Nescafé Bad op Hemelvaartsdag scholier vijf gulden kost i Gemeentebesturen roepen veel te weinig der schoonheidscommissies in hulp ctVitbffi*! Financiële ioestand ,Kinderzorg' nog verre van rooskleurig Particulier initiatief deed speeltuin in Goes niet floreren Wijziging in werkwijze Zeeuwse van commissie? de Federatie Welstandstoezicht hield congres in Middelburg f Zennwrust. Openluchtspel gaat misschien niet door Afscheid van penning meester C. C. Mantz Sporen in het zand Advocaat en pastoor kregen fikse boeten ZIJLSTRA Vakantie voor slagers en groentehandelaren Middenstandsconsulent en burgemeester van Breskens naar Den Haag Catastrofe voor zakenlieden Koudekerke gaat voor f 20.000,- grond kopen ZEEUWS LANDJUWEEL Donderdag 31 mei 1956. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 30 mei. Eén ding is tijdens het jaarlijks con gres van de Federatie Welstandstoezicht (waarbij de verschillende schoonheidscommissies ,in het land zijn aangesloten), vandaag in de Zeeuwse hoofdstad gehouden onder leiding van jhr. ir. J. de Ranitz, wel gebleken, n.l., dat nog lang niet elk gemeentebestuur ook niet in Zeeland de adviezen der schoonheidscommissie op prijs stelt, maar integendeel tegenover het belangrijke werk van het welstands toezicht afwijzend staat, op vaak volkomen onbegrijpelijke gronden. Dat werd openhartig gezegd door mr. dr. A. J. J. M. Mes, die namens de Commissaris der Koningin vanmiddag in de Concert- en Gehoor zaal een welkomst- en openingswoord sprak. Het werd nog eens her haald in de lustrumrede van jhr. De Ranitz en de heer A. A. C. Maaskant uit Zwolle, secretaris der Federatie, onderstreepte deze moeilijkheden. Er werd ook tijdens de ontvangst in de Burgerzaal van het stadhuis door het Middelburgse gemeentebestuur over ge sproken. De voorzitter kon vanmiddag, behal ve dr. A. H. Günter, secretaris-gene raal van het departement van weder opbouw en volkshuisvesting, o.m. ver welkomen mr. Mes en de Griffier der Staten, een aantal Zeeuwse burge meesters en wethouders, hoofden van gemeentewerken en leden van provin ciale schoonheidscommissies. Mr. Mes zei o.m., dat de behar tiging der schoonheid van stad en land in Zeeland helaas nog wel wat te wensen overlaat. Er bestaat hier voor een complex van redenen. Soms wordt van de adviezen der re gionale bouwcommissie geen gebruik gemaakt, omdat in die commissie een burgemeester zit, men niet mag. In andere gevallen vuut men de centrale dienst voldoende. De heer Mes deed een dringend beroep op de gemeentebesturen, als zij vinden dat er aan de werkwijze der commissie bezwaren kleven, daarvan kennis te geven. Z.i. zullen enkele wijzigingen inderdaad nodig zijn en zijn gedachten gingen in de richting van betaling van een zeker abonnementsgeld door de gemeentebesturen, die dan alle plan nen kunnen insturen. LUSTRUMBEDE Jhr De Ranitz constateerde in zijn lustrumrede, dat het welstandstoezicht zo langzamerhand burgerrecht heeft verkregen. Hij vond het vanzelfspre kend, dat het nu ook zijn wettelijke grondslag krijgt in het ontwerp van wet, dat minister Witte bij de Staten- Generaal aanhangig heeft gemaakt. Over de vorm, die dit welstandstoe zicht moet nemen, laat de wetgever zich, naar de mening van jhr De Ranitz terecht, niet uit. De federatie heeft op dit punt geen behoefte aan een vol ledige unificatie van de vorm van wel standstoezicht, hoewel het bestuur van de federatie daarmee niet wil zeg gen, dat zij nu de organisaties in ieder gewest even doeltreffend acht. Een zeer belangrijk onderdeel van deze organisatievorm is een goede voorlichting. Het aantal misverstan den en onjuistheden, dat over het wel standstoezicht in het openbaar en meer nog binnenskamers wordt verkondigd, is groot. „Nog altjjd horen wij, dat het wel standstoezlcht in sterke mate kosten verhogend werkt en nog altyd kunnen WÜ aantonen, dat dat niet waar is. Nog altyd horen wij, dat het welstandstoe zicht nog te zeer beheerst wordt door persoonlijke opvattingen en toch biykt Uit tal van waarnemingen ter plaatse van Ingediende en goedgekeurde ont werpen, dat dit zo al niet geheel on juist, dan toch minstens schromeiyk overdreven is", aldus jhr. De Ranitz. NIEUWE TENDENZEN. Hij wees voorts op nieuwe tenden- zen, die zich in onze maatschappij aan het ontwikkelen zijn. Het zou in hoge mate onverstandig zijn, indien archi tecten, aannemers en ook het wel standstoezicht daarvoor de ogen zou den sluiten. Het bouwprogramma van vrijwel alle sectoren van de bouwnij verheid is niet meer alleen een aan gelegenheid van principaal en archi tect, maar ook van een efficiënt pro- duktiesysteem en de aannemer komt er dus op een geheel andere wijze dan vroeger aan te pas. Voor welstandstoezicht dwingen de nieuwe ontwikkelingsvormen tot een beoordeling, die vaak over de grenzen van onze provincies heen reiken. Wij ontkomen niet meer aan een zekere standaardisatie en wij ontkomen evenmin aan een indus trialisatie van ons arbeidsproces, al dus jhr. De Ranitz. Zowel de groot te van het bouwprogramma van ons land als de aard van dit programma dwingen tot een nieuwe aanpak. Aan het eind van de middag heeft de heer Maaskant gesproken over de praktijk van het welstandstoezicht en zijn betoog met interessante lichtbeel den toegelicht. De dag was begonnen met een huis houdelijke vergadering in de Staten zaal, waar nieuwe statuten werden goedgekeurd. Daar werd de nadruk gelegd op de noodzaak van voorlich ting van het publiek door de schoon heidscommissie via de gemeentebestu ren. Na afloop werd een excursie door de binnenstad gemaakt. Voorlichting werd verstrekt door ir. H. de Lussanet de la Sablonière en de heer H. Mooi- broek, adj.-directeur van gemeente werken. Tijdens de ontvangst ten stadhuize heeft burgemeester, mr. dr. N. Bolke- stein, enkele opmerkingen gemaakt over de schoonheid van de stad. Hij meende, dat deze nog steeds achter uitgaat, ondanks het werk der schoon heidscommissie. Er zijn gevallen bij verbouwingen b.v. waarin het eco nomisch belang wel bijzonder groot is. Een grote moeilijkheid is ook de sa nering van oude stadswijken. Zet men in een oude straat een nieuw gebouw neer, dan gaat het algemene straat beeld achteruit. Jhr. De Ranitz was minder somber op dit punt. Hij ge loofde in de mogelijkheid van „verta ling", in de architectuur zonder het karakter der stad aan te tasten. Ook hij drong nog eens op goede voorlich ting aan. De dinsdag was bestemd voor een excursie door West-Brabant en door Zeeland. Speciale belangstelling had daarbij de nieuwbouw van Kruiningen, Kapelle, Goes en Vlissingen. Deze ex cursie werd geleid door mr. Mes. In Britannia werd gedineerd. Ingezonden Mededeling (Adv.) Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Zomeractic viel tegen GOES, 30 mei. De Goese zomeractie 1956 is tegen gevallen en dientengevolge hangt de opvoering van het openluchtspel aan een zijden draad. Dit is medegedeeld in een vergadering van de middenstan ders, die aan de zomeractie hebben deelgenomen en de besturen van de middenstandsverenigingen „Handels belangen" en „De Hanze". Besloten is contact op te nemen met een impressario, die zal trachten met de cpbrengst van de actie, t.w. 6500,- en een eventuele garantie tot acht a negenduizend gulden, een openlucht spel doorgang te doen vinden. Lukt het niet, dan zal getracht worden zaaluit- voeringen te geven. De financiering van het openlucht spel zou 26.000.hebben gevergd. Een dergelijk bedrag kan echter door de middenstand niet worden gegaran deerd. 49ste jaarvergadering te Middelburg MIDDELBURG, 30 mei. „Jaarlijks worden gemiddeld 6000 kin deren onder toezicht gesteld en deze cijfers vertonen een stijgende tendenz. In 1949 telde men in Nederland 15.000 onder toezichtstellin- gen, een aantal dat in 1952 was opgelopen tot ruim 18.000. Thans zal men de 20.000 wel gepasseerd zijn. Dat de onder toezichtstelling wer kelijk groot is blijkt wel uit 't feit, dat in 1952 op iedere honderd dui zend kinderen er 397 burgerlijk- en 144 strafrechterlijk onder toe zicht stonden. Het aantal ontzettingen en ontheffingen loopt steeds terug en momenteel vallen per jaar ca. 1700 kinderen onder deze maatregel". Dit verklaarde Mr. P. van Empel, Kinderrechter te Middelburg tij dens zijn causerie over: „Onder Toezichtstelling en Kinderzorg", wel ke hij woensdagmiddag hield op de 49e jaarvergadering der Vereni ging „Kinderzorg" te Middelburg. Deze jaarvergadering stond onder voorzitterschap van ds. G. H. van Wil- lenswaard, die in zijn openingsrede wees op de grote taak en de vele moeilijkheden bij het opvoeden van kinderen, vooral voor die kinderen, die reeds een „geschiedenis" achter de rug hebben. Ingezonden Mededeling (adv.) (5 O 100%.KOFBIB 100% KOFFIB 100% KQFF 100% KQitJUi ioq% norm lült&avc: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. B. Zuidema, Goes. MIDDELBURG, 30 mei. Hemelvaartsdag 1956. De wind joeg lange wolkenslierten over Walcheren, die, zoals dat in de officiële terminologie heet, zich plaatselijk ontlastten. Weer of geen weer, dacht de achttienjarige A. D. S., een scholier uit Serooskerke, het kan mij niet deren en onvervaard begaf hij zich te water. Een met veel textiel omwonden politieman zag echter sporen in het zand. Hij volgde deze en kwam tot de ontdekking dat iemand door het waterwingebied moest zijn gewandeld. Het volgen der spo ren bracht de ordebewaker tenslotte in de nabijheid van de in het water spartelende scholier, die zijn element moest verlaten en op het stille strand oog in oog kwam te staan met „het recht". Het ver volg van deze geschiedenis speelde zich vandaag af voor de kanton rechter. S. vroeg zich woensdagmorgen voor de bocht na de Sloedam met zijn de kantonrechter af, waarom die po litieman nu juist hem moest hebben „Ik heb wel dertig mensen in die duinen gezien." Juist door de aanwe zigheid van deze bescheiden menigte verkeerde S. in de veronderstelling, dat hij zich niet op- verboden terrein had begeven. De stoere bader had zich zelfs in een zeer concrete vraag tot de ordebewaarder gewend „Waar om moet U nu juist mij hebben, er lopen toch zoveel mensen?" Het antwoord is wellicht verloren gegaan in het geweld van de bran ding; ter zitting was het in ieder ge val niemand beschoren het te verne men. DRANG. Mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, de ambtenaar van het O.M., liet zijn didactisch licht schijnen echter de conclusie, dat juist de over de goede afrastering, die het waterwingebied kenmerkt. Hij trok bordjes „verboden toegang" de drang tot toeven in dit ongerepte in de mens wakker roepen, zoniet aan zienlijk verhogen. De eis was f 5. -of een dag. De machinistenscholier trachtte aan deze som te tornen, door zijn liquidi teitspositie, die twee gulden omvatte, wereldkundig te maken. „We maken er geen handeltje Van", antwoordde de kantonrechter, mr. A. C. van Epenhuysen, „de duinen moeten beslist beschermd worden, anders komt de watervoorziening in gevaar." Het vonnis was conform. GEEN TWIJFEL. Mr. W. F. P. K., advocaat te Mid delburg, had op 26 jan. in de gemeen te 's-H. Arendskerke, op de Rijksweg Ingezonden Mededeling (adv.) MODERN CHRISTELIJK STAATSMANSCHAP schoolhoofd. Het ventje was ziek, ver klaarde mama thans. „Een sloffige indruk" zei de amb tenaar en eiste f3 of een dag. Von nis conform. De pastoor van Heinkenszand, de eerwaarde J. L. C. W., kreeg, con form de eis, een boete van f75. subs. 15 d., omdat hij op 10 april j.l. te Goes enkele gevaarlijke ma noeuvres met zijn auto had gemaakt, waarvan een botsing het gevolg was. auto een kleine aanrijding veroor zaakt. Mr. K. wilde het was avond een vrachtauto passeren. Tijdens deze manoeuvre werd het hem duide lijk, dat hij niet één, maar drie vracht wagens voor zich had. Een tegenligger naderde. De advocaat trachtte nog op zijn oude plaats terug te komen een kleine aanrijding was echter niet meer te voorkomen. Mr. K. was niet ter zitting ver schenen om voor zichzelf te pleiten. Neen, hij gaf ridderlijk toe: „De feiten staan vast er is geen twij fel aan." Het vonnis was, conform de eis, f 100 subs. 20 d. „Bent U P. M. G.?" vroeg de kan tonrechter aan de dame, die vervol gens binnen kwam. „Neen, zijn vrouw", antwoordde zij. Het zoontje van P. M. G. was enige dagen niet naar school geweest, evenwel zonder kennisgeving aan onderwijzer of moeten zijn. De adressanten beoogden Gemeentesecretaris M. J. Taillie beëdigd GOES, 30 mei In de raadsvergadering van Goes werd vanavond de nieuwe gemeente-secretaris, de heer M. J. Taillie, beëdigd. De nieuwe functionaris werd op hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter en door het oudste lid van de raad, de heer R. Zuidema. Voorts heeft de raad besloten een verplichte vakantieregeling in te stellen voor de slagers en de groentehandelaren. Bij de rondvraag kwam de speeltuin aan de orde. met dit verzoek een vakantieregeling te scheppen voor de betrokken bran ches. De raad besloot de gevraagde re geling in te stellen. Uiteraard mogen alle groentewinkels en alle slagers winkels in Goes niet tegelijk, in de zelfde week, gesloten zijn. Dertien van de veertien in Goes ge vestigde slagers en veertien van de ze ventien alhier gevestigde groentehan delaren verzochten de raad te bepa len dat gedurende tenminste zes ach tereenvolgende dagen per jaar de groente- en slagerswinkels gesloten Ter bespreking van consequenties havenaanleg BRESKENS, 30 mei. In ver band met de plannen van het mi nisterie van waterstaat om een nieuwe haven buiten het centrum van Breskens aan te leggen, had de Rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstan- je te Goes, een bespreking met het actie-comité van de middenstand van Breskens, waarbij het volledig college van b. en w. aanwezig was. Omstandig zijn de bezwaren en economische consequenties van het nieuwe havenproject door de leden van het actiecomité uiteen gezet. Ieder zal kunnen vaststellen, dat de plannen van waterstaat, die eind 1957 zullen zijn gerealiseerd, fnuikend zijn voor zeer vele mid- denstandsbedrijven. Men is de ramp van 1944 amper te boven, of er tekent zich weer een nieüwe "catastrofe af. Vele zakenmen sen zitten nog voor hoge financiële las ten en zullen na aftapping van de ver- v-keersstroom met alle gevolgen niet aan hun verplichtingen van aflossing enz. kunnen voldoen. De consulent heeft in de eerste plaats erop gewezen, dat er geen en kel door de wet geschraagd recht be staat op compensatie van de te ver wachten schade. Bovendien houdt de nieuwe havenaanleg een grote, nood zakelijke, verbetering in van het ver keer over de Westerschelde. Het alge meen belang dient te preveleren bo ven het plaatselijk belang. Een middenstander is ondernemer en deze heeft nu eenmaal kwade kan sen te aanvaarden. Daar staat tegenover, dat er In de onderhavige kwestie ook wel morele aspecten aanwezig zijn en om die re den achtte hij het initiatief van de burgemeester deze zaak samen met de consulent op hoog niveau in Den Haag te bespreken, zeer belangrijk. Er zal van regeringszijde wel wor den gevraagd wat gemeente en mid denstand in deze aangelegenheid zich hadden voorgesteld, zodat een plan tér tafel zal moetenkomen, waarbij de" heer Korstanje wees op de goede dien sten, die het E.T.I. hierbij zou kunnen verlenen. DEBIELEN: GROOT PROBLEEM Uit het jaarverslag der secretaris, ds. E- H. A. van der Wind, bleek dat er in het Jongenshuis een scherpe daling viel te constateren, een toename in het Meisjeshuis aan de Loskade, terwijl een sterke stijging optrad in de bezet ting van het Debielenhuis. Voor het bestuur vormt dit huis een waar pro bleem, men groeit er uit en inmiddels zoekt men naar een afdoende oplos sing. Het plaatsen der debielen blijft een groot probleem al heeft men goede verwachtingen van de daartoe opge richte Prot. Stichting Nazorg op Wal cheren, terwijl men eveneens contact opgenomen heeft met de dienst Maat schappelijke Zorg te Middelburg, dia beschikt over een werkplaats voor Minder Validen. Getracht wordt óók een oplossing te vinden voor de debie len boven 21 jaar, die feitelijk dan aan de zorgen van „Kinderzorg" worden onttrokken. „Kinderzorg" staat ook voor grote moeilijkheden inzake het Jongenshuis. Zowel 't debielenhuis als 't jongens huis werden definitief afgekeurd door de Inspecteur van het Ministerie. In verband met de algehele reorganisatie zyn de plannen in vergevorderd sta dium, hoewel de financiële toestand nog verre van rooskleurig is. 32 JAAR „KINDERZORG" In deze vergadering nam men af scheid van dhr. C. C. Mantz hoewel zijn definitief afscheid eerst in juli op een bestuursvergadering zal zijn die meer dan 32 jaar „Kinderzorg" als penningmeester heeft gediend. Groot is dan ook de dankbaarheid van het be stuur voor de vele arbeid van dhr. Mantz, die zich echter blijft inspannen voor „Kinderzorg" zij het dan op het gebied der propaganda. Per eind december 1955 strekte „Kinderzorg" haar hoede uit over 304 kinderen (in 1954: 296), t.w. 170 jon gens en 134 meisjes. Zeven en zestig hiervan zijn ondergebracht in het De bielenhuis. Het aantal verpleegdagen bedroeg in 1955: 108.476 tegenover 105.933 in 1954, alzo een stijging van 2.543. Voordat dhr. Mantz zijn financieel verslag gaf, dankte hij in korte be woordingen voor de vele medewerking welke hij steeds ondervond. „Dit af scheid valt me zwaar, omdat het werk me bijzonder lief is en blijft", zo zei hij. Voor het eerst werd een batig sal do bereikt, n.l. van 796,04 alhoewel de exploitatierekening een tekort aan gaf van 30.129.53. Dit tekort werd ge dekt door aanwending van gelden ver kregen uit particuliere inkomstenbron nen. De opbrengst der Kinderzorgbus- jes in 1955: 23.433,50,valt niet te onderkennen en is voor het Kinder- zorgwerk van onschatbare waarde. Het bestuur bracht voorts dank aan drs. van Wijlen welke voortreffelijk werk als psycholoog verrichtte voor Kinderzorg. De voorzitter schetste drs. van Wijlen als dé man, die eindelijk de plannen en idealen: het binnenbren gen der wetenschap in „Kinderzorg" ten volle verwezenlijkte. Door aan vaarding van een benoeming in Am sterdam moet drs. van Wijlen helaas uit Zeeland vertrekken. In de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen: Mevr. G. van Door- ninck-Bartling, Mevr. L. Hornstra-Ti- chelman, ds. L. S. Blom, ds. H. M. Strating, dhr. H. Uyl, ds F. H. A. van der Wind terwijl men voorts benoem- de in de vacature ds. D. J. van Dijk: Exploitatie flatwoningen Ds. C. J. P. Lam te Poortvliet, in de vacature dhr. C. C. Mantz: dhr. A. C. Burger te Goes, in de vacature ds. W. Chr. F. Metz: ds. I. J. van Houte te Middelburg. Na een gemeenschappelijke koffie maaltijd volgde de middagvergadering tijdens welke Mr. van Empel zijn on derwerp behandelde. KOUDEKERKE, 30 mei. In ver band met de realisering van het (ont werp-) uitbreidingsplan voor de duin streek, is het noodzakelijk dat Koude kerke als gemeente de beschikking krijgt over bouwgrond, die kan wor den uitgegeven voor de bouw van land huizen en pensions. Het betreft hier grond van de heer KI. Wisse, gelegen tussen de Hoppeind- j es weg, de Dishoekseweg en het Vroon slag. De totale oppervlakte van de perce len bedraagt 1.54.70 ha. De koopsom is bepaald op 20.000,—. De percelen zijn zeer gunstig gelegen; de aankoop is in het belang van de volkshuisvesting, zo staat in het ontwerp-besluit. Besloten werd beheer en exploitatie van de twaalf in aanbouw zijnde flat gebouwen aan de Van Dusseldorp- straat (derde flatgebouw) op te dra gen aan de woningbouwvereniging „De Middenstandswoning", die o.a. ook de twee eerste flatgebouwen in beheer en exploitatie heeft. By de rondvraag informeerde de heer Heijboer (C.H.) naar de woning bouw in Goes. „Wanneer gaan we bouwen?", vroeg spr. „Zijn er strub belingen en zo ja, vinden die plaats met Den Haag of met Middelburg?" De voorzitter antwoordde dat juist goedkeuring is ontvangen voor de bouw van twaalf woningen. „Wil het verder niet erg vlotten, dan zullen wij", aldus de voorzitter, „naar Den Haag moeten gaan". Speelterrein De heer Van Riessen (VVD) infor meerde naar het behoud van het speel terrein bij het Chr. Lyceum. Hij wilde weten wie voor dit onderhoud moet zorgen, aangezien' het terrein er al lerminst netjes uitziet. De voorzitter antwoordde dat een stichting dit speelterrein zou beheren, doch dat gebleken is dat van de zijde der ouders de belangstelling niet groot was. De stichting is geluiquideerd. De heer Van Riessen betreurde dit zeer en merkte nog op dat Aardenhout wat de speelterreinen betreft, Goes ver vooruit is. De voorzitter betreurde het falen van het particulier initiatief, waarna de heer Haverhoek (Arb.) op merkte: „Er zijn ouders, die niet wil len, dat hun kinderen met die van be paalde andere ouders spelen. Daarom wordt de speeltuin niet door de jeugd bezocht. Zo liggen de papieren, meneer de voorzitter!" De voorzitter zuchtte.... BRUINISSE Wiens eigendom? Mevr. Jumelet heeft in haar tuin bij het harken een gouden ring gevonden. Wie is de eigenaar? Verenigingen uit Hulst, Middelburg en Goes één twee en drie MIDDELBURG, 30 mei. Hoewel het eindrapport der jury voor het Zeeuws Landjuweel het derde nog niet geheel gereed is, is de uitslag vastgesteld. Zoals reeds gemeld is de eerste prijs in de eerste klasse gewon nen door het Reizend Zeeuws Volks toneel uit Huist. Het totaie aantal pun ten voor deze vereniging bedroeg 89. In totaal waren 100 punten te behalen. De tweede prijs in deze klasse ging naar het Middelburgs Dilettanten To neel, dat 87,5 punten behaalde. Met 80,1 punten plaatste „De Rederijkers" uit Goes zich als nummer drie. De uitslag in de tweede klasse luidt als volgt: 4. Sempre Avanti, Sluiskil 75 pt.; 5. Kortgene 74,6 p.; 6. Nicoleen, Kamperland 74,5 p.; 7. St. Paulus, Mid delburg 73 p.; 8. Transfiguratie, Huist 72,1 p.; 9. Crescendo, Terneuzen 71,6 p.; 10. Excelsior, Sas van Gent 71,5 p.; 11. O.K., Goes 70,5 p.; 12. Oefening en Ver maak, Oostburg 68 p.; 13. Raad van Ar beid en Belastingen, Middelburg 66,5 p. Derde klasse: 14. De Schelde, Breskens 64,5 p.; 15. De Jonge Spelers, Vlissin gen' 63 p.; 16. Tot Nut en Genoegen, Kwadendamme 62,6 p.; 17. St. Jan, St. Jansteen 62 p.; 18. Kunstvrienden, Goes 62 p.; 19. Jongerentoneel, 's-Heeren- hoek 61 p.; 20. Groede, 55 p.; 21. S.T.E. C., Souburg 54 punten.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2