Drie Zeeuwse gemeenten krijgen een nieuwe burgemeester De heer J. J. Ornee verlaat fbelastingenf met pensioen Tegen vertegenwoordiger werd een jaar gevangenisstraf geëist zonban Hervormde gemeente beseft haar verantwoordelijkheid voor militairen De heer D. Lodder „Zeeuw in hari en nieren" Vreugde in Woudrichem en Meppel oyer benoemingen te Stavenisse, Driewegen en Ellewoutsdijk 7iff/np^ere Vreugde in Meppel „Welk beroep?" voor Bevelandse Ulo-meisjes Beschadigde liberiaan in Vlissingen gelosi Na bijna halve eeuw van trouwe dienst Aanrijding te Groede met nadelige gevolgen Voorlichtingsavond voor de ouders Goes Knaapje (5) ernstig gewond na val Boete en gevang voor Belg en Nederlander Middelburg Zaterdag 2 juni 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Ingezonden Mededeling (adv.) Babyderm-zeep GOES, 1 juni. Vanmiddag is de benoeming bekend geworden ▼an nieuwe burgemeesters van drie Zeeuwse gemeenten, Bij Ko ninklijk Besluit van 31 mei, no. 13 is tot burgemeester, tevens secre taris, van de gemeente Stavenisse benoemd de heer A. Sluymers, mo menteel gemeentesecretaris te Woudrichem en bij Koninklijk Besluit no. 14, eveneens gedateerd 31 mei, is tot burgemeester van de ge meenten Driewegen-Ellewoutsdijk benoemd de heer D. Lodder, thans ambtenaar ter secretarie te Meppel. Zowel met de heer Sluymers als met de heer Lodder mochten wij hedenmiddag een gesprek hebben. „Laat ik U maar direct zeggen", aloiu d« heer Sluymers, die zijn ▼rerk op de secretarie te Woudrichem jfaaju* «ven terzijde wilde leggen om éo» Ja woord te staan, „laat ik U 11laar direct zeggen, dat ik blij ben *tat aeze benoeming." „En Uw vrouw?" „Mijn vrouw is buitengewoon ver heugd. Wij hebben veel goede dingen gehoord over Stavenisse, dat wij er 2uat spanning naar uitzien kennis te makan met het gemeentebestuur en met de inwoners van deze gemeente." 1 Da heer Sluymers kent zijn nieuwe woonplaats oppervlakkig. Hij is wel eens door Stavenisse gekomen nu fel een aantal jaren geleden doch toen dacht hij er niet aan, dat hij daar nog eens burgemeester zou worden. Hij hoopt over enkele dagen een bezoek te brengen aan de gemeente Stavenisse en met de wethouders en het personeel ter gemeente-secretarie kennis te maken. De datum van de installatie is nog niet bekend. De heer Sluymers is lid van de A.R. partij en belijdend lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. De a.s. burgemeester van Stavenisse ver telde ons wel veel belangstelling te hebben voor het politieke leven en ook voor dat van de kerk, doch voor aandrang tot het aanvaarden van bestuursfuncties of kerkelijke ambten heeft hij niet gezwicht. Het werk als ambtenaar ter secre tarie en naderhand als gemeente secretaris, heeft hem steeds volledig in beslag genomen, vertelde hij ons. Levensloop De heer A. Sluymers werd geboren 9 maart 1903. Na zijn schoolopleiding ontving hij zijn theoretische opleiding Voor een functie in de gemeentelijke administratie van Mr. C. W. van Om meren, oud-gemeentesecretaris en oud- kantonrechter te Heusden. De heer Sluymers was zes jaar ambtenaar ter secretarie te Wijk en Aalburg en vervolgens 25 jaar te Woudrichem, waar hij alle rangen heeft doorlopen. Twee jaar geleden, OP 18 augustus 1954, werd hij door da raad van Woudrichem benoemd tot gemeente-secretaris. Hij was in Woudrichem administrateur van het Semeentelijk woningbedrijf en van e dienst van Sociale Zaken. Stavenisse's nieuwe burgemeester is, zoals wij reeds schreven, gehuwd „mijn vrouw en ik zijn beide Bra banders" en het echtpaar heeft vijf kinderen, waarvan de oudste twaalf .en de jongste een jaar is. In de oorlog was de heer Sluymers enige tijd ondergedoken. „Dat wê blij zijn met deze benoe ming zal U wel duidelijk zijn", zei ons vanmiddag de heer Lodder, die be noemd is als burgemeester van Drie wegen en Ellewoutsdijk. Wij spraken met hem, terwijl hij bezig was in een stapel papieren te duiken op de af deling onderwijs van de gemeente- Secretarie in Meppel. „Waarom we blij zijn?" Mensen, dat kunt U aan mijn accent wel horen!" Inderdaad, de heer Lodder zit nu negen jaar ln Meppel op het gemeen tehuis, maar wie hem hoort spreken legt direct „Dit Is een Zeeuw!" „Daarom ook zijn we zo blij met de ze benoeming. Ik zeg met opzet „we" want vergeet mijn vrouw niet! U mag het wel weten dat ons hart altijd naar Zeeland heeft getrokken. Ik wil na tuurlijk geen kwaad woord zeggen van Meppel ik zou het ook niet kunnen maar toch gaat ons niets boven Zeeland De heer Lodder kent de gemeente Driewegen en Ellewoutsdijk heel goed. „Ik ben er dikwijls geweest, toen ik in Zeeland woonde." Over een paar dagen hoopt de heer Lodder een bezoek te brengen aan zijn ö,s. gemeenten, waarna de datum van de installatie zal worden vastgesteld. zijn woonplaats nog diverse functies, o.a. is hij secretaris van het curatorium van de gemeentelijke gymnasiale afde ling van het lyceum te Meppel, secre taris van het Hervormd diaconessen- huis te Meppel en secretaris van de plaatselijke culturele raad. „Ik ben", aldus de heer lodder, „in Meppel geen ambtenaar van de burgerlijke stand, maar ik hoop straks in Driewegen en Ellewouts dijk wel veel gelukkige paartjes te zien". Na zijn schoolopleiding werkte de heer Lodder op de gemeente-secreta rieën te 's-Heer Abtskerke, Kloetinge, Kortgene en Goes, waarna hij negen jaar geleden naar Meppel vertrok. De ouders van de heer Lodder wo nen in Goes, D. D. v. d. Boutstraat 4. Ook voor hen was de benoeming een blijde verrassing. Vorige burgemeesters De heer Sluymers volgt als Ijyrge- meester van Stavenisse de heer L. A. Verburg op, terwijl de heer Lodder in Driewegen de opvolger wordt van de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren. Tweede lustrum „Astrow" Nationale kampioenen gymnastiek naar Souburg op 30 juni SOUBURG, 1 juni. Ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan organi seert het Souburgse „Astrow" op 30 juni a.s. een groots gymnastiekfestijn, dat zal worden opgeluisterd door Neer- lands beste keurturners zo zullen de landelijke kampioenen, mevr. Lenie Lens-Gerritsen en de heer Klaas Boot jr. des avonds aan het werk te zien zijn tijdens een demonstratie, waarop een geheel wedstrijdprogramma zal worden afgewerkt. Deze demonstratie,waarvoor een ge weldige belangstelling wordt verwacht, wordt in de avonduren gegeven op het gemeentelijk sportterrein te Sou burg. De aanvang hiervan is bepaald op half acht. Tevoren om zeven uur, is er een op tocht, waarin alle adspiranten van de ZEBRA turnkring zullen meelopen, evenals de dames en heren van „Astrow" en de gasten, de keurkorp sen. Tijdens de demonstratie zal „Astrow" enkele ritmische en vrije oefeningen ten beste geven. Tevens zijn er twee massale nummers van de jongens en meisjes. De avond zal worden vooraf gegaan door een „adspirantenmiddag" DE HEER D. LODDER Zeeuw in hart en nieren vijf en een van twee jaar. De nieuwe burgemeester van Driewegen-Elle woutsdijk is belijdend lidmaat van de Ned. Herv. Kerk en is aangesloten bij de Chr. Historische kiesvereniging te Meppel. De heer Lodder, die voorzit ter is van de plaatselijke afdeling van C.H.-jongeren in Meppel is afgevaar digde van Drente in de landelijke fe deratie van C.H.-jongeren. Hij is voorts ouderling van de Hervormde gemeente te Meppel en bekleedt in Levensloop De heer Lodder werd op 24 augus- us 1921 te Goes geboren. Hü is ge- iuwd en heeft twee kinderen, een van Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. GOES, 1 juni. Veertig meisjes, allen leerlingen van Uloscholen op de Bevelanden woonden vanmiddag in de Ulo (Voorstad) Goes een voorlich tingsmiddag over beroepskeuze bij, ge organiseerd door de Suroptimistenclub „De Bevelanden" in samenwerking met de vrouwenbemiddelaarster van het gewestelijk Arbeidsbureau. Nadat een inleidend woord was ge sproken over het belang van een goe de beroepskeuze, en de mogelijkheden van de beroepstest waren geschetst, belichtte een viertal dames de perspec tieven en vereisten bij het nijverheids onderwijs, het gewone onderwijs, maatschappelijk werk en kantoorbe- roepen. Daarna konden de scholieren te kust en te keur gaan met het stellen van vragen naar de kansen in de meest uiteenlopende beroepen. Vijftien da mes, elk expert op een ander beroeps- terrein, hadden zich nl. als informa- trice beschikbaar gesteld. En zo kon den de weetgierige meisjes vragen wat ze wilden aan een analyste, onderwij zeres, vroedvrouw, bibliothecaresse, huishoudlerares, verpleegster, jeugd leidster, ja wat niet al. Gezien het enthousiasme van de Ulo meisjes over deze leerzame middag, zal op dit mooie initiatief zeker volgend jaar worden voortgebouwd. Afdeling GOES Ned. Chr. Handelsreizigers Vereniging 1 GOES, 1 juni. Tijdens een heden avond onder leiding van de heer A. de Klerk uit Vlissingen in „Centraal" gehouden vergadering van de besturen van de afdelingen Zeeland en Bergen op Zoom van de Ned. Chr. Handels reizigers Vereniging, werd in principe besloten, een afdeling Goes van deze Vereniging op te richten. Dit in ver band met het feit, dat eerder genoem de afdelingen erg groot zijn geworden. Tijdens een op 15 juni a.s. te houden ledenvergadering van beide afdelingen zal waarschijnlijk een definitief besluit worden genomen. VLISSINGEN, 1 juni. Vrijdag middag kwam op de rede van Vlissin gen het Liberiaanse vrachtschip „Cen- taurus", groot 7431 brt aan, gesleept door de Franse sleepboten Jean Bart en Le Robuste. De „Centaurus" kwam donderdagmiddag in Het Kanaal, ter- hoogte van de Sandettibank in aan varing met de Philippijn „Maru". De Centaurus liep een gat op, stuurboord achter, ter hoogte van ruim vijf, zo danig, dat de lading steenkool bloot kwam. Vanavond werd de „Centaurus" de haven van Vlissingen binnengesleept, waarna onmiddellijk werd begonnen met het lossen der lading, welke uit 10.000 ton steenkolen bestaat. De „Cen taurus" zal hierna te Vlissingen wor den hersteld. Nog tal ven andere funkties MIDDELBURG, I juni In een lokaliteit van het gebouw aan de Noordstraat is vrijdagmiddag bij wijze van afscheid warme hulde gebracht aan de heer J. J. Ornee, die na bijna een hal've eeuw de Belastingen gaat verlaten in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. In vele functies, waarin de heer Ornee aan de dienst van 's Rijksbelastingen zijn krachten gaf, is de scheidende steeds een markante figuur geweest, die zich bemind maakte door zijn eenvoud, ootmoet en hulpvaardigheid; de heer Ornee toonde ook in zijn werk zijn christelijk beginsel. Buiten zijn werkkring legde en legt de heer Ornee eveneens nog verschillende aktiviteiten aan de dag; zo is hij lid van de vakgroep belastingen van de Chr. Bond van Overheidspersoneel; administrateur van het rusthuis der Geref. Kerk, diaken van deze kerk en voorzitter van de chr. zangvereniging „Soli Deo Gloria". voerde als vriend het woord. Deze stipte de trouw, eenvoud en hulp vaardigheid van de heer Ornee aan, drie eigenschappen, die spreker waard vond om ze te noemen. VERDERE SPREKERS Vervolgens spraken nog de heer H. Drioel, namens de aktieve dienst, de heer J. van de Voorde „dank voor spontane vriendschap" namens invoerrechten en accijnzen, de heer C. Dieleman „dank voor prettige en vlotte behandeling" namens de techn. dienst domeinen, de heer J. Jonker bood album met foto's en handtekeningen aan namens de ruilverkavelingsdienst, de heer F. Ja- De eerste spreker tijdens deze af scheidsbijeenkomst was de heer G. A. Romijn, de ontvanger, die de loopbaan van de scheidende in korte trekken schetste. „Op het kantoor zullen we U missen" zo zei de ontvanger, richtte zich in enkele woorden tot mevr. Or nee, die tevoren een fraai bouquet bloemen in ontvangst mocht nemen, en bood de scheidende een vulpen aan. Hij deed dit onder het uitspreken van de woorden: „Wij weten, dat U nog veel schrijfwerk verricht voor het Rusthuis van de Geref. Kerk." Deze pen was met een kistje sigaren het geschenk van vele ambtenaren. De inspecteur der registratie, de heer J. Bonthuis gaf in een speelse mo noloog zijn visie op de betrekkelijk heid van enkele minder-permanente zaken en bood vervolgens onder het uitspreken van enkele, niet van lite raire waarde gespeende volzinnen, een semi- en een permanent geschenk aan. GOEDE SAMENWERKING „Aan de samenwerking heeft nooit iets ontbroken", zo uitte de heer-J. de Dreu de waardering van het personeel van het ontvangkantoor, „dienen is de lust van Uw leven geweest". De heer De Dreu dahkte.de vertrekkende voor zjjn optimisme en vitaliteit, waarmee hij zijn omgeving inspireerde. De heer J. S. Hoek, controleur A, Negen maanden voorwaardelijk MIDDELBURG, 1 juni. Tegen de 32-jarige vertegenwoordiger P. B. uit Krabbendijke is vrijdagmor gen door de officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg een gevangenisstraf van een jaar ge- eist, waarvan negen maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zonder aftrek van voorarrest. In de eis is Verder de ondertoezichtstelling van de Prot. Chr. Reclasseringsver. opgenomen. B. heeft zich in 1954 en 1955 schul dig gemaakt aan ernstige flessentrek kerijen; van zfjn werkgever eigende hij zich geldsbedragen toe. Een reeks van misdrijven pleegde B., zodat de officier, mr. J. L. Andreae, de opmer king maakte, dat deze reeks het beeld laat zien van een man, die zichzelf nodig moet herzien. B. verkocht te Roosendaal een auto, die hij niet de zijne mocht noemen; met het geld be taalde hij weer oudere schulden. Een autoradio, costuums, autobanden, benzine, olie, een oliestookkachel ble ven onbetaald. Tenslotte lichtte B. zijn eigen familie nog op. De door hem gemaakte schulden bedragen totaal ƒ20.000,Mr. P. van Empel, de president, memoreerde, dat B. uit een zeer behoorlijk milieu komt en capaciteiten bezit. B. heeft zichzelf, toen hfj geen uitweg meer zag, aange geven. REQUISITOIR B. heeft op schromelijke wijze mis bruik gemaakt van het vertrouwen, dat hij genoot, zei de officier in zijn requisitoir. Hij maakte ook misbruik van het „familiefatsoen". Verdachte is evenwel geheel toerekeningsvat baar. Het raffinement, waarmee hij tewerk ging, getuigt zelfs van goede verstandelijke vermogens. B. zit nu reeds bijna vijf maanden in het Huis van Bewaring. De laat ste maanden is er een kentering ten goede in zijn levenshouding ingetre den. Tenslotte adviseerde de offi- mes voor de landmeetkundige dienst, de heer Chr. de Bruin Sr., voorzitter van de afd. Middelburg van de Chr. Bond van Overheidspersoneel „trou we, ootmoedige en volhardende wer ker en persoonlijkheid", notaris R, Batten „steeds met genoegen in con tact getreden" namens de vijf Mid delburgse notarissen en de heer F. F. van Maaren, deurwaarder. Alle spre kers lieten hun woorden vergezeld gaan van een geschenk. De heer Ornee zei in zijn dank woord zeer getroffen te zijn door een dergelijk hoog waarderings- quotient. „Ik heb mijn plicht ge daan", zo zei hü, „indachtig de leu ze: het geld der belastingen is het bloed der ingezetenen.waarvan men de ernst, de heer Ornee uit bo venstaande thans voldoende kennen de, als een niet ter zake dienend be grip moet zien.... Ingezonden Mededeling (adv.) 'vïstasan ^het veilige zonneglas optjseh zuiver ge*.epen en gepo,lijst üifjlüifend verkrijgbaar bij de erkende vakopticie» Opril Grote Markt 9, Goes, Telefoon 2039 Nieuwe Burg 9, Middelburg De Kerk vormt een thuisfront GOES, 1 juni De Hervormde gemeente van Goes moet zich van haar verantwoordelijkheid voor de jeugd bewust zijn. De kerkeraad heeft zich tal van keren hiermede bezig gehouden, vooral ook met de zorg voor de jongens uit Hervormde gezinnen in Goes, die in mili taire dienst zijn. Daarom is door een daartoe door de kerkeraad in gestelde commissie met de militairen gecorrespondeerd, daarom zijn er voorlichtingsavonden voor de militairen en daarom heeft de com missie ook *n voorlichtingsavond georganiseerd voor de ouders, wier zonen onder de wapenen zijn. „In de Prins van Oranje" werd van avond deze voorlichtingsbijeenkomst voor de ouders gehouden. De belang stelling had groter kunnen zijn. Wika Hiensch, die de leiding had, betreurde het matige bezoek enerzijds wel, doch anderzijds stelde hü vast, dat het on derlinge gesprek in een kleine kring zeer vruchtdragend kan zijn. Deze verwachting werd naderhand bewaar heid! Thuisfront De in Goes ingestelde commissie wil zo zeide Wika Hiensch, een thuisfront zyn, dat achter de militairen wil staan. Kapitein C. F. Ellner van de afde ling personeelspublïciteit hield vervol gens een causerie, waarin hü op po pulaire wyze uiteenzette, welke de taak is van de krijgsmacht en op wel ke wijze de opleiding van de militai ren plaats vindt. Twee films verdui- delykten het gesprokene. Gesprek Van de gelegenheid om vragen te stellen over de opleiding en het leven in de militaire dienst werd een goed gebruik gemaakt. Er ontstond een ge animeerd gesprek, waaraan ook werd deelgenomen door ds. D. van der Werf, Hervormd predikant te 's-Heer Abts kerke en reserve-legerpredikant. Veel moeders Moedgevend voor de leden van de commissie Is het ongetwijfeld geweest, dat het merendeel van de aanwezigen bestond uit dames. Het zün vooral de moeders, die belang stellen in het wel en wee van hun jongens. Zij vooral zullen de Goese Hervormde commissie voor de militairen dankbaar zyn ge weest voor het organiseren van deze voorlichtingsavond. DOMBURG Voetbalwedstrijd. Op het sportterrein alhier speelde de Voetbalvereniging Dom burg een wedstrüd tegen de voetbalver eniging der P.Z.E.M. Domburg toonde zich met 4—2 de meerdere. Vijfjarig bestaan sociëteit voor bejaarden Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de sociëteit voor bejaarden, werd gisteravond in ,,'t Slot Oostende" een feestelijke bijeenkomst gehouden, die werd bezocht door ruim negentig bejaarden uit onze stad. Mevr. Pilaar, de actieve leidster van dit werk, dat door de Unie van Vrou welijke vrijwilligers wordt verricht, hield een vlot openingsspeechje, waar na een cabaretgezelschap van de brandweer de goede stemming er in wist te brengen. Een accordeonist zorg de bovendien nog voor het verhogen van de gezelligheid. Het is een ge slaagde avond geworden! In Vlissingse buitenhaven VLISSINGEN, 1 juni Het vijf jarige jongetje E. uit het Havendorp te Vlissingen, liep vanmorgen vrij ernstige wonden op, toen het spelen derwijs in de buitenhaven kwam te vallen. Het werd naar het ziekenhuis huis „Bethesda" overgebracht. Het knaapje was met zijn autoped aan het spelen op de Marinesteiger. Het verloor plotseling zijn evenwicht en tuimelde over de rand van de stei ger in het ruim vijf meter lager gele gen water van de buitenhaven. De leer Stroo, een beambte van de Ma rine Bewakingsdienst, die het ongeval zag gebeuren, aarzelde geen moment en sprong te water. Het gelukte hem het kind op de wal te brengen, waar bleek, dat het ventje ernstige hoofd wonden had opgelopen. cier, dat B. beslist niet terug moet in het vertegenwoordigersvak. De verdediger, mr. W. H. Vermaa» uit Middelburg, pleitte voor een in- vrüheidstelling aan het eind van deze maand; B. moet aan de slag, weer gaan voorzien in het onderhoud van zy: gezin. De uitspraak is bepaald op juni a.s. ONGEVAL IN GROEDB J. de W., week niet genoeg uit met zyn bromfiets, toen hü op 13 jan. jl. naby Groede twee voetgangers, die op het rijwielpad liepen, passeerde. Een der voetgangers, A. S., kwam toen zodanig te vallen, dat hij een schedel- basisfraktuur opliep. Het feit op zich zelf was roekeloos, aldus de officier. De voetgangers liepen onder een brandende straatlantaarn. Daar komt echter nog bij, dat De W. bier had ga- dronken. De bloedproef wees een promillage van 1,20 aan. Een getuigende adjudant van de rijkspolitie verklaarde, dat De W. vrÜ goed liep; hierbij moest uiteraard nog in aanmerking worden genomen, dat de aannemers zelf ook een schedel- basisfraktuur en een hersenschudding had, waarvoor hij zich.... niet in een ziekenhuis liet opnemen. De W. moet wel over een sterk lichaam beschikken: de behandelend geneesheer viel het moeilyk hem enige weken onder de wol te hou dennormaliter duurt een ver pleging van dergelijke kwetsuren enkele maanden! Zelf gaf De W. het volgende com mentaar op de nog geen half dozün flesjes bier, die hij ophad: „Ik weet daar niet van, een paar flesjes bier hebben op mij geen invloed." „SCHANDALIG" De officier kwalificeerde het gehele misdrijf evenwel als schandalig en eis te een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen, waaron der ook een bromfiets valt. Mr. F. W. Adriaanse, die De W. ver dedigde, bracht naar voren, dat de ge noemde lantaarn slechts een miezerig beetje licht verspreidt; het was dié dag vrijdag de 13e tevens nieu we maan. De invloed van de drank op de aanrijding vond pleiter niet be wezen; een vrijheidsstraf derhalve niet op zün plaats. A.s. 13 juni is de uitspraak. MIDDELBURG, 1 juni Door de economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, zijn vrijdagmorgen, conform de eis van de officier, mr. J.'L. An dreae, de beide van botersmokkel verdachten R. V. uit St. Jansteen en A. J. M. uit St. Pautvels (Bel gië)" veroordeeld. De Nederlander kreeg een boete van 1.000,subs. 2 mnd. hech tenis de boter, die werd Inbe- slaggenomen, toen hij deze in auto laadde, werd verbeurd ver klaard. De boter van de Belg trof hetzelfde lot, evenals zijn voor de smokkel ingerichte auto. M., die gedetineerd is, kreeg tevens no; twee maanden gevangenisstra: met aftrek. De verbeurd verklaarde auto was een oud vehikel, dat een merkwaardig, drievoudig nummerbord voerde, waar» onder één, geschikt om als Belg me® in België te rijden en twee Neder landse nummerplaten. Op M's wagen werd op 11 april Jl» beslag gelegd nabij St. Jansteen. Dé officier achtte in ieder geval bewezen» dat de beide verdachten de boter in de auto aanbrachten. De van V. in beslag genomen boter vertegenwoordigde een waarde van ruim drieduizend gulden (775 kg). De raadsman van M., mr. P. O. Adriaanse uit Middelburg, bétoogde, dat het vermoeden, dat men de auto's naar België zou rijden, nog geen bewijs oplevert. M. was een bylopertje, aldus pleiter, de grote heren bleven achter de schermen. Raadsman vroeg geüjkstelling van het vonnis met de tijd (6 weken) in voorarrest doorgebracht. "Voorts wees mr. Adriaanse er op, dat M. in zün vaderland eveneens in verband met de boter nog een vervolging wacht. Controleur Grims jubileerde Vrijdagmorgen was het personeel, werkzaam bij de belastingen, samen gestroomd in de personeelszaal van het gebouw aan de Noordstraat om da controleur A, de heer A. D. Grims, in verband met zyn 40-jarig dienstju- bileum te huldigen. De heer Grims werd met zijn echt genote en familie ontvangen door de heer A. A. Vermeulen, de hoofdinspec teur-titulair. Mevr. Grims ontving bü het binnentreden bloemen. De hoofd inspecteur was de eerste, die zich met waarderende woorden tot de jubilaris richtte. De tweede spreker was de controleur A, de heer J. S. Hoek, die namens de controleurs het woord voerde. Voor het administratief personeel sprak de heer A. K. Louws, commies-secretaris. Voorts spraken nog de hoofdass.-chof dienstgeleider, de heer J. H. Drioel, namens de aktieve dienst, de commies- titulair, de heer J. Riemens, de adj- commies, de heer C. J. Wisse, deze namens de afd. loonbelasting en de heer J. J. Ornee, die het woord voerde namens de Chr. Bond van Overheids personeel. Alle sprekers dankten de heer Grims voor de aangename samen werking, zulks onder aanbieding van geschenken. De jubilaris, die sedert 1941 te Mid delburg werkzaam is, dankte tenslotte alle sprekers voor de vriendelijke woorden en geschenken.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2