Diaconaal is vooruitgeschoven posl van de Kerk in hel frontgebied Geref. Vrouwenbond (art. 31) hield geslaagde bondsdag in Groningen PUZZLE Daling industriële activiteit in West-Europa onwaarschijnlijk Nieuwe elektrische treinstellen in gebruik bij de N.S. ®Le Radio foienqt U Zorg voor bejaarden besproken Woningbouw in Kloetinge Prediking over Christus doet twist en tweedracht wijken VANDAAG EENS Kans op herstel in textielindustrie Rustiger rijden Extra leerkracht nodig op B.L.O. scholen Zaterdag 2 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 9 Ingezonden Mededeling (adv.) Chr. Gerei, diakenen bijeen UTRECHT, 1 juni. De Diake nenconferentie 1956 der Chr. Ge reformeerde Kerken, die te Utrecht gehouden werd stond voor een groot deel in het teken van het probleem, dat de steeds hoger wor dende gemiddelde leeftijd van de mensen met zich meebrengt. In zijn openingswoord wees de voor zitter, de heer C. Drieënhuizen te Den Haag, er o.a. op, dat het diaco naat veel meer met de mens in zijn totaliteit te maken heeft dan met zijn financiële noden alleen. Het diaconaat hoort mee te leven met de nood van het gezin, van de ver waarloosde jeuga, van zieken en bejaarden. „Het diaconaat moet zijn de meest vooruitgeschoven post van de Kerk in het frontge bied", aldus spreker. Een belangrijk probleem van onze tijd is de verhouding diaconaat-over- heid. Zolang er nog geen officiële uit spraak van de Chr. Geref. kerken is Over deze zaak, wil men toch graag het gevoelen van de kerk peilen. Het comité heeft daarom aan de profes soren W. Kremer en J. Hovius, aan vier Chr. Geref. predikanten en aan vier andere ambtsdragers hun visie gevraagd over de verhouding tussen de overheid en de diaconieën. In het blad „Diaconaal Contact" of door mid del van een rondschrijven zal binnen- Praktisch geen van de punten, che b. en w. van Kloetinge voor de raadsverga dering van donderdag op de agenda had den geplaatst, ondervond tegenstand van de raadsleden of ontlokte discussie. Al leen het voorstel om een premiewoning in de gemeente te verkopen aan een in gezetene, deed de heer J. Leijs (Arb.) enige vragen stellen. Hij wenste, dat deze verkoop alleen zou doorgaan als er een andere inwoner van Kloetinge door ge holpen zou worden. B. en w. konden de toezegging doen dat dit werkelijk het ge val was. Op voorstel van b. en w. gaat men over tot het stichten van drie woningwetwo ningen aan de Prins Bernhardstraat, twee duplexwoningen aan de Prinses Irene- straat, het aanbrengen van een bestrating met trottoir rondom het muurtje op het Kerkplein en het aanleggen van een nieu we straat In het verlengde van de School straat naast de in aanbouw zijnde open bare lagere school. Het architectenbureau H. Wesselo en J. van Voorst te Bussum zal dit alles voorbereiden. Het verzoek van de muziekvereniging „Excelsior" om subsidieverhoging kon piet worden ingewilligd. Daar was de hele raad het mee eens. Het voorstel van de heer D, Koster tot het toekennen van een subsidie van 75 èan de Kloetingse Oranjevereniging, dat de vorige raadszitting werd aangehouden, omdat de stemmen staakten, kwam nu opnieuw in stemming. Met vier tegen drie Stern en werd het verworpen. Voor Stemden: R. Buitenhuis (AR), J. Q. C. Lenshoek (VVD) en D. Koster (CH). Het voorstel van b. en w. kwam nu opnieuw in stemming (dit was een sub- Sidie-toekenning van 50). Dit werd aan genomen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. Leijs, of b. en w. zo spoedig mogelijk met een voorstel willen komen omtrent de bestemming van het oude schoolgebouw. De bouw van de nieuwe school nadert nl. zijn voltooiing. ARTSENDIENST. De praktijk van de artsen is zondag als volgt geregeld: Middelburg: dokter M. Reijerse, Seisweg 29, tel. K 11803456. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Badhuis- Straat 24, tel. K 11842950. Goes: dokter It. A. E. van der Feen, Oostsingel 118, tel. K 1100—2391. Krabbendijke, Kruiningen, Hansweert en Rilland: dokter P. Allewijn, Kruiningen, tel. K 1130—566. Kapelle- Biezelinge: dokter H. W. ter Haar, Markt 20, Biezelinge, tel. K 1102500. Borssele, briewegen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: arts J. J. Gelderblom, Nieuw- dorp, tel. K 1196327, voor dokter Kievit, en dokter A. Folmer, Driewegen, telef. K 1195275, voor dokter Luyckx. Hein- kenszand, 's-Heer Arendsfcerke en Wol- faartsdjjk: dokter H. P. van Maanen, Heinkenszand, tel. K 1106234. Oostka- pelle, Serooskerke en Veeredokter Bom, Oostkapelle, telefoon K 1188276. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dokter L. Sloos, Koudekerke, tel. K 1185 ■--231. Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Kieuw-Vosmeer en St. Philipsland: dok ter P. J. Duinker, Tholen, tel. 40, en dok ter H. Menger, St. Philipsland, tel. 20. kort de doorsnee-mening van deze twaalf personen bekend gemaakt wor den. Het bejaardenprobleem Na de middagpauze sprak de heer W. C. Bakker over het probleem van de ouder wordende mens. Door aller lei gunstige omstandigheden is de ge middelde leeftijd v. de Nederlander In nauwelijks honderd jaar verdubbeld. In 1900 was 7,7 van onze bevol king 65 jaar of ouder, in 1955 al 8,1 procent en men verwacht dat dit per centage in 1970 tot ruim 10 gestegen zal zijn. Volgens de heer Bakker moet men de mensen voorbereiden op de ouder dom. Spr. zag hier een belangrijke taak voor de predikanten. Een goede huisvesting zowel van gezonde als van chronische zieke be jaarden is zeer belangrijk. Spr. pleitte voor het bouwen van speciale woningcomplexen voor bejaar den. In de buurt daarvan zou een so ciaal werkster moeten wonen, om toe zicht op het welzijn van de ouden van dagen te houden. Eigen huisjes De behoefte aan eigen huisjes rond om een verzorgingstehuis (met zieken zaaltje, verpleegsters, e.d.) is even eens zeer groot. De diakenen zullen er volgens spr. goed aan doen zitting te nemen in het bestuur van stichtingen die zich bezig houden met de exploi tatie van zulke verzorgingstehuizen. Eventueel zullen zij het initiatief moe ten nemen om met behulp van de over heid tehuizen voor gezonde en zieke bejaarden te bouwen, zonodig in sa menwerking met anderen. Het is ook de taak van de diakenen om te zorgen voor wat afwisseling voor de ouderen, b.v. door vakantie tochtjes of het geven van knutsel- onderricht. Aan het slot van de conferentie sprak ds. H. Toorman te Den Haag een opwekkend woord. (Van onze speciale verslaggeefster) GRONINGEN, 1 juni. De Bondsdag van de Geref. Vrouwen bond (art. 31), die in Groningen werd gehouden, kenmerkte zich door een bijzonder gezellige sfeer. Het programma was met veel zorg voorbereid en naast enkele gedegen toespraken, die de dames tot na denken stemden, was ook gezorgd voor goede ontspanning. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 soort walvis, 6 klassieke naam van Griekenland, 8 rivier in Italië, 9 pers. voornaamwoord, 10 veerkracht, 11 drinkgerei, 12 voorzetsel, 14 uitroep, 15 hoofdmatras, 16 bosgod, 17 maat, 19 muziekinstrument, 22 evenwicht. Verticaal: 1 lidwoord, 2 boom, 3 laatst leden, 4 sprookje, 5 bevroren water, 6 speelgoed, 7 beheerder, 8 zindelijk, 9 geste, 13 beschermeling, 18 inhoudsmaat, 19 bevel, 20 ter attentie, 21 verbrande rest. Oplossing vorige puzzle Horizontaal: 1 sla, 4 dos, 7 tulp, 0 port, 10 ai, 11 oor, 12 Aa, 13 mr, 14 om, 16 ne telig, 18 Pr., 19 os, 21 op, 23 ego, 24 St, 25 luit, 27 gala, 29 kin, 30 rijp. Verticaal: 1 staf, 2 lui, 3 al, 4 do, 5 ora, 6 stal, 8 portret, 9 proloog, 13 mep, 15 mis, 17 tolk, 20 stap, 22 pui, 24 slij, 26 in, 28 ar. Rapport Economische commissie V.N. GENEVE, 1 juni. Reuter. In een door de economische commis sie voor Europa van de Verenigde Naties gepubliceerd rapport om trent de economische toestand in West-Europa wordt medegedeeld dat de commissie een daling van de industriële activiteit in West- Europa weinig waarschijnlijk acht, tenzij de door de regeringen ge voerde politiek te zeer zou gaan in de richting van beperkingen. West-Duitsland, Frankrijk, Neder land en enige andere continentale landen zijn in staat geweest een af wijkende politiek te volgen. Zij heb ben de prijsstijging geremd met be hulp van subsidies, toezicht op de prijzen en belastingverlagingen waar door de binnenlandse vraag wordt vergroot. Dank zij de grote deviezen reserves is het deze landen mogelijk de invoer te vergroten teneinde aan de extra vraag te kunnen voldoen. Arbeidskrachten In Engeland, Nederland, Finland, Noorwegen, Zweden en Zwitserland is volgens het rapport het tekort aan arbeidskrachten nog acuut. In Frankrijk dreigt het onder de wapenen roepen van steeds meer mannen in verband met de ontwikke ling in Algerië' een ernstig tekort aan arbeidskrachten te veroorzaken, voor al aan geschoolde arbeidskrachten. Er zijn geen duidelijke aanwijzin gen, dat de zeer omvangrijke vraag naar staal in West-Europa vermin- HELMOND, 1 juni. Het nieuwe elektrische treinstel, waarmee spoorwegautoriteiten en genodigden de geëlektrificeerde spoorlijn EindhovenVenlo in gebruik hebben genomen, is een van de twee treinstellen, die van 3 juni a.s. af in gebruik zullen worden genomen. Van de zijde van de spoorwegen vernemen wij, dat aan de wagonin dustrie opdracht is gegeven voor de bouw van 47 vierwagen trein stellen en 30 tweewagen treinstellen, totaal uitmakende 248 rijtuigen. Het hoogtepunt was wel het refe raat van ds P. Lok uit Bussum over „Schriftuurlijke prediking". De predi king moet een getuigen zijn, waarin de heilsfeiten keer op keer verkondigd worden. Het is de boodschap, dat alles door Christus is voldaan. Nooit kan een predikant genoeg van Christus prediken, wanneer hij veel over Christus vertelt dan zal alle twist en tweedracht minder worden in de kerk. Wanneer de predikant in zijn preek vasthoudt aan het „geloof al leen" dan komen alle geboden op hun plaats te staan. Het volle woord, aldus ds Lok, doet ons meer dan 10 preken in de trant van „dit en dat mag niet". Voor alle eeuwen geldt de verkon diging van het Evangelie. De we reld moet weten wie Christus is. De Gereformeerden, die zo vaak ver wijten ontvangen, blijven in de pre diking vast houden dat Gods Woord de mens vernieuwen kan, dat Gods Woord de zekerheid geeft van het onwankelbaar vierbond met Hem. Het preken over Christus, die dus in de prediking centraal gesteld moet worden, is geen risico, want Gods geest werkt nooit tevergeefs, besloot ds. Lok zijn referaat. Mutaties De presidente, mevrouw M. van Bekkum-Velders nam in de middag vergadering hartelijk afscheid van de secretaresse en tweede penningmees- teresse. Mej. A. Huyser kreeg een boekwerk en postpapier aangeboden, mevrouw G. Vogel-Pleysier werd ver rast met een aardig tinnen vijzel. Mej. Booy uit Enschede en mevr. Ten Have-van Raalte uit Mussel wer den aan de vergadering als nieuwe bestuursleden voorgesteld. In haar openingswoord op deze Bondsdag stond de presidente stil bij het tienjarig bestaan van de bond. Het werk is belangrijk gegroeid. Groei In haar jaaroverzicht gaf de secre taresse, mej. A. Huyser, een uiteen zetting van de stand van zaken sinds de oprichting van de bond in 1946. Klein begonnen, met 56 verenigingen en 1600 leden, telt de bond nu 229 ver enigingen en plm. 4900 leden. De tweede penningmeesteresse, mevr. G. Vogel-Pleysier, deelde mede dat de kas sloot met een nadelig saldo van f 116.45. De verhoging van het abon nementsgeld voorkwam dat er een dreigend tekort ontstond ln de reke ning van het blad. Met het voorstel om de volgende bondsdag in Rotter dam te houden, gingen alle dames di rect akkoord. Gezelligheid De ontspanning ontbrak op deze bondsdag niet. In een achttal aardige schetsjes, ge titeld „De Bondstrip" kwamen dames uit Axel, Rotterdam, Zaandam, Spa kenburg, Enschedé, Zwolle, Assen en Groningen aan het woord en zij allen lieten zien hoe ze naar de Bondsdag gekomen waren. Voorts liet men Groninger folklore zien en lieten twee zangkoren zich horen. Mej. Waterborg uit Paterswolde sprak over „de vrijmaking der vrouw". Deze treinstellen onderscheiden zich aanzienlijk van die welke thans bij de Nederlandse Spoorwegen in gebruik zijn. De neus van het treinstel is belangrijk verstevigd: de plaats van de machinist is hoger en meer achter uit geplaatst. Bjj eventuele botsingen, zo deelde men ons mede, zal de ma chinist 9 van de 10 gevallen ongedeerd blijven. Rustiger rijden Na langdurige studie heeft men bij deze nieuwe treinstellen een rustiger rijden kunnen verzekeren, evenwel ten koste van het gewicht. Deze extra kosten heeft men echter willen ma ken om het publiek rustiger te laten rijden. De nieuwe treinstellen wegen Poolse emigrantenleider in Warschau terug PARIJS, 1 juni. AFP. De voor zitter van de uiterst rechtse „Poolse nationale partij in ballingschap" in de V.S., Szwajdler, is na een afwezigheid van zeventien jaar te Warschau terug gekeerd, aldus meldt de Poolse radio. Hij zou van plan zijn, zich weer als jurist te Lodz te vestigen, waar hij voor de oorlog een bekend advocaat was^ Dit is de tweede opzienbarende te rugkeer van een Poolse balling, nadat in september van het vorige jaar Hugo Hanke, die indertijd premier van de Poolse regering in ballingschap te Lon den was, naar zijn vaderland was te ruggekeerd. nl. 235 ton, dit is 35 ton meer dan de treinstellen, die de N.S. thans in ge bruik hebben. Bedrijfszekerheid De spoorwegen hebben voorts een nieuwe elektrische installatie in stu die, waardoor de bedrijfszekerheid van de elektrische treinen naar wordt verwacht aanzienlijk zal worden ver beterd. De afgelopen winter geraakten de elektrische installaties vaak bij vorst en stuifsneeuw onklaar. dert. Ondanks de tekorten aan arbeids krachten en staal acht het rapport nog wel enige uitbreiding der indus triële activiteit mogelijk. Textiel Wat de afzonderlijke sectoren van de industrie betreft wijst de commissie op enige tekenen voor een mogelijk herstel voor de textiel. De dalende voorraden, een lichte toeneming in de uitvoer van continen taal Europa en een grotere toeneming van het verbruik in een aantal landen bieden de hoop op een iets betere toe stand voor deze industrie in de naaste toekomst. Er zjjn echter nog geen aan- wijzigingen voor een algemene ople ving in de overzeese vraag naar tex tiel. 's-GRAVENHAGE, 1 juni. De grootte van een school voor buiten gewoon lager onderwijs kan variëren tussen 6 en 8 groepen, maar mag de grootte van 10 groepen zeker niet overschrijden. Voorts is het ten zeer ste ongewenst, dat een hoofd van een BLO-school vrijgemaakt wordt ten koste van overbezetting van de overi ge klassen der school. Tot deze conclusie komt de commis sie van onderzoek betreffende d® grootte van BLO-scholén en de wense lijkheid om de taak van het hoofd der school te verlichten, die ingesteld is door o.m. de Nederlandse onderwijzers vereniging Het rapport van deze commissie be sluit met de opmerking, dat de minis ter van onderwijs en ae gemeentebe sturen er van overtuigd zullen dienen te worden, dat het belang van de BLO- scholen eist, en dat het zowel voor de kleine, als voor de scholen op de ideale grootte, volkomen verantwoord is een extra leerkracht aan te stellen, om de taak van 't hoofd der school en me de daardoor die van het gehele perso neel niet te verlichten, maar uit voerbaar te maken. ZONDAG 3 JUNI. HILVERSUM I (402 m.). KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Kamerkoor IKOR: 10.00 De Open Deur, radiozondags blad. 10.30 Kerkd. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Instr. kwint. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.10 Dansmuz. 13.40 Boek- bespr. 13.55 Radiofilharm. ork. (14.25- 14.55 Land van de Alzette, klankbeeld). 15.40 Bariton en piano. 16.00 Instr. kwart. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. kerkd. 18.30 Gewijde muziek. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Boekbespr. 19.15 Gram. 19.30 Het Evangelie in een draai kolk, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De ge wone man. 20.05 Amateursuitz. 20.25 Act. 20.35 U bent toch ook van de partij? caus. 20.45 La Favorita, opera (gr.). 21.25 Het Carillon, hoorsp. 22.10 Gram. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n (298 m.). VARA: 8.00 Nws. en postduivenber. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. 10.00 Geestelijk leven, caus. 10.15 Meisjeskoor. Een Italiaans militair vliegtuig is neergestort juist nadat het uit Vene tië naar Rome vertrokken was. Vier Italiaanse officieren en een vrouwe lijke Amerikaanse majoor werden ge dood. Zondagsdienst dierenartsen. De zondagsdienst van de dierenartsen in Zuid-Beveland zal van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 9 uur worden waargenomen door M. Gakeer te Ovezan- de. tel. K 1195—283, en A. A. Elzerman, Goes, tel. K 1100—2233. Apotheken. In de week van 2 tot zaterdag 9 juni zullen de volgende apotheken geopend zijn voor avond- en nachtrecepten: Mid delburg: Hummelen, Markt; Vlissingen: i'an-Meijer, Singel 60; Goes: Numans. 118) „Laat ons ergens schuilen, Uwe Majesteit", sprak er een. ,,'t Is slechts een bui en wij kunnen onder deze boom droog blijven." Enige minuten later stonden zij op tien schreden van de plaats waar Tre- lawney zich verborgen had. 't Was één der nachten, waarin 't Jezuïtische Cabal dineerde. Niet altijd woonde de koning deze bijeenkomsten bij, maar deze keer had hij er zich bijgevoegd. Na het diner, waarbij allen de wijn duchtig hadden aangesproken, had de koning de wens geuit, een wandeling in St. James Park te doen en zijn vrienden hadden hem vergezeld. Jakobus II was slecht gemutst. De zaken gingen niet naar zijn wens. Hij had weer bericht uit Rome ontvan gen, waarbij de Paus zijn getrouwheid en toewijding prees, maar hem tevens waarschuwde om niet door overijlde maatregelen alles ongedaan te ma ken. Vader Peter, de Jezuït, was op dit ogenblik in ongenade gevallen bjj de Paus, maar vreesde toch de macht van Rome. Hij had daarom tot ge duld gemaand, vooral met betrekking tot het aanstellen van een Roomse tot Aartsbisschop van York, welke plaats reeds lange tijd vacant was. „Het land is er nog niet rijp voor", sprak de Jezuïten Pater; „de oogst is nog niet gekomen, de korenaren zijn nog groen." Dit had de koning nog toorniger gemaakt en terwijl zij door het Park wandelden, sprak hij minder voorzich tig dan gewoonlijk. Bovendien was hij opgewonden door de wijn, en Castle- maine, die slechts aan zijn eigen ver heffing dacht, had zijn best gedaan om de koning over te halen tot het plan, dat hij ontworpen had. Het was tegen het advies van vader Peter, dat de plannen in deze nacht besproken waren. „Waarom openbaar te maken wat wij van plan zijn?" had hij gevraagd. „Niemand weet wie hier rondsluipt en het is niet behoorlijk, dat men Zijne Majesteit hier laat in de avond op deze wijze ziet rondwan delen." „Ben ik niet koning?" vroeg Jako bus boos. „Moet ik opgesloten blijven als een gevangene of slechts gezien worden met een lijfwacht om mij heen?" En zo waren zij in St. James Park gekomen, en, zoals wij reeds beschre ven hebben, hadden zij beschutting gezocht onder een boom, slechts wei nige schreden van de plaats, waar Trelawney stond. „Ik heb genoeg van die eeuwige waarschuwing om te wachten", zei de koning boos. „Ik wilde wel dat Ik toegepakt had, onmiddellijk nadat Monmouth onthoofd was." „Mij dunkt, dat gij fel genoeg ge slagen hebt, uwe Majesteit", sprak va der Peter. „Ik hoor, dat de westelijke graafschappen nu evenmin loyaal zijn als voor die oproermaker daar landde". „Ha, maar zij durven geen woord zeggen", zei de koning schor. „Neen, geen woord." „Maar ook elders ip 't volk ontevre den", hernam vader Peter, „vergeef mij, dat ik zo openhartig spreek uwe Majesteit, maar het geschiedt uit lief de voor uw persoon en omdat ik zo oprecht verlang naar de vervulling van uw wensen. Het land is niet in genomen met de Westelijke Gerechts hoven, evenmin als het zich verheugt in de verheffing van Jeffreys tot Lord Een verhaal uit de tijd van Stadh. Koning Willem Ui Kanselier". „Maar wat raadt gij mij dan?" vroeg de koning. „Zoudt gij dan wil len, dat ik vals omging met onze broeder Lodewijk? Zoudt ge willen, dat ik naar Rome luisterde, terwijl de Heilige Vader niet geheel op de hoog te is met onze zaken?" Trelawney moest wel horen. Ook durfde hij zich niet bewegen. Als hij geluid maakte en ontdekt werd, was alle hoop vervlogen. Aldus geboeid door wat hij hoorde, stond hij doodstil en luisterde. „Het is waarlijk niet zo gemakke lijk om in een paar woorden te zeg gen, wat er gedaan moet worden", ging vader Peter voort, „maar als gij ge duld met mij wilt hebben, wil ik uwe Majesteit zeggen, wat ik denk dat waarschijnlijk slagen zal. Zoals gij weet hebben wij spionnen geplaatst in het huis van iedere bisschop in En geland en ik geloof, dat, als wij ge duld hebben, wij waardevolle getui genissen tegen hen zullen hebben". „Daarvan heb ik reeds vroeger ge hoord", riep Jakobus. „Deze spionnen zijn al maanden bezig en toch heeft men nog nooit enig verraad bij de bis schoppen ontdekt." „Maar dat komt wel", zeide Peter. „Bij wien?" vroeg de koning boos. „Niet bij Cancroft?" „Neen, ik denk, dat de aartsbis schop van Canterbury te voorzichtig is. Maar bij de bisschop van Londen en Trelawney van Bristol". „Hebt gij iets tegen hem gehoord?" vroeg Jakobus haastig. „Hij is niet voorzichtig in zijn- woor den", sprak de priester, „hij stamt uit een driftig geslacht". (Wordt vervolgd) 10.35 Met en zonder omslag. 11.00 Gram. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Sportsp. 12.35 Even afrekenen, Heren! 12.45 Piano recital. 13.00 Nws. 13.05 Meded. of gram. 13.10 V. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbe spreking. 14,30 Wiener Blut, operette (gr.) 15.30 Gram. 15.40 Omr.ork. 16.30 Sport- revue. VARA: 17.00 Gram. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws. en sportuitslagen. 18.05 Sportjourn. VPRO: 18.30 Korte kerkd. IKOR: 19.00 Kinderdienst. 19.30 De ge lijkenis van de Barmhartige Samaritaan, spel. 19.55 Interv. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amus.muz. 20.45 Voordr. 20.55 Gr. 21.35 Hersengymn. 22.00 Met de Franse slag. 22.30 Journ. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Act. of gram. 23.2524.00 Gr. MAANDAG 4 JUNI. HILVERSUM I (402 m.). NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muziek. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 SportuitslageM. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 Voor de huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Mastklimmen. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gr. 11.20 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Campground singers. 12.55 Gram, of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Pianotrio. 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Cello en piano. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: De derde Zuid-Paci- fic conferentie, door J. A. van Beuge. 18.00 Mannenkoor. 18.20 Sportoverzicht. 18.30 Gram. 18.40 Engelse les. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Parle mentair comm. 19.45 Pol. toespraak. 20.00 Radiokrant. 20.20 Lichte muz. 20.40 Lucht brug naar Pimlico, hoorsp. 21.35 Koor zang. 22.00 Stemmen tellen en zetels ver delen, caus. 22.20 Gewijde muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gr. 23.4024.00 Het Evangelie in Esperanto. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00'Lichte muziek. 11.30 Strijkkwart. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Orgel en accordeon. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gr. 14.40 Nieuws uit de tijdschriften. 15.00 Hobby-progr. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Lichte muz. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus.muziek. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Regeringsuitz.: Landb.rubr. 1. Mens en machine in de bosbouw. 2. Hooipersen. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Ca baret. 21.30 Lichte muz. 22.00 Klavier vier, hoorsp. 22.35 Sopr. en piano. 23.00 Nws. 23.15 Koersen en New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Kamerork. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Ork.concert. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landbouwers. 12.42 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.20 Ka- mermuz. 15.50 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Kinderliederen. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.20 Protestantse uitzending. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork.conc. In de pauze: kunstkalel- doscoop. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55—23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 9