Nederlandse landbouw deelt lemene welvaart niet in alg< Arbeiderswoning te Kapelle in het nachtelijk uur beschoten Prijsvaststelling der landbouw- produkten het knelpunt Gaat E.T.I. middenstandsproblemen van Yerseke bekijken? Hagelbui heeft in Rilland veel schade toegebracht aan de gewassen BAAYENS Gunstig jaar voor Zeeuwse C. B.T. B. Zaterdaq 16 fun! 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 trof. Mr. Dr. W. Rip in middagvergadering C.B.T.B. Kritiek op beleid van minister Mansholt: Rommelig, onevenwichtig' „De jeugd en het jeugdwerk" Teraardebestelling dhr Chr. Huissen In Waarde werd Ned. Herv. Kerk getroffen Aandacht gevraagd voor Westerscheldeplan van de heer Spits Uitbouw aller vraagt nog aandacht Economisch Instituut voor de Middenstand wordt ingeschakeld Schoten knalden op de Postweg Bewoner dacht, dat er op de deur werd gebonsd TERNEUZEN, 15 juni. De Zeeuwse Chr. Boeren- en Tuinders Bond kan terugzien op een vandaag te Terneuzen gehouden jaarver gadering, die door tal van hoogtepunten en evenementen een eminent gebeuren mag worden genoemd. "Vergaderde de CBTB in de morgen uren afzonderlijk in het Concertgebouw en zaten de dames van de Chr. Plattelandsvrouwenbond 's morgens genoeglijk bijeen ver slagen vindt U elders in dit blad opgenomen 's middags vond de heropening van beide bijeenkomsten plaats onder één dak, in de grote zaal van het Concertgebouw. Tevoren hadden de dames en heren uit alle delen van de provincie afkomstig gezamenlijk een welverzorgde koffietafel genuttigd in hotel „Rotterdam". In deze gezamenlijke middagvergadering nu trad als spreker op Prof. Mr. Dr. W. Rip uit Bennekom, die het onderwerp „Delen onze plattelands gezinnen ook in de huidige welvaart?". Prof. Rip gaf als zijn mening te kennen, dat dit niet het geval is. „De Nederlandse landbouw deelt niet de algemene welvaart" zo concludeerde Mr. Rip, de kosten gin gen omhoog, de opbrengstprijzen zijn dalende. HIK Kritiek oefende hij uit op het beleid van minister Mansholt, wiens houding van de laatste tijd hij onevenwichtig noemde. Zijn algemene indruk van het huidige landbouwbeleid gaf hij weer met de woorden „schriel, rommelig en weifelachtig". Voorts betoogde hij, dat het pachtprijzenbeleid tot op heden niet goed is aangepakt. Prof. Rip sprak zowel over de po sitie, de betekenis en de verlangens van de landbouw. De positie, die de l-.ndbouw inneemt, is nog steeds bij zonder, hoewel veel werd bereikt, is de ontplooiing van de mechanisatie nog niet zo groot. De rationalisatie, met het voordeel van een hogere produk- tie met minder moeite en minder ar beid, is vaak nog voor verbetering vat baar. Dankbaar gestemd zei prof. Rip te zijn ten aanzien van het landbouw onderwijs. BETEKENIS Aangaande de betekenis van de landbouw zei hij, dat het aantal mensen hierin werkzaam, voortdu rend terugloopt. Volgens planbu reaus zal de werkgelegenheid in de landbouw tot 1970 nog afnemen. Al le middelen zullen daarom moeten worden aangewend om de arbeids- próduktiviteit te verhogen. De prof. nr mde zich een voorstander van een aktieve landbouwpolitiek, zon der dat deze het karakter van be deling gaat dragen. Niet zonder gevaren is de verkor ting van de arbeidstijden in tal van in dustrieën. Verschillen in loonhoogte kunnen te groot worden. „Waar blijft de harmonisatie?" vroeg prof. Rip zich af een grote waakzaamheid is ge boden. De stijging van de volkswelvaart brengt verder een verschuiving in de consumptie met zich mee. Het ver bruik van aardappelen loopt terug het verbruik van fijne vleeswaren neemt toe alom gaat men meer waarde hechten aan uiterlijke zaken. De overheid wordt in de landbouw een belangrijke taak toegedacht de overheid helpt de landbouw. „Is daar voor een rechtsgrond?" zo vroeg de prof. zich af. Sommigen brengen de oete^enis van de landbouw voor de voedselvoorziening naar voren; ande- «en wijzen op de grote betekenis, die de plattelandsbevolking sociaal gezien inneemt. „Wij kunnen het wel en wee van de landbouw niet ophangen aan gril len van de internationale markt" zo vond prof. Rip de overheid heeft evenwel, een beperkte taak. Hierbij zette hij „bestaan-zekerheid" tussen aanhalingstekens waar men tegen moet optreden is het prijsbederf op de wereldmarkt. Tevoren had spr. reeds gewezen op de noodzakelijkheid van intensivering van de internationale samenwerking. Er moet gestreefd worden naar een zekere stabilisatie; zonder dat men uiteraard de buitenlandse invloed ge heel kan elimineren. De heer Rip liet vervolgens voor noemde kritiek horen op de minister van landbouw en het huidige land bouwbeleid. „STAATSBOEREN" Het beeld, wat hem als het beste voorkwam, was de particuliere onder nemingsvorm. De figuur, die men an ders door allerlei overheidsbemoei ingen te zien krijgt, is die van de inbreuk op de vrijheid en de eigen ver antwoordelijkheid. Een doorgevoerde socialisatie in de landbouw, zoals de Partij van de Arbeid die wenst, ver vormt de zelfstandige agrariër tot zo iets als een „staatsboer". De prof. pleitte daarom voor het be houd van de vrijheid: regelingen die nen alleen ingevoerd daar, waar dit werkelijk nodig is. Mr. Rip gaf zijn gehoor de raad mee, het oor niet te lenen aan het extremis me, doch evenwichtig te blijven, ook 'i een neergang in de conjunctuur. Waar de Christen-agrariër in deze 'lid oog voor dient te houden dat is Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. «edewerkers: J A. van Benne :om, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- lorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J, Kare'se, Goes. Ds. J. Kwast. Vlissingen. J. l.aport. Goes. J f.odder. Vlissingen. J. Moll, Vlis dngen. K. C. van Spronsen, Goes H. S S1»merdmg, Souburg. R. ook voor de grote zegeningen, zoals de vrijheid van meningsuiting, gezond heid. De christelijke organisatie wil daarom de materiële belangen onder geschikt maken Gods geboden na leven, dat is van belang in de samen leving. Zeer kernachtig besloot prof. Rip: „Wat baat het de mens, als zou hij alle loonronden winnen en schade lijdt aan zijn ziel?" Na afloop van deze redevoering, die met intense belangstelling werd be luisterd door de circa 750 aanwezigen iedere plaats in de zaal en op het podium moest worden benut! tra den „De Poldermeisjes" van de CPMB uit Axel voor het voetlicht. Ds. F. J. Veldman van Colijnsplaat, die het slotwoord sprak, wilde zijn ge hoor het volgende meegeven; „Niet achterom zien, doch vooruit, de hand aan de ploeg!" Na een korte koffiepauze werd de dag besloten met het maken van een rijtoer in personenauto's en bussen door 't oostelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen en de Braakmanpolder, waar de stoet werd ontbonden. De vrouwen waren in de morgen uren afzonderlijk bijeen in hotel Rot terdam: Na het welkomstwoord van mevrouw Op 't Hoff volgde een mooie liturgie. Haar openingswoord stempel de principieel de vergadering. De ver slagen van de penningmeesteresse en de secretaresse lieten een optimistisch geluid horen over het organisatieleven. Hoofdschotel van de morgenverga dering was de lezing van Ds. J. M. v. Krimpen uit Rotterdam, die sprak over de jeugd en het jeugdwerk van tegen woordig. Spreker belichtte een specia le groep uit de jeugd, nL de grotere kinderen uit de ergste volkswijken van de grote stad, die dan ook speciale eisen stellen aan het werk, dat van uit de kerk onder hen verricht wordt. Men krijgt dan wel ontstellende din gen te horen, die laten zien hoe bitter nodig het is, dat de kinderen de bij zondere zorg van de kerk krijgen, op dat er nog iets gered kan worden van dat zo trieste leven. Het zangkoortje, onder leiding van mej. de Mey zorgde voor afleiding tus sen de verschillende programmapun ten. De declamatie door mevr. De Fey- ter-Breure was voortreffelijk. Na de morgen vergadering volgde hereniging met de mannelijke agra riërs aan de koffietafel. 's-GRAVENPOLDER, 15 juni. Te midden van een grote kring van fa milie en bekenden werd heden het stoffelijk overschot van de heer Chr. Huissen ter aarde besteld. Aan het graf werd gesproken door ds. J. H. Kluiver als voorzitter der plaatselijke afdeling van „Vrederust" en als vriend van de overledene. Hij releveerde de grote activiteit van de heer Huissen, die de afdeling 's-Gravenpolder tot één der grootste in Zeeland wist te maken. Ds. T. Cabaret sprak woorden van troost tot de familie. Namens het be stuur van de vereniging „Vrederust" was de heer F. Boon aanwezig. KRUININGEN Wedvlucht. De zaterdagvliegers hielden een wedvlucht vanuit Noyon. De uitslag was: 1, 7, 9 en 10 C. Sonke; 2, 3 en 8 H. van Koeveringe; 4 C. van Stee; 5 C. C. van Paasschen; 6 A. Steenpoorte; 12 L. Openneer. RILLAND, 15 juni. Vanmorgen vroeg, omstreeks zes uur heeft een zware hagel- en onweersbui aan het jonge fruit en aan de te velde staande ge wassen te Rilland-Bath grote schade toegebracht. Het betrof een strook van ongeveer 200 meter tegen de Frederlca- en Zimmermanpolder. De bul bleef twee uur hangen, weliswaar met tussenpozen. Tijdens de eerste bni werden twee koeien van de Wed. L. A. Boonman dodelijk door de bliksem getroffen. Verder vernielde het hemelvuur het plafond van de woning van de heer R. Rijk In de Tweede Weg. De neerslag was zo plaatselijk, dat op een bedrijf het gewas voor de helft vernield is, terwijl andere bedrijven in het geheel geen schade hebben. Drie en half uur na de hagelbui lag de hagel nog op het land. Ook in Waarde woedde vanmorgen een kort, maar hevig onweer. De blik sem sloeg langs de spits van de toren en vernielde vervolgens de dakgoot van de Ned. Herv. Kerk, terwijl ook de elektrische installatie in de kerk veel schade opliep. Bovendien werden in de omliggende woningen elektrische leidingen uitgeschakeld en moesten verschillende ruiten het ontgelden. Ingezonden Mededeling (adv.) De speciaalzaak voor uw B R I L Openingsrede van de heer C. de Puiier TERNEUZEN, 15 juni. De voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter, heeft in zijn openingsrede voor de huishoude lijke vergadering enkele belangrijke landbouwproblemen aan de or de gesteld en als zijn oordeel o.m. te kennen gegeven, dat, indien lonen, sociale voorzieningen enz. steeds naar boven gaan en de prijzen zich in dalende lijn bewegen de balans zal overslaan. De heer De Putter stelde in 't begin van z'n rede tegenover de bezorgdheid om de toekomst, ook van de land- en tuinbouw, de opdracht van het zoeken van het Koninkrijk Gods en de zekerheid, dat God weet, dat wij al deze dingen behoeven. Sprekend over de huidige hoogcon- stukken van de liberalisatie en de junctuur en het niet delen van de landbouw daarin stelde de voorzitter de vraag: hoe kan dit? De wasdom was groot, de oogsten overvloedig. Wat vakkennis enz. betreft staan de Nederlandse boer en tuinder vooraan. Toch blijkt uit publikaties, dat de landbouw sirds 1953 niet mee kan. Het knelpunt is de prijsvaststelling. De Nederlandse consument zou. bereid moeten zijn voor de binnenlandse pro dukten de kostprijs plus een redelijke ondernemerswinst te betalen. Telkens vragen we ons echter af, waaraan de Nederlandse boer en tuinder de hou ding der regering ten aanzien van de prijsvorming te danken hebben, aldus de heer De Putter. De voorzitter vroeg zich ook af, te rugdenkend aan de eerste naoorlogse jaren, toen de wereldmarktprijs in sommige gevallen meer dan de helft hoger was dan de prijs, waarvoor de Nederlandse boer teelde, wat er toen met de rest van die gelden is gebeurd. Men zegt in dit industriële tijdperk toch ook niet: U kunt wel voor zoveel minder produceren en laat de rest maar in de staatskas vloeien? Ten aanzien van de pbo is nu reeds gebleken, dat de belangen van de boer niet altijd veilig zijn, getuige de af trekregeling. De heer De Putter trok een vergelijking met het verkeer op ae weg: daar gebeuren veel ongeluk ken. Zo gaat het ook met het land bouwbeleid. Denk slechts aan de aard appelgeschiedenis. Vorig jaar leden de boeren grote verliezen doordat de mi- nister niet tijdig wilde toestaan een deel van de voorraad uit de markt te nemen, dit jaar werd tegen het advies van het produktschap in de uitvoer ontijdig stopgezet, met als gevolg, dat de exporteurs ën de handelaar in de knel komen en onze toekomstige ex port zeker niet bevorderd wordt. Waar om toch geen tijdige controle? De neer De Pütter juichte het toe, dat de aardappel nu basisprodukt is geworden, maar sprak de hoop uit, dat het n'et zal gaan als bij het koolzaad, n.l., dat het op een willekeurig mo ment wordt afgevoerd. Overgaand op de internationale land bouwsituatie merkte de voorzitter op, dat in andere landen de wereldmarkt prijs kunstmatig laag wordt gehouden doordat wordt gewerkt met toeslagen op de verschillende produkten. Hij vroeg aandacht voor de geweldige landbouwoverschotten, 'oor de vraag- verdere mogelijkheden daartoe in het dollargebied. ISOLEMENT VERBREKEN Wat dichter bij huis komer.d ging de voorzitter nog even in op de grote betekenis, ook voor de landbouw, van drie-eilanden- en deltaplan. Zéeuwsch- Vlaanderen echter zal daar niet van profiteren. De toestand bij de veren is onhoudbaar geworden. Er is gespro ken over een tunnel door de Wester- sehelde, maar deze gedachte heeft men in Den Haag opgevat als van iemand, die gedroomd had. Dc kansen hierop zijn wel zeer klein. En toegegeven moet worden dat voor zo'n groots plan het achterland niet bijster groot is. Drs. J. J. Knibbe in jaarverslag TERNEUZEN, 15 juni. Met dankbaarheid mag worden terug gezien op het werk van de Zeeuw se C.B.T.B. in 1955. Met alle ge brekkige middelen is er toch weer heel wat werk verzet. Tot deze conclusie kwam de secretaris, Drs. J. J. Knibbe, in zijn vanmorgen uitgebrachte jaarverslag. Gaarne zou hij zien, dat het grote aantal actief medewerkende leden nog veel groter werd en niet enkelen te zwaar belast zijn. Ten aanzien van het Landbouwschap ook in de provincie zei de heer Knibbe, dat de wijze, waarop het zijn taak zal uitvoeren, mede aan de leden van de CBTB zal liggen. De districts raden voor de acht gewesten in Zee land zijn gevormd, evenals de plaatse lijke sociale commissies en de sociale verzekeringscommissies. Tal van spe ciale commissies kwamen eveneens tot stand. Als organisatievorm van het Bouwbureau voor de Landbouw is na veel gedokter de coöperatieve vereni ging met uitgesloten aansprakelijkheid gekozen. De Landbouwvoorlichtings- raad tracht met voorzichtigheid zijn koers te vinden. Mede op aandrang van de Zeeuwse CBTB is het aantal taxateurs van de Grondkamer uitgebreid en wel zoda nig, dat nu in ieder gewest twee taxa teurs optreden. Nog liever had men gezien, dat het aantal leden van de Grondkamer zelf was uitgebreid. ONDERWIJS Drs. Knibbe gaf vervolgens een over zicht van het landbouwonderwijs en deelde mede, dat, hoewel de aanvrage voor de school in Bruinisse pas in 1955 is ingediend, deze toch reeds op de rijksbegroting voor dit jaar staat. Het wachten is op het K.B. en dan hoopt men zo snel mogelijk te starten. De bouw van de landbouwhuishoud- school te 's-H. Arendskerke is bijna voltooid. Er wordt volop gewerkt aan de inrichting, het personeel is bijna voltallig en men hoopt in september de school te openen. De reeds enkele jaren geleden in gediende aanvraag voor een land- bouwhuishoudschool te Oostburg is nog steeds niet gehonoreerd. Een nieuwe aanvraag voor 1957 is inge diend. De landbouwwinterschool te Middel burg ontwikkelt zich gunstig, al leve ren nog enkele gewesten te weinig leerlingen. CBTB en CJBTB werken mee aan de coördinatiecommissie agra risch vakonderwijs in Zeeland. WÊmÊimÊÊÊÊaiÊÊÊÊÊÊaÊÊÊmmaÊÊÊm geschonken aan het idee, dat de heer Spits uit Hilversum aan de hand deed, n.l. een kanaal vanuit Antwerpen door de Westerschelde voor gezamenlijke rekening van Nederland en België en dan een brug ten zuiden van Perk- Ipolder-Kruiningen? Het plan is in elk geval waard met alle ernst bekeken te worden", aldus de heer De Putter. LEDENTAL Het ledental blijft zich bewegen rond de 1130. Hoewel de financiële toe stand nog niet sterk te noemen is, is deze in 1955 dank zij een kleine ver hoging van de ha-heffing toch wel ver beterd. Mededeling werd gedaan van de aankoop van het pand in Goes. Dat het werk van de juridische adviseur wordt gewaardeerd, blijkt uit het feit, dat hij ongeveer 30 adviezen aan leden heeft kunnen uitbrengen. Na gewezen te hebben op de goede samenwerking met de jongerenorgani saties en op het kwaad van de zwarte lonen, sprak de heer Knibbe o.m. nog over de wenselijkheid van het voeren van een bedrijfseconomische boekhou ding. Jnist een tijd, waarin kenterin gen zich aankondigen, is zeer geschikt voor het invoeren daarvan. Nadat de onkreukbaarheid van het financieel beheer door de commissie tot het nazien der rekening was beves tigd, gaf de heer P. S. Marinussen, di recteur van het boekhoudbureau Zeeuwse CBTB een kort verslag over de gang van zaken bij dit bureau. Hij zei dankbaar gestemd te zijn, mede door de stijging van het ledental tot 487. In 1946 bedroeg dit amper 100! Een geschil met de belastingen werd voor de Raad van Beroep te Middel burg gewonnen! Verder deelde de directeur mee, dat de verzekering-service, in tegenstelling tot geruchten, niet zal worden opge heven; de branches zullen integendeel nog worden uitgebreid. Vervolgens sprak wethouder J. de Hamer namens de gemeente Terneu zen eèn hartelijk welkomstwoord tot alle aanwezigen. Namens de NCLB en de Gewestelijke Raad voor het Land bouwschap sprak de heer Den Hollan der. Deze pleitte voor een nog nauwe re samenwerking tussen CBTB en NO LB. Het hoofd van de Plantenziekten- kundige Dienst, de heer J. Hertgers, riep op tot een bundeling van krach ten om de aanstormende plagen hij voorspelde een strijd zonder ein de te beteugelen. De heer P. S. Dekker uit Zuidzande, voorzitter van de Zeeuwse CJBTB sprak namens deze jongeren. Hij brak een lans voor de culturele vorming van de jongeren, waarboven uiter aard de principiële vorming moet staan. Verschillende consulenten stuurden bericht van verhindering. Zomeravondvoetbal Wedstrijd tussen Dordrecht en Zeeland GOES, 15 juni. Van de zijde van KNVB afdeling Dordrecht is de wen» te kennen gegeven in Zeeland een wedstrijd te organiseren tussen de ver tegenwoordigende Bedrijfs- en Zomer avondelftallen van Dordrecht en Zee land. Op 23 juni zullen daartoe voorbe reidende besprekingen worden begon nen, waarbij de plannen nader zullen worden uitgewerkt. Als streefdatum is zaterdag 21 juli gedacht. Winkeliersvereniging vergaderde YERSEKE, 15 juni. -4- In de vergadering der winkeliersvereniging „Handelsbelangen" heeft de rijksmiddenstandseonsulent voor Zee land, de heer A. Korstanje, het voorstel gedaan contact op te nemen met het E.T.I., dat over een goed geoutilleerd apparaat beschikt en het wellicht mogelijk maakt, dat er een plan ter tafel komt, waar door de te verwachten schade aan het economisch leven wordt ge compenseerd. De voorzitter verzocht de heer Korstanje aan het eind van de avond de aangeroerde kwestie verder met het E.T.I. te be spreken. De heer Korstanje sprak over het onderwerp „Randstad en delta", naar aanleiding van de publikatie van de Prov. Planologische Dienst voor Zuid- Holland. Volgens deze publikatie zou na twee of drie jaar voorbereiding met de uitvoering van het deltaplan begon nen kunnen worden aan het Haring vliet. Over hoogstens twaalf jaar kan het Haringvliet afgesloten zijn, waarna de dichting van de Grevelingen een periode van zes jaar zal vragen. Daar na, dus na twintig jaar, zou de Oos- terschelde aan de beurt zijn. Gewezen werd op het vijfde interim rapport van de Deltacommissie, waarin men na het gereedkomen van de af- KAPELLE, 15 juni. De rust op de Postweg in Kapelle is momenteel erg verstoord. De oorzaak hiervan is de beschieting van een arbeiderswoning in de nacht van woensdag op donderdag. In deze nacht, omstreeks half twee, zijn er namelijk acht, naar alle waarschijnlijkheid, pistoolschoten afge vuurd op de woning van de heer J. Fierloos. En kele schoten zijn daarbij afgeketst op de stenen muur en enkele zijn door de planken heen het huis binnengedrongen. De bewoner, de heer Fier loos, die alleen dit huis bewoond, werd bij deze beschieting niet gedeerd. Wel zat er een kogelgat in zijn hoed, die aan de kapstok hing en ook waren er drie kogelgaten in een aardappelemmer die op een boord stond, te constateren. De heer Fierloos vertelde ons vanmiddag dat hij woensdagavond tot ruim één uur naar de verkiezingsuitslagen van de radio had geluisterd. Toen ging hij naar bed. Nau welijks lag hij op bed, toen hij zeer kort op elkaar enkele klappen hoorde. Hij dacht, dat er op de deur werd gebonsd en ging naar beneden. Er was echter niets te zien en de heer F. ging toen terug naar bed. De volgende morgen zag hij echter de gaten in de planken, in zijn aardappelemmer en in zijn hoed. Verder vond hij in een laars een ko gel. Toen begreep de heer Fierloos dat hij was be schoten. Daarop heeft hij aangifte gedaan van deze beschieting aan de rijkspolitie. Deze heeft thans de zaak in onderzoek. Wij konden echter geen na dere inlichtingen over deze zaak ontvangen, han gende het onderzoek. Ook de heer Fierloos kon ons geen inlichtingen verschaffen over de vermoede lijke oorzaak van deze beschieting. De buren van de heer F. hadden de schoten in de nacht gehoord, maar er verder geen acht opgeslagen. damming van het Haringvliet de af sluiting van de Grevelingen aan de zeezijde eventueel zou willen uitstel len tot na de afsluiting van de Ooster- schelde. Binnen vijftien jaar zou het werk aan de Oosterschelde dan een aanvang kunnen nemen. SOMBER. Uit de bespreking bleek, dat nu reeds personen Yerseke verlaten en in het algemeen zagen de aanwezige mid denstanders de toestand somber in. Da cultures zullen verdwijnen en met de welvaart zal het gedaan zijn. De heer Korstanje wees erop, dat men niet al teveel moet afgaan op prognoses en dat hij het op prijs zou stellen, indien het Economisch Insti tuut voor de Middenstand zou wor den ingeschakeld. Met medewerking van de zakenlieden bij de opstelling van omzetstatistieken zou het dan mogelijk zijn de economische positie van Yerseke na te gaan. Voor dit voorstel bestond veel waardering. In de toekomst zal men de beschikking kunnen hebben over betrouwbare gegevens. Na de nauze kwam het voorstel tot inschakeling van het E.T.I. aan de or de. Tijdens het vragenuurtje werden de verschillende aspecten van het mid denstandsleven nader belicht. Op een vraag werd o.a. geantwoord, dat men de boekhouding van een zaak niet al leen uit fiscaal oogpunt dient te voe ren, maar dat de administratie een werktuig moet zijn voor het bedrijfs beheer der onderneming, waaruit te allen tijde de nodige bedrijfseconomi sche gegevens kunnen worden geput. Tenslotte werd gewezen op verschil lende opleidingsmogelijkheden en scholing van de toekomstige midden stander. VEERE Botsing. Op de hoek van de Markt en de Oudestraat vond gistermorgen om streeks zeven uur een botsing plaats tus sen een bus van de Stoomtram Walcheren en een vrachtauto, bestuurd door da transportondernemer B. V. te Veere. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de auto's liepen aanzienlijke materiële schade op. Feest. Heden viert het echtpaar C. Din- gemanseWouters de dag, waarop het 45 jaar geleden in het huwelijk trad.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2