f 16.75-f86.50 Hlïïi Is het leven duur? Zeeuwsch Dagblad CRÉGHEL véél schoner. STRALENDE CHARME VOOR ZOMERSE DAGEN Kabouters VIM schuimt en kèn niet krassen '1 Een grote sortering Fleurige Japonnen van Zowel in Middelburg als in Goes QÜeJm cuktétterttiy Dames-pyjama dotH kei schoonmaakster PROFESSOR GRONDIG Zijn ze weer niet als nieuw, Uw pannen... VLUG Ja, Vim's actieve snelschuim weet raad met dat vet en aanzetsel. Al lijkt het nog zo koppig, 't is in een ommezien verdwenen. VEILIG BovendienVim is volkomen veilig. Donderdag 21 juni 1956. ZEEUW SCH DAGBLAD pagina 4 KLOKSTRAAI 9 GOES MIDDELBURG LANGE-NOORDSTRAAT 10-1? XE KOOP: m Ééngezinswoning:, Nieuw- straat No. 22, Oost-Souburg. Direct te aanvaarden. Vesti gingsvergunning na overleg me; B. en W. van Oost- en West-Souburg. Te bezichtigen donderdag 28 en vrijdag 29 juni a.s. van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Inlichtingen bij P. Krul, Van Do. nlaan 14, West-Souburg a contant 30 Are Hooigras. A. Burger, Ruisweg 3, Wemel- dinge PERSONEEL GEVRAAGD: Metselaar of aankomende. En opperman. Fa. P. de Visser en Zn., A 139, Vrouwenpolder DIVERSEN: Laatste inlevering land bouw vakantiebonnen op 23 juni van 2—3 uur in Concor dia, Paspoortstraat, Souburg Ziet U deze en weet U wat die kost in maten 40 tot 48 en in div. kleuren kost deze dames-pyjama kant en klaar f6.95 Zoekt U iets mooiers of leukers in pyjama's? ook die hebben wij voor U in alle mogelijke soorten. Damespyjama's, gebloemd jasje en effen broek kosten maar 9,25. Dus voor U op reis gaat of met vacantie eerst om een mooie pyjama voor weinig geld naar De speciaalzaak Klokstraat 21, tel. 2447, Goes. ledereen zal dit beamen. De huisvrouw moet wikken en wegen, vóór zij gaat inkopen. Dagblad advertenties geven haar dagelijks een overzicht, wat er „te koop" is. Zo kan zij, thuis reed», overzien, welke prijzen haarhet best liggen" Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doet I BEDENK WAT DAGBLADRECLAME VERMAG I brengt de naam er IN! Inlevering van alle oude landbouw-vakantiebonnen op vrijdag 22 juni a.s. van 78 u. bij J. Brand, Kerkstraat, Dom burg Schrijfmachines, Telmachi nes, Rekenmachines, Nieuw en gebruikt. Grote sortering. Kantoormachinehandel v. d. Peijl, Tel. 532, Yerseke LESSEN mm Heer in 't verkeer? Bij Jasperse in de leer! Speci alisten in autorijles, motor rijles en verkeerscursus. Au torijschool Jasperse, erkend en gediplomeerd door de F.N.O.P. Vlissingsestraat 1, Koudekerke, Tel. K 1185—343 Gemeente MIDDELBURG Per 1 augustus 1956 wordt gevraagd een voor de openbare lagere school J en de school voor v.g.l.o. gevestigd aan de Ne- derstraat (niet voor het v.m. ulo-gedeelte). Wedde 1092,- per jaar in totaal, te verhogen met 4 vakantietoelage. Vergoeding aanschaf mate rialen 150,- per jaar. De zgn. jaarlijkse grote schoon maak wordt afzonderlijk vergoed. Aanstelling op arbeids contract. Inlichtingen en aanmeldin gen bij de dienst van Ge meentewerken, Stadsschuur, vóór 1 juli 1956. 1. Naar het reisbureau Met het voornemen zich door niets en niemand te laten storen, had Prof Créghel plaats genomen in een ge makkelijke stoel. Op zijn hoofd droeg hij een kalotje, dat zijn grootvader reeds gebruikt had in de tijd dat onze Professor nog in kniebroek rondsprong. Zijn forsgebouwde gestalte ging ver loren in de plooien van een kamerjas. Juist wilde de geleerde beginnen aan het 13e hoofdstuk van de „Avonturen van Dik Trom", toen er gebeld werd. „Niet thuis", mompelde Créghel ver stoord. Weer een ferme ruk aan de bel. „Ahum", sprak Créghel, „het is misschien wel iets dringends, laat ik maar even gaan kijken". Ontstemd over het feit, dat hij nooit met rust gelaten werd, marcheerde Créghel door de gang naar de voordeur, hij opende deze en zag een postbode met een brief in zijn hand op de stoep staan. „Tja, wat is er", vroeg Créghel. „Ik wilde graag meneer zelf even heb ben", antwoordde de man. „Dat ben ik", sprak Créghel enigszins ver stoord. „Oh,ehik heb hier een aangetekende brief voor U uit Ame rika", stotterde de postbode. „Geef maar hier", zei Créghel en pakte het epistel aan. Plan van uitbreiding en bebouwingsvoorschriften Het hoofd van het gemeen tebestuur van Zoutelande maakt bekend, dat het door gedeputeerde staten van Zeeland goedgekeurde plan van uitbreiding, in uitvoeri ge kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is neder gelegd. Zoutelande, 21 juni 1956. Het hoofd van het gemeen tebestuur voornoemd. D. KODDE. Verpleeginrichting voor langdurig zieken „P >r .goe de" te Koudekerke iW.I, vraagt een Hoold verdeelster voor een afdeling van 60 bedden. Diploma A vereist. Aanstelling in de rang van hoofdverplegende. een verpleegster met diploma A. Sollicitaties aan de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen „Walcheren", Molstraat I, Middelhui'" zó schoon, zó glanzend glad! Geen vuiltje, geen korstje meer! Voor U een extra reden om altijd Vim te eisen, in de gele bus. 1 63.225.160.54 133) Dat brede voorhoofd verried de den ker, de donkere arendsogen vertelden hem dat daar een man vóór hem stond, die de dingen tot op de bodem peilde. Nooit had hij een zó scherp doordrin gend oog gezien. De arendsneus zou aan wreedheid kunnen doen denken, maar ook slechts voor een ogenblik, de wangen hol en doorgroefd door ziekten en zorgen verdreven die gedachte, zodra ze hij hem opgekomen was. Hij zag er niet gelukkig uit; zijn ogen noch zijn gelaat drukten vro lijkheid uit; maar alles sprak van wilskracht en moed. Hier zat een man wiens verstand en ontembare wil over lichaamszwakte zegevierden, waardoor hij één der grootste mannen van zijn tijd werd. „Benedictus Trelawney?" „Om u te dienen. Uwe Hoogheid". De Prins zag de jonge man onafge broken aan. Hjj beschouwde diens fiere, moedige houding, zijn vrijmoe dige oogopslag en zijn fijngevormd hoofd, omgeven door krullende lokken. Hij scheen tevreden, ofschoon een wei nig jaloers als hij opmerkte, hoe le venslustig en vol geestkracht deze jongeman was. „Waarom wildet gij mij spreken?" Die vraag trof hem als een kogel uit een musket, terwijl de Prins zijn doordringende ogen onafgebroken op de jongeling gevestigd hield, alsof hij in diens ziel wilde lezen. „Omdat Engeland u nodig heeft". 't Was niet de bedoeling van Tre lawney geweest om dat antwoord te geven, maar de vraag van de Prins scheen het antwoord uit hem te per sen. Willem lachte droevig, half spot achtig. „Ja, Engeland heeft mij nodig", sprak. hij. „Ik weet het. Maar waar om, waarom?" „Omdat het een koning heeft, die niet weet hoe hij moet regeren en een verrader is van waarheid, recht en godsdienst", antwoordde Trelawney stoutmoedig. Een toornige blik schoot uit 's Prin sen ogen; maar hij achtte een moedig man en hij was reeds bij zichzelf er van overtuigd, dat Trelawney een eer lijk man was. „Neem mjj niet kwalijk, Uwe Hoog heid", ging Trelawney voort, „ik weet hoe na gij aan hem verwant zijt, maar waarheid moet waarheid blijven". „Maar Engeland is krankzinnig", zei de Prins. „Het volk handelt zon der overleg. Door de Rye-House sa menzwering en de opstand van Mon mouth, om over de dwaasheden van Titus Oates maar te zwijgen, maakt het een verstandige regering onmoge lijk. Met zulk een volk kar. Ik geen geduld hebben." „Als Uwe Hoogheid bedenkt hoe het volk de laatste twintig jaar behan deld is", ging Trelawney voort, „zoudt gij toegeeflijker zijn." „Ik ontken niet, dat het een dapper volk is", zei de Prins; „bovendien lij den zij om des geloofs wille, Voorna melijk de Schotten en de zogenaamde Dissenters. Maar hoe kan men nu sym pathie koesteren voor hen, die de wa penen opgenomen hebben voor zo'n zwakkeling als die zoon van Lucy Walters?" Dit scheen hij meer te zeggen, om het karakter van Trelawney te leren kennen, dan wel om te weten te ko men, waarom hij tot hem wenste toe gelaten te worden. „Een tot wanhoop gedreven volk doet vele onvestandige dingen, waar over het later bitter berouw heeft en toch kan het desniettemin wel op- Een verhaal uit de ti(d van Stadh. Koning Willem III recht en trouw zijn", antwoordde Tre lawney. „Waarom had gij u bij Monmouth aangesloten?" „Omdat ik gek was", antwp Trelawney, „gek, omdat ik had nen weten dat Monmouth een keling was en de slaaf van iedere op* komende hartstocht". „Dus niet omdat 't verraad was?" „Verraad, tegen wien?" „Tegen de koning!" „Maar als de koning zelf een ver rader is?" „Gij spreekt vrijmoedig jongeman!" „Wilt gij de goedheid hebben, naar mij te luisteren, Uwe Hoogheid?" „Spreek", zei de Prins, „ik weet dat gij geen leugens zult vertellen". Trelawney, bijna vergetend de nau we familiebetrekkingen tussen Wil lem van Oranje en Jakobus II, ver diepte zich geheel in zijn eigen lotge vallen. Hij vertelde, wat hij gezien en gehoord had. Hij deelde mede, dat dt koning zijn beloften geschonden had en zijn onderdanen vervolgde. Bij ver- haaide wat er met Richard Baxter was voorgevallen; Jeffreys' handelwijze en zijn daarop gevolgd onderhoud met de koning. Hij beschreef het lijden der Presbyterianen in Schotland en der Dissenters in Engeland; deelde mede, hoe Jakobus er zich op verhief, dgt hij niet zou rusten vóór dat Engeland weer onder het gezag van de Pau9 gebracht was. Hij vertelde zijn weder varen in de woning van Henry Dug- dale en in de nacht, toen hü het ver onderstelde huwelijkscontract tussen Karei Stuart en Lucy Walters had ge zien. En dat alles vertelde hij goed en met al het vuur en de verbeelding, die zijn Keltisch bloed hem geschon ken had. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4