Twee nieuwe aanklachten ingediend tegen mr. F. M. A. Schokking Filmvertoning voorkwam oorlog Komen wij met woningsituatie niet in ernstige impasse? Nogmaals: pas op! Elke regering slechts verantwoording schuldig aan eigen parlement Gezin Pino kon niei provocerend handeten Belediging Joodse volksgroep even ernstig als uitlevering aan de S.D. .Toverkunsten" OORLOGSVETERANEN ONTVANGEN Hermann Zaiss in land ons Meningsverschil in Duits kabinet Einde transportstaking in Argentinië Over ruim tien jaar zal behoefte beduidend hoger zijn Nationale Unie protesteert Heuss antwoordt niet Een Bril van tUL. is aan siuui Taxichauffeurs in Amsterdam staken Zaterdag 26 mei 1956ZEEUWSCH DAGBLADpagina 3 Gisteren drongen wij er met de grootste klem bjj onze lezers op aan, geen stem op 13 juni verlo ren te laten gaan. En legden daarbij bijzondere nadruk op de omstandig heden, dat ons voorrecht in vrijheid te mogen stemmen ons tegelijkertijd de dure plicht oplegt van dit voorrecht ook een verantwoord gebruik te ma ken. En dat het onze eerste en onmid dellijke taak is er voor zorg te dragen, dat alle stemmen 'die kunnen worden uitgebracht dat ook werkelijk worden. Vandaag zullen wij het gebeuren op 13 juni van een andere kant belichten. En vragen trachten te beantwoorden als: Wat is politiek eigenlijk? Raakt het mij wel? Welke is de betekenis van verkiezingen? Bij te velen toch blijkt regelmatig niet het juiste begrip te de zer zake te bestaan. Hetgeen leidt tot misvattingen en erger. Zoals de opvat ting, dat alle politiek vuiligheid en baantjesjagerij zou zijn waar een fat soenlijk men o, hoogmoed zich zo ver mogelijk van moet afhouden. Laat ons dan beginnen met vast te stellen, dat de opvatting als zou de politiek iemand niet raken van daag beslist nog groter onzin is dan in vroeger tijden. Het tegendeel is waar. Eigenlijk is het op heden zo, dat een mens maar heel Weinig stappen kan doen, weinig behoeft te verrichten of hij loopt al tegen de politiek aan. Of het nu gaat om de opbrengst van land- produkten, om prijzen en lonen, om het bouwen van nieuwe bruggen of het aanleggen van nieuwe wegen, steeds ontmoet U de politiek. Als kanalen moeten worden verbe terd, een dorp de lang verwachte wa terleiding krijgt, in de steden vuilnis wordt opgehaald, als winkels op een bepaalde tijd moeten sluiten, Uw kin deren tot een oudere leeftijd op school moeten blijven, er zondags geen lawaai mag worden gemaakt, de fiscus U een aanslagbiljet stuurt, altijd is het weer de politiek, die haar krachtig woordje spreekt. En zo kunnen wij nog vele regels, zo niet kolommen door gaan. Eén ding moet U uit deze opsom ming in ieder geval duidelijk zijn: hoe Üw eigen houding tegenover de poli tiek ook is, van haar kant laat de po litiek nimmer van U af. Zij zoekt U op in schier al Uw gaan en staan, opent soms nieuwe mogelijkheden voor ont plooiing en ondersteunt deze, remt in andere gevallen af en achtervolgt ook wel eens. De politiek is alom en steeds tegenwoordig! Wij brengen nu niet in discussie de vraag of de politiek soms niet een wat al te grote bemoeial is geworden. Het gaat ons om de huidige situatie, die U haar schier overal doet ontmoeten. Waarbij bovendien moet worden bedacht, dat ook haar tastbare afwezigheid politiek is, maar dan van negatieve aard. Wat wij willen onder strepen in dit artikel is, dat de politiek zich ingrijpend met U, met Uw gezin, met Uw werk en met vele andere U rairende dingen bemoeit en dat U zich dus omgekeerd met de politiek hebt te bemoeien, al was het alleen maar om haar werkterrein nauwkeuriger af te bakenen. Het gaat in de politiek ook om Uw eigen zaak en daarom is een gang naar dé stembus op 13 juni geboden. Want verkiezingen zijn een uiterst belang rijk gebeuren in het politieke leven. Door verkiezingen wordt immers de volksinvloed op het regeerbeleid op de meest directe en tastbare wijze ver wezenlijkt. Maar men versta ons niet mis: deze gang naar de stembus diént niet om de eigenhartige materiële be langen te trachten veilig te stellen. Ware dit zo, dan zou terecht over vui ligheid, baantjesjagerij en dergelijke worden gesproken. Wij beoogden met ons betoog slechts duidelijk te maken, dat de lauwen en onverschilligen zich ook niet van hun politieke taak en roe ping af kunnen maken met te zeggen: ons raakt zij toch niet. Want dat is be slist niet waar! Plicht der dankbaarheid, met vreug de over het ontvangen voorrecht te volbrengen. Tevens wetende, dat de politiek alom tegenwoordig is, U zo wel als Uw naaste in de meest onmid dellijk zin rakend. Dat is de situatie in het Nederland van 1956. En dat brengt met zich de noodzaak tot een nauw gezette bezinning op de straks in ge weten maar dan ook alleen in geweten te maken keuze. In de komende weken hopen wij deze keuze, de keuze van de Christ-gelovige, nog van een aantal kanten nader te belichten. Voor het ogenblik herhalen wij als het eerst noodzakelijke: Laat geen stem verloren gaan! Sprak U al met Uw buren en vrienden? Ging U al naar het gemeen tehuis? De tijd dringt; daarom nog maals: pas op! Prof. Dr. J. J. de Jong. UTRECHT, 25 mei. Mr. G. ter Laan te Utrecht heeft bij de offi cier van justitie te Den Haag een tweetal verzoeken om strafver volging ingediend tegen mr. F. M. A. Schokking. Het betreft klach ten van de in Brazilië wonende moeder van mevrouw E. Pino-Adler, schoonmoeder van Jakob Pino, en van de heer D. Slui te Rotterdam, die in 1942 het gezin Pino in Hazerswoude bij hem onderdak ver schafte en daarna gelijk met het gezin Pino is gearresteerd. Mevr. Fanny Heinemann, weduwe van Abraham Adler en moeder van Erna Pino Adler en schoonmoeder van Jacob Pino, schrijft, dat zij de afzonderlijke klacht tegen mr. Schokking indient met overneming van de gronden en middelen, die mej. Mietje Pino in haar klacht heeft gesteld, met dien verstande, dat een en ander is geschied in oktober 1942 en dat Jacob Pino, naar dezer dagen is gebleken, niet door de Duitsers is omgebracht, doch zichzelf in de cel te Scheve- ningen door ophanging van het leven heeft beroofd, na ernstig door de Duitsers te zijn mishandeld. Zij handhaaft, dat mevrouw Erna Pino-Adler en het kind in Oswiecim door de Duitsers zijn vermoord. Zij Is belanghebbende, omdat zy, zo als in de zin der wet Is voorgeschreven, de rechte lijn vertegenwoordigt en zij heeft, waar zij eerst enkele weken ge leden de feiten vernam, ook een civiele actie tegen mr. Schikking ingediend. De klacht geldt niet alleen het over leveren aan de Duitsers van het fami lieleden, doch ook de persoonlijke bele diging, haar door Mr. Schokking aan gedaan en belediging van de Joodse volksgroep, waartoe zij en haar doch ter behoren. Deze belediging Is h.i. ge legen in de beschuldiging van mr. Schokking aan het adres der omgeko men Pino's, dat hij meende, dat hem door hen een valstrik was gelegd en dat zij als provocerende elementen moesten worden aangemerkt en uit zijn gemeente geëlimineerd. zy acht het onderdeel der beledigin gen terwille van de nagedachtenis der slachtoffers en de volksgroep der Joden even belangrijk als de uitlevering aan de S.D. Wèl nieuwe omstandig heden Ook acht zij de overweging, dat se dert 1945 geen nieuwe omstandigheden zijn gebleken, onjuist. Er zijn volgens mr. Ter Laan talloze nieuwe c han digheden, die in het beklag v mej. Pino, dezer dagen by de Hoge Kaad in te dienen, naar voren zullen worden ge bracht. In het beklag van mevrouw Heine mann noemt mr. Ter Laan er enkele op. In de eerste plaats het feit,*dat H. Ko ren hem uit eigen beweging o.m. is ko men verklaren, dat Plaizier en hy te zamen van de arrestatie ln oktober 1942 te Hazerswoude volgens voor schrift' verbaal hebben opgemaakt, waarin uitdrukkehjlt voorkomt, dat de arrestatie is geschied rechtstreeks op last van mr. Schokking aan Plaizier, terwyi Plaizier zeer nadrukkeiyk ae bewering van mr. Schokking verwerpt als zou deze hem hebben opgedragen de arrestatie met zoveel rumoer te doen dat tijdige vlucht der Pino's zou zijn verzekerd. Gevraagd wordt, waar alt verbaal is gebleven en ook het verbaal van de overglfte der Pino's aan de Duitsers op last van mr. Schokking, door Plaizier en Koren opgemaakt. Angstpsychose In de tweede plaats noemt mr. Ter Laan, dat ds. Heuzeveldt hem heeft verklaard, dat mr. Schokking de op dracht tot arrestatie heeft gegeven in een bespreking tussen hem, ds. Heuzelveidt en Plaizier, die amper een kwartier tyds heeft geduurd en waarby mr. Schokking na zyn aan- vankeiyk uitgesproken oordeel, dat hier voor hem geen taak lag, zicn- zelf in een subjectieve angstpsychose heeft geredeneerd zonder enige ob jectieve achtergrond. Gevraagd wordt, waarom mr. Schok king, als hp dan niet wilde geloven in een mededeling van ds. Heuzeveldt, dat het hier inderdaad om Joden ging, met eerst grondig heeft geïnformeerd, of dit wel zo was. Ten derde zegt mr. Ter Laan, dat ds. Heuzeveldt in de vroege ochtend na de arrestatie der Pino's en van Slui een boodschap kreeg om toch zo spoedig mogelijk by de Pino's te komen, dte naar hem hadden gevraagd, doch aat mr. Schokking, toen ds. Heuzeveldt hem hierover telefoneerde, hem heeft Q erleden jaar septem ber heeft de regering van de V.S. een oorlogs verklaring ontvangen. Tot het voeren van strijd in het echter niet geko men, want „de vijand" bleek tevreden te zijn met een filmvoorstelling. Marvin Miles, de lucht vaartredacteur van de „Los Angeles Times" een der journalisten, die de nieuwe H-bomproeven van de V.S. verslaan, vertelt er het volgende van: Üe moeilijkheden be gonnen, toen besloten werd, op Foematahatsji een eilandje van de Ka- pingamarangi-atollen op 1440 km afstand van Eni- wetok een weerstation te bouwen. Niemand had er ook maar een ogenblik aan gedacht, dat zich moei lijkheden zouden kunnen voordoen. Het eiland was verlaten en vormde een ideale plek om het proef- terrcin in de Stille Oce aan nuttige gegevens voor de uitroering nan de kernproeven te verschaf fen. Een aannemersfirma uit Los Angeles ging der halve met amfibie voer tuigen en de nodige uit rusting naar het eiland en begon bomen op te ruimen. op het linnen venster Dit werk werd echter gezien door een Polyne sisch verkenner, die het aan het hoofd van een stam op een nabij gele gen eiland meldde. Het stamhoofd, dat bezorgd was om de copraproduk- tie van zijn volk, zeilde naar Foematahatsji, Het was hem absoluut niet aan zijn versland te brengen aldus Miles dat hem de betrekke lijk weinige cocospalmen door de V.S. zouden wor den vergoed en hij ver klaarde de oorlog. Hij stond er gunstig voor, want hij beschikte over 100 krijgers en de firma had slechts 35 ar beiders. Maar het is nooit tot schieten gekomen, omdat de mensen van de aannemer een oplossing vonden. Zij nodigden het stam hoofd en zijn mannen uit, een wildwest-film te komen zien, voordat hij met de oorlog begon. De Polynesiërs die nooit een film hadden gezien waren als ge hypnotiseerd door de wonderen, die zij op een tussen palen gespannen laken aanschouwden. Het stamhoofd aan vaardde schadevergoe ding voor de bomen en de oorlog werd afgelast. En zo komt het al dus Miles dat er thans een weerstation op Foe matahatsji is. gezegd dit niet te doen. Gevraagd wordt of hier niet het ultzonderhjke feit ligt van het in de steek laten van hulpbehoevenden. Ten vierde wordt erop gewezen, aat mr. Schokking volgens het verbaal van Pruyssers er zich op heeft beroepen, dat heel Hazerswoude van de arrestatie afwist en hy dus wel verdere maarre gelen tegenover de Duitsers moest treffen. Predikant wist het niet Ds. Heuzeveldt verklaarde echter uitdrukkeiyk aan mr.'Ter Laan, dat hy nimmer geweten heeft, dat de arrestan ten nog 9 dagen te Hazerswoude neD- ben vertoefd en dat hy dit eerst uit zyn mond heeft vernomen. Gevraagd wordt of tegenover die achtergrond Hazers woude in rep en roer zou zyn geweest. Ten vjjfde zouden de Pino's reeds ty- dens het verblijf ln de cel te Hazers woude een poging hebben gedaan tot zelfmoord, hetwelk Plaizier aan mr. Schokking heeft doen weten. Dit zou iedere gedachte aan de valstrik en de provocatie uitsluiten, zodat er in het byzonder geen enkele reden zou zyn geweest om voor de tweede maal de S.D. op te bellen. Ten zesde zou mr. Scnókking wel degelyk .de belde malen de S.D. ge telefoneerd hebben, getuige de ver klaring van Plaizier, dat hij de twee de dag der arrestatie aan de arres tanten heeft medegedeeld, dat de bur gemeester de SX>. had gepeld, welke verklaring door Slui werd bevestigd. HAARLEM, 25 mei De bekende evangelist-fabrikant uit Wuppertal Hermann Zaiss is donderdagavond een tournee door ons land begonnen. Hy vervulde een spreekbeurt in het Kre- lagehuis te Haarlem -waar 25.000 per sonen byeen waren. Hermann Zaiss deelde mede, dat 20.000 zieken door zyn prediking in de afgelopen 17 ja ren zijn genezen. Vrijdag sprak hy nog tweemaal in Haarlem. Zaterdag en zondag is hij in Rotterdam en maandag in Alphen aan de Rijn. BONN, 25 mei (D.P.A.) Het me ningsverschil over de conjunctuur- politiek van de Westduitse regering tussen dé ministers Schaffer en Er- hard enerzijds en bondskanselier Adenauer anderzijds is nog niet de finitief uit de weg geruimd. De met spanning tegemoetgeziene bijeenkomst van het bondskabinet bracht geen be slissing. In een communiqué wordt slechts medegedeeld, dat de beraad slagingen over voorstellen op con- junctuurpolitiek gebied worden voort gezet. Het kabinet was het erover eens,- dat de stabiliteit van prijzen, lonen en koopkracht beslist verzekerd moet blyven. Ondanks de „harde en openhartige" gedachtenwisseling tus sen de bondskanselier en zijn minis ters zijn ontwikkelingen, welke in vele politieke kringen te Bonn ge vreesd werden, uitgebleven. Het feit, dat de beraadslagingen voortgezet zullen worden, bewijst volgens poli tieke kringen, dat alle partijen bereid zijn gebleken af te zien van over haaste stappen. De minister van fi nanciën verklaarde: „Ik hoop, dat het goed zal aflopen". BUENOS AIRES, 25 mei (Reuter) De vervoersdiensten in Buenos Aires, waar voor hogere lonen werd gestaakt, zijn hervat, nadat de over heid de stakers had gewaarschuwd, dat zij door een krijgsraad als deser teurs zouden worden berecht, indien zij zich niet voor het werk zouden melden. ROL VAN PERON? Onder de transportarbeiders waren vlugschriften verspreid, die de hand tekening van oud-president Juan Peron droegen. Hierin werden de arbeiders opgeroepen alle verkeer stil te leggen, waardoor op vier juni een Peronistische staatsgreep mogelijk zou worden gemaakt. Intussen zyn 68 politieke gevange nen, onder wie vier vrouwen van Peronistische leiders, vrygelaten. In haar residentie „Stuyvenberg" te Brussel heeft de Belgische Koningin moeder Elizabeth vertegenwoordigers ontvangen van de diverse delegaties die zullen deelnemen aan de zesde algemene vergadering van de wereld federatie van oorlogsveteranen, welke op 28 mei a.s. te Brussel begint. Deze vergadering zal voor het eerst ook worden bijgewoond door een Russische afvaardiging en door waarnemers uit landen van achter het ijzeren gordijn. De federatie, die in november 1950 te Parijs werd opgericht, telt thans acht tien en een half miljoen leden in 31 landen. Op de foto v.l.n.r. de heren Curtis Campaigne (V.S.), F. de Loz (België), Ch. J. M. van Lanschot, voor zitter van de Bond van Nederlandse militaire Oorlogsslachtoffers, de Ko ningin-moeder, V. Zunic en generaal Miloje Milojeuic Joegoslaviëen A. P. Ricci (Italië). Brandende kwestie De minister van wederopbouw en volkshuisvesting, ir. H B. J. Witte, heeft enkele dagen geleden in een toespraak tot de woningbouwcommissie van de Verenigde Naties, die momenteel ons land bezoekt, gezegd, dat Nederland het dichtst bevolkte land van Europa is met de sterkste bevol kingsgroei. Door deze omstandigheden is het woningvraag stuk in Nederland een brandend probleem geworden, aldus i de minister. Het dreigt nog brandender te worden. Hiermede heeft de minister niets nieuws gezegd. Het woning probleem is ln Nederland een huiveringwekkende kwestie. De Nederlandse Maatschappy voor Handel en Nyverheid heeft enkele dagen geleden over deze materie ook een rapport uitgebracht. De daarin opgenomen cijfers tonen wel aan, dat er in ons land in de komende jaren met top-capaci- teit gebouwd moet worden, wil men na verloop van een aantal jaren niet nog dieper in de im passe komen. Stand van zaken Hoe staan namelyk de zaken? Eind juni van het vorige jaar wa ren er in Nederland 384.000 wo ningen méér dan in december 1947. De behoefte aan woonruim te was echter in 714 jaar slechts met 41.000 verminderd en bedroeg in juni 1955 nog 253.000. Het in halen van het tekort verloopt vooral tengevolge van de toene mende behoefte uiterst lang zaam. Meer huwelijken Wat in deze na-oorlogse tyd uitermate belangryk is bij het maken van becyferingen en spe culaties over het inlopen van het woningtekort, is dat in belang- Hef gesprek van de dag rijke mate rekening moet wor den gehouden met het toegeno men aantal huwelykssluitingen per jaar, vooral in de eerste ja ren na de bevrijding. Veel jonge lui hebben in de oorlogsjaren het sluiten van een huwelyk uitge steld. Na de bevrijding wilden zy graag spoedig' hun wens in ver vulling zien gaan. Toen was er echter een nypend woningtekort. Sommige paartjes waren zo ge lukkig toch een woning te kun nen bemachtigen; anderen vonden een oplossing door inwoning. De laatste groep, waartoe zeer velen behoren, hunkert echter naar e i eigen woning. Zy staan thans uitgezonderd de gevallen van z.g. traditionele samenwoning op de ïyst van woningzoekenden. Vroeger trouwen Een belangrijke factor, die de na-oorlogse woningnood beïn vloedt, is, dat men thans vroeger trouwt dan voor de de oorlog, toen de werkloosheid en de crisis de gemiddelde huwelijksleeftijd deden dalen. In de laatste vier jaren voor de oorlog werden per jaar gemiddeld 69.000 huwelijken gesloten, ln 1951 waren het er ruim 90.000 en daarna bleef het tussen de 80.000 en de 90.000 schommelen. Het toenemen van de gemiddel de leeftyd de mensen worden ouder speelt voorts een ne- langryke rol in het woningvraag stuk. Geboorte en huwelijk Er is tenslotte nog een element, dat niet mag worden vergeten, wil men spreken over de woning bouw. Het geboortecyfer is na melijk ln Nederland na 1945 enorm gestegen. Voor de ooriog werden jaarlyks ongeveer 175.000 kinderen geboren. In 1946 en in 1947 waren het er ongeveer 270.000. Later is hét cyfer ietwat gedaald, maar toch niet bedui dend. Het geboortecijfer ln een De- paald jaar vindt zijn weerslag een aantal jaren later, namelijk zes jaar later, als de kinderen naar de lagere schooi gaan; weer zes jaar later als ulo, hbs, tech nische schooi, enz. aan de beurt zyn. Uitbreiding van scholen en nieuwbouw van scholen moet dus het logische gevolg zyn van net toenemende aantal huweiyken en de styglng van het geboortecij fer. Het hoge geboortecyfer van de na-ooriogse jaren zal na verloop van tyd weer merkbaar zyn ln de huwelyksstatistiek. Wij hebben hierboven gezien, dat het aantal huweiyken van voor de oorlog geborenen ruim 80.000 per jaar bedraagt. Biyft de conjunctuur gunstig, waardoor het vroeg willen trou wen in de hand wordt gewerkt, dan mag men over tien tot vijf tien jaar als gevolg van de hoge na-oorlogse geboortecyfers meer dan 100.000 huweiyken per jaar verwachten. Men meent, dat over ongeveer twintig jaar zelfs meer dan 120.000 huweiyken per jaar zul len worden gesloten. Toenemende vraag Straks zal de vraag aanzlen- lyk groter zyn. De woningbouw is daarom een zaak, die by voort during de aandacht moet» hebben. Wij zullen in Nederland over een luttel aantal jaren voor enorme problemen komen te staan. Al het mogelyke moet worden ge daan om te bewerken, dat tegen 1 die tyd de achterstand, die er thans is, is ingelopen. Over ongeveer tien jaar komt de grote vraag om woonruimte. Is er dan nog achterstand, is er dan zelfs geen overschot, dan ls 1 het gevaar groot, dat Nederland met zijn woonrulmteprobleem ho peloos komt vast te zitten. En nog belangrijker dan het spoedig inlopen van de achterstand 1» het, dat de wonlngproduktle wordt opgevoerd. Congres van Benelux-landen op voet van gelijkheid en gelykwaardig- heid. Aan een grotere of hogere organisatie moet niet worden afgedragen, wat beter of even goed aan kleinere of lagere orga nisaties kan worden toevertrouwd. De samenwerking dient xoveel mogelijk vrij willig te zijn. V erantwoor ding I jttK 96 rooi Or> het tiende keren behoort te worden georganiseerd LUIK, ib mei. up net tienae vnet van celiikheld en ïeliiVwaardiir. economische congres van de Bene- luxlanden, dat vandaag is begon nen, is uitvoerig van gedachten gewisseld over de samenwerking tussen de drie landen, zowel op parlementair gebied, als op dat van de wetenschappelijke bedrijfs voering en de conjunctuurpolitiek. Mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Nederlandse Eerste Kamer hield een voordracht over de parlementaire ontwik keling van de Benelux. Het eigen belang van de volkeren vordert, aldus de heer Jonkman, gezamenlijke behartiging van die belangen, welke men alleen niet of niet voldoende aan kan. Een internatio nale rechtsorde moet daarom worden be vorderd en samenwerking tussen de vol- DEN HAAG, 25 mei De Natio nale Unie op algemeen christelijke grondslag heeft by de kiesraad in Den Haag geprotesteerd tegen de bepa ling, dat de lijstnummers voor nieu we politieke partijen pas bekend wor den gemaakt op 28 mei, dat is ruim twee weken voor de verkiezingsda tum. Deze nieuwe politieke partijen hebben uiteraard geen vertegenwoor diging in de Tweede Kamer en kun nen daardoor geen zogenaamd voor keurnummer krijgen. De Nationale Unie meent, dat de nieuwe partijen door deze bepaling zeer ernstig in hun propaganda wor den belemmerd. Elke regering van de Benelux dient slechts verantwoording schuldig te biy- ven aan het eigen parlement en de rege ringen moeten niet worden verplicht op vragen of kritiek van buiten het eigen land te antwoorden. Over de Beneluxraad zei mr. Jonkman, dat deze ook bevoegd zal zyn zich bezig te houden met vraagstukken, die recht streeks verband houden met de samen werking tussen de drie staten op het ge bied van het buitenlandse beleid. Deze bevoegdheid kan zeer belangryk blijken te zijn tot versterking van de positie der Beneluxlanden in de intefnationele sa menleving. Sectievergaderingen Het congres heeft zich daarna gesplitst in een economische en een wetenschappe lijke sectie. In de economische sectie werd de gezamenlyke conjunctuurpolitiek der Beneluxlanden besproken, terwijl in de wetenschappelijke sectie werd gehandeld over het gemeenschappelijk onderzoek in de nbverheid. Op een onbewaakte overweg te En schede is een zesjarig jongetje, dat by zyn 13-jarig zusje op de fiets zat, door een trein gegrepen en gedood. Het meisje stak de overweg over, terwijl een trein na derde, die de jongen van de bagagedrager rukte. BONN, 25 mei (S.P.A.) Bondspre sident Heuss heeft besloten niet te antwoorden op de brief, die hij van de Oostduitse president Pieck ontvangen heeft. In deze brief had Pieck ge- eist, dat alle politieke gevangenen in de bondsrepbliek vrygelaten zouden worden. Volgens president Heuss bevatte dé brief louter propagandistische bewe ringen en onjuiste verwijten aan het adres van de bondsrepubliek. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, OPRIL GROTE MARKT MIDDELBURG, NIEUWE BURG 9 AMSTERDAM, 25 mei. Een groot gedeelte van de Amsterdamse taxi chauffeurs, te weten de loonchauf- feurs, heeft vandaag het werk neer gelegd. Dit ls besloten op een door de aalgemene bedrijfsbond transport (E.V.C.) gehouden vergadering, die door ruim 200 loonchauffenrs werd bezocht. Zy zijn tot deze stakingsactie over gegaan om kracht bij te zetten aan hun eis betreffende de uitkering van drie procent over 1955 en een loons verhoging van zes procent, op basis van de in het dagloonbesluit vast gestelde f 56.80. DE HELFT Bij de staking zijn ruim 500 loon- chauffeurs (ongeveer 250 taxi's) be trokken. In het totaal zijn er in Am sterdam 1200 taxichauffeurs (onge veer 600 taxi's).

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 3