Schrijfmachine van off icier van justitie op klaarlichte dag gestolen Driehonderd deelnemers aan provinciale B.B.-wedstrijden op 16 Juni Ie Goes Verdween verduisterde envelop (f 50.000) in papiermolen Geslaagde discussiemiddag over bewaring van aardappelen Een dode bij autobotsing te Lewedorp Plannen voor woningbouw in de gemeente Baarland ZIJLSTRA AR Commissaris der Koningin zal prijsuitreiking verrichten Goese bankbediende bekent thans na twee jaar zwijgen in de cel Oude brandspuit wordt ow maaltijd hoeft D niet op te breken Verbetering van het Zwin Icost een miljoen Middelburg verkocht Wraaklustêge koopman gooide eigen glazen in Vermissing werd niet ontdekt, gebruiker was met vakantie Zeeland bracht f 37.000.- bijeen voor Karinthie Dinsdag 12 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Het gaat goed met de B. B. in Zeeland MIDDELBURG, 11 juni. Het gaat goed met de B.B. in Zeeland. Wanneer men een vergelijk trekt met de andere provincies komt mc eveneens tot die conclusie. Vlissingen en Terneuzen de aparte A ..eenten staan er eveneens goed voor. Met betrekking tot de st - -ue, die men wil bereiken, schommelt het percentage tussen 70 en 80 .Schouwen, dat aanvankelijk door de inundatie enigszins achter bleef, komt eveneens goed op gang. „Zwakke" B.B.-gemeenten zijn thans nog Hulst, St. Jansteen, Krabbendijke, Ellewoutsdijk, Tholen, Brouwershaven, Renesse, Zierikzee, Arnemuiden, Westkapelle, Dom burg en Nieuw- en St. Joosland. Maar ook hier hoopt men de zaak spoedig „draaiende" te krijgen. Op 16 juni a.s. worden te Goes de grote provinciale B.B.-wedstrij den gehouden de verschillende ploegen hebben er zich óp toege legd, zo goed mogelijk uit de bus te komen. In deze wedstrijd zullen de blok- aard beogen het peil van de geoefend- ploegen, de reddingsploegen en de mo biele geneeskundige teams elkaar af- delingsgewijs bekampen. De eerste prijs voor de best geplaatste van de blokploegen is een fraaie beker, die ter beschikking werd gesteld door de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De reddingsploegen zul len strijden om de beker van de kring Noord- en Zuid-Beveland; de genees kundige teams om de beker van de Stichting Bevordering Bescherming Bevolking. Voor iedere deelnemer ligt er voorts een fraaie medaille te wachten. Des avonds, tussen 7 en 8 uur, zal de Commisaris persoonlijk in de to neelzaal van het Goese „Schutters hof" waar de wedstrijden naast buitenofeningen worden gehouden de prijzen uitreiken. De deelnemers aan de wedstrijden voc- blokploegen en reddingsploegen zullen een half uur voor de aanvang van de wedstrijd zich verzamelen in zaal Krijger op de Beestenmarkt, de geneeskundige teams komen een half uur voor de aanvang welke even na twaalf uur is in het Schutters hof bijeen. 300 deelnemers Men verwacht voor deze wedstrijd een kleine 300 deelnemers, verdeeld over 38 ploegen. Een cantinewagen zal tassen de verschillende wedstrijdterrei nen pendelen en zodoende de deelne mers van de nodige verversingen voor zien. De B.B.-ers kunnen zich, in af wachting van de uitslag „aangenaam verpozen": de organisatoren hebben hiertoe de vertoning van enkele filmp jes ingelast. Het hoofdkwartier van de B.B. zal tijdens deze wedstrijden de Goese brandweerkazerne zijn. De algehele leiding van deze wedstrijden, die uiter- heid op te voeren, is in handen van H. B. Pilaar, kringhoofd van Noord en Zuid-Beveland. Brandweerwedstrij den zijn in het programma niet opge nomen in verband met het eigen, zwa re wedstrijdprogramma. Jury De jury, die de prestaties van de blokploegen zal beoordelen bestaat uit de heren J. L. R. Kapitz (kringhoofd Walcheren), P. van Voornveld (kring hoofd Tholen) en K. Reinders (kring hoofd Terneuzen). Zij worden geassi steerd door de heren M. L. Louws uit Middelburg, J. Blaas, Tholen en Smit, Terneuzen. Voor de reddingsploegen bestaat de jury uit de heren hoofdinstructeurs A. P. Maas (Walcheren), J. Wijga (N.- en Z.-Beveland) en I. Lambert (Terneu zen) In de jury voor de mobiele genees kundige teams hebben de volgende art sen zitting: P. C. J. van der Slikke, D. N. van Gelderen en E. Tonkes, al len te Middelburg; H. J. Entink en K. H. Wouda, beiden te Kloetinge, A. I. Vos te Wolf aartsdijk, M. Huijgens te Westkapelle en A. Ampt te Yerseke. Schouwse jongeren met vakantie naar Denemarken ZIERIKZEE, 11 juni. In het kader van de internationale uitwisseling van de jeugd en ter bevordering van de inter nationale vriendschap worden door de .Tafelronde" Nederland jongeren in de gelegenheid gesteld hun vakantie door te brengen in andere landen, waarbij de ge nodigde zich verplicht eveneens voor 14 dagen een jongen of meisje uit het be treffende land een vakantie te bezorgen. Zo zullen 15 jongens en meisjes uit Ne derland naar Denemarken vertrekken en zullen 15 Denen naar Nederland komen. De Tafelronde Zierikzee kreeg de gele genheid drie of vier jongens of meisjes een Deense reis te laten maken, waarvan een dankbaar gebruik zal worden ge maakt. GOES, II juni Op de rijksweg tussen 's-Heer Arendskerke en Lewe dorp is vanmiddag omstreeks vijf uur een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 33-jarige vertegenwoordi. ger G. uit Tilburg het leven heeft ver loren. G. reed met zijn volkswagen met ta melijke snelheid in de richting Goes. Op een gegeven moment wilde hij een boerenwagen passeren, maar had blijk baar niet genoeg oog voor een tegen ligger (een personenauto, bestuurd door J. de R. uit Zeist). Met een harde klap vlogen beide wagens op elkaar. G. moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis Oostwal gebracht worden, waar hij later is overleden. De R. kwam er met lichte verwondingen af. De auto's liepen flinke schade op. Zilveren dienstjubiieum bij de P.Z.E.M. MIDDELBURG, 11 juni Op vrij dag 8 dezer was het 25 jaar geleden, dat de heer P. J. Sinke te Koude kerk, hoofdklerk ten kantore der P.Z. E.M. te Middelburg, bij dat bedrijf in dienst trad. Des morgens werd de ju bilaris, die vergezeld was door zijn echtgenote, op het directiekantoor in hartelijke bewoordingen toegesproken door de directeur, ir. T. Michielsen, die de heer Sinke dank bracht voor de aan het bedrijf bewezen diensten en hem nog vele jaren toewenste, zulks onder aanbieding van de gebrui kelijke enveloppe. Des avonds ontving de jubilaris te zijnen huize vele col lega's, die hem kwamen gelukwensen. Namens directie en personeel werd hem bij monde van de heer P. Hoef- kens een blijvend aandenken aange boden. De heer P. Maljaars wenste nemen de personeelsvereniging geluk, eveneens onder aanbieding van een geschenk. Voor mevrouw Sinke waren er bloemen. Geslaagd. Te Den Haag is geslaagd voor het examen gemeente-administratie I, de heer J. M. Leune, ambtenaar ter secre tarie te Sint Annaland. De justitie grijpt tn het duister GOES, 11 juni. Probeert de ex-bankbediende M. P. B. uit Goefl opnieuw de justitie een rad voor ogen te draaien? Of werd de ver duisterde enveloppe met f 50.0000 werkelijk in de kelder verstopt en dientengevolge in de papiermolen tot pulp vermalen? Voor dezö vragen staat de Officier van Justitie te Middelburg, Mr. J. L. An- dreae, die met het onderzoek bezig is. Vast staat echte,r dat B. de verduistering van de 50.000 heeft gepleegd. Dezer dagen heeft de Goesenaar na ruim twee jaar lang zijn onschuld te hebben volgehouden een bekentenis afge legd. En daarmee valt er een pak van de harten van het personeel, dat aan de Amsterdamse Bank te Goes verbonden was op het tijd stip van de diefstal. Want hoewel B. alle schijn tegen zich had en tot drie jaar werd veroordeeld bewezen was er nog niets. .csc - vien Mededeling (adv.) Een of twee Bennies blussen dat znnrbranden dadelijk. .i komst die Rennies, voor alle lijders aan Brandend Maagzuur. Zorg steeds ze bij de hand te hebben. Mak kelijk bij U te steken één voor één hygiënisch verpakt nog makke lijker in te nemen, zonder water of wat ook. Vraag Rennies bij Uw Apo theker of Drogist. U moet ze in huis hebben, voor U zelf, voor Uw huisgenoten. OOSTBURG, 9 juni Dinsdag 19 juni a.s. om half twee komt het waterschap Het Vrije van Sluis te Oostburg in alge mene vergadering bijeen onder leiding van dijkgraaf J. B. Becu. Het dagelijks bestuur vraagt o.a. mach tiging tot het doen opmaken en doen uit voeren van de benodigde plannen tot het verbeteren van het Nederlandse gedeelte van de zeedijk achter het Zwin, de zgn. zwakke plaatsen. De globale kosten wor den geraamd op een miljoen gulden. Hoe veel het Rijk hierin zal bijdragen is nog niet bekend. Verder vermeldt de agenda diverse aan kopen van grond voor verbetering van de afwatering, enkele personeelsvoorstellen als vakantieuitkering, 3 1955, vakantie regeling, ziektekostenregeling alsmede herstel gebouw gemaal te Biervliet, over dracht beheer en onderhoud van de weg over de Liniedijk te IJzendijke aan de provincie Zeeland, aankoop plantrecht voor 8.100,aankoop perceel duin te Cadzand en verlenging erfpachten. Sjepilof, de Sow jet-minister van buitenlandse zaken zal Syrië bezoeken. Ook in Groningen gaat vandaag een groep bouwvakarbeiders staken. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. 3. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Slcmerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. In het Schuttershof" te C as GOES. Ruim vierhonderd beheerders en eigenaren van lucht- gekoelde bewaarplaatsen uit de Zeeuwse aardappelwereld hebben vanmiddag hun hart kunnen ophalen aan de door de rijkslandbouw- consulenten van Zeeland, Dr. Ir. C. W. C. van Beekom en Ir. M. San ders georganiseerde aardappelbewaringsmiddag in het „Schutters hof". Weliswaar is er die middag geen enkele aardappel bewaard, zoals de aankondiging misschien zou doen vermoeden, maar al die hon derden die zo nauw bij het opslaan van aardappels zijn betrokken, hebben een zeer leerzame en interessante middag gehad. Het bijzondere van deze'samenkomst was, dat de aanwezigen zelf volop van gedachten konden wisselen. De korte referaten waren slechts bedoeld ter inleiding van een vruchtbare bespre king. In die opzet is men tenvolle ge slaagd. En het verloop van de middag is er slechts door verlevendigd. De heer M. Murre te Goes, hoofd Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst leid de het onderwerp „Temperatuursver- loop en luehtmengen" in. „Bij het be waren van aardappelen draait alles om de temperatuur", aldus de heer Murre, die daarbij wees op het grote belang van een goede thermometer en dan op een goede plaats aangebracht. Het blauw worden (opwarmen) van de aardappelen is nog steeds een pro bleem. Hierover sprak Dr. de Jong van de Stichting Aardappelbewaring. H(j wees op de verschillende manie ren van opslaan en de graad van 't blauw worden, op mogelijkheden tot voorkoming hiervan e.d. Juliana bracht bezoek aan Domburg GOES, 11 juni. Het pijpercorps Juliana uit Middelburg bracht een be zoek aan Domburg. Op het gazon van „Zonneveld" werd een aantal num mers ten gehore gebracht voor de jeugdige patiëntjes en het verplegend personeel. Zuster Traas dankte de pij pers hartelijk voor het gebodene, waar na de jongelui een verfrissing aange boden kregen. Na dit concert maakte Juliana nog een muzikale rondwandeling door Domburg. Het bezoek werd besloten met een concert in het openluchtthe ater. V.V.D. vuurwerk Een duizendkoppige menigte heeft gisteravond, staande op de Seissingel gedurende een half uur het hoofd in de nek geworpen, zulks om het VVD vuurwerk gade te slaan, dat op het te genoverliggende bolwerk werd afge stoken. Elders genoten nog enkele ver geten groepen van het schouwspel. Te gen veler verwachting in attendeerden enige daverende knallen de nog niet toegestroomden er op, dat het vuur werk ondanks de minder gunstige weersomstandigheden toch doorgang zou vinden. Dra tekenden zich de won derschoon gekleurde vuurpijlen tegen de avondlijke hemel af, bij ogenblik ken de omgeving schel verlichtend. Zo liet de VVD haar licht over Bolwerk en Singel schijnen, daarbij het verga derde volk zijn spelen schenkend. De verkeerspolitie had de handen vol, doch kweet zich uitstekend van haar taak. In de interessante discussie, die hierop volgde, werden zowel de elec- trische als de gasverwarmlng ten to nele gevoerd en voor beide mogelijk heden bleken warme voorstanders te bestaan. Ir. M. Sanders, Rjjkslandbouwcon- sulent in Zeeuwsch-Vlaanderen, bracht de „Kiemremmingsmiddelen" ter sprake, met name het zgn. „poe der". Hij wees erop, dat er talrijke „poeders" in de handel zijn, maar dat lang niet alle aan de zeven ge stelde voorwaarden voldoen. De beste noemde Ir. Sanders die mer ken, welke als basis ICT hebben. Bij het mechanisch laden en lossen der aardappelen komt heel wat kijken. De heer Hofstra van de Stichting Aard appelbewaring gaf hierop zijn visie, aan de hand van een collectie projec ties. Voorts liet hij een groot aantal soorten transporteurs de revue pas seren. Tenslotte werden een aantal lan taarnplaatjes ven verschillende in Zeeland aanwezige bewaarplaatsen vertoond. BAARLAND, 11 juni. Het voorstel van b. en w. om van de heer M. Elenbaas grond aan te ko pen voor de bouw van vier wonin gen, werd in de dezer dagen ge houden raadsvergadering zonder hoofdelijke stemming aanvaard. B. en W. werden tevens gemachtigd de plannen voor deze woningbouw, het aanleggen van 'n straat en het maken van riolering besteksklaar te maken. Bij de aanvang van de vergadering deelde de voorzitter, burgemeester Van Liere, mede, dat de nieuwe brand spuit binnenkort door de brandweer inspectie zal worden gekeurd. In ver band hiermee werden b. en w. ge machtigd de oude brandspuit bij in schrijving te doen verkopen. Tot lid van het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling „Centrale Werkplaats De Bevelanden'' te Goes werd burgemeester Van Liere aangewezen. Van de heer Louwerse was een ver zoek ontvangen een strook grond van ca. 100 vierk. meter, liggende voor zijn woning te Bakendorp, van de gemeen te te mogen huren of kopen. Deze strook grond is ontstaan door wegver- legging en inmiddels bij het tuintje van de heer Louwerse gevoegd. B. en w. stellen voor een gebruiksvergoe ding te vragen van f 2,50 per jaar tot aan de definitieve toedeling door de verkaveling als erkenning van het eigendomsrecht van de gemeente. De raad kon zich met dit voorstel vereni gen. In verband hiermee merkte de heer De Vriend op, dat dergelijke situaties meer voorkomen. Zo is aan de weg naar Oudelande ter hoogte van het sportterrein ook een stuk zijkantweg van de gemeente geno men. Volgens spr. veel te veel, daar nu de mogelijkheden tot wegverbre- ding zijn verdwenen. De voorzitter zei het hiermee volkomen eens te zijn. Een desbetreffend voorstel om de herverkavelingsdienst hierop at tent te maken, opdat da mogelijk heden tot verbreding van de bedoel de weg de gemeente niet worden ontnomen, werd dan ook aangeno men. Wat het materiaal voor de begraaf plaats betreft: B. en w. hebben ener- verraden". zijds gedacht aan het aanschaffen van 'n begraaftoestel en anderzijds aan de aanschaf van een motormaaier, welke laatste echter pas gebruikt kan wor den, nadat de begraafplaats geëffend Bij de rondvraag informeerde de heer Drledijk naar de plaatsing van een rijwiel-rek bij het badhuis. De voorzitter zegde toe dit te bezien, waar bij een zodanige oplossing zal worden gezocht, dat het rijwielrek tevens te gebruiken ls voor bezoekers van het verenigingsgebouw. Toenemende aanvoer van aardbeien KAPELLE, 11 juni. Er begint nu een steeds grotere aanvoer te komen van aardbeien van de koude grond. Vandaag was er op de veiling reeds een zeer behoorlijk aanbod en dit kon vlot worden afgezet tegen hoge prij zen. Het binnenland kon reeds heel wat aardbeien gebruiken en verder was er vraag voor export naar België. De prijs liep op tot 0,80 per doos; dat komt neer op 4,per kg. Voor de industrie worden nog geen aardbeien geleverd het aanbod is voor dit doel nog te gering. GOES, 11 juni Dank zij het snel le en vakkundige optreden van de ge meentepolitie te Goes is men erin ge slaagd binen enkele uren een wraak lustige vandaal te arresteren. In de nacht van zondag op maan dag werd de weduwe A. in de St. Ja- cobstraat te Goes opgeschrikt door he vig glasgerinkel. Toen zij zich in nacht gewaad naar beneden spoedde, ontdek te zij, dat iemand vier ruiten in haar logement had ingegooid. Reeds direct viel de verdenking op de 32-j. koopman A., zonder vaste ver blijfplaats, die momenteel ten huize van zekere J. vertoefde. Deze A. had voorheen in het logement onderdak gevonden, doch hem was later, als ge volg van onenigheid, de deur gewezen. De inmiddels gealarmeerde politie dacht aan wraak. Toen dan ook de politiehond direkt naar het huis van J. liep, meende men behoorlijke zekerheid te hebben. A. die nog dezelfde nacht van z'n bed ge licht werd, ontkende aanvankelijkj maar na een kort verhoor moest hij toegeven: „£>le smerige hond heeft me Bankpersoneel haalt verlicht adem „Niet, dat ik aan de betrouwbaar heid van mijn andere personeelsleden ooit heb getwijfeld", zei ons de heer G. L. van Heusden, directeur van deze bank, „maar toch blijft er een lichte weifel. Want ook de beste rechters kunnen falen". Die onzekerheid, hoe gering ook, is nu weggenomen. Maar de vijftig mille is nog steeds niet boven water. Onmiddellijk na <j# verklaring van B., dat hij het geld Ift de kelder van het bankgebouw zoü hebben verstopt, werd hj door de Of ficier van Justitie naar de aangewezen plaats geleid. B. liep naar de voorma lige kolenkelder, waarin sinds mei oliestook wordt gewerkt het ou< papier wordt bewaard. Onbewogen „Daar moet het liggen", zei B., die zonder blikken of blozen zijn vroe gere kantoor betrad en uiterlijk vol komen onbewogen zijn ex-directeur in de ogen keek. Maar hoe de Officier en de inspec teur en adjudant van de Goese ge meentepolitie zochten, de enveloppe met de bankbiljetten bleef onvind baar. „Zoals te verwachten viel", aldus de directeur, „want eens in de zoveel wa ken wordt het oudpapier opgehaald. En dan te bedenken, dat B. het geld er twee jaar geleden al zou hebben verstopt". De fa. Van Son, handel In lompen en oudpapier, heeft geregeld de kelder leeggehaald, maar een enve loppe is er nooit gevonden. Twijfel Ingezonden Mededeling (Adv.) Modern CHRISTELIJK Staatsmanschap Brutale diefstal in Gerechtsgebouw te Middelburg MIDDELBURG, 11 juni. Een brutale, opmer kelijke, ja bijna speelse diefstal heeft de 46-jarige Goesenaar L. de D. op 23 mei 1.1. te Middelburg gepleegd. Als „arbeidsterrein" koos hij namelijk het gerechtsgebouw, waar hijde schrijf machine van de wnd. substituut officier van jus titie stal! De D. ging evenwel niet zover zijn be roep te buiten, hij is namelijkschrijfmachine monteur! Hij kwam echter geenszins om de machi ne te repareren, neen, liep op klaarlichte dag, zo als dat heet, het gerechtsgebouw aan de voorzijde (op het Hofplein) binnen en keerde korte tijd later ongestoord weer, het begeerde voorwerp in de handen. Niemand die iets buitennissigs in de han delwijze van de schrijfmachinemonteur zag De vermissing werd ook niet zoals men dat in een dergelijk gebouw zou verwachten „spoedig" ontdekt. De wnd. substituut was namelijk met va kantie; de machine stond onbeheerd. En zo kwam het, dat de Middelburgse recherche De D. eerder in de kraag had gegrepen, dan de aangifte van de diefstal binnenkwam.Want De D. liep spoedig tegen de lamp. In zijn kwaliteit van schrijfmachinemonteur was het voor De D. uiteraard niet moeilijk de machine bij een opkoper te Middelburg van ae hand te doen. Deze laatste verkocht de machine door. De D. nu kreeg blijk baar spijt van zijn vermetele daad; hij kwam ten tweede male bij de opkoperditmaal om de machine terug te kopen. Toen ging de opkoper argwaan koesteren; hij deed aangifte bij de politie. De D. viel spoedig door de mand. De vermissing van de machine was evenwel nog niet ontdekt; de gebruiker was nog steeds met vakantieDe kamer, waaruit De D. de machine haalde is on middellijk rechts naast de ingang van het Ge rechtsgebouw gelegen, dat momenteel wordt ver bouwd. Zowel bij de Justitie als bij de bank- directie wordt de betrouwbaarheid van de afgelegde verklaring dan ook sterk in twijfel getrokken. B. heeft bekend op zaterdag 3 april 1953 de enveloppe met f 50.000, die hy aangetekend moest verzenden, te heb-n ben verwisseld voor een soortgelijke" enveloppe van hetzelfde gewicht, dié echter slechts papiersnippers en kar ton bevatte. De bankbediende heeft alle kans gehad het geld te verstop pen of weg te brengen, daar htf pas op dinsdagochtend is aangehouden. Motief Omtrent het motief van de bekente nis en verklaring vermoedt men, dat B. hierdoor zijn straftijd heeft willen verkorten. Nu hem op bevrijdings dag 1955 een gedeelte van de drie jaat was kwijtgescholden, zou hij over on geveer vijf maanden weer op vrije voeten komen. B. werd op zjjn verzoek van zijn cel naar Middelburg overgebracht, waa* hij verschillende verklaringen heeft afgelegd, teneinde andere personeels leden verdacht te maken. Bij het ver hoor schijnt hij echter zijn mond t# hebben voorbijgepraat, zodat hij uit eindelijk door de mand viel. Zoals bekend werd B. door de Mid delburgse rechtbank (3 dec. '53) en het Haagse Gerechtshof (22 dec. '64) tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. Zijn cassatieberoep (15 maaft '55) werd door de Hoge Raad verwor pen. MIDDELBURG, 11 juni In Zee land ls tot heden ongeveer 37.000 gul den bijeen gebracht voor de vluchte lingengezinnen in Karinthië. Dit be drag kan nog veel hoger worden In dien ook de plaatsen, waar dat tot he den nog niet gebeurt, acties worden In gezet. Van de rond 275.000 inwoners van Zeeland kunnen er nog honderd duizend wat geven. Door de plaatse lijke Federatie van Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening wordt alles in het werk gesteld om deze actie tot een werkelijke Zeeuwse te maken. In de vanmiddag ten stadhuize ge houden vergadering van genoemde plaatselijke federatie werd medege deeld, dat de opbrengst der actie voor Karinthië in Middelburg f 4868,22 be droeg, waarvan de federatie een be drag van f3856,22 bijeenbracht via de aangesloten vrouwenorganisaties. Men besloot in principe medewerking te verlenen aan de actie van het Anjer fonds, bestaande in de verkoop van loten in een stand op de Markt gedu rende de periode 1628 juli a.s. De aangesloten verenigingen zullen elk één dag voor haar rekening nemen. De actie voor de kankerbestrijding, welke mede door de federatie werd georganiseerd heeft een bedrag van ongeveer f2000 opgebracht, gevormd door jaarlijkse contributies en giften. De federatie, die kortgeleden voor haar werk een subsidie van f 100 van de gemeente ontving, heeft ook besloten op 6 oktober a.s. het bekende dokters cabaret te doen optreden ten bate van het ere-fonds voor uod-verpleegsters.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2