Bussen van Stoomtram Walcheren legden in het afgelopen jaar 1.713.130 km af We gaan weer tippelen... DDD Zal boerenschuurworden herbouwd in openluchtmuseum? Hollandse kleermaker als colporteur voor (Belgische) loterij Rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Ritthem Teruggang aantal vervoerde passagiers; dividend-uitkering van zes procent Schore vraagt de aandacht Hei dialectonderzoek in Zeeland Nog geen officieel contact Rilland gaat nieuwe Geref. kerk bouwen Onbekommerd als de eendjes Wissekerkenaar kreeg Kon. onderscheiding Spiegel op trekker mocht niet ontbreken Mogelijkheid stichting badhuis wordt nagegaan Geen nieuwe chr. uloschool ie Vlissingen Veekeuring Vrouwenpolder Zuidwester II kampioen volleybal 2e klasse A Donderdag 24 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Resuliaien bevredigendringlijn-frequenlie opgevoerd Ingezonden Mededeling (adv.) MIDDELBURG, 23 mei. Ondanks een teruggang in het aantal vervoerde passagiers ten opzichte van 1954 is het resultaat over 1955 voor de N.V. Stoomtram Walcheren bevredigend. Het jaarverslag aan de aandeelhouders zegt hierover, dat dit is te danken aan de op 1 februari ingevoerde tariefsverhoging en de wederom gestegen op brengsten van het toerwagenvervoer. Door de Commissie Vergunningen Personenvervoer werd de N.V. een vergunning verleend voor de uitvoering van toerwagenritten en ongeregeld vervoer met tien motorrijtuigen. Hierdoor werd een einde gemaakt aan de onzekere toestand, welke sinds jaren op dit punt bestond. Op 2 oktober 1955 werd een uitge breide dienstregeling ingevoerd op de ringlijn Walcheren, zo vervolgt het jaarverslag. Deze verhoging van de frequentie het aantal ritten in bei de richtingen werd van 10 op 16 ge bracht zal bij wijze van proef ge durende een vol jaar worden aange houden. Een direct gevolg is geweest, dat personeel en wagenpark moesten uit gebreid worden. Gedurende de drie maanden in 1955, waarover thans ge gevens bekend zijn, is het aantal pas sagiers gestegen met 14 pet., de op brengsten met 23 pet. en de kosten met 49 pet. Gedurende het verslagjaar kwa men wachthuisjes gereed in de ge meenten Domburg, Oostkapelle, St. Laurens (4 stuks) en Vlissingen. Plannen voor de bouw van wachtge- legenheden bestaan nog in de ge meenten Aagtekerke, Arnemuiden, Oostkapelle en Vlissingen. In verband met de invoering van een frequentere dienstregeling op de ringlijn Walcheren moest de perso neelssterkte worden uitgebreid; in het algemeen kan met voldoening worden teruggezien op de door het personeel geleverde prestaties. WAGENPARK In 1955 vonden geen wijzigingen plaats in de samenstelling van het wa- Senpark. Door de dertig bussen werd totaal een afstand van 1.713.130 km afgelegd, hetgeen 57.104 km per bus is. In 1954 was dit getal 54.490. Ingezonden Mededeling (adv.) Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De leuk bedaart, de ziekte kiemen worden gedood. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - BALSEM ZEEP Raad Kapelle KAPELLE, 23 mei. De afgevaai digde van Schore, de heer C. Goud vroeg Li de rondvraag van de laatste raadsvergadering om politie en lan taarns voor zijn dorp. Hij had gezien, dat langs de nieuwe uitvalsweg de lantaarns staan als lu cifers in een doosje, maar op Schore staan ze zeer sporadisch. De voorzit ter zette uiteen, dat de lantaarns langs de uitvalsweg dicht bij elkaar moeten staan. Aan de verlichting van Schore zal aandacht worden geschonken. Ten aEuizien van de politie zei de heer Goud dat, die er genoeg is, maar dat het verkeerd is, dat er op Schore geen politiewoning is, die staat te Krui- ningen. Ook vroeg de heer Goud op nieuw de aandacht voor het dempen van de sloten in de Steenweg te Scho re en hierbij werd hij gesteund door de heer De Jager (A.R.). Mevr. Beenakker (Arb.) wees op de duisternis in de Abdijstraat, nu de oude lantaarns zijn verdwenen en de nieuwe nog niet branden. Zij was reeds een keer in een hoop zand ge vallen. Verblijdend voor haar en voor alle bewoners van deze straat was de mededeling, dat een begin wordt ge maakt met de aansluiting van de lan taarns. De rondvraag eindigde met de ver blijdende mededeling op een vraag van de heer Van Wel (C.H.), dat er vijf toewijzingen binnen zijn voor het bouwen van een woning door parti culieren. Ook de aanvragen voor de normale premiebouw zijn binnen, zo dat er weer gebouwd karf worden in de gemeente. Als blijk van waardering voor het vele, dat Kapelle tijdens de ramp dagen van 1953 deed voor Kruiningen, heeft het gemeentebestuur van laatst genoemde plaats aan Kapelle een fraai wandbord aangeboden. Een aan denken dat door Kapelle zeer op prijs werd gesteld, aldus burgemeester van ..uylekom in de raadsvergadering. Er werd een bestelling geplaatst voor de levering van vier nieuwe autobussen. De aflevering zal dit jaar plaatsvinden. De vergadering van aandeelhouders hechtte er haar goedkeuring aan, dat uit de winst over het afgelopen boek jaar ad f 48.807,59, vermeerderd met het onverdeelde winstsaldo per 31 dec. 1954 ad f 120,73, totaal f 48.928,32 dus, een dividend zal worden uitgekeerd van 6 pet., waarmee een bedrag van f 30.000,-* gemoeid zal zijn. Tevens werd besloten een bedrag van f 12.000 uit deze winst te reserveren voor bij zondere doeleinden, f 6000,- werd toe gevoegd aan de „algemene- reserve' het restant werd overgebracht naar dé nieuwe rekening. BENOEMINGEN Tot commissaris werd herbenoemd mr. dr. R. W. Graaf van Lynden. Tot leden van de financiële commissie werden de heren J. C. Blaupot ten Ca- te, B. A. Hesselink en mr. P. Loeff benoemd. Tot hun plaatsvervangers werden gekozen de heren E. M. Al berts, jhr. ir. H. L. Bogaert en mr. M. Tydeman. Zaterdagmiddag bijeenkomst te Middelburg MIDDELBURG, 23 mei. Zater dagmiddag a.s. zal in Restaurant „Suisse" een ook voor belangstellenden toegankelijke bijeenkomst worden be legd, waar mej. dr. H. C. M. Ghijsen en dr. P. J. Meertens zullen spreken over het dialectonderzoek in Zeeland. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door de centrale commissie voor on derzoek van het Nederlandse volks eigen te Amsterdam in samenwer king met de Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek. Laatste buitenplaats van Goes verdwijnt GOES, 24 mei. Het moet allerminst onwaarschijnlijk worden geacht dat de dagen van de laatste buitenplaats in de gemeente Goes weldra geteld zullen zijn. De voortgaande bebouwing zal, naar mag worden verwacht, ook binnenkort zijn tol eisen van de buitenplaats van de familie Kakébeéke in de Voorstad. De gebroeders Kakebeeke trachten zich reeds te verzoenen met de gedachte dat over enkele jaren op de plaats, waar nu de woning en de schuur staan, woning blokken zullen zijn verrezen. Geruchten doen- de ronde, dat de schuur (langgeveltype) weliswaar zal worden afgebroken, doch toch behou den zal blijven. Uitgave: Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg. Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen. J. S. Hoek, Middelburg, J. Hommes, Nieuw- dorp. J. Hnijssen, Terneuzen. Ds. J. Karelse, Goes. Ds. J. Kwast, Vlissingen. J. Laport, Goes. 3. Lodder, Vlissingen. J. Moll, Vlis singen. K. C, van Spronsen, Goes. A. H. S. Stemerding, Souburg. R, 'uidema, Goes. De buitenplaats van de familie Ka kebeeke werd in 1795 gesticht. Toen verrezen onder de rook van de stad Goes temidden van vruchtbare akkers weilanden en boomgaarden een villa, een woonhuis voor een eerste knecht en e-n schuur. Van generatie op gene ratie bleef het buitengoed in het be zit van de familie Kakabeeke, waar van verschillende leden belangrijke functies hebben vervuld in de Goese gemeenschap. Vijf geslachten hebben, zo vertelde ons gisteren de heer F. Ka kebeeke, op dit buitengoed gewoond. Tot voor de laatste wereldoorlog werd het herenhuis door de familie be woond, terwijl de eerste knecht in het speciaal voor hem gebouwde huis was ondergebracht. De oorlog bracht hier in wijziging. De Duitsers vorderden namelijk de villa en na 1945 werd hierin eerst de vereniging „Kinder- zorg" te Middelburg en later de B.L.O. school gevestigd. De gebroeders Kake beeke gingen in het huis van de eerste knecht wonen. In de loop der laatste jaren is door de uitbreiding van de woonwijken van Goes voortdurend aan de gronden van het bedrijf van de gebroeders Kake beeke, dat oorspronkelijk 150 gemeten groot was, geknabbeld. De stad heeft een groot gedeelte van het bedrijf reeds opgeslokt en momen teel wordt een greep gedaan naar de bedrijfsgebouwen, het erf en enkele daaromheen liggende percelen. Onteigening Naar wij vernemen is op het ogen blik een onteigeningsprocedure aan de gang, waarbij de gemeente Goes tracht bedrijfspanden, erf en enkele weilan den in bezit te krijgen. De gebroeders Kakebeeke hebben zich o.a. verzekerd van de bijstand van het Landbouw schap. Men moet wel ernstig rekening hou den met de mogelijkheid dat de ge meente Goes deze onteigeningsproce dure zal winnen. Het is eigenlijk wel zeker dat onteigening zal plaats vin den, waarbij het bedrag der vergoe ding dan nog een kwestie is, die moet worden geregeld. Naar wij vernemen zullen, indien onteigening plaatsvindt, niet alleen de woning en de schuur worden afgebro ken, maar zal dat ook het geval zijn met het herenhuis. Naar openluchtmuseum? De laatste dagen hebben in Goes ge ruchten de ronde gedaan over ver plaatsing van de boerderij en schuur naar het openluchtmuseum te Arn hem. Naar ons echter bij informatie is gebleken staat een dergelijke ver plaatsing nog allerminst vast. De gang van zaken is zo, dat, vindt onteigening plaats, de bedrijfspan den in het bezit komen van de ge meente Goes. Het openluchtmuseum zou derhalve met het gemeentebe stuur van Goes in relatie moeten treden, wil men de schuur op het terrein van het museum herbouwen. Van de zijde van het openluchtmu seum heeft men wel te kennen gege ven belangstelling te hebben voor een Zeeuwse boerderij van het langgevel type, doch er zijn geen besprekingen geopend over de aankoop van de schuur van de gebroeders Kakebeeke. Wel heeft een deskundige van het openluchtmuseum een bezoek gebracht aan de boerderij in de Voorstad. Of de directie van het museum met het ge meentebestuur van Goes in relatie zal treden, moet echter nog worden afge wacht. Officieel contact zal zeker niet plaats vinden voor de onteigeningspro cedure achter de rug is. GOES, 24 mei. Naar wij van welingelichte zijde vernemen, heeft de kerkeraad van de Gere formeerde Kerk te Rilland in be ginsel besloten tot de bouw van een nieuwe kerk. Hiervoor heeft men reeds een geschikt perceel grond gevonden, in het centrum van het dorp. Deze bouw, waar voor architect P. 't Hooft een schetsontwerp maakt, is mogelijk geworden door financiële bijstand van de deputaten B.W.C. en het Nationaal Rampenfonds. De zorgen van U afschudden, zoals de eendjes het water van hun veren neen, dat is niet mogelijk. Maar wèl kunt U Uw vermoeide zenuwen tot rust brengen en bestand maken tegen inspanning en beslom meringen met s^natog^ Wr het zenuwsterkend tonicum q WISSEKERKE, 23 mei Tijdens een vanavond in hotel „De Kroon" gehouden bijeenkomst heeft burge meester Van Halst de heer G. C. Breas de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld in verband met het feit, dat hij 50 jaar werkzaam is geweest op het bedrijf van de aannemer R. Slo- tema. Deze bijeenkomst werd door de heer Slotema geopend. Hij schetste de werkzaamheden van de jubilaris, die in 1906 op 15 jarige leeftijd als leer jongen in het bedrijf van zijn voor ganger, de heer Van Hee, te werk ge steld werd. De heer Slotema zei ver der zijn dank niet onder woorden te kunnen brengen maar uitte zijn dank baarheid door zijn dochtertjes de ju bilaris een grote bloemenmand en een enveloppe met inhoud aan te bieden. Namens het personeel sprak de heer M. Verburg, die de heer Breas een electrisch scheerapparaat aanboood. NIEUWE PASTORIE VOOR NIEUWE PREDIKANT WAARDE, 23 mei. Ds. Huizing, Ned. Herv. predikant te Dreischor, hoopt op zondag 24 juni a.s. te Waar de zijn intrede té doen. Ter zijner tijd zal de nieuwe predikant de be schikking krijgen over een nieuwe moderne pastorie, welke ter vervan ging van de oude bestaande zal wor den gebouwd met steun van het ram penfonds. Binnenkort zal de aanbe steding plaatsvinden. Hij „wist niet beter' MIDDELBURG, 23 mei. Hoe wel de 61-j. J. B. uit 's-Heeren- hoek van zijn stiel kleermaker is, heeft hij het eens in de loterij branche geprobeerd. Of hij aan de loten van de Belgische koloniale loterij geluk heeft beleefd, is niet bekend, evenmin of "zijn handeltje, na de boete van f 75 (subs 15 d.), die de kantonrechter, mr. A. C. van Epenhuijsen, hem oplegde, nog een batig saldo vertoont. B. handelde in strijd met het devie- zenbesluit, (hiervoor legde de Ned. Bank hem een boete van f 10 op) en de loterijwet. B. zou de loten, die jn België een goede zeven gulden kosten, voor f 9 hebben ingekocht en voor f 10 hebben verkocht. De zaak kwam aan het rollen via een bedriegelijke adver tentie in een dagblad. B. werd dus tenlaste gelegd de loten op verschillende tijdstippen te hebben verkocht, ,,'k Wist niet beter of het mocht", was zijn eenvoudig verweer, „d'er bin duizenden, die 't doen in 't land." Verdachte is te ver gegaan, door er een geregelde zaak van te maken, zo vond de ambtenaar van het O.M., mr. F. M. Schenkenberg van Mierop, die een boete van f 100 subs. 20 d. en ver beurdverklaring van een aantal inbe- slaggenomen loten eiste. Nadat de kantonrechter B. er nog eens op had gewezen, dat de loten bier te lande beslist niet verkocht mogen worden, veroordeelde hij B. tot f75.subs. 15 d. en de verbeurdverklaring. ZONDER SPIEGEL. „Zat er soms wel een spiegel aan, dat U hier komt?" was de vraag, die de kantonrechter de 39-j. J. A. L. uit Oostkapelle stelde. L. kreeg n.l. een bekeuring, omdat zijn tractor, waar achter twee aanhangwagens bungel den, niet was voorzien van een spie gel. „Ze hebben nooit gezegd: L. doe er eens een spiegel op!" was het weerwoord van verdachte, die daar na toonde hoe het hem, op de trac tor gezeten, beschoren is de gedra gingen van het achteropkomend ver keer tot in de details te volgen. De ambtenaar vroeg f25 subs 5 d. ,,'t Verkeer van nu is geen gemoede lijke geschiedenis", vermaande de kan tonrechter L. De laatste vond de f 25 evenwel te hoog. „Ik ben niet onwil lig, ik doe er een spiegel op." De boete Opdracht aan centrale dienst RITTHEM, 23 mei. De gemeenteraad heeft besloten de cen trale dienst voor bouw- en woningtoezicht opdracht te geven een plan voor riolering en voor de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie te vervaardigen. Ged. Staten zullen bij verwezenlijking van het plan vermoedelijk de verplichting opleggen, dat ieder aan- sluitbaar perceel per jaar f 15 aan rioolbelasting zal dienen te be talen. De verbetering van het straatdek van de Zuidwateringstraat van het slachthuis tot het gemeentehuis zal worden opgeschort, tot dat het rioleringsplan zal worden uitgevoerd. Doordat de laatste jaren vele woningen in de bebouwde kom zijn gebouwd, die nen maatregelen te worden getroffen, dat de riolering verder wordt voltooid en dat een zuiveringsinstallatie wordt gebouwd. Die installatie is gedacht op het terrein van de volkstuinen achter de begraaf plaats. SINT PHILIPSLAND Ongeval. Doordat de duozitting op de bromfiets van de heer J. Quist brak, kwam de duorijder,'de heer J. Reijngoudt, te vallen. Hij werd zo ernstig aan het geb laat gewond, dat overbrenging naar het ziekennuis noodzakelijk was. Noteer alvast de datum zaterdag 2 juni a.s. 01 oJc dit jaar organiseert het „Zeeuwsch Dagblad" weer een grote wandeltocht. De vijfde nog al liefst. Het wordt dus een lustrum- tocht, waarvoor nu reeds grote belangstelling bestaat. Voor het eerst zal ook een tocht worden ingelast van 40 km. U kunt dus deel nemen aan de 10, 15, 25 of 40 km, Als datum hebben wê vastgesteld zaterdag 2 juni a.s. De start zal wederom plaatsvinden bij het „Schuttershof" te Goes. INSCHRIJFFORMULIER: Hiermede verzoeken wij U mij/groep te noteren: Naam: Plaats: Adres: als deelnemer aan de wandeltocht. Ik doe mee aan de km-tocht. Voor individuele deelnemers: het verschuldigde inschrijfgeld ad is per postwissel voldaan. Voor groepen: de groep telt leden, waarvoor is verschuldigd maal is Het verschuldigde bedrag is per postwissel voldaan. Als leider (leidster) treedt op Doorhalen wat niet van toepassing is. Het inschrijfgeld is als volgt: jongeren tot en met 15 jaar: 0,75; 16 jaar en ouder: 1,25. Leden N.W.B. genieten 50 cent reductie. De raad besloot ook ƒ25,bij te dra gen in het op te richten Zeeuws Studie fonds. Een ander besluit was de woning, bewoond door de commandant van de rijkspolitie, aan te kopen voor 15.000, Wethouder Cevaal verklaarde, dat het hier geen algemeen belang geldt en het dus niet noodzakelijk was het huis te kopen. Hij vond het ook jammer, dat de bijbehorende schuur door de inspecteur van het lager onderwijs niet is goedge keurd voor het geven van gymnastiek onderwijs. De heer Jac. Osté zou gaarne zien na gegaan, of bouw van een badhuis moge lijk is, waarop burgemeester P. Daniëlse zei bij andere gemeenten te zullen infor meren naar de tarieven en onder de be volking een enquete te zullen instellen naar de wenselijkheid van een badhuis. IJSBAAN? De heer Joh. Cevaal uitte zijn ergernis over de wijze, waarop sommige inwoners puin en afval op de gemeentelijke vuil nisbelt neerwerpen. Hiertegen dient te worden opgetreden. Het college van b. en w. heeft een onderzoek ingesteld naar de aanleg van een moderne Ijsbaan op het terrein naast de spuiboezem. Dit terrein is aan drie zijden door hoge dijken inge sloten en derhalve zeer beschut. Door egalisatie en het aanbrengen van elek trisch licht uit het gemaal van de Polder Walcheren zou een prachtige baan kun nen worden aangelegd. De technische ambtenaar van de P.W., de heer D. M. Korstanje, zegde alle medewerking toe, maar het laat zich aanzien, dat in de toe komst de zeedijk ter plaatse alsnog ver breed zal worden en de spuiboezem ver diept, terwijl grondspecie uit het terrein zal worden weggehaald voor dijkbouw. Thans zal echter met een eenvoudige voorziening genoegen dienen te worden genomen en kunnen geen kostbare wer ken worden uitgevoerd. De raad besloot ook nog 100,uit te trekken voor een boottocht voor chro nisch zieken, die deze zomer onder aus piciën van het Rode Kruis zal plaats vinden. De Amerikaanse senaat gaat een on derzoek instellen naar geschillen tus sen de onderdelen van de strijdkrach ten. President Eisenhower is niet zo gelukkig over het feit, dat men in de strijdkrachten niet beter met elkaar schijnt op te schieten, kwam toen op f 15 subs. 3 d. L. is thans in staat gesteld van het verschil zich in het bezit te stellen van een schone spiegel, die weliswaar niet aan de wand komt te hangen, maar een waardige plaats zal krijgen op zijn trekker. Voor de 50-j. J. S. uit Koudekerke was er op 19 maart niets in de weg dan de agent, die waarnamS. reed als voerman met zijn bespannen wa gen over een wellicht brede zandweg en bij de te nemen bocht was er in derdaad niets, waardoor S. zich ge drongen de richtingsverandering aan de openbaarheid prijs te geven. Nodig of niet nodig, de wet wil het, f 10. subs 2 d. (conform). J. de S., een 35-jarige Middelburger, kreeg een boete van f 4.subs 1 d. (conform) omdat hij met zijn fiets in de duisternis het Domburgs Schuitvlot afzakte, zonder dat dit rijwiel voorzien was van het bekende rode licht uit stralende achterlichtje. De in 1917 in de geboorteregisters van Serooskerke (W.) ingeschreven C. C. „bevond zich" op 2 jan. j.l. op da Middelburgse Turfkaai „in kennelijke staat" zoals de verbalen van de poli tie dit willen. Er was nog geen jaar verlopen sinds de vorige veroordeling, die ook al weer bij herhaling werd ge pleegdC. is evenwel een man, die best beter kan; zo is het rapport, dat het Leger des Heils over hem uit bracht, beslist niet ongunstig. C. kreeg een boete van f40 subs 8 d., benevens voorwaardelijk een week gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar en ondertoezichtstelling van het Leger des Heils. VLISSINGEN, 23 mei. De raad, die vrijdag a.s. bijeenkomt, zal kennis nemen van het ingekomen stuk van het oud-raadslid, de heer J. P. Ven- tevogel, waarin hij zijn oprechte dank uit aan b. en w. en gehele raad voor de samenwerking, ondervonden tijdens zijn bijna 10-jarig lidmaatschap. In deze zitting zal zijn opvolger, de heer P. Bikker, worden geïnstalleerd. Voorts stellen b. en w. voor aan het bestuur der Ver. voor Chr. Uitgebreid Lager Onderwijs de medewerking te weigeren voor het stichten van een nieuwe bijzondere school voor u.l.o. B. en W. motiveren hun afwijzing op grond, dat de aanvrage niet volle dig is. Bovendien zou een aantal leer lingen deze nieuwe school bezoeken, terwijl voor hen volop plaatsruimte aanwezig is op de school aan de Coos- je Buskenstraat. Het bestuur wenst mettertijd de school aan de C. Busken straat te vervangen, maar b. en w. zijn van oordeel, dat deze oude school nog steeds niet werd afgekeurd. De raad krijgt ook weer te beslis sen over een aantal credietverlenin- gen. Zo vraagt men f 900.voor de aanschaf van een studieklavier bij het carillon in de St. Jacobstoren, een crediet, dat niet nader wordt genoemd om de riolering en bestrating van het gedeelte tussen Vredehoflaan en Kou- dekerkseweg aan te leggen en een subsidie van f4000.— te verlenen aan het comité der Vlissingse Zomershow voor de te organiseren feestelijkhe den gedurende de zomermaanden, als mede een crediet van f 2000.voor de kosten, welke de dienst gemeente werken wegens te verlenen medewer king zal moeten maken. Aangevoerd werd een stier. Jaap van Groede. Eig. W. Maas le prijs. Ie kalfskoeien: Emma, wed. Bliek en Zn., le prijs en Med. Kring Walcheren! Fokje, M. J. de Vlieger 1 B; Marie, wed. A. C. Goedbloed 2 A; Betsy 2, A. van Tatenhove 2 B; Nella, Abr. Mesu 3 Ai Hennie 8, M. J. de Vlieger 3 B; Lena, wed. A. C. Goedbloed 3 C. 2e kalfskoeien: Betsy 4, M. J. de Vlie ger 1 A; Toos, Abr. Maljaars 1 B; Druifje 13, A. Mesu Cz. 1 C; Alie Adema, A. van Tatenhove 1 D; Irene 2, Chr. Geerse 2 A; Klara, wed. Bliek Zn. 2 B; Heitje 23, A. van Tatenhove 2 C; Sarlotte 27, Abr. 7, wed. A. C. Goedbloed 3 C. 3e kalfskoeien: Abr. Maljaars le prij» Mesu 3 A; Sonja, A. Mesu Cz. 3 B; Wijnke A en Coöp. Melkfabriek; Marijke, wed. A. C. Goedbloed 1 B; Moortje, S. de Bruyn 2 A; Bontje, idem 2 B. 4e kalfskoeien: Betsy 2, M. J. de Vlie ger, le prijs A en Coöp. Eiland Walche ren; Juliana 18, wed. Bliek Zn. 1 B; Corrie 2, Abr. Mesu 2 A; Keetje, S. de Bruyn 2 B. Oudere koeien: Mina, wed. Bliek Zn. 1 A; Betsy 1, M. J. de Vlieger 1 B; Mieke, Abr. Mesu 2 A; Neeltje, S. de Bruyn 2 B; Mina, idem 2 C; De Kleine 1, M. J. de Vlieger 2 D. Vaarzen: Blesje, S. de Bruyn 1 A; Dora, idem 1 B. GOES, 23 mei De Walcherse vol leybalcompetitie heeft nog een staartje gekregen en 'wel in de klasse Ila. In deze klas is de grote verrassing ge vallen. Zuidwesters II nam een mach tige eindspurt en versloeg Marathon II tweemaal (30, 31) en daarna zelfs Hoa Moa II (31). Hoa Moa II won nog van Marathon II (30), zo dat de eindstand werd: Hoa Moa II 6 4 0 2 8 14—8 Zuidwesters II 6 3 2 1 8 139 MVC II 6 2 3 1 7 13—10 Marathon II 6 0 15 1 417 De beslissingswedstrijd om het kam pioenschap gespeeld tussen Hoa Moa II en Zuidwesters II werd tegen de verwachtingen in door Zuidwesters II in een matte wedstrijd met 21 ge- n onnen, zodat dit team als kampioen te voorschijn is gekomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2