RANG J Ontdekkingen en belevenissen W\ IQ IN DE NATUUR SP Kees Rijvers komt met zijn club in Feyenoord-stadion spelen Zullen de vleesprijzen weer lager worden? Sporen in het zand Amerikaanse troepen gaan IJsland verlaten Franse schilderes Marie Laarencim overleden Zaans meisje kan toch „Schots" huwen Wilkes helpt kleuren van St Etienne verdedigen R.M.S.-strijders landden op Waigama Meer Indonesische suiker naar Japan Nog geen import- of export-maatregelen noodzakelijk Boélganins brief negatief Maandag 11 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 e zijn er nog, die uitgestrekte zandvlakten, die miniatuur- Sahara's waar soms in de herfst en in het voorjaar de wilde wind zijn ruige spel speelt met de ontelbare, kleine korreltjes, die, opgejaagd door zijn barbaars ge weld, wegstuiven en weer neer vallen en opnieuw worden voort gedreven tot aan de zoom van het bos, waar de kracht van de storm gebroken wordt door de statig heen en weer deinende bomenzee. Ze zijn er nog, de kale, open zand woestijnen, brokstukken van een icrnatuur, waarboven in midzo- lertijd de zon zo onbarmhartig U randen kan, dat de lucht, naakt ii zichtbaar voor elkeen, trillend begint te dansen boven de helgele, licht golvende massa. In zomer en winter, in voor- en na jaar liggen ze daar, als een machtige getuigenis uit een voorbij gegane peri ode der aardgeschiedenis, nog bijna on gerept, eenzaam en schijnbaar zonder enig levensteken We doolden nu al urenlang over de grote zandvlakte en Willem begon er zoetjesaan genoeg van te krjjgen. „Jij met je sporen", bromde hij. „Wat moet je er mee? Als er nu nog wat te verhapstukken viel Ik üet hem maar praten en sjouwde moeizaam verder door het rulle zand, de ogen onafgebroken gericht op het drama, dat de dieven eigen-„voetig" geschreven hadden in het zachte ma teriaal van de bodem. Sporen! We had den al het één en ander gezien. Daar waren allereerst de indrukken van de vele konijnenpootjes: punt-punt-streep- streep. Een bijzonder mooi en aantrek kelijk „morseschrift". We hadden een menselijk spoor ontdekt, waarschijnlijk al enige dagen oud: twee kleine kin dervoetjes en twee grote mannenvoeten. We hadden het stippeltjesspoor gezien van een muts, dicht bij de bosrand. Dan waren er nog de afdrukken ge weest van een forse vogelpoot, waar schijnlijk afkomstig van de fraai uitge doste bergeend, die we bij het betre den van de vlakte, laag hadden zien overvliegen. Allemaal bewijzen, dat dit schijnbaar uitgestorven gebied bij tijd en wijle toch nog wel enig leven zag. .cantasie En de fantasie was gaan wei Ken. In de geest zagen we ze, de tientallen ko nijntjes, dartel rondspringend door het zand, spelend hun spel, beschermd door het nachtelijk duister. We zagen de klei ne muizen met hun spitse snuitjes schuifelend over de bodem gaan, snuf felend hier, snuffelend daar, piepend hun eentonige en toch mooie muize- deuntje. We zagen de trotse vader met zijn oudste zoon, hem wijzend op de hen omringende schoonheid en bei den luisterend naar de stilte. En wij ondertussen maar ploeteren. En Willem maar mopperen. We lij ken warempel Winnetou wel", sputter de hij; „Winnetou met zijn broeder Shatterhand. Die zaten ook altijd maar achter de sporen aan. As t'r nou nog maar een druppie te drinken was! Ik ga nog eens met jou mee! Heb je nou de konijntjes geroken? Te zien krijg je ze niet en te bikken nog minder". „Daar heb je het nou, zie je wel?" riep ik plotseling met een gezicht van: Ik wist wel, dat dit komen zou. „As je me nou", stamelde Willem. „Een konijn! Maar ze hebben 'm al voor ons opgegeten. Dag lekker happie. Willem zal wel toekijken!" Een bunzing! „Zie je dat, Willem? Een spoor. Het spoor van een bunzing. Die grapjas heeft de argeloze konijntjes beslopen en toen zijn slag geslagen. Zie je het? Het konijnespoor loopt hier samen met het spoor van de bunzing. Ter plaatse heeft hij zijn prooi maar binnen gewerkt en de botjes laten liggen. De sporen spre ken een duidelijke taal". „Petje af", zei Willem. „Levé Winne tou, de koning der woudlopers". „Zandlopers", verbeterde ik. Mijn speurzin moest nu bevestigd worden. En terwijl Willem genoeglijk naast de overblijfselen van het konijn ging zitten en zijn proviand-buldel van de rug nam, om die niet weer om te hangen, alvorens hg helemaal leeg was, ging ik het spoor na. Eerst „stroomop waarts" om te kijken, waar het van daan kwam en vervolgens „stroomaf- naar het bos. „Niet te gelovep", zei Willem, toen ik hem mgn bevindingen meedeelde. Ik zweeg toen verder maar, geprik keld over zóveel miskenning van mgn speurdersgaven. Later gingen we weer op pad, maar telkens als ik een spoor meende te ont dekken, kreeg ik het te horen: „Blijf maar hier, het loopt toch naar het bos". waarts" om te zien, waar het heen leidde. Nu, het resultaat van mijn on derzoekingen was werkelijk verbluffend. Het spoor kwam uit het bos en ging KOPENHAGEN, 9 juni (A.F.P) De regering van IJsland heeft bekend ge maakt, dat zij de Amerikaanse regering binnen enkele dagen op de hoogte zal stel len van het besluit van het parlement van 28 maart om herziening van het verdrag van 1951 te vragen, waarbij de V.S. toe stemming kregen om in vredestijd troe pen op IJsland te legeren. In welingelichte kringen wordt er ech ter op gewezen, dat de Amerikaanse troe pen toch nog minstens achttien maanden op het eiland zullen blijven, doordat in het verdrag wordt bepaald, dat een opzeg gingstermijn van een half jaar in acht moet worden genomen en dat daarna de overeenkomst nog een jaar van kracht blijft. Vorige maand liet het Amerikaanse mi nisterie van defensie weten, dat de werk zaamheden aan de Amerikaanse basis Keflavik voorlopig waren opgeschort. Ds. F. Kijftenbelt 80 jaar DEN HAAG, 9 juni Vandaag vierde ds. F. Kijftenbelt, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk te Wierden, zijn 80ste verjaardag. Ds. Kijftenbelt werd op 9 juni 1870 te Eibergen geboren. Hij bezocht het gymnasium te Amersfoort en studeerde aan de R.U. te Utrecht. Ds. Kijftenbelt heeft gepredikt te Wilnis, Ter Aa, Leer dam, Bodegraven, Rotterdam-Feijenoord, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn emeritaat in 1943. Na zijn emeritaat werd ds. Kijftenbelt in 1944 hulpprediker te Rijssen en in 1948 te Wierden waar hij nog werkzaam is. De 80-jarige, die tot de modaliteit van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk behoort, was tal van jaren lid van het hoofdbestuur van de Geref. Zendingsbond en medewerker van het weekblad „De Waarheidsvriend". OV EZ Ai Wh Benoeming. Met ingang van 1 juni a.s. is in de plaats van de heer Van der Pijl benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School, mej. Van Oost te Wilhelmina- dorp. PARIJS, 9 juni A.F.P.)De Franse schilderes Marie Laurencin Is vrijdagochtend op zeventigjarige leef tijd overleden tengevolge van een hart aanval. De schilderes, die zeer uiteen lopende technieken bestudeerde, werd sedert 1918 onder meer bekend als aquarelliste, lithografe en ontwerpster van affiches, zg maakte tevens een zeer groot aantal etsen. Bekend zgn van haar o.m. de doeken: „V Espagnole", „Le Cirque", „La Princesse" en „Les Sirenes". Algerijnse reservisten onder de wapenen ALGIERS, 9 juni (AFP-Reuter). De Franse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat ongeveer 12.000 Algerijn se reservisten zullen worden opgeroe pen voor de vorming van burger wacht-afdelingen ter bescherming van steden en dorpen tegen mogelijke aan vallen van opstandelingen. Behoudens onvoorziene omstandig heden zullen de betrokkenen om de tien dagen dienst moeten doen, ais steun voor de politie en het leger in de strijd tegen de rebellen. ZAANDAM, 9 juni - De 19-jarige Reina Stolk uit Zaandam, die begin vorige week, toen zij met de 21-jarige G. van Dijke uit Boxmeer op weg naar Schotland, waar het tweetal in het huwelijksbootje wilde stappen, bij Reusel door de marechausseé werd aangehouden, heeft het niet bij deze poging gelaten. Reina heeft thans toe stemming van haar ouders om ons land te verlaten en zo zijn de jongelui opnieuw vertrokken naar het Schotse plaatsje Gre- tha Green, waar zij zich in de echt willen laten verbinden. Uit godsdienstige overwe gingen wilden de ouders van de jonge man geen toestemming tot het huwelijk geven. De ouders van Reina hebben in middels van hun dochter bericht ontvan gen, dat zij de grens bij Baarle Nassau zijn gepasseerd. Koning Paul en koningin Frederika van Griekenland zijn zaterdag aan boord van de Griekse kruiser „Helli" uit Toulon naar hun land vertrokken Ingezonden Mededeling (Adv.) Woensdag a.s. voor onze Olympische ploeg DEN HAAG, 9 juni. De ploeg van St. Etienne of de Asso ciation Sportive de St. Etienne zoals haar officiële naam luidt die woensdagavond 13 juni a.s. in het Feyenoord-stadion een wed strijd zal spelen tegen de Braziliaanse club Botafogo ten bate van het fonds uitzending van een Olympische ploeg naar Melbourne, is in ons land vooral bekend omdat Kees Rijvers er, met een korte onderbreking, al jarenlang aan verbonden is. De club is sinds de oprichting in 1933 in de beroepsafdeling van de Franse bond uit gekomen. In 1938 is ze opgeklommen tot de eerste klasse en thans behoort ze tot de zeldzame ploegen die nooit gedegradeerd zijn. Tot de bekendste spelers behoort in de eerste plaats de doelverdediger Ab bes, vier maal opgenomen in een B-elf- tal en dtkwqls reserve voor het natio nale Franse elftal. Een lenige speler met een groot antieipatievermogen. De rechtshalf Ferry (2 x internationaal) ls technisch bgzonder goed onderlegd en zijn kopwerk is vaak verrassend. De linkshalf René Domingo, aanvoerder van het team, heeft vier wedstrijden voor Frankrijk-B gespeeld. Hij bestrijkt een enorm terrein en onderscheidt zich door de zuiverheid van zijn passen. De spil Jean de Cecco (2 x internationaal- B) is een van de steunpilaren van de verdediging, een speler, die een hoog tempo kan volhouden en zijn voorhoede voortdurend opstuwt. SNELLE DRIBBELAAR In de voorhoede is de 19-jarige Ra- chid Mekloufi (8 x internationaal), af komstig uit Noord-Afrika, een van de DEN HAAG, 9 juni. Op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid Gerbrandy heeft de minister van buitenlandse zaken geantwoord, dat op 19 maart 1956 te Waigama op het eiland Misool (resident West-Nieuw-Guinea) een achttal gewapende mannen arri veerde in een prauw, welke werd geroeid door vier van Ceram af komstige personen, welke laatsten verklaarden daartoe te zijn ge prest. Na te zijn ontwapend werden de eerstgenoemde acht personen naar Hollandia overgebracht, waar zij wer den verhoord. Zij verklaarden te be horen tot de strijdkrachten van de R.M.S. Ook deelden zij mede naar Neder lands Nieuw-Guinea te zijn gekomen o.m. voor het overbrengen van brie ven, bestemd voor een aantal in Ne derland gevestigde personen. Betrok kenen zijn door de autoriteiten ter plaatse beschouwd en behandeld als personen, die het grondgebied van het koninkrijk trachtten binnen te komen, hoewel zij niet in het bezit waren van geldige reispapieren. De bij hen aangetroffen brieven werden aange- ken personen teruggegeven. houden voor onderzoek. Overeenkom stig de volkenrechtelijke gebruiken werd hun meegedeeld, dat zij zonder beperking van hun bewegingsvrijheid in Nieuw-Guinea konden blijven, in dien zij zouden verklaren, dat zij tij dens hun verblijf op Nederlands grondgebied in geen enkel opzicht zouden deelnemen aan voorbereidin gen voor tegen de Republiek Indone sië gerichte acties. Bij weigering zou hun een verblijfplaats worden aan gewezen. NAAR MERAUKE. Nadat zij te kennen hadden ge geven het laatste te verkiezen, werd hun Merauke als verblijfplaats aan gewezen. Eén hunner bleef voorlopig te Hollandia achter voor medische behandeling van een verwaarloosde beenwond. De vier roeiers waren, op hun verzoek, -in de gelegenheid terug te keren naar de plaats van herkomst. Aanhouding geschiedde krachtens het recht, dat elke staat bezit om, indien daartoe aanleiding bestaat, een onderzoek te doen instellen naar per soon en goed van een ieder, die het land binnenkomt, daarbij dus gesloten en geadresseerde brieven te doen ope nen om zich van de inhoud te ver gewissen. Het onderzoek is intussen beëindigd en de documenten zijn aan de betrok- jongeren, op wie de hoop van het Fran se voetbat is gevestigd. Hij is razend snel, blinkt uit In het dribbelen en heeft een keihard schot in beide benen. De middenvoor Eugène Njoch-Lea, bgge- naamd de „zwarte duivel" hij komt uit Kameroen is een doorzetter, zeer bewegelijk en een voortdurend gevaar voor elke verdediging. De linksbuiten Jacques Foix (9 x internationaal) heeft de beste wedstrgd van zgn leven ge speeld in April 1955 te Moskou in de ontmoeting Rusland-Frankrijk. Hg is klein en maakt een vrij middelmatige techniek goed door zgn verrassende snelheid. Hg kan ook als aanvalsleider optreden. Kees Rijvers tenslotte Is mo menteel weer de grote man van St. Etienne. De kwaliteiten, waardoor hg zich destijds in Nederland onderscheidde: perfecte balbeheersing, intelligentie, groot improvisatievermogen, zijn in Frankrijk nog wat verder ontwikkeld. Bg het publiek en ook bg zgn mede- Spelers is hij zeer populair. OPVATTING. St. Etienne zou, als het alleen op eigen kracht was aangewezen, ais volgt in het veld komen: doel Abbes; achter Wicart en Fellahi; midden: Fory, De Cecco en Dominga; voor: Gougeon, Me kloufi, Njoeh-Lea, Rgvers en Foix. Men weet echter, dat Faas Wilkes, die maandag a.s. uit Valencia in ons land verwacht wordt, de kleuren van St. Etienne zat helpen verdedigen. Het is nog niet bekend waar hg wordt opge steld. DJAKARTA, 9 juni (A.N.P.) Naar vandaag is bekend gemaakt, zullen bin nenkort in Tokio besprekingen worden gevoerd over de aankoop door Japan van Indonesische suiker. De heer Harseno van het directoraat voor buitenlandse econo mische betrekkingen van het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde dat Japan, dat thans jaarlijks 175.000 ton sui ker afneemt, zijn bereidheid heeft te ken nen gegeven deze hoeveelheid tot 200.000 ton óp te voeren. Over de prijs is eohter nog geen overeenstemming bereikt. Japan acht de door Indonesië gevraagde prijzen te hoog. Indonesië wenst echter de prgs, welke Japan verleden jaar heeft betaald, te handhaven in verband met de kortgeleden gestegen vrachttarieven. U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes'! Als U echtër naar RANG vraagt, kunt U veel fileer genieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Los verkrijgbaar 32 cent per 100 gfani en In rollen 17 cent. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van elk i.Rangetje" en op iedere rol. Pradukiie was voldoende 's-GRAVENHAGE, 9 juni. In de openbare vergadering van het bestuur van het produktschap voor vee en vlees is uitvoerig gespro ken over de iharktsituatie, zulks met betrekking tot de in de laatste tijd gestegen vleesprijzen en een schrijven van het consumentencon tactorgaan, dat bij het produktschap op het nemen van maatregelen aandrong. Na een uitvoerige uiteenzetting van de voorzitter, de heer Joh. de Veer, over de huidige situatie, waarin hij o.m. de aandacht vestigde op de betekenis van ons land als agrarisch exportland, op de politiek der regering, die op stabilisatie van de prijzen is gericht en op de tekenen, die wijzen op een aanstaande verlichting van de prijs, hebben nog een vijftal bestuursleden hun opvatting over deze materie gegeven. Ook al gaven enkele te kennen, flat poulet resp. 3,37, 3,40 en 3,53. Verge- ans tnnh wpI Hp tnr» ie "WörAilrf ori Hat" I IfsVavi Kli 1 QRA his+nlrnri^r. t. thans toch wel de top is bereikt en dat men nauwlettend in de volgende weken de prijsbeweging moet nagaan, om indien dit nodig is, onmiddellijk maatregelen te nemen, konden zg het beleid in het alge meen onderschrijven. De voorzitter kon na de gedachtemvis- seling concluderen, dat het bestuur van het produktschap op dit ogenblik geen maatregelen nodig acht, zowel op Import als exportgebied. Het vertrouwen wordt door het bestuur uitgesproken, dat het prijspeil een rustig aspect zal krijgen, Het zal die prijsbeweging wekelijks vol gen. De voorzitter zei in zijn overzicht, dat de Nederlandse produktie over 1956 over het algemeen heeft kunnen vol doen aan de binnenlandse consumptie en de stijgende export. De produktie in 1956 bedroeg 560.000 ton. OORZAKEN De prijzen van rundvee en rundvlees zgn ongewoon gestegen. Als oorzaken noemde hij de verliesgevende mesterij in 1954/55, de geringe voorraad vlees, die is ingevroren en de toegenomen vleescon sumptie. Deze vertoonde an 1956 een stij ging van 16 De vraag ging vooral om de fgnere vleessoorten. Er was een onvol doende tijd om de produktie aan die vraag te doen aanpassen. Wgzend op de eenzijdige vraag bij het publiek merkte hij op, dat de prgs voor biefstuk in 1954 6,67 bedroeg, in 1955 5,88 en ln 1958 6,65. Voor doorregen lappen bedroegen de verhoudingen resp. 3,69, 8,70 en 4,09, voor gehakt en TEVEEL VOOR OUDERS .Mie dingen zijn toch maar betrek kelijk, dat bewijst het volgende weer eens. Kan men teveel voor zijn ouders doen? Een jongeman huwde en betrok het huis van zijn ouders, die dus eigen lijk bij hem kwamen inwonen. Nu ver dient hij niet veel, eigenlijk te weinig. Maar hij meent nu maar zijn ouders, die alleen noodwet hebben, zoveel moge lijk te moeten steunen-. Hij laat hen zelfs de helft van de noodwet houden en heeft ze verder volledig in de kost. Maar zgn. vrouw kan voor de kinderen niet eens schoenen kopen, nooit iets voor zichzelf en vaak niet eens de no dige dingen voor levensonderhoud. De ze toestand is ongezond. Een man be hoort in de eerste plaats voor zgn gezin te zorgen, pas in de tweede plaats voor zijn ouders. Kunnen die ouders niet rondkomen, dan moeten ze zich wenden tot de daarvoor aangewezen instanties. Bij zijn huwelijk beloofde de man (en dat is hg ook wettelijk verplicht) voor zijn gezin te zorgen. Dat is dus primair. Kan men nog iets voor zijn ouders doen, desnoods door achterwege laten van bepaalde te missen dingen, dan is dat een morele plicht. Maar eerst het eigen gezin. HOE HARD MEN KAN ZIJN Een oude lezeres is aangewezen op inwoning. Op haar voorlaatste adres werd maar slecht voor haar gezorgd. Toen vond ze een ander adres en ging de kamers opzeggen. Wat gebeurde? De lieden wciuen zo doos, dat ze nu maar ineens weg moest. Haar spullen werden op de gang gezet en ze moest maar zien. Kan dat nu zo maar? Dank zg een zuster, vond ze tijdelijk onderdak. Nee, dat kan zo maar niet. Gaat u maar eens naar een deurwaarder, die deze knaap wel weet aan te pakken. Schadevergoe ding enzoDat is altijd een goede les. GELEIDEHOND Een lezeres legt ons de vraag voor, die zeker wel eens even „ten algemene nutte" in onze rubriek beantwoord mag worden. Zij stond op straat en toen passeerde er een blinde met een „lieve" hond. Toe vallig had ze boodschappen gedaan bg de slager en wilde de hond iets geven. De blinde werd toen erg boos We kunnen wel begrijpen, waarom de blinde boos werd. De hond is de vervanger van zijn ogen. Op die hond vertrouwt hij. Maar als u nu de hond gaat „lokken", trekt de hond de blinde mee, die dan niet meer weet waar hg zich aan houden moet. Het gevaar gaat ook ontstaan, dat dp hond een „alle mansvriendje" wordf. Men moet zich nimmer bemoeien met geleidehonden. Deze hebben een taak en van die taak mag niemand hen afleiden. ONZE RUBRIEK Het kan geen kwaad eens op te mer ken, dat wij niet op alle vragen een ant woord kunnen geven. Zeer ingewikkel de erfeniszaken worden ons soms voor gelegd, terwijl merr ons dan nog een zijdig inlicht. Hoe zouden wij die kun nen oplossen? Of zaken, die voor de rechten als strafzaak moeten dienen. Na tuurlijk zeggen wij ervan wat wg kun nen. Maar men moet begrijpen, dat een niet volledig antwoord of een antwoord, dat. berust op eenzgdige gegevens, een zeer gevaarlijk antwoord is, zodat wg beter „neen" kunnen zeggen, in het be lang van vrager. Het liefst zgn ons vragen met per soonlijke moeilijkheden. Dan hebben wij meer het gevoel te „helpen". Te veel wordt vergeten, dat wg ook vragen beantwoorden inzake „opvoe- voedingsmoeilijkheden". Men krijgt immers desgewenst altijd persoonlijk antwoord. Ook huishoude lijke zaken worden niet vergeten. Tenslotte: als wij zelf een bepaalde moeilijkheid niet kunnen oplossen, wij zen wij wel de weg Wegwijzen is een belangrijke taak voor ons. PAS OP Een lezer (zgn jeugd kan hier als VM'zachtende omstandigheid dienen), wilde graag een goede reflexcamera ko pen. Door middel van een kellner werd hem een apparaat aangeboden, dat nieuw 800,— kostte en nu 190, Dat fototoestel was naar schatting 5 jaar oud. Er gingen enkele maanden over heen, dat hg genoot van zijn bezit en toen kwam de recherche. Het toestel bleek gestolen van een arte. Proces-ver- baal wegens heling etc. etc. Nu zal, gezien alle omstandigheden, die zaak nog wel los lopen, zeker als hij afstand doet van het toestel (want de koop is niet onwettig). Maar wij willen er hier dit aan vast knopen: koop dergelijke dingen niet van u onbekenden. Vooral niet, als het erg goedkoop is. Er is alle kans, dat het van diefstal afkomstig is en men moet knap zgn, om dan als heler uit handen van de justitie te blijven. Het kan uw hele leven verknoeien. leken bij 1954 betekende dit voor biefstuk een verhoging van 98 cent, voor doorregen lappen 40 en voor gehakt en poulet 16 cent. De toenemende produktie en een afne mende consumptie doen verwachten, dat aan de vraag zal kunnen worden voldaan. Een voorbehoud is er wellicht ten aan zien van het fgnere vlees, dat In beperkte mate beschikbaar is. Hij kwam dan tot de maatregelen, die men eventueel zou kunnen nemen: beperking van de export en verruiming van de import van bevro ren vlees. GEEN INGRIJPEN De voorzitter zei van mening te zgn, dat een ingrijpen in de export op korte ter mijn geen tastbare voordelen zal opleve ren. Daarom meende hij, dat het gevoerde beleid onveranderd dient te worden ge handhaafd. Als de landkoeien komen, zal dit seizoenverschijnsel wat lagere veepi-g- zen veroorzaken. Men moet eraan den ken, dat men een wat lang voorjaar heeft gehad. Persoonlgk geloofde hg, dat we aan de vooravond staan van een verlaging van het prgspeil. Er zgn reeds tekenen, die erop wijzen, ook ai was Den Bosch geen goed voorbeeld met te weinig aanvoer en te veel vraag. Mocht het noodzakelijk zijn, dan kan men later altgd iets tot beper king van de export ondernemen. Hg wees ook op de moeilgkheden, die de boeren hebben met het verkrijgen van voldoende melkers. Zij kunnen overal el ders terecht met een hoger loon en kor tere arbeidstijden. De animo voor het werk op zaterdag en zondag neemt af. Door dit tekort aan-melkers zal de mêlk- produktie afnemen. Er zijn mogelgkheden door het grasland minder intensief te gebruiken met scha pen, of intensief door het mesten van koeien. De ontwikkeling zal afhangen van de rentabiliteit en van het vertrouwen, dat de boer in dit beleid heeft. Washington meent WASHINGTON, 9 juni. Reuter In officiële kringen te Washin- ton is men van mening, dat Boèlga nins brief niets inhoudt, dat zou kun nen bijdragen tot het vinden van een onfeilbaar controlesysteem op de ont wapening. Deze kringen zien de brief als een poging oni propsgandamunt te slgan uit de recente Russische gedeeltelijke demobilisatie, die niet het gevolg W^s van vredeswil, doch van economische noodzaak. Wat betreft het terugtrekken va# westelijke geallieerde troepen uit Duitsland is men van mening, dat de defensieverplichtingen tegenover de Bondsrepubliek dit niet toelaten. In dat geval zouden er zich op het vasteland geen Amerikaanse troepen meer bevinden, terwijl er aan de grens van Oost-Duitsland altijd nog geweldige Russische troepenmassa's over zouden blijven.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4