en Oosterbaan te Goes drukt liet! Natuurzuivere Planta PHILIPS Van Roon Chr. Kleuterscholen, Goes RESERVE-MILVA NIEUW! een 2e assistent Accountantskantoor „Baaij" Xlfet-fedag 23 mei 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 8 VOOR Wasmachines Stofzuigers Gasfornuizen Comforen g)[?©©8G (0© 0D©GfM5£? 8ffl transistor koffergrammofoon TOEGANG GRATIS Philips introduceert de eerste koffergrammofoon met •••daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder MAAK'T GEZELLIGER MET HOLLAND-ENAMEL PLASTiC VEgF, DA'S FAS VE^T 88. Koning Krelis lucht z'n hart PROFESSOR CRÉGHEL is uw voordeligst adres Lange Viele 62, Middelburg Waterslang, Wasfornuisjes, Raamhorren, Wasstampers, Strijkplanken en Mutsaerts Kinderwagens De aangifte van nieuwe leerlingen voor de Chr. Kleu terscholen „Kindervreugd" (Blekerstraat) en „Jong Goes" (Leliestraat) kan geschieden bij het hoofd de? school op dinsdag 29 mei a.s., tussen 9 en 11.30 uur en tussen 1.30 en 3.30 aan het schoolgebouw. De leerlingen voor de nieuwe cursus moeten vóór 1 oktober 1956 de leeftijd van vier jaar hebben bereikt, In de Margriet-school komt met ingang van de nieuw» cursus een eerste klasse van de Kleuterschool „Kinder vreugd" voor kinderen, die wonen in bouwplan West HET BESTUUIt De natuur zorgt zo goed voor U en Uw gezin. Zij voorziet U elke dag van vers fruit, van jonge groenten en... van kostelijke Planta. Ja, ook Planta is puur natuur. De zon laat er edele vruchten voor rijpen. Daaruit komen de natuurzuivere vetten, die Planta zoveel smake lijker en gezonder maken. Proef die weldaad, proef het verschil Neem de 2-happen-proef Dan weet U het zeker: alleen Planta is volmaakt zuiver En niet alleen om haar aparte smaak geeft U aan Planta de voor keur Planta heeft ook meer voedings waarde en is lichter verteerbaar. Geef èlk gerecht die fijne smaak.' Doe Planta niet alleen op de boter hammen. Ook 't vlees, de jus en de groen- ten worden et smakelijker door. Veel smakelijker zelfs. met de voorzichtige opnemerarm MOLENPOLDERWEG 30 YERSEKE vraagt voor haar bijkantoor te Tholen Praktijkdiploma boekhouden strekt tot aanbeveling. Hebt U de leger- en luchtmacht' tentoonstelling bezocht? Dan bent U ongetwijfeld overtuigd van de noodzaak van een parate luchtverdediging. Indien U Uw steentje hiertoe wilt bijdragen - en wie wil dat eigenlijk niet - denk dan aan de voorlichtings avond met film over het werk van de vrijwilligsters bij de (luchtdoelartillerie op 24 mei 1956 te 20 uur precies in café-restaurant „De'Prins van Oranje" Nieuwstraat 14 te Goes. Nu elektrisch platen draaien waar en wanneer u wilt... zonder Ilchtnetaanslulting toch elektronische weergave! Een van de meest revolutionaire vindingen op het gebied van de geluidsversterking is zonder twijfel de Philips transistor! Dank zij deze herleeft de gezellige koffergrammofoon van vroeger in nieuwe glorie! Door de geringe afmetingen en het lage energieverbruik van de transistor werd het mogelijk een elektrische koffergrammofoon te construeren, die kleiner van formaat, moderner van. lijn en veel lichter in gewicht is dan ooit tevoren uitvoerbaar was. Overal en altijd direkte weergave door de ingebouwde versterker en gevoelige luid spreker. Vier goedkope batterijen van elk IV2 volt voeden motor en versterker; zij zijn voldoende om u tientallen uren te laten genieten van onvergelijkelijk mooie muziek. Vier transistors zorgen voor deze lage batterijkosten. Maak deze handige toïBr/rfer-koffergrammofoon uw metgezel op uw uitstapjes, zeiltochten, vakantiereizen enz. Vraag uw hande laar nu een demonstratie. Belangrijke voordeten: Ingebouwde versterker en ge voelige luidspreker - Speelt alle platen van de 3 standaard- snelheden - Klankkleurrege laar - Snelheidsregulatie Verwisselbaar kristalelement- Automatische uitschakeling Zeer lage batterijkosten door 4 transistors f 245.- exclusief batterijen De professor en Krelis de Kale schoven twee makkelijke stoelen bij de open haurd. Deze brandde wel niet, maar het bleef toch altijd een gezellig iets om bij een open haard te zitten. „Kan ik beginnen met mijn verhaal?" vroeg Créghel. „Wacht nog even", antwoordde de Ko ning, „ik ben altijd gewend een kussen In mijn rug te hebben". „Wil ik het even voor u pakken?" sprak de professor gedienstig. „Nee, wacht maar, hierik heb er al een". „Wel", begon Créghel, en vertelde toen het relaas van zijn belevenissen. Niet de kleinste bijzonderheid werd door de ge leerde man vergeten. Toen hij zijn ver haal beëindigd had, stond Koning Krelis op. „Stop", zei hij, „ik wil niets meer ho ren". „Het verhaal is ook net uit", merkte Créghel op. „Des te beter. De schurken. De samen zweerders. Een heel volk ongelukkig ma ken, dat willen ze. Bah!!!, excuseer me, professor, want ik ga kwaad worden". „U doet maar", sprak Créghel rustig. „Ik wacht wel even". De eerstvolgende minuten was Koning Krelis dus boos. Hij riep allerlei lelijke woorden aan het adres van Sluijper en Brusselslofski en sloeg herhaaldelijk met zijn scepter op de leuning van de stoel. Plotseling hield hij op en begon te lachen: „Ha-ha, zo, nu is 't wel genoeg, niet Crégheltje? Een mens moet één keer z'n hart kunnen luchten, kom, dan smeren we hem, ik ben de boel hier zat". Créghel stond op en liep met de koning mee.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 6