Burgemeester D. Lodder vond warm onthaal in zijn eerste gemeente Middelburgse winkeldievegge op heterdaad betrapt Dronken weggebruikers deden dwaze dingen „Slechts gezamelijk is een goed en rechtvaardig bestuur mogelijk" IMWtÊSW mmmmmmm VAN NELLE Krijgt Biggekerke een nieuwe christelijke kleuterschool? Auto sloeg enkele malen over de kop; chauffeur ongedeerd DRIEWEGEN vierde fof laai in de avond feesi Brand in Nobelpoort te Zierikzee Examens kleuter onderwijzeres Examens machineschrijven Bij het stelen van een sloop van kraam op donderdagmarkt zware shag Houtwormbestiijding met BLEYS B.O.B.-4 Met een limonade-vlag als omslagdoek achter het stuur Souwmateriaienfabriek te Koewacht Beledigingen voor politierechter Woensdag 20 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Tijdens reparatiewerk ZIERIKZEE, 19 juni Een korte, maar felle brand heeft van middag de historische Nobelpoort te Zierikzee in het ingewand aan getast. Het binnenwerk van de to ren werd zwaar beschadigd. Om ongeveer twee uur ontstond plotseling brand in de toren toen een werkman bezig was met de bliksem afleider. Zijn firma mag dan de stoere naam „Safety first" (Veiligheid voor alles) dragen, dit verhinderde niet, dat tijdens het solderen eensklaps het houtwerk vlam vatte. Het vuur greep snel om zich heen, zodat de repara teur met een inmiddels aangesleept schuimblusapparaat weinig kan uit richten. De brandweer, die spoedig ar riveerde, slaagde erin het vuur te be dwingen. Om drie uur was men het vuur meester. Burgemeester Dijckmeester was tij dens de blussingswerkzaamheden bij de Nobelpoort, die op de lijst van Monumentenzorg is geplaatst, aanwe zig. MIDDELBURG, 19 juni. Aan de op- leic-ngscursus, verbonden aan de Christ. Kweekschool te Middelburg, slaagden de volgende dames voor het diploma A (praktijk en theorie): M. Boogaard te Goes, A. N. de Bue te Borssele, C. F. Francke te Grijpskerke, C. Hoekman te Krabbendijke, M. A. Hordijk te Delft, M. M. Huissoon te Nieuwdorp, J. M. Kloos terman te Kapelle, J. G. Labeur te Wil- helmirjdorp, D. K. van Luijk te Axel, A. Meeuse te Zoutelande, A. Mol te 's-H. Arendskerke, S. W. Scheele te Sluiskil, I. Smit te 's-H. Arendskerke, J. Slager te Scherpenisse, J. S. van Strien te Ter- neuzen en B. Weststrate te Vlissingen. Voor het theoretisch gedeelte van di- - ploma A slaagden bovendien de dames: - F. Boone te Koudekerke, A. J. Dees te Zaamslag en J. Rottier te Heinkenszand. Het diploma B (hoofdleidster) voor praktijk en theorie werd behaald dooi- de dames: C. Don te Middelburg, E. Gouds waard te Wissenkerke, T. van Roon te Souburg en D. van de Vrie te Biezelinge. Voor het theoretisch gedeelte van diplo ma B slaagden bovendien de dames: J. Steketee te Souburg en G. Streutker te Scharendijke. GOES, 18 juni. Op het te Bergen op Zoom gehouden examen slaagden voor het diploma Machineschrijven de dames Maatje Bazen, Martie Duine, Aagje Goe- - degebuure en de heer P. A. Snoep te St. Annaland; de dames Betsie van Ast, Ma- rietje van Dalen en Lenie de Korte te St. Maartensdijk; Hendrika Lindhout, de heren Adr. Geuze, V. van Poortvliet, J. Rijsienbil te Oud-Vossemeer; mej. Adri Beeke, de heren Jac. C. Hage, P. J. Hage, G. Krijger, K. Otte en P. Oudesluis te Poortvliet; Mieneke van Dalen te Scher penisse; de dames Adri E. Moerland, Adri de Rijke, Willie Stoel en de heer D. J. Letzer te Stavenisse; de dames J. Cor- nelisse, Corrie Vercouteren, Jannie v. d. Dalen, M. W. de Korte, R. Potappel, J. A. Zande en mej. Quist Jd., de heren J. van van Zanten te Tholen; de dames M. Jan sen, A. Maas, J. Sinke, I. Malgo, C. A. Raenberg en de heren D. J. Poleij en F. Schouwenaar te Kruiningen; de dames J. Lous, M. Schrijver, Gré Hage en de heer J. Koeman te Krabbendijke; mej. W. Poortvliet te Hansweert; de heer R. Veerhoek te Wemeldinge; de dames Addy Pieterse, Nily Willemse, Ria Kole, Licia Zuijdweg en de heer B. v. d. Jagt te Yer- seke; de heer S. de Koning te Bruinisse; mej. N. Jonker te Haamstede; mej. N. van Dienst, de heer J. A. Syriër en J. Schiet- tekatte te Nieuwerkerk; mej. N. Bauman, te Renesse; de dames Janny Feijen, To Saman en Annie Berman te Zierikzee. Voor het diploma Stenografie, 165 let tergrepen per minuut, slaagde mej. Bep Timmerman, Zierikzee; voor Stenografie 100 lettergrepen per minuut mej. Leny Kristaiijn te Brouwershaven. Allen werden opgeleid door de heer K. Koetsdijk, te Stavenisse. Zwitserse auto gestolen BERGEN OP ZOOM, 20 juni. In de nacht van zondag op maandag is van de grote markt te Bergen op Zoom een Zwitserse auto ontvreemd, die zondagavond goed afgesloten op het parkeerterrein was gestald. Om 2 urn- had de eigenaar vanuit zijn hotelka mer de auto nog zien staan doch des morgens 6 uur was ze verdwenen. Een door de politie onmiddellijk ingesteld uitgebreid onderzoek heeft nog geen succes gehad. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp, 3. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes; Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen; K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes, A. H. S. Stemerding, Souburg; R. Zui- dema, Goes. DRIEWEGEN, 19 juni De bevolking van Driewegen heeft bur- gemeestersfeest gevierd. Blij en enthousiast. Het dorp was in feest tooi: vele vlaggen wapperden en de straten waren versierd. Tal van erepoorten met „-welkom burgemeester" toohden hoezeer men was ingenomen met de komst van de nieuwe burgervader, de heer D. Lodder. Glorieus was dan ook de intocht. Aan de grens der gemeente stond een feestelijke stoet de burgemeester, met zijn vrouw en zoon tje op te wachten, waarna men naar het gemeentehuis trok. Daar vond de installatie plaats. Vele blijde en hartelijke woorden zijn ge wisseld en de sprekers hoopten dat burgemeester Lodder een goede toekomst in de gemeente Driewegen mag tegemoetgaan. Bij de weegbrug „De Duit", aan de grens, waren talrijke ingezetenen verzameld toen de burgemeester daar arriveerde. De heer De Jager heette hem namens de burgerij har telijk welkom in de gemeente. In middels had de sierlijk uitgedoste stoet (met opgekroonde wagens) zich opgesteld. In een glanzende „slee" nam het burgemeestersecht paar plaats, waarna de stoet door het dorp trok. Bij het gemeentehuis was het grote ogenblik voor Christina Kole aangebroken. Zij mocht ten aanschouwe van honderden ingeze tenen bloemen aanbieden aan mevr. Lodder. Zeer parmant verrichtte zij deze handeling. De installatie In ruim één uur hebben welgeteld 16 sprekers tijdens de installatie in het ge meentehuis het woord gevoerd. Dus kort, maar krachtig. Voor loco-burge meester J. Moerdijk was de eer wegge legd de heer Lodder de ambtsketen om te hangen. Vooraf hield hij een korte toespraak. De heer Moerdijk was van zelfsprekend blij met de komst van de nieuwe burgemeester en hoopte op een prettige samenwerking. Tevens sprak hij de hoop uit, dat burgemeester Lod der zal meeleven met de burgerij, in droefenis en vreugde. „Momenteel is er veel aan het veranderen door de verka veling. Misschien kunnen wij gaan bouwen. Dus staat er uitbreiding der gemeente te wachten" zo zei hii Tot slot wenste hij, dat de heer Lodder on der Gods zegen hier mag werken. In zijn toespraak bracht burgemees ter Lodder dank aan H.M. de Koningin, de minister van binnenlandse zaken en de Commissaris der Koningin. Tevens bracht hij dank, mede namens de in woners, aan de heer Moerdijk voor zijn wnd. burgemeesterschap en aan de heer De Winter, die tijdens de ziekte van de heer Krijger als tijdelijk wet houder had gefungeerd. De heer Krij ger was na een lange ziekte, weer voor het eerst aanwezig. Geen woningnood „Slechts gezamenlijk is een goed en rechtvaardig bestuur mogelijk", aldus de heer Lodder. „Ik zal trachten me zo snel mogelijk in te werken, vooral in de materie van de verkaveling". Hij deelde mede, dat huisvesting voor de Rijkspolitie in zicht is en verzekerde zijn volle medewerking voor de tot standkoming van een dorpshuis en sportveld. Een gelukkige omstandig heid is, dat er geen woningnood is, of schoon enkele gezinnen wel betere huisvesting moeten hebben. Hij riep de medewerking in van de burgerij voor een vruchtbaar beleid zonder onpartijdigheid om zodoende mee te helpen aan de verheffing van het geestelijke, culturele, sociale en ze delijke peil der gemeente. Met de woorden van Paulus uit de brief aan Corinthe („De overheid in dienst van God") aanvaardde hjj het burgemees tersambt. Elfde burgemeester Gemeentesecretaris M. A. Slaakweg sprak een gelukwens uit namens het gemeentepersoneel, hoopte op een goe de samenwerking en memoreerde dat de heer Lodder de elfde burgemeester der gemeente is. Burgemeester Klein van Meppel verklaarde in zijn toe spraak, dat Meppel een man afstaat in welke geen bedrog is. Ook richtte hij zich tot mevr. Lodder: „op u zal in vele gevallen een ernstig beroep worden ge daan". Burgemeester A. A. Schuit van Kort- gene bracht in herinnering de tijd (van 1943'54), toen de heer Lodder daar werkzaam was. „Ik heb u leren kennen als een man, die van aanpakken weet" Eén van een berucht tweetal MIDDELBURG, 19 juni. De politie heeft de 59-j. Mevr. P. F.- K. uit Middelburg, die reeds lange tijd onder verdenking stond van het plegen van winkeldiefstallen en operaties langs de kramen op marktdagen te Middelburg op heterdaad weten te betrappen. Dit ge beurde op 24 mei jl„ toen de vrouwelijke verdachte bij een kraam twee in cellofaan verpakte slopen kocht en er drie in haar tas liet glijden.Dinsdagmorgen stond zij voor de politierechter te Mid delburg, Mr. J .A. Abbing. Deze schetste haar als een raaf, die de schittering van alles wat blinkt niet kan weerstaan. „U heeft een behoorlijk bestaan?" men eindelijk de met raffinement te informeerde de politierechter. „Ja", zei verdachte. „Dus het is meer sport?" Zwijgen van verdachte, waarna de officier zijn requisitoir hield. Mr. G. J. B. van der Dussen vond een bij zonder gelukkige omstandigheid, dat Ingezonden Mededeling (adv.) t)eeJd^ ■^gssmse^ werk gaande verdachte F. heeft kun nen betrappen. Zo terloops verhaalde de officier nog van een groot warenhuis te Middelburg, waar de nadering van mevr. F. en haar vriendin meest al gqwapend met de bekende, grote tassen algemeen consternatie verwekte. De mare „Ze zijn er!" gaat als een lopend vuurtje door het wa renhuis ziet: iedereen is plotse ling op zijn qui-vive. De officier schetste de beruchtheid van de beide dames waarvan er dus één terechtstond. Zijn eis luidde f 75 subs. 15 d., benevens een maand voorw. Ingezonden Mededeling (Adv.) Volledige garantie BLEYS - LEIDEN Morsstraat 39 Telefoon 21078 Voor kleinverpakking vraagt Uw drogist gevangenisstraf met 2 j. proeftijd, waarbij de politierechter zich aan* sloot. Te Nieuw- en St. Joosland nam de grondwerker A. O. uit Arnemuideft op 11 mei j.l. van het land een wiea- houweel weg. Er lagen twee van der gelijke stukken tuinbouwgereedschapt de politierechter veronderstelde, dat O. van de gedachte: ,,'t Is wat veel, laat ik er één meenemen" is uitgegaan (f 40 subs. 8 d., conform). Een 18-jarig Vlissings meubelma- kertje, W. K. H. maakte zich schul dig aan diefstal van een boegspriet en een giek, die hij van een oua jacht sloopte. Tevens lichtte hij pa lingfuiken en heelde hij een zéil, f50 subs. 10 d. (conform). L. L. M. D, een kraanmachinist uit Terneuzen kreeg een boete van f30 subs 6 d, omdat hij op 27 mei in zijn woonplaats 2!4 kg sloopkoper weg nam. De eis was f40 subs. 8 d. Geslaagd. Voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde g. slaagde aan df Rijksuniversiteit te Utrecht J. C. v. d. Veer te Hulst. Eerst op de urgentielijst.. BIGGEKERKE, 19 juni. De Vereniging voor Chr. Kleuteron derwijs heeft thans in gebruik een lokaal van de gerefschool. Dit lo kaal is evenwel ongeschikt voor 't kleuteronderwijs, terwijl boven dien een speellokaal ontbreekt. Het bestuur wil nu overgaan tot de bouw van een nieuwe school. Het opmaken van een plan kost geld, dat het bestuur niet bij machte is te fourneren. De raad besloot tijdens de gisteren gehou den zitting een bedrag van 500 op de begroting uit te trekken, welk bedrag kan worden be schouwd als een gedeelte van de zo schetste burgemeester Schuit de fi guur van de heer Lodder. Verder voerden nog het woord bur gemeester Andriessen van Ovezande, namens B. en S. op dfe Bevelanden; burgemeester Van der Hoop vamSloch- teren te Bennebroek, zijn voorganger; ds. J. van Veen, geref.. pred.: ds. R. Das Herv. pred.; majoor Van Ballegooyen de Jong, namens de Rijkspolitie; bur gemeester Dominicus van Borssele na mens de burgemeesterskring uit de Zak; dijkgraaf D. J. Dees namens het waterschapsbestuur Ellewoutsdijk; de heer J. P. Israël, hoofd der o.l. school; mej. T. C. de Vriezen, hoofd van de kleuterschool, de heer A. Koeman, na mens Burgerlijk Armbestuur en tot slot de heer I. de Dreu, blokhoofd van de B.B. Volksspelen De burgerij heeft volop feest gevierd. Het begon reeds des morgens met kin derspelen en des middags werden op het feestterrein van de familie Goense in de Schoolstraat volksspelen georga niseerd, die des avonds op geanimeer de wijze zijn voortgezet. De muziek vereniging uit Ovezande zorgde hierbij voor de vrolijke noot. Tot slot trok in de late avonduren een lichtstoet door het dorp. Een waardig slot van een uit stekend geslaagd burgemeestersfeest. Botsing zonder ernstige gevolgen ie Lewedorp LEWEDORP, 19 juni De heer gen. De botsing was echter onver- 1 .nil. rl/i krtii/iMrvm_ J. D. J. E. van de B. uit Dordrecht mocht dan vroeg opgestaan zijn, mocht desnoods zijn sponde met het verkeerde been hebben verla ten, over geluk had hij desondanks vanmorgen niet te klagen, toen hij omstreeks kwart over negen heel huids, zonder een schrammetje door de verniélde voorruit van zijn Opel, waarmee hij na een botsing enkele malen over de kop was ge slagen, verliet. Even daarvoor was hij met grote snelheid uit de rich ting Goes komen aanstuiven. Een voor hem rijdend bestelwagentje sloeg links af. Hij zag geen kans meer zijn „voorloper" te ontwij ken. Een vreselijke trap op de rem kon de enige uitkomst bren- Tentoonstelling der Zeeuwse Landbouw Maatschappij Uw vrouw en kinderen, Uw erf en goed, kortom al wat U lief is, moet U beschermen! Zo is het ook met de gewassen op het veld. Bescherm ze tegen ongedierte, onkruid en ziekten met de beste bestrijdingsmiddelen waarmee U kimt werken. Voor Uw grondbewerking en het maaien van de grasmat in Uw boomgaard of Uw siertuin zijn de beste machines alleen verantwoord voor U. Maakt U ge bruik van een hand- of motor-rug sproeier, of heeft U voor Uw boom gaard een sproeimachine eventueel met vernevelapparatuur nodig, ook dan komt het er op aan, de juiste keu ze te doen, waarbij U moet kunnen steunen op een alles omvattende ser vice. Over al deze belangrijke zaken, waarbij ook het beste en nieuwste op het gebied van tuinbouwgereedschap- pen, als o.a. oorverdovend knallende vogelverschrikkers, niet vergeten zijn, kunt U volop en geheel vrijblijvend inlichtingen bekomen op stand no. 4 van de firma Gebr. de Jongh uit Goes. Wij vertegenwoordigen o.a.; Shell Ne derland N.V., A. Boudewijn Zonen te Geldermalsen, Jean Heybroek N.V. te Bilthoven, Saval, Bréda, Alink Hart, Amsterdam etc. Ingezonden Mededeling (adv.) Vlag, die de lading moest dekken MIDDELBURG, 19 juni. De wijze, waarop dronken chauffeurs hun kennelijke staat trachten te verbergen, moge schamel genoemd worden. Tot een dergelijke conclusie komt men, indien men de ge dragingen nagaat van de metselaar E. S. uit Oostburg, die met zijn 24 jaren op 7 mei jl. te Sluis werd aangehouden, toen hij bijna een aanrijding veroorzaakte. S. had.een vlag van een gerenomeerde limonadefabriek rond de hals geknoopt, als een vlag, die de lading moest dekken, zoals de politierechter te Middelburg, Mr. J. A. Ab bing het dinsdagmorgen noemde Dat S. verder tegen de politie zei: in wat verwrongen staal veranderde ,Nee, geen bloedproef, anders ben ik wagen te startenDe eis tegen V. de sigaar", doet hier verder niet ter zake. Het kwam erop neer, dat S. in eerste instantie in het café, waar hij acht a negen glazen bier consumeer de. Is nogal 'n plons" zei de po litierechter een bescheiden demon stratie van zijn dronkenschap gaf, door ten aanschouwe en vermake van een select publiek enige keren het café rond te kruipen. Was hij nu maar blijven kruipen... Thans werd hij veroordeeld tot een week gevangenisstraf en één jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De of ficier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, had twee weken en een ontzegging voor de tijd van een half jaar geëist. Een steenkolenhandelaar uit Ter neuzen, A.' F. E. V., maakte op 2 jan. in zijn woonplaats dezelfde overtre ding. Zijn auto kwam tegen een boom tot stilstand. Nog probeerde V. de deels was 1 mnd. gevang, en 6 mnd. ont zegging. Mr. P. S. Adriaanse, die hem verdedigde, vroeg als stok-achter-de- deur een voorwaardelijke straf. De politierechter vonniste met 'n boete v. f250 subs. 25 d., 6 mnd. ontzegging en 1 mnd. voorw. m. 2 j. proeftijd. Eveneens onder invloed, doch met als vervoermiddel een bromfiets, reed de metselaar L. v. d. H. uit Sas van Gent. Zulks totdat hij, samen met zijn apparaat omrolde, (f60 subs. 12 d., conform). Th. J. C., een los-arbeider uit Hon- tenisse bereed eveneens in zijn woonplaats in kennelijke staat een bromfiets. C., die op dit terrein een recidivist is, hoorde f75.subs. 15 d. en 1 mnd. voorw. m. 2 j. proeftijd te gen zich eisen Het vonnis was con form. mijdelijk, evenals de bovenom schreven capriolen, waarbij de Opel onderste boven op de rijks weg in de richting, waar vandaan hij was gekomen, kwam te liggen. Het gebeurde allemaal bij Lewe dorp. Bij het kruispunt Molenweg- Rijksweg-Scheldestraat. Een kleine bestelwagen, bestuurd door de heer A. L. uit 's-Heer Arendskerke wilde links de Molenweg inslaan. De chauf feur gaf daartoe het vereiste teken aan. Dit sein moet de Dordtenaar koude rillingen hebben bezorgd, want hij was de bestelwagen al zo dicht genaderd, terwijl ook zijn snel heid zo hoog was, dat een botsing niet meer te voorkomen was. Rem men gierden; er volgde een grote klap, terwijl glasgerinkel de caco- phonie van geluiden afsloot. Enkele malen ging de Opel over de kop en toesnellende mannen en vrouwen vroegen zich verschrikt af, hoeveel slachtoffers te betreuren zouden zijn. Niet minder verbaasd waren zij, toen de beide chauffeurs, de een langs de normale weg en de ander langs de voorruit, de wagens verlieten, zonder ook maar een spoortje van verwon dingen te vertonen. Zonder geluk vaart (in dit geval: stopt) niemand tenslotte wel. Ook de bestelwagen werd deerlijk gehavend. Zaterdag weer carillonspel VEERE, 19 juni. Het programma van de carillonbespeling door de heer Th. C. Ferwerda, stadsbeiaardier van Middelburg, op zaterdag 23 juni a.s., des avond van 89 uur, luid: 1. Fan tasie van Flemming; 2. vijf volkslied jes; 3. Das Veilchen van Mozart; 4. Sonatine van Clementi; 5. Vijf volks liedjes uit „Kun je zingen, zing dan mee"; 6. Lied aus Oberon van v. We ber; 7. a. Die Forelle en Wals van Schubert; 8. a. Zandmannetje van Brahms; b. Boerendans van Siep; 9. Allegretto van Burgmuller. AMSTERDAM, 19 juni. Opgericht is de N.V. Platenfabriek Linex Neder land te Koewacht, ten doel hebbend het vervaardigen, bewerken of ver handelen van lichte bouwmaterialen en van materialen gebruikt in de meubel industrie, meer in het bijzonder van geagglomereerde panelen en platen enz. Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 1.000.000, verdeeld in 2000 aandelen, elk groot f 500. Geplaatst zijn 800 aandelen, volgestort in contanten. Directeuren zijn de heren A. en R. de Witte en Ch. Leva, commissarissen zijn de heren G. en J. de Witte. Allen zijn woonachtig in België. stichtingskosten. Eerst nadat het schetsplan gereed is kan een ver zoek worden ingediend om op de urgentielijst te worden geplaatst. In beginsel werd besloten tot aan leg van een eindje straat in het kade* van het uitbreidingsplan. De voorzit ter deelde mede, dat aan bouw- en woningtoezicht zal worden opgedra gen voor de gehele straat, die in dit plan valt een exploitatie-opzet te ma ken, waarin de kosten van het onder havige gedeelte worden verwerkt. Op de verzoeken van de besturen der beide scholen voor de aanschaf van een stofzuiger werd gunstig be schikt, evenals op het verzoek van 't bestuur der geref. school om de af- heining van het speelterrein te verho gen in verband met het gymnastiek onderwijs. Aan de Ver. voor chr. kleuterschool- onderwijs werd een vergoeding van f500 vastgesteld, zijnde de huur, dia de vereniging moet betalen aa» d# geref. school voor het 'gebruik van 'A lokaal. Bij de begrotingswijziging voor 1958 werd een extra-bedrag uitgetrokkeji voor het verder klaarmaken van da overgang naar de duinen. Nieuwe regeling bijdrage- verlening aanleg industrie terrein MIDDELBURG, 19 juni Ged. Sta ten hebben de Prov. Staten voorge steld in te trekken besluit van 23 de cember 1952 inzake het verlenen van subsidie in de onrendabele kosten van de aanleg van industrieterreinen. Zij stellen voor in daartoe leidende geval len aan gemeenten subsidie te ver strekken in de kosten van aanleg en wel ten hoogste tot de helft van hei verschil tussen de kostprijs per vier kante meter, nadat de rijksbijdrage in mindering is gebracht en de verkoop prijs per vierkante meter, waarbij alf kostprijs per vierkante meter wordt beschouwd de prijs, welke ten grond slag ligt aan de rijksbijdragen. Deze voorstellen staan in verband met het feit, dat de regeling voor het toeken nen van bijdragen uit de rijkskas in de aanleg van industrieterreinen gewijzigd. MIDDELBURG, 19 juni. Wanneer men enigermate op d« hoogte is van de verhouding, waarin enkele Middelburgse gla zenwassers tot elkaar staan, kan men zich levendig de concurren tiestrijd, die in dit kleine wereldje woedt, inbeelden. De 53-jarige J. G. S. stond voor de politierechter omdat hij zijn geachte confrère, C. M. uit Mid delburg, een belediging had toege voegd. S. kon zich niet herinneren ooit zo iets over zijh mede-wasser te hebben gezegd. Waar S. zich wel op liet voor staan, was, dat hij het goed meent met alle collega's. Niet alleen Het zijn echter niet alleen glazen wassers, die allerlei nare dingen te gen elkaar zeggen. Na een roddelge schiedenis uitte de 42-j. mej. W, J. uit Middelburg zich op een zodanige wijze tegen één van haar sexegenoten, dat deze van schrik naar de politie liep. Verdachte voerde aan, dat zij óók met water had kunnen gooien of met een bezem had kunnen slaan De ei swas f 15 subs. 3 d., het von nis f7.50 subs 3 d. „Waar haal je 't vandaan man?" vroeg de politierechter in opperste verbazing aan de 54-ja. J. A. K., die te Breskens, zonder beroep, verblijf houdt. Deze was n.l. op het idee ge komen zijn buurvrouw een „smerige luizebos" te noemen, iets dat alleen reeds door de vermeende aanwezigheid van dit algemeen verachte en geweer de ongedierte stof tot overpeinzing geeft..,, (f10 subs. 5 d.).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2