Endocil verstopping Goese uilgever plaatste argeloos (verboden) loterij-advertentie Geen 'aanpassing' van pensioenen der Zeeuwse Gerei. predikanten Fraai restaurant op plateau van de Kruiningse veerhaven Zeeuwse Hijverheid en Handel „pauzeerde" voortreffelijk Z.-Molukkers blijven vechten voor hun rechten Even uitblazen met een HALFZWARE VAN NELLE Raad van Burgh (S) bezocht OostkapeUe Geef de strijd niet op tegen Kruiningen heefi een schone wens Goese E.H.B.O.-ers legden examen af Dame in auto verleende geen voorrang aan... verkeersagent Excursie naar Ostende annex jaarvergadering In de Zeeuwse Kerkbode worden geen ingezonden stukken opgenomen Huidgenezing P U ROL Wég die pijn! "AKKERTJES" Donderdag 7 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Ingezonden Mededeling (adv.) Lid van Ged. Sfafen M. J. van Poelje opende: KRUININGEN, 6 juni. Op het na de ramp onherkenbaar ver nieuwde plateau van de Kruiningse veerhaven is in een goed jaar tijds e„-n fraai gebouwencomplex verrezen, bestaande uit een modern restaurant, dat dusdanig is gebouwd, dat het een bijzonder mooi uitzicht geeft op de haven, een woning voor de restaurateur, twee woningen voor het personeel van de Prov. Stoombootdiensten, een slaangelegenheid voor het aflossend personeel, een bergplaats en een kjjitoor. Vanmorgen heeft het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje, dit complex in het bijzijn van enkele genodigden op enigszins officiële wijze geopend. De heer Van Poelje, die niets dan lof had over hetgeen hier in betrekkelijk korte t(j d wasgepresteerd, vertelde, na allen, die aan de bouw en inrichting heb ben medegewerkt, dank te hebben ge bracht, dat op 26 januari 1954 aan het ar chitectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft opdracht was verleend om een en ander te ontwerpen. Op 17 juli werd de ministe rie's toestemming verzocht en half maart 1955 kon de aannemer, de fa. Christiaan- je uit Vli-singen met de bouw beginnen. Op 20 september ging de vlag op de kap, zodat de werkzaamheden viot waren ver lopen. Gedurende de strenge vorstperiode moest het verdere werk echter verschil lende weken worden stilgelegd en eerst op 1 maart kon weer worden begonnen. De heer Van Poelje richtte zich vervol gens in het bijzonder tot de burgemeester van Kruiningen, die hy feliciteerde met het fraaie gebouwencomplex. Tevens bracht hy de heer Schipper dank voor de medewerking, die steeds wordt onder vonden bü het verkrygen van woongele genheid voor het personeel van de P.S.D. MOOIE AANWINST Burgemeester Schipper zei Gat hier ongetwyfeld van een aanwinst Sprake was: dit restaurant is niet alleen be- langryk voor de reizigers maar zal ook aar. het toerisme een grote dienst bewy- zen. Wat betreft de woningen voor het per soneel van de Stoombootdiensten deelde burgemeester Schipper mede, dat in prin cipe besloten is tot de bouw van twaalf woningwetwoningen. „Naar alle waar schijnlijkheid zal ook ten opzichte hier van de medewerking niet ontbreken. Ten slotte sprak de Kruiningse burgervader de wens uit, dat de minder fraaie gebou wen, „aan de overzyde", die nu des te meer opvallen, zullen verdwijnen. KRABBEN DljKE Coöp. Boerenleenbank. By de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank werd in de maand mei een bedrag van 143.304,20 in gelegd. De terugbetalingen bedroegen ƒ215.200,71, terwijl er 13 nieuwe spaar boekjes werden uitgereikt. OOSTKAPELLE, 6 juni. De ge meenteraad van Burgh op Schouwen met aan het hoofd burgemeester A. van Citters, vergezeld van hun dames heeft vandaag een bezoek gebracht aan de gemeente OostkapeUe. Het gezelschap werd ten gemeentehuize, in tegenwoor digheid van alle raadsleden met hun dames door burgemeester en mevrouw Sprenger ontvangen. De burgemeester 'herinnerde in zijn welkomstwoord o.a. aan de vriendschapsbanden, die na de ramp, toen Burgh ook getroffen werd, zijn ge jd. Hij verheugde zich over het prettige "contact tussen beide gemeen ten. Burgemeester van Citters bood na mens zyn gemeente een oude gravure aan en deed de toezegging van een exemplaar voor het nog te verschijnen boek over de ramp op Schouwen. Na de koffiemaaltijd maakte het ge zelschap een rondrit door de gemeen te en werd een wandeling door de bos sen gemaakt. Burgemeester van Citters nodigde tenslotte de Oostkappelaars uit voor een tegenbezoek. Geslaagd. De heer H. W. van Aalst te Vlissingen slaagde te Goes voor het examen VAM-hulpmonteur (auto techniek). De directeur van de Stoombootdiensten, mr. J. L. Nieuwenhuis, sprak van een be- langryke dag en een reuze vooruitgang en bracht in het bijzonder dank aan de Rykswaterstaat en andere diensten, die steeds tot helpen bereid zijn geweest. Het woord werd verder nog gevoerd door de hoofdingenieur van rijkswater staat, de heer A. de Graaf, ir. A. Rothui zen en door uitvoerder J. Vreeke namens de fa. Christiaanse. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. ■iuidema, Goes. Ingezonden Mededeling (Adv.) DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink 's morgens vroeg en 's avonds voor het naarhed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het toilet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - Se week: om cle andere avond één. Daarna niets meer.Want Carters Lever pilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlastenze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Zó helpen Carters Leveijiilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten. oververmoeid.- heid öf gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES - f 1.20 per flacon. BORSSELE Kerkeiyke verhuizing. In de plaats van D. Geschiere is gekozen tot notabel bü de Ned. Herv. Gemeente, de heer D. Ge schiere Dz. Carillonbespeling te Veere VEERE, 6 juni Het programma van de carillonbespeling op de stadhuistoren te Veere door de stadsbeiaardier van Mid delburg, de heer Th. C. Ferwerda, op za terdag 9 juni a.s. des avonds van 89 uur, luidt: 1. Prelude van Locatelli; 2. Capric cio van Handel; 3. a. Menuet van Mozart en 3. b. Menuet van Beethoven; 4. zes volksliedjes uit Kun je zingen, zing dan mee; 5. Pelgrimskoor uit Tannhauser van Wagner; 6. Sonatine van Beethoven; 7. a. Schwabisch volksliedje en 7. b. 2 Irische volksliedjes; 8. Slaapliedje van Mozart; 9. Allegretto van Liehner. GOES, 6 juni. In het Medisch Centrum te Goes zijn vanavond de jaariykse E.H.B.O.-examens gehouden, welke werden afgenomen door dokter H. J. Entink uit Kloetinge. De geslaagden zijn: de dames A. J. Faberij de JongeDekker, H. Faberij de Jonge, L. J. v. d. Berge, M. W. de Bat, Chr. HoekSmilde en de heren H. Posthuma, J. C. Jeremiasse, J. Nijs- se, P. Luijendijk en J. Priester. De cursisten ontvingen hun prakti sche opleiding van zuster W. van der Kley en de theoretische opleiding van dokter KI. Wouda te Kloetinge,- Na afloop van het examen sprak dokter Entink zijn voldoening uit over de geleverde prestaties, hetgeen tot uitdrukking kwam in de goede cijfers. Hij bond de geslaagden op het hart te blijven oefenen en aan de wedstrijden deel te nemen, zodat van een goede teamgeest sprake zal kunnen blijven zijn, woorden, welke door de docenten nog eens nauwkeurig werden onder streept. Namens de geslaagden bracht de heer P. Luijendijk zuster Van der Kleij en dokter Wouda dank voor de prettige wijze, waarop de lessen waren gege ven. Ook in de loop van vorige week wer den examens afgenomen-en wel door dokter C. Griep. Toen slaagden de dames M. C. Slootmaker, A. P. Haeck, D. C. Jeremiasse, M. G. PotsVisscher, N. M. TilroeZwartepoorte en mej. S. D. A. van Strien en de heren P. J. van Driel, L. M. van Koeveringe, S. J. Berrevoets. Afgewezen werden drie cursisten. Onder de geslaagden bevinden zich 17 B.B.-ers, o.w. leden van het vrou welijke brandweerkorps en twee leden van de Bedrijfsbescherming. KRUININGEN, 6 juni. Het is wel iswaar nog maar een vrome wens, maar het is absoluut niet uitgesloten, dat de gemeente Kruiningen vroeg of laat een prachtig recreatieoord zal krijgen. Vry dicht in de buurt van de Kruiningse Veerhaven (in de richting Waarde) ligt een krekengebied van ongeveer 18 ha groot, dat in de rampdagen bij een dijkdoorbraak is ontstaan. In deze kreek kan uitstekend door jong en oud worden gezwommen, terwijl het gebied als geheel na beplant te zyn een ideaal oord zou vormen voor kampeer ders. Het gebied is gedeeltelijk in eigendom bij de Stichting tot het behe ren van Landbouwgronden, die het heeft overgenomen, toen de eigenaar van de grond, de heer Kostense, naar de N.O.P. is vertrokken. De boerderij van genoemde landbouwer zou boven dien riog als kampeerboerderij kunnen- worden ingericht. Voorlopig zal reali sering van een en ander een „schoon verlangen" blijven, ook al, omdat de. betreffende commissie het zwembad voor de gemeente Kruiningen bij Hans- weert aan het kanaal door Zuid-Beve-- land heeft gepland. Kantonrechter Middelburg MIDDELBURG, 6 juni. De Goese uitgever F. J. S. v. d. P. had op 2S februari jl. in zijn advertentieblad een advertentie opgenomen, strijdig met de loterijwet. De annonce omvatte een dankbetuiging voor de snelle uitbe taling door de Belgische koloniale loterij en het adres in Zeeland, waar de loten te krijgen warenV. d. P. had de advertentie zelf niet aangenomen en bij het doornemen van de drukproef slechts gelet op de druk. Hij ontdekte zijn nalatigheid, toen de advertentie reeds door geheel Zuid-Beve land was gelezenV. d. P. is er dus argeloos ingetrapt; tijdens de vandaag gehouden zitting van de kantonrechter, mr W. J. E. Crommelin adviseerde de ambtenaar van het O.M., mr. T. Lebret hem in het vervolg na te gaan wat moet worden afgestoten De boete, die V. d. P. kreeg, bedroeg ƒ25,subs. 5 d., de eis was ƒ50, subs. 10 d. Eveneens te Goes beging de Rotter dammer en winkelier H. S. een over treding, Hij liet een richtingaanwijzer van zijn auto uitstaan, zonder die kant uit te rijden. De politie, die hem hierop attendeerde en bekeurde, kreeg enkele minder leuke dingen toegevoegd, zoals „jullie zijn machtswellustelingen in uniform". Een broer van S., die naast hem in de auto zat, begon een verhaal op te dissen over de verkeersregels, die men in Rotterdam heel anders zou uit leggen,De Rotterdamse politie zou U direct hebben meegenomen", zei de ambtenaar en vroeg f 15.subs. 3 d., waarbij de kantonrechter zich aansloot. Mevr. C.-D. uit Vlissingen ver- Particuliere synode vergaderde te Goes GOES, 6 juni. De gemiddelde Nederlander is vergader-moe. Het is een overbekend feit.. Veelal vindt men de pauze nog het meest geslaagde programmapunt. Talloze besturen pijnigen zich het hoofd; wat doen we aan deze geestelijke vermoeidheid? Men zou het een verdienste van het bestuur van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dep. Zee land kunnen noemen, dat zij niet met deze brandende kwestie is blijven zitten, doch aan de ver moeide leden tegemoet is gekomen door een aangename en lange pau- -e uit te schrijven met als inter mezzo een klein, maar pittig stukje zakelijkheid. Het is bovendien een opmerkeiyk succes geworden. Niet alleen omdat er een aantal van ruim vy'ftig leden ongekend veel! uit alle delen van Zeeland naar de jaarvergadering wa ren getogen, maar tevens omdat in de zgn. „verlengde pauze" zoals wij het maar brutaalweg zullen noemen op zo voortreffelijke wijze het nuttige en aangename werden vereend. HET ZEEGAT UIT Zo voeren vanochtend al die „warm gelopen" leden het zeegat uit, naar België als reisdoel Ostende. Het Belgische Loodswezen had een grote boot aangeboden, waarop de Zeeuwse gasten een spontaal onthaal vonden. Na enkele uren genotvol va ren in zon en koele bries, meerde het schip in Ostende, waar meteen een be zoek werd gebracht aan de altijd inte ressante levendige vismijn. In de „Laiterie Royale" vond de kor te jaarvergadering plaats, o.l.v. Ir. M. de Vink. De jaarverslagen wierpen een gunstig licht op de maatschappij, die thans 220 leden telt. Tot leden van de kascommissie 1956 werden benoemd de heren Broekens en Dolleman, terwijl de heer Hoegen zich bereid verklaarde als afgevaardig de naar de alg. ledenvergadering in Leeuwarden te gaan. Bij de bestuursverkiezing werd de termijn van de aftredende penning meester, de heer A ,J. van Heel, met twee jaar verlengd. Besloten werd de contributie te ver hogen tot 12,50 per lid per jaar. Ten slotte werd de gastheer van deze dag, de heer De Mulder van het Belgische Loodswezen te Vlissingen, dank ge bracht voor zijn, spontane medewer king. Als blijk vari waardering ontving hij een boekwerk. De middag werd doorgebracht met een uitgebreid onderzoek aan dé N.V. „Les Frigorifères du Littoral", .een ul tramodern fabriekscomplex met diep- vries-visconserveerbedrijf, ysfabriek en vismeelfabriek. Pas in de avond zette het gezelschap, moegewandeld en bruinverbrand, weer voet op Nederlandse bodem. GOES, 6 juni. Vandaag vergaderde de particuliere synode der Geref. Kerken van Zeeland in de Geref. kerk. Namens de roepende kerk van Goes opende dr. C. Stam de ver gadering. In zijn openingswoord wenste hij de aanwezige ambts dragers een gezegend samenzijn in broederlijke eensgezindheid. De kerk staat in de bewogenheid van het leven van vandaag en moet zich baseren op wat verandert en wat blijft. Onze kracht ligt in de heiliging van de Geest en in het aanvaarden van de weldaden van het Verbond. Wij moeten vasthouden aan wat Christus ons voor houdt, steunend op de rijke belofte; „Ik hen met U al de dagen", en op de troost van 's Heren wederkomst, aldus dr. Stam. emeritus-predikant van Wolfaartsdijk. DE ZEEUWSE KERKBODE Uit de credeytiebrieven bleek, dat alle vijf classes door hun vier afgevaar digden wettig tegenwoordig waren. Van de classis Goes was als secundus ds. G. Aalbersberg aanwezig. Door stemming werden als leden van het moderamen aangewezen; als prae- ses dr. C. Stam van Goes; als assesor ds. Y. J. Tiemersma van Zierikzee; als le scriba ds. A. G. v. d. Stoel van Bergen op Zoom en als 2e scriba ds. W. J. Meister van Middelburg. De voorzitter dankte voor het ver trouwen en voorts de kerk yan Goes voor de voorbereiding en de ontvangst niet het minst de arbeid hiervoor door de heer I. van Wijk. HERDENKING Verder memoreerde hij in gevoel volle woorden het overlijden van ds. H. Veldkamp, die meermalen voor zitter van deze synode was en tevens afgevaardigde naar de generale sy node. Hij prees de journalistieke gaven, wat o.a. gebleken is - in de Zeeuwse Kerkbode. Voorts herdacht hij het ver scheiden van ds. G. van Heiningen, Ingezonden Mededeling (adv.) HuidzuiverheidHuidgezondheid Eopulstie; verdrogen door Purolpoeder Ambons folklore-avond te Middelburg MIDDELBURG, 6 jni. Ds. H. Su- pusepa heeft in een causerie, die hij uitsprak tijdens de vanavond in het Schuttershof gehouden Ambon-folk- lore-avond nog eens duidelijk de rechtspositie van de in Nederland ver blijf houdende Zuid-Molukkers naar voren gebracht. Hij begon met het op sommen van enkele data; zo behandel de hij ook de souvereiniteitsoverdracht. De predikant betoogde, dat de Ned. re gering niet kan ontkennen, dat de re publiek Indonesië onrechtmatig tot stand is gekomen, terwijl daarentegen de republiek der Zuid-Molukken recht matig werd geproclameerd, De republiek Indonesië rolde reeds in 1950 de federale staten op. De Zuid- Molukkers nu blijven vechten voor hun sociale recht, dat rust op hun komst naar Nederland op militair dienstbevel. De predikant herinnerde er aan, dat de Nederlandse regering wel heeft ge tracht de Zuid-Molukkers af te voeren naar door de republiek Indonesië bezet gebied. „Wij laten ons niet hangen", zo zei de predikant" doch blijven vechten voor het recht, dat ons toekomt. Wij, als volk der Zuid-Molukken gelo ven, dat Boven-Digoel de plaats, waar eens de Indonesische pofltie in verzekerde bewaring zat de poort is tot de vrijheid. Het vrijheids idee van een volk kan nooit onder drukt worden. Alhoewel het volk der Zuid-Molukken steeds wordt aange vallen door een overmachtige vijand, blijven wij geloven, dat eenmaal het recht triomfeert. Want de macht is blind, doch het recht is altijd over winnaar." Ook de heer S. Siwalette van de P.N. F.S. belichte de ontwikkeling van de huidige toestand. De Zuid-Molukkers willen hun rech ten laten gelden, zo betoogde hy, om dat zy als militairen op weg zyn* naar huis. De Nederlandse regering heeft hiervoor de zorg op zich genomen. De justitie zal thans de rechtspositie gaan bepalen. In een openingswoord zette de heer M. Louhenapessy het doel van de avond uiteen, die was georganiseerd door de kampraden van geheel Zee land. De avond werd door Zuid-Moluk kers uit de gehele provincie bijge woond. Deze causeriën waren ingelast in het programma, waarin men door muziek en decor de sfeer kon proeven van het geboorteland der Zuid-Moluk ken. Zo was er ook een klederdracht show; de Masohi-band zorgde voor klanken, die de illusie van het thuis- zijn nog verhoogden. De medewerkers aan dit programma werden door de tal rijke aanwezigen beloond met een ver diend applaus, met name het slot „sari- nandé" gaf een goede karakteristiek van de blymoedige volksaard van de bewoners. leende in de Coosje Buskenstraat, toen zij daarin een auto bestuurde, geen voorrang aan een motor, waar op eenverkeersagent zat. Zoiets als de berg, die naar Mohammed komt(f30.subs. 6 d.). De 55-jarige landbouwer J. M. uit Vrouwenpolder reed met zijn (bespan nen) wagen op de Gapingseweg. De wagen nu was niet voorzien van een reflector, ,,'t Is een feit, m'n glaasje was er uit gevallen" gaf M. toe, „maar dat had 'k nog niet gezien dae kan 'k nie an doe. 't Was niet eens op de avond ik ga daartoe geen man by zetten? As 't er noe toch uutvalt?" De kantonrechter achtte het toch, hoe for meel ook, een overtreding en vonniste f 10. subs. 2 d. De eis luidde f 15. of 3 d. NIET OP DE RUG „Ze groeien me niet op de rug" zei de landbouwer B. S. uit OostkapeUe, toen hij f 10!— subs, 2 d. tegen zich hoorde eisen. Op 11 april had hy, ge zeten op een bromfiets, van de „gro te" weg gebruik gemaakt, terwijl hiernaast een fietspad was gelegen. Het werd een boete van f7.50 subs. 2d. E. S., een chauffeur-monteur uit Domburg werd geofferd op het altaar van de bureaucratie, 's Morgens vroeg uit bed gebeld om een persoon naar Middelburg te rijden, was hy, snel uit zijn pyama het pak in, achter het stuur gekropen. Dat hij, om de snelheid niet tekort te doen, eerst later het werk boekje wilde invullen, valt te begry- pen. Maar allons, de papierwinkel moet ook bloeien. Na de eis van f 10.of 2 d. maakte de kantonrechter er f7.50 of 2 d. van. Ingezonden Mededeling (Adv.) Van de classis Axel was ingekomen een voorstel om te bevorderen, dat in gezonden stukken opgenofnen of be- hoorlyk behandeld worden in de Zeeuwse Kerkbode. De voorzitter deel de hieromtrent mede, dat reeds jaren de gewoonte geldt geen- ingezonden stukken op te nemen. Wel is alle predi kanten de gelegenheid geboden beur telings een meditatie te verzorgen. Voorts is dé verzorging der Kerkbode geregeld een punt van bespreking op de by eenkomsten dér redactie. Hij gaf in overweging, wanneer be paalde classes wensen hebben, deze kenbaar te maken bij hun classicale primus- of secundus-redacteur. Uit de vergadering werden verschillende sug gesties gedaan, o.a. om te trachten de redactie te doen bestaan uit één of twee personen. Omtrent het verzoek van de classis Goes om zo spoedig mogelijk te komen tot een volstrekt evenredige verdeling tussen alle kerken van de Zuiderzen ding in het bijeenbrengen van de gel den, besloot de synode, gehoord het rapport uitgebracht door ds. P. van Til en de heer J. C. Wattel, beiden van Middelburg, om in een schryven aan de particuliere synode van Noord- Brabant-Limburg aan te dringen op ge- leidelyke gelijkschakeling. EMER1TERING Door de heer J. J. Boon van Bergen op Zoom werd gerapporteerd over art. 13 K.O. (emeritering). Het financieel rapport werd goedgekeurd. Rapporteur deelde mede het be sluit der generale synode om geen korting toe te passen op de emeriti- pensioenen inzake de ouderdomsuit- keringen per 1 januari 1957 en de te betalen premies te voldoen door de kerken. Naar aanleiding hiervan stelden de- putaten voor: le. Aan alle geëmeriteerden boven 65 jaar en de weduwen boven 65 jaar wordt met ingang van 1 januari 1957 de uitkering volgens de ouderdoms wet toegekend. 2e. Het voorstel van de landelijke Sa menwerking te volgen, n.l. geen aanpassing te doen plaatshebben, zodat de bedragen volledig boven de toegekende pensioenen aan de emeriti ten goede komen. 3e. Voorts het pensioen van hen, die beneden de 65 jaar zijn, te verhogen en de premie voor hen eveneens te vergoeden. Na bespreking werden deze voor stellen door de synode aangenomen. Diverse andere rapporten, o.a. over het evangelisatiewerk, hulpbehoevende kerken en geestelijke verzorging mili tairen werden behandeld. Ingezonden Mededeling (adv.) En in 10 minuten! flitsen Uw Wochfen weg! IDe schoonheid van uw huid ontsluierd Endocil hormooncrême wekt de huidcellen tot nieuw leven en doet rimpeltjes en ongaafheden ver dwijnen. Endocil als nachtcrème gebruikt voedt de huid zonder vettig te zijn. Endocil dient overdag alt basis voor poeder of make-up, de hörmoonwerking gaat onbelemmerd voort. hormooncrême van Organon Per tube J 2.90 P. Uyl won frialmect GOES, 5 juni. De uitslag van de vanavond gehouden trialmeet van de m.c. „De Zeeuwen" was als volgt; 1 P. Uyl, 6 strafpunten; 2 M. Neels, 13; 3 W. Flipse, 15; 4 A. Bouwens, 16; 5 B. Leynse, 17; 6 J. Crucq, 17; 7 P. Braam, 18; 8 P. den Hollander, 20; 9 F. Jongepier, 20; 10 J. Geldof, 25; 11 P. Hakkenbrak, 28; 12 W. Janse, 29; 13 P. van Kleven, 31; 14 L. de Klerk, 32; 15 F. van de Plasse, 36; 16 S. Jon gepier, 38; 17 J. J. de Nooyer, 56; 18 R. Polderman, 63; 19 C. L. de Bree, 65; 20 P. Lous, 68. Er verschenen 22 deelnemers aan de start. Slechts twee vielen uit wegens defect aan de- motor. De eerstvolgende oriënteringsrit is op 23 juni, dan wordt om zeven uur gestart'in de Badhuisstraat te Vlissin gen. YERSEKE Verkoop. In de vergadering der Geref. Schoolvereniging (Kakeldans) is besloten de woning der vereniging aan de 'Dam straat te verkopen voor 14.000,het hoogste bedrag der inschrijving. Pannen. De oesterkwekers zullen dit seizoen weinig pannen uitleggen voor de oestercultuur. Deskundigen schatten het aantal op niet meer dan een derde van 1955. Dit vindt zyn oorzaak in de geringe prijs, die de kleine panoesters opbrengen. De kleine .oesterkwekers gaan dan ook werken by anderen, waar zij veel meer kunnen verdienen én het wat het werk betreft gemakkeiyker hebben.'

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2