Programma voor Zeeuwse culturele dag in grote lijnen bekend De reformatorische beginselen ook voor het staatkundige gelden leven Vlissingen overweegt bouw van nieuw complex van U.LO.-scholen Zeeuws journalistencabaret voor het eerst voor het voetlicht Lemen. Timmerfabriek te Grijpskerke ontkwam aan catastrofe Veiling Krabbendijke boekte klein nadelig saldo Eindles aan Fruitteeltvakschool te Wilhelminadorp Forumdiscussie over culturele problemen Fruitteeltvakschool Wilhelminadorp bestaat 20 jaar u.m erie Grijpskerlcse en Middelburgse brandweer rukten uit V.Y.V. „De Bevelanden" ontplooide in 1955 nog weinig activiteiten Straatverbetering te Nisse Nieuw veilingreglement vastgesteld Boter"-directeuren slaan terecht A.R. verkiezingsbijeenkomst te Goes Prof. Zijlstra en Mr. Biesheuvel over principiële en praktische politiek Vrijheid, gebonden Gods wetten aan Zaterdag 26 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 25 mei. Het programma van de Zeeuwse Cul turele Dag, die op zaterdag 16 juni a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes voor de derde maal zal worden georganiseerd, staat thans in grote lijnen vast. Ook nu weer is de opzet van deze dag een staalkaart te tonen van het Zeeuwse culturele leven op verschillend terrein. Voor het eerst zal een forum aan deze dag medewerken door het be handelen van diverse problemen, welke in het culturele leven van Zeeland een rol spelen. Eveneens zal voor de eerste maal het Zeeuws journalistencabaret, waaraan redacteuren van de diverse Zeeuwse dagbladen medewerken, voor het'voetlicht treden. concours van de Zeeuwschvlaamse Bond van Muziekverenigingen, neemt het volgende gedeelte van de dag voor zijn rekening. Daarop volgt het ver slag van de jury voor het Zeeuws Landjuweel, dat zal worden uitge bracht door de heer F. Bloemkolk uit Amsterdam. Reeds is bekend, dat de eerste prijs is gewonnen door het „Rei-1 zend Zeeuws Volkstoneel" uit Hulst, regisseur drs. Louis Lockefeer, met het stuk „Maria Boodschap" van Paul Claudel. De prijzen aan de winnende toneelverenigingen zullen aan het eind van de middag worden uitgereikt door de Commissaris der Koningin. Des avonds zal het „Reizend Zeeuws Volks toneel" het stuk, waarmee de eerste prijs werd behaald, in de „Prins van Oranje" opvoeren. De Zeeuwse Culturele Dag zal wor den geleid door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. Onmiddellijk na zijn openings woord zal de eerste prijswinnaar van het door de Zeeuwse Bond van Har monie- en Fanfareverenigingen dit jaar georganiseerde solistenconeours, de heer J. J. Laroes uit Middelburg, optreden. Vervolgens is de beurt aan de jeugd. Twee meisjes en twee jon gens, die kortgeleden de eerste prijzen wonnen van de jaarlijkse voordracht wedstrijden tussen de leerlingen der middelbare scholen in Zeeland, zullen n.L de gedichten, waarmee zij de prij zen wonnen, declameren. Een volgend programmapunt voor de morgen is de forumdiscussie over een aantal problemen van het Zeeuwse culturele leven. Vöör dit forum, dat zal worden geleid door het lid van ged. staten, mr. dr. A. J. J.- M. Mes, zijn de volgende heren uitgenodigd: drs. Louis Lockefeer te Hulst, leraar aan het Jansoniusly- ceum aldaar, drs. Th. J. Westerhout te Middelburg, adjunct-directeur van de provinciale planologische dienst, drs. J. J. Knibbe te Goes, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., H. Michaë- lis, burgemeester van Bruinisse, en ir. M. A. Geuze te Poortvliet, voor zitter van de Z.L.M. DES MIDDAGS. Het middagprogramma opent met enkele vioolsoli te spelen door Frans Karei Adriaanse te Middelburg. Daar na zal de orkestklasse van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van de heer F. Olivier zich laten horen. Tij dens dit optreden zal de jeugdige pia nist Carlos Moerdijk een solo ten ge hore brengen. Vervolgens zullen de Zeeuwse journalisten trachten de aan wezigen leerzaam en ontspannend be zig te houden met een programma, dat bestaat uit schetsjes, liedjes, conferen ce enz. Het muziekgezelschap „Oefening Kweekt Kunst" uit Schoondijke, dat de eerste prijs heeft gewonnen op het Vervolg-cursus in herfst 1956 WILHELMINADORP, 25 mei. Dit jaar zal de Fruitteeltvakschool te Wilhelminadorp twintig jaar hebben bestaan, en is daarmee een der oudste in Nederland. Over heel ons land zijn de oud-leerlin gen van deze Zeeuwse school ver spreid: als docent in Wageningen, als assistent en hoojd-assistent bij de voorlichting, in de Noord-Oost- Polder en in Californië, en zelfs een als burgemeester. Zeshonderd adepten in totaal. Dit deelde Ir. J. J. Hennik, de Rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland, ons vandaag mede. Van hem vernamen wij, dat de school op 3 december 1936, in navolging van de baanbreker Maas tricht, met de eerste cursus begon. Het aantal tuinbouwvakscholen is in de loop der jaren in Nederland tot zestig uitgegroeid, waarvan een dertig fruit teeltvakscholen. De school is niet alleen bezocht'door fruitkwekers, maar eveneens door tal rijke werknemers en bedrijfsleiders. Het docentenkorps onderging, als symptoon van de verdere specialisatie,' uiteraard ook een belangrijke uitbrei ding. GOEDE INZET De Tuinbouwschool te Wilhelmina dorp zet zijn jubileumjaar goed in. Want, aldus b. Van Hennik, in het ko mende najaar wordt voor het eerst begonnen met een vervolg-fruitteelt- vakschool, een cursus die één jaar duurt en wel wekelijks één dag. De vakken, die tot nu toe niet vol doende tot hun recht kwamen, zullen hier in het bijzonder worden onder wezen. Zoals bedrijfseconomie, boek houden, belastingwetgeving, etc. Alle vakken, waarbij de a.s. teler steeds veel belang heeft gehad. Wel eeü be wijs, dat de tuinbouwopleiding in Zee land leeft, aldus Ir. Van Hennik. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Huijssen, Terneuzen. Ds, 3. Karelse, Goes. Ds. 3. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. J. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C. van Spronsen, Goes. - A. H. S. Stemerding, Souburg. R. Zuidema, Goes. Ingezonden Mededeling (Adv.) voor ZONNEBRANDOLIE ZONNEBRANDCRêME ZONNEBRAND LOTION KIOKSTRAAT 4 GOES Geen sla naar België GOES, 26 mei. Met ingang van heden is door de regering van België de invoer van sla uit Nederland stopgezet. Gisteren werden de laatste zendingen sla in België toegelaten. Dit is een voorlopige maat regel. Zodra er op grond van het prijs peil behoefte aan Nederlandse sla in België is. zal de invoer weer worden toe gestaan. Mottoren was laaiende fakkel GRIJPSKERKE, 25 mei. Door onbekende oorzaak is vrijdag morgen even voor tien uur brand uitgebroken in de mottoren van de timmerfabriek D. Coppoolse te Grijpskerke. Korte tijd nadat men de brand had ontdekt, was de toestand bijzonder kritiek. De wind was weliswaar gunstig, doch het vuur vrat in het mot (schaafsel, spaanders hout) zó snel om zich heen, dat weldra grote vlammen uit de houten toren sloegen. De vlammen lekten langs de cycloon, het apparaat, dat op de toren is geplaatst, waarmee het mot uit de fabriek in de toren, die dus als bergplaats dient des winters wordt deze voorraad weer verbruik als brandstof wordt gezogen. Even leek de toren een fakkel, die de houten fabriek spoedig zou aansteken. Het gevaar werd afgewend, toen de Grijpskerkse brandweer zeer snel na de alarmering ten tonele verscheen. Intussen was ook gebeld naar het Wa terleidingbedrijf te Middelburg, dat er voor zórgde,, dat groter druk op het waterleidingnét werd gezet. Om geen enkel risico te lopen werd assistentie ingeroepen van de Middelburgse brand weer, die eveneens spoedig op de on heilsplaats verscheen. De brandweer van Grjjpskerde had toen reeds twee stralen op de vuur haard gericht. Die van Middelburg zorgde er tenslotte met zjjn modern materiaal voor, dat voldoende druk op de tweede straal kwam te staan. Mot eruit De hitte was zó groot, dat de jon ge aanplant ln de directe omgeving verschroeide. Het lag voor de hana, dat het enig juiste middel voor een doeltreffende bestrijding de verwijde ring van het mot uit de toren was. Zulks geschiedde. Mannen, gewapend met hooivorken, beklommen te toren en begonnen het mot over te hevelen op de auto van bode Louws. Het mot de toren was half gevuld kon worden afgevoerd naar een naastge legen terrein. Het vuur was toen spoedig beteugeld. Hoewel de nablusslngswerkzaamheaen tot ln de middag voortgingen, was men het vuur reeds ver voor het middaguur meester. De houten toren was evenwel vóór een groot deel uitgebrand; een wand moest worden gestut, daar de half verkoolde planken het dreigden te begeven. De schade was heden nog moeiljjk te schatten; het bedrag zal vermoede lijk boven de duizend gulden liggen. Het bedrjjf Is verzekerd. Een naastge- GOES, 25 mei In het jaarverslag over 1955 van de V.V.V. „De Bevelan den", merkte de secretaris, de heer M. Haasdonk, o.m. op, dat, ofschoon reeds een jaar met de nieuwe organisatie is gestart, de resultaten nog zeer pover zijn. Op verschillende vergaderingen werden diverse mogelijkheden onder de loep -genomen. Zo werd o.a. gespro ken over een vissersdag te Yerseke en over de ontplooiing van de Kamper- landse duintjes. Wat het eerste aangaat is de mogelijkheid wel aanwezig,-maar de medewerking in Yerseke schijnt nog zeer summier te zijn, Ins,Noord- Beveland zit er meer schot in: hier wordt actief gewerkt om de accomo date te verbeteren. Zo bestaan er plannen voor bet bouwen van zomer huisjes en is er zelfs sprake van de bouw van een hotel. legen magazijntje liep enige waterschap de op. Het produktie-apparaat van de fabriek is gespaard gebleven. Het ligt niet voor de hand, dat men de oorzaak moet zoeken ln de machine, die de cycloon aandrijft. Dit is een z.g. kortslultmachlne, die geen brand Kan veroorzaken. Het meest waarschijnlijke ls, dat het vuur door de grote ptjp, waardoor het mot van de fabriek naar de toren wordt gezogen, ls binnengeko men. Onaangename geur Voordat men de brand ontdekte, had den de personeelsleden wel gemerkt, dat zich een onaangename geur door ae fabriek verspreidde; men zocht dit toen in de machines, zonder uiteraard Iets te ontdekken. Het dient vermelding, dat ae Grijpskerkse brandweer zich bijzon der verdienstelijk heeft geweerd, ais men nagaat, dat gewerkt moest wor den mét een spuitwagen uit de twin tiger jaren, met spaken ln de wielen en massieve bandenHet kalf is gelukkig! niet verdronken. En wie weet, gaat de raad de put spoe dig dempen NISSE, 24 mei. De gemeenteraad van Nisse besloot zonder hoofdelijke stemming, doch wel na uitvoerige dis cussie over te gaan tot verbetering van de Wilhelminastraat vanaf het Dorps plein tot voorbij de boerderij van de heer P. C. Vette. De straat wordt ver breed, van nieuwe klinkers voorzien, zal trottoirs krijgen en er zal riolering worden aangelegd. Om het plan te kunnen realiseren zal het noodzake lijk zijn dat de gemeente de beschik king krijgt over diverse strookjes grond, die eigendom zijn van aanlig gende bewoners. De heer J. Nieuwenhuize, arts te 's-Gravenpolder, werd benoemd als lijkschouwer voor de gemeente Nisse. Van de heer M. Dekker werd een stuk tuingrond, liggend voor zijn wo ning, gekocht voor twintig gulden. De heer I. Jansen werd benoemd als bestuurslid van de Centrale werk plaats Bevelanden. Op een vraag van de heer Boonman deelde de voorzitter mede dat de Dia conielaan van een nieuwe teerlaag zal worden voorzien. Voorlopig geen medewerking voor Chr. U.L.O.-school VLISSINGEN, 25 mei. De Vlissingse raadsleden hebben vrij dagmiddag langdurig gediscussiëerd over het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op de aanvrage van het bestuur van de Ver. voor Chr. Uitgebreid Lager Onderwijs voor medewerking aan de bouw van een nieuwe school. De raadsleden verklaarden zich accoord met het voorstel (de aanvrage was niet juist ingediend) maar niet voordat men er ten volle van overtuigd was, dat de bouw van een nieuwe ULO-school té realiseren is. Waarschijnlijk zullen de chr. ULO en de openbare ULO in één groot complex „vernieuwd" wor den, zodat beide scholen de beschikking krijgen over een aula, een gymnastieklokaal en een sportterrein (gemeenschappelijk). Ruimte voor het creëren van dit grote complex is reeds aanwezig. De heer H. van Rooyen (CH) wees op de ongerustheid, welke in zijn frac tie was ontstaan over de voorgestelde weigering, die gebaseerd is op een tweetal formele voorschriften, terwijl onderwijsdeskundigen de mening zijn KRABBENDIJKE, 25 mei. - De Veilingsvereniging „Krabbendijke en Omstreken" hield in het af- mijnlokaal haar jaarlijkse algeme ne ledenvergadering o.l.v. de heer W. C. van der Werff uit Rilland- Bath, die de vergadering met een korte uiteenzetting van het wel en wee over het afgelopen jaar open de. De directeur der Veiling, de heer S. G. Nooteboom, gaf een toelichting op de balans en de exploitatierekening Bij een afschrijving op diverse bezit tingen tot een bedrag van f61.648.56 sluit de exploitatie-rekening met een klein nadelig saldo, t.w. f2057.59. De vergadering besloot deze stukken goed te keuren en het tekort te brengen ten laste van de reserve. Achtereenvolgens gaven de secreta ris, de heer I. Ph. F. van de Plassche, en de directeur een overzicht van de belangrijkste voorvallen van vereni ging en bedrijf in het afgesloten boek jaar. De veilingpercentages voor 1956 werden onveranderd vastgesteld, met dien verstande, dat getracht zal wor den het verpachten van boomgaarden door de leden onaantrekkelijk te ma ken. Bij de bestuursverkiezingen werden de heren M. Dees te Krabbendijke, M. A. van Weele te Waarde en W. C. van der Werff te Rilland-Bath herkozen. De commissie van toezicht werd aan gevuld door de verkiezing van de heer J. P. Kakebeeke te Krabbendijke, in de plaats van de heer J. E. van Gorsel te Tholen, die na drie jaar zitting ge had te hebben niet langer herkiesbaar was. Een belangrijk punt op de agenda betrof nog de invoering van een nieuw veilingreglement. In landelijk verband zijn hiervoor door het Centraal Bu il MIDDELBURG, 25 mei. Dinsdag middag a.s. zal zich voor de economi sche politierechter te Middelburg een viertal directeuren van boterfabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten ver antwoorden. Zij zijn afkomstig uit Hon- tenisse, IJzendijke, Aardenburg en Kloosterzande. Het viertal staat terecht in verband met de levering van grote partijen boter, zulks in verband met de botersmokkel. reau van de Tuinbouwveilingen richt lijnen gegeven en het ontwerp Was bovendien reeds door de veiling met vertegenwoordigers van de handel besproken. Zonder discussie van enige betekenis werd het ontwerp goedge keurd. Bij de rondvraag deed de voorzitter nog enkele mededelingen, o.m. betref fende de samenwerking tussen de Zeeuwse veilingen en inzake de dit jaar voor het sorteren van fruit aan te leggen tarieven. Oost Zuidbevelandse scholie ren legden verkeersexamen af KRABBENDIJKE, 25 mei Hon derd en zestig leerlingen van lagere scholen uit Krabbendijke (3 scholen), Kruiningen (1), Hansweert (1), Ril land-Bath (4) en Waarde (2) hebben vandaag het practisch verkeersexamen afgelegd, dat werd afgenomen door de rijkspolitie onder leiding van de heer J. Borrie te Goes, brigadier van po litie. Vijftien leerlingen moesten wor den afgewezen. toegedaan, dat de aanvrage wel juist is ingediend. Bedoelde nieuwe school strekt ter vervanging van de oude chr. ULO-school, welke te klein is voor het aantal bezoekende leerlingen, waar door het onderwijs in gedrang komt. De heer J. van Wagtendonk (PvdA) had liever gezien, dat men de koppen dichter bij elkaar had gestoken, dan deze aanvrage af te wijzen. De heer H. B. Knoop zei namens de WD-fractie sterk voor nieuwbouw der chr. ULO-school te voelen, terwijl de heer J. Marijs (AR) meende, dat slechts een nieuw complex van scho len oplossing kon brengen in de ver ouderde en te kleine ULO-scholen. WETHOUDER POPPE Wethouder Poppe verklaarde, dat de afwijzing niet in zich houdt het be stuur dwars te zitten, doch te voorko men dat iets verkeerd gaat. „Wij wil len wel, maar dan via de goede weg, welke uiteindelijk de kortste is", zo zei de heer Poppe, die vervolgde met op te merken, dat in het mondelinge overleg met het schoolbestuur veel be treurenswaardige misverstanden zijn ontstaan. Op eenvoudige manier kan men toch aan een nieuwe school ko men, maar dan moet eerst worden on derzocht of uitbreiding van de bestaan de gebouwen mogelijk is en of de kos ten redelijk zijn tegenover nieuwbouw. Het bouwen van een geheel nieuw complex van U.L.O.-scholen werd eveneens reeds in het college overwo gen en met de directeur van gemeente werken werd ten aanzien hiervan reeds overleg gepleegd. s-HEER ABTSKERKE Collecte. De collecte voor Simavi heeft f 14,38 opgebracht. Alle achttien cursisten ontvingen 't diploma GOES, 25 mei. Met het hou den van interessante en orginele referaten heeft vanmiddag een drietal zojuist geslaagde leerlingen van de Fruitteeltvakschool tijdens de eindles in de „Prins van Oran je" te Goes opnieuw gedemon streerd, van welk groot belang de ze opleiding te Wilhelminadorp voor de fruitwereld is. „Wat zegt ons het standpunt van de consument tegenover de bestrijdings middelen?" luidde het onderwerp van de heer W. de Jager uit Kapelle, die adviseerde de angstidee van de klant voor „vergiftigd" fruit te overwinnen 'door vertrouwen te schenken en door goede voorlichting. Zijn cursusgenoot, de heer W. J. Traas uit Biezelinge, sneed een ander punt aan en gaf een knap relaas over „Het ontstaan van de Zeeuwse bodem", waarna de heer L. H. Lindenberg (Wemeldinge) van zijn er varingen en verwachtingen vertelde over „Nieuwe rassen bü de appels en hun betekenis voor de fruitteelt". TWINTIG JAAR. Ir. J. J. van Hennik. de Rijkstum- bouwconsulent voor Zeeland, memo reerde na het openingswoord van de heer J. Kakebeeke te Wolfaartsdijk de geschiedenis van de Fruitteeltvak- GOES, 25 mei. Wij moeten straks welbewust onze keus doen en streven naar het doen doorwerken van de beginselen der reformatie, ook op staatkundig gebied. Het christelijk geloof heeft niet alleen betekenis voor het persoonlijke leven, maar het reikt veel verder. Hetgeen wij belijden, moeten wij ook in het praktische leven tot gelding willen brengen bij het licht van het Woord van God. Tot deze conclusie kwamen Prof. Zijlstra en Mr. Biesheuvel aan het slot van hun toespraken, die zij vanavond voor een zeer talrijk publiek in „De Prins van Oranje" te Goes hielden. Deze verkiezingsbijeenkomst, die was georganiseerd door de A.R. sta- tencentrale Goes, werd geopend door de voorzitter, de heer R. Zuidema. Mr. B. W. Biesheuvel, algemeen secretaris van de christelijke boeren- en tuinders- bond, die als eerste spreker optrad, zei- de het gevoel to hebben dat veel boe ren in de eerste na-oorlogse jaren wel veel waardering hadden voor de ge leide loonpolitiek van minister Mans- holt. Nu het op agrarisch gebied meer gaat knellen, daalt de sympathie voor het gevoerde beleid. Nu gaat men de heer Mansholt zien als eoa socialist en wordt het onderscheidingsvermogen van de A.R.-agrariërs groter. De land bouw deelt namelijk niet in de stijgen de welvaart. De heer Biesheuvel merk te op dat de P.v.d.A. een vertekend beeld geeft van wat de A.R.-partij wil op landbouwgebied. Men beweert dat de A.R.-partij een liberaal stelsel voor staat. Spr. weerlegde dit. De A.R.-partij wil handhaving van de particuliere ondernemingsvorm, doch tegelijk ook aan de overheid een brede ruime taak geven. Mr. Biesheuvel merkte op, dat in wezen achter het beleid van minister Mansholt een socialistische politiek schuilt, die aldus spr. levensgevaarlijk is voor de Nederlandse boer. De grond- politiek, die men voorstaat berust op de gedachte dat de grond in handen van de gemeenschap, d.i. de staat dient te zijn. De boeren, die een eigen be drijf bezitten, worden dan pachter. De heer Biesheuvel merkte aan het slot van zijn betoog op dat minister Mansholt zich op ongepaste wijze tracht schoon te praten op het gebied van het melkbeleid, waarna hij nog de aandacht vestigde op het belang van chr. land- en tuinbouwonderwijs, zo als dat wordt voorgestaan door de chr. partijen. Prof. Zijlstra, lijstaanvoerder van de A.R.-partij bepaalde zijn gehoor voor al bij de principiële vragen. Wat is en wat wil, aldus spr., de A.R.-partij? Zij wil mensen afvaardigen naar de volks vertegenwoordiging, die door een per soonlijk levend geloof gedreven, Gods Woord tot gelding willen brengen op staatkundig terrein. Spr. bestreed de doorbraak en zeide met de begrippen progressief en conservatief, die tegen woordig nogal eens worden gebruikt, geen weg te weten. Prof. Zijlstra ging diverse facetten van de praktische poli tiek na, daarbij telkens weer terug grijpend op de principiële achtergron den. (Zie vervolg pagina 7). school, die in december a.s. twintig jaar zal hebben bestaan. (Zie elders, op deze pagina) De beste drie cursisten, de heren Traas, Lindenberg en A. Th. Vogelaar (Krabbendijke), ontvingen als prijs elk een stuk gereedschap. Alle achttien cursisten mochten uit de hand van de heer B. K. Bartels uit Den Haag, inspecteur bü het Tuin bouwonderwijs, hun diploma in ont vangst nemen, waarbij de heer Bartels voo'ral een woord van dank sprak tot de ouders, die het inzicht hebben ge had hun zoon deze prachtige opleiding te willen meegeven. Ir. Hennik bracht, als directeur van de school, dank aan de heer C. L. de Wiide, die de dagelijkse leiding op zo voortreffelijke wijze heelt gegeven. De heer C. Traas (Biezelinge) sprak als vertegenwoordiger van de ouders zijn erkentelijkheid uit tot de docenten; en een der leerlingen offreerde de heer De Wilde een boekenbon. GESLAAGDEN De gediplomeerden zijn: G. J. Adri- aansens, Lewedorp; T. Beije, Haam stede; A. Blok, Bergen op Zoom; J. L. van Boven, EUewoutsdijk; P. A. Gijs- sel, Wemeldinge; A. C. Hanse, Wisse- kerke; W. de Jager en G. C. Lepoeter, Kapelle; L. H. Linderbergh, Wemel dinge; F. M. Meulenberg, Rilland; Joh. Mol, Krabbendijke; M. Nieuwenhuize, Biezelinge; M. Oudeman, Goes; L. Slabbekoorn, Kloetinge; W. J. Traas, Biezelinge; A. Vleugel, Oudelande; A. Th. Vogelaar, Krabbendijke en H. J. Wondergem, 's-Heer Hendrikskinde ren. Ds. B. N. J. Roskott overleden UTRECHT, 25 mei. In de ouder dom Van 79 jaar overleed te Utrecht ds. B. N. J. Roskott, emeritus-predi kant der Ned. Herv. Kerk. Ds Roskott werd geboren 17 juni 1877. Op 25 ok tober 1908 werd hij in zijn eerste ge beente Oud- en Nieuw-Gastel in het ambt bevestigd. Verder diende dr. Ros kott de gemeenten Piershil (1914 1918), Giessen-Nieuwkerk 1918—1921), Buiksloot (19211925); op 20 decem ber 1925 deed hij intrede in zijn laat ste gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, welke gemeente hij diende tot aan zijn emeritaat. Tijdens zijn eerste ambts periode was ds. Roskott quaestor van de Ring Zwijndrecht der Ned. Herv. Kerk. Na zijn emeritaat vestigde hij zich eerst in Ravenszwaay (Gelder land) en daarna te Utrecht. Ds. M. G. Gerritsen overleden 's-GRAVENHAGE, 23 mei. In de ouderdom van 67 jaar is te Zunderdorp overleden Ds. M. G. Gerritsen, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk, die vele jaren in Amersfoort tal van functies in het geestelijk leven heeft bekleed. De overledene werd op 14 oktober 1888 te JDoetinchem geboren. Hij was achtereen volgens predikant te Gaanderen, Purmer- land, Zunderdorp en Amersfoort. Deze gemeente heeft hij gediend tot zijn enie- ritaat op 1 mei 1954. Ds. Gerritsen, wag voorzitter van de .Ned. Chr. Keisvereni ging.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2