BIJNA 300 B.B.-ERS STREDEN OM HOOGSTE PROVINCIALE EER Oiympia kwam nog dichter bij leiders Ambonees bewerkte Hansweertse P.T.T.-man met boksbeugel Zeeuwse journalisten waren niet bang voor lange tenen... Jan Provoost, Domburg werd Zeeuws kampioen ringrijden Peter Post reed ïn Oostburg rechtstreeks op de zege af Maandag 18 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Jhr. De Casembroot. 3.B. ook in vredestijd van grote waarde" Zeeuwse prijs voor Mej. Dr. H. C. M. Ghijsen Zierikzee en Tholen Lokale automatisering Cadzand en Sluis een zaak, die allen aangaat pagina 2 Puinhopen, brand en gewonden ie Goes GOES, 17 juni Acht blokploegen, negen opruim- en reddings ploegen en tien mobiele geneeskundige teams (MGTs) uit alle hoeken van Zeeland hebben zaterdagmiddag te Goes een verwoede strijd ge leverd om de hoogste provinciale eer in de B.B.-wereld De bijna 300 strijdlustige B.B.-ers hebben elkaar geen duimbreed toegegeven. Temidden van kermende gewonden, rokende puinhopen en wankele ruïnes hielden zij het hoofd koel en leverden het bewijs van wat zij bij een eventuele oorlog of ramp kunnen presteren. Er is hard en goed gewerkt. Maar uiteindelijk moesten de teams toch hun meerderen erkennen in de gehelmde mannen en vrouwen van Wal cheren (Serooskerke), Schouwen (Zierikzee) en Tholen, die elk een prachtige beker uit de handen van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot mochten ontvangen. Het half gesloopte huis („huize Door- n 1 r II snee") naast de brandweerkazerne fun- D 6 K C T S VCCT -6f"00SK6rk6, geerde als operatieterrein van de blok ploegen. Er was een bom ingeslagen en op de bovenverdieping brandde het vervaarlijk. Opgesloten bewoners rie- 8en om hulp, terwijl de wankele muren reigden in te storten. Toen ging de alarmbel en de eerste blokploeg, die van Middelburg, ijlde naar de plaats des onheils. Bevelen klonken, ladders werden tegen de muren gezet en bin nen enkele minuten hadden de onver saagde B.B.-ers zich ontfermd over de GOES, 16 juni. De grootste verras- ging van de Zeeuwse Culturele Dag is de uitreiking geweest door de Com missaris der Koningin van de Zeeuv/se prijs voor culturele en maat- fch: pelijke arbeid aan mej. dr. H. C. M. aijeen to Domburg. Deze prijs, ten be :,ge van 600,werd enkele ja ren geleden door ged. staten ingesteld •n nu voor de eerste maal uitgereikt. De verrassing was voor mej. Ghijsen wel het grootst: zij had nergens op ge rekend en in haar dankwoord ver klaarde zij deze prijs te zien als een onverwachte waardering voor haar streven om het geestelijk leven in Zee land te dienen, ten werk overigens, waar zij altijd met bijzondere vreugde in bezig is geweest en nog is. „Dat dit op deze wijze erkend wordt, is voor mij bijzonder aangenaam. Ik hoop, dat het Zeeuws Woordenboek u straks niet al te erg zal tegenvallen. U zult er zonder enige twijfel aanmerkingen op hebben, maar ik denk toch ook, dat het u ge noegen zal doen daarin allerlei dingen aan te treffen, die zo uit de mond van Onze Zeeuwse dialectsprekers zijn op getekend". Jhr. De Casembroot had in zijn toe spraak de verdiensten van mej. Ghij sen uiteengezet en vond het eigenlijk vanzelfsprekend, dat zij deze prijs kreeg. Ged. Staten waren het daar unaniem over eens. „U werkt in stilte en behoort niet tot de snobs, maar ik geef u de verzekering, dat uw werk be slist niet onopgemerkt is gebleven", zo zei hij GOES, 16 juni. Oiympia heeft zich vandaag in de eerste klasse nog dich ter bi; de koplopers geplaatst, hoewel het tegen Volharding niet verder dan 'n 33 gelijkspel kwam. Dit ene puntje was echter genoeg om Scam- polo de derde plaats te ontnemen. In de tweede klasse A. bracht Tjoba II Vios II een onverwacht grote 93 nederlaag toe. Eendracht verloor eveneens en wel van Swift III (85), zodat de 's H. H. kinderenaren de on derste plaats overdeden aan Een dracht en ook de Krabbendijkenaars achter zich lieten. In de tweede klasse B. presteerde Elto het om Volharding met 74 te klop pen en zodoende beslag te leggen op de tweede plaats. De Kapellenaars hebtoi nu evenveel wedstrijdpunten als Luctor, maar hebben een wed strijd meer gespeeld. B.K.C. liet bij Scampolo II verstek gaan, zodat het twee kostbare puntjes verloor en te gelijkertijd op de onderste plaats kwam. In de derde klasse A. verhuisde K.V.L. van de vijfde naar de tweede plaats dank zjj een 35 overwinning op A.K.C. In de derde klasse B. bleef Swift VI, dat Dos '55 op eigen veld een 17 nederlaag toebracht, aan de leiding. Top II overwon Ondo met 52 en kwam op de tweede plaats. In de derde klasse C. kwam geen wij ziging in de stand: koploper Swift V zegevierde met 93 over Animo III en Zuidwesters II bleef op de tweede plaats door een 13 zege op Vedo II. In de derde klasse D. kwamen drie ge lijke spelen uit de bus: S.S.S.De Poel II 33; KatsBlauw Wit 44; Zeelandia IIS.V.S. 22. De stand bieef ongewijzigd. In de derde klasse E. nam Vitesse II, dat Voto met 81 de kous op de kop gaf, de leiding weer over van Vopo II, dat het tegen Luctor II niet verder dan een 33 gelijkspel bracht. Bij de adspiranten waren de uitslagen als volgt: A. Swift ATjoba 5—1; VopoSwift B 62; B. Animo B Zuidwesters A 25; K.V.L.Ondo 1—4. C. Vedo—Swift Vlot 1—3; Swift LenigAnimo C. 110. D. Scampo lo AVitesse 20; Vios BBlauw Wit A 010; TogoVolharding A 2 2. E. Blauw Wit BVolharding B 1—3. gewonden, werd de brand geblust en gingen de meldingsberichten over en weer. Binnen 20 min. moest de zaak zijn „gefikst". En hoe er in die korte tijd werd gewerkt, daarover oordeel den de alomtegenwoordige juryleden, de heren Kapitz, Van Voornveld en Reinders. De teams van de opruim- en red dingsdienst leverden op het gemeente terrein aan de Westhavendijk een min stens even spectaculaire slag. Ook hier waren bommen ingeslagen en een schuur was gedeeltelijk ingestort. Het ging om mensenlevens, die uit de schuur of van onder het puin moesten worden gered. Er werd hard gewerkt en menig frappant staaltje van be kwaamheid deed de jury trots glim lachen. Toevallig zagen wij net een vernuftige draagbaar-touwladder, die door de mannen van Goes binnen en kele ogenblikken werd geconstrueerd. Pas enkele weken geleden werd deze in een buitenlands blad gepubliceerd, maar de B.B.-ers demonstreerden reeds nu met deze uitstekende methode. In het „Schuttershof" kreunden de lichte, ernstige en dodelijke gewonden. Hier grepen de M.G.T.'s in onder het kwalificerend oog van de artsen Van der Slikke, Van Gelderen, Tonkes, En- tink, Wouda, De Vos en Huijgens. De groep van kring Tholen ging tenslotte met Vlissingen op de hielen als triomferende eerste over de finish. De Commissaris der Koning reikte 's avonds de prijzen uit. Bekers van hemzelf, de kring Bevelanden en de Stichting B.B. voor de eerste prijswin naars, en herinneringsmedailles aan de andere teams. „Niet alleen in tijd van oorlog is de B.B. van zo grote waarde", aldus de Commissaris, „maar en dat spreekt tot ons Zeeuwen zeer duidelijk ook in tijden van watersnood en andere rampen". Woorden van dank richtte de spreker tenslotte tot de organisator yan deze dag, de heer H. B. Pilaar (KHBB van Z2) en zijn administrateur, de heer Johannisse. Blokploegen: 1. Walcheren (Serooskerke) 702% punten; 2. Terneuzen 680 p.; 3. Middel burg 641 p.; 4. Tholen (St. Annaland) 625 p.; 5. Vlissingen 610 p.; 6. Goes 607p.; 7. Bevelanden ('s-Gravenpol- der) 577 p.; 8. Schouwen (Bruinisse) 514 p. Opruim- en reddingsdienst: 1. Schouwen (Zierikzee) 126% p.; 2. Goes 122% p.; 3. Walcheren 120 p.; 4. Terneuzen 118% p.; 5. Z.-Vlaanderen- Oost 114 p.; 6. Vlissingen 10614 p.; 7. Z.- Vlaanderen-West 102% p.; 8. Tholen 99 p.; 9. Bevelanden 97% p. Mobiele Geneesk. teams: 1. Tholen 91 p.; 2. Vlissingen 90 p.; 3. Z.-Vlaanderen-Oost (Axel) 87 p.; 4. Terneuzen I 87 p. (tijdverschil)5. Ter neuzen II 86 p.; 6. Schouwen 81 p.; 7. Walcheren (Souburg) 80 p.; 8. Goes 79 p.; 9. Z.-Vlaanderen-West 72 p.; 10. Vlissingen I 57 p. BREDA, 16 jun Op 10 juli a.s. te 13.00 uur zullen de telefoonnetten Cadzand en Sluis worden geautomati seerd. Gelijktijdig zullen de telefoon aansluitingen van Retranchement naar het net Cadzand worden overgebracht. Deze automatisering geldt voors hands slechts voor het plaatselijke (lokale) telefoonverkeer, evenals zulks voor de telefoonnetten Breskens, Schoondijke en IJzendijke reeds het geval is. De abonnees van de netten Cadzand en Sluis kunnen dan de aangeslote nen van het eigen net zonder tussen komst van een telefoniste bereiken. Interlokale gesprekken moeten zij echter aanvragen. Zij dienen daartoe het nummer 90 te draaien, dat verbin ding geeft met het telefoonkantoor Oostburg. Aldaar worden de interlo kale gespreksaanvragen van en voor de abonnees te Cadzand en Sluis ver der behandeld. Op 10 juli a.s. te 13.00 uur zal ook het net Biervliet worden geautoma tiseerd. Dit betreft echter een vol ledige automatisering, waarbij, dus zowel lokale als interlokale gesprek ken langs automatische weg kunnen worden afgewikkeld. Het netnummer is 01152. Huishoudster en marechaussee brachten redding HANSWEERT, 16 juni Een woedende bewoner van het Am bonezenkamp te Hansweert heeft vrijdagavond in het postkantoor aldaar de 60-jarige P.T.T.-ambtenaar W. J. Taillie aangevallen en hem met een boksbeugel bewerkt. Op hulpgeroep van de huishoud ster verscheen een juist passerende marechaussee die de bloedende P.T.T.-man van zijn belager bevrijdde en deze arresteerde. Enkele dagen geleden was de Ambonees ook reeds op het kantoor geweest met een postwissel op naam van zijn vrouw. De heer Taillie kon hem het bedrag echter niet uitbetalen, daar de machtiging niet was getekend. Gisteravond, tien minuten na het sluitingsuur, kwam de man terug. H(j klopte op het raam en vroeg de heer T. te spreken. De Ambonees werd in de wachtkamer gelaten, waar hij opnieuw de postwissel aanbood. Nog waren de formaliteiten niet geheel in orde, maar daar de bezoeker wat geprikkeld scheen, besloot de postambtenaar toch maar uit te betalen. Toen hij met het geld terugkeerde, merkte hij en passant op, dat het formulier eigenlijk niet helemaal in orde was. Dit maakte de Ambonees zo woedend, dat hij op de ambtenaar toesprong en hem langdurig met een boksbeugel in het gezicht bewerkte. Neem doelmatige meubelen van bescheiden omvang De Culturele Dag te Goes (Vervolg van pagina 1) neemt. Maar hij liet een ernstig woord GOES, 16 juni Des middags trad de orkestklasse van de Zeeuwse Muziekschool op onder leiding van de heer F. Olivier met medewerking van Carlos Moer dijk. Met een prima op zijn spel afgestemde begeleiding gaf de jeugdige pianist een brillante ver tolking van een werk van Karl Ditters von Dittersdorf. Met een kinderlijke eenvoud speelde hij, zonder pose, zijn gehele ziel in zijn spel leggend. Later op de middag volgde het optreden van O.K.K. uit Schoondijke onder leiding van de heer A. Luteyn en dat van mr. F. K. Adriaanse te Middelburg, viool, en de heer J. C. F. van der Ben, piano. Zij speelden werken van Vitali en Ravel. Een groot deel van de middag was gereserveerd voor het Zeeuwse jour nalistencabaret, onder regie van Jan Lemaire. U moet maar geloven, dat er heel wat Zeeuwse toestanden en figuren op de korrel zijn genomen en dat er zo af en toe wel eens een steek onder water is gegeven. Maar de journalisten waren niet bang voor lange tenen. Trouwens: zó erg hebben ze er nu ook weer niet op getrapt! Het was een parodie, met een schetsje en een liedje, met wat conference en natuurlijk een telefoon en als achtergrond de vier Zeeuwse dagbladen. Het ging alles bij zonder vlot (één schets was iets te lang), maar journalisten zijn nu een maal gewoon snel te werken! Een ex tra pluim op de hoed van onze collega Jan Brouwer voor zijn bijzonder ge voelig en ook ontroerend liedje over Veere. Aan het eind van de middag heeft de heer Frits Bloemkolk namens de jury van het Zeeuws Landjuweel nog een korte beschouwing gegeven van de geleverde prestaties. Hij had heel wat uitstekende krachten ontdekt en was in 't algeméén zeer tevreden, vooral wanneer men de gebrekkige accomo- datie van vele zalen in aanmerking van protest horen tegen sommige ver enigingen, die de jury van vriendjes politiek durven te beschuldigen. Ten slotte heeft de Commissaris de (geld) prijzen uitgereikt en aan de eèrste prijswinnaar (het Reizend Zeeuws 'Volkstoneel uit Hulst) ook de wissel vaan. Deze vereniging heeft des avonds haar bekroonde stuk „Maria Bood schap" van Paul Claudel opgevoerd. 4 I oor mij in mijn schrijfboekje ligt een eerbiedwekkende stapel papieren. Op het bovenste blad staat te lezen: „Stichting Propaganda Woninginrichting S.P.W." In de marge van dat blad staat zó'n indrukwekkende rij organisaties, die allen in bovengenoemde Stichting zijn saamgebundeld, dat je als huisvrouw al dadelijk de neiging in je voelt opkomen het hele zaakje terzijde te schuiven en zuchtend te zeggen: „Daar is niets voor ons soort (huisvrouwen) bij", maar toch, toen ik vluchtig die hele rij eens langs ging, zag ik wel, dat dit allemaal organisaties betrof van mensen, die op een of andere manier wat met woninginrichting te maken hebben en danja dan wil je toch eens verder lezen. Dat deed ik ook en hoe werd ik daarvoor beloond, want nu bemerkte ik, dat de Stichting Propaganda Wo ninginrichting zomaar geheel belan geloos die stapel papieren, helemaal volgedrukt met goede adviezen, naar ons toezond om hiermede elkeen van dienst te zijn. Zulk een gebaar doet een mens al goed. De S.P.W. kent haar pappenheimers wel, want het is genoeg bekend, dat „ons huis" of zo als we ook wel zeggen „Ons thuis" een belangrijke plaats in het leven van de Nederlanders inneemt. Wie- daaraan mocht twijfelen, komt in de schoonmaaktijd maar eens bij ons volk binnenstappen. Wel, wij vrouwen hebben er al onze krachten voor over, zo zelfs, dat we Nog treurend over het verlies van onze geliefde Vader trof ons wederom een zware slag door het overlijden van onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoe der JACOMINA ADRIAANSE- GEERTSE, weduwe van J. Adriaanse, in de ouderdom van ruim 82 jaar. De diepbedroefde familie: A. J. ADRIAANSSE. E. ADRIAANSE—FLIPSE. JAN en NEL. BRAM. Middelburg, 16 juni 1956. Condoleantie-adres: Korte Noordstraat 29. De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 20 juni a.s. des mid dags om 12 uur op de begraaf plaats te Grijpskerke. DrielallentHel voor Aagiekerke SINT LAURENS, 16 juni Sint Laurens smaakte zaterdag het genoegen het puikje van de Zeeuwse ringrijders in zijn dorpskom aan het werk te zien, toen hier de eerste klasse kampioenschappen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging werden verreden. Het is er werd in twee banen gereden een uitermate spannende wedstrijd geworden, zowel bij de tientallen (de ploegen uit de diverse plaatsen op Walcheren) als bij de strijd om de hoogste persoonlijke ring- rij derseer. De winnaar van het persoonlijke kampioenschap, J. Provoost uit Domburg iedere rijder maakte dertig beurten wist 27 keer de ring te vinden! De ploeg uit Aagtekerke, die de eerste plaats bezette bij de drietallen, sleepte 65 ringen uit het vuur. Terecht bestond er voor deze wedstrijden een goede belangstelling. De prijsuitreiking. Dit geschiedde burg, Middelburg, 20 r. 15. P. Pe- voor zover het de ereprijzen betrof door de burgemeester van Sint Lau rens, de heer W. Baas. Deze bracht te vens dank aan de Z.R.V. en haar voor zitter, de heer P. Brasser, zulks voor de perfecte organisatie. De Z.R.V.- voorzitter bracht op zijn beurt hulde aan het gemeentebsetuur van Sint Laurens voor de spontane medewer king. UITSLAGEN Drietallen: 1. Aagtekerke, 65 ringen (J. Mal- jaars, J. Brouwer en P. Peper) me- dalje Z.K.H. Prins Bernhard en beker Het Vrije Volk 2. Domburg 64 r. medalje Commissaris der Koningin en wisselbeker Centr. Suikermij. 3. Sint Laurens 63 r. wisselbeker Van Balkenende, Kapelle 4. Veere 61 r. wisselbeker gemeente Sint Laurens 5. Kleverskerke 60 r. wisselbeker fa. Minderhoud, Westkapelle 6. Zou- telande 54 r. wisselbeker de heer Vermaire, Sint Laurens 7. Oostka- pelle 53 r. wisselbeker Van der Ha ve, Kapelle Voor de volgende ploe gen waren er eveneens fraaie ereprij zen) 8. Middelburg 53 r. 9. Nieuw en Sint Joosland 52 r. 10. Koudeker- ke 51 r. 11. Vrouwenpolder 47 r. Persoonlijk klassement: 1. en kampioen J. Provoost, Dom burg, 27 ringen (zilveren wisselbeker Zeeuwse Voeder- en Kunstwesthandel) 2. en reserve kampioen J. Maljaars, Aagtekerke, 25 r. (medalje burgemees ter van Sint Laurens) 3. J. Maas, Domburg, 24 r. 4. K. de Klerk, N.- en St. Joosland, 23 r. 5. M. Koole, Sint Laurens, 23 r. 6. D. Brasser, Zuidzande (ploeg Kleverskerke) 23 r. 7. L. P. Brasser, Veere, 21 r. 8. J. Mesu, Veere, 21 r. 9. P. Rooze, Sint Laurens, 21 r. 10. K. de Bruin, Vrouwenpolder, 21 r. 11. M. Filius, Souburg, 21 r. 12. P. Brasser, Kle verskerke, 21 r. 13. J. Brouwer, Aagtekerke, 20 r. 14. Jo van Wallen- per, Aagtekerke, 20 r. De pollepel werd gewonnen door J. Maljaars uit Aagtekerke; het grootste aantal volgringen (14) werd gestoken door de winnaar, J. Pro voost uit Domburg, die voor deze laatste prestatie een medalje van het bij tijd en wijle het gevoel hebben, of onze rug is doorgezaagd of dat in die buurt de scharnieren niet goed meer werken maarhet huis moet als vernieuwd en verjongd de zomer tegemoet gaan. Onze heren en meesters mogen dan in alle gemoedelijkheid wel eens de spot met die lente-epidemie drijven, als de schoonmaakkoorts begint te dalen, hebben ze toch altijd wel weer een waarderend woord voor de her nieuwde frisheid en gezelligheid van ons eigen plekje over. Een wereldwijd stukje Die S.P.W. weet dat wel, maar wil ons toch ook te hulp komen met veel goede raad. Dat eigen kleine gebied van ons is toch ook weer 'n wereldwijd stukje grond. Dat bemerk je wel, als er over geschreven gaat worden, want dan blijkt, dat je raad kunt ge bruiken over „de kleur in het inte rieur", over het zelf behangen, waar door je kamer als herboren lijkt. Over vernieuwing, als je oude spulletjes (dat is zo'n kostelijk Ne derlands woord voor onze bezittin gen) nu werkelijk, na tot hun laat ste krachten ons te hebben gediend, ineenzijgen. De kamer of kamers van de werkende vrouw stellen weer andere eisen en ook daarvoor weet de S.P.W. richtlijnen aan te geven. Dat er ook uitnemende tips voor tapijten, karpetten en lopers worden gegeven is te verwachten van een Stichting in welker naam het woord „Woninginrichting" voor komt. Ontelbare adviezen Als de medewerkers aan ons Week end me minstens een paar keer al hun plaatsruimte cadeau gaven, dan Zeeuwsch Dagblad ontving. Beroepingswerk Ned. Herv. kerk Aangenomen naar Middelburg B. Holl, vic. te Den Helder, die bedankte voor Zijpe (N.H.). -Chr. geref. kerk Beroepen te Doesburg, M. Vlietstra te Eemdijk. De „groten" werden genadeloos gedubbeld OOSTBURG, 16 juni De kersverse prof. Peter Post, die als baanrenner al enige faam heeft verworven, heeft zaterdag in het criterium te Oostburg ondubbelzinnig bewezen dat hij ook op de weg uitstekend marcheert. Het gerenomeerde veld van in totaal 25 ren ners en het vrij talrijke publiek dat de slechte weersomstandigheden trotseerde, .zijn dit duidelijk aan het verstand gebracht. Het kleine en snelle parcours dat 110 maal gereden moest worden lag Post ongetwijfeld best: reeds na enkele ronden stak hij de lont aan het kruit samen met Gerrit Voorting. En dit duo wist in elke ronde terrein te winnen op het peleton dat zich niet direct gewonnen gaf maar de aanval' van genoemd tweetal toch niet kon pareren, want na een uur „fietsen" slaagden Voorting en Post er in de groep te dubbelen. Zij die meenden dat de strijd nu van 't Hof veel lust schenen te voelen voorlopig gestreden was, kwamen be drogen uit. Want het verrassende ele ment in deze course bleef Peter Post, die er niets voor scheen te voelen op zijn lauweren te gaan rusten en op nieuw het hazenpad koos. Het pleit voor het tactisch inzicht van Noppie Koch en Tini Wolfs, dat zij bij Post aanhaakten en mede aan een nieuw avontuur begonnen. Dit werd wel iets te bar in de ogen van het peleton, waar in Jan Westdorp, Piet Maas en Arend aan de achtervolging te beginnen. Dit veroorzaakte wel enige deining in de groep maar tot een serieuze achtervol ging kwam het niet. VERLIESRONDE Het trio Post Koch-Wolfs liet in hoog tempo de kilometers onder de wielen doorglijden en bracht het peleton een verliesronde toe. Op dit moment zat Peter Post met twee ronden voorsprong op de groep en een ronde op zijn naaste rivalen Koch, Voorting en Wolfs dus nog zou ik niet aue goede raad heb ben kunnen doorgeven. Maar van één der bladen waarboven staat: „Bezint eer gebegint," wil ik toch -wat meer doorgeven. Dit bezin nen geldt niet het trouwen van het jonge span, dat ons in het blad wordt voorgesteld. Dat zullen ze ongetwijfeld wel doen, maar het raadgevende woord richt zich op de inrichting van hun huis. De raad is in verhaalvorm gegeven. Is daardoor wel zeer duidelijk. Het jonge span, Els en Ferdinand, zouden dus gaan trouwen. Mochten inwonen bij Ferdinands ouders. „Bankstel onmisbaar" Bij de wederzijds ouders gold als axioma, dat een bankstel onmisbaar is en dat je daaraan toch maar kunt zien, dat je niet de eerste de beste bent. Dus vroegen ook Els en Ferdi nand in de meubelzaak naar een bank stel. Ze kozen een mooi, formidabel stel uit. Het kon wel wat lijden bij Ferdinand. De verkoper ging eens vra gen of ze dat plaatsen konden. Bankslel of zwaar dressoir is helemaal niet nodig Zo raakte het jonge stel met de verkoper aan de praat enzag al van het bankstel, kocht heel andere dingen dan ze eerst van plan waren, want door goede raad wijs geworden en zich los makend van traditie, za gen zij, dat in de beperkte ruimte, die ze voorlopig tot hun beschikking kregen, ze veel meer gediend waren met een soort meubelen van beschei dener formaat en ook doelmatiger van bouw. Niet te groot Voor jonge mensen, die eindelijk een huis of een brokje daarvan heb ben gekregen, is het wel zaak naar deze goede raad te luisteren. Het blijft altijd prettig als je in je kamer ook eens een stap kunt lopen zonder je ergens bont en blauw aan te stoten. Daarom kim je beter wat kleiner meubelen nemen als je vertrekken niet zo groot vallen of desnoods voorhands geheel van een machtig dressoir afstand doen, waardoor ja in je vertrek daardoor inderdaad woonruimte hebt en je kamer geen meubelpakhuis is geworden. Ja, die jongelui kunnen wel wat raad gebruiken, maar in een ander blad staat iets te lezen over ons huls en de criminaliteit der jeugd. Zorgende hand Daar kunnen we best de volgende keer het eens over hebben, want in het genoemde artikel staat, dat je huis te weinig aantrekkelijk kan zijn doordat de zorgende hand van de moeder liever in ruste blijft, maar ookdoordat het huis al te mooi opgepoetst moet blijven. Voor deze keer echter een punt, wil ik de vrede bewaren in ons Week end-huis. Ik mag niet alles hebben. De jongelui hebben intussen hun raad al beet. Het is voorjaar, dus de tijd van trouwen en huizen inrichten. Daarom gingen die nu eens voor. op fluweel: de strijd was beslist. Alleen tegen het einde maakten ze ven renners zich nog los van de rest met de kans in het vooruitzicht op een gunstige klassering. Van hen won Pay- mans de eindsprint. Peter Post was toen natuurlijk reeds als een groot tri omfator over de eindstreep gegaan ter wijl Voorting, Koch en Wolfs uitmaak ten wie er met de overige ereplaatsen gingen strijken. DE UITSLAGEN 1. Peter Post (Amsterdam) 100 km. in 2 uur 20 min.; 2. op 1 ronde G. Voor ting (Roosendaal); 3. N. Koch (Utrecht); 4. M. Wolfs (Vlijmen), 5. op 2 ronden C. Paymans (Tilburg); 6. A. van Oers (Langeweg); 7. W. Rusman Haarlem); 8. P. Maas (Pindorp); 9. H. Smits (Antwerpen); 10. T. Peters (Haarlem); 11. P. van As (Roosen daal); 12. H. Schoenmakers (Eindho ven); 13. H. Brinkman (Overschie); 14. M. Verhelst (Axel); 15. J. Westdorp ('s-Heerenhoek).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2