BRUILOFT zijn niet onoplosbaar DOUWE EGBERTS OüOAM C de pittige zware shag! 85 ct. Een verjaardag B&handet HEI BOEK Zaterdag 16 juni 1956 pagina lt Voor de vrouw NIEUWE uw stofzuiger goed! ZEEUWSCH WEEKEND Mag veertienjarige zoon gaan trekken? Wat me anders niet vaak overkomt, gebeurde mij vanmid dag, toen ik naar mijn schrijjhoekje toestopte om mijn weekpraatje aan u te schrijven. Ik heb toen een paar diepe zuchten geslaakt, heb vervolgens eens achter de oren ge krabbeld en toen ik nog niet met mijzelf in het reine was, heb ik eens gezellig met mijn stoel zitten wiebelen, iets wat vroeger, d..t herinner ik me nog wel, strikt verboden was. Of ik soms niet wist, waarover ik praten moest? O, ja, dat was de moeilijkheid niet. Laat ik nu maar dadelijk met de zaak voor de dag komen. Ik heb een brief ontvangen van een „man en vader", zoals hij zichzelf betitelt. Die mijnheer „man en va der", ik noem hem hier maar Luctor, omdat ik zijn echte naam niet mag noemen, vertelt, dat hij en zijn vrouw het niet eens zijn. Schrik nu niet direct op, geliefde lezeressen, en denk niet aan hevige huwelijksconflicten, die ik natuurlijk een-twee-drie met veel wijsheid weet op te lossen. Mijnheer Luctor schreef erbij, dat de „vrouw en moeder" de brief eerst gelezen had. Ziezo, daar gaan uw ergste vermoedens. Wat mij dan zo dwars zit, dat ik al zuchtend en met mijn stoel wiebelend begon? Wel dat komt omdat ik het nu met de „man en vader" eens ben en dat zint me eigenlijk niets, omdat ik gewoonlijk zo maar pardoes naar de vrouwenkant overloop. Ja, nu weet u nog niets. Het echt paar Luctor heeft zeven kinderen, maar net die oudste van veertien brengt het probleem in de wereld. Ge lukkig is het een probleem, dat van zeer tijdelijke aard is, al moet ik er aan toevoegen, dat het voorlopig jaar lijks terugkeert. Met vakantie De vakantie werpt dit vraagstuk voor hun gezin op. Naar werd meege deeld woont de familie op een klein dorp, maar de jongeman gaat elke dag op de fiets stadswaarts ter schole. Die gewoonte zal binnenkort voor ettelijke weken onderbroken worden door de vakantie. Dat is welbekend en zoonlief kwam op een dag thuis met zijn va kantieplannen kant en klaar. Het wa ren enerzijds geen grootscheepse plan nen, die veel geld zouden vorderen. Daar zit het niet op vast, maar de jongelui hadden onderling in een club je afgesproken, dat ze eens met hun zessen door ons land zouden gaan trek ken. Slepen, waar een plekje is, in het Moeder had minder bezwaren dan vader hooi en verder zelf wat eten brouwen, waaraan ze tevoren niet eens veel aan dacht gaven. Twee jongens vit een hogere klas, leeftijd zestien jaar, zou den meegaan en de „leiding' nemen". Bezwaren Moeder ziet wel bezwaren, maar oordeelt, dat jongens, ook al blijven ze In de buurt, allerlei streken kunnen uithalen en in verkeerd gezelschap hun vrije tijd doorbrengen en dan heb je er toch ook geen erg in, want je denkt: ze blijven in eigen omgeving en bij bekenden. Vader, meer levenswijs, omdat die door zijn werk wel hier en daar komt, zegt kort en krachtig: „het gaat niet door, jongeman", want die vindt „de leiders", oud zestien jaar, niet voldoende waarborg voor de vei ligheid van zijn jongen, vooral naar de geest gezien. Moeder vindt, dat het ook lang niet gemakkelijk zal zijn wekenlang een pruttelende zoon in de buurt te hebben, want dat ziet zij er wel van komen, nu de zoon zijn plannen niet kan doorzetten, waarop hij zich zo gespitst heeft. Meer gevallen Zo staan de zaken en mijnheer Luc tor zegt in zijn brief, dat er waar schijnlijk wel meer ouders met zulk een geval zitten, en wat ik ervan denk. Zijn vrouw heeft een sterk vermoeden, dat ik aan haar kant zal staan. Doch dat vermoeden is er glad naast; ik sta aan de mannelijke kant, in dit geval tenminste. Nu is het wel gemakkelijk om te zeg gen: niet laten trekken, maar intus sen, dat geef ik moeder grif toe, loopt zo'n jongen haar wekenlang voor de voeten, als er geen oplossing gevonden wordt. Het zou aan te bevelen zijn eens nit te zien naar een gelegenheid waar de zoon fijn kamperen kan met een groep, m sar wèl terdege goede leiding is. Dan heeft de jongen toch een fijne afleiding en waarschijnlijk leert hij in corvee dienst de handen eens goed uit de mouwen te steken. Onkosten Over het algemeen vallen de onkos ten van zo'n kampeerderij wel mee. Snis het helemaal niet mogelijk, dat vader eens een paar dagen vakan tie neemt en dat hij meetrekt door een Ciukje van ons land? Niet zo leuk voor vader, die dan ook alles voor lief moet nemen en voor moeder, die met nog zes thuisblijft Allemaal waar, maar wellicht valle.. aeze bezwaren wel mee. Met een kampweek, of twee weken, is nog niet een hele vakantie gevuld. 7Tat is ertegen, dat de jongen een paar weken op het land of in een zaak eens wat werkt? Daar zou hij meteen de onkosten zelf kunnen betalen en was prachtig overdag uit moeders buurt. Terwijl het ook nog goed mogelijk is, dat hij zelf veel pleizier in het wer- ken heeft, juist als verandering na elke dag schoolgaan. Vakantie zelf betalen Tegenwoordig gebeurt het vaak, dat jongens en ook meisjes uit alle rang en stand zo een deel van hun vakantie- onkosten zelf verdienen. Ze worden er niets minder van en wat anders een vakantieprobleem" zou worden is vanzelf opgelost. Want hoe weinigen kunnen het be kostigen om de jeugd zovele weken echte vakantie-pret te bezorgen en ook welk kwiek jongmens, manne lijk of vrouwelijk, zou zes of zeven weken niets willen doen, omdat het nu eenmaal vakantie is? Zo zie je, dat zo'n vreugdetijd tot een pro bleem kan worden, maar het hoeft niet. Kijk niet boos! Nu hoop ik maar, dat mijn eigen sekse me niet met boze ogen aanziet, omdat ik voor deze keer naar de an dere kant ben overgelopen, maar ik geloof vast, dat de „man en vader" het bij het rechte eind heeft en dat moeder zich teveel door de angst liet leiden, dat zoontjelief wel eens ongenietbaar zou kunnen zijn, voor wekenlang. Angst is een slechte raadgeefster, waarnaar we niet moeten luisteren. Vader ziet het gevaar beter, en dat weet moeder tenslotte zelf ook wel. Het zal allemaal nog best mee vallen, dat doet het eigenlijk elke va kantie. En nu, vrouwen, moeders, le zeressen, met de hand op het hart be loof ik, dat het geen gewoonte wordt om het zomaar ineens met de mannen eens te zijn. Houdt dus een beetje vre de met me? Maja. Ingezonden Mededeling (Adv.) t Greetfe had groot nieuws ie vertellen in het heden in de toekomst Vreugdevol vooruiizichi voor de juffrouw G reetje uit de zevende klas houdt me op het schoolplein even staande om iets te vragen over haar handwerken. Terwijl we hierover staan te praten, zié ik dat Liesje uit mijn klas en Han uit de tweede klas samen komen aangewandeld. Zie daar niets bij zonders in, want ze wonen dicht bij elkaar een eindje buiten het dorp. Toch merk ik nu wel, dat het niet is als andere dagen. Liesje stapt enthousiast op me af, getrouw gevolgd door Han. Anders krijg ik niet veel belangstelling van tweede klassers, vooral niet van het mannelijk deel dier bevolking. Je bent dan op een leeftijd gekomen en in een staat geraakt, dat je jezelf om dat grut, dat bij een juffrouw zit, niet al te veel kunt bekommeren. Tot Hans ere moet ik zeggen, dat er bij hem altijd nog een joviaal „Dag juffrouw" op kan over schieten. „Plan KunsfbezH" van Prins Bernhardfonds LI et Prins Bernhardfonds heeft een n geschrift uitgegeven onder de titel „Plan kunstbezit", dat thans aan over heid, kunstenaars en publiek wordt voorgelegd. „De deplorabele toestand op het ter rein van de vrije beeldende kunst is een der ernstige zieke plekken in de geestelijke sector van de samenleving onzer dagen", zo wordt in het rapport opgemerkt, dat „een poging wil zijn om meer inzicht in het beschamende probleem te krijgen", doch dat geens zins beoogt „de" oplossing te geven voor alle problemen van de beeldende kunst. Het stelt voor „de materiële voorwaarde te creëren, op het verloop van een zeer belangrijk deel van de sociale functie van de vrije beeldende kunst te herstellen, door de afzet van de produkten aan individuele particu lieren op ruime schaal mogelijk te ma ken". De organisatie van één en ander (verkoopsbemiddeling, prijsbepaling, arbitrage, calculatie van de omvang en de kosten) dient zich vooral te beper ken tot de financiering van de indivi duele aankoop. Het verdient aanbeve ling, aldus het rapport, „zulk een in grijpend maatschappelijk beleid eerst na verloop van tijd, wanneer voldoen de praktische ervaring is verkregen, zijn definitieve organisatievorm te doen krijgen". Het ligt voor de hand, dat het ka rakter der organisatie dat van een „so ciale dienst" zal zijn. Dienstverlening, geen winst Is het oogmerk. De drie betrokken grote maatschappelijke groepen: overheid, kunstenaars en pu bliek dienen de algemene leiding te hebben. Niet onlogisch zou het zijn, LJesje moet haar nieuws kwijt, an ders staat te vrezen, dat ze in stukken uiteenvliegt, zo geladen is ze. „Juf frouw Han is jarig en ik mag van- aevond komme en z'n moeder gaet koekebakke en van mien het-ie een mooi rood potlood ge'ad en we gaan saeme trouwe". U moet toegeven, dat dit een be hoorlijke portie nieuws is, nog voordat de dag goed en wel begonnen is. Han heeft de woordenstroom kalmpjes over zich heen laten gaan, maar als Liesje tenslotte toch even naar adem "moet happen, neemt hij de kans weer om de reeks van zijn cadeaus aan te vullen. Over trouwen rept de toekomstige bruigom niet en als hij over de ge schenken uitgepraat is, meent hij, zonden Mededeling (adv.) dr&lPfin Zsnnebruln UU. j-HLUs Crème en olie dat hij nu aan de beleefdheid tegen over de juffrouw van zijn meisje wel heeft voldaan, en wendt zich van ons af. PARAAT Liesje is nu echter weer paraat. Ze herhaalt nog eens heel blijmoedig: „En ikke en Han gaene saeme trouwe". De echtgenoot in spé is nog niet buiten ge- hoorsafstand. Hij komt op zijn schre den terug, doch zegt een tikje achte loos, zo over zijn schouder heen: „Asse we groot binne en vanaevond mag Lie- sie wel tien koeke ete". De noodzaak dringt me naar binnen te gaan, waar werk me wacht, maar Liesje zal me voorlopig niet missen. Die heeft al weer genoeg toehoorders om haar nieuws te spuien. NUCHTER Gelukkig blijkt in de loop van de dag wel, dat de toekomstige mevrouw de Bont toch nog al nuchter is, want ze doet haar best op het schoolwerk, zodat ik enkel maar prijzen kan en ze voor schrijven een negen in de wacht weet te slepen. Tegen het einde van de middag schooltijd komt het feestelijk vooruit zicht van de avondpret haar echter weer klaar voor de geest te staan. Ze heeft de woorden van haar echtgenoot in spé volkomen serieus genomen, wat natuurlijk ook zo behoort. Daarom ontvouwt ze haar plannen om inderdaad tien koeke met suker of met stroop te zullen eten. Als morgen Liesjes plaats vacant blijft, dan weet ik in ieder geval, zonder nader onderzoek de oorzaak wel. PUBLICITEIT Al pratend kom je van het één in het ander en zo gebeurt het dat Liesje voor de oren van heel m'n goegemeen te haar trouwplannen aan de publici teit prijsgeeft. Dat geeft veel en ve lerlei reacties, die ik niet verder ver tel, want dan zou het gaan lijken of de school een huwelijksbureau is en die verantwoordelijkheid weiger ik op me te nemen. De zorgen voor het wel en wee van mijn kroost drukken me toch al genoeg. GEGLORIEERD In de loop van de gesprekken is me wel duidelijk geworden, dat Liesje weet waarover ze spreekt, want is on langs niet een tante van haar ge trouwd en heeft ze toen eigenlijk niet meer geglorieerd als bruidsmeisje dan de bruid zelf? Als ik mijn studentjes weer voor de laatste tien minuten bij de ernst van het leven ga bepalen, kan er toch net een bericht aan ons Liesje ontsnappen, voor ik haar definitief het zwijgen op leg, voor het kleine restje van de mid- dag-. „Juffrouw as ik gae trouwe, mag uwes bruismeisie weze". Met dit vreugdevolle vooruitzicht kan ik het leven voorlopig weer aan. 'Vn Mededeling (adv.) Geen wagen, maar winnen! Als U MAÏZENA DUBYEA ge- bruikt is er van „wagen" geen sprake. U bent dan altijd zeker van een goed resultaat. Er bestaat geen beter bindmiddel voor groenten soepen en sausen dan de echte MAÏZENA DURYEA. Bij gebruik hiervan zijn mislukkingen bij voor baat uitgesloten. Aan Tania Truus Zeeuwsch Weekend Goes Onder Mijn beste nichtjes en neven, In de brieven ga ik het woord vakantie nog al eens tegen komen. Ja, die goede tijd komt voor jullie nu al aardig in het zicht. Dan ga ik er ook eens over denken om ook vakantie voor het raadseloplossen te geven. Maar deze keer nog niet. Ik heb weer een mooi stel raadsels voor jullie klaar gemaakt. Doe je best maar. Van deze keer gaat de prijs naar Adrie de G. te St. Maartensdijk. En mijn har telijke groeten gaan naar alle plekjes waar ik neven en nichten heb wonen. Jullie tanta TRUUS. Boerinnetje te Domburg. De feestdagen waren dan wel echte feestdagen voor je. Best te begrijpen, dat je nog geen duik in de Noordzee hebt genomen. Zou me ook nog te fris zijn. Het is werkelijk een prachtige tocht naar dat hertekamp. En op de boot kun je altijd weer een poosje uitrusten. Heeft R. een prettige verjaar dag gehad? Jahoe moeten we dat vraagstuk oplossen om elkaar te herken nen als je in Goes komt? Chris de G. te St. Maartensdijk. O, wat heb jij al veel getippeld. Was het te ver uit je buurt om ook in Goes aan die wandeltocht mee te doen? Het is echt leuk geweest en ik zag er ook heel wat jongens van jouw leef tijd bij. Vier avonden achter elkaar tien kilometer lopen, ik neem mijn pet voor je af. Je moet me eens gauw schrijven hoe het dit jaar gegaan is. Madeliefje te Scherpenisse. Ik vind het fijn, als ik er weer een nieuwe raadselnieht bij krijg, Is het nog nodig de nieuwe haring in Uw aandacht aan te bevelen en er een lofzang op te zingen? Overtuigt U er metterdaad van door te proeven dus dat hij ook dit jaar lekker mals en vet is. Dat haring een grote voedings waarde heeft kunt U niet proeven, maar wel dat het goed eten is. Smaakt een koelhuisharing in winter en voorjaar best, als het seizoen van de Hollandse nieuwe aangebroken is, gaat er niets boven zo'n mals maatje. Voor een paar dubbeltjes een gezond, smakelijk voedsel, rijk aan eiwitten, vitamines en jodiumzouten. Laat U en Uw huisgenoten de kansen dus niet ontgaan en eet geregeld nieuwe haring. Koude schotel met nieuwe haring. 4 nieuwe haringen, kg gekookte aardappelen (een appel), uitjes en augurkjes, een paar tomaten of ge kookte bieten, kropsla, olie, azijn, zout en peper (of nootmuskaat) of slasaus, peterselie en selderij. De aardappelen (en de appel) in blok jes snijden, fijngesneden uitjes en au gurkjes naar smaak toevoegen en slasaus, olie, azijn, zout en peper (of nootmus kaat) erdoor mengen. Een deel van de aardappels in het midden van een schotel leggen en glad strijken. De haringen erop schikken. Bladeren sla er om leggen. De rest van de aardappelsla in de vorm van kleine puddinkjes rondom het midden stuk zetten afwisselend met plakken to maat of gekookte biet. De tomaat be strooien met zout (en peper) en het ge heel garneren met mayonaise en toefjes peterselie of selderij. U kunf er meer plezier van hebben Het is dikwijls zo, dat de din gen, die het meeste plezier geven, het minst worden ver zorgd. Eén van deze dingen is de stofzuiger. De huisvrouw had nog maar 30 jaar geleden twee hulpmiddelen: stoffer-en-blik en mattenklopper. Het schoonmaken van vloerkleden en lopers was toen een hele op gave. Denkt u nog maar eens aan de zogenaamde mattenklopserena- den op vrijdagavond. Thans maakt de Nederlandse in dustrie stofzuigers, welke tot de beste in de wereld kunnen worden gerekend en die naar vele landen worden geëxporteerd. Het is alleen zo jammer, dat er maar weinig huisvrouwen zijn, die hun stofzuiger gebruiken en be handelen zoals het moet. Toen de stofzuiger nog niet de zuig kracht had, welke nodig was om tapijten grondig te reinigen, trachtte men dit te compenseren door het bijleveren van een borstel. Nu is dat niet meer nodig. Ge bruik daarom voor het schoonmaken van losse of vaste tapijten, matten enz. geen borstel, maar de grote zuigmond. Som mige zijn aan de giijkanten voorzien van brede glijers, welke ervoor zorgen, dat de zuigmond vlak op de vloerbedekking blijft. Met deze glijers kan men de zuig mond zelfs op hoog-gepoolde tapijten alle kanten uit bewegen zonder dat deze gaat dansen. De borstel, die de slijtage van de ta pijten bevordert, dient uitsluitend te wor den gebruikt voor het stofvrij maken van parket en linoleum. De kleine zuigmond wordt hoofdzake lijk gebruikt voor het reinigen van stoe len, traptreden en kussens. Wordt een plumeauborstel bijgeleverd, dan dient die alleen voor het stofvrij ma ken van gordijnen, lambrizeringen, schilderijen en lijsten. De spleetstofzuiger moet uitsluitend worden gebruikt om op die plaatsen te reinigen, waarvoor de zuigmond te groot is, bijv. achter radiatoren, kasten en andere meubelstukken. Wanneer men zich het gebruik van de juiste on derdelen eigen maakt, zal men van een aangeschaft apparaat veel meer plezier beleven. Het verwisselen is zo eenvou dig, dat dit nooit een bezwaar kan zijn om het na te laten. Het ledigen van een stofzak Een zeer belangrijk punt is het ledigen van de stofzak. Hierbij wordt dikwijls zwaar gezondigd. Het verdient aanbeve ling om de stofzak minstens eenmaal per week te ledigen en wel op de volgende wijze. Op de vloer spreidt men een krant uit, waarop men de stofzak met de opening naar beneden plaatst. Met de beide voe ten wordt de rand vast op de vloer ge drukt en met de lus, welke aan de onder zijde van de stofzak is bevestigd, wordt de stofzak flink heen en weer geschud. Bij de eerste maal zal al het zware vuil in de krant terecht komen, doch bijzon der kleine openingen in de stofzakwand zitten dan nog dicht met fijn vuil. Het verdient dan ook aanbeveling de hande ling twee èi drie maal te herhalen. Een goed geledigde stofzak betekent een per fect werkende machine. Men moet de stofzak nooit wassen, daar deze dan al te poreus wordt en stof doorlaat, dat in de motor kan ko men niet alle nadelige gevolgen van dien. Ook het uitborstelen is niet aan te bevelen. Waarom juist die Hoewel kleur en vormgeving ook bij de stofzuiger belangrijk zijn mogen die toch niet doorslaggevend zijn. Men koopt het apparaat op zijn praktische bruik baarheid zoals gemakkelijke hanteerbaar heid, het goed kunnen plaatsen op trap treden, de opbergmogelijkheid en natuur lijk om de goede zuigkracht. Een zware stofzuiger is niet altijd de beste. Er zijn sledestofzuigers en steelstofzui- gers. Bekend is de steelstofzuiger die is om te bouwen tot vloerwrijver, mixer en haardroger. Een sledemachine moet gemakkelijk hanteerbaar zijn. Bij sommige wordt een ophangrekje bijgeleverd, dat aan de bin nenzijde van een kastdeur kan worden aangebracht. Er bestaat dan minder kans op beschadigingen, er wordt weinig ruim te ingenomen en de slang wordt in de juiste vorm opgehangen, hetgeen de le vensduur verhoogt. maar ik wilde je wel vragen een andere schuilnaam te kiezen, want ik heb al een madeliefje in onze raadselfamilie. Er is keus genoeg, hé? Kijk je ook zo graag naar die jonge kalfjes, als ze op zo'n grappige manier aan het spelen en hollen zijn. Houden jullie allebei die diertjes? Wil je ook even je echte naam er bij schrijven. Die moet ik wel weten, want anders zou ik nooit een prijs naar je toe kunnen sturen, als je een poosje met ons meedoet. Sneeuwklokje te Aagtekerke. Wat zou ik graag met dat schoolreisje mee willen. Ik vind die grote zeeschepen altijd prachtig. Vorig jaar zag ik de Si- bajak wel van heel dichtbij, maar ik mocht er niet op. Jammer hoor. Je kunt op zo'n schip haast verdwalen. Vertel me eens gauw hoe jullie het vonden. Zouden jullie het hele schip mogen zien? Dan zul je wel merken, dat er heel wat nodig is om honderden mensen gedurende een dag of tien te eten te geven. Adrie de G. te St. Maartensdijk. Jij valt vast niet uit op die avond vierdaagse. Kun je begrij pen, iemand, die al zoveel gemarcheerd heeft. Je mag haast wel een kastje laten maken voor je medaljes. Kom je volgend jaar naar Goes voor de wandeltocht van onze krant? Dan maken we te voren een afspraak om elkaar te herkennen, hoor. Schrijf je me even hoe het ging met die avond vierdaagse. De oplossingen zijn: I. Kanarie, vink, gier, arend. II. Beter een half ei dan een lege dop. Hl. Bramen, kramen, samen, Namen. Nieuwe raadsels. I. Ingezonden door Merel te Grijpskerke. Voor wie zet men altijd de hoed af? II. Verborgen plaatsnamen. De veer en de grote wijzer van dit hor loge zijn stuk. Wim probeerde die kapel levend te van gen. Door de langdurige regens waren er diepe putten in de weg gekomen. Ik heb wel ouder kerkgebouwen gezien dan dit hier. Er zit niet veel goud aan die armband. HL Het geheel bestaat uit 40 letters en is een beetje ouderwets spreekwoord. 14, 19, 2, 25 is een hoofddeksel. 32, 15, 11, 35 is een grote zwemvogel, die altijd een beetje boos doet. 6, 26, 16, 40 is een dier, waarvan de meeste jongens veel houden. Tussen bergen zijn 4, 38, 37, 5, 24. 's Morgens heb je een 18, 33, 1 nodig. 20, 27, 13, 12, 8, 28 is iemand waarvan we heel veel houden. Toen het zo koud was, hoopten we, dat het gauw zou gaan 17, 7, 19, 10, 30, 34. In een 3, 23, 39, 21 kun je in ons land maar tijdelijk wonen. 31, 29, 36, 2 is een drank die veel wordt gedronken. Tussen de weide en de weg ligt vaak een 9, 15, 22. De oplossingen kunnen met vermelding van voornaam, naam (schuilnaam als je di'e hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 23 juni worden gezonden aan Tante Truus Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. Uit de wereld van Duits Woordenboek, door J. H. van Beckum. Tweede deel, Nederlands- Duits. Elfde druk. Uitgave van J. B. Wolters te Groningen. De invoering van de nieuwe spelling leidde tot vele veranderingen in het 2e deel van dit werk. Grote verschuivingen in de alfabetische volgorde der titel woorden werden noodzakelijk. Bovendien is in deze druk de aanduiding van het genus bij de Nederlandse titelwoorden weggelaten: in de Duitse tekst is steeds kenbaar gemaakt, dat het woord mann- lich, weiblich of sachlich is. Natuurlijk ontbreekt evenmin een zeer nauwkeurige wijziging in de tekst zoals die bij iedere druk opnieuw noodzakelijk is, wanneer men in een woordenboek de wijzigingen in een levende taal zoveel mogelijk tracht te volgen. En dat zijn we immers bij de woordenboeken, die bij deze uitgeverij verschijnen, gewend? G. M. Nieuwenhuis, Het lammetje met de zwarte vlek; Hahhiet Lau- rey, Tovertje Konijn en Haasje Repje, en Hans Andreus, De reis van Langbaard de Twaalfde. Wanneer de kinderen 's avonds spelens- moe nog wat rondhangen, willen ze graag uit dit soort boekjes worden voorgelezen, voordat het klokje zeven uur slaat De dierenwereld, en bijzonder die van de kleine en jonge dieren, heeft hun bijzon dere belangstelling. En in deze boekjes handelen ze, evenals de kabouters, als eenvoudige, rechtgeaarde mensen. Ze zullen niet gauw vervelen; de kinderen zullen er telkens weer naar vragen. De boekjes zijn de prijs van ƒ2,50 ten volle waard. En de tekeningen en plastic bark jes doen het bijzonder goed.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 11