UIT ZEELANDS STEDEN Bibliothecaris H. Pieters ridder in de orde van Oranje-Nassau Achttien brandweerkorpsen 'spoten' naar de hoogste eer Soekarno vliegt niet met Nederlandse machine Burgerlijke stand Maandag 4 juni 1956 pagina 5 Taakvervulling met culturele, literaire en historische waarden Classis Goes van de Ned. Herv. Kerlc Zaamslag gaai naar de eersie klasse Hieuwe burgemeester van Stavenisse 's-Heerenhoek behaalde de eerste prijs Zomerzitting van Hervormde synode E.V.O. chauffeurs- examen te Goes Oud-Hollandse avond besloot instuif te Goes Resident B.S.A gaf zijn vrouw een „cadeautje" Amerikaans vliegtuig gehuurd Middelburg Goes Vlissingen ZEEUWSCH DAGBLAD Erkenning voor stuwkracht prov. boekerij MIDDELBURG, 2 juni. In de behuizing, waar men de vruchten van zijn levenswerk kan aanschouwen, zijn vanmorgen de bibliothe caris van de provinciale boekerij van Zeeland, gevestigd in de abdij gebouwen, tijdens een intieme huldigingsplechtigheid door de wnd. Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, de versierselen op de borst gespeld van de koninklijke onderscheiding, die de heer H. Pie ters ten deel viel, de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De heer Pieters vierde zijn 40-jarig jubileum. De heer Phi lipse noemde het een buitengewoon voorrecht, dat hij deze onder scheiding mocht uitreiken; de wnd. Commissaris zag hierin niet al leen de dank van Zeeland, maar van geheel Nederland. Tevoren had de heer Philipse de verwoesting van Middelburg in 1940 gememoreerd, waarbij eveneens de Prov. Bibliotheek zwaar werd getrof fen. In dit verband wees hij op de on verflauwde ijver en toewijding, waar mee de heer Pieters het herstel ter hand nam: „De provincie is U hier voor buitengewoon dankbaar." De eerste, die de jubilaris hierna gelukwenste, was dr. B. D. H. Tel- legen, de secretaris van de commis sie van beheer. Deze sprak de wens uit, dat het boekenbezit van de Bi bliotheek met de stuwkracht van de heer Pieters nog verder zal uit groeien. De loco-burgemeester van Middel burg, de heer J. W. Kögeler, voerde namens het gemeentebestuur het woord. „U is provinciaal ambtenaar enburger van Middelburg", zo zei hij, „daar zijn we trots op." De heer Kögeler onderschreef de culturele, li teraire en historische waarden, die in de taakvervulling van de heer Pieters zijn verdisconteerd. Als oudste medewerker sprak de heer P. J. van der Koorde een felici tatie uit en bood een geschenk aan. DITMAAL GEEN UITBREIDING.... Namens enkele „vaste klanten", zo als hij het omschreef, bood mr J. A. Heyse een boekwerk aan, waarin de handtekeningen zijn opgenomen van hen, die als jubileumgeschenk een geldbedrag hij elkaar brachten. Het huldigingscomité had gedacht, dat de heer Pieters hiervan bijv. een buitenlandse reis kan gaan maken. Mr. Heyse overhandigde het geschenk on der de voorwaarde, dat de jubilaris het niet zal gebruiken voorde uitbrei ding van het boekenbezit! De kunst schilder Jac. Prince, vriend van de heer Pieters, verzorgde de omslag van de bundel handtekeningen. Mr. Heyse dankte de jubilaris o.m. voor de vrien delijkheid en hulpvaardigheid, waar mee hij steeds de bezoekers de weg wijst. De heer Pieters tenslotte zichtbaar ontroerd, zei in zijn dankwoord het volgende: „Bij al het goede, dat er vandaag over mij wordt verteld, heb ik ook m'n tekortkomingen en m'n fouten gehad maar overheersen doet vandaag een gevoel van dankbaar heid de dag is overgoten met een glans, die niet van deze aarde is. Hij bracht provincie en commis sie van beheer dank voor het ver trouwen en vervolgde: „Ik kan de hulde niet zien als een louter per soonlijke hulde het is niet het werk van één man geweest, maar van drie mensen". Daarom zwaai de de jubilaris lof toe aan zijn bei de medewerkers, de heren P. J van der Koorde en P. C. H. Pee- ters en bood hen een aandenken aan. Des middags was er een recep tie, waarop velen de heer Pieters de hand kwamen drukken. De ju bilaris ontving een groot aantal bloemstukken. GOES, 2 juni. In de vanmiddag gehouden vergadering van de classis Goes van de Ned. Herv. kerk vonden tal van benoemingen plaats. Nadat ds. Ode als oudste predikant in dienst ja ren de vergadering met een wij dings woord had geopend werd ds. Beneder als praeses herkozen. Als assessor werd gekozen ds. Mooy van Schore, als diens secundus ds. Metselaar en als zijn ter tius ds. v. d. Werf van. 's H. Abtskerke. In de commissie voor Kerk en Zieken, torg werd dr. Vermeer te Goes geko- zen en in de zendingscommissie de heer v. d. Marei te Rilland-Bath. De afgevaardigde naar de Generale Synode, dr. J. M. van Daal bracht van ae gehouden vergaderingen verslag uit en ds. Hulsbergen deed mededelingen over de arbeid van de prov. kerkver gadering. Voorts bracht ds. Kluiver verslag uit over het werk van de Clas- sicale zendingscommissie. Hij deelde de mede dat in het najaar een toernee zal worden gemaakt met een zendings film door het zendingsbureau te Oegst- geest, waartoe in alle gemeenten zen dingsavonden zullen worden gehouden. Ds. A. de Haan uit Hansweert bracht verslag uit over de Class, jeugdraad, waarna ds. Kuilman van Zuidzande en ds. Blomaard van IJzendijke rappor teerden over het vormingscentrum He denesse. Zij bespraken de bedoeling van deze arbeid en de wijze, waarop het werk wordt verricht. Zaterdagmiddagvoetbal GOES, 2 juni. Zaamslag heeft van daag voor de tweede maal in dit seizoen de kampioensvlag kunnen hijsen. Werden de Zeeuwschvlamingen enige tijd geleden kampioen van hun afdeling, vandaag be vochten ze op Middelburg V (in de Zeeuwse hoofdstad) een 13 overwin ning, waardoor zij ongeslagen deze pro motiecompetitie wonnen. Volgend seizoen zullen de Zaamslagenaars dus in de eerste klasse uitkomen. De stand luidt; Zaamslag 4 3 10 7 11— 6 Middelburg V 31022 fl7 S.V.D. 3 0 12 1 6—10 Vlissingse Nutsspaarbank VLISSINGEN, 2 juni. Het spaar derstegoed bi) de Vlissingse Nutsspaar bank was eind mei f 14.636.128,99. Een jaar daarvoor f 12.631.974,21. In de pe riode van januari tot en met mei 1956 werd een bedrag van f 3.431.625,23 in gelegd en terugbetaald f 2.709.715,87. In de maand mei alleen werd f 836.285,61 ingelegd en f 583.091,75 terugbetaald. Aan schoolsparen werd ln de periode januari tot en met mei j.l. ingelegd een bedrag van f2624,70. V.V.V. De Bevelanden Geen zomerhuisjes in Kamperlandse duinen KAMPERLAND, 2 juni. In de gehouden vergadering van de V.V.V. De Bevelanden is over tal van zaken, de recreatie betreffen de, gesproken. Medegedeeld werd dat het voorlopig niet mogelijk zal zijn zomerhuisjes te zetten in de Kamperlandse duinen, aangezien de Planologische dienst zich hier tegen verzet. De wenselijkheid van het scheppen van diverse attracties, ijv. muziek en zang, tijdens het toeristenseizoen te Kamperland werd uitvoerig bekeken, doch besloten werd deze zaak ter verdere behartiging op te dragen aan de plaatselijke V.V.V. Voorts werd nog van gedachten ge wisseld over de mogelijkheden om bij Kortgene het toerisme op het water te animeren. Aan de besprekingen hier over nam ook de burgemeester van Kortgene deel. Onderzocht zal worden welke mogelijkheden hier zijn. De wenselijkheid van bewegwijze ring in de Kamperlandse duinen zal onder de aandacht van de daarvoor zorg hebbende instantie worden ken baar gemaakt. WESTKERKE EN YERSEKE. In overleg met de provinciale VW zal de mogelijkheid van het organise ren van een hengelconcours te West- kerke worden onderzocht. Tenslotte werd nog de mogelijkheid onder ogen gezien in Yerseke een vis sersdag of een soortgelijk evenement te organiseren. Mede in verband met het feit dat de vergadering niet was bezocht door vertegenwoordigers uit Yerseke werd t.a.v. deze aangelegen heid geen besluit genomen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Er klopt iets niet met Uw koffieals er geen BUISMAN in zit. Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbar» koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. 0€? EINDEXAMEN „VREDERUST" BERGEN OP ZOOM, 2 juni. De uitslag van de eindexamens voor het rijksdiplo ma Ziekenverpleging B te „Vrederust" is als volgt: Verpleegsters: E. Bakx, W. C. de Berg, A. D. v. d. Berge, L. E. Cevaal, J. M. Clark, P. J. Gaakeer, C. W. Gunst, J. de Looff, E. Paulus, M. R. Schunselaar, W. J. de Wolf en O. Th. Zwanenbeek. Verplegers: R. Boon, S. W. Dey, A. C. Kunst, H. Rozemuller, K. Tangeman en C. de Wolf. Toogdag Geref. jeugdclubs KAPELLE, 2 juni. Vandaag werd te Kapelle een toogdag voor de Gere formeerde Jongens- en Meisjesclubs uit de provincie Zeeland gehouden, waaraan door ongeveer 500 jongens en meisjes werd deelgenomen. De heer de Bruin uit Middelburg opende in het Veilinggebouw deze toogdag. Mevr. van Muyswinkel uit Goes en Ds. van der Leek uit Kapelle hielden korte toespraken waarin het ideële verschil tussen de clubs en andere ver enigingen tot uiting kwam. Hierna trokken allen door de straten van Kapelle naar een boomgaard in het dorp, waar de middag met sport en spel op prettige wijze werd doorge bracht. Wedstrijden in Kruininqen KRUININGEN, 2 juni. Vanmiddag werden in Kruiningen brandweer- wedstrijden gehouden, waaraan 18 korpsen van Zuid- en Noord-Beveland deelnamen. Ieder korps kreeg beurtelings dezelfde opdracht die tot het laatste moment strikt geheim was gehouden. Toen om half één de wedstrijd een aanvang nam bleek de opgave te zijn het blussen van brand in de brandweergarage aan de Burg. Elenbaasstraat. 's-GRAVENHAGE, 2 juni. De generale synode der Ned. Herv. Kerk die van 1116 juni in zomerzitting op „Woudschoten" te Zeist zal bijeen komen, zal zich behalve met een aan tal benoemingen voor verschillende commissies en organen van bijstand, verder o.m. bezighouden met de emi gratie naar Canada en de verhouding tot de Reformed Church in Amerika. Bij deze bespreking zal aanwezig zijn ds. J. van Kuiken, die enkele jaren geleden naar Canada is vertrokken en thans te Hamilton predikant is bü de Reformed Church in Amerika. BELIJDENISGESCHRIFTEN. Ter sprake zal ook komen een schrijven van de generale synode der Gereformeerde Kerken, waarin deze mededelen, bereid te zijn tot mede werking aan het tot stand komen van een historische en nieuwe tekst van de belijdenisgeschriften. Tijdens de officiële ontvangst in het ge meentehuis bracht burgemeester A. Schipper, hulde aan de brandweerlieden, die vrijwillig zoveel doen ten bate van de gemeenschap. De heer M. J. Ie Clereq, commandant van de Kruiningse brandweer, deelde en kele bijzonderheden mede over de uit rusting van dit korps. Nu de outillage, dank zij de medewerking van het ge meentebestuur, zo voortreffelijk in orde is, zal de verantwoordelijkheid van het personeel des te groter zijn. Burgemeester A. A. Schuit van Kort gene, sprak als voorzitter van de prov. brandweerbond. De heer A. J. W. Mathijsse, secretaris van de prov. bond, prov. wedstrijdleider en commandant van de brandweer te Middelburg, ging ln op de vier soorten van wedstrijden. Behalve het college van b. en w. waren bij deze ontvangst o.a. aanwezig de heer G. Kortus, adj. inspecteur van het brand weerwezen te Breda, de juryleden de heren L. W. Hamelink te Zaamslag, Van Rooijen te Vlissingen, H. Nijhoff te Fij naart en F. J. Schuitemaker te Middel burg. De wedstrijden brachten in het dorp heel wat drukte te weeg, en hadden een vlot verloop; om half acht maakten alle GOES, 2 juni. Onder auspiciën van de contactcommissie chauffeurs vakbe kwaamheid (C.C.V.) hield de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Orga nisatie (E.V.O.) ln de Ambachtsschool te Goes haar jaarlijkse chauffeurs-exa men voor het zilveren B-diploma. De rflproef en het schriftelijke ge deelte van deze examens werden- reeds in de loop van de vorige week gehou den. Er werd geëxamineerd ln drie vak ken: het autotechnische-, het verkeers technische- en het commerciële en ad' ministratieve gedeelte. Van de 13 cursisten hadden zich acht kandidaten voor het examen aange meld. Hiervan slaagden 4 kandidaten en werden er 3 afgewezen. Eén kandidaat heeft zich tijdens het examen terugge trokken. De geslaagden kunnen eerst het di ploma, dat landelijk is erkend, krijgen, wanneer zfl van hun werkgever een be wijs van één jaar schadevrij rijden heb ben overgelegd. De namen der geslaagden zijn: M. Bardolf te Zierikzee (Shell Nederland), W. J. Berkelmans te Hansweert (N. V. Destructor Zeeland), W. F. de Ko ning te Middelburg (Caltex), L. de Waal te Kortgene (fa. P. A. Remeeus en Zn.). brandweren met bemande voertuigen een rondgang door het dorp, met de Kon. harmonie E.M.M. voorop. Tijdens de pauze van een cabaretvoor stelling in-het dorpshuis maakte burge meester Schipper de prijzen bekend. Deze lulden: le prijs, 542% punten, 's-Heerenhoek; 2e prijs, 503% punten, Goes II; 3e prijs, 481% punten, Goes I; 4e prijs 457% punten, Kattendijke. Tenslotte gaf de heer Mathijsse nog een uitvoerig commentaar over de pres taties der korpsen. Hervormde Jeugdraad is paraat" GOES, 2 juni. De oud-Hol landse avond, die de Hervormde jeugdraad in „De Prins van Oran je" vandaag heeft gehouden is een groot succes geworden. De deelne mers hadden zeer veel werk ge maakt van deze avond, werk, dat hun, aldus wika Hiensch in zijn openingswoord, veel genoegen heeft bezorgd. De avond was een geslaagd slot van de door de jeugdraad georganiseerde instuif in het afgelopen seizoen. Het programma, dat bestond uit zang, mu ziek en dans, was in oud-Hollandse stijl gehouden. De klederdrachten van vele eeuwen zo getrouw mogelijk weergegeven gaven een bijzonder cachet aan dit festijn. Er was buiten gewoon veel werk van gemaakt. Het is niet doenlijk alle uitgebeelde figuren op te sommen. Jaeoba van Beieren ont brak niet, Betje Wolf was van de partij en zelfs een stel kaasdragers met kazen zette luister bij. In de zaal brandden slechts enkele electrische lampjes. Verder deed men het met Maar de raad van beheer nam het niet LONDEN, 2 juni (A.F.P.). Da Britse miljardair Sir Bernard Docker, die donderdag het presidentschap van de B.S.A. verloor als gevolg van een conflict met zijn raad van beheer, heeft na overleg met zijn juridische poseurs bekendgemaakt, dat hij e: zal gaan maken om op zijn g. te denken over zijn tegenactie. vrien den verwachten, dat Sir Bernard en zijn echtgenote met hun jacht „Shema- ra", waarvan de uitzonderlijke luxe van Cannes tot Londen bekend is, voor de derde maal dit jaar naar de Cote d' Azur zullen varen. De aandelen van de B.S.A. zijn op de Londense beurs circa een shilling ge zakt. Eén van de oorzaken van Sir Ber nards conflict met zijn raad van beheer was waarschijnlijk een nota van 80.000 gulden voor een jurk en een bontman tel, die Lady Docker zich aanschafte voor de opening van een expositiehal van de „Daimler" ln Parijs. Sir Ber nard, die de elegance van zijn vrouw een prachtig publictteitsobjeet voor zijn auto's vindt, wilde deze nota als onkos ten laten boeken, doch de raad van be heer en de fiscus verzetten zich daar tegen. Een andere moeilijkheid zou zijn ge weest, dat Lady Docker haar broer een baantje als administrateur bij de B.S. A. wilde bezorgen. kaarsen, waarvan het dansende licht de stemming nog verhoogde. VARIATIE Wat ten gehore werd gebracht en wat te zien werd gegeven, kon de toets der kritiek zeker doorstaan. In vlotte wijze wisselden spel, zang en dans el-» kaar af-, Ds. Strating, die een vlot speechje hield, sloot, in zijn kwaliteit van voorzitter van de Hervormde jeugdraad, de avond. De heer A. Sluymers, gemeente secretaris te Woudrichem, die zoals wjj reeds berichtten, is benoemd als burgemeester-secretaris van de ge meente Stavenisse YERSEKE Lekkernij voor Zuiderburen. De vangst van de zeekrabben valt na een strenge winter als die van februari 1956 nog mee, Enkele dagen werd ongeveer 20 tot 30 kg aangevoerd, gevangen in de korven. De prijs is 1,75 per kg. BIGGEKERKE Benoeming. Benoemd tot hoofd te Am sterdam (Vyi Loonschool, afd. L.O.) de heer A. v. d. Biggekerke. Heyde aldaar, vroeger te DJAKARTA, 2 juni (ANP). - President Soekarno zal met een Amerikaans vliegtuig van Canada naar Europa en vandaar terug naar Indonesië vliegen, in plaats van met een K.L.M.-toestel, aldus werd bekend gemaakt. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken onthulde, dat de regering een toestel van de Pan American Airways heeft gehuurd om het presidentiële gezelschap van Otta wa naar West-Dultsland, Zwitserland en Italië, aan welke landen Soekarno deze maand een officieel bezoek zal bren gen, over te vliegen. Van Europa zal dit toestel de president naar Bangkok of Singapore brengen, waar hjj aan boord zal gaan vah een toestel van de Garuda Indonesian Airways. Als gevolg hiervan heeft de Garuda haar verzoek tot het huren van een K.L.M.-vIIegtuig teruggenomen. Beroering Het bericht over het voorgenomen huren van een Nederlands vliegtuig had te Djakarta grote beroering verwekt, daar de betrekkingen tussen de belde landen haar dieptepunt hebben bereikt na het verbreken door de Indonesische regering van de Nederlandse Unie. Men betwijfelde of president Soekarno het huren van een K.L.M.-vllegtulg zou goedkeuren, nadat hjj reeds geweigerd had dat een schildert), dat aan een van zijn Europese gastheren ten geschenke, zal worden aangeboden, met de K.L.M. zou .worden vervoerd. Stewardessen terug Naar de correspondent van het A.N, P. vernam, zijn twee stewardessen van de Garuda, die twee dagen geleden van Djakarta naar Nederland waren ver trokken om deel uit te maken van het gecharterde Nederlandse toestel, weer naar Indonesië teruggeroepen. De Garuda had zich gewend tot de Zweedse, Canadese en Nederlandse luchtvaartmaatschappijen voor het hu ren gedurende dertig dagen van een vliegtuig. Alleen de K.L.M. kon aan dit verzoek voldoen en bood aan een van haar constellations ln de Indonesische nationale kleuren, rood-wlt, te schilde ren en de bemanning te kleden ln de uniformen van de Gla. Twee dagen ge leden werd de ondertekening van de overeenkomst op het laatste moment op Verzoek van Indonesische zijde opge schort. WIL NIET MEE. Onze dochter van 17 jaar heeft een vriend. Wij vinden haar te jong en houden haar zoveel mogelijk thuis. Maar wat we ook doen, het helpt niet. Met ons wandelen en haar jonge broers en zusters, wil ze niet. Wat raadt u ons aan? Dat is hier het oude probleem, waar u met alle maatregelen, hoe stringenter, hoe minder, niéts mee bereikt. Wij kun nen ons indenken, dat zo'n meisje niet graag meer met pa en ma wan delt. De jeugd van nu is anders. Wij geloven, dat u vooral moet oppas sen om er geen drama van te ma ken. Beter is om deze omgang maar door te laten gaan, doch aan be paalde regelen binden, Zo nu en dan elkaar eens ontmoeten, bij voorkeur thuis etc. Deze periode eist wat extra zorg en begrip. Houdt u haar bezig. Bijeenkomst Geref. Evan gelisatie Vrijdagmiddag vergaderden in het Geref. Jeugdgebouw de vertegenwoor digers van het Geref. Evangelisatie werk op Walcheren, o.l.v. Ds. G. J. Pontier van Vlissingen. Ds. W. A. Wiersinga te Baarn, pre dikant in algemene dienst voor de evangelisatie, wees op het onderscheid tussen het georganiseerde en het on georganiseerde werk en voorts op de noodzakelijkheid van het persoonlijk spreken van elk kerklid en op het bekommerd zijn om de medemens, De openbaring van de Kerk van Christus werd ook reeds in Paulus' dagen voorafgegaan door, het indivi duele gesprek. In de vorige eeuw door het stichten van Chr. Scholen. Daar om dient in prediking, huisbezoek en catechisatie op ieders x-oëping gewe zen te worden. Daarbij is het organi satorische werk noodzakelijk. In een drukke bespreking werd de aandacht gevestigd op het evangeli satie-strandwerk, het beschikbaar stellen van goede lectuur en de roe ping van de Christen-vakantiemens. Velerlei middelen werden aan de hand gedaan. Op allerlei manier zal de aandacht gevraagd worden voor de op zondag 30 september in alle Geref. Kerken te houden bijzondere collecte voor de arbeid onder de jeugd in de grote steden en dorpen. Drukbezochte Youth for Christ-samenkomst De Nieuwe Kerk was overvol ve len stelden zich met een staanplaats tevreden toen Youth for Christ Zee land hier zaterdagavond een samen komst belegde. De spreker op deze grote interkerkelijke samenkomst was de heer Jan Bruijn uit Den Haag, die tevens de algehele leiding op zich ge nomen had. De samenzang werd geleid door de heer Kees Deenik, die tevens solo zong en het massale koor diri geerde, dat werd gevormd door een achttal koren uit Walcheren, t.w. het Hervormd kerkkoor van 't Zand, het Kleinkoor van St. Laurens, het Geref. Evang. zangkoor uit Middelburg, het Hervormd kerkkoor van Veere, het zangkoor „De Lofstem" uit St. Lau rens, het Herv. kerkkoor van Seroos- kerke, de Chr. Gem. Zangvereniging „Valerius" uit Veere en het Herv. kerkkoor van Souburg. Hej orgel werd bespeeld door de heer Jan Rijn uit Midelburg. Ds. W. J. Meister, Geref. predikant te Middelburg, die de avond opende, herinnerde, dat na de twee de wereldoorlog de Y.f.C.-gedachte heeft baan gebroken. Het is de orga nisatie van de jeugd, die zich actief wil stellen in dienst voor Christus, de jeugd voor de jeugd. Afgewisseld door samenzang, solo zang en koorzang sprak de heer Bruijn. Met klem wees hjj er op, dat het op deze avond ging om Jezus Christus, tot welke kerk de luisteraars ook behoorden. Hij wees op de sym boliek, die er school in het samengaan van de acht zangkoren. De verschillen de heer Bruijn doelde hier op de verschillende kerkgenootschappen die in het hoofd zitten, kunnen we goed verdragen, als wij met ons hart be lijden. Hij riep allen op, om los van de kerkelijke verdeeldheid, schouder aan schouder te strijden voor het Y.f.C.- werk. De heer Bruijn deelde nog mee, dat voor hen, die graag iets meer over het werk van Youth for Christ willen ho ren, er vandaag, maandagavond een contactsamenkomst is in het Kerkcen trum aan het Koorkerkhof en "dinsdag avond één in de consistorie van de Hofpleinkerk. Vermeld zij nog, dat de heer Bruijn tevens de aandacht vestigde op het blad van Y.f.C., „Jeugd in actie" en het vakantiekamp van Y.f.C., dat in de week van 21 tot 28 juli op Westen- schouwen, in de „Bollenschuur" wordt gehouden. Vlissingen Twee verkeersongevallen Zaterdag vonden te Vlissingen twee verkeersongevallen plaats, waardoor 2 bromfietsberijders ernstig gewond in het ziekenhuis werden opgenomen. Op het kruispunt SingelBonedijke- straat kwam de bromfietsrijder le F. uit Vlissing enin botsing met een personen auto bestuurd door V. N„ eveneens uit Vlissingen. De bromfietser werd met een hoofdwonde naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. Zijn toestand is zeer ern stig. Op het kruispunt Paul Krugerstraat van Dishoekstraat vond een botsing plaat» tussen de bromfietsrijder v. d. B. uit Sou burg en een auto, bestuurd door v. E. uit Vlissingen. De bromfietser liep een zwar» hersenschudding op. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis St. Jozef. Ook zijn toestand is zeer ernstig. Jaarvergadering „De Koningin Wilhelminaschool" Zaterdagmiddag 9 juni a.s. zal „De Koningin Wilhelminaschool" voor bui tengewoon lager onderwijs onder voor zitterschap van Ds. C. Metselaar haar jaarvergadering-oudermiddag houden in het Schuttershof. Jaarverslagen zullen worden uitgebracht en de leerlingen zullen een zangspel opvoeren, evenal» volksdansen. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren L. C. Broer, H. Wolfert en J. IJzerman. Ter voorziening in d« vakature, ontstaan door het vertrek van de heer H. J. Memelink, stelt het be stuur het volgende dubbeltal: A. v. d. Poest Clement en T. Stok. Na de pau ze zal mej. E. W. M. de Nooij spreken over het onderwerp: „Contact tussen school en gezin". Geboren: Johan A., zv J. Nieuwelink en M. van der Peijl; Peter A., zv L. A. Bloem en F. C. Siecker; Sjabbe, zv A. Smedes en E. Boshuizen; Willem F., zv A. Leenhouts en K. van der Wiel; Jan netje M„ dv B. G. Steinhauser en J. Wie- lemaker; Izaak C., zv C. de Kruijter en J. van Lare; Elisabeth, dv G. Spies en E. E. Brabers. Ondertrouwd: A. Lijk, 24 j. te Souburg en J. de Visser, 25 j.; F. Kas, 27 j. te Driebergen en H. F. Mulder, 24 j.; M. P. L. Mulder, 47 j. en L. DIetz, 43 j.; G. A. van Belzen, 26 j. en C. H. van der Meijerj A. E. van Eek, 24 j, en L. A. M. Vande- kerekhove, 23 j. Gehuwd: J. F. M. Dellaert, 27 j. te Den Haag en R. L. C. Smith, 23 j.; W. Wortel, 63 j. en B. J. Ruijg, 45 j.; C. D. van Nop pen, 26 j. en J. P. Kloet, 23 j. Overleden: J. H. Tuin, 21 j., zv G. Tuin A. Koster; C. M. E. Weijens, 56 j., ong. KAPELLE Geboren: Jan P., zv J. P. Balkenende en T. J. Sandeg; Anna E., dv D. Schneider en J. van Egten; Johanna, dv N. Meijer en P. de Rijke; Jan, zv J. Verhage en J. de Koster; Izabella M., dv H. de Jonge en A. M. Beeke; Tannetje A., dv A. van Liere en J. C. de Wijze. Gehuwd; M. IJzerman, 27 j. en J. San ders, 25 j.; W. de Bokx, 30 j. en M. Baijens 25 j.; G. L. de Roeck, 24 j. en N. C. Paau- we, 18 j. Overleden: P. Fraanje, wed. van J. van Pienbroek, 79 j.; M. de Jonge, wed. van S. van Pienbroek, 73 j. YERSEKE Burgerlijke Stand. Geboren: Jan C. M., zv K. J. Verwijs en E. Bom.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 5