. Bond van Schoenmakerspatroons werd de positie van de schoenmakers gezellen besprokken. De secretaris, de heer J. Hardenbol, verklaarde, dat het in het belang van de hele branche is, wanneer de lonen en de arbeidsvoorwaarden van de werknemers zo gunstig mogelijk wor den geregeld „Hoe beter de beloning, hoe meer kans er bestaat, dat wij ooit nog eens van de zwarte lonen afkomen", zo zei hij. Een gezel, aan wie op dit moment geen zwart loon uitbetaald wordt, verdient per maand minder dan de ongeschoolde arbeider in de industrie, met als gevolg dat velen het schoenmakersvak verlaten. Momenteel is er een gewijzigde c.a.o. in behandeling bij de Rijks bemiddelaars en de Stichting van de Arbeid, die wel officieus maar nog niet officieel is goedgekeurd. Niet alleen de gezellen, ook de pa troons verkeren in een moeilijke posi tie. De heer Hardenbol achtte het dan ook in ieder geval noodzakelijk, dat de patroons gelegenheid krijgen hun prijzen aan te passen, wanneer zij hun werknemers de onlangs door de mi nister toegestane verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden en de loonsverhoging toekennen. Het bestuur kreeg toestemming van de vergadering om in overleg met de zusterorganisaties een poging te on dernemen, de lonen en arbeidsvoor waarden van de werknemers zo gun stig mogelijk voor de gezellen te rege len. Tevens adviseerde het bestuur haar leden om zo mogelijk alsnog 3 over 1955 aan de gezellen uit te keren. In zijn openingswoord, dat gedeel telijk in het teken van het 35-jarig jubileum van de Bond stond, besprak de voorzitter, de heer M. Tiemens te Groningen, ook de mogelijkheden, die een gezamenlijke Inkooporganisatie voor de opvoering van de produktivi- Waarschuwingen hielpen niet AMSTERDAM, 21 juni. Een Am sterdamse arts, die totaal verslaafd is geraakt aan het gebruik van morphine en die als gevolg van die verslaving diverse misdrijven heeft gepleegd om zich de morphine te verschaffen, heeft voor de rechtbank te Amsterdam te recht gestaan. Hij bekende in Hilver sum uit auto's van collega's morphine te hebben gestolen en hij gaf evenzeer toe, dat hij in Amsterdam van een col lega-arts blanco receptenbriefjes had weggenomen. Hij vulde deze in en haalde daarop morphine in een apo theek. De verdachte bevindt zich drie maan den in voorarrest. Hij raakte reeds eerder aan morphine verslaafd en werd toen gewaarschuwd, echter zon der resultaat. De psychiater adviseerde de man in een psychiatrische inrichting te doen behandelen. De verdachte heeft zijn praktijk reeds verkocht en is bereid de kuur te ondergaan. Daarom eiste de officier 10 maanden met aftrek met de bepaling, dat van de jest 6 maanden voorwaardelijk zul len zijn onder toezicht. Als bijzondere voorwaarde dient volgens de officier gesteld te worden, dat de verdachte zich na het ondergaan van het onvoor waardelijke gedeelte in een psychiatri sche inrichting laat opnemen voor een tijd zolang als de toezicht houdende vereniging dat noodzakelijk acht. De raadsman verzocht de rechtbank de verdachte onmiddellijk naar de in richting te laten vertrekken. Dit ver zoek werd van de hand gewezen. Uit spraak op 3 juli a.s. PARIJS, 21 juni°Reuter-AFP. De Franse regering heeft vertrouwens- stemmingen over haar wetsontwerp tot verhoging van de ouderdomspensi oenen gewonnen. teit biedt. Een door de Federatie van Schoenmakerspatroonsbonden inge stelde commissie heeft in het afgelo pen jaar de wenselijkheid van een dergelijke coöperatie grondig bestu deerd. Iedere schoenmakerspatroon zou na tuurlijk volkomen individueel moeten beslissen of hij al of niet lid van een dergelijke coöperatie zou willen wor den. In een uitvoerige discussie werden echter vele principiële en praktische bezwaren naar voren gebracht door de leden. Ongeveer de helft van de aan wezigen kon het gunstig aduies van het bestuur niet steunen. Een oplossing voor het probleem werd niet gevonden, maar de voorzit ter zegde de leden toe, dat de com missie wanneer de zusterorganisa ties een gunstiger oordeel over een in koopcoöperatie zullen blijken te heb ben bij de verdere behandeling van deze zaak rekening zal houden met de diverse bezwaren die op de vergade ring naar voren werden gebracht. Uit het jaarverslag bleek, dat de C.B.S.P. thans 27 afdelingen en bijna 800 leden telt. HET JUBILEUM. Tijdens een lunch boden afgevaar digden van vele bevriende organisa ties het bestuur gelukwensen aan met het 35-jarig jubileum. Vooral de se cretaris, de heer Hardenbol, werd in het zonnetje gezet. Hij was n.l. 35 jaar geleden een van de mede-oprichters van de organisatie. Namens de afde lingen bood de voorzitter hem en zijn echtgenote een tuinameublement, een kleurige parasol en een fruitmand aan. Tijdens de middagvergadering sprak het Tweede Kamerlid, de heer H. van Eijsden, over „Waar gaan wij heen?" Interkerkelijk zendingsfeest te Nieuwdorp GOES, 20 juni. Voor de vijfde maal heeft de zendingscommissie van de Clas sis Goes der Ned. Herv. Kerk in samen werking met de Gereformeerde Kerken en de Vrij Evangelische Kerk een zen dingsfeest georganiseerd. Ditmaal is als plaats van samenkomst Nieuwdorp uit gekozen. Als sprekers werden uitgenodigd: Dr F. L. Bakker, Geref. Missionair predikant met verlof, die over zijn jongste zendings reis door Indonesië zal spreken en Ds Perdok, Herv. zendingspredikant, die de stand van kerk en zending op Nieuw Guinea belichten zal, plaatst. Deze bijbeluitgaven vertegen woordigden een gewicht van 66.582 kg en werden verzonden in 461 kisten, 335 zakken post en 1323 postpakketten. Er zijn 92.322 bijbels in de nieuwe ver taling en 4000 in de Statenvertaling afgeleverd. Dit jaarverslag en dat van de alge mene penningmeester, de heer W. F. Siilem, heeft de vergadering goedge keurd. Bestuursverkiezing Tot leden van het hoofdbestuur zijn gekozen de heren Jhr. Ir. A. C. D. de Graaff, 's-Gravenhage; Ds. A. A. Kool haas, Amersfoort; P. Mons, 's-Graven hage; Ds. J. H. Sillevis Smitt, 's-Gra venhage en Ds. H. J. de Kievid, Eind hoven. Herkozen zijn Mr. S. P. van Eeghen, Amsterdam, en Ds. C. van der Woude, Leeuwarden. Tot onder voorzitter is benoemd Ds. J. R. Wol- fensberger, Amsterdam en Prof. Dr. P. Boendermaker, Hilversum tot derde ondervoorzitter. Indonesische Bijbelvertaling 's-Middags heeft Dr. J. L. Swellen- grebel het woord gevoerd over „da nieuwe Indonesische Bijbelvertaling". Spr. wees op de snelle gang in de ont wikkeling van de bahasa Indonesia, de eenheidstaal, die hij op het oog had. Er zijn echter ook andere kanten, nl. die van het gewone dagelijkse leven in da dorpen, van het algemeen menselijk denken en voelen. Daar is de ontwik keling veel minder snel en gehaast. En het is juist met die zijden van de taal, dat de Bijbelvertaler het meest te ma ken heeft. Afscheid Tenslotte heeft de vergadering bij monde van het hoofdbestuurslid Dr. W. G. Harrenstein afscheid genomen van de taalgeleerden Dr. L. Onolee en Dr. H. van der Veen. Dr. Van der Veen overzag de 40 ja ren van zijn werk onder de Toradjals. Thans telt de Zuid-Toradjakerk 150.000 leden. Het was een rijk en schoon werk onder deze mensen te leven en te ar- ^Dr^Oriolee sloot zich bij dit dank woord aan. Beiden dankten God voor zijn genade, goedheid en zegen. ZATERDAG 23 JUNL HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Koorzang. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weex- ber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben ja zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Amus.muz. 12.30 Land- en tuinb-meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13 20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.00 Boek- bespr. 14.10 Lichte muz. 14.20 Gram. 14.40 Amateursproer. 15.00 Kroniek van Let teren en Kunsten. 15.40 Amateursprogr. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 V. d. jeugd. 17.40 Musette ork. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverzicht. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aange sloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Radio Filh. ork. en solist. 20.00 „Lichtbaken", causerie. 20.20 Act. 20.35 Gram. 20.40 Muzikaal programma. 21.30 Cabaret. 22.00 Gram. 22.20 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in! Aansluitend Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 Dansmuz. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.25 Vakantiekalender). 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Gram. VPRO: 10.00 Tij delijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 V. d. arb. in de continubedrijven. 11.35 Cello en piano. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Dansmuz. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Gram. 14.35 Streekuitzend. 15.00 Harmonie-ork. 15.20 Politeia en het Socialisme, toespr. 15.35 Concertgebouw- ork. 16.20 Boekbespr. 16.35 Orgel en Ham mondorgel. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Strijkork. 18.50 Gr. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 De Bijbel in het kerkelijk jaar, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Weense muz. 20.55 Soc. comm. 21.10 Van Ur tot Kanaan, progr. naar Joodse motieven. 21.45 Gram. 22.30 Binnen zonder kloppen, hoorsp. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00—17.30 V. d. kind. NCRV: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Bij de Ma riniers in Rotterdam, rep. 21.50 Dagsl. BRUSSEL (324 m.). 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Journ. 15.00 Gram. 15.30 Omr.ork. 15.45 Gram. 16.00 Accor- deonmuz. 16.15 Gram. 16.30 Accordeon- muz. 16.45 Eng. les. 17.00 Nws. 17.10 Gr. 17.20 Koorzang. 17.30 Orgelconcert. 18.15 Volkszang. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Volks liederen. 21.15 Omr.ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Amus.ork. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. GOES, 20 juni. De motorclub „De Zeeuwen" organiseert zaterdag a.s. een voor het clubkampioenschap tel lende oriënteringsrit door Walcheren over een afstand van 70 km. De start vindt plaats om zeven uur te Vlissin- gen, café van de Velde, Badhuisstraat, waar om ongeveer negen uur ook de finish zal zijn. Alle motorrijders kun nen aan deze wedstrijd deelnemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3