r J Proef nu VERSE pepermunt al DE MAGNEET V. „Werkende jeugd" beschikt over 130 leiders „Patrijzenjacht" (9 juni) trekt grote belangstelling ZEEUWSCH DAGBLAD G. H. van Bergen huishoudster een verpleeghulp of dienstbode vrouwelijke kantoorbediende Kabouters KIENZLE POLSHORLOGE I 19.20 Faam pepermunt luchtdicht cellofaan Faam pepermunt is VERSE pepermunti Donderdag 31 mei a.s. Smaakvol en in een ruime sortering Zowel in Middelburg als in Goes foeshrup Kadervorming eerste noodzaak ooi uni geld De dochter van de opperrechter Scheldebank n.v. had gunstig jaar Attractieve actie van Veilig Verkeer en middenstand van Colijnsplaaat Vrijdag 25 mei 1956 pagina Met dankbaarheid geven w(] kennis van de geboorte van onze zoon en broertje JACOBUS ABRAHAM (Jackie). M. JANSE. J. JANSE-BOOGERT. BETTY. Kaleden B.C., Canada. Tandarts - Middelburg, zaterdag 26 mei GEEN PRAKTIJK Juffrouw, aan als G.G., biedt zich bij Heer alleen of in klein gezin. Liefst Goes of om geving. Br. No. A 4665, Bur. van dit blad te Goes. In bejaardentehuis „Rust oord" te Colijnsplaat wordt gevraagd, direct of zo spoe dig mogelijk, (intern). Salaris ƒ25.per week. Goede regeling van vrije dagen en vakantie. Sollicitaties te richten aan „Rustoord" te Colijnsplaat. Landbouwkundig ingenieur bij de Cultuurtechnische dienst zoekt tegen 1 juni a.s. gemeubileerde/ ongemeubileerde kamers voor zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en kind. Liefst in Goes of directe omgeving. Brieven te rich ten aan Ir. C. BIJKERK, Riouwstraat 181, 's-Graven- hage. NIEUW! Een pak VéGé- spritsjes van 57 voor 45 ct. bij 250 gr. VéGé-Goudmerk- koffie. Bovendien 10 kor ting in gratis geldzegels! Alleen bij VéGé! Gevraagd voor zo spoedig mogelijk met enige kennis van boek houden. Fa DEN HOLLANDER STEUTEL, Dam 2, Middel burg. De receptie van Zr. W. C. BRASSER op 26 mei a.s. te Souburg wordt gehouden van 34.30 uur. Culturele instelling zoekt in Middelburg als ruimte voor zeer rustig kantoor, onmid dellijk, 1 of 2 (grote) kamers, gelijkvloers. Br. no. 587 Bur. P.Z.C., Middelburg TE KOOP: 2 DEUREN (mennetjes), Noordweg 40, Serooskerke (W.). Drie DUITSE HERDERS, koopje. Vlissingsestraat 46, Middelburg. 1 jaar schriftelijke garantie Bestel per omgaande. D. Lievense, Horloger, Goes TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen SLACHTKIPPEN. - A. C. DE KONING, Wouwseweg, Ber gen op Zoom, tel. 1409 of stuur briefkaart. PERSONEEL: Gevraagd een MEISJE voor de morgen, nu, of later. Adres: Dam 26, Middelburg. 'Nu houdt het cellofaan al die frisse tinteling vasttot op Uw tong! Mmmdat pepermunt zó lekker kan zijn! Alsof U ze in de fabriek bent gaan kopen! - zó fris, zó vers! Dat moet U nu eens proeven! Fris, tintelend, zuiver, vers! Haal mórgen eens zo'n rol verse Faam pepermunt en ontdek zélf hoe nieuw - hoe ènders - hoe veel en veel lekkerder! mèt de handige trekstrip Als eerste en enige in Nederland brengt Faam U pepermunt in luchtdicht cellofaan, met de handige trekstrip. Vèrse pepermunt! Nu kan er geen snüifje van de geurige pepermuntolie meer vervliegen. Gevraagd een JONGEN, leeftijd 1618 jaar voor bode- bedrijf. Wed. E. STURM-VOL- MER, Vrouwenpolder. Het consultatiebureau voor zuigelingen op 't Zand wordt gehouden in de kantine van het Veilingsgebouw, Evertsenstraat 11, Middelburg. Zuigelingen van 14.3015.30 uur. Kleuters van 15.3016 uur. DIVERSEN: Jongens en meisjes, die POSTZEGELS verzamelen, worden verzocht hun adres op te geven onder no. A 4667 bu reau van dit blad te Goes. DAMES PYAMA'S kosten maar f6,75. Keurige Heren Pyama's voor f7,98 bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstr. Goes. De mooiste Hollandia ON DERJURKEN het leukste Hol landia Ondergoed bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstr. Goes. Prachtige NYLON Onder jurken met onder en boven kantstrook f7.95 bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstr. Goes. Voor sportieve Heren het bekende A One sport Onder goed f 1.98 bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat Goes. Hoe kan het, 2-persoons LAKENS 180 breed f4,98 na tuurlijk bij DE GOEDKOPE SIMON Klokstraat Goes. ZONNIGE KLEDING ..«pcc i. 7nnen KLOKSTRAAT 9 GOES MIDDELBURG IANGE-N00RDSTRAAT 10-12 Na het scheren De grote stick die élke man élke morgen dat pittige goed- geschoren gevoel geeft. Ook na electrisch scheren! Cursus op de Talmahoeve (Van onze -redacteur) OUD-MILLINGEN, 22 mei. Jeugdleiders uit het gehele land van de door het C.N.V. opgerichte Chr. Sociale Jeugdorganisatie „Werkende Jeugd" waren in de afgelopen week bijeen in de Talma hoeve te Oud-Millingen. Zoals bekend werd „Werkende Jeugd" in oktober 1955 opgericht als zelfstandige voortzetting van het reeds bestaande jeugdwerk van het C.N.V. Het doel van de organisatie wordt in de statuten omschreven als volgt: „Medewerken aan de vorming van de jeugd met name voor de vervulling van haar chris- telijk-sociale roeping in de wereld". Het is een „open" organisatie, waarvan ook jongeren lid kunnen worden, die geen lid zijn van de chr. vakbeweging. Grot* (lazen pot f 2.- Opduwbare houder f 1.40 Luxe koker f 2.2S niet weg aan advertenties in alle mogelijke blaadjes en programma's Adverteer uitsluitend in Uw DagklnJ Men wil trachten in deze organisatie vooral de ongeorganiseerde jeugd op te vangen, die niet meer mee doet in de bestaande jeugdbeweging. Door de maatschappelijke ontwikkeling, met name door de industrialisatie en de vertechnisering van het leven, wordt het werkende volk bedreigd door een massificatieproces. „Werkende Jeugd" wil deze ontwikkeling bij de generatie van morgen tegengaan. Tot algemeen jeugdwerkleider werd destijds aangesteld de heer I. Kandel, die op „De Horst" een wika-opleiding kreeg, die speciaal op het werk onder de jeugd gericht was. Hij is begonnen met een inventarisatie van het be staande jeugdwerk van het - C.N.V. Deze van de plaatselijke chr. besturen bonden uitgaande jeugdclubs werden afdelingen van de nieuwe organisatie. Al spoedig bleek hem, dat kadervor ming een eerste noodzaak was om het werk nieuw leven in te blazen. De heer Kandel, die ons het bo venstaande mededeelde, organiseer de een eerste jeugdleiderscursus te Rotterdam en in de afgelopen week werd dan een tweede cursus gehou den in het C.N.V.-vacantieoord Tal- ma-hoeve. Deze conferentie was ge heel opgezet met het doel de leiders met een nieuwe wijze van aanpak voor het jeugdwerk bekend te ma ken. AANPAK De opening was een spel, dat zich bijzonder voor onderlinge kennisma king leende. De cursus gaf de leiders informatie over de hedendaagse maat schappelijke problemen als achter grond voor hun werk en leerde hun te vens hoe het werk onder een moeilijk grijpbare jeugd moet worden aange pakt. Drs. C. F. Wiersinga uit Groningen Feuilleton 11D Hij ging snel voorwaarts, over heu vels en door dalen, door greppels en over sloten, steeds noordwaarts aan houdend. „Laat hen zoeken, ha, laat hen ijve rig zoeken", riep hij eindelijk. „Zij zul len hem niet vinden. Neen, zij zullen hem niet vinden. God zal zijn gezalfde beschermen." „Zoudt gij mij niet eens willen zeg gen hoe ge wist waar ik was?" zei Trelawney. „Buiten Taunton verliet ik u. Hoe is 't mogelijk, dat ik u vier en twintig uur later te Bastingstoke aan tref". De oude man bleef zwijgen. Hij stapte maar snel voert en Trelawney, ofschoon jong en vlug, had moeite om hem bij te blijven. „Weet ge ook", ging hij voort, „wie de jonge vrouw was, die gisteravond n dat rijtuig zat?" „Wat rijtuig?" ,,'t Rijtuig dat buiten Taunton op iij wachtte." .Wat doet dat er toej" riep de oude man. „Kan de Here niet zelfs zijn vij- van mannen en vrouwen minder zeld- anden gebruiken, om Zijn wil te doen? Laten we ons dan verheugen in onze vrijheid. Laat ons dan ook luisteren naar de stem van de Allerhoogste en trachten Hem te gehoorzamen." Telkens weer trachtte Trelawney in lichtingen van de oude man te verkrij gen. Hij wilde echter niet vertellen, vanwaar hij kwam, noch waarheen hij ging. Nu en dan, als de maan van tus sen de donkere wolken uitschoot, hief hij zijn handen ten hemel en sprak over de oordelen Gods, die gewisselijk over de Koning en diens onrechtvaar dige rechter zouden komen; maar geen woord sprak hij over zijn plannen of over iets, dat Benedictus zo gaarne wilde weten. En toch stelde de jonge man ver trouwen in hem. Wie en wat hij ook mocht zijn, hij haatte de Koning en bracht hem de vrijheid. Daarenboven als hij er niet geweest was, zou de jonge Cornishman niet geweten heb ben, wat hij moest doen. Hij kende het land niet en was er zeker van dat ser geant Binks alle pogingen in het werk zou stellen, om hem weer gevangen te nemen. Na verscheidene uren gelopen te hebben, zag Benedictus, dat zij dicht bij een stad waren. Zij gingen door een laag-liggend land, zodat zij niet ver vooruit konden zien; toch werden de huizen talrijker en de voetstappen zaam. „Waar zijn wij?" „Dit is een stad, waar de Heer Zijn machtige arm getoond heeft. Hier werd een slag gewonnen en ook weer verloren. Maar de legerscharen des Heren behaalden eindelijk de overwin ning. Hier worden, in weerwil van de boze tijden, nog vele getrouwen ge vonden". „Ha, hier staat een kasteel en daar stroomt een rivier. Ik ben hier al eens vroeger geweest. Dit is Reading' „Ja". „Maar de stad is vol soldaten des Konings", fluisterde Benedictus. „Toch leidt de Heer u hierheen". Zonder een woord 'meer te spreken ging hij hem voor naar een groot huis, dat bij de buitenmuur van het kasteel van Reading stond. Hij liep door de tuin als iemand, die de weg wist; en tenslotte een overwelfde doorgang be reikend, zocht hij naar de klopper als iemand, die wist wat hij deed. Enigszins ruw hield Trelawney de arm van de oude man terug. „Gij brengt mij in gevaar", riep hij uit. „Ik ben u gevolgd, omdat ik op u vertrouwde, maar nu zult ge mij zeggen, waarom gij mij hierheen ge bracht hebt en wat uw bedoeling is". „Zo waarlijk de Heer leeft en mijn ziel leeft", riep de oude man uit, „ik ben uw vriend en leid u tot de vrij heid. Vrees niet, antwoord vrijmoedig en alles zal terecht komen." Hij sprak zo opgewonden, dat Tre lawney hem, in weerwil van zichzelf, vertrouwde. Hij hoorde de luide klank van een bel binnen in het huis en even later klonken naderende voetstappen. De deur werd geopend en een bediende zag hen verwonderd aan. Peter overhandigde hem een blad perkament en zeide: „Voor hem, die de mijter draagt, ja, voor hem, die het Woord Gods stoutmoedig verkondigt. De opperherder is hier, nietwaar?" De bediende verliet hen met een angstige blik in zijn ogen, doch kwam snel terug. „Wilt ge mij maar volgen?" sprak hij. Trelawney volgde zijn makker als een slaapwandelaar. Alles was hem vreemd, maar zijn avontuurlijke geest behaalde de overwinning. Hij wilde gaarne weten, waarheen Peter hem geleid had. Spoedig daarop werden zij in een grote, lage kamer gebracht. Langs de ene muur stonden planken vol folian ten en er waren ook andere tekens, waaruit bleek, dat deze kamer voor bibliotheek diende. Bovendien waren de wanden behangen met wapens en oorlogs-tropheën. (Wordt vervolgd) zette in grote lijnen de maatschappe lijke ontwikkeling van de middel eeuwen tot heden uiteen. De heer J. H. J. Colijn behandelde de economische en de heer A. Borstlap de sociale ont wikkeling. De heer P. Tjeerdsma gaf een goede schets van de situatie der arbeidersjeugd in deze tijd en de heer M. Ruppert sprak over de chr. vakbe weging en de sociale vraagstukken van vandaag. Flanelbord en het gebruik van bepaalde discussie-methoden ga ven de deelnemers meteen een indruk, hoe een onderwerp in een club aan de orde gesteld kan worden. Er werden echter ook allerlei spelen beoefend on der de deskundige leiding van de heer N. Vlot, directeur van de Stichting Sport en Spel, terwijl ook zang vele malen op het programma voorkwam. Als er voldoende kader is gevormd wil men beginnen met de uitbouw van deze jeugdorganisatie, die thans nog slechts 45 plaatselijke afdelingen van 20 tot 200 leden elk telt, doch die reeds over 130 jeugdleiders beschikt. ZIERIKZEE, 22 mei. De gang van zaken bij de Scheldebank N.V. heeft zich blijkens het zojuist .ver schenen jaarversla; ook in 1955 gunstig ontwikkeld. De aan de ban ken toevertrouwde gelden zijn op nieuw gestegen, terwijl anderzijds de wederopbouw van Schouwen-Duive- land een grotere credietuitzetting noodzakelijk maakte. Ter gedeeltelijke belegging van de overtollige middelen werd f 800.000 in Nederlandse schat kistbiljetten belegd gehouden. Als ge volg van één en ander zijn de intrest baten wederom gestegen, in verband waarmee het wenselijk werd geacht een bedrag van f 17.500 te bestemmen ten bate van de voor het personeel ge sloten pensioenverzekeringen, waar door een jaarlijks terugkerende be sparing werd verkregen. Blijkens de jaarstukken bedraagt de in 1955 behaalde nettowinst f78.942.50, waarvan f5741.48 voor re kening van de spaarbank en toe te voegen aan de reserve. Voorgesteld wordt van het winstbedrag van f73.201.02, vermeerderd met het on verdeeld saldo van het vorige jaar (f960.36), een bedrag van f28.431.60 te reserveren voor vennootschapsbe lasting en van de dan nog resterende winst 10 procent dividend of f 20.000 en aan statutaire tantièmes f7771.23 uit te keren. Voorts wordt voorgesteld de statutaire reserve met f 17.500 te overgaat op nieuwe rekening. De eind cijfers van de balans zijn f 3.956.139.92, die van de winst- en verliesrekening f 155.869.55. Het succes van de uitgifte van de eerste serie klantenobligaties heeft de directie van Albert Heyn doen beslui ten over te gaan tot de uitgifte van een tweede serie thans tot een bedrag van vijf miljoen gulden. GOES, 22 mei. Het grote wielerevenement op Noord-Beveland, de „Patrijzenjacht", die op 9 juni in Colijnsplaat wordt verreden, heeft de gehele Noordbevelandse bevolking reeds in zijn greep. Ook op de omliggende eilanden bestaat voor dit wielerfestijn grote be langstelling. Van de zijde der diverse clubs en renners is de belang stelling niet minder gering. Het is thans zeker, dat er een inter- clubrit wordt verreden tussen de wie lerclubs D.T.S. uit Zaandam, A.S.C. Olympia uit Amsterdam (organisator van de Toer door Nederland) en de organiserende Zeeuwse ren- en toer club „Theo Middelkamp". De gemeente Kortgene, die de grootst mogelijke medewerking heeft toegezegd, heeft voor genoemde inter- clubrit een wisselbeker beschikbaar ge steld. De deelnemende verenigingen ontvangen tevens een herinnerings penning. Aan de winnaar van het individueel klassement wordt evenals vorig jaar de patrijzentrui (groen-geel) uitge reikt. Vele favorieten uit geheel ons land verschijnen aan de start. De volledige Beverw(jhse school van dr. Rol'ink geeft o.a. acte de presence, t.w. Jan Groot, Ab Geldermans, Dirk de Ruyter en Ooen Niesten. Voor Olympia start o.a. Frans Mahn, die vorig jaar werd uitgezonden naar de wereldkampioenschappen sprint. D.T.S. lanceert de comingman Oud- kerk. Verder noemen we van de deel nemers Arie van Houwelingen, Van Selm en Paymans. Van de Zeeuweh noemen we aller eerst de 10-mansploeg van „Theo Middelkamp" met o.a. Theo van Wijchen (drager van de leiderstrui uit de recente Pijl van het Zuiden), Jaap Huissoon, Bram van Sluys en de clubkampioen Kees v. d. Zande. Voorts onze Zeeuwse comingman Piet Rentmeester, Oosthoek, Duin- kerke en De Poorter. Tot dusver zijn 100 aanvragen voor deze individuele wedstrijd binnenge komen. Evenals vorig jaar wordt er vooraf weer een wedstrijd op gewone fiet sen verreden onder de naam „Mug- gentoer". 'Een novum, dat aan (lit wielerfestijn is gekoppeld, betreft een actie uitgaan de van de veilig verkeer actie. De lan delijke organisatie organiseert voor het eerst in Nederland een attractieve actie in samenwerking met de plaatselijke middens tandsverenigmg. In de daarvoor in aanmerking ko mende winkels worden maquettes met verkeerssituaties opgesteld. De actie culmineert op de dag van de „Patrij zenjacht", op welke dag een speciale geluidswagen van veilig verkeer des avonds een openluchtfilm vertoont. De 120 km die de renners voor de boeg hebben zijn een krachttoer, maar niet minder is de gehele organisatie en daarom mag wel eens een pluim op de hoed worden gestoken van de Colijnsplaatse middenstandsvereniging, die kosten noch moeiten spaart om van de Patrijzenjacht een klinkend succes te maken in samenwerking met „Theo Middelkamp"!

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4