Veel extra werk voor E.T.I.-Zeeland door Drie-eilanden- en Deltaplan Waardering voor commandant Parketgroep, dhr. D. Bolier MIDDELBURG KRIJGT CENTRALE WERKPLAATS MINDER VALIDEN Grijpskerke's brandweerkorps wordt uitgebreid tot 15 man Actie tot verhoging subsid;e? 's groot succes geworden Vijftien geslaagden aan Chr. Kweekschool te Middelburg Nieuwe burgemeesterswoning (bungalow) komt op ,/t eiland" Totale kosten zijn geraamd op f 270.000.- Schuur achter Seisweg in lichterlaaie Mosselzaadvissers zijn tevreden Jeugd van Cadzand en Retranchement gaal de zwaluwen ontdekken <r Officier van justitie: „Voortreffelijke, nauwgezette taakvervulling" Jaarvergadering „Helpt elkander'1! Serooskerke Vrijdag 1 juni 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Hei jaarverslag over 1955 rapporteert: MIDDELBURG, 31 mei De werkzaamheden voor het drie-eilan- denplan en het deltaplan en het programma inzake de produktivi- teitsverhoging kunnen thans in het vereiste tempo voortgang vinden, nadat de door de benoeming van een econoom ontstane tekorten door de toegezegde subsidieverhoging van provincie, rijk en gemeenten konden worden gedekt. Dit wordt gezegd in het zojuist verschenen jaarverslag over 1955 van het Economisch Technnologisch Instituut voor Zeeland. Het rijk bracht het subsidie voor 1956 van 18 op 22 mille en de provincie van 22 op 25 mille. Van de 101 gemeenten droe gen er 83 in totaal een bedrag van 11.281,55 bij. De actie tot ver hoging van deze subsidies van vijf tot zeven cent per inwoner was eind 1955 nog niet afgesloten, maar reeds was bekend, dat zij een groot succes is geworden. Er ontstond in 1955 een geregeld con tact met de directeur van de West- vlaamse Economische Raad te Brugge. West-Vlaanderen en Zeeland hebben verschillende gemeenschappelijke pro blemen (recreatie, verbindingen over de Wester-Schelde, uitwisseling van arbeiders, W.-Z.-Vlaanderen als grens gebied). Aan enige leden der Tweede Kamer werden inlichtingen verschaft over het woningcontingent en het drie- eilandenplan. Ook gaf het E.T.I. voor lichting aan drie groepen studenten, die Zeeland bezochten. Studenten in de sociografie van de gemeentelijke uni versiteit van Amsterdam en in de so ciale geografie uit Utrecht bestudeer den Zeeuwsch-Vlaanderen als grens gebied. De Stichting Cursussen en Re search van de T. H. te Delft organi seerde voor studenten uit onderont wikkelde landen een studiedag inzake de problemen der vlasindustrie. In tien gevallen werd aan het prov. bestuur een advies uitgebracht inzake het toewijzen van woningen in de sec tor „economische ontwikkeling". Ook werd geadviseerd omtrent het niet-ver strekken van een contingent „bijzon dere ontwikkeling" aan Zeeland. De andere tien provincies kregen wel een toewijzing. Zeeland zag zich 50 z.g. mi gratiewoningen toegewezen. Over de behoefte aan woningen van een grote industrie in kanaal zone van O.Z.-Vlaanderen werd overleg gepleegd met het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond met het oog op stappen bij het ministerie van wederon4>onw en volkshuisvesting. nift e*n uts In een algemeen ra ,rt over de vestiging van een uts m geland werd gewezen op de onmogelijkheid één uts als algemeen-Zeeuwse school te doen functioneren. Dit hangt samen met de interne verkeersituatie. Aan het ministerie van onderwijs werd een uitvoerig rapport uitgebracht over de stand en ontwikkeling van het landbouw- en industrie-huishoudon- derwijs in Zeeland. Het rapport over de eco.iomisch-structurele ontwikkeling van Vlissingen werd afgesloten. Het heeft betrekking op de maatregelen, die nodig zijn om de economische basis van deze stad te verbreden. Ook over de havenconcentratie op Schouwen- Duiveland werd gerapporteerd, even als over de aanleg van een weg Wemel- dinge-Goes langs het tracé van de voor malige lokaal spoorlijn. Het advies luidde niet tot aanleg over te gaan van wege de ongunstige rentabiliteit. De gronden zijn daarna in de omliggende kavels opgenomen. migratie-onderzoek Het eerste deel statistische van het migratie-onderzoek wordt door de P.- p. D. verzorgd. Het e.t.i. heeft uitge breide statistische medewerking ver leend. Ten behoeve van het ministerie van economische zaken werd een on derzoek ingesteld naar door gemeen ten op enigerlei wijze gefinancierde bouw van industriehallen. Hierbij bleek het totale financieringsbedrag vrij gering te zijn, n.l. 2 miljoen gul den. De werkgelegenheid echter is daarmee relatief belangrijk gediend geweest. Naar aanleiding van de stichting ener middelbare school op Tholen werd een uitvoerig advies verstrekt met eco nomische en sociologische gegevens. industrieterreinen Na Terneuzen, Kruiningen, Hansweert en Goes was Zierikzee de vijfde plaats, die op hei gebied van de stichting van een industrieterrein met rijkssubsidie werd gesteund. In een rapport over de verplaatsing van de Veerse vissersvloot werd gead- R1LLAND-BATH Benoeming. De heer W. C. Rietveld, onderwijzer aan de oJ. school, is in ge lijke betrekking benoemd te Schelluinen. Collecte. De collecte voor het Zuid- Nederlands Sanatorium heeft 50,op gebracht. Kleuterleidster. Tot onderwijzeres aan de Herv. Kleuterschool is met ingang van 1 juni benoemd mej. H. G. Verheijke te Ellewoutsdijk. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. r. Zuidema, Goes. viseerd dit te doen geschieden naar Co Ujnsplaat, de enige oplossing, die finan- cieel-economisch mogelijk werd geacht. Daarnaast werd geadviseerd de zeevis serij te stimuleren. In principe is in overleg met het prov bestuur door de minister van economische zaken St. Maartensdijk als ontwikkelingskern aangewezen. De aanwijzing van twee kernen werd te veel geacht voor dit 15.000 inwoners tellende gebied. St. Maartensdijk ligt het meest centraal, ook t.o.v. werklo zen op Schouwen en Zuid-Beveland 'voetveren). Aan de aanleg van een in- dustrieterein aldaar werd veel aan dacht besteed. Het probleem der ha- venaccomodatie te Kruiningen-Hans- weert (deze moet worden uitgebreid) is in studie. Zoals bekend bracht het E.T.I. een rapport uit over de bouw capaciteit. Het jaarverslag maakt voorts mel ding van tal van onderzoekingen, rapporten en studies bij vestiging of uitbreiding van bedrijven in Zee land. Geen enkele kandidaat afgewezen MIDDELBURG, 31 mei. Gisteren zijn aan de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg voor het onder wijzers-examen (2e leerkring) ge slaagd: de dames E. M. de Bruijne te Cadzand, W. W. van der Leek te Ka- pelle, A. J. A. van Oost te Goese Sas, F. M A. Streefkerk te Veere en N. Wilschut te Middelburg en de heren C. H. de Bruin te Kamperland, C. P. de Bruijne te Middelburg, P. van Donge te Koudekerke, P. van Donk te Goes, P. Kamermans te Vlissingen, L. J. Koster te Axel, A. P. van Luijk te Axel, A. J. A. van Moort te Wemeldinge, P. J Pie- terse te Middelburg en G. van Riet te Koudekerke. Geen van de kandidaten van deze greep werd afgewezen. Ingezonden Mededeling (Adv.) Op perceel van Klein-Indusirieterrein Ni uwe uitrustingen en alarminstallatie GRIJPSKERKE, 31 mei. De gemeenteraad van Grijpskerke, die woensdagavond onder voorzitterschap van burgemeester H. U. Bouwman vergaderde, heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voor stel van B. en W. om over te gaan tot de aanschaf van een brand alarminstallatie, een sirene, die op het dak van het gemeentehuis zal worden opgesteld. Tevens werd besloten, een viertal nieuwe uitrus tingen aan te schaffen (benevens kleding) voor vier nieuwe leden van de brandweer. In overleg met de Brandweerinspectie te Breda is na melijk besloten, het vrijwillige brandweerkorps uit te breiden tot 15 personen. Burgemeester Bouwman wees er bij de behandeling van de voorstellen op, dat men in Grijpskerke voorheen gemiddeld eens in de tien jaar een brand te bestrijden had; thans is dit ongeveer een brand per jaar geworden! Deze voorzieningen zijn dus beslist niet overbodig. Met een uitgebreid brandweerkorps het viertal nieuwe leden zal spoedig worden gerecruteerd èn de alarminstal latie zal men in Grijpskerke nog krachtiger het hoofd kunnen bieden aan eventualiteiten. De slangenpositie van het brandweermateriaal is thans goed te noemen. MIDDELBURG, 31 mei Voor alle bij de „Stichting Werkplaat sen Walcheren" in gebruik zijnde panden geldt, dat zij niet voldoen aan de, op grond van de hinder wet en/of arbeidsinspectie, te stel len eisen. Dit zijn de thans nog in gebruik zijnde panden in de Wa- genaarstraat, Bogardstraat, He renstraat en Lange Gere. Alleen een verleende dispensatie heeft stopzetting van de werkzaamhe- Brand met mild karakter MIDDELBURG, 31 mei. Even voor twaalf uur is donderdagmor gen brand uitgebroken in een oude houten schuur, die op het terrein staat, dat tot het toekomstige scho lencomplex van de ver. „De Chr. Burgerschool" behoort. Deze schuur, die vroeger het eigendom van de heer Reinierse was, staat direct achter de lintbebouwing van de Seisweg. De brand liet zich niet ernstig aanzien: de wind was gun stig. Voorts was men reeds begon nen het bouwsel, dat thans ge meente-eigendom is, af te breken. Het vuur is hoogstwaarschijnlijk ont staan, doordat een dér slopers een brandend eindje sigaret heeft wegge worpen. Hierdoor vatte een hoop riet (de slopers lieten op de kap gezeten, het riet van het dak naar omlaag glij den) onmiddellijk vlam. Het vuur woedde dus aanvankelijk aan de voet van de houten schuurwand, die uiter aard spoedig in lichterlaaie stond. Zo vrat het zich een weg naar de half naakte ,half nog met riet bedekte kap. Enkele minuten later was de schuur een laaiende fakkel. In die enkele mi nuten had echter ook de gealarmeerde Middelburgse brandweer kans gezien de onheilsplaats te bereiken. materialen gered Drie stralen werden op de oude schuur gericht; binnen zeer korte tijd was men het vuur meester. On dertussen hadden de bouwvakarbei ders de scholen de scholen gelaten; zij begonnen onmiddellijk de mate rialen uit de schuur te halen die nog gebruikt werd als opslagplaats. Terwijl de slopers normaal met hun werkzaamheden doorgingen, hield de brandweer het riet dat nog van het dak naar omlaag kwam, nat. De schuur wordt gesloopt, mede om dat op deze plaats de rijwielstalling van het nieuwe scholencomplex zal verrijzen. YERSEKE, 31 mei. Na een zeer on regelmatige aanvoer van mosselzaad en andere soorten mosselen van de Gronin ger wadden is in het begin van deze week in de Eems een grote bank mosselzaad ontdekt. Diverse schepen van Yerseke konden réeds twee vrachten mosselzaad naar hun percelen in Zeeland brengen. Dg schippers mochten zelfs een dag op Duits gebied vissen. De loonvissers ver kochten hun zaad voor. prijzen, variërend van zes tot tien gulden per ton. In de buurt van Terschelling werdén nog pre-historische vóndsten gedaan, namelijk horens van oerossen en tan den van matómoet. Het natuurhistorisch museum te Amsterdam interesseert zieh hiervoor. den kunnen voorkomen. Het is duidelijk, dat aan deze ongewenste toestand een einde wordt gemaakt. Het bestuur van de Stichting heeft zich dan ook beraden over de bouw van een centrale werk plaats. De verspreide ligging is uiteraard oneconomisch. In overleg met de Dienst van Ge meentewerken Middelburg is op een perceel van het klein-industrieter- rein een dergelijke werkplaats ont worpen, waarvan de kosten worden geraamd op 270.000,Dit bedrag wordt gevormd door de bouwkosten 209.000), grondkosten 15.000), bestratingen 8.000), centrale ver warming 18.000) en de inventaris 20.000). Het bestuur ging akkoord met h?t ontwerp en besloot tot de stichting v£tn èen centrale werkplaats over te gaan. Het heeft zich thans tot de gemeente gewend met het verzoek de voor de fi nanciering daarvan benodigde gelden bij wijze van geldlening te verstrekken. Het grootste deel hiervan, f 232.000 met een looptijd van 40 jaar, 18.000 met een looptijd van 15 jaar en 20.000 (de inventaris) met een looptijd van 8 jaar. geen bezwaar B. en W. zeggen in een voorstel aan de raad tegen het verstrekken van de leningen geen bezwaren te hebben. B. en W. stellen voor, dit uiter aard ten behoeve van de bouw van deze werkplaats, 2480 vierk. m. grond op.het klein-industrieterein aan de Stichting Werkplaatsen Walcheren te verkopen. De totale verkoopprijs be draagt 13.606. SINT LAURENS Verkoping. Notaris b. a. van Verre heeft in het openbaar verkocht het woon huis Van Cittersstraat 20. Hoogste in schrijver was de heer W. de Wolf te Vlis singen voor 1110.Koper werd de heer L. Bakker te Aagtekerke voor 1130. Geslaagden Technische- en Machinistenschool Middelburg MIDDELBURG, 31 mei Aan de Technische- en Machinistenschool te Middelburg zijn geslaagd voor theorie tweede monteur de heren H. Verton, Middelburg; A. Maranus, Oostkapelle; C. Wielemaker, Koudekerke; J. Wiele- maker, Koudekerke; A. Toutenhoofd, Westkapelle; A. Vader, St Laurens; J. Hengst, Westkapelle. Geslaagd voor het volledig diploma: M. Onder dijk, Nieuwland; D. v. d. Wiele, Middelburg; P. de Rijke, Mid delburg. Van de bewoners van de Nieuwstraat was een verzoek binnengekomen om de woon- en benedenslaapkamers te doen behangen en de plafonds te laten schil deren. Door wijziging in de begrotings cijfers kan-hier voorlopig geen gevolg aan worden gegeven. Wei deed de voorzitter de toezegging, dat dit aan het eind van het jaar opnieuw zal worden bekeken. De heer Jn. Vlieger (AR) vroeg zich af, of het inwinnen van advies aan Bouw en Woningtoezicht, dat hierom trent is gedaan, nu wel nodig was. Het raadslid vond, dat b. en w. dit toch zelf wel kunnen beoordelen. Hij werd onmiddellijk bijgevallen door de heer J. Francke Mz. (GB). BOUW- EN WONINGKRITIEK Op de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht zelf was ook kritiek: bi) de behandelingen van de begrotingswij zigingen bleek, dat de kosten voor deze dienst groter waren dan geraamd. Ver schillende raadsleden staken hun verbol genheid hierover niet onder stoelen of banken. De voorzitter deelde mee, dat dit verband houdt met een stijging van de uurlonen. Verder wordt momenteel gewerkt aan reorganisatie van de Dienst. De heer A. Francke Wz. (AR) voelde weinig voor de 3 uitkering 1955 aan het gemeentepersoneel. Hij zag hierin een verkapte loonsverhoging en indien OOSTBURG, 31 mei. - Onder auspiciën van het oprichtingscomité Vo- gelbeschermingswacht Zeeuwsch-Vlaanderen wordt dit jaar een tel ling gehouden van de broedgevallen van de boerenzwaluw en de huiszwaluw. Onder lei ding van de burgemees ter van Retranchement en Cadzand en van de heer Vermeulen, hoofd der school te Cadzand, zullen zesentwintig leer lingen uart de hoogste klassen uit deze gemeen ten alle nesten van de boeren- en de huiszwa luw gaan tellen. Men heeft de gemeen ten Retranchement en Cadzand gekozen, omdat deze zich bij uitstek voor deze telling lenen. Zij vormen een afgerond geheel en men treft er zowel polder-, duin-, als bouw- en weiland aan. Het doel is tweeledig. In de eerste plaats zal door dit werk de vogelbe schermingsgedachte bij de jeugd worden aange kweekt. Het is alom be kend, dat zwaluwnesten door de jeugd niet wor den uitgehaald. De jeugd weet, dat de zwaluw een nuttige vogel is, die vele nsecten verdelgt. En zegt Alle nesten worden geteld de volksmond niet, dat degene, die tóch een zwaluwnest uithaalt, zwe ren op zijn hand krijgt of zijn haar verliest? Algemeen wordt ge zegd, dat de zwaluwstand achteruitgaat, ten dele door bespuiting van de gewassen, waardoor min der voedsel beschikbaar is, voor een ander deel door sterfte op de lange reis naar het zuiden. De tweede bedoeling van deze telling is nu na te gaan, of er inderdaad sprake is van een achter uitgang en zo ja, wat daartegen kan worden gedaan. De telling zal zich over drie jaar uit strekken. In de komende dagen zullen alle inwoners van Cadzand en Retranche ment bezoek krijgen van een jongen of een meis je. Zij zullen een formu liertje afgeven, waarop enkele vragen staan, die moeten worden ingevuld. Intussen kan ieder al nagaan hoeveel nesten hij of zij in de buurt weet. Op de formulier tjes is aangegeven hoe de zwaluwen eruit zien en ook staat er een af beelding van de nesten op. Ook verdient het aanbeveling andere ge gevens, zoals b.v. over het minder voorkomen van de zwaluwen, te ver melden. het personeel nu ongunstig gesalarieerd was.Dit raadslid vond, dat men deze regeling dan ook in het particuliere be drijf verplicht moet stellen. „Ik noem dit meten met twee maten". De heer Francke kreeg geen bijval, zo dat het voorstel onder de voorzittersha mer doorging. BUNGALOW Bij de rondvraag deelde de voor zitter nog mee, dat het plan voor de nieuwe ambtswoning van d« burgemeester thans bij Bouw- en Woningtoezicht is ingediend. De ontworpen woning is qua model een bungalow en zal verrijzen op de zgn. driehoek, ook wel „het eiland" genaamd, gelegen aan de Schuitvlotstraat. Dit terrein is eigenlijk gemeente St. Laurens, maar wie weet, met welke grens wijzigingsplannen G.S. nog voor de dag komen HAMERSTUKKEN Een verzoek van de Ned. Amateur To neel Unie om een subsidie te verlenen van ƒ25,— per vereniging in de gemeente werd afgewezen, omdat een dergelijke club in Grijpskerke (wellicht nog niet) bestaat. De vereniging tot verbetering van het geitenras in Zeeland werd ƒ5,toege kend t.b.v. de Z.L.M.-tentoonstelling te Domburg. Een bedrag van 113,werd uitge trokken als bijdrage in de aansluiting op het elektriciteitsnet van de (nieuwe) boerderij aan de Jacob Catsweg van de heer L. Louwerse Jz. De heer M. Francke Zz. werd een subsidie toegekend van 50 als premie voor W.C.-verbetering. Tenslotte werd nog een verzoek van de heer J. J. van Dijk ingewilligd, on) optie te mogen hebben op het perceel bouwgrond, liggende aan de Hondegems- weg, teneinde hierop een woning te bou wen. In verband met de nieuwe wet op de lijk verzorging werden tot gemeentelijke lijkschouwers de artsen P. J. Bom te Oost kapelle, M. Reyerse te Middelburg en A. W. Boerwinkel te St. Laurens benoemd. afscheidna mooie carrière MIDDELBURG, 31 mei Weliswaar vergrijsd, maar vitaal en staande voor de zetel, die hem was aangeboden heeft donderdag middag de heer D. Bolier, de groepscommandant van de parketwacht, op de griffie van de rechtbank de huldigende woorden aangehoord, die superieuren en collega's ten afscheid tot hem spraken. Velen waaronder verschillende justitiële autoriteiten gaven op deze dag blijk van hun belangstelling en waardering voor de scheidende commandant, die veertig jaar in dienst der overheid heeft gearbeid. Naast de weemoed van het afscheid dus nog de vreugde van het jubileren; de datum hiervan viel nauwelijks twee weken geleden, op 16 mei de huldiging was in het afscheid- ver disconteerd. „Ópper" Bolier heeft in dienst van de orde en de ge rechtigheid verschillende funkties bekleed. Hij heeft zijn krachten gegeven aan allé „soorten" politie. Via de militaire politie en de rijksveldwacht kwam hij bij de parketwacht, die later onder de nieuwgevormde rijkspolitie ging ressorteren. De laatste dertien jaren nu was de heer Bolier bij de parketwacht. „U kunt terugzien op een mooie po- de wnd. substituut overhandigde hij de litiecarrière", zo zei de officier van scheidende jubilaris een fraai bóek- justitie, mr. G. J. B. van der Dussen werk. en liet vervolgens de verschillende HART kwaliteiten de revue passeren in wel- pe districtscommandant van de ka de scheidende commandant werk- rijkspolitie in Zeeland, majoor W. H. zaam is geweest. van Baliegoijen de Jong, zag in de Mede namens de subt. officier en grote belangstelling niet alleen de er kenning voor de heer Bolier in het bijzonder, maar tevens voor de tak van dienst als zodanig. „U had hart voor de parketgroep", zo zei de majoor, „ik weet dat teleurstellingen U niet ge spaard zijn gebleven hiervan is in de dienst echter nooit iets merkbaar geweest." Tenslotte zei de heer Van Balle- goijen: „Er waren ook veel dingen, die tot vreugde stemden", dankte de par ketcommandant voor de betoonde ijver en plichtsbetrachting en wenste hem nog vele goede jaren. Mede namens de Bond van Chr. Po litieambtenaren in Nederland en voor de afdeling Middelburg in het bij zonder voerde opper A. den Hollan der het woord. Deze memoreerde de Zierikzeese jaren van de heer Bolier. „De stropers op Schouwen vreesden maar één politieman" haalde de heer Den Hollander op. Hij dankte de schei dende namens het tegenwoordige per soneel voor alles, wat hij voor hen heeft gedaan. „U was een comman dant, die de touwtjes in handen had", zo besloot de opper, „niet te soepel en niet te strak, en schetste tenslotte de aangename karaktereigenschappen van de „bescheiden figuur, waar men op aan kon," Namens het personeel bood hij een rooktafel en een wandschemer- lamp aan;, mevrouw Bolier nam bloe men in ontvangst. MIDDELBURG, 31 mei. Onder voorzitterschap van de heer D. Gide- onse Jz. werd de jaarvergadering ge houden van de assurantievereniging „Helpt Elkander", gevestigd te Seroos kerke (W.). De voorzitter deelde me de, dat in het verlopen jaar berichten van overlijden zijn ingekomen van da voorzitter, de heer L. Cornelisse en van de commissaris, de heer W. da Wolf, terwijl eveneens is ingekomen een schrijven van de commissaris, da heer L. C. de Visser, -waarin hij om gezondheidsredenen als zodanig ont slag neemt. Voorts deelde de voorzitter mede, dat bij zes leden in 1955 op hun boer derijen bliksemafleiders zijn geplaatst Uit de jaarrekening bleek, dat zij een totaalbedrag aangeeft van f49.629.43. waarbij een tekort van f 19.76. Het jaarverslag wees uit, dat de vereni ging op 31 december j.l. 2280 leden telde met een verzekerd kapitaal van f 39.296.014. Aan brandschade werd uitbetaald f9.498.05. Als bestuurslid werd herkozen de heer D. Gideonse Jz. en gekozen in de vakature Cornelisse de heer Andrs. Poppe Cz. te Grijpskerke, als commis sarissen werden herkozen de heren A. van Dis, C. de Nood, A. de Lange Sr. en H. M. v. d. Putte, terwijl als com missaris in de vakature de Visser en de Wolf respectievelijk werden geko zen de heren W! Cevaal, „Bergzicht",, te Ritthem en P. S. Geschiere Sz, .Ravestein" te Grijpskerke. goede verhouding Namens de groepscommandant op Walcheren en de commandant van de verkeersgroep sprak de adjudant van de districtsrecherche, de heer A. Hooglander, die dank bracht voor de goede verhouding, die er al jaren heeft bestaan. Deze spreker bood een portefeuille aan. De bureelchef van de griffie van de rechtbank, de heer A. H. Verbeek, uit te zijn waardering als volgt: „Het was U nooit teveel, wanneer wij Uw medewerking nodig hadden." De heer Bolier wilde tenslotte in de eerste plaats dank aan God bren gen, Die hem dit alles heeft geschon ken, zoals hij zich uitdrukte. Hij achtte het een groot voorrecht, dezè dag te mogen beleven. Achtereen volgens dankte hij daarna alle spre kers voor hun woorden en hun ge schenken, waarna men nog enige tijd bijeen bleef.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2