.elystad ontving vorstelijke gasten met grote geestdrift .ZWITSAL Elf jaar na de oorlog: nog 65.000 vluchtelingen Overheidshulp voor gedupeerde aardappelexporteurs SOLIDARITEIT In de N.O.P. werd afdeling van Waterloopkundig Laboratorium bekeken Scheepsramp bij Chittagong 1® Dominee berispte gemeente raad in zijn intrede-preek Gezonde Ba bies Donderdag 7 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Borden van Delfts blauw voor Luxemburgs Vorstenpaar Landen, die hulp beloofden, houden zich niet aan hun woord Sir John Harding in Londen P Kerk en overheid in conflict Argentinië heeft nieuwe opperbevel hebber Bedrijven in ernstige financiële moeilijkheden Dr. H. Brunsting buitengewoon hoog leraar aan V.U. Het uitgangspunt van de christelijke partijen: de volstrekte gehoorzaam heid aan de Drie-enige God en Zijn Woord, brengt met zich, dat zij zich niet opwerpen tot behartigers van bij zondere belangen, maar een werkelijk nationaal politiek beleid voor staan, voor moeten staan. En de oplossing voor de politieke problemen hebben te vinden aan de conferentietafel. Een tafel, rond welke zich alle maatschap pelijke groeperingen vertegenwoordigd weten en waarbij in het licht van de Heilige Schrift wordt gestreefd naar een verantwoorde aanpak. Waar niet het eigen belang maar het belang van het Nederlandse volk in zijn geheel domineert, niet de macht van georga niseerde groepen maar Recht en Ge rechtigheid zegevieren. Waar solidari teit niet is een leuze maar een daad werkelijk beleefde en doorleefde wer kelijkheid! Meer dan ooit in het verleden wel licht is vandaag een dergelijke poli tieke aanpak geboden. De lezer denke slechts aan het nationale vraagstuk bij uitnemendheid: de woningnood. Geen redelijk denkend mens zal toch kunnen volhouden, dat het hier een vraagstuk betreft, dat alleen bouw vakarbeiders en bouwondernemers, al leen werknemers of vrije beroepen; al leen huiseigenaren of huurders aan gaat. Iedere eenzijdigheid is in deze benauwende situatie levensgevaarlijk; en alzijdige aanpak volstrekt geboden. Maar ook hier kunnen socialisten en liberalen hun sociale herkomst niet verloochenen en komen zij derhalve met verbijzonderde oplossingen, voort vloeiende uit hun speciale eenzijdige kijk op aard en omvang van de wo ningnood. Daarbij dingen belovend of althans suggererend, die misschien wel „uitkomst" zouden kunnen brengen voor bijzondere groepen, maar andere groepen nog dieper in de put zouden helpen dan zij thans reeds zitten. Neen, hier is een nationale krachts inspanning in christelijke solidariteit nodig, waarbij iemand kan worden ge mist. Waarbij geen wonderen kunnen of mogen worden beloofd. Waarbij wel door het treffen van de juiste maatre> gelen en voorzieningen, als bepleit door de christelijke partijen, perspec tief kan worden geopend. Perspectief voor heel het volk! Solidariteit van ons gehele volk, geen najagerij van eigen en groepsbelang, zonder tal van andere klemmende vraagstukken van van daag. Wij noemen slechts de nog steeds toenemende verkeersonveiligheid, de geestelijke en lichamelijke volksge zondheid, de zorg voor het onderwijs, de geestelijke en materiële waarbaar heid tegenover de nog immer voort durende dreigingen uit het Oosten en het landbouw-beleid. Wat dit laatste betreft: het is inmid dels helaas wel duidelijk geworden, dat het beleid van de socialistische mi nister van landbouw op verscheidene belangrijke punten in een doodlopend slop is terecht gekomen. Waar de so cialisten proberen uit te komen door verschillende groepen landbouwers te trachten tegen elkander uit te spelen, door een onverholen beroep op het enge eigen belang op korte termijn van deze. Terwijl tevens zich bezig zijn bepaalde spanningen en tegenstellin gen tussen platteland en stad te ont wikkelen. Tot schade van ons volk en van de betrokkenen. Geen bruut stakingsgeweld, waar mede reeds is gedreigd, noch ander naakt machtsvertoon kan hier uit komst brengen. Maar dan ook geen kortzichtig beroep op eenzijdige belan gen maar een beleid in solidariteit van stad en platteland, van allen. Aldus alleen kan in christelijke zin een op lossing worden gevonden: bij voor beeld een ander systeem voor het vast stellen van melk- en andere landbouw- produkten. Zien wij wat verder in de toekomst dan daagt hier een probleem dat als alle voortekenen niet bedriegen naar de mens gesproken al de overige problemen volledig in de schaduw zal stellen. Wij bedoelen de komende in dustriële omwenteling: het aanwenden van de kern-energie voor produktieve doeleinden en het invoeren van de „denkende machines". Reeds kunnen wij lezen over de eerste moeilijkhe den: stakingen in het Britse industriële centrum Coventry, waar het invoeren van deze machines gepaard gaat met ontslag op vrij grote schaal van werk nemers. De werkgelegenheid, dat is maai' één der vraagstukken. Daarnaast komen vragen als hoe de te verwachten gees telijk-zedelijke gevolgen op te vangen en in goede banen te leiden, hoe over voldoende geschoolde arbeiders te be schikken, waar de kapitalen om deze omwentelingen mee te financieren vandaan te halen, op welke wijze de te verwachten welvaartsvermeerdering ten goode aan allen te doen komen en gaat U zo maar door. De eerste industriële omwenteling bracht met zich enorme problemen die in bloed en tranen, met geweld en on derdrukking, met scherp protest en stil lijden, in vele schier onverzoen lijke belangen-tegenstellingen werden aangepakt en waar wij dientengevolge vandaag nog immer met een erfenis van hebben te maken. Hebben wij hier niets van geleerd en moeten wij ook ditmaal weer langs de wegen der zich verscherpende belangentegenstellingen voort gaan? Of kiezen wij ook en juist met het oog op deze toekomst voor de christelijke partijen met hun politiek van nationale solidariteit? Het ant woord kan niet twijfelachtig zijn: op 13 juni kiezen wij onomwonden voor heel het volk, voor de waarachtige christelijke solidariteit. Prof. Dr. J. J. DE JONG. Ingezonden Mededeling (Adv i LELYSTAD, 6 juni. Lelystad, de vlaggende hoofdstad van een 54.000 hectare metend rijk van water en dijkstrepen, ontving van morgen met grote hartelijkheid Koningin Juliana, Groothertogin Charlotte en Prins Felix. Een hoofdstad der Flevolanden in den dop weliswaar, maar een bewijs van daadkracht, kundigheid en onder nemingslust. Een bewijs, dat het volk van Nederland werkt en dus leeft. De vorstinnen en de vorst kwamen met snelle hof auto's de 20 km. lange Knardijk af en zij werden in dit „land in wording" ontvangen door ir. J. F. R. van de Wall, hoofdingenieur-directeur van de dienst der Zuiderzeewerken en door hoofddirecteur ir. K. A. Bazlen. Het grote, 120 meter lange gebouw, waarin goten voor het onderzoeken van stromingsverschijnselen en golf- vorming worden opgesteld, is nog in aanbouw. Prof. ir. J. Th. Thijsse, ir. E. W. Bijker, ir. A. J. Hoekstra en ir. D. Gersie leidden de vorstelijke bezoe kers rond bij de modellen van de Nieuwe Waterweg en het Haringvliet. De vorstelijke gasten bleven ruim drie kwartier in het openlucht-labora torium om daarna in snelle vaart via Ramspol naar Zwolle te rijden. Daar werd een kwartiertje door de stad. ge' reden onder hartelijke toejuichingen der Zwollenaren. Vandaar ging het per trein naar Amsterdam. Al spoedig was men verdiept in de kleine expositie ter toelichting op de werken, die thans in uitvoering zijn: de trots van ir. Bazlen. In het lichte museumgebouwtje, waar Koningin Ju liana kortgeleden tijdens haar werk bezoek de eerste gast was, waren de vragen en antwoorden niet van de lucht. Zowel de beeldstatistieken als de kleurige kaarten en de prachtige mo dellen der werken kregen de volle aandacht van het hoge gezelschap. Groothertogin Charlotte en Prins Fe lix ontvingen ter herinnering aan dit bezoek borden van Delfts aardewerk, waarop Lelystad in vogelvlucht gere produceerd staat. Na nog eventjes in het dorp te hebben rondgekeken en de schoolkinderen, die met sjerpen en vlaggetjes waren aangetreden, te heb ben begroet, ging men aan boord van de „Piet Hein", die tevoren reeds aan de grote steiger dicht bij de betonnen kolos van het gemaal „Wortman" ge meerd lag. Vaartocht Van Lelystad, thans met een paar honderd inwoners, in de toekomst wellicht een stad met 50—100.000 inwoners, voer de „Piet Hein" langs het voltooide dijkvak „U" in noord oostelijke richting, waar honderden kranen, graafmachines, baggermo lens, zandzuigers, slepers en bakken, bemand met ongeveer 2000 man, be zig zijn de laatste tien kilometer dijk boven water te brengen en af te werken. In september moet deze dijk geslo ten zijn. Dan zullen de gemalen „Co- Hjn", „Lovink" en „Wortman" de machtige pompen laten grommen om het water uit oostelijk Flevoland te verjagen. Dan zullen de onder water gebaggerde kanalen in het grauwe slijk zichtbaar worden. Dan kan het cultuurtechnische werk een a"nvang nemen. Dan kunnen de vijf egen, boerderijen en tien dorpen worden ge bouwd, waarbij een streekkern voor 4 tot 5000 inwoneres. Toekomstmuziek? Tien jaar na het droogvallen van de N.O.P. was er reeds een bloeiend Em- meloord en florerende dorpen en machtige boerenbehuizingen. Hierop kon ir. Van de Wall, die op de „Piet Hein" meevoer, met trots wijzen. In de N.Ö.P. Het hoge gezelschap gebruikte het noenmaal aan boord van de „Piet Hein". De tocht ging langs de werk- haven in het voltooide dijkvak „X" en vandaar, om de Zwolse hoek, naar de Schokkerhaven in het Ketelmeer aan de zuidzijde van de 48.000 hectare me tende Noord-Oost-Polder. De directeur der N.O.P.-werken, ir. A. P. Minder- houd, en de landdrost, dr. A. Blaau- boer, waren aan de kade ter begroe ting aanwezig. Daarna volgde een tocht per auto door de met rijke oogst beladen velden naar de openluchtaf deling van het Delftse waterloopkun dig laboratorium „De Voorst", dat 85 ha. grond langs de boorden van het Vollenhovemeer beslaat. Mr. Van Heuven Goedhart aan het eind van zijn pogingen Niet voor de eerste keer heeft de hoge commissaris voor de vluchtelingenhulp van de Verenigde Naties, mr. G. J. van Heuven Goedhart, een noodkreet doen horen en de naties in gebreke gesteld op het stuk van deze vluchtelingen hulp. De hoge commissaris, die juist van een reis naar Zuid- Amerika in ons land is teruggekeerd, ziet er geen gat meer in. Er wordt voor de vluchtelingen, die aan de vervolging en de terreur, de knechting van het geweten en de dagelijkse en nachtelijke bedreiging van het leven wisten te ontkomen, zo weinig gedaan, dat mr. Van Heuven Goedhart op een pers conferentie zich de bittere opmerking liet ontvallen, of het maar niet beter zou zijn, dat iemand anders.op zijn stoel gaat zitten Waarschijnlijk 199 doden DACCA, 6 juni (Reuter) Volgens tot dusver bekende gegevens hebben slechts 3 van de 202 opvarenden van het kleine stoomschip „Badora", dat zaterdag op weg van Chittagong naar het eiland Sandwip tengevolge van een moesson- storm verging, zich in veiligheid kunnen stellen. Met schepen en vliegtuigen wor den de nasporingen rondom het eiland Sandwip in de Golf van Bengalen voort gezet. Vijftien km ten zuiden van het eiland zijn door een vliegtuig de schoorsteen en de masten van het vergane schip, dat 279 ton mat, waargenomen. De drie overlevenden kwamen na een lange zwemtocht volkomen uitgeput aan land. Op het nabijgelegen eiland Hatia is een aantal lijken aangespoeld. In de buurt van het wrak werden 60 lijken waargeno men. iKSr Sir John Harding, de goeverneur van Cyprus, is op het ogenblik in Londen, waar hij besprekingen voert over de toestand op het eiland. We zien hem hier (met hoed in de hand) bij het verlaten van het ministerie van Koloniën. Achter hem staan een agent van politie en een veiligheidsofficier. Gedurende zijn verblijf in Enge land staat de Goeverneur 24 uur per dag onder bewaking. DEN HAAG, 5 juni Dezer dagen is Ds. C. Smits, afkomstig van Grand Ra pids, verbonden aan de Christelijk Gereformeerde Kerk van Sliedrecht. De kerkeraad had ook de bur gerlijke overheid uitgeno digd aanwezig te willen zijn bij de intrede en deze deed zich door een der wethouders vertegenwoor digen. Het college van B. en W, van Sliedrecht heeft een brief aan de kerkeraad ge zonden waarin opgemerkt wordt, dat de afvaardiging geschiedde op uitnodiging van de kerkeraad, doch dat de predikant zich niette min niet ontzien heeft tij dens zijn intree-predikatie het gemeentebestuur te be rispen met betrekking tot de naam, die indertijd door ie gemeenteraad met alge- mene stemmen werd gege ven aan een straat in de gemeente Sliedrecht. Het college acht dit op treden zozeer in strijd met de normale regelen van fatsoen dat zij zich genoopt ziet de kerkeraad te ver zoeken in den vervolge van uitnodigingen verschoond te mogen blijven. OVER SCHAEPMAN De critiek van Ds. Smits, die een aanhanger is van de Staatkundig Geref. Par tij, heeft zich gericht op het feit dat de gemeente raad aan straten in een nieuwe wijk namen heeft gegeven van een aantal staatslieden van latere tijd, zoals Talma, Troelstra, De Savornin Lohman, Cort v. d. Linden, Kuyper en Thorbecke. Daarbij is ook een straat genoemd naar Mgr. Dr. H. J. A. M. Schaepman. BUENOS AIRES, 6 juni (A.F.P.) Luitenant-generaal Lagos is vervangen als opperbevelhebber van het Argentijn se leger door divisie-generaal Francisco Zerda. Dit is dinsdag officieel in Buenos Aires bekend gemaakt. Volgens geruchten in de hoofdstad zou generaal Lagos aangesteld worden als Ar gentijns vertegenwoordiger bij de inter- Amerikaanse verdedigingsraad Deze bevelswisseling bevestigd de cri sis, die in het Argentijnse oppercomman do heerst. Lagos, die in de september- revolutie nauw met wijlen president Lo- nardi samenwerkte, deelde diens verzoe nende zienswijze. De huidige regering- Arambura staat echter een radicaler po litiek voor, waarbij geen enkel spoor van het oude Peronistische regiem mag over blijven. Generaal Zerda streed in de sep- tember-revolutie eveneens aan de zijde van Lonardi, doch hij heeft sindsdien geen belangrijke functie bekleed. Ook generaal Dalton, die eveneens de opvat tingen van Lonardi deelde, zou binnen kort vervangen worden. Ingezonden Mededeling (adv.) l|| POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION Uitsluitend bij Apoth«kers> en Drogisten Voor Botlekindustrie Zevenhonderd woningen le Spijkenisse SPIJKENISSE, 6 juni Te Spijkenisse zullen de eerste zevenhonderd woningen gebouwd worden voor arbeiders op de nieuwe bedrijven in het Botlekgébied. In augustus wordt met de uitvoering begon nen. Over de grondaankoop wordt thans onderhandeld. De gemeenteraad van Spij kenisse heeft met dit plan geen enkele bemoeienis gehad. Het project wordt be heerd door het provinciaal bestuur. Met deze 700 woningen zullen de omvang en het inwonertal Van Spijkenisse bijna wor den verdubbeld. Het aantal inwoners be draagt nu 3.100. Helikopter redde opvarenden van jacht PORTSMOUTH, 6 juni (Reuter) Een hefschroefvliegtuig van de Britse Ma rine heeft een man en een vrouw gered van een Engels jacht, dat bij het eiland Hayling, ten oosten van Portsmouth, was gestrand. De man, de 41-jarige Lewis, is in een ziekenhuis aan de gevolgen van uitputting en een zenuwschok overleden. Zijn dertigjarige vrouw Yoleen, die van Nederlandse afkomst is, is bij vrienden herstellende. „Het is een groot schandaal, dat elf jaar na de oorlog nog 65.000 vluchtelingen in ellende verkeren in een Europa, dat zo welvarend is, dat het bol staat", zo merkte de hoge commissaris op. Hij heeft volkomen gelijk. In Europa en daarbuiten heeft men de laatste tijd de mond vol van hulp aan minderontwikkeide ge bieden, maar de ellende veel dichter bij de deur, de mensen in nood in het eigen werelddeel, och, daar is niet veel eer aan te behalen. Die zitten in kampen en blijven daar wel hokken tot zij dood gaan. Zij zijn politiek ook niet belangrijk, want kwaad kunnen zij weinig uitrichten. Voor de bevolking van die min derontwikkeide landen ligt dat een tikkeltje anders. Als het Westen die niet helpt, dan laten zij zich met evenveel plezier door de communisten helpen! En nu willen wij in het minst niet beweren, dat die dan maar aan hun lot moeten worden overgelaten of dat wij, welva rend als wij allemaal zijn, geen Het gesprek van de dag taak ten opzichte van hen heb ben. Maar wèl willen wij erop wijzen, dat de naastenliefde naast de deur begint en dat de nood van de mens dichterbij ons minstens even na aan het hart moet liggen als de nood van de mensen veraf. Geen resultaat Mr. Van Heuven Goedhart heeft alle hem ten dienste staan de middelen ten baat genomen om de aan de vluchtelingenhulp deelnemende landen te bewegen meer te doen. Maar ondanks al deze pogingen om aan geld te komen is het resultaat bijzonder teleurstellend geweest. De lan den hadden op zich genomen door vrijwillige bijdragen 16 miljoen op tafel te leggen. Dit zou voor een periode van vier jaar gelden. Voor het eerste jaar werd een streefbedrag van 4.2 miljoen vastgesteld, maar er werd niet meer dan 2.7 miljoen dollar bijeengebracht. De hoge commissaris heeft toen voorge steld het tekort van 1.5 miljoen aan het streefbedrag van 1956 toe te voegen, zodat dit 5.9 mil joen zou worden, maar reeds nu kan worden gezegd dat dit be drag nooit bereikt zal worden. De pogingen om geld los te trijgen bij het bedrijfsleven en van sociale instellingen heeft ïvenmin voldoende resultaten opgeleverd; Enkele landen heb- oen hun goede wil getoond. Zon- ier onszelf op de borst te slaan nogen wij zeggen, dat Neder land zich het beste gehouden leeft. Wie herinnert zich niet meer de uurloonactie en ook wat le Nederlandse vrouwen op dit gebied hebben gepresteerd? Maar dit goede voorbeeld heeft in andere landen veel te weinig navolging gevonden. Men is blijkbaar te druk met de verde ling van de welvaart.... Er Is nu een nieuw fonds opgericht van Pierre Schneiter, de speciale vertegenwoordiger van de Raad van Europa voor het vraagstuk van de overbevolking van Euro pa en de vluchtelingen. Maar dit fonds klopt hoe kan het anders? aan dezelfde deuren, „en", zo zei mr. Van Heuven Goedhart, „de ministers van financiën hebben niet de ge woonte bij een toeneming van 't aantal organisaties het budget, dat zij voor hulpverlening ter beschikking stellen, te vergroten. Als het aantal kandidaten toe neemt, maar de koek even dik blijft, dan betekent dit, dat iedereen een dunner sneetje ont vangt". Apathie Het is volkomen begrijpelijk, dat er bij de vluchtelingen na een verblijf van meer dan tien jaar in de kampen een grote apathie is te constateren en dat de vluchtelingen in het alge meen weinig moeite meer doen om op eigen benen te staan. De hoge commissaris voert nu be sprekingen met de regeringen van Duitsland en Oostenrijk om aan de hand van een bepaald tijdschema en nog vóór 1958 de kampen in deze landen geleide lijk te liquideren. Volgens mr. Van Heuven Goedhart zouden deze kampen zonder een zekere druk uit te oefenen nooit leeg komen. Sedert 1954 is het aan tal vluchtelingen afgenomen van 85.000 tot 65.000, maar aan de andere kant neemt het aanmer kelijk toe, doordat er in Oosten rijk dit jaar 3000 Hongaren en 3000 Italianen zullen bijkomen. Het geld, dat hij dit jaar ontving als winnaar van de Nobelprijs voor de vrede, is bestemd ge worden om een kamp op het Griekse eiland Tinos geheel leeg te maken en de 120 inwoners op bevredigende wijze elders onder te brengen. Dit alles overziende is het een aanklacht tegen de vrije wereld, dat zij deze noodtoestanden laat bestaan. Het „ga heen en word warm" klinkt de vluchtelingen cynisch in de oren. Zullen zij nog ooit in hun leven kunnen genieten, kunnen lachen, ja wer kelijk kunnen léven? Het zou kunnen, als allen, die in wel stand verkeren, maar een heel klein deel van hun rijkdom zou den afstaan. Engelse voorraden worden niet teruggekocht 's-GRAVENHAGE, 6 juni. De ernstige situatie op de Engelse aardappelmarkt, gevolg van geforceerde aankopen in Nederland in verband met de sluiting van de uitvoer op 21 april door minister Mansholt en de terugval van het Engelse verbruik is door een dele gatie van zes Engelse importeurs in de afgelopen dagen met hun Nederlandse collega's te Den Haag en Rotterdam besproken. Het is de Nederlandse exporteurs mede gezien de voorraden hier te lande, niet mogelijk het restant in de Engelse pakhuizen (tussen 50 en 70.000 ton) terug te kopen voor afzet elders. De Engelse importeurs zitten met grote financiële moeilijkheden en kun nen, althans niet op korte termijn, be> talen. De Nederlandse leveranciers zijn daardoor ook in moeilijkheden geko men en kunnen hun verplichtingen niet voldoende nakomen. Men verwacht tegen het einde der week een beslissing van minister Mansholt, of hij al dan niet bereid is de Nederlandse leveranciers in hun moeilijkheden bij te staan. Ambtena ren van het ministerie van landbouw stellen over de mogelijkheden daarvan een onderzoek in. Valt de ministeriële beslissing gunstig uit, dan zal de vorm van de hulp nader moeten worden vastgesteld. VRAGEN VAN KAMERLID. Het Tweede Kamerlid, de heer J. de Ruiter, heeft de minister van land bouw intussen gevraagd, of het hem bekend! is, dat de ernstige situatie op de Engelse aardappelmarkt de Neder landse exporteurs In zeer ernstige fi nanciële moeilijkheden heeft gebracht, zodat vele Nederlandse aardappelex portbedrijven niet in staat zijn hun betalings- en afnameverplichtingen in Nederland na te komen. Is de minister niet van mening, dat een zeer sterke beperking van de acti viteit van-het belangrijkste deel van de exporthandel in deze branche moet worden gevreesd, met als gevolg een aanzienlijk verminderde afzet niet al leen van aardappelen, maar ook, ge zien de aard van vele gedupeerde ex portbedrijven, van groenten en fruit in het buitenland, waarvan de produ centen mede de gevolgen zullen on dervinden?, zo luidt een volgende vraag. Tenslotte wordt gevraagd welke maatregelen de minister denkt te ne men. AMSTERDAM, 6 juni. Direc teuren der Vrije Universiteit heb ben dr. H. Brunsting, conservator van het rijksmuseum voor oudhe den te Leiden, benoemd tot bui tengewoon hoogleraar in de facul teit der letteren en wijsbegeerte voor het onderwijs in de klassieke en Germaanse archaeologie. Dr. Brunsting werd in 1902 te Bedum geboren. Hij studeerde aan de V.U., vraat hij in 1929 het kandidaatsexamen afleg de. Tevens volgde hij colleges in archaeó- logie, praehistorie en nieuw-Grieks resp. aan de universiteit van Amsterdam en aan de rijksuniversiteiten te Groningen en Leiden. In 1933 legde hij het doctoraal examen af en in 1937 volgde zijn promotie, aan de universiteit van Amsterdam, op het proefschrift „Het grafveld onder Hees bij Nijmegen". Dr. Brunsting was enige tijd leraar aan het christelijk lyceum te Harderwijk en het Geref. gymnasium te Amsterdam. Daarna was hij een jaar assistent achter eenvolgens bij de klassieke archaeologie aan de Allard Pierson Stichting te Am sterdam en bij de biologische archaeologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. De nieuwe hoogleraar maakte verscheidene studiereizen naar Italië en Griekenland en werkte mede aan opgravingen in Grie kenland en op Kreta, alsmede aan opgra vingen in de meeste Nederlandse provin cies. Hij is lid van enige wetenschappe lijke genootschappen en heeft een groot aantal publikaties op zijn naam staan. In Libanon ontstaan. is een regeringscrisies

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3