13 JUNI Grote Kerk van Breda weer in gebruik bij protestantse eredienst 'Evangelisaties' mogen niet als bijkerkjes fungeren Hoe verbeteren we de positie van de landarbeider? Pagina 3 Prinses Wilhelmina woonde openings plechtigheid bij Adenauer ontvangt eredoctoraat van Yale Amsterdams beeldhouwer neemt ontslag Nederlandse koe geelt de meeste melk ENGELS STAATSBEZOEK AAN ZWEDEN Alles beproeven voor overleg met kerkeraden Ouderdomswet in Staatsblad Indonesische minister juicht erg vroeg Overstromingen in West-Afjeh Volgend jaar emigratie van 20.000 Neder landers naar Canada Waardevolle en concrete aanbevelingen Nasleep van huwelijksgeschenk Gaat Amerikaanse communistische partij 'Onderduiken' Stijf en Stram? Nu hier - dan daar? Overeenstemming in vleeswarenindustrie -<ag 12 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Dertien juni. De verkiezingscampag ne spoedt ten einde en daarmee nadert het ogenblik, dat de kiezer de' gelegenheid krijgt het voorshands laatste woord te spreken. Om door middel van dat ene rood-gemaakte hokje voor zijn deel bij te dragen tot het uitoefenen van een gezonde en rechtmatige volksinvloed op het re- gaerbeleid van de komende jaren. In de afgelopen weken hebben wij de betekenis, waarvoor de kiezer thans staat van tal van kanten belicht. En er geen twijfel over laten bestaan, dat er voor de Ohristusbelijder, slechts én keuze is aangewezen. Wil hij werke lijk ook op het terrein van de politiek in overeenstemming met zijn opdracht werkzaam zijn, wil hij werkelijk in volle toewijding en onmiskenbaar ge tuigenis dt goede strijd des geloofs strijden, dan stemt hij voor de chris telijke beginselpartij. Juist nu. in het jaar 1956! Want rich ten wij de blik op de grote vraagstuk ken van het heden, slaan wij het oog in de nabije en verafgelegen toekomst, dan blijkt naar de mens gesproken een waarachtig nationale politiek, een christelijk beleid voor heel het volk meer dan ooit geboden: wij staan juist nu op een uiterst belangrijke kruising var wegen. Een uiterst belangrijke kruising van wegen: de toekomstige inrich ting van staat en maatschappij staat bp het spel. Willen wij deze grondves ten op belangentegenstelling en groeps Oan wel trachten ook "lerTïèT gebod van de christelijke naas- tenliafdk van dg ggpienwerklng niet uit de nooa van het ogenblik, maar uit vaste niet te schokken overtuiging tot verwerkelijking brengen? Want laat het ons elkander duide lijk en openhartig zeggen: voor zover menselijke kennis reikt staan ons land en ons volk in de komende jaren en vooral wellicht na 1960 enkele uiterst moeilijke problemen te wachten. Pro blemen, waarvan de eerste aanpak en een eventuele oplossing van bijzonde re betekenis zijn, n voor ons volk én in andere zin ook voor de volkeren om ons heen. Problemen ook, welke een eenzijdi ge sociale aanpak, een aanpak uit openlijke dan wel verkapte maatschap pelijke groepsbelangen ten enenmale niet kunnen verdragen. Geen eenzijdige aanpak, maar een christelijk-nationaal, een solidair be leid, waarvoor de politieke basis nu, op 13 juni, moet worden gelegd door een samengaan van toewijding, getui genis en strijd. Met andere woorden: door een zo groot mogelijk aantal van christelijke stemmen, ook al zou dit de verlooche ning van vermeende eigenbelangen betekenen. Dat niemand achterblijve! Ieder van ons heeft hier een taak; een laatste opwekking van buren, vrienden en tennissen bijv. kan nooit kwaad. Maar bij het gaan naar de stembus en het opwekken van anderen zal het niet mogen blijven. Uit verscheidene plaatsen in ons land bereiken ons be richten, dat daar gebedssamenkomsten aan de vooravond van de verkiezingen zullen worden gehouden. Dit is een goede en navolgenswaardige zaak; wij hopen, dat in de toekomst steeds meer kiesverenigingen dergelijke samenkom sten zullen beleggen. Onder één voor waarde echter: dat dit ons niet zal af houden van het aandacht besteden aan de verkiezingen in ons persoonlijk en gezinsgebed! Want heel dit politieke werk en straks tijdens de kabinetsformatie de beslissingen van H.M. de Koningin en van onze voormannen op het Binnen hof moeten immers bij voortduring ge dragen worden door 't medeleven en bovenal door 't gebed van alle chris tenen in Nederland. Om nu maar te zwijgen van het vele en moeilijke werk, dat ons allen nadien nog wacht! Dertien juni. Niet een uitzonderings dag, waarop U een hokje en niet meer dan één hokje op Uw stembiljet gaat rood maken en verder niets. Maar een dag, waarop U een bijzondere gelegen heid hebt dankbare uiting te geven aan dat onlosmakelijke gedeelte van Uw totale geloofsleven: uw politieke verantwoordelijkheid tegenover God en uw naaste. Prof. dr. J. J. de Jong. Restauratie vergde drie miljoen BREDA, 11 juni. De grote kerk op de Bredase grote markt, in de middeleeuwen in Brabants-Gothische stijl opgetrokken, is zater dag door de protestantse eredienst in haar geheel in gebruik geno men. Tot nu toe en eigenlijk sinds mensenheugenis was het gebouw slechts voor de helft in gebruik. De gelden voor de restauratie, die na de bevrijding vlotter toevloeiden dan voordien, stelden de res taurateurs in staat spoed achter het werk te zetten, zodat zaterdag middag de gehele kerk, op de entreepartij na, volledig is gebruik genomen kon worden. NEW HAVEN (Connecticut), 11 juni A.F.P./Reuter De Westduitse bondskanselier Adenauer heeft in de universiteit van Yale, waar hij een eredoctoraat ontving, verklaard, dat de nieuwe taktiek der Sowjet-Unie gevaarl'jker is dan de vroegere agres sieve gedragingen. De Sowj et-leiders trachten het vredesverlangen, dat in leder mens leeft, uit te buiten. Er Zijn geen tekenen, die erop wijzen, dat het loochenen van het Stalinisme de aan vaarding betekent van de geestelijke beginselen, welke de grondslag van de vrije wereld zijn, aldus Adenauer, die eraan toevoegde, dat handiger lei ders thans met nieuwe en zekerder middelen en met minder offers de oude doelen van het Bolsjewistische regiem de wereldoverheersing door het communisme trachten te ver wezenlijken. De speciale plechtigheid, die hier voor was belegd, werd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van Prinses Wilhelmina. De Prinses nam plaats in de zgn. prinsenbank, die, gerestau reerd, opnieuw op de oude plaats is gezet waar zjj vroeger heeft gestaan. Ook dit mocht men een historisch ogenblik noemen, omdat de Prinses zich bevond op een plaats, waar zo vele van haaf voorvaderen hebben neergeknield. De voorzitter van het college van kerkvoogden, mr. F. A. Hollemen, droeg het kerkgebouw namens het college van Kerkvoogden aan de Her vormde gemeente over. Hij bracht dank aan de vroegere restaurateurs en aan degenen, die het werk hadden voltooid. Tevens sprak hij zijn dank uit voor de subsidiëring door rijk, provincie en gemeente, terwijl hij voorts dank bracht voor de morele én artistieke steun, die van vele parti culieren is ondervonden. Gesproken is daarna door de verte genwoordiger van het ministerie van O., K. en W., mr. F. P. Th. Rohling, die dit feit van de totale restauratie een vreugdevol ogenblik voor Breda en zelfs voor het gehele land noemde. AFSPIEGELING VAN RIJKDOM. Burgemeester Kortmann van Bre da heeft eveneens het woord gevoerd en o.m. gezegd, dat het kerkgebouw tot stand kwam in een tijd van wel vaart en eendracht, als een afspie geling van de rijkdom en vrijgevig heid uit die eeuwen. Ook het Breda Als lid der commissie versiering en verlichting AMSTERDAM, 11 juni In een brief aan B. en W. van Amsterdam heeft de beeldhouwer W. Couzijn me degedeeld ontslag te hebben genomen als lid van de commissie versiering en verlichting. Hij zegt het te betreuren, dat hij deze stap moet nemen, maar dat hem geen andere weg overblijft, nu de burgemeester het beeld van Lipchitz „Le couple" heeft doen ver wijderen uit het Leidse bosje op gronden, die de heer Couzijn geens zins kan aanvaarden. Voor hem geldt alleen kwaliteit in de beeldhouwkunst. Het arrangement van de tentoon stelling, die hij op verzoek van B. en W. heeft injtfericht, kan hij niet langer als het zijne beschouwen, nu dit beeld is verwijderd en hij kan dan ook voor de tentoonstelling geen verantwoorde lijkheid meer dragen Tenslotte deelt hij mede, dat hij zijn eigen beeld „Schuld en opstand" graag uit het Vondelpark wil weghalen, omdat hij er geen prijs op stelt deel te nemen aan een gecensureerde ten toonstelling. van nu heeft de kerk laten delen in de momentele welvaart van de stad. Hij deelde mede, dat aan de kerk voor ongeveer drie miljoen gulden gerestaureerd is, waarvan bijna een miljoen is opgebracht door de ge meente Breda. In verband met deze totale restauratie merkte de burge meester op, dat in het hart van velen weer de hoop leefde op de geeste lijke restauratie van een verscheur' da christenheid. Tenslotte is er gesproken door de voorzitter van de generale synode, ds, G. de Ru, die de samenwerking roem de tussen de technici en de kunste naars, de financiers en de theologen. De praeses van de kerkeraad, ds. C, E. van Voorthuysen, heeft daarna na mens de kerkgemeente het gebouw aanvaard. De ingebruikneming ging gepaard met een liturgische dienst, die geleid werd door ds. Knottnerus en ds. Stoutjesdijk, terwijl de daaropvolgen de dienst werd geleid door ds. van Voorthuysen. ROME, 11 juni (ANP). Uit gegevens, gepubliceerd door de F. A. O. blijkt, dat in 1954, het laat ste jaar waarover volledige statis tieken beschikbaar zijn, de melk- opbrengst per koe in Nederland groter was dan in welk ander land ook. De opbrengst bedroeg gemid deld 3890 kilo per koe per jaar. Na Nederland kwamen België met 3760 kilo en Israël met eveneens 3760 kilo. Naar in het jaarboek van de F.A.O. wordt medegedeeld zijn tarwe en rijst nog steeds de voornaamste landbouw gewassen. De wereldproduktie van tar we bedroeg in 1954 131,5 miljoen me triek ton en die van rijst 162,2 miljoen ton. Daarna kwamen mais (137,3 mil joen ton), millet en sorghum (59,2 mil joen ton), gerst (55,8 miljoeri ton), haver (49,4 miljoen ton) en rogge (20,1 miljoen ton). Het aantal tractors, dat in de land bouw wordt gebruikt, neemt met bij na een half miljoen per jaar toe. Eind 1954 waren er over de gehele wereld met uitzondering van de Sowjet-Unie in totaal 7.100.000. Deze ontwikkeling gaat gepaard met een daling van het aantal paarden en muilezels. Vóór de tweede wereldoorlog waren er nog 74,7 miljoen paarden, maar in 1953/54 was de paardenstapel gedaald tot 59,1 miljoen. Het aantal muilezels daalde van 18,4 miljoen tot 15,6 miljoen. Op merkelijk is, dat het aantal kamelen toeneemt. In 1953/54 waren er in Azië en Afrika 9,7 miljoen kamelen of 24 procent meer dan voor de oorlog. Speciale politietroepen hebben groot aantal opstandelingen van de Darul Islam gedood bij een onverwachtse aan val op een schuilplaats in Zuid-Atjeh. Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh brengen een staatsiebezoek aan Zweden. Tot een van de programmapunten behoor de een staatsdiner in het paleis te Stockholm. De foto toont de aankomst van Koningin Elizabeth en Koning Oustaf Adolf van Zweden (op de voor grond). Koningin Louise van Zweden met de Hertog van Edinburgh (2de paar). Prof. Dr. J. Severijn in vergadering te Utrecht UTRECHT, 11 juni. In een vergadering van de Herv. (Ger.) minderheden heeft prof. dr. J. Severijn een inleiding gehouden over het voor en tegen van evangeliseren. Hij herinnerde eraan hoe verenigingen in streken waar het kerke lijk leven sedert jaren door vrijzinnige prediking, socialisme en com munisme verlopen en vergeten is, zgn. evangelisten uitzonden. Uit dit werk ontstonden evangelisatieposten, als 'steunpunten in de wil dernis van ontkerstening en ongeloof. De pfficiële kerk, aldus spre ker, heeft zich met deze evangelisatie weinig ingelaten en niets gedaan om ze kerkelijk te maken en daarvoor in aanmerking komen de evangelisten in het corps van predikanten op te nemen. Ook onder de nieuwe kerkorde is dat, volgens prof. Severijn, niet beter geworden. en gaande te houden, teneinde z\jn mede werking te winnen om de Geref. predi king, die volgens hem, krachtens de re formatorische belijdenis der kerk de le gitieme mag heten, op de kansel te ver krijgen. DEN HAAG, 11 juni onder dag tekening 8 juni 1956 is verschenen staatsblad nr. 281, houdende de wet van 31 mei 1956 inzake een algemene ouderdomsverzekering. Minister Suurhoff heeft vanmorgen enkele van zijn naaste medewerkers bij de voorbereiding en de totstand koming van de wet ten departemen- te ontvangen. Ook de voorzitter van de commissie, die het S.E.R.-advies samenstelde, was aanwezig. Minister Suurhoff heeft bij deze ge legenheid aan de heren J. J. A. Berger en mr. A. O. W. D. Grosheide mede deling gedaan van hun benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. Prof. Severijn wees vervolgens op de verwarde situatie in de Herv. Kerk ten aanzien van de confessie. De velerlei leer is, volgens hem, oorzaak, dat de legitieme prediking, dit is de prediking naar de belijdenis, in vele plaatsen niet van de kansel wordt gehoord. Waar dit niet het geval is en een kleinere of grotere groep aanwezig is, die de prediking volgens de confessie begeert, komt het nogal eens voor, dat deze groep zich verenigt in een „evengelisatie", die samenkomsten belegt om te voorzien in de behoefte, waarin de officiële kerk niet voorziet. Er is, volgens prof. Severijn, volstrekt geen evenwicht tussen de wijze van voor ziening in de geestelijke begeerte van een groep en het streven naar sanering van het kerkelijk leven. Iedere groep saneert als het ware in zijn eigen geest en naar zijn eigen geest toe. Praktisch komt het erop neer, dat de evangelisaties als bij kerkjes gaan fungeren met een eigen stempel en inplaats van naar de kerk toe te werken zijn zij zeer bevorderlijk voor vervreemding van de kerk. Prof. Severijn meende, dat dit gevaar ook de Herv. Geref. evangelisaties bedreigt. H(j achtte het noodzakelijk, dat een Herv. Geref. groep alvorens tot het hou den van samenkomsten, althans op zon dag, over te gaan alles beproeft om over leg met de kerkeraad gaande te maken DJAKARTA, 11 juni (A.N.P.) „Het Nederlandse kolonialisme in West-Irian ondergaat thans zijn laat ste stuiptrekkingen", aldus heeft de Indonesische minister van voorlich ting verklaard. „De anti-koloniale machten winnen aan kracht en het wordt duidelijk, dat de pogingen van Nederland om zijn koloniale positie in Wes-Irian te handhaven, niet langer gesteund wordt door de publieke opi nie in de wereld", aldus Sudibjo, die hieraan toevoegde, dat hij overtuigd is, dat de Nederlanders tenslotte ge dwongen zullen worden het gebied aan Indonesië terug te geven". „De Nederlanders moeten veel geld beste den om West-Irian te exploiteren of zoals zij zelf beweren het volk van West-Irian te ontwikkelen. Maar tot nu toe heeft dit geld nog niet veel voordeel gebracht", aldus Sudibjo, die herinnerde aan het tekort op de begroting voor Nieuw-Guinea. „Aan gezien Nederland vroeg of laat toch West-Irian moet afstaan, zou het be ter zijn voor Nederland op te houden met het geld van de Nederlandse be lastingbetalers te verspillen aan de ontwikkeling van dit gebied". Hij ont hulde voorts, dat zijn ministerie een plan heeft opgemaakt om een „poli tieke aanval" tegen Nederland te openen. De nieuwe provincie West Irian zal als „basis" dienen voor deze aanval. DJAKARTA, 11 juni A.N.P.) Overstromingen in West-Atjeh heb ben veertig huizen weggespoeld en hebben de oogst van honderden hec taren vernield, aldus berichten uit Medan. Tot heden zijn er geen slacht offers gemeld, maar gevreesd wordt, dat een aantal personen in Djeuram en twee nabijgelegen dorpen, die het meest van de overstromingen te lijden hadden, zijn verdronken. De totale schade wordt geschat op een half mil joen rupiahs. De overstroming werd veroorzaakt door zware tropische re gens, waardoor de rivieren in dit gebied buiten hun oevers traden. LETHBRIDGE (Alberta), II juni (Reuter) De leider van een groep van Nederlandse landbouw- en finml- gratiedeskundlgen, de heer G. J. Vink, heeft zaterdag In Lethbrldge In Alber ta verklaard, dat ln 1957 naar schat ting 20.000 immigranten uit Nederland naar Canada zullen komen. Het vorig jaar kwamen 7.000 Nederlanders en dit Jaar zullen het er ongeveer 10.000 zijn. De groep deskundigen brengt thans een bezoek aan Canada om landbouw methoden te bestuderen en te zien hoe Nederlandse immigranten zich hebben aangepast. De bezoekers had den geconstateerd, dat de Nederlanders het in het algemeen zeer goed maken, maar sommigen in Ontario trachten hun eigen boerderijen te kopen of hun eigen zaken te beginnen, voordat zfj financieel daarvoor gereed zijn, al dus ds heer Vink. Rapport agrarische commissie der C.H.U. E' en principiële gelijkstelling van de lonen der landarbei- 1 ders is de eerste voorwaarde om de landarbeider te be- hoeden voor vrees van achterstelling. De seizoenwerk loosheid dient zoveel mogelijk te worden bestreden door het nastreven van een zo constant mogelijk verloop van de ar- beidsbehoefte door een evenwichtig bouwplan en door ver dergaande mechanisering teneinde de toppen af te zwakken 1 of weg te werken. Voor de verbetering van de sociale positie zou een betere scholing van de landarbeiders van betekenis moeten worden geacht en dit zou ook uit economisch oog punt wenselijk zijn. Bovenstaande duidelijke en concrete conclusies zijn ontleend aan het dezer dagen verschenen rap port der agrarische commissie van de Christelijk Historische Unie. Het is een uitstekend rapport, dat niet blijft steken in al lerlei op zichzelf wel interessan te, maar voor de praktijk wei nig steekhoudende beschouwin gen, maar dat een weg aangeeft om de landarbeider te verhef fen. Het rapport meent o.m., dat een werkclassificatie op het bouwbedrijf gemakkelijker door te voelen is dan op het veejjou- dersbedrijf. In principe is de gedachte van een werkclassifica tie niettemin juist, hoewel door de schaarste aan arbeiders op dit moment doorvoering op moei lijkheden zal stuiten, daar ook de jongeren een vol loon willen verdienen. Aangezien zo'n classificatie een extra belo ning inhoudt voor de besten, dient deze in de prijzen te worden verdisconteerd, opdat het principe om de beste arbei ders hoger te belonen, kan wor den verwezenlijkt. De commissie van de C.H.U. acht een systematische opleiding noodzakelijk. Bruikbaar zou kunnen zijn de lagere landbouw school voor algemeen vormend onderwijs en om een theoreti sche ondergrond te leggen, even tueel met een wat beknopter leerplan, gevolgd door praktijk onderwijs in onderhoud, mon tage van machines, handvaar digheid, gebruik van hand gereedschappen en arbeids- methoden. Dit diploma moet kunnen concurreren met dat van de lagere technische school. Huisvesting De huisvesting van de land arbeiders is in het algemeen zeer onvoldoende. Frisse, mo derne woningen, waarbij elek triciteit en waterleiding tot de normale uitrusting behoren, zul len de landarbeiders aan de landbouw kunnen binden. De plattelandsgemeenten dienen door toekenning van voldoende bouwvolume in de gelegenheid te worden gesteld aan deze noodzakelijke modernisering van de woontoestanden medewer king te verlenen. Het grondgebruik, zo zegt de commissie, speelt in zoverre een rol, dat de gehuwde landarbei der voor eigen gebruik aard appelen en groenten wil verbou wen en wat kippen wil houden. Deze mogelijkheid moet blijven bestaan, omdat het stukje grond nog een rol is blijven spelen in de leefwijze van deze volksgroep. Van het hoogste belang is een nauwgezet waken voor het behoud of waar nodig voor het verbeteren van de ver houding boer-arbeider. „Het zal voor de landbouw een levens belang zijn om een voldoende zwaar tegenwicht tegen de ge constateerde afvloeiing te vor men. De genoemde aanbevelin gen zullen toch niet een tekort aan landarbeiders kunnen voor komen, als de hause in de indu strie aanhoudt", aldus het rap port. In het eerste deel van het rapport wordt o.m. gezegd, dat momenteel ongeveer 45 procent van de zoons uit landarbeiders kringen een ander beroep kiest dan de vader. Na de tweede wereldoorlog heeft bovendien nog een aanzienlijk aantal land arbeiders de landbouw verlaten. De gemiddelde leeftijd van de arbeiders is thans veertig jaar. Het Landbouw Economisch Instituut heeft berekend, dat in de komende vijftien jaar in de akkerbouw- en weidegebieden het aantal landarbeiders met on geveer twintig procent zal af nemen. De verwachting is ge rechtvaardigd, dat het aantal landarbeiders sneller zal dalen dan de werkgelegenheid ten plattelande. Onzekerheid Het is, zo zegt het rapport, aan geen twijfel onderhevig, dat de landarbeider in de plat telandssamenleving als geheel thans m veel betere positie in- rieei t dan een halve eeuw ge leden. Het loon is aanzienlijk verbeterd, evenals de overige arbeidsvoorwaarden. Maar men mag daaruit beslist niet conclu deren, dat er geen land arbeidersprobleem meer bestaat. Ten aanzien van de materiële positie leeft er een gevoel van onzekerheid en ook koestert de landarbeider de vrees, dat de gelijkstelling in loon met de andere arbeidersgroepen, die hij na de oorlog heeft verworven, hij vroeg of laat weer beneden het nu bereikte niveau zal zak ken. Deze vrees wordt gevoed door het feit, dat hij eeuwenlang de slechtst betaalde en minst geachte arbeider is geweest. Zal de uitzonderingspositie, die de Nederlandse landarbeider nu in neemt, worden gehandhaafd? Ook plaagt de landarbeider veelal de positie, die hij als mens in het bedrijf en in de dorpsgemeenschap inneemt. Dit Sunt, dat zeker minstens even elangrljk is als dat van het materiële, zal alle aandacht die nen te krijgen. I MONACO, 11 juni (AFP) De Na tionale Raad van Monaco houdt zich op het ogenblik bezig met de „zaak van het collier", waarbij het gaat om een platina collier, armband, ring en broche, versierd met robijnen en dia manten, die de raad voor 37 miljoen frank had willen kopen van een Pa- rijse juwelier, als huwelijksgeschenk voor prinses G-racia. Deze koop was niet doorgegaan, na dat een deskundige uit Monaco had verklaard dat de prijs te hoog was. Voor 2Ï5 miljoen frank werd toen een andere ooilier en armband gekocht. Bij de Parijse juwelier was echter reeds 10 miljoen frank gestort voor de aankoop van de eerste collier en volgens geruchten wil deze juwelier het voorschot niet terugbetalen, omdat de koop reeds tot stand gekomen was en omdat reeds hoog commissieloon was betaald aan iemand die aan de keuze van de eerste juwelen had mee gewerkt. De nationale raad van Monaco moet deze kwestie nu oplossen. Volgens goed ingelichte personen zal dat verre van gemakkelijk zijn. WASHINGTON, 11 juni (A.F.P.). De Amerikaanse communistische partij is van plan gedeeltelijk onder te duiken, zo heeft de commissie voor on Amerikaanse acti viteit van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden bekendgemaakt. Uit een onderzoek van de commissie is gebleken, dat de Amerikaanse communis ten slechts „aan de oppervlakte" de nieu we communistische verzoeningspolitiek zullen volgen. Bekende partijleden zou den op hun post blijven, maar minder bekende leden zouden de ondergrondse activiteit leiden. Er zouden plannen zijn opgesteld voor een clandestiene pers. Ingezonden Mededeling (adv.) Neem Kruschen - en Uw pijnen verdwijnen, In vele gevallen van rheumatiachf pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak ook: onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur mef Kruschen begint, ondervindt al na korte tijd de weldadige gevol gen daarvan. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op normale kracht brengt, gaat het bloed sneller stro» men. Onzuiverheden daarin krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afgevoerd. Én daarmede de oorzaak van Uw rheu- matische pijn. De Franse socialisten hebben ver klaard achter Mollet te staan wat be treft zijn Algerijnse politiek. DEN HAAG, 11 juni In een ver gadering van afgevaardigden der werkgeversorganisaties en die van het administratief personeel in de vlees warenindustrie is in principe overeen stemming bereikt over de gebruik making in de vleeswarenindustrie van de verruimingsmogelijkheid ten aan zien van de secundaire arbeidsvoor waarden met in totaal 3 pCt, en over de uitkering van 3 pCt ineens over het jaar 1955. Tevens werd overeenstemming be reikt over de herziening van de sa larisschalen van de landelijke rege ling van arbeidsvoorwaarden voor het administratief personeel met cir ca 6 pCt, ingaande 1 september 1956, waaromtrent nog een definitief uitge werkt voorstel aan het college van rijksbemiddelaars ter goedkeuring zal worden voorgelegd. De Sowjet-minister van buitenlandse zaken, Sjepilof, zal na zijn bezoek aan Egypte ook bezoeken brengen aan Syrië en Libanon. Op 18 juni zal de minister de feestelijkheden in Cairo ter gelegen heid van het vertrek van de laatste Britse militair uit de zone van het Suezkanaal bijwonen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3